|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מחלות חורף: כיצד להתגונן ולהישאר בריאים בעונה הקרה
קבוצת ירדן
טיפים לטיולי תרמילאים באירופה
אייזנהאואר. מתחלפת [צילום: AP]

לקראת מלחמה עם לבנון? חילופי משחתות אמריקניות מול חופי המזה"ת

סימנים מתגברים למלחמה קרובה בין ישראל ללבנון: נושאת המטוסים USS תיאודור רוזוולט צפויה להגיע למזרח התיכון להחליף את USS דווייט אייזנהאוור מספר מדינות קוראות לאזרחיהן לעזוב את לבנון, כולל כווית וקנדה שר הביטחון גלנט ממריא לוושינגטון לפגישות עם בכירים אמריקנים בנוגע להסלמה בצפון
22/06/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
   יואב יצחק
הממשל האמריקני מבטיח: סיוע מלא לישראל במקרה של מלחמה מול חיזבאללה

   עידן יוסף
ארה"ב מפיצה תדרוכי הפחדה כדי להניא את דעת הקהל בישראל נגד מלחמה בלבנון

   עידן יוסף
אירן: אם ישראל תילחם בלבנון כוחות חדשים יופעלו נגדה

מתגברים הסימנים למלחמה קרובה בין ישראל ללבנון. ‏נושאת המטוסים USS תיאודור רוזוולט תצא למזרח התיכון כדי למנוע "פער בנושאות המטוסים" בעקבות עזיבתה הצפויה של נושאת המטוסים USS דווייט אייזנהאוור.

על-פי רשת "סקיי ניוז" בערבית, נושאת המטוסים האמריקנית "דווייט אייזנהאואר" נעה לאזור כדי "לסייע לכל מבצע שעלול להתפתח בין ישראל ללבנון". הדיווח נסמך על גורמים אמריקנים, שטענו כי המשחתת תגיע למזרח הים התיכון. הגורמים הוסיפו ש"אייזנהאואר" - שנמצאת כעת בים סוף כחלק מהכוח נגד החות'ים בתימן - תחליף נושאת המטוסים "תאודור רוזוולט" שנמצאת כעת במשימה במזרח אסיה. היום דווח שהמחליפה הגיעה לקוריאה הדרומית).

הדיווח מצטרף לדיווח אחר באתר USNI News, לפיו "אייזנהאואר" אכן צפויה לעזוב את הים סוף לעבר הים התיכון אולם גורם אמריקני שצוטט בדיווח יצר חוסר בהירות כאשר הסביר כי הכוונה היא "להחזיר אותה הביתה" אחרי שמונה חודשים שבהם פעלה באזור.

"אייזנהאואר" נשלחה באוקטובר 2023, כחלק מהמסר המרתיע שביקש ביידן להעביר לאירן ולחיזבאללה מפני תקיפת ישראל. אליה הצטרפה בהמשך נושאת המטוסים המתקדמת ביותר בצי האמריקני, "ג'רלד פורד", אך בתחילת השנה היא שבה לארה"ב.

יחד עם "אייזנהאואר", כך על-פי הדיווח, יעזבו את ים סוף וישוטו לים התיכון ספינות מלחמה שמלוות אותה כחלק מכוח תקיפה ימי. עם זאת, משחתות הנמנות עם הכוח האמור תישארנה באחריות הצי החמישי של ארה"ב. בדיווח של USNI News נכתב כי לא ברור עדיין איזו נושאת מטוסים תחליף את "אייזנהאואר" בים סוף, אבל צוין כי "רוזוולט" היא הקרובה ביותר לשם.

גורמים אמריקנים רשמיים מכחישים בשיחה עם רויטרס את הטענה של החות'ים שתקפו את נושאת המטוסים דווייט אייזנהאוור בים סוף. המורדים טענו אחר-הצהריים כי שיגרו טילים בליסטיים וטילי שיוט לעבר "אייזנהאואר". עוד טענו כי תקפו גם ספינה בשם Transworld Navigator לאחר שהחברה שמחזיקה אותה הפרה את "איסור הכניסה" שעליו הכריזו לנמלי ישראל.

ברקע ההתגברות הסיכויים למלחמה בין ישראל ללבנון מתפרסמים דיווחים לא מאומתים בכמה רשתות על הודעה ישראלית למספר מדינות לפנות את המטוסים בנמל התעופה רפיק אל-חרירי, בביירות וכן את המרחב האווירי של לבנון, כמו גם פינוי כלי השיט הזרים מחוץ למים הטריטוריאליים של לבנון.

כמה מדינות קוראות לאזרחיהן לעזוב את לבנון. משרד החוץ הכוויתי פרסם הודעה הקוראת לאזרחי כווית לעזוב את שטח לבנון בהקדם האפשרי. בקנדה אמרו כי הם נערכים להוצאת 45,000 מאזרחיהן השוהים בלבנון.

שר הביטחון יואב גלנט ממריא הערב לוושינגטון לפגישות עם בכירים אמריקנים בנוגע להסלמה בצפון ועל המזרח התיכון. שרי הממשלה אישרו במשאל טלפוני את מינויו של ישראל כ"ץ למ"מ שר הביטחון לימי ביקורו של גלנט בוושינגטון.

תאריך:  22/06/2024   |   עודכן:  22/06/2024
עידן יוסף
+משרד החקלאות אישר מכסת ייבוא ביצים בהיקף של 10 מיליון ביצים בפטור ממכס לחודשיים
12:54 23/06/24  |  מירב ארד
משרד החקלאות אישר מכסת ייבוא ביצים בהיקף של 10 מיליון ביצים בפטור ממכס לחודשיים. מדובר בתוספת מכסה של 5 מיליון ביצים למאכל לכל חודש במהלך החודשים יולי ואוגוסט. המטרה: השלמה להיקפי הביקוש של השוק הישראלי, ובהתאם למצב הביטחוני המתמשך.
+הפועלים למען מפוני הצפון: פטור מתשלום משכנתה לשלושה חודשים
12:43 23/06/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כמו-כן ירחיב את התמיכה של קרן "פועלים בקהילה" ב-10 מיליון ש"ח נוספים לטובת הצפון
[צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
+צה"ל: יורט כטב"ם באזור משגב שבמרכז הגליל
12:35 23/06/24  |  מירב ארד
דובר צה"ל אישר כי כטב"ם של חיזבאללה יורט בהצלחה באזור משגב שבמרכז הגליל, מדרום לכרמיאל, באזור שבו ממוקם מכון לשם של חברת "רפאל". התרעות המתריעות על ירי רקטות וטילים הופעלו בעקבות חשש לנפילת שברי יירוט. התרעה על חדירת כלי טיס עוין לא הופעלה במרחב על פי מדיניות.
+לראשונה זה חודשים: אזעקות הופעלו ביישובים מדרום לכרמיאל
11:44 23/06/24  |  מירב ארד
היום ה-261 למלחמה: אזעקות המתריעות על ירי טילים הופעלו ביישובים במועצה האזורית משגב: רקפת, מרכז אזורי משגב, עצמון - שגב, אזור תעשיה תרדיון, יובלים, קורנית, שכניה, כאוכב אבו אלוהיג'א ומנוף.

+תג השם של רס"ר שי אל קנפו ז"ל אותר על גופת מחבל נוח'בה - והוחזר למשפחתו
11:25 23/06/24  |  מירב ארד
תג השם של השוטר הגיבור אותר על גופת מחבל נוח'בה, מפקד המחוז הדרומי, ניצב אמיר כהן החזיר את תג השם למשפחתו של רס"ר שי אל קנפו ז"ל שנפל בקרב ברעים.

פקד שמואל אשכנזי, ר' משרד חקירות בתחנת חברון משרת במילואים כמ"פ תאנ"ה (תחנת איסוף נתוני האויב) בגדוד היק"פ (יח' קבורה פיקודית) של פיקוד הדרום: "כחלק מתפקידי הפלוגה במילואים אנו אחראים על זיכוי גופות המחבלים המאוחסנים במיכלי הקפאה, ובתוך כך מבצעים חיפוש על כל גופה וגופה לאיתור חומרי מודיעין ורכוש שנבזז מתושבי העוטף ומהנרצחים. במהלך חיפוש על אחת הגופות, בתוך בגדיו, אותר תג השם של השוטר "שי אל קנפו" ז"ל. בנוסף, אותר רכוש רב שנבזז, כספים רבים, תכשיטים, תעודות אישיות וכל דבר שהיה ניתן לבזוז."

[צילום: דוברות המשטרה]
+גיוס חרדים - צו השעה
11:22 23/06/24  |  מרדכי איש שלום   |   לרשימה המלאה
גיוס בעלי פטור משירות - צו הדקה  ▪  להרחבה מהירה ורבת ממדים של בניין כוח המילואים משמעות כלכלית לא מבוטלת, ובכל זאת אני מציע לכל הכלכלנים ובמיוחד לבוגרי אגף התקציבים, החשכ"ל וחלק מהאקדמיה להפסיק לאיים עלינו ב"עשור האבוד"

דרוש צבא גדול [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+"הנהגתי את ההתנגדות להסכם אוסלו כדי להציל את חיי נכדי, יאיר, שמחבלי אוסלו רצחו אחרי 30 שנה"
10:57 23/06/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק שני בדיון עומק של מומחים על תפקוד צה"ל במלחמה בעזה מול החמאס ובצפון מול החיזבאללה, על תפקוד הממשלה במלחמה, ועל תפקודה של החברה הישראלית
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+פרשת שלח לך
09:04 23/06/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
אני מתודלק באמונה שנצליח להיחלץ מאימת חורבן ביתנו הלאומי, נשקם את ההרס שזרעו חיות אדם מהחמאס והחיזבאללה בארצנו
קרית שמונה [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+צה"ל תקף מבנים של חיזבאללה; כטב"ם הופל בגליל העליון
09:00 23/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
חוליית מחבלי חיזבאללה הותקפה מן האוויר  ▪  כטב"ם עוין הופל סמוך לבית הלל מבלי שגרם לנפגעים  ▪  התרעה הופעלה מחשש לפגיעת שברי מיירט
[צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+גלנט המריא לארצות הברית; "ערוכים לכל פעולה - גם בעזה, גם בלבנון וגם במקומות נוספים"
08:18 23/06/24  |  איציק וולף
שר הביטחון, יואב גלנט, המריא הלילה לביקור בארצות הברית. במהלך הביקור הוא צפוי להיפגש עם שר ההגנה האמריקני, לויד אוסטין, ועם שר החוץ האמריקני, אנתוני בלינקן.

בטרם המריא אמר גלנט כי ארצות הברית היא בעלת הברית החשובה והמרכזית ביותר של ישראל. "הקשרים בינינו חשובים במיוחד, אולי יותר מאשר אי-פעם, בימים האלה", אמר. עוד הפגישות הצפויות להתקיים בארצות הברית יעסקו בחזית עזה ובחזית לבנון. "אנחנו ערוכים לכל פעולה שתידרש - גם בעזה, גם בלבנון וגם במקומות נוספים", אמר.
+"אויבי ישראל לא צריכים להתאמץ, הכל דולף כמו ברז"
07:47 23/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
עו"ד יוסי פוקס פנה אל היועצת המשפטית לממשלה וקרא לה להורות על חקירה פלילית מקיפה בנושא הדלפות מידע סודי ביותר מדיוני הקבינט אל אמצעי התקשורת  ▪  קורא לאשר מתווה לצמצום סמכויות הצנזורה באופן שלא תוכל לאשר פרסום תוכן דיוני הקבינט
פוקס ונתניהו בישיבת הממשלה. "ההדלפות חצו כל גבול" [צילום: מנחם כהנא/פול AP]
+הותר לפרסום: לוחם בשריון נפל בקרב בדרום הרצועה
22:37 22/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לוחם המילואים בגדוד השריון גרוס מלכיה (25) מסוסיא נהרג בקרב והועלה בדרגה לאחר מותו  ▪  מתחילת התמרון הקרקעי פורסמו שמותיהם של 313 חללי צה"ל
מלכיה. בן 25 היה בנופלו
+הרמטכ"ל ביקש מבינדר להתמנות לראש אמ"ן מבלי שייבדק חלקו במחדל 7.10
21:31 22/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+הנרצח בקלקיליה - ירקן בשוק פתח תקוה
21:28 22/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אמנון מוכתר בן 67 מפתח תקוה נורה למוות ברכבו בקלקיליה  ▪  הפיגוע התרחש יממה לאחר ששני מחבלים מהג'יהאד האיסלאמי חוסלו בעיר  ▪  חשוד בסיוע למחבלים נעצר הערב בידי כוחות הביטחון
אמנון מוכתר ז"ל הי"ד [צילום: באדיבות המשפחה]
+ראש ממשלת קטר דיווח על מבוי סתום במו"מ לעסקת חטופים
21:21 22/06/24  |  עידן יוסף
ראש ממשלת קטר מוחמד א-ת'אני אמר (ו'): "המשכנו במאמצי התיווך בימים האחרונים ללא הפרעה". הוא סיפר כי התקיימו "מספר פגישות עם הנהגת חמאס כדי לנסות לגשר על הפער בין שני הצדדים. המאמצים נמשכים, אך עד כה לא הגענו לנוסח שנראה מתאים וקרוב למה שהוצג. ברגע שזה יקרה, נפנה לצד הישראלי כדי לנסות לגשר על הפער ולהגיע להסכם מהר ככל האפשר".
+צה"ל תקף תשתיות טרור בשני מוקדים ברצועה; אחד היעדים - ראאד סעד, מס' 4 בחמאס
17:31 22/06/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
הפלשתינים דיווחו על עשרות הרוגים בשני המוקדים  ▪  בשלב זה לא ידוע האם ראאד סעד חוסל
עשרות נפגעו בירי הטילים
ראאד סעד. האם חוסל? [צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים]
+חוסל אימן ע'טמה - פעיל טרור מרכזי בחמאס ובג'מעה האיסלאמית בלבנון
16:57 22/06/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
חיסולו בוצע באמצעות כלי טיס של חיל-האוויר במרחב הבקעא  ▪  אימן ע'טמה עסק באספקת אמצעי לחימה עבור ארגוני טרור בלבנון ובראשם לחמאס
הירי, החיסול.
המכונית נשרפה יחד עם המחבל מירי הטיל [צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
לקראת מלחמה עם לבנון? חילופי משחתות אמריקניות מול חופי המזה"ת
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
חשדנית
24/06/24 19:13
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
הותר לפרסום כי רס״ל (מיל׳) גרוס מלכיה ז"ל הי"ד מסוסיא נפל בקרב בדרום רצועת עזה. מלכיה היה לוחם בגדוד השריון 9212, חטיבת ׳אגרוף הברזל׳ (205). בן 25 היה בנופלו. הלוחם הועלה מדרגת סמ"ר (מיל') לדרגת רס"ל (מיל') לאחר מותו.
22/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הרמטכ"ל הרצי הלוי ביקש מתא״ל שלומי בינדר, רח״ט המבצעים, להתמנות לראש אמ״ן ללא בחינת תפקודו בהקשר למחדל שהביא לטבח 7 באוקטובר. לבקשת בינדר, הוא עצמו מינה את מי שיבדוק את תפקודו והחטיבה עליה הוא מפקד, והממצאים עברו להלוי. בנוסף, בינדר הזמין לפגישה בקרייה את ראש העותרים נגד מינויו לבג״ץ (ערוץ 14).
22/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
אמנון מוכתר בן 67 מפתח תקוה הוא הנרצח בקליקליה, באירוע שמסתמן כפיגוע. הוא היה בעל דוכן ירקות ופירות ותיק וירקן בשוק פתח תקוה. מוכתר הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים וילדים. אחד מילדיו התחתן לפני מספר חודשים.
22/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
מטוסי קרב תקפו בצהריים שתי תשתיות צבאיות ששימשו את ארגון הטרור חמאס במרחב העיר עזה. הפלשתינים דיווחו על עשרות הרוגים ועל נפגעים רבים בשני המוקדים שהותקפו.
22/06/2024  |  יואב יצחק  |   חדשות
צה"ל חיסל בצהריים את אימן ע'טמה, פעיל טרור מרכזי בחמאס ובג'מעה האיסלאמית בלבנון. החיסול נעשה בירי לעבר הרכב שבו נסע. הרכב בער במשך כמה דקות ובו המחבל - בטרם כובתה האש.
22/06/2024  |  יואב יצחק  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
משה שרת שבימים אלה מלאו 59 שנים למותו, היה מראשי הנהגת היישוב, שר החוץ הראשון (1956-1948) וראש הממשלה השני (1955-1954) של מדינת ישראל    לא רבים יודעים כי היה איש לשון - מחדש מילים,...
ד"ר רון בריימן
ד"ר רון בריימן
חובתו של ראש הממשלה היא להבהיר שעסקה חלקית לשחרור החטופים משמעותה ויתור על החיילים ועל הגברים הצעירים, ועל ראש הממשלה לשכנע את הציבור המיוסר, אשר חשוף למידע מגמתי בלבד, שהיענות לתכ...
חיים רמון
חיים רמון
הדיווחים הפנטזיונריים בתקשורת שלפיהם חמאס כבר הוכרע הם לא יותר מאשר העברת מסרים בשירותם של שר הביטחון והרמטכ"ל, שרוצים לסיים את המלחמה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il