|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
חברת סאו-ראש
הלוואה חוץ בנקאית למסורבים: פתרון פיננסי מהיר ואפקטיבי
כתיבת המומחים
בימינו, קניית קרקעות למכירה זה לא מורכב כמו שחושבים
ח"כ קלנר בוויכוח עם ח"כ טופורובסקי [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

חופש ביטוי או חופש הסתה? הקרב על האוניברסיטאות

ועדת החינוך בכנסת דנה בהשעיית סטודנטים מהאוניברסיטה העברית בעקבות קריאות בגנות המלחמה והנפת דגלי אש"ף בהפגנה היו"ר טייב הדגיש את ההבדל בין חופש ביטוי להסתה, והזהיר כי אם האקדמיה לא תטפל במסיתים, הכנסת תתערב נשיא אוניברסיטת בר-אילן טען כי מדובר במקרים בודדים וכי רוב הסטודנטים מתנהגים כשורה נציג המל"ג הצהיר כי המל"ג דורשת מהמוסדות לגלות אפס סובלנות כלפי הסתה ותומכת בהרחקת סטודנטים ומורים מסיתים
18/06/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

ועדת החינוך, התרבות והספורט דנה (יום ג', 18.6.24) בעניין השעיית סטודנטים מסיתים מהאוניברסיטה העברית בעקבות הפגנה שנערכה בסוף חודש מאי האחרון שבה נשמעו, בין היתר, קריאות נגד המלחמה והונפו דגלי אש"ף, לדברי חלק מיוזמי הדיון.

יו"ר הוועדה ח"כ יוסף טייב: "אי אפשר להסתתר מאחורי חופש אקדמי כדי להוביל להסתה. הוועדה דוגלת בחופש אקדמי, אולם יש הבדל בין חופש הביטוי לחופש ההסתה והשיסוי. אם מוסדות האקדמיה לא יצליחו לטפל בגורמים מסיתים, הוועדה תעזור ותמצא דרכים אחרות לטפל".

ח"כ עודד פורר, שהיה בין יוזמי הדיון: "את הדיון הזה ביקשנו לאחר אירוע ההפגנה שהתחרש באוניברסיטה העברית בו השתתפו עשרות סטודנטים. לא יכול להיות שאירוע כזה יתרחש בשגרה, ובוודאי שלא בעת מלחמה ואני מצפה מהאוניברסיטה לפעול בחומרה נגד אותם המסיתים. התוצאה של אי-פעילות מהאוניברסיטאות כנגד פעילות מסיתה תביא להתערבות המחוקק בסופו של דבר".

יו"ר ור"ה (ועד ראשי האוניברסיטאות) ונשיא אוניברסיטת בר-אילן, הפרופסור אריה צבן: "אני לא יודע להתייחס לאירועים ספציפיים שהיו במקומות מסוימים ואני לא חושב שמדובר באירועים שמתרחשים מדי יום ביומו. יש כ-300,000 סטודנטים שלומדים כל השנה ומי שעובר על החוק, הרשויות צריכות לטפל בו. בסה"כ חשוב לראות את ההצלחה של האקדמיה, ללמד למרות כל הקשיים בתקופה המורכבת הזו." יו"ר הוועדה טייב ענה: "יש לי תחושה שאתם לפעמים טומנים את הראש בחול. אם יש סטודנטים שמרגישים לא בטוחים ואם ח"כים יזמו דיון בנושא, כנראה שיש בעיה. האחריות היא גם על הכתפיים שלך, לאפשר לכל מי שמגיע לאוניברסיטה ללא הבדל דת, גזע ומין, להרגיש בטוח".

אלה לוטן, סטודנטית באוניברסיטה העברית: "הכוח של האקדמיה טמון בחופש האקדמי ואקדמיה שרוצה להשתיק סטודנטים היא לא אקדמיה".

יו"ר התאחדות הסטודנטים, אלחנן פלהיימר: "אם היה מרצה באוניברסיטה העברית שתומך בברוך גולדשטיין הוא לא היה שם דקה ובצדק. מה שקורה במדינת ישראל זו הזיה. יש לנו מרצים שלאחרונה היללו את המחבל ווליד דקה ומרצה אמרה עליו שהוא אהוב ומקור השארה ואתם מדברים על תחושת ביטחון. האקדמיה במדינת ישראל חייבת לשנות תפיסה להבין שמה שהיה לא יהיה".

יו"ר ועד ראשי המכללות ונשיאת המכללה האקדמית אחווה, הפרופסור יפעת ביטון: "אני מניחה שכולם מתנגדים לטרור ולהסתה ולכן לא ברור מה מטרת הדיון. האם עולה פה הטענה שהמוסדות האקדמיים במדינת ישראל בעלי רצון לתמיכה בטרור? אין שום דרך לבסס טיעון כזה בגרגר של ראיה. אני לדוגמה טיפלתי באופן חריף במרצה שקרא קריאות שבח לאירועי שבעה באוקטובר. אם יש השגות קונקרטיות לאופן הטיפול דברו איתנו." יו"ר הוועדה שאל את נציגת ור"ה האם מרצים מסיתים הושעו מעבודתם באקדמיה. ראש מינהל ור"ה דבורה מרגוליס השיבה: "יש מרצים מהאוניברסיטה שלא נמצאים במשרתם, אך איני יכולה לפרט". עוד הוסיפה: "המחוקק הסמיך את האוניברסיטאות והמכללות לנהל את ענייניהן האקדמיים כראות עיניהן. אין תלונה שמגיעה ולא מטופלת. מעריכה שגם דיווח בדיעבד מתקיים".

ח"כ בועז טופורובסקי: "מי ששולל את קיומה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית צריך להיות בכלא, אבל לזה יש מספיק חוקים. להגיד שהחוקים האלה לא מיושמים כמו שצריך אז נחוקק עוד - זה פופוליזם. האפשרות שכל מרצה שיגיד משהו נגד המדינה יאיימו עליו, זו הבעיה הכי גדולה ואני לא ממציא את זה תראו מה קורה בהונגריה, שם האקדמיה מתנהלת לפי רצון המדינה".

ח"כ עאידה תומא סלימאן: "יש כאלה שחושבים שאם הם ישתיקו כמה שיותר אנשים שלא נמצאים בדעה שלהם זה יהיה פתרון אבל זה לא. הרצון להציג כאילו יש רק צד אחד מאוים במשוואה, אבל כולנו יודעים כמה סטודנטים ערביים נרדפו, הורחקו והגיעו לוועדות משמעת כאשר בסוף התברר שלא היה בסיס לכלום שנטען נגדם".

נשיא הטכניון, הפרופסור אורי סיון: "אם יש הבעת דעות שעוברת על החוק יש למדינת ישראל את כל הכלים איך לטפל בנושאים האלה. אם מסתכלים קומה מעבר לשאלת ההסתה, הצעת החוק שהוזכרה עושה הפרדה ומייצרת חוק אחד עבור אנשים האקדמיה וחוק אחר עבור יתר האזרחים. הצעת החוק הזו מטילה על אנשים מהאקדמיה סנקציות שלא קיימות עבור אזרח אחר וזה מסוכן מאוד. ראינו את הסכנה שבחוקים כאלו הנוגעים לסקטור מסוים לאורך ההיסטוריה".

אחרי חלק מהנוכחים דיברו על הצעת החוק של ח"כ אופיר כץ המבקשת לפטר מרצים שמסיתים לטרור, הזכירה יו"ר הוועדה שזהו לא נושא הדיון: "החקיקה הזאת לא הגיעה לוועדה. כנראה שמנסים לעזור למציע לקדם את החקיקה".

נציג המל"ג הד"ר מארק אסרף: "מאז פרוץ המלחמה קיבלנו החלטה על טיפול בהסתה של סטודנטים בהשכלה הגבוהה. המל"ג מגנה בחריפות התבטאויות תמיכה והסתה במעשי טרור לרבות ע"י סטודנטים, חברי סגל, ובכל הפלטפורמות השונות ודורשת מהמוסדות לגלות אפס סובלנות. ההחלטה שלנו קוראת למוסדות לברר את התלונות מיד, בהתאם לתקנוני המשמעת, כולל אמצעי הרחקה, לרבות הרחקה לצמיתות. גם השעיה זמנית או מידית לכל מי שהביע הזדהות עם הטבח".

יו"ר הוועדה ח"כ טייב סיכם את הדיון וקרא למל"ג להעביר החלטה שתבקש מוור"ה וור"מ להעביר לה דוחות על מקרי הפגנות והסתות שהיו, וכיצד טופלו.

תאריך:  18/06/2024   |   עודכן:  18/06/2024
עידן יוסף
+לפיד לנתניהו: מי מממן את המשכורות של מגל וריקלין? מי מממן את הבן שלך במיאמי?
13:46 19/06/24  |  מירב ארד
ראש האופוזיציה יאיר לפיד על נתניהו שהאשים את המפגינים שמקבלים מימון זר: אתה מדבר על כסף בכמויות דמיוניות? מי מממן את ערוץ 14? את המשכורות של ינון מגל ושמעון ריקלין? את הבן שלך במיאמי? את המקלט האטומי בבית של המיליארדר שבו אתה מסתתר כשאזרחי ישראל מותקפים בטילים? אל תדבר איתנו על מימון."
+אושר בטרומית: הצעת חוק-יסוד: שירות מילואים
13:44 19/06/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק-יסוד: שירות מילואים של חבר הכנסת אוהד טל וקבוצת חברי כנסת.31 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת החוץ והביטחון.

מוצע לקבוע בחוק-יסוד את תפקידו של צבא ההגנה לישראל כצבאה של המדינה וכאמון על ההגנה עליה ועל אזרחיה. בנוסף, מוצע לקבוע את מעמדו של מערך המילואים כנדבך מרכזי במדינה ואת חשיבות תרומת משרתי המילואים. בתוך כך, מוצע לקבוע כי הממשלה תפעל לתגמול מערך המילואים ולהוקרתו, תוך מתן עדיפות למשרתיו במגוון תחומים. זאת, מבלי שהדבר יחשב כהפליה אסורה. בנוסף, מוצע לקבוע יום הוקרה למערך המילואים.

יוזם הצעת החוק, ח"כ אוהד טל: "זהו חוק היסטורי שישים את משרתי המלואים בראש סדרי העדיפויות לפי העקרון שמי שנותן יותר גם יקבל יותר".
+אושר לקריאה שנייה ושלישית: מניעת ניצול לרעה של המלחמה להעלאת מחירים
11:54 19/06/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בהתאם לדרישת היו"ר ביטן לאכיפה מרתיעה נקבע: עסק גדול שינצל את מצב המלחמה או החירום להעלאת מחירים צפוי לעיצום כספי של 5% מהמחזור ועד 10 מיליון שקלים
[צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
+ח"כ סעדה: חוק הרבנים - חוק של רוטמן; הליכוד חזק ועוצמתי
11:01 19/06/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ציין: אנחנו בעיצומה של מלחמה, שמחה רוטמן הכה על חטא על הרפורמה שהוא לא היה קשוב לרחשי הציבור  ▪  ח"כ רוטמן בתגובה: כל האירוע יצא מפרופורציה מוחלטת
[צילום: יוסי זליגר]
+סיעת ש״ס מתכנסת לדון בצעדים שתנקוט אחרי הפלת חוק הרבנים
10:45 19/06/24  |  מירב ארד
סיעת ש״ס מתכנסת בשעה זו (יום ד') לדון בצעדים שתנקוט אחרי הורדת חוק הרבנים מסדר היום.
+ח"כ קריב על הדחת ח"כ גוטליב וסעדה מוועדת חוקה: צעד כוחני ובריוני
10:20 19/06/24  |  מירב ארד
ח"כ גלעד קריב בהתייחסות להדחתם של ח"כ טלי גוטליב ומשה סעדה מוועדת חוקה בה הוא חבר: "ראש מפלגה שנוהג כך לחברי הסיעה שלו הוא פחדן, שמפחד על כסאו. הוסיף: "צעד כוחני, מכוער ובריוני ששייך למפלגות פחדניות" -
צעד כוחני, מכוער ובריוני
+הקואליציה התקפלה: חוק הרבנים הוסר מסדר היום
08:41 19/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
הנהלת הקואליציה הודיעה על ביטול הדיון וההצבעה שהיו אמורים להתקיים היום בוועדת החוקה על חוק הרבנים, לאחר שאמש קיימו ראש הממשלה ויו"ר הקואליציה התייעצות בנושא  ▪  חברי הכנסת גוטליב וסעדה הצהירו כי ימשיכו להתנגד לחוק במליאה
מה יעשה נתניהו עם המפלגות החרדיות [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+נתניהו הורה להסיר את חוק הרבנים מסדר היום
01:21 19/06/24  |  עידן יוסף
הודעה לילית מטעם הקואליציה: "בהמשך להתייעצויות שקיימו הערב ראש הממשלה נתניהו ויו״ר הקואליציה אופיר כץ, ראש הממשלה החליט להסיר את הצעת חוק רבני ערים מסדר היום של ועדת החוקה ושל מליאת הכנסת".
+בקריאה ראשונה: החוק למניעת הטרדה מינית יחול גם על עובדי קבלן שירות
23:44 18/06/24  |  
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק למניעת הטרדה מינית (תיקון מס' 16) (הרחבת תחולה לעניין קבלן שירות), התשפ"ד-2024 של חברת הכנסת מירב מיכאלי, חבר הכנסת ששי גואטה וחברת הכנסת שלי טל מירון. 7 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תוחזר לדיון בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי.

מוצע בה להחיל על מזמין שירות המקבל שירות מאדם באמצעות קבלן שירות ועל עובדים שמועסקים דרך קבלן שירות כאמור את תחולת החוק למניעת הטרדה מינית, בו קבועים אמצעים שונים שעל מעסיק לנקוט כדי למנוע ולטפל בהטרדה מינית במסגרת יחסי העבודה. זאת בדומה להרחבה שקיימת כיום בחוק לגבי מי שמעסיק עובד של קבלן כוח אדם. כתיקון משלים לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, מוצע להחיל את ההגנה הניתנת לעובד מפני פגיעה על רקע הטרדה מינית, גם על עובדים המועסקים באמצעות קבלן שירות.

+סטרוק: מערך השירות הלאומי ימנה בקרוב אלפי מתנדבים חרדים
23:32 18/06/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק שירות לאומי-אזרחי (תיקון מס' 6), התשפ"ד-2024. 6 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת החוץ והביטחון. מוצע בה להאריך את תוקפו של חוק שירות לאומי-אזרחי, התשע"ד-2014 עד ל-30 ביוני 2025.

שרת המשימות הלאומיות אורית סטרוק אמרה בנאום הצגת החוק: "ברשות השירות הלאומי עליה זכיתי להיות אחראית, נעשה כל מאמץ להגדיל ולהרחיב את השירות הלאומי-אזרחי, כך שיוכל, בתוך זמן קצר, לשמש בסיס לשירות פעיל ומועיל של אלפי מתנדבים מהציבור החרדי, כי זה צו השעה וצו המצפון גם יחד".

היא ציינה כי מאז פרצה המלחמה מספר החרדים שהצטרפו לשירות הלאומי בתפקיד ביטחוני הוכפל וכיום משרתים במסגרת השירות הלאומי קרוב ל-1,500 צעירים חרדים. "מתנדבי השירות הלאומי פעלו באירועי שבעה באוקטובר במסגרת מד"א, הצלה, וזק"א, ואני מבקשת להוקיר להם תודה על כך"
+סופית: תורחב רשימת קרובי נפגעי ה-7.10 שיוכלו לקבל מידע על חקירת האירועים
23:25 18/06/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק זכויות נפגעי עבירה (תיקון מס' 18), התשפ"ד-2024 של ח"כ קארין אלהרר וח"כ אליהו רביבו. 9 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים.

נקבע כי ביחס לבני המשפחה של הנרצחים בפעולות האיבה שהתרחשו מיום ה-7 באוקטובר עד ה-9 באוקטובר 2023, להרחיב ולאפשר גם לסבים, נכדים, דודים ואחיינים, לממש את הזכויות של נפגעי העבירה לקבלת מידע, אם שאר בני המשפחה המנויים בחוק אינם יכולים לממשן. כיום מנויים בחוק בני הזוג, ילדים, הורים ואחים. הצעת החוק תחול גם ביחס לקרובי משפחה של חטופים, שיוכלו לממש את זכויותיהם כנפגעי עבירה.

בנוסף, יתאפשר לנפגע עבירה או לקרוב משפחתו של נרצח להעביר את האפשרות לממש את הזכויות לכל אדם אחר לפי בחירתו. זאת, כדי לתת מענה למקרים בהם אותם נפגעים או בני משפחה אינם יכולים לממש את הזכות בשל מצבם ויוכלו להיעזר באדם אחר לפי בחירתם. כמו-כן, יתאפשר למשפחות החטופים להעביר את האפשרות למימוש הזכות לאדם אחר שיש לו קרבה אישית לחטוף.
+קופות החולים יחויבו להסביר למבוטחים מדוע נדחו
23:04 18/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת הבריאות אישרה לקריאה ראשונה תיקון שיחייב סירוב מנומק בכתב לשירות, טיפול או תרופה שביקש מבוטח, ופירוט דרכי הערעור על הסירוב  ▪  יו"ר הוועדה טוען שהדבר יאפשר למבוטחים להבין את ההחלטה ולערער עליה בצורה יעילה יותר  ▪  נציגי קופות החולים טענו שהדבר יגרור עלויות פיתוח מערכות ממוחשבות וגיוס כוח אדם, אך משרד הבריאות טען שהעלויות זניחות
סירוב מנומק
+כל מבוגר חמישי בארץ מעשן, ובציבור החרדי כל מבוגר שני
22:33 18/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נתונים קשים על היקף העישון בארץ הוצגו בוועדת הבריאות, כאשר הסיגריה האלקטרונית ממכרת יותר מפי ארבעה  ▪  במגזר הערבי - כמעט 40% מעשנים  ▪  8.1% מבני הנוער מעשנים לפחות פעם בשבוע ו-4.8% לפחות פעם ביום
יותר ממחצית התלמידים בישיבות החרדיות מעשנים
+צעד חריג: הקואליציה הדיחה את סעדה וגוטליב מוועדת החוקה
19:26 18/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מחר צפויה להתקיים הצבעה בוועדת החוקה על חוק הרבנים לאחר שהנהלת הקואליציה הדיחה מן הוועדה את שני חברי הכנסת מהליכוד שהתנגדו לחוק
סעדה וגוטליב. מה יעשו במליאת הכנסת [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+דיסטל: במערכת החינוך מחביאים את היהדות מאחורי תרבות
17:32 18/06/24  |     |   לרשימה המלאה
שר החינוך קיש מגיב לטענות על העדר זהות יהודית במערכת החינוך הממלכתית: "מוביל מדיניות לשנות ולתקן. לימוד תנ"ך - כחלק מהזהות הבסיסית שלנו ולא כהדתה"  ▪  קודמתו בתפקיד, יפעת שאשא ביטון: "הבעיה היא לא בכמות השעות אלא בשיטת הלימוד"
דיסטל. היוונים לא מחביאים את אפלטון מאחורי גליקריה [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי סיון / Uri Sivan   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   אריה צבן / Arie Zaban   בג"צ קול העם   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חופש הביטוי   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף טייב   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עאידה  תומא-סלימאן / Aida  Touma-Suleiman   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
חופש ביטוי או חופש הסתה? הקרב על האוניברסיטאות
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
ועדת הבריאות אישרה (18.6.24) לקריאה ראשונה תיקון לחוק בריאות ממלכתי - שיחייב קופת חולים לנמק את סירובה להעניק שירות למבוטח, ולהציג בפניו את אפשרויות הערעור על הסירוב.
18/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הבריאות דנה (יום ג', 18.6.24) בשכיחות העישון והצעדים למניעתו. ממלא-מקום יו"ר הוועדה, ח"כ אושר שקלים, הדגיש את החקיקה לפרסום נזקי העישון על קופסות הסיגריות, וקרא למשרדי הבריאות, החינוך והאוצר לפעול יחד להגדלת התקציב לתוכניות למניעת עישון בקרב תלמידים ובני נוער.
18/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הנהלת הקואליציה הדיחה את חברי הכנסת משה סעדה וטלי גוטליב, ממפלגת הליכוד, מחברותם בוועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת. זאת, בעקבות התנגדותם היום לקידום חוק הרבנים המבקש לבצר את שליטת מפלגת ש"ס במינוי רבני ערים ורשויות מקומיות.
18/06/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
ועדת המשנה להגות יהודית במערכת החינוך שע"י ועדת החינוך, בראשות ח"כ גלית דיסטל אטבריאן, התכנסה (יום ג', 18.6.24) לדיון ראשון, בהשתתפות שר החינוך.
18/06/2024  |    |   חדשות
ועדת החוץ והביטחון קיימה (יום ג', 18.6.24) דיון פתיחה בהצעת חוק שירות ביטחון (תיקון מס' 26) (שילוב תלמידי ישיבות), התשפ"ב-2022. כזכור, בשבוע שעבר מליאת הכנסת אישרה להחיל דין רציפות על הצעת החוק, שעברה בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת, וכעת מגיעה ההצעה לוועדת החוץ והביטחון להכנתה לקריאה שנייה ושלישית. ההצעה מבקשת לבסס מתווה חדש לגיוסם של תלמידי ישיבות ובוגרי מוסדות חינוך חרדיים, תוך עידכון יעדי הגיוס, הצבת יעד עלייה שנתי והגדרת השלכות כלכליות במקרה של אי-עמידה בו.
18/06/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
הרצח המזעזע שאירע השבוע של הילד בן ה-6 מהרצליה על-ידי אמו בדקירות מכשיר חד, מזכיר מקרה די דומה שאירע לפני 62 שנים במושב כפר ויתקין בעמק חפר
דן מרגלית
דן מרגלית
מדוע אתם באים אל נתניהו בטענות שלא ביקר אתכם? הוא אינו ראוי לחברתכם    "קדמה הכנסת אורחים לשכינה", נאמר במקורותינו, כך אנהג, אבל להזמינו ביוזמתי? או אתם - להזמינו לבתיכם בעת מצוקתכם...
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
כשאני נוסע בשדרות ה"עם הצרפתי" ברמת גן אני נזכר בערגה בימים הנפלאים ההם של הפריחה ביחסי שתי המדינות, עד שקמלו תחת נשיאותו של דה-גול
עמנואל בן סבו
עמנואל בן סבו
הניסיון, הגובל בעלילת דם נוראית להציג את הדברים כאילו יש מי שמאוד רוצים בשובם של החטופים ומולם ניצבים הערלים בעלי לב האבן, הפועלים להותיר את החטופים בשביים, הוא תעמולה שאין נוראית,...
יזהר שי
יזהר שי
ראש הממשלה רק מתבכיין כשמדובר בעצמו ובמשפחתו    נפגעי האלימות האחרים? שמישהו כבר ידאג להם, לא הוא
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il