|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
חשיבות התמיכה הרגשית במרפאות שיניים
קבוצת ירדן
צליל אסולין: אני עדה לכך שהמודעות בציבור ליכולות הטיפול האלטרנטיבי - הולכת וגדלה
חללי צה"ל צור אברהם ושלום מנחם

לוחם בסיירת נח"ל נפל בפיצוץ פיר בדרום הרצועה

ההרוג הוא סמל ראשון צור אברהם ממודיעין מכבים רעות בקרב בו נהרג נפצע קשה קצין מילואים המשמש כחוקר שטח ביחידה 504 הותר לפרסום שמו של סמל שלום מנחם מבית אל שנפל באסון הנמר"ה
16/06/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

הותרו לפרסום (יום א', 16.6.24) שמותיהם של שני חללי צה"ל אשר הודעה נמסרה למשפחותיהם.

בקרב בדרום רצועת עזה שהיה היום, נפל סמל ראשון צור אברהם ז"ל הי"ד ממודיעין מכבים רעות. הוא היה לוחם בסיירת נח"ל (934) של חטיבת הנח"ל ונפגע במהלך פיצוץ פיר מנהרה. בן 22 היה בנופלו.

באירוע בו נפל סמ״ר אברהם, נפצע באורח קשה קצין לוחם במילואים המשמש כחוקר שטח ביחידה 504. הקצין פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתו עודכנה.

כמו-כן, נמסר לפרסום שמו של הרוג נוסף באסון הנמר"ה שהיה בשבת בבוקר ברפיח - סמל שלום מנחם ז"ל הי"ד מבית אל. הוא היה לוחם בגדוד ההנדסה 601 של עוצבת עקבות הברזל (401). בן 21 היה בנופלו. לאחר מותו הועלה מדרגת רב"ט לדרגת סמל. משפחותיהם של אלון וייס ז"ל ושל סמל שלום מנחם ז"ל שנפלו באסון גרות כ-30 מטר זו מזו ברחוב "מבוא האורנים" ביישוב בית אל.

תחקיר ראשוני שנעשה בצה"ל קבע כי הנגמ"ש שבו נפלו שמונת לוחמי גדוד 601 של חיל ההנדסה, נפגע מירי טיל נ"ט ששוגר לעברו בזמן שהכוחות יצאו מאזור העיר רפיח. על-פי הממצאים, הטיל חדר את התאים החיצוניים, שבהם הוחזקו לבנות חבלה ומוקשים, פיצוצי המשנה שנגרמו מהימצאות אמצעי הלחימה - לא הותירו ללוחמים בתוך הנגמ"ש סיכוי.

תאריך:  16/06/2024   |   עודכן:  17/06/2024
עידן יוסף
+מנכ"ל משרד מבקר המדינה: "אני חושש שוועדת חקירה ממלכתית לא תבדוק הכול"
10:12 17/06/24  |  מירב ארד
מנכ"ל משרד מבקר המדינה ישי וקנין בראיון לכאן רשת ב': "אני חושש שוועדת חקירה ממלכתית לא תבדוק הכול, אם תקום נדע לעבוד איתה. 9 חודשים מתחילת המלחמה, אף אחד לא נתן לציבור תשובה איך ב-7 באוקטובר נפרצו החומות. היינו מסוכמים עם צה"ל ושב"כ, ובשל העתירות הם ביקשו להפסיק".
+יאיר נתניהו: אם לא היתה בגידה, למה מפחדים מבדיקה?
09:16 17/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
בנו של ראש הממשלה תמה בציוץ שפרסם מדוע צה"ל ושירות הביטחון הכללי מתנגדים לביקורת של מבקר המדינה  ▪  "מה הם מנסים להסתיר? אם לא הייתה בגידה, למה הם כל כך מפחדים מבדיקה של גורמים חיצונים ועצמאים?"
נתניהו הבן. "איפה היה חיל האוויר" [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+מצנחי הרחיפה גרמו לבהלה בקו התפר; ראש העיר דורש הסטת נתיבי טיסה
09:05 17/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ראש עיריית כפר סבא פנה אל מנכ"ל רשות התעופה האזרחית בבקשה לאסור טיסת מצנחים ממונעים באזור העיר בשל חשש התושבים בשכונות המזרחיות כי מדובר במחבלים שחודרים לכפר סבא מהאזור הפלשתיני, בדומה לאופן שבו חדרו מחבלים לעוטף עזה ב-7 באוקטובר
מצנחי הרחיפה הפכו לסמל מזעזע של מתקפת 7 באוקטובר [צילום: שימוש לפי סעיף 27א]
+צה"ל מקים אוגדת מילואים למי ששוחררו מצה"ל
09:02 17/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
צה"ל מקים אוגדת מילואים חדשה של 5 חטיבות, שתורכב ממתנדבים מעל גיל 40 שכבר קיבלו פטור משירות  ▪  המהלך נועד להתמודד עם המחסור בלוחמים  ▪  סערת גיוס החרדים: השר גולדקנופף תקף את המערכת הצבאית והמשפטית בטענה לאפליה נגד החרדים
חיילים באימון ברמת הגולן [צילום: מיכאל גלעדי/פלאש 90]
+מדוע הקונספציות הביטחוניות נכשלו במלחמת יוה"כ, ב-7 באוקטובר וגם בחודשי הלחימה בעזה
08:44 17/06/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
שיחת עומק עם נתן גלולה - סטודנט באוניברסיטת איין ראנד בארה"ב - המסביר מדוע הקונספציות הביטחוניות נכשלו גם במלחמת יום הכיפורים, גם ב-7 באוקטובר 2023 וגם ב-8 חודשי הלחימה בעזה
פעילות צה"ל ברצועת עזה [צילום: דובר צה"ל]
+חיל האוויר יירט כטב"ם עוין במרחב הימי סמוך לעכו
07:25 17/06/24  |  איציק וולף
לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון לאזור המרחב הימי הסמוך לעיר עכו. מדובר צה"ל נמסר כי לא הופעלו התרעות על פי מדיניות ההתרעה. לא היו נפגעים בתקרית.
+אלוף פינקלמן: נפעל ונמשיך עד שנכריע את רפיח
22:41 16/06/24  |  עידן יוסף
מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, שוחח עם מפקדים על ההישגים המבצעיים במרחב רפיח ועל התפתחות הלחימה. "אנחנו כאן בתל סולטאן, רפיח. אחרי אירוע כואב שאירע אתמול, איבדנו לוחמים ואיבדנו מפקדים תוך כדי התקפה", אמר פינקלמן, "אלה מיטב בנינו, הציווי שלנו זה להמשיך קדימה, ואתם עושים את זה. אתם מכים את חטיבת רפיח, ואנחנו נפעל ונמשיך עד שנכריע אותה".

"הפעולות שאנחנו צריכים לעשות, אחד, החשוב ביותר להמשיך את ההתקפה ואת המשימה", המשיך מפקד פיקוד הדרום, "והדבר הבא זה לסיים את התחקיר וללמוד קדימה החובה שלנו זה ללמוד מזה ולהשתפר. עלינו להמשיך התקפה קדימה ליעדים שלנו שזה הכרעת חטיבת רפיח והשמדת כל תשתיות האויב פה במרחב".
+למרות השקט המדומה: צה״ל תקף יעדי חיזבאללה בלבנון
22:39 16/06/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו הערב מספר יעדי טרור בארבעה מרחבים שונים בדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, תשתיות טרור במרחבים שקרא וא-טייבה, לצד מבנים צבאיים במרחבים מחיבב וכפר כילא.
+בכיר ביטחוני: "בשלב הזה הנזק עולה על התועלת בהמשך הלחימה ברפיח"
20:03 16/06/24  |  עידן יוסף
הקבינט אישר לצה"ל לרכז את מאמץ הלחימה בציר פילדלפי. בכיר ביטחוני: "בשלב הזה הנזק עולה על התועלת בהמשך הלחימה ברפיח" (חדשות 12).
+ח"כ אלמוג כהן: בני האלים בבג״ץ החליטו לרמוס חוק יסוד
19:12 16/06/24  |  עידן יוסף
ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) תוקף את החלטת בג"ץ להקפיא את בדיקת מבקר המדינה על המלחמה בצבא. לדבריו, לא ניתן לשייך את הבדיקה לצד פוליטי כלשהו, אך "אך גם היום בני האלים בבג״ץ החליטו לרמוס חוק יסוד: מבקר המדינה".

כהן: "בג"ץ שמע חוות דעת מסווגות (כמו בפרשת המרגל) למרות שלמבקר ישנו את הסיווג הגבוהה ביותר, והחליט שלא לאפשר את הבדיקה. זאת לאחר שרק אתמול פרסם בערוץ 12 עמרי מניב על מערכת שבאורח פלא, לא פעלה בלילה ב-7 באוקטובר, ויכלה לספק חידוד התראה משמעותי לסימנים המעידים באותו הלילה. המשפחות השכולות אשר איבדו את היקר להן ואף אזרחי המדינה אשר שילמו מחיר כבד על המחדל המסוכן דורשות להגיע לחקר האמת, גם אם קשה היא".

הוא ציין כי עדי ריטגשטיין-אייזנר, עורכת דינו של הנאשם בריגול, מייצגת את תנועת אומ״ץ אשר עתרה כנגד משרד מבקר המדינה לבדוק את הצבא והשב״כ.
+נתניהו בביקורת עקיפה על צה"ל: "אנחנו לא צבא שיש לו מדינה"
18:47 16/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה אומר כי קיבל החלטות שלא היו מקובלות על הדרג הצבאי כדי לחסל את היכולת של חמאס  ▪  חילופי האשמות בין הליכוד לבין המחנה הממלכתי
הלוי ונתניהו. מחלוקת [צילום: חיים צח/לע"מ]
+שמונה מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש ובחטיבת הבקעה והעמקים
15:54 16/06/24  |  מירב ארד
כוחות צה"ל שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר שמונה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-4,150 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,750 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.
+לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בדרום לבנון
15:00 16/06/24  |  מירב ארד
מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב יארון.
כמו כן, הכוחות ביצעו ירי ארטילרי להסרת איום למרחב עמרא שבדרום לבנון. בנוסף, לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בדרום לבנון. לא הופעלו התרעות על פי מדיניות, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו אמש מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר כילא ותשתית טרור של הארגון במרחב מרווחין שבדרום לבנון.
+תא"ל עופר וינטר: צורת הלחימה הנוכחית לא תביא להכרעת חמאס
14:34 16/06/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הוסיף: "אגיע ביום רביעי הקרוב לכנס זמן הכרעה ולהציג שם את עיקרי התפיסה שלי לגבי אופן הלחימה הנדרש בעת הזו״
[צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+יירוט שבוצע מעל הים צפונית לעיר נהריה; לא הופעלה אזעקה
14:29 16/06/24  |  מירב ארד
עיריית נהריה הודיעה כי לפני זמן קצר נמסר על יירוט שבוצע מעל הים צפונית לעיר.
בהודעה נמסר כי לא הופעלה אזעקה בנהריה כיוון שהיירוט לא בוצע מעל תחומי העיר.
אין שינוי במדיניות ההתגוננות, יש להמשיך להישמע להנחיות פיקוד העורף ולפעול על פיהן.

+בג"ץ לאנגלמן: לעצור את ביקורת המלחמה בצה"ל ובשב"כ
14:13 16/06/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כנפי-שטייניץ הורתה להשהות את עבודת משרד מבקר המדינה עד לדיון בעתירות נגד הביקורת, שיתקיים בחודש הבא  ▪  בעקבות ההחלטה: עתירה להקמת ועדת חקירה ממלכתית
כנפי-שטייניץ. שינתה את עמדתה [צילום: נועם רבקין-פנטון, פלאש 90]
+נדחה טקס פרס ביטחון ישראל שהיה אמור להתקיים השבוע
14:02 16/06/24  |  מירב ארד
בשל האירועים האחרונים, בהתייעצות בין משרד הביטחון לבית הנשיא, הוחלט בשלב זה לדחות את טקס פרס ביטחון ישראל שהיה אמור להתקיים השבוע. מועד חדש יקבע בהמשך.

+הוארך מימון מלונות ודיור זמני למפוני העוטף עד 15 באוגוסט
13:38 16/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
הממשלה הסמיכה את ראש מנהלת תקומה להאריך את שהות מפוני עוטף עזה במלונות ובדיור הזמני על-פי שיקולים מקצועיים ועל-פי בחינת התנאים המאפשרים חזרה לבתיהם  ▪  מדובר בהחלטה הנוגעת לכ-30% מתושבי היישובים בעוטף עזה  ▪  אושרה הצעת מחליטים לרכישת 190 רכבי כיבוי אש לצפון הארץ
[צילום: דוד הואימוביץ/פלאש 90]
+מיארה מגבילה את הארכת שירות המילואים
12:48 16/06/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
קובעת: יש מניעה משפטית להאריך בחצי שנה את ההעלאה בשנה של גיל הפטור; ניתן להאריכו בשלושה חודשים בלבד, בתנאי שבחודש הקרוב ייעשו "צעדים מיידיים למיצוי פוטנציאל הגיוס" ולהפחתת הפגיעה בשוויון
חיילי מילואים. מכבידים את הנטל [צילום: אייל מרגולין, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
לוחם בסיירת נח"ל נפל בפיצוץ פיר בדרום הרצועה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
חילופי האשמות בין הליכוד לבין המחנה הממלכתי בעקבות דברים שאמר (יום א', 16.6.24) ראש הממשלה בישיבת הממשלה. בנימין נתניהו אמר בין השאר כי כדי להגיע לחיסול היכולת של חמאס, קיבל החלטות שלא תמיד היו מקובלות על הדרג הצבאי. "יש לנו מדינה עם צבא ולא צבא עם מדינה".
16/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
״אמנם הלחימה בעזה מורכבת וצה״ל מצליח לגבור על חמאס בכל מפגש טקטי, אך בצורתה הנוכחית היא לא תביא להכרעת חמאס ולניצחון ברור עליו. עלינו לוודא כי מתקיימת לחימה הכרעתית במסגרתה אנו דואגים טוב יותר לביטחון כוחותינו ועם זאת פוגעים לחמאס במוקדי הכוח ובנכסים הרגישים שלו, רק כך נוכל לייצר הכרעה במערכה", אמר תא"ל עופר וינטר שהודיע על השתתפותו בכנס "זמן הכרעה" ביום רביעי.
16/06/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
שופטת בית המשפט העליון, גילה כנפי-שטייניץ, הורתה (16.6.24) למבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, לעצור את הביקורת על המלחמה שהוא מקיים בצה"ל ובשב"כ. בשלב זה העצירה היא עד לדיון בעתירות נגד קיומה של הביקורת, אשר יתקיים בחודש הבא.
16/06/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
הממשלה הסמיכה (יום א', 16.6.24) את ראש מנהלת תקומה, משה אדרי, ואת המנהלת להאריך את שהות תושבי עוטף עזה שפונו מבתיהם, במלונות ובמעני הדיור הזמניים הממומנים על-ידי המדינה, עד 15 באוגוסט 2024. זאת, על-פי שיקולים מקצועיים ובחינת מכלול התנאים המאפשר את חזרת התושבים לבתיהם.
16/06/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
ניתן להאריך בשלושה חודשים בלבד את ההעלאה בשנה של גיל הפטור ממילואים, ולא בחצי שנה כפי שמבקש משרד הביטחון. כך אומר (16.6.24) המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, גיל לימון, בשמה של היועצת, גלי מיארה. הוא קובע, כי קיימת מניעה משפטית לבצע את ההארכה המלאה וזאת בשל הפגיעה בשוויון נוכח אי-גיוסם של החרדים.
16/06/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
איש ידיעת הארץ, מורה דרך וחוקר תולדות ארץ ישראל והפלמ"ח    ידען ענק, עם זיכרון אולטרה פנומנאלי, מומחה בידיעת הארץ ומאסטר בתולדות הפלמ"ח
יואב יצחק
יואב יצחק
בחקירתו הנגדית של יוסי כמיסה, במסגרת הקובלנה הפלילית הפרטית שהגיש נגדו יו"ר ישראל ביתנו ליברמן, מתחדד הרושם: כמיסה, באמצעות אילה חסון (ערוץ 13), פרסם סיפורי בדים, כאילו ליברמן ניסה...
יורם אטינגר
יורם אטינגר
מחמ"ד לוחצת לקיים סיבוב נוסף של מו"מ עם חיזבאללה וחמאס, למרות שכל הסבבים הקודמים תרמו להפיכת ארגונים אלו למדינות טרור המבוצרות והמתוחכמות בעולם, וסללו את הדרך ל-7 באוקטובר
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il