|   15:07:40
  מירב ארד  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מסע טעמים: טיפים והשראה להכנת סלמון בתנור
כתיבת המומחים
בימינו, קניית קרקעות למכירה זה לא מורכב כמו שחושבים
[צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
חוק הפטור מגיוס בדיון בוועדת חו"ב

אדלשטיין: "אפשרות לחוק חדש שיתן מענה אמיתי לצה"ל"

ח"כ איזנקוט: "אם החוק הזה יעבור והמגמה של השנים האחרונות תימשך אני רואה סיכון גדול ליכולת של צה"ל להמשיך לממש את ייעודו" שר החינוך קיש: "הצעת החוק הזו היא הזדמנות עצומה שאסור לנו לפספס אותה" לפיד: המצב הוא בלתי אפשרי, לא ברמה הערכית, ולא ברמה המבצעית
18/06/2024  |   מירב ארד   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

ועדת החוץ והביטחון קיימה (יום ג', 18.6.24) דיון פתיחה בהצעת חוק שירות ביטחון (תיקון מס' 26) (שילוב תלמידי ישיבות), התשפ"ב-2022. כזכור, בשבוע שעבר מליאת הכנסת אישרה להחיל דין רציפות על הצעת החוק, שעברה בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת, וכעת מגיעה ההצעה לוועדת החוץ והביטחון להכנתה לקריאה שנייה ושלישית. ההצעה מבקשת לבסס מתווה חדש לגיוסם של תלמידי ישיבות ובוגרי מוסדות חינוך חרדיים, תוך עידכון יעדי הגיוס, הצבת יעד עלייה שנתי והגדרת השלכות כלכליות במקרה של אי-עמידה בו.

יו"ר הוועדה אדשלטיין אמר בפתח הדיון: "יש בפנינו אפשרות על סמך הפלטפורמה הזו לחוקק חוק חדש ולתת מענה אמיתי לצרכים של צה"ל ומערכת הביטחון למציאות החדשה". אדלשטיין הוסיף: "בספטמבר היה ברור לחברי הוועדה שהמציאות גורמת לשסע בעם, המשימה שלנו לא להרחיב את הקרע אלא לצמצם את הקרע כדי שהתחושה של כלל הציבור תהיה שעשינו משהו נכון צודק, ערכי ומעשי."

ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד: "הדבר החשוב ביותר שאנחנו צריכים לזכור כשאנחנו דנים בחוק הזה הוא לא את מה שקורה פה בבניין, לא את העבר, לא את הויכוחים והבג״צים וההיסטוריה הארוכה של נושא גיוס החרדים. הדבר החשוב ביותר הוא שאנחנו במצב חירום. עבר רק שבוע מאז שהחוק המונח בפנינו עבר במליאת הכנסת. בשבוע הזה היו כבר 16 לוויות של חיילי צה״ל.

בכל תולדות המדינה לא היה ברור יותר שיש לנו גורל משותף. החמאס והחיזבאללה והג׳יהאד האיסלאמי והאירנים לא מבדילים בין שמאלנים לימנים, לא מבדילים בין פריפריה למרכז ולא מבדילים בין חילונים ודתיים לבין חרדים. הם רוצים להרוג את כולנו, ולפיכך כולנו צריכים להתגייס כדי להגן על עצמנו.

המצב הנוכחי, שבו יש עשרות אלפי אנשים צעירים פטורים מגיוס היה תמיד לא הוגן, עכשיו הוא בלתי אפשרי. בלתי אפשרי ברמה הערכית, בלתי אפשרי ברמה המבצעית. בשבוע האחרון אלפי אנשים קיבלו צו 8 בפעם השנייה והשלישית. בשבוע הזה הצפון הופצץ ונשרף וגזרת יהודה ושומרון בוערת. בשבוע הזה מדינת ישראל לא מצליחה לתת לאזרחיה את הביטחון שמגיע להם. אין לנו מספיק צבא. לא אני אומר את זה, הרמטכ״ל אמר את זה, ראש אכ״א אומר את זה, כל מערכת הביטחון אומרת את זה.

אני מציע שנסכים, בפתיחת הדיון, לפחות על שני כללי יסוד: הראשון הוא שעלינו לקיים דיון ענייני ומהותי מתוך כבוד לחיילים שלנו ולהקרבה שלהם. הייתי שנים חבר ועדת החוץ והביטחון. להיות חבר בוועדת החוץ והביטחון זה אומר שאתה עוסק בדיני נפשות. מהוועדה הזו לא יכול לצאת חוק שמפלה בין דם לדם. עיני הלוחמים ועיני המשפחות שלהם נשואות לחדר הזה ואם פה יעשו החלטות לא נכונות, אנשים ימותו. אם פה לא ייתנו לצבא את הכלים שהוא צריך, אנשים ימותו. אם יעשו פה שיקולים פוליטיים במקום שיקולים ביטחוניים, אנשים ימותו.

הכלל השני הוא שבואו נעשה את זה מהר. הצבא צריך את החיילים עכשיו. מצב החירום הוא עכשיו."

איזנקוט: "סיכון גדול ליכולת של צה"ל להמשיך לממש את ייעודו"

ח"כ גדי איזנקוט: ""הצעת החוק באה בעיניי לענות על שאלה מרכזית - האם הוא תורם לייעוד צה"ל? התשובה היא כן לא. אם החוק הזה יעבור והמגמה של השנים האחרונות תימשך אני רואה סיכון גדול ליכולת של צה"ל להמשיך לממש את ייעודו. ב7.10 התרחש המחדל הגדול ביותר מאז הקמת המדינה, נכנסנו למציאות ביטחונית חמורה שתימשך שנים ויידרש להגדיל את הסד"כ, גם בסדיר וגם במילואים.

גם מתוך צורך מבצעי וגם מתוך ערבות הדדית נדרש חוק אחר ולא החוק המוצע שהוא אילוץ פוליטי, הדבקה שלא ראויה לחלוטין בעייני במיוחד בשעה קשה. ראש הממשלה רצה בעבר להקטין את צה"ל בשליש, כולם מוזמנים לפתוח את דוח לוקר. הצבא לא רצה לקצץ את עצמו אף פעם.

אני חושב שמדובר במחויבות ואתוס, ושאם לא יתקבלו ההחלטות הנכונות היום, הם לא ישפיעו רק על אלה שלא מתגייסים אלא גם עם אלה שכן מתגייסים והברה צריכה להעלות אותם על נס. כל מי שייתן גיבוי לחוק ההשתמטות הזה הוא יהיה שותף לאות קלון ולכן אני ממליץ להעיף את החוק הזה ולהביא במקום חוק שירות ישראלי לכל שצריך להחיל את כל בני ה-18. על הכתפיים של ועדת החוץ והביטחון יש תפקיד היסטורי למנוע ממשלת ישראל להחליש את צה"ל."

ח"כ אוהד טל: "אין סתירה בין לימוד תורה לבין הגנה על המדינה, יעידו על כך כל כך הרבה חללי צה"ל במלחמה הזו מהרבה ישיבות. אני מבקש שניגש לדיון בחוק הזה בהרכנת ראש, זהירות וכבוד ללימוד התורה. אנחנו לא מחפשים להילחם עם הציבור הזה ולדחוף לו אצבע בעין אלא לתקן יחד איתו. רבים מהחברים שלי מקבלים צו גיוס שלישי בחודשים האחרונים, זו לא מציאות שאפשר להשלים איתה וחייבים לעשות כאן תיקון."

השר קיש: הזדמנות עצומה שאסור לנו לפספס אותה

שר החינוך יואב קיש: "הצעת החוק הזו היא הזדמנות עצומה שאסור לנו לפספס אותה. גם בחברה החרדית יש שינוי משמעותי כולל בהנהגה ואנחנו יכולים ללכת למתווה שקודם כל נותן מענה לצרכי הצבא. אנחנו מחויבים לזה וזה מה שיקרה. הצבא דיבר על 3,000 בבית המשפט.

תוך כדי זה, צריך לעשות את מה שלא עשו במשך שנים וזה שילוב אמיתי של המגזר החרדי. יש הסכמה במגזר החרדי ואלפים רבים של בני נוער שאינם בישיבות ועובדים, את הדבר הזה צריך להפסיק.

חברי לאופוזיציה, גם לכם יש אחריות. נראה לכם שזו אמריה הגיונית להגיד שאנשים בקואליציה שמחו כשאנשים נפלו? לא יכול להיות שמישהו מדבר על חיוך כזה או אחר במליאה ומקשר את זה לנופלים.

האמת היא פשוטה, הצבא חייב מגזר חרדי בפנים. זה לא פשוט, זה מורכב, אבל עכשיו הצבא הולך לעשות את זה. אני ממליץ לוועדה לאמץ את דוח שקדי כמתווה. הצבא את הצרכים שלו חייב לקבל."

תאריך:  18/06/2024   |   עודכן:  18/06/2024
מירב ארד
+נתניהו הורה להסיר את חוק הרבנים מסדר היום
01:21 19/06/24  |  עידן יוסף
הודעה לילית מטעם הקואליציה: "בהמשך להתייעצויות שקיימו הערב ראש הממשלה נתניהו ויו״ר הקואליציה אופיר כץ, ראש הממשלה החליט להסיר את הצעת חוק רבני ערים מסדר היום של ועדת החוקה ושל מליאת הכנסת".
+חופש ביטוי או חופש הסתה? הקרב על האוניברסיטאות
23:56 18/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת החינוך בכנסת דנה בהשעיית סטודנטים מהאוניברסיטה העברית בעקבות קריאות בגנות המלחמה והנפת דגלי אש"ף בהפגנה  ▪  היו"ר טייב הדגיש את ההבדל בין חופש ביטוי להסתה, והזהיר כי אם האקדמיה לא תטפל במסיתים, הכנסת תתערב  ▪  נשיא אוניברסיטת בר-אילן טען כי מדובר במקרים בודדים וכי רוב הסטודנטים מתנהגים כשורה  ▪  נציג המל"ג הצהיר כי המל"ג דורשת מהמוסדות לגלות אפס סובלנות כלפי הסתה ותומכת בהרחקת סטודנטים ומורים מסיתים
ח"כ קלנר בוויכוח עם ח"כ טופורובסקי [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+בקריאה ראשונה: החוק למניעת הטרדה מינית יחול גם על עובדי קבלן שירות
23:44 18/06/24  |  
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק למניעת הטרדה מינית (תיקון מס' 16) (הרחבת תחולה לעניין קבלן שירות), התשפ"ד-2024 של חברת הכנסת מירב מיכאלי, חבר הכנסת ששי גואטה וחברת הכנסת שלי טל מירון. 7 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תוחזר לדיון בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי.

מוצע בה להחיל על מזמין שירות המקבל שירות מאדם באמצעות קבלן שירות ועל עובדים שמועסקים דרך קבלן שירות כאמור את תחולת החוק למניעת הטרדה מינית, בו קבועים אמצעים שונים שעל מעסיק לנקוט כדי למנוע ולטפל בהטרדה מינית במסגרת יחסי העבודה. זאת בדומה להרחבה שקיימת כיום בחוק לגבי מי שמעסיק עובד של קבלן כוח אדם. כתיקון משלים לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, מוצע להחיל את ההגנה הניתנת לעובד מפני פגיעה על רקע הטרדה מינית, גם על עובדים המועסקים באמצעות קבלן שירות.

+סטרוק: מערך השירות הלאומי ימנה בקרוב אלפי מתנדבים חרדים
23:32 18/06/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק שירות לאומי-אזרחי (תיקון מס' 6), התשפ"ד-2024. 6 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת החוץ והביטחון. מוצע בה להאריך את תוקפו של חוק שירות לאומי-אזרחי, התשע"ד-2014 עד ל-30 ביוני 2025.

שרת המשימות הלאומיות אורית סטרוק אמרה בנאום הצגת החוק: "ברשות השירות הלאומי עליה זכיתי להיות אחראית, נעשה כל מאמץ להגדיל ולהרחיב את השירות הלאומי-אזרחי, כך שיוכל, בתוך זמן קצר, לשמש בסיס לשירות פעיל ומועיל של אלפי מתנדבים מהציבור החרדי, כי זה צו השעה וצו המצפון גם יחד".

היא ציינה כי מאז פרצה המלחמה מספר החרדים שהצטרפו לשירות הלאומי בתפקיד ביטחוני הוכפל וכיום משרתים במסגרת השירות הלאומי קרוב ל-1,500 צעירים חרדים. "מתנדבי השירות הלאומי פעלו באירועי שבעה באוקטובר במסגרת מד"א, הצלה, וזק"א, ואני מבקשת להוקיר להם תודה על כך"
+סופית: תורחב רשימת קרובי נפגעי ה-7.10 שיוכלו לקבל מידע על חקירת האירועים
23:25 18/06/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק זכויות נפגעי עבירה (תיקון מס' 18), התשפ"ד-2024 של ח"כ קארין אלהרר וח"כ אליהו רביבו. 9 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים.

נקבע כי ביחס לבני המשפחה של הנרצחים בפעולות האיבה שהתרחשו מיום ה-7 באוקטובר עד ה-9 באוקטובר 2023, להרחיב ולאפשר גם לסבים, נכדים, דודים ואחיינים, לממש את הזכויות של נפגעי העבירה לקבלת מידע, אם שאר בני המשפחה המנויים בחוק אינם יכולים לממשן. כיום מנויים בחוק בני הזוג, ילדים, הורים ואחים. הצעת החוק תחול גם ביחס לקרובי משפחה של חטופים, שיוכלו לממש את זכויותיהם כנפגעי עבירה.

בנוסף, יתאפשר לנפגע עבירה או לקרוב משפחתו של נרצח להעביר את האפשרות לממש את הזכויות לכל אדם אחר לפי בחירתו. זאת, כדי לתת מענה למקרים בהם אותם נפגעים או בני משפחה אינם יכולים לממש את הזכות בשל מצבם ויוכלו להיעזר באדם אחר לפי בחירתם. כמו-כן, יתאפשר למשפחות החטופים להעביר את האפשרות למימוש הזכות לאדם אחר שיש לו קרבה אישית לחטוף.
+קופות החולים יחויבו להסביר למבוטחים מדוע נדחו
23:04 18/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת הבריאות אישרה לקריאה ראשונה תיקון שיחייב סירוב מנומק בכתב לשירות, טיפול או תרופה שביקש מבוטח, ופירוט דרכי הערעור על הסירוב  ▪  יו"ר הוועדה טוען שהדבר יאפשר למבוטחים להבין את ההחלטה ולערער עליה בצורה יעילה יותר  ▪  נציגי קופות החולים טענו שהדבר יגרור עלויות פיתוח מערכות ממוחשבות וגיוס כוח אדם, אך משרד הבריאות טען שהעלויות זניחות
סירוב מנומק
+כל מבוגר חמישי בארץ מעשן, ובציבור החרדי כל מבוגר שני
22:33 18/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נתונים קשים על היקף העישון בארץ הוצגו בוועדת הבריאות, כאשר הסיגריה האלקטרונית ממכרת יותר מפי ארבעה  ▪  במגזר הערבי - כמעט 40% מעשנים  ▪  8.1% מבני הנוער מעשנים לפחות פעם בשבוע ו-4.8% לפחות פעם ביום
יותר ממחצית התלמידים בישיבות החרדיות מעשנים
+צעד חריג: הקואליציה הדיחה את סעדה וגוטליב מוועדת החוקה
19:26 18/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מחר צפויה להתקיים הצבעה בוועדת החוקה על חוק הרבנים לאחר שהנהלת הקואליציה הדיחה מן הוועדה את שני חברי הכנסת מהליכוד שהתנגדו לחוק
סעדה וגוטליב. מה יעשו במליאת הכנסת [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+דיסטל: במערכת החינוך מחביאים את היהדות מאחורי תרבות
17:32 18/06/24  |     |   לרשימה המלאה
שר החינוך קיש מגיב לטענות על העדר זהות יהודית במערכת החינוך הממלכתית: "מוביל מדיניות לשנות ולתקן. לימוד תנ"ך - כחלק מהזהות הבסיסית שלנו ולא כהדתה"  ▪  קודמתו בתפקיד, יפעת שאשא ביטון: "הבעיה היא לא בכמות השעות אלא בשיטת הלימוד"
דיסטל. היוונים לא מחביאים את אפלטון מאחורי גליקריה [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+ח"כ ואטורי התנצל: "איש לא זרוע של חמאס, מבקש סליחה"
14:29 18/06/24  |  מירב ארד
סגן יו"ר הכנסת ניסים ואטורי התייחס לדברים שאמר הבוקר, כי "המפגינים הם זרוע של חמאס", והתנצל בדיון בוועדת חוץ וביטחון על חוק הגיוס: "אני התכוונתי למשהו אחר ואני מצר על דבריי. איש לא זרוע של חמאס ואיש לא משתווה לחמאס. אני מבקש סליחה".
+גוטליב וסעדה הביעו התנגדות; ההצבעה על חוק הרבנים נדחתה
11:46 18/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ועדת החוקה של הכנסת לא תצביע היום על חוק הרבנים המבקש לבצר שליטת ש"ס בהליך מינוי רבני ערים  ▪  יו"ר הקואליציה: הוחלט כי בעת הזו לא נכון לקדם חקיקה שנויה במחלוקת. על כן, הצעת חוק הרבנים תרד מסדר היום
ח"כ רוטמן. "בושה וחרפה" [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+חנן יובל נגד נטפליקס: "לא יכול להיות שאני לא מקבל תמלוגים על השירים שלי"
11:08 18/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
משרד המשפטים תומך בהצעת חוק לעדכון דיני זכויות המבצעים, בדומה לעדכון שנעשה בזכויות היוצרים, אך מציין שיש צורך למצוא איזון בין האינטרסים של כל הגורמים המעורבים ביצירה  ▪  יניב ביטון: "נטפליקס ודיסני הם לא מספרה, ויש להם הרבה מאוד כסף שצריך להגיע למבצעים"  ▪  נעמי לבוב: "הגופים הגדולים מרוויחים על הגב שלנו מהפרסומות ואותנו לא רואים"  ▪  יונה אליאן קשת: "אמנים מגיעים לפת לחם"  ▪  נציגי הגופים המשדרים טוענים שהמבצעים מקבלים תמלוגים בהתאם להסכמים הקיימים
יונה אליאן קשת וחנן יובל. האמנים נגד נטפליקס ודיסני [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
אדלשטיין: "אפשרות לחוק חדש שיתן מענה אמיתי לצה"ל"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת לא תצביע היום על 'חוק הרבנים' המבקש לאפשר שליטה רבה יותר של ש"ס במינויי רבני ערים, בשל היעדר רוב לקואליציה בוועדה. זאת, בשל התנגדות חברי הכנסת משה סעדה וטלי גוטליב, ממפלגת הליכוד, לאישור החוק.
18/06/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
ועדת הכלכלה החלה (17.6.24) להכין לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ יוסף טייב לתקן את חוק זכויות מבצעים ומשדרים, על-מנת לעדכן את דיני זכויות המבצעים בדומה לעידכון שנעשה בזכויות היוצרים. בפתח הדיון, הבהיר טייב כי הסיבה להגשת הצעת החוק היא לאפשר סימטריה חקיקתית בין זכויות היוצרים לבין זכויות המבצעים. "האומנים הם הסלתה ושמנה, הם גורם להצלחה מסחרית של תעשיית המוזיקה בכלל והגיע הזמן לערוך התאמות מתאימות בין זכויות היוצרים למבצעים. נחשפנו לתרומה האדירה של האומנים בקורונה ובמלחמה, והם חלק בלתי נפרד מחיזוק העורף. החובה שלנו היא לדאוג שהאומנים יוכלו לקבל את מה שמגיע להם בדין ולא בחסד", אמר.
18/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה אישרה (יום ב', 17.6.24) לקריאה ראשונה את ההצעה של ח"כ יצחק פינדרוס לתקן את חוק הבנקאות, כך שיאפשר פיקוח פרלמנטרי על סגירת סניפים וצמצום שירותי בנקאות ללקוח. לפי ההצעה שאושרה, במקרה שבו המפקח על הבנקים יחליט לקבל בקשה לסגירת סניף הוא יוכל לקבוע תנאים לסגירה, לרבות דחיית מועד הסגירה. בנוסף, המפקח על הבנקים ידווח לוועדת הכלכלה פעמיים בשנה על החלטותיו.
17/06/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
שרת התחבורה מירי רגב מבקשת משר האוצר בצלאל סמוטריץ' להקצות 77,930 ש"ח להתמודדות עם משחיתנות (ונדליזם) של פלגים קיצוניים בחברה החרדית, נגד עבודות הרכבת הקלה בירושלים. בקשה בעניין הוגשה לוועדת הכספים, שצפויה לאשר את הבקשה.
17/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה המשיכה (יום א', 18.6.24 להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן את חוק התקנים, על-מנת לאמץ את ההוראות המחייבות בדין האירופי. הצעת החוק נועדה להסיר חסמים ולאפשר יבוא חופשי של מוצאים עם תקינה אירופית, מתוך הנחה לפיה "מה שטוב לאירופה טוב לישראל", כדי להפחית את יוקר המחיה. בדיון היום הזהיר היו"ר דוד ביטן כי אם במקום לעמוד בתקינה ישראלית היבואנים יצטרכו להוכיח שהם עומדים בתקינה אירופית - ההצעה לא תהיה טובה. "זה לא רציני, זה לא מה שטוב לאירופה טוב לישראל", אמר.
16/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יואב יצחק
יואב יצחק
בחקירתו הנגדית של יוסי כמיסה, במסגרת הקובלנה הפלילית הפרטית שהגיש נגדו יו"ר ישראל ביתנו ליברמן, מתחדד הרושם: כמיסה, באמצעות אילה חסון (ערוץ 13), פרסם סיפורי בדים, כאילו ליברמן ניסה...
איתמר לוין
איתמר לוין
משום שזה מה שמלמדים אירועים בעבר, משום שזה מה שנכון מוסרית, משום שזה מה שכדאי מעשית    ועוד כמה נקודות בעקבות אירועי השבוע
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
איני יודע אם נתניהו ער לכל הנכתב עליו, אם יש לו בכלל זמן לקרוא עיתונות, לצפות בערוצי הטלוויזיה, אם יועציו מדווחים לו בכלל על ההשמצות והגידופים נגדו, ואולי טוב שכךשני
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il