|   15:07:40
  איציק וולף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מתי ולמה נזמין עורך דין מתחום התעופה?
קבוצת ירדן
מים זורמים, נחת מתמשכת: מזרקות ומפלי מים כמקור לרווחה בגינה
נתניהו. ""הם אומרים גם מוות לאמריקה" [צילום: שימוש לפי סעיף 27א]

נתניהו: אספסוף אנטישמי השתלט על קמפוסים באוניברסיטאות בארה"ב

ראש הממשלה פרסם סרטון בשפה האנגלית ובו טען כי נגד מדינת ישראל ונגד יהודים משתוללת עלילת דם באמצעות תומכי טרוריסטים שביקשו לבצע רצח עם "האנטישמיות היא הקנרית במכרה הפחם. מתקפות אנטישמיות תמיד קדמו לעימותים גדולים יותר בעולם"
24/04/2024  |   איציק וולף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס אל ההפגנות האנטי ישראליות והאנטישמיות בקמפוסים בארצות הברית וטען כי מדובר באספסוף אנטישמי שהשתלט על אוניברסיטאות מובילות. בסרטון וידאו בשפה האנגלית שפרסם (יום ד', 24.4.24) טען נתניהו כי התגובה של כמה מנשיאי האוניברסיטאות למתקפות האנטישמיות במוסדות האקדמיים שלהם הייתה מבישה.

"מה שקורה בקמפוסים של הקולג'ים בארצות הברית הוא נורא. אספסוף אנטישמי השתלט על אוניברסיטאות מובילות. הם קוראים להשמדת ישראל, הם מתקיפים סטודנטים יהודים. זה מזכיר מה שקרה באוניברסיטאות בגרמניה בשנות השלושים וזה בלתי מתקבל על הדעת. חייבים לעצור את זה ולגנות את זה באופן חד-משמעי. אבל זה לא מה שקרה. התגובה של כמה נשיאי אוניברסיטאות הייתה מבישה. למרבה המזל, פקידים פדרליים מקומיים רבים במדינה הגיבו אחרת, אבל צריך לעשות עוד", אמר.

ראש הממשלה טען כי יש לפעול נגד המתקפות הללו לא רק בגלל שהם תוקפים את ישראל - דבר גרוע כשלעצמו - ולא בגלל שהם רוצים להרוג יהודים באשר הם - שגם זה מספיק גרוע. "זה גם בגלל שהם אומרים מלבד מוות לישראל ומוות ליהודים גם מוות לאמריקה. זה אומר שיש כאן גל אנטישמי שיש לו השלכות נוראיות. אנחנו רואים את העלייה המעריכית הזאת של האנטישמיות ברחבי אמריקה ובכל החברות המערביות כאשר ישראל מנסה להגן על עצמה מפני טרוריסטים שמבקשים לבצע רצח עם. הטרוריסטים שמבקשים לבצע רצח עם מתחבאים מאחורי אזרחים אך זו ישראל שמואשמת באופן כוזב ברצח עם, בהרעבה ובפשעי מלחמה. זו עלילת דם אחת גדולה", אמר.

נתניהו הוסיף כי בחינת ההיסטוריה מלמדת כי לתקיפות אנטישמיות קדמו תמיד השמצות שהוטחו נגד יהודים. "מה שחשוב כעת הוא שכולנו, כל מי שמוקיר את הערכים שלנו ואת הציביליזציה שלנו, לעמוד יחד ולומר 'די'. עלינו לעצור את האנטישמיות משום שהיא הקנרית במכרה הפחם [הסימן המתריע, א.ו.]. היא תמיד קודמת לעימותים גדולים יותר, הבולעים את העולם כולו. אני מבקש מכולכם - יהודים ולא יהודים כאחד העוסקים בעתידנו המשותף ובערכים המשותפים שלנו - לקום ולהפסיק כעת את האנטישמיות", אמר.

תאריך:  24/04/2024   |   עודכן:  24/04/2024
איציק וולף
+ועדה בצה"ל תבחן את ההכרה בחטופים ובאזרחים
10:10 25/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הוועדה המייעצת תבחן את הדרך הראויה להכרה והוקרה, לרבות הצורך בשינוי המצב הקיים, על-מנת לתת מענה למקרים הייחודיים בעת הזו  ▪  בראש הוועדה יעמוד אלוף מוטי ברוך
[צילום: דוד כהן/פלאש 90]
+נחש צפע
09:45 25/04/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
ביבי ראש, ביבי אשם  ▪  נתניהו היה חייב להתפטר דקה אחת לפני הרצי הלוי ורונן בר  ▪  איני בא לטעון כי חליוה אינו צריך להתפטר, צריך גם צריך אחריהם? איתם? לא חשוב
נתניהו. האשם הראשי [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+חזיון תעתועים - הדמוניזציה של סינואר
07:51 25/04/24  |  רפאל בוכניק   |   לרשימה המלאה
התעלומה האופפת את היעלמותו של יחיא סינואר מהספקטרום התקשורתי ומהפגנת נוכחות פיזית בשטח, שומה שתעלה סימני שאלה באשר למידת תפקודו, או אף גורלו  ▪  התהיות בסוגיה זו עשויות לגלם משמעויות מהותיות בעיקר בכל הקשור למהלכי המו"מ לשחרור חטופינו
סינואר. עכבותיו לא נודעו [צילום: אוסמה עבדול רחמן/AP]
+חיל-האוויר תקף תשתיות חיזבאללה במרון א-ראס
07:29 25/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
הפציץ הלילה מן האוויר בניין בן שלוש קומות ותקף עמדת תצפית של חיזבאללה באזור הכפר מרכבא שבדרום לבנון  ▪  דובר צה"ל הגיב על הסרטון של החטוף הירש גולדברג פולין: טרור פסיכולוגי
אחד המבנים שהופצצו הלילה [צילום: דובר צה"ל]
+בשם אלוהים - לכו
07:28 25/04/24  |  חיים רמון   |   לרשימה המלאה
יש רבים בדרג הצבאי ובדרג המדיני שהיו צריכים ללכת הביתה עוד לפני חליוה, ואני מקווה שכך יקרה בעתיד הקרוב
ראש הממשלה נתניהו והרמטכ"ל הלוי. הגיע הזמן [צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ]
+קרן האקלים של ג'ף בזוס: לא נשקיע בישראל בעת הנוכחית
00:38 25/04/24  |  עידן יוסף
קרן כדור הארץ של מייסד אמזון תכננה להשקיע 30 מיליון דולר בהקמת מרכז מצוינות לפודטק בישראל, בנוסף ל-70 מיליון דולר שתשקיע אחת האוניברסיטאות. אולם בכיר בקרן שביקר בארץ בספטמבר והרעיף שבחים על התעשייה המקומית, כתב: "לאור חוסר הוודאות סביב המלחמה, מענק כה גדול ומשמעותי אינו אפשרות מציאותית עבורנו".
+המל"ל נערך להדוף צווי מעצר בינלאומיים נגד צמרת המדינה
00:34 25/04/24  |  עידן יוסף
דיון חשאי התקיים (יום ד') במל״ל לקראת אפשרות שיוצאו כבר בימים הקרובים צווי מעצר בינלאומיים נגד ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ״ל. בתום הדיון בראשות ראש המל"ל הנגבי הוחלט על שורת צעדים מיידים בהם: בליץ שיחות טלפון בין נתניהו לעמיתיו בעולם, הפעלת לחץ כבד על הממשל האמריקני ומעורבות של השגריר בוושינגטון הרצוג (חדשות 13).
+הגרי: עד שחמאס ישחרר את החטופים, צה"ל ימשיך לרדוף אותו
23:32 24/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
דובר צה"ל: לא תישאר אבן שלא נהפוך במאמצינו לאתר את החטופים שלנו  ▪  ממשל ביידן: הוכחה נוספת לכך שחמאס מעדיף להחזיק בחטופים מאשר לסיים את המלחמה  ▪  ארבעה חשודים בהפרות סדר בירושלים ובת"א בהפגנות אלימות נגד נתניהו
ההפגנות גלשו לאלימות [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+ביידן חתם על חבילת הסיוע; "מחויבותי לביטחון ישראל יצוקה בבטון"
19:57 24/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
הנשיא האמריקני חתם על החוק המאפשר העברת עשרות מיליארדי דולרים לאוקראינה, לישראל ולטייוואן  ▪  ציין שיש להעביר את הסיוע במהירות במיוחד לאוקראינה וכי הסיוע לישראל יאפשר לה לחדש את מלאי מערכות ההגנה מפני טילים
ביידן. "פועלים להפסקת אש שתכלול שחרור חטופים" [צילום: דאג מילס, AP]
+אות חיים מהחטוף הירש גולדברג פולין; ידו נקטעה
19:50 24/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ארגון חמאס פרסם סרטון שבו אמר גולדברג-פולין, שנחטף ממסיבת הנובה ב-7 באוקטובר, כי עברו כבר כמעט 200 ימים מהרגע שבו נחטף  ▪  משפחתו: להחזיר את כולם הביתה - את החיים לשיקום ואת הנרצחים לקבורה בכבוד
גולדברג פולין. מסרים שהוכתבו על ידי השובים [צילום: שימוש לפי סעיף 27א]
+הפסדנו בפוקס
19:33 24/04/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
אנשי ושוטרי איתמר בן-גביר שורפים את חווארה, עוקרים מטעי זיתים ומביאים על ישראל את האסון שכל הקהילה הבינלאומית, ובוודאי בית הדין הבינלאומי בהאג, נגדנו
פוקס. הרים ידיים [צילום: נתי שוחט/פלאש 90]
+חמאס פרסם סרטון ובו קריאתו של הירש גולדברג-פולין לממשלה לבצע עסקה לשחרור החטופים
19:25 24/04/24  |  יואב יצחק
משפחת גולדברג-פולין מאשרת שימוש ופרסום סרטון בנם, הירש, שפורסם על-ידי חמאס, לאחר 201 ימים בשבי. כך מסר מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים. 133 חטופים ישראלים נמצאים בשבי חמאס למעלה מ-200 ימים. הירש זועק לעזרה. כך ידו נקטעה בימי הטבח, כשהגן בגופו על עצמו ועל אורחים בנובה. הוא מאשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת הממשלה בהפקרת החטופים לגורלם וקורא לממשלה לעשות כל הדרוש ולבצע עסקה עם חמאס להשבת החטופים עכשיו.
+גלנט בפיקוד צפון: מחצית ממפקדי חיזבאללה בדרום לבנון חוסלו
15:48 24/04/24  |  מירב ארד
שר הביטחון גלנט אמר הבוקר (יום ד') בפיקוד צפון בשעה שמטוסי חיל-האוויר תקפו מטרות של חיזבאללה בדרום לבנון: ״מחצית ממפקדי חיזבאללה בדרום לבנון חוסלו, החצי השני מתחבא ומפקיר את השטח לפעולת צה״ל. אנחנו עוסקים במספר חלופות על-מנת שתושבי הצפון יוכלו לחזור לבתיהם. בהיבט המבצעי, התקופה הקרובה תהיה מכריעה״.

+צה"ל השלים תקיפה רחבה של כ-40 מטרות של חיזבאללה
15:45 24/04/24  |  מירב ארד
צה"ל השלים לפני זמן קצר תקיפה רחבה של כ-40 מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב עייתא א שעב שבדרום לבנון באמצעות מטוסי קרב וארטילריה. בין המטרות שהותקפו- מתקני אחסון, אמצעי לחימה ותשתיות טרור ומטרות נוספות ששימשו את הארגון במרחב. כל זאת, כחלק ממאמץ השמדת תשתיות הארגון במרחב הגבול. בצה"ל מציינים כי חיזבאללה עושה שימוש נרחב במרחב עייתא א שעב לצרכי טרור ומיקם במרחב עשרות אמצעים ותשתיות טרור של הארגון אשר כוונו לעבר העורף הישראלי.

+שר החוץ ישראל כ"ץ: ‏שר הפנים האירני הוא רוצח וטרוריסט
14:19 24/04/24  |  מירב ארד
שר החוץ ישראל כ"ץ, ברך על דרישתה של ארגנטינה להוציא נגדו צו מעצר ‏נגד שר הפנים האיראני בטענה כי הוא אחראי לפיגוע בבניין הקהילה היהודית ב-1994: "שר הפנים האירני הוא רוצח וטרוריסט. תודה לנשיא מיילי ולשרת החוץ מונדינו על הקריאה להוציא נגדו צו מעצר על ביצוע הפיגוע נגד הקהילה היהודית - קריאה שמחזקת את הקהילות היהודיות ומשפחות הקורבנות ומשדרת מסר חד וברור: העולם החופשי נחוש לעצור את משטר הטרור האירני".
+יין הגיבורים של דור הניצחון
14:13 24/04/24  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
יין הגיבורים נמזג בטיולי טבע, בחניוני לילה, על גשרים תלויים, בתוככי הכותל המערבי, בסמטאות ובשבילי צפת העתיקה, בשערי ירושלים על רובעיה, בשביל ישראל, בפסגת הר מירון ובמרומי המצדה
לזכרם [צילום: יעקב כהן/פלאש 90]
+ח"כ רייטן על דברי סמוטריץ': עדיין ביוהרה עיוורת
13:53 24/04/24  |  מירב ארד
ח"כ אפרת רייטן על דברי שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "כל ראשי הצבא לקחו מיד אחריות לאחר ה-7.10 חלקם כבר הגישו מכתבי התפטרות. אבל האיש שהגה את תוכנית ההכרעה וקידם את האמונה ש'החמאס הוא נכס' (ובאופן מצמרר בשבעה באוקטובר 2015) , עדיין ביוהרה עיוורת מנהל את חיינו באוצר ובמשרד הבטחון ומקדם מינויים בעצמו. בלי החלפת השלטון לא רק שלא יחל התיקון במדינה אלא שהנזקים שהממשלה הזו עושה רק ילכו ויעמקו."
+קיש על החלטת ביהמ"ש: "התערבות גסה ומיותרת בהחלטות הדרג המקצועי"
13:10 24/04/24  |  מירב ארד
שר החינוך יואב קיש תוקף (יום ד', 24.4.24) את החלטת ביהמ"ש המחוזי בירושלים להחזיר את התוכנית החינוכית של פורום המשפחות השכולות הפלשתיני-ישראלי לבתי הספר. "דין החלטת המשיבים להתבטל משום שהיא לא נסמכת על תשתית עובדתית של ממש", נכתב בהחלטת השופט.

"החלטת בית המשפט המחוזי, שהודלפה לתקשורת עוד בטרם הובאה לידיעת משרד החינוך, בנושא תוכניות פורום המשפחות השכולות הפלשתיני במערכת החינוך היא מזעזעת. ההחלטה היא התערבות גסה, שגויה ומיותרת של בית המשפט בהחלטות הדרג המקצועי של משרד החינוך", כתב שר החינוך.

"לגופו של עניין", הוסיף השר קיש, "משפחות מחבלים לא יכנסו לכיתות הלימוד של ילדינו, במימון המדינה, וילמדו אותנו איפה טעינו. מי שלא הבין זאת אז את השיעור הזה קיבלנו ב 7 באוקטובר. אפעל בכל האמצעים שברשותי על-מנת לוודא שזה לא יקרה. כעת הזמן לשיקום החוסן של תלמידנו ולתקומה - ואת זה אנחנו נעשה ולא הפלשתינים."
קיש. "אפעל בכל האמצעים שזה לא יקרה" [צילום: לירון מולדובן/פלאש 90]
+לפיד: גוטיירש הפך לתומך טרור הממיט חרפה על האו״ם
12:57 24/04/24  |  מירב ארד
ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד: "החלטת מזכ״ל האו״ם, אנטוניו גוטיירש, לא לכלול את חמאס ברשימה השחורה של הארגונים החשודים בביצוע מעשי אלימות מינית בזמן סכסוך, היא חותם סופי על כך שגוטיירש הפך לתומך טרור הממיט חרפה על האו״ם ועל המדינות החברות בו."
+דיווחים בלבנון: צה"ל ביצע יותר מ-14 תקיפות באזור עייתא א-שעב וראמיה
12:52 24/04/24  |  מירב ארד
דיווחים בלבנון: צה"ל ביצע יותר מ-14 תקיפות באזור עייתא א-שעב וראמיה. חיזבאללה לקח אחריות על ירי טילי הנ"ט למושב אביבים שבגליל העליון. לטענתה ארגון, הירי בוצע בתגובה לתקיפות הישראליות בדרום לבנון "ולטבח בחאנין".
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
נתניהו: אספסוף אנטישמי השתלט על קמפוסים באוניברסיטאות בארה"ב
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
חשדנית
25/04/24 15:40
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, חתם (יום ד', 24.4.24) על החוק שמאשר את העברת חבילת הסיוע הביטחוני לאוקראינה, לישראל ולטייוואן. זאת, לאחר שהסנאט אישר הלילה את החוק ברוב של 79 תומכים מול 18 מתנגדים.
24/04/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
ארגון חמאס פרסם (יום ד', 24.4.24) אות חיים של החטוף הירש גולדברג-פולין, שנחטף לרצועת עזה ב-7 באוקטובר ממסיבת הנובה, סמוך לקיבוץ רעים. זהו אות חיים ראשון שהתקבל מגולדברג-פולין בדמות סרטון וידאו שבו הוא אמר טקסט שהוכתב לו על-ידי שוביו. בצילום ניתן לראות כי הוא איבד את יד שמאל שלו וכי היא נקטעה.
24/04/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
אי שם לפני 2020, ביום שישי אחר-הצהריים, ראה מפקד אוגדת עזה יהודה פוקס מכונית אזרחית קרעת ממערב לנחל עוז כשהיא קרבה לגדר העזתית. הוא נכנס עם אחרים לרכב צבאי ועצר ליד הנהג. לאן פניך? למה? זה היה מפגשי עם פוקס. מפקד האוגדה הערני, הדרוך.
24/04/2024  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
בימים האחרונים מתקיים פולמוס נוקב בין חלקי העם בסוגיה הכואבת האם ראוי לשמוח בחגי ומועדי ישראל או שמא ראוי שהעם יתעטף באבלו על טבח שבת שמחת תורה ותוצאותיו הנוראיות, על אובדן גיבורי האומה והאם להוריד את דגל המדינה לחצי התורן או שמא מוכרחים להיות שמח.
בתמונה: מפגינים בכיכר הבימה קוראים לשחרור 133 החטופים. ציון 200 ימים לשבת השחורה הציגו משפחות החטופים מיצג מחאה מטלטל. "מטרת המיצג היא להמחיש שהחטופים נמוגים לנו וזמנם נגמר", נמסר בהודעה לתקשורת.
24/04/2024  |  יפעת גדות  |   תמונות מיוחדות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
עידן יוסף
עידן יוסף
ראש המטה המקצועי לשעבר של שרת התחבורה חושף במשדר "המקור" תמונה של ניהול לא ראוי בלשכת השרה, עם העדפה פסולה לכאורה של יישובים ופעילים על בסיס פוליטי תוך זניחת שיקולים מקצועיים    רגב...
אלי אלון
אלי אלון
אחד התנאים שהתנה יצחק בן צבי לקבלת תפקיד הנשיא הוא שבית הנשיא ישכון בירושלים    תרצה רבינוביץ' מדריכה וחוקרת ב-"יד בן צבי" אומרת כי אין זה מקרי שזה היה התנאי של בן- צבי. ליצחק בן צב...
טובה ספרא
טובה ספרא  |  
התחזית האסטרולוגית לחודשים הקרובים מציגה אתגרים נוספים, אך גם הזדמנויות לצמיחה ולשינוי חיובי    התקשורת מציגה תמונה שלילית ומחלישה את המנהיגים    מתגלים מקרים של בגידה ופגיעה במדינה ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il