|   15:07:40
עמי דור-און פובליציסט   |   תגובות
  |    |  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
שירותי אחסנה: זה הזמן לפנות מקום בבית למה שחשוב באמת
קבוצת ירדן
שיטות מודרניות לשיווק דיגיטלי

חייו הסודיים של נתניהו

שרה היא אשתו השלישית של נתניהו. אשתו הראשונה מיקי הרן הייתה אהבת נעוריו; השנייה הייתה פלייר קייטס, צעירה נוצרייה שהתגיירה כדי שתוכל להינשא לו; את שרה, דיילת אל על גרושה, הכיר בטיסה. איך ניאות להתחתן אתה למרות שהתכוון להיפרד ממנה. מה היה טיב רומן הבגידה שלו עם רות בר המומחית לסקרים; והכל לא "פייק ניוז" אלא עובדות שלוקטו ממקורות אמינים. כך או כך בינתיים שרה היא השליטה הבלתי מעורערת
12/11/2017  |     |   כתבות   |   תגובות
בנימין ושרה נתניהו [צילום: קובי גדעון/לע"מ]

מרחבי רשת האינטרנט עשירים בסיפורי "פייק ניוז" על נבחרי ציבור כמעט בכל מדינה בעולם, למעט מדינות דיקטטוריות כמו, למשל, סין וצפון-קוריאה שבהן חסומה הרשת בהוראת השלטונות. ולכן כל מי ששואב מידע מן הרשת חייב להיזהר מאוד שלא ליפול במלכודת הידיעות המסולפות שהושתלו כדי להזיק. גם תולדות חייו של ראש ממשלתנו בנימין נתניהו חשופים על פני הרשת ולכן יש להקפיד לבחון אותם בזהירות כדי לוודא את אמינותם. בסיפורים האישיים והסודיים על הקורות את נתניהו והמוצגים כאן בפני קוראי הנאמנים, הסתמכתי בראש וראשונה על מקורות מהימנים, שלא כולם נשענים על מה שפורסם ברשת. לדוגמא: הספר "ביבי: מי אתה אדוני ראש הממשלה?" שכתבה העיתונאית רונית ורדי ויצא לאור בהוצאת כתר בשנת 1997; הספר "נתניהו: הדרך אל הכוח" שכתבו שני העיתונאים בן כספית ואילן כפיר ופורסם בהוצאת אלפא ב-1997; וכן עדויותיו של עו"ד אלדד יניב בפרקי ספרו האינטרנטי 'פניית פרסה' ובסרטוני "השיטה" של מפלגת "ארץ חדשה" שאותה הוביל, ללא הצלחה, מתוך כוונה להגיע למושב בכנסת.

כדי לא לשעמם את קוראי נתחיל בחלק המעניין: שרה, אשתו השלישית של ביבי.

שרה בת למשפחת בן-ארצי שנולדה בקריית טבעון, הייתה דיילת אל-על, גרושה, כשפגשה לראשונה את ביבי. היא התחילה אתו במהלך טיסה. כיוון שהייתה ביישנית היא רשמה את מספר הטלפון שלה על פתק ומסרה אותו לביבי. הוא התקשר אך כפי שסיפר לימים למקורביו לא היו לו תוכניות רציניות לגביה. כעבור זמן קצר כבר סיפר לצוות שלו שנטש את הקשר אתה וגם הודיע לשרה באופן הברור ביותר על כוונותיו. שרה התעקשה וביקשה לפחות "פגישה אחרונה". ביבי נעתר. זמן קצר אחרי אותה פגישה בישרה לו שרה שהיא בהריון. בלית-ברירה ביבי התחתן אתה. זה היה בתחילת מרץ 1991. החתונה שהתקיימה בבית הוריו של ביבי בירושלים הייתה מצומצמת.

כשיאיר היה בן שנה, התגלה לשרה בדרך עקיפה שביבי בוגד בה עם רות ברונשטיין-בר. רות, יועצת סקרים ובעלת מכון מחקר, הייתה נשואה אז. ביבי ורות עבדו בצמוד שעות וימים על יחסי הציבור בקמפיין הפוליטי שלו. לזוג הסודי הזה הייתה דירת מסתור בפתח תקוה. הידיעה על הרומן הסודי בין ביבי ורות בר הגיעה לידיעת יריביו הפוליטיים בליכוד, שעקבו אחריו. אחד מהם התקשר לשרה, סיפר לה בטלפן על הבגידה, ואיים לפרסם את הסיפור אם ביבי לא יפרוש מהמרוץ הפוליטי. שרה התקשרה מיד לביבי ואמרה לו שהיא "יודעת הכול". ביבי ניסה לתחמן אותה, אבל שרה לא האמינה לדבריו והוא נאלץ להודות שבגד. שרה זעמה, דרשה גירושין ולא הייתה מוכנה לסלוח. היא גם התקשרה לבעלה של רות וסיפרה לו על הרומן של אשתו. הבעל הנבגד הגיש תביעת גירושין, אבל בסופו של דבר הזוג בר הצליח לשרוד את המשבר.

רות בר פוטרה, הורחקה מיד מסביבתו של ביבי והוזהרה שלא להוציא מילה מהפה "לעולם". סיפור הסחיטה הפוליטית התפוצץ עם שידור נאום הווידוי של ביבי בטלוויזיה בפרשת "הקלטת הלוהטת".

בהוראת שרה, היה עורך הדין יעקב נאמן אמור להגיש תביעת גירושין לבית הדין הרבני, אך הוא בחר שלא לעשות זאת. נתניהו ועושי דברו, בהם קרוב משפחתו עו"ד דוד שמרון ואשתו, כמו גם עו"ד דן אבי-יצחק, הפעילו לחצים כבדים על שרה כדי להגיע לשלום-בית. שרה, שכבר חוותה את טעמם המר של גירושים מבעלה הראשון דורון נויברגר, חבר קיבוץ געש, בשנות ה-80, נעתרה, אבל היו לה תנאים.

על-פי התנאים של שרה נחתם הסכם שלום-בית. רק מתי מעט אומרים שראו את ההסכם, אם היה או לא היה, אם נכתב ממש או רק סוכם בעל פה, אולם תוכנו החסוי הופץ מפה לאוזן ובמרחבי הרשת. היה הסכם או לא ביבי המשיך להסתיר דברים משרה. הוא נפגש בסודיות עם גברים ונשים ששרה ביקשה להרחיקם. הוא שילם שכר במזומן למקורבים "בלתי-מאושרים", כמו נפתלי בנט שלו שילם הוצאות ואיילת שקד שלה שילם שכר, כאשר השניים עבדו בלשכתו, בסיוע כספים של חברים מיליונרים מארה"ב, בריטניה ואוסטרליה.

שרה שכבר נכוותה בעבר הפכה לחשדנית שאינה מאמינה ל"סיפורי מעשיות". היא הפעילה סוכני-מעקב כמו נתן אשל שדיווחו לה באופן יומי על כל מה שקורה בלשכה של בעלה, אך ביבי הערמומי למד לעקוף גם אותם.

כיוון שהייתה מקורבת לאוזנו של ביבי החלה שרה לנסות ולהשפיע על מינוי בכירים במערכות השלטון, כולל מערכת הביטחון. באחד המקרים אף דרשה להשתתף בתדריך סודי ביותר שערך לביבי ראש המוסד מאיר דגן, במעון ראש הממשלה. כדי לחמוק מהחקירה של שרה בכל מה שנעשה בלשכתו, נהג ביבי להפיק רשימות מינויים מפוברקות ואף הורה לרשום ביומנו פגישות פיקטיביות, כדי להסתיר את שמות המוזמנים האמתיים. כך ו כך, למודת ניסיון העבר שרה עדיין חושדת בבעלה ולכן מתעקשת להתלוות אליו לכל טיסה כנראה כדי שלא ינצל הזדמנויות להתפתות.

זו הנקודה שבה רצוי לחזור לאחור, לתחילת דרך הזוגיות של ביבי.

אשתו הראשונה הייתה מרים (מיקי) ויסמן, בת כתתו ואהבת נעוריו (שניהם ילידי 1949), עד שיום אחד, בשהותם בארה"ב לצרכי עבודתו של ביבי הוא בגד בה עם פלייר קייטס סטודנטית בריטית נוצרייה. הרומן הסודי התרחש בזמן שמיקי הייתה בהריון: מיקי החלה לחשוד בבגידה כאשר גילתה שערות בהירות על חולצתו, שערות שלא היו שלה. לאחר שהתגלתה לה האמת סילקה מיקי את בעלה הצעיר מן הבית וחזרה לישראל עם בתם המשותפת, נועה. והתגרשה ממנו.
מיקי היא אישיות בזכות עצמה גם ללא קשר לביבי. בשנת 1969 החלה מיקי הרן (במקור ויצמן) בלימודי כימיה באוניברסיטה העברית בירושלים, אותם סיימה בשנת 1972. לאחר מכן יצאה ללימודי המשך בארצות הברית ובשנת 1978 סיימה לימודי דוקטורט בכימיה אורגנית באוניברסיטת ברנדייס. מאז כיהנה בישראל בתפקידים ממלכתיים בכירים.

אשתו השנייה (מ-2 במאי 1981), פלייר קייטס, הייתה מבריקה, כריזמטית ומצליחנית, שהייתה חלק מהצוות האסטרטגי של ג'ון קנדי. כדי שתוכל להינשא לביבי היא עברה גיור רפורמי מהיר, לאחר שהתחתנו בטקס אזרחי בבוסטון. אחרי שסיים את תפקידו בארה"ב והוא כבר שגריר ישראל באו"ם, הגיעו פלייר וביבי לירושלים. פלייר לא הסתדרה עם המנטליות הישראלית. צילה נתניהו, אמו של ביבי, לא אהבה את הרקע הנוצרי של פלייר וגם לא נראתה לה העובדה שפלייר לא יכלה להביא ילדים לעולם אף כי עברה טיפולי פוריות קשים, שלא הועילו. ביבי החל להתעלם מפלייר, להיעלם לעתים תכופות ולישון מחוץ לבית - בלי להסביר איפה היה. ב-1988 הם התגרשו. במארס 1989 חזרה פלייר לארה"ב.. בהמשך התחתנה עם איש פיננסים עשיר מאוד, ליאונרד הרלן, וכיום היא נקראת פלייר הרלן.
______

מאז אותם ימי עבר רחוקים קנתה שרה שם בציבור הישראלי, בעיקר בזכות האשמות שונות שהוטחו בה וחלקן אף הגיעו לבתי המשפט, שלפיהן היא מתעללת בעובדי מעון ראש הממשלה וחלקם אף נמלטו מאימתה. אם לטענות האלה יש בסיס אמתי או לא, זאת בוודאי יתברר ביום מן הימים. כך או כך בינתיים שרה היא השליטה הבלתי מעורערת בחצר בית מלכותו של בנימין נתניהו ועל פיה ייפול דבר.

תאריך:  12/11/2017   |   עודכן:  12/11/2017
עמי דור-און
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
חייו הסודיים של נתניהו
תגובות  [ 16 ] מוצגות   [ 16 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
פטריק קים
12/11/17 11:49
 
שרמנטי אלעק
15/01/18 06:04
2
מוטי הקרייתי
12/11/17 12:30
 
לשון המעטה
3/03/24 23:24
3
ב_שמואל
12/11/17 13:35
4
אתה יחצן בכתיבתך
12/11/17 17:19
5
רורו
28/03/18 14:43
6
יאיר הון
13/04/19 11:43
7
טטטטטט
22/10/19 19:25
8
קורןנאוה טבריה
26/10/19 08:33
9
יופיטר
1/02/23 20:31
10
אקדח על השולחן
16/04/23 01:11
11
בן ציון
19/08/23 14:20
12
יהושפט בוייר
10/05/24 11:25
13
מסעוד
10/05/24 18:05
14
סימי
30/05/24 20:58
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
אם אהבתם את ההצגה "מיקווה" שהדר גלרון כתבה, הרי שהצגת "הסודות" חרף היותה מעודנת ומבדרת גם יחד, יש בה הרבה מעבר לזה. גלרון יודעת את סוד הכתיבה המשובחת: לצד הגיבורה הסובלת ממות אמה, נעמי, שגודלה בידי אב טולרנטי, שטיפח בה את אהבת הלימוד, היא מציבה סביבה דמויות ססגוניות ושונות. נעמי שואפת להיות רבנית, או דיינית לנשים, ובשל כך היא דוחה את נישואיה לחתן המיועד, מיכאל עד לסיום לימודיה. משום שאהבתה לדעת גוברת על אהבתה למיכאל, השידוך שלה. כשהיא מגיעה לבית המדרש לנערות (תופעה חדשנית בקרב הקהילה החרדית), הרבנית-המנהלת מבחינה בכשרונותיה ומטפחת אותה ואת שאיפותיה.
12/11/2017  |  עליס בליטנטל  |   כתבות
חברי ועדת הכספים של הכנסת יצאו בשעת לילה מאוחרת (יום ד' 8.11.17) מחייכים ומנצחים, לכאורה, מישיבה ארוכה-ארוכה. הם הצליחו "לכופף" את הקרן הקיימת, ולחייב אותה להעביר למדינה בין 1 ל-3 מיליארד שקל בשנתיים הקרובות. כן ביטלו את הפטור ממס שבח שהיה לקק"ל כל השנים, וקבעו כי מינואר 2024 תשלם מיסים מלאים.
10/11/2017  |  אלעזר לוין  |   כתבות
"חסרה לו אותה מתת עליונה של האמן: הידיעה מתי להפסיק. הוא רצה לשפר את מה שכבר היה מושלם - להדק עוד יותר את החבל סביב צוואר קורבנו האומלל - וכך הרס הכל". כך הסביר שרלוק הולמס למפקח לסטרייד כיצד פיצח את נסיונו של הקבלן מנורווד להפליל אדם ברצח שלא התרחש.
10/11/2017  |  איתמר לוין  |   כתבות
מה צריך לקבוע בחוק בנוגע לחקירות משטרה התנפלות חסרת שחר על חוק יסוד הלאום הפללת הזנות בלא אכיפה תהיה גרועה יותר מהמצב הנוכחי המשטרה מפרה חוק בצורה שיטתית בתי המשפט מתעלמים מהפסיקה שלהם עצמם יש לאפשר תביעות לשון הרע בשמם של נפטרים
10/11/2017  |  איתמר לוין  |   כתבות
בדצמבר 1954, כשבוע לפני שהייתה אמורה להתגייס לצבא, ערכה שושנה הר ציון אחותו של מאיר הר ציון טיול יחד עם חברה עודד וגימסטר, באזור נחל ערוגות, במדבר יהודה. השניים שהיו כבני 18 בלבד הותקפו על-ידי בדואים ונרצחו. גופותיהם כוסו בגל אבנים והתגלו לאחר חיפושים שארכו שבועות והובאו לקבר ישראל. החווה "אחוזת שושנה" שמצפון לבית שאן נקראת על שמה. רבים אני מניח, מכירים ויודעים את סיפור רצח זה, שנחרט בדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל, אולם לא רבים יודעים כי כחמש שנים לאחר מכן ב-26 באפריל 1959 התרחש רצח דומה באותו אזור ובאותן נסיבות המזכיר להפליא, כמעט במדויק, את רצח שושנה הר ציון ועודד וגימסטר.
09/11/2017  |  אלי אלון  |   כתבות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
תגובה לכותרת הראשית בידיעות אחרונות לפיה מערכת הביטחון ממליצה לדרג המדיני לעצור את המלחמה בעזה בהסכם עם חמאס
עידן יוסף
עידן יוסף
רשתות הפארם הגדולות שולטות בחלק גדול מהקניונים המרכזיים דרך חנויותיהן ובעלות משותפת עם רשתות השיווק    הצעת חוק חדשה מבקשת להגביל פתיחת חנויות פארם חדשות בקרבת מקום לחנויות קיימות כ...
הרצל ובלפור חקק
הרצל ובלפור חקק
כינוס הסופרים הבינלאומי במפגש של 'משכנות שאננים' אירח השנה את הסופר הארמני לאירוע הוקרה    סמוך לאירוע זה התקיים יום מלאת מאה שנה לרצח העם הארמני: יזמנו אירוע מיוחד בירושלים של הזדה...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il