|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
סוכנות ראש
עריכת הסכמי ממון: השלבים המומלצים בדרך להסכם מוצלח
כתיבת המומחים
עו"ד גיל קראוס דורג ב-DUNS100 כאחד המשרדים הבולטים בביטוח לאומי
ישיבת ועדת הכספים [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

בפעם השנייה: הפרטת חברת הדואר לא אושרה בוועדת הכספים

חברי הכנסת דרשו הסבריםעל הפגיעה בשירותי הדואר ועל עליית תעריפי השירותים בעקבות הפרטתה יו"ר הוועדה החליט לדחות את אישור מתווה ההפרטה עד לדיון הבא, בשל חשש מפני פגיעה בשירותים ואי-שיתוף הכנסת בקידום ההליך רשות החברות ונציגי הדואר הדגישו את הדחיפות להשלים את ההפרטה בחודש הקרוב, אך חברי הכנסת דרשו דיון מעמיק
21/04/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

בדיון סוער שהתקיים לאחרונה בוועדת הכספים בנושא הפרטת חברת הדואר, דרשו חברי הכנסת הסברים על הפגיעה בשירות לציבור ועל עליית תעריפי השירותים. בנוסף, מחו חברי הכנסת על כך שלא שותפו במהלך קידום ההפרטה ועל כך שהם נדרשים לנושא רק כעת "כשהמעשה עשוי". נראה כי העיכוב באישור מתווה ההפרטה יעכב את תוכנית רשות החברות להשלים את ההפרטה במהלך החודש הקרוב.

הנהלת רשות החברות וצמרת חברת הדואר, אשר סברו כנראה שמדובר בדיון טכני בלבד, ולראיה קבעו את השלמת הליך ההפרטה לחודש הקרוב, הופתעו להיתקל בטענות קשות של חברי הכנסת נגד הפגיעה בשירותי הדואר לציבור ונגד העלאת תעריפי השירותים.

חברי הכנסת אף מחו על מה שהגדירו זלזול בוועדה ואי-שיתופה בהליך ההפרטה. כך לדוגמה ח"כ אליהו רביבו (הליכוד), שאמר: "היה מצופה שגם היועצים וכל הנוגעים בדבר יערבו יותר את ועדת הכספים, ולא להגיע כשהמעשה עשוי", אמר.

יו"ר ועד עובדי הדואר, שמעון פרג'ון, הביע בדיון תמיכה בהפרטה: "אם אין כסף אין שירות. מכיוון שאין מי שישלם עליו, אנחנו נאלצים לצמצם אותו. אני מבקש מהיו"ר לא לדחות את התהליך יותר, כי נגיע למקום שבו המחיר יהיה גבוה יותר, ואני מבקש שלא להגיע לשם".

יו"ר החברה, מישאל וקנין, הזהיר מפני מצבה הכספי של חברת הדואר: "לפני שנתיים לא היה כסף למשכורות. אנחנו רתמנו עם המנכ"ל החדש את ארגון העובדים, את המדינה וגם את הוועדה הזו. אתם אישרתם את תוכנית ההבראה של הדואר. החברה עלתה על דרך המלך במחיר כבד - למעלה מ-1,000 עובדים נאלצו ללכת הביתה. אם החברה הזו תישאר ממשלתית ותהיה כפופה להסכמי שכר שיו"ר ההסתדרות חותם עם שר האוצר, נגיע לפה בעוד שנה ותידרשו להזרים לה עוד כסף, ועוד פיטורי עובדים ועוד פיצויי פיטורים".

לגבי הפגיעה בשירות, אמר ועקנין כי החברה עדיין לא הגיעה למנוחה ולנחלה, אך היא משתפרת ויש פיקוח הדוק של משרד התקשורת כדי שהחברה תעמוד ביעדי טיב השירות המפורטים המוטלים עליה. כדי להשתפר חייבים להפוך לחברה פרטית. אף משקיע לא יחתום לפני שהוא יודע שוועדת הכספים מאשרת את מתווה ההפרטה".

נציג חברת מסר, המתחרה של חברת הדואר, עו"ד יורם בונן, הביע בדיון חשש מהשלמת הליך ההפרטה טרם הסדרתן של שלוש סוגיות: גישת מתחרים למרכזי החלוקה, אופן הטיפול במערכת המיקודים בארץ ופתיחה לתחרות של שירות החבילות המגיעות לארץ במסגרת נהלי איגוד הדואר העולמי, ומטופלות כיום רק על-ידי חברת הדואר
מתוך 11 קבוצות שהביעו עניין בתחילת הדרך לרכוש את חברת הדואר, נותרו שתי קבוצות בלבד: דלק עם רמי לוי ומילגם עם הפניקס וליימן שליסל.

כזכור, טרם כינוס וועדת הכספים, אמר ל-News1' עו"ד יגאל לוי, לשעבר סמנכ"ל בכיר דואר במשרד התקשורת, כי יש לדחות את הפרטת חברת הדואר עד לאחר סיום המלחמה ולקבלת תמונה מצב אמיתית לגבי ענף הדואר בכלל וחברת הדואר בפרט". לוי ציין כי המלחמה חידדה, בין היתר, את הצורך בבחינה מחודשת של מחויבות המדינה לאספקת שירותים בסיסיים לכלל הציבור בדגש על תושבי הפריפריה, "סוגיה אשר אף היא מחייבת בחינה מחודשת של מכירת חברת הדואר לגורם פרטי, דבר אשר ללא ספק ימשיך את מגמת הפגיעה בשירות לציבור ובעיקר את המשך סגירת יחידות הדואר והעלאת תעריפי השירותים", דבריו.

כאמור, יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, אשר מודע לעובדה כי עיכוב באישור מתווה הפרטת חברת הדואר, ישבש את תוכניות רשות החברות להביא לסיום ההליך בחודש הקרוב, החליט חרף עמדת רשות החברות והנהלת הדואר, שלא לקיים הצבעה על אישור מתווה ההפרטה ולדחות בשלב זה את אישור ההפרטה, לפחות עד לדיון הבא שתקיים הוועדה בנושא.

בשלב זה, הטיח מנכ"ל הדואר, דוד לרון, בחברי הוועדה: "1,000 עובדים כבר הלכו הביתה. 4,000 נוספים הם על הידיים שלכם". גפני לא נותר חייב והשיב: "אם זה דחוף, למה שלחתם את הבקשה לוועדה רק ב-26 במרס? הוועדה קיימה כבר שני דיונים מהירים בנושא, אך יש סוגיות שצריך ללבן ולא נאשר צווים בלי לעבור סעיף סעיף".

בנוסף, דרש ח"כ גפני מחברת הדואר לספק לוועדה התייחסות ממוקדת לסוגיית סוכני הדואר העצמאיים, שאחד מהם טרח והגיע לדיון, כדי להביע את מצוקתם של הסוכנים.
בתום הדיון פרסמה וועדת הכספים את ההודעה הבאה: "במהלך הדיון עלו סוגיות שונות מצד חברי הכנסת, גורמים מתחרים, האגודה לזכויות האזרח וגורמים נוספים, בהן עיגון התחרות במסגרת ההליך ובתוך כך העדפת הזוכה על פני חברות מתחרות, חובות הזוכה לעניין פריסת הסניפים ברחבי הארץ תוך דגש על הפריפריה ואוכלוסיות מוחלשות והשירותים עליהן נשענות אוכלוסיות אלה. לצד אלה, סוכן העובד עם הדואר תיאר קשיים שמעלה הרפורמה עבור הסוכנים.

רשות החברות ונציגי הדואר השיבו כי ישנו עיגון לסוגיות השונות במסגרת ההפרטה וציינו את הדחיפות נוכח לוח הזמנים הצפוף, כאשר גם נציגי העובדים הציגו את הסכמתם לקידום ההליך. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני ציין כי בדיון הבא תעבור הוועדה על סעיפי הצווים השונים, לקראת אישורם".

תאריך:  21/04/2024   |   עודכן:  21/04/2024
עידן יוסף
+לראשונה מאז מותו של קמיל פוקס: העבודה עוברת את אחוז החסימה בסקר חדשות 13
20:55 21/04/24  |  עידן יוסף
סקר חדשות 13, הראשון מאז מותו של הסוקר קמיל פוקס, שנערך ע"י פאנל פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון, סטט נט בראשות יוסף מקלדה: המחנה הממלכתי 30; הליכוד 20; יש עתיד 15; ישראל ביתנו 11; עוצמה יהודית 9; שס 8; יהדות התורה, הציונות הדתית 7; חד"ש תע"ל 5; רע"ם, העבודה 4. גוש מפלגות הקואליציה הנוכחית מקבל 51 מושבים.
+הפרקליטות סגרה את התיק נגד ח"כ אלמוג כהן
11:22 21/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
איש עוצמה יהודית נחקר בחשד שתקף עצורים בדואים בעת פיזור הפגנה בשנת 2013, כאשר שירת במשטרה  ▪  הפרקליטות: אין כל תשתית להעמדתו לדין
כהן. "קיבלתי הוראות מהמפקדים" [צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רמי  לוי / Rami Levi   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
בפעם השנייה: הפרטת חברת הדואר לא אושרה בוועדת הכספים
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
הפרקליטות סגרה את התיק נגד ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית), אשר נחקר בחשד לתקיפת עצורים בדואים בשנת 2013, כאשר שירת במשטרה. משרד המשפטים מסר (21.4.24), כי היועצת המשפטית לממשלה, גלי מיארה, אימצה את המלצת פרקליט המדינה, עמית איסמן, ויתר הגורמים הרלוונטיים.
21/04/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
ועדת החוקה התכנסה השבוע (18.4.24) לדיון המשך שיזם היו"ר שמחה רוטמן לפיקוח בנושאי מעורבות יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר (עו״ד אפי נוה) בהליכי מינוי נשיאי ומ״מ נשיאי בתי משפט והתנהלות צוות חקירה שהוקם על-ידי מ"מ נשיא בית המשפט העליון לחקירת הדלפות טיוטות עמדות שופטי העליון בבג"ץ עילת הסבירות.
19/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
אחת הידיעות במהדורת קול ישראל (17.4.24) שערכו רמי עדן וזוהר סדן עסקה בדבריה של ניצולת מסיבת הטבע שטענה כי מישיבת הוועדה לביקורת המדינה אתמול נעדרו נציגי הקואליציה.
17/04/2024  |  עידן יוסף  |   יומני בלוגרים
ועדת הכספים אישרה (16.4.24) תיקון לתקנות התעבורה (אגרת רישוי לרכב חשמלי), הקובע ביטול של ההפחתה על אגרת רישוי לרכב חשמלי עד 3,500 ק"ג, לעומת האגרה לכלי רכב דומים המונעים בבנזין או בדיזל.
17/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת החינוך, התרבות והספורט קיימה (יום ג',16.4.24)) דיון הנוגע לאי השתתפות של חלק מהמוסדות חרדיים בחלק מהמבחנים הארציים של משרד החינוך ובמבחנים בינלאומיים. זאת בהמשך למסמך שפרסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת המראה כי 57% ממוסדות הלימוד החרדיים לא השתתפו במבחני הקריאה של משרד החינוך בשנת הלימודים הקודמת.
16/04/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
תפקודה הלקוי של צרפת בכלל ושל הצבא הצרפתי בפרט בתחילת מלחמת העולם השנייה; לאנשי צבא בכירים אין כישורים לפתח קונספציות ולקרוא את הכתובות על הקיר; דמיון בין התפתחויות ומגמות ב-1940, ...
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
על אף מידת הרגישות המתחייבת בהתייחס לשימור וטיפוח היחסים המיוחדים שבין ארה"ב לבין ישראל, הרי שהדעת נותנת כי למרכיב האינטרסים הלאומיים הישראלים תהיה תשומה עודפת במערכת זו, גם במחיר ...
רון בריימן
רון בריימן
אין צורך בחוק גיוס מגזרי, ובוודאי שאין צורך בחוק השתמטות מקומם    החובה לשרת צריכה לחול על כל בני ה-18 ובנות ה-18, כאשר משך השירות - 3 שנים - והשכר הניתן לחיילי החובה צריכים להיות א...
איתן קלינסקי
איתן קלינסקי
המשיחיות המשקרת דוחפת את ראש הממשלה לחלל את קדושת החיים של צעירים יהודים בשבוע של פרשת "קדושים", פרשה המחייבת אותנו לקדש את החיים
מי אופטימיים ומי פחות ביחס לעתידה של ישראל? דגל הלאום מונף ברמת הגולן [צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90]
שמואל רוזנר
ישראל פסימית יותר מבעבר, בעיקר עקב המצב הביטחוני. פער משמעותי ברמת האופטימיות בין חילונים לדתיים, כאשר דתיים אופטימיים הרבה יותר. רמת האופטימיות ירדה משמעותית בקרב יהודים, בעוד שער...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il