News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 865,009  סלולר - 756,154
   |   15:07:40
דלג
  עומר דוסטרי  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
כיצד תבחרו בקבוק מים לילד שלכם?
קבוצת ירדן
האם אני זכאי לדרכון גרמני?
באב אל-מנדב. מעבר חיוני בדרך לאירופה ולישראל

לא להכיל את איום החות'ים

רחוקים ככל שיהיו מישראל, החות'ים בתימן מהווים סיכון שאין להשלים עימו - הן לישראל והן לדרכי השיט אליה אחרי 7 באוקטובר חייבת ישראל להגיב בתקיפות על כל איום
14/11/2023  |   עומר דוסטרי   |   כתבות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

מלחמת חרבות ברזל הובילה לכך שלראשונה מזה עשורים ישראל נאלצת להתמודד עם חזית חדשה – מתימן. ב-19.10 שיגר ארגון "אנצאר אללה" (החות'ים) מתימן טילי שיוט וכטב"מים לעבר ישראל, ואלה יורטו על-ידי ספינת מלחמה אמריקנית בים האדום. במתקפה הזו שוגרו חמישה טילים וכ-30 כטב"מים; אחד הטילים יורט על-ידי סעודיה. כמו-כן שיגר הארגון ב-27.10 כטב"מים שהתפוצצו בטאבה ובנואיבה שבמצרים. ב-31.10 יירטה ישראל טיל בליסטי וכן טיל שיוט ששוגרו לעברה מתימן.

מתקפות אלה, שאליהן מתלוות התבטאויות של בכירי ארגון הטרור החות'י נגד פעולות צה"ל בעזה – כולל הכרזת מלחמה רשמית מצד ארגון הטרור על ישראל – מעידות על האפשרות למתקפות נוספות בהמשך נגד ישראל ונגד יעדים אמריקניים במרחב הים האדום.

ברור כי לחות'ים בתימן ישנה כוונה כזו. החות'ים אומנם פועלים הרחק יחסית מישראל, ובשנים האחרונות היו מעורבים בלחימה בעיקר נגד סעודיה ומדינות המפרץ, אך חתירתם להשמדת ישראל והעם היהודי גלויה לכל. כך למשל, על דגל התנועה החות'ית מופיעה הסיסמה: "אלוהים גדול, המוות לאמריקה, המוות לישראל, הקללה על היהודים, הניצחון לאיסלאם".

יתר על כן: לחות'ים ישנן יכולות צבאיות מתקדמות מאוד, אולם הן עדיין לא בטווח שיכול להוות איום ממשי על ישראל, מעבר לאזור אילת. בשנים האחרונות העבירה אירן לחות'ים אמצעי לחימה וטילים רבים. בנוסף דווח בכלי תקשורת, כי טהרן הקימה על אדמת תימן קו ייצור לטילים, כטב"מים וכלי נשק מתקדמים אחרים.

בידי החות'ים טילים בליסטיים מסוג "קודס 2" ו"קודס 3", היעילים לטווחים של 1,300–2,000 ק"מ; אלה עלולים לפגוע במטרות בישראל, הנמצאת במרחק של ק"מ מתימן. החות'ים מחזיקים גם בצי של כטב"מים המגיעים לישראל, כמו ה-Sammad-3, שהטווח שלו 1,500–2,000 ק"מ. הכטב"מ Sammad-4 מגיע לטווח של יותר מ-2,000 ק"מ, והכטב"מ Waeid מגיע גם הוא לטווחים של 2,000–2,200 ק"מ.

החות'ים מהווים גם איום על התעבורה הימית כשהם שולטים על נמל חודיידה במערב תימן, הסמוך למיצרי באב אל-מנדב; המשמעות היא שליטה על המעבר מים סוף אל האוקיינוס ההודי דרך המיצרים. נתיב השיט זה חשוב לסחר בין אסיה לאירופה ובין היתר לישראל. הנתיב החלופי מקיף את יבשת אפריקה ובכך מאריך ומייקר את משך ההפלגה, כך שהחות'ים יכולים לפגוע בחופש השיט והמסחר של ישראל ושל מדינות נוספות. לישראל אסור להתעלם מהאיום של החות'ים, בייחוד לאחר אירועי 7 באוקטובר. אין לשגות באשליות כאילו ניתן להכיל את האיום מצידם. הבלגה מתפרשת כחולשה ומזמינה תוקפנות.


אפשר להתחיל באופן חשאי
דגל החות'ים: "אלוהים גדול, המוות לאמריקה, המוות לישראל, הקללה על היהודים, הניצחון לאסלאם"

בעקבות שרשרת תקיפות החות'ים החליט צה"ל לתגבר את מרחב הים האדום בספינות טילים. ב-1 בנובמבר התייחס שר הביטחון, יואב גלנט, לאיום מתימן ואמר: "אנו מכירים את הנתונים ונדע מה לעשות". באותו יום התייחס לחות'ים גם דובר צה"ל: "אנחנו יודעים גם להתקיף במקום ובזמן שנחליט – מול כל אינטרס ביטחוני של מדינת ישראל, בכל מקום שנידרש אליו". אולם, עד כה לא הגיבה ישראל צבאית לנעשה מתימן.

בשלב זה, בשל היותה שקועה במלחמה בעזה, אין לישראל הקשב והמשאבים לפעול במלוא העוצמה נגד החות'ים. עם זאת, ישראל יכולה להתחיל לפעול נגד החות'ים באופן מדורג וחשאי, בדומה למב"מ (המערכה שבין המלחמות) בסוריה, במטרה להרתיע ולפגוע ביכולותיהם הצבאיות. לדוגמה, ישראל יכולה לבצע תקיפות סייבר נגד תשתיות חיוניות שבהן החות'ים משתמשים, כמו שיבוש והשבתת הפעילות בנמל חודיידה, הנשלט על-ידי החות'ים. אפשר לנסות לצמצם את יכולותיהם הצבאיות ולמנוע מהם השגת אמצעי לחימה מתקדמים. פעילות כזאת תעביר מסר לחות'ים ולכל האזור ולפיו ישראל גובה מחיר על התקפות נגדה.

אמנם תימן מרוחקת מרחק של כ-1,600 קילומטר מישראל, אך לישראל אפשרויות אחדות לפעול צבאית נגד החות'ים. בהזדמנות הנאותה, לאחר סיום המלחמה בעזה, ניתן לשגר כטב"מים וטילים ארוכי טווח משטח ישראל או מספינות ישראליות בים סוף. תימן גם נמצאת בטווח מטוסי קרב ישראלים. תקיפות ישראליות נגד יעדים של החות'ים יכולות גם לגרום לפגיעה משמעותית בהם וגם יהדהדו את ההרתעה הישראלית לכל האזור. האמריקנים לא יזילו דמעה, שכן בסופו של דבר חופש השיט חשוב להם. תקיפה ישראלית נגד החות'ים גם תשפר את מעמדה מול סעודיה והמפרציות, הסובלות מהחות'ים.

השינוי הנדרש בתפישה המדינית והצבאית של ישראל בעקבות כישלון ההרתעה בעזה, צריך לבוא לידי ביטוי גם כלפי זירות אחרות. על-מנת להבטיח את ביטחון אזרחיה, ישראל צריכה לחשב מחדש את מדיניות ההכלה שלה ועליה להגיב בתקיפות נגד כל איום.

הכותב הוא חוקר במכון ירושלים לאסטרטגיה וביטחון (JISS).

סדרת הפרסומים "ניירות עמדה" מטעם המכון מתפרסמת הודות לנדיבותה של משפחת גרג רוסהנדלר.
תאריך:  14/11/2023   |   עודכן:  14/11/2023
ד"ר עומר דוסטרי
+שני רחפנים חדרו מלבנון באזור יפתח
21:08 14/11/23  |  עידן יוסף
שני רחפנים חדרו מלבנון באזור יפתח. ‏אחד הופל ועם השני אבד הקשר. ‏כוחותינו סורקים את השטח במטרה לאתרו.
+לוחמי גולני פשטו על משטרת חמאס והחזירו ציוד צבאי שנבזז
21:03 14/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לוחמי גדוד 13 של חטיבת גולני ביצעו פשיטה לילית על מוסדות השלטון של חמאס ברצועת עזה, בסיוע חילות האוויר, ההנדסה והשריון  ▪  במהלך סריקת חדרים וטיהור המבנה, נמצא ציוד שנבזז בשמחת תורה מחיילי צה"ל וציוד גדודי  ▪  המבנה הושמד והציוד יועבר לבדיקה בידי צה"ל
אחד החיילים זיהה את הציוד האישי שלו [צילום: דובר צה''ל]
+כאן נשבר האתוס הציוני
20:02 14/11/23  |  בצלאל לביא   |   לרשימה המלאה
הציפייה כי ממדי האסון האיום יגרמו לנתניהו להישיר מבט לאזרחי ישראל ולהודות באחריותו הכוללת, הייתה מלכתחילה נאיבית ואף מיותרת
נתניהו. אחריות ממלכתית [צילום: מרק ישראל סלם]
+מערכת חץ יירטה טיל ששוגר לעבר אילת מעל ים סוף
19:53 14/11/23  |  עידן יוסף
מערכות ההגנה האווירית זיהו טיל ששוגר לעבר שטח מדינת ישראל ולוחמי ההגנה האווירית יירטו אותו בהצלחה במרחב ים סוף, באמצעות חץ, מערכת ההגנה לטווח רחוק.

המטרה אומנם לא חצתה לשטח ישראל, ההתרעה באילת ובחבל אילות הופעלה על-פי מדיניות. זהו השיגור השני היום, לאחר שמוקדם יותר בצהריים יורט טיל נוסף.
+ממחטה אינטלקטואלית אנטי מוסרית
19:37 14/11/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
האווילים הללו, הלוקים בעיוורון מוחלט, אשר היו אמורים להיכנס למרתפי הבושה ולא לצאת משם, ממשיכים גם אחרי טבח שבת שמחת תורה, להחיות את הקונספציה הקורסת, להיות שבויים בקונספציה הישנה, הרעילה, זו שהמיטה עלינו את האסון הנורא
שחררו את פלשתין [צילום: אלרו בריאנטוס/AP]
+ראש השב"כ ביקר במצרים לדון בעסקת חטופים
19:03 14/11/23  |  עידן יוסף
ראש השב"כ רונן ביקר במצרים ודן בפגישה עם שר המודיעין המצרי בעסקת חטופים. מן השב"כ נמסר כי אינם מתייחסים ללו"ז ראש השירות.

הערוץ המצרי אל-קאהרה אל-איח'באריה מדווח ממקורות רשמיים כי ביקורו של בר בקהיר נועד לדון ביישום הפסקת אש הומניטרית וב"חילופי שבויים", לשון הדיווח.

בתוך כך, נשיא רוסיה פוטין שוחח בטלפון עם נשיא מצרים א-סיסי על המלחמה בעזה.
+צה"ל השתלט על מוצב שאטי; תיעוד גו-פרו מהפעילות ברצועה
18:58 14/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כוחות אוגדה 162 פגעו ביותר מ-160 פירי מנהרות וכ-2,800 תשתיות טרור, חיסלו יותר מ-1,000 מחבלים ומפקדים, פשטו על נכסים אסטרטגיים כמו מוצב 17 ובית חולים רנתיסי, ויצרו תנאים לפירוק יכולת הטרור של חמאס  ▪  מפקד אוגדה 162: "צה״ל ואוגדה 162 מפרקים את מרכזי הכובד של החמאס ואת היכולת שהארגון בנה במשך שנים"
פגיעה ביכולת המבצעית של חמאס [צילום: דובר צה''ל]
+ביידן: מאמין שתהיה עסקה לשחרור חטופים
18:15 14/11/23  |  עידן יוסף
נשיא ארה"ב ביידן אומר כי הוא מאמין שתהיה עסקה לשחרור חטופים. מנגד, הג'יהאד האיסלאמי הודיע כי לנוכח חוסר שביעות רצונו מהתנהלות המשא ומתן הוא פורש מן המגעים.
+מסע הציד השיטתי נגד גל הירש
17:32 14/11/23  |  עמנואל-בן-סבו   |   לרשימה המלאה
אזרחי ישראל וצמרת המדינה בראשם, מתפללים לשובם של החטופים וכמה שיותר מהר  ▪  מסע הציד המכוער והנקלה לתא"ל במיל' גל הירש, מבהיר שיש מי שאין קו אדום שלא חצו, אין גבול שלא פרצו, גם בעיצומה של מלחמה
הירש. נרדף [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+תנועת האנרכיה, האסון ומה שאחריהם
17:29 14/11/23  |  רפי לאופרט   |   לרשימה המלאה
הניסיון הנבזי לרתום את נתניהו למחדל החמור של ה-7.10.23 כאשם יחיד או למצער עיקרי הוא המשך ה"פוטש" האנרכיסטי שקדם לאסון הלאומי של יום זה  ▪  הדרך הנפתלת, הנפסדת, החצופה, ה"צבועה", המתחזה למאבק על דמוקרטיה וניקיון כפיים, היא למעשה פשע לאומי מתמשך
האשמים [צילום: ענת חרמוני/פלאש 90]
+נשיא המדינה ינאם הערב מהכותל המערבי
17:23 14/11/23  |  עידן יוסף
נשיא המדינה יצחק הרצוג ינאם הערב בשעה 20:25 (שעון ישראל) בשידור חי מהכותל המערבי בפני משתתפי עצרת התמיכה בישראל שתתקיים בוושינגטון די.סי.
+צה"ל פרסם תיעוד נוסף של תשתיות חמאס בבית החולים רנתיסי
17:20 14/11/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל פרסם תיעוד מרגע כניסת כוחות שייטת 13 וחטיבה 401 למפקדה הצבאית של חמאס בתוך בית החולים רנתיסי, במהלכה נחשפה תשתית טרור של חמאס.
+אזעקות הופעלו בגוש-דן; פצוע קשה מרסיסים
17:13 14/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ביפו נפצעו שלושה בני אדם כתוצאה מרסיסים בעקבות רקטות ששוגרו מרצועת עזה  ▪  צינור מים נפגע והתפוצץ  ▪  אזעקות הופעלו גם בחולון ובבת ים  ▪  הירי לא בוצע בשעה עגולה
טיפול באחד הפצועים [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+שורדי השואה במלונות, ועדיין אין רשימה שמית מי פונה
17:01 14/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יו"ר הוועדה לטיפול בשורדי השואה במלונות המפונים בירושלים: "כל עוד אין במלונות מנהלי קהילה ומנהל מתכלל מטעם הממשלה הבלאגן יימשך"  ▪  סניפי הביטוח הלאומי סגורים לקבלת קהל מאז פרוץ המלחמה, ובוועדה קוראים להכריז עליהם חיוניים ולפתוח אותם
חה"כ מירב כהן ומטי צרפתי הרכבי [צילום: דוברות הכנסת]
+טולכרם: חוסלו 7 מחבלים, הושמדה מעבדת מטענים ונחשפו עשרות מטענים
16:01 14/11/23  |  מירב ארד
וחות מסיירת חרוב, גדוד דוכיפת, יחידת דובדבן במילואים, הנדסה, שב"כ ומג״ב בפיקודה של חטיבת כפיר, סיימו לפעול ב-15 שעות האחרונות במבצע לסיכול טרור במחנה הפליטים טולכרם שבמנשה. הכוחות חשפו מטענים, חיסלו מחבלים, תחקרו חשודים וסרקו מבנים רבים. כוחות הנדסה שפעלו במחנה חשפו עשרות מטענים מוכנים לשימוש שהוטמנו מתחת ובצד הכבישים לפגיעה בכוחותינו. כלי טיס של צה״ל בהכוונת שב"כ תקף מהאוויר חוליית מחבלים חמושה שירתה והשליכה מטענים על כוחותנו וסיכנה אותם, חוסלו מחבלים מהתקיפה. עד כה ידוע על 7 מחבלים שחוסלו.


+859 אזרחים שנרצחו במלחמה זוהו עד כה ע"י משטרת ישראל
15:52 14/11/23  |  מירב ארד
בתחנת ריכוז החללים במחנה שורה זוהו כד היום 859 חללים אזרחים (שאינם חיילים) אשר נרצחו במערכה.
+ראשי הערים לאוצר: העבירו ללא דיחוי כספים לפעילות הגרעינים
15:36 14/11/23  |  מירב ארד
ראשי ערים בכל רחבי הארץ דורשים מהאוצר להעביר כספים לטובת פעילותן החיונית של הקהילות המשימתיות - קרן קהילות, משעלים ועוד.
+לאחר שהוגדרה כנעדרת: נקבע מותה של ליאל חצרוני בת ה-12 מקיבוץ בארי
15:06 14/11/23  |  מירב ארד
לאחר 38 ימים בהם הוגדרה כנעדרת: נקבע מותה של ליאל חצרוני בת ה-12 מקיבוץ בארי. ליאל נרצחה על ידי מחבלי חמאס במתקקפה ב- באוקטובר.
+שר החוץ בז'נבה: "נחתתי לביקור בזק בצלב האדום, יחד עם משפחות החטופים"
14:40 14/11/23  |  מירב ארד
שר החוץ אלי כהן בביקור בז'נבה: "נחתתי כעת בז׳נבה לביקור בזק בצלב האדום, יחד עם משפחות החטופים. נהפוך כל אבן עד שנשיב את כולם הביתה!"
+רעבים
14:39 14/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

מחיר המלחמה [צילום: חאתם עלי/AP]
+כתב אישום הוגש כנגד תושב דבוריה בגין הסתה והזדהות עם חמאס
14:32 14/11/23  |  מירב ארד
בסיום חקירה מאומצת של שוטרי המחוז הצפוני הוגש כתב אישום כנגד תושב דבוריה בגין הסתה וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. החשוד נעצר ובחיפוש בביתו נתפסו מספר דגלי פלסטין ודגלים נוספים ובסיום חקירה מאומצת הוגש כנגדו הבוקר באמצעות פרקליטות מחוז צפון כתב אישום. בפעילות נוספת נעצרה תושב ריינה בת 25 בגין פוסטים בהם הביאה תמיכה והזדהות עם ארגון טרור, החשודה נחקרה ובית המשפט השלום בנצרת האריך את מעצרה עד לתאריך 15.11.23 .+אמריקה מתרחקת מישראל
14:28 14/11/23  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
התופעה חזקה בקרב הדור הצעיר אך גם בקרב דור הביניים ואף המבוגר לרבות בקהילה היהודית,יש ביקורת על היחס של ישראל לפלשתינים
ביידן. ידיד אמת [צילום: אנדרו הרניק/AP]
+מטוסי קרב תקפו מספר תשתיות טרור של ארגון חיזבאללה בלבנון
14:10 14/11/23  |  מירב ארד
מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מספר תשתיות טרור של ארגון חיזבאללה בשטח לבנון. כמו-כן, טנק של צה"ל תקף חוליית מחבלים שניסתה לשגר טילי נ"ט משטח לבנון למרחב יפתח. במהלך היום, מחבלים שיגרו טילי נ"ט ופצצות מרגמה לעבר מוצבי צה"ל במרחב מרגליות, ערב אל עראמשה ויפתח ולעבר מרחב שומרה ומתת. צה"ל תוקף את מקורות הירי בשטח לבנון.

+צה"ל משתלט על מוסדות שלטון של חמאס בעזה
13:39 14/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמים השתלטו על בית המחוקקים של חמאס, קריית הממשלה, מפקדת המשטרה ובניין בית המושל בעזה  ▪  במהלך הפעילות השתלטו הלוחמים על מתקן "ג'יזאת" המכיל בתוכו מתחמי אימונים של ארגון הטרור חמאס, חמ"ל מבצעים, מתקני חקירות ומתקני מעצר
[צילום: דובר צה"ל]
+מצוקת המכון לרפואה משפטית: מחסור ברופאים, מבנה רעוע ושכר ירוד
13:13 14/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בוועדת הבריאות התריעו: כבר בשגרה המכון קורס, בוודאי בעת חירום  ▪  יו"ר הוועדה ח"כ משריקי: על האוצר חייב להציע תמריצים מידיים כדי לגייס רופאים-משפטיים נוספים מדי שנה, ולהציגם לוועדה בתוך שבוע
+בין המשולש עזה-ביירות-ריאד
13:12 14/11/23  |  גדי חיטמן   |   לרשימה המלאה
השורה התחתונה כרגע היא שחמאס ברצועת עזה אינה זוכה למעטפת הצבאית, הלוגיסטית והמדינית שאותה קיוותה התנועה לקבל מהזירות האחרות
מבודדים [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+מה שקורה בקמפוסים אינו אנטישמיות אלא אנטי-אנושיות
13:01 14/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
רובין נפגשה עם משפחות חטופים וליבה נקרע - ובמקביל היא התמלאה הערצה ליושרה, האיפוק והאומץ שלהן. המפגש גם גרם לה לצאת בביקורת חריפה ביותר על הסטודנטים המפגינים בעד חמאס
הפגנה בקריאה לשחרור החטופים, ניו-יורק [צילום: אנדרס קודאצ'י, AP]
+ההתרעה באילת: הופעלה בעקבות שיגור המיירט; לא זוהתה חדירה
12:51 14/11/23  |  מירב ארד
בהמשך לדיווח הראשוני על התרעה במרחב העיר אילת, שוגר מיירט בעקבות חשד למטרה אווירית וההתרעה הופעלה בעקבות שיגור המיירט. לא זוהתה חדירה לשמי ישראל.
+סיפורו של האלוף יוסי בכר: גיבור הטבח בקיבוץ בארי ומפקד בלחימה בעזה
12:34 14/11/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק ראשון בסיפור חייו של האלוף יוסי בכר, גיבור הטבח בקיבוץ בארי ומפקד בלחימה בעזה. בחלק זה הוא מספר על צמיחה בצנחנים, בלחימה במחבלים בדרום לבנון, בעזה, ביו"ש
[צילום: דו"צ]
+פגיעה באשקלון: שניים נפצעו קל; נזק נגרם לרכוש
12:02 14/11/23  |  מירב ארד
בהמשך לאזעקות באשקלון ועוטף עזה: שתי נפילות אותרו אשקלון. דיווח על פגיעה מחוץ למבנה עם נזק לרכוש בדירות סמוכות. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח ברזילי, שני גברים כבני 30 במצב קל, עם פגיעות הדף. בנוסף טופלו 2 נפגעי חרדה. צוותי הכיבוי סורקים לאיתור זירות נוספות.
+צה"ל הודיע על מותה של רב"ט נועה מרציאנו
11:44 14/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
התצפיתנית נחטפה ב-7 באוקטובר לעזה  ▪  אמש פורסם סרטון שלה ע"י חמאס, שבו היא מתארת את מצבה והיכן היא נמצאת
החיילת נועה מרציאנו ז"ל
+ראשי האוניברסיטאות הודיעו: שנת הלימודים תידחה ל-24 בדצמבר
11:18 14/11/23  |  מירב ארד
דחייה נוספת של פתיחת שנת הלימודים: בעקבות המלחמה הודיעו ראשי אוניברסיטאות המחקר כי שנת הלימודים האקדמית תשפ"ד לא תיפתח לפני 24 בדצמבר.
+בג"ץ דחה עתירה של אל-ג'זירה למתן תעודות עיתונאי
11:12 14/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הרשת טענה שלשכת העיתונות הממשלתית גוררת את רגליה במתן תעודות לחמישה עיתונאים לצורך סיקור המלחמה  ▪  גרוסקופף: לא חלף המועד למתן מענה; בית המשפט אינו סדרן העבודה של לע"מ
אולפני אל-ג'זירה, דוחה, קטאר [צילום: מאלכ חרב, AP]
+אגף ההנדסה והבינוי של משרד הביטחון החל בביצוע סקר הנדסי ביישובי עוטף עזה
10:37 14/11/23  |  יפעת גדות
על-פי הנחיית מנהלת 'תקומה' שהוקמה לשיקום ופיתוח חבל העוטף, משל"ט "אופק חדש" ואגף ההנדסה והבינוי של משרד הביטחון החלו היום (ב') בביצוע סקר הנדסי ביישובי עוטף עזה. זאת בכדי לאמוד את הנזק שנגרם לבתים פרטיים, מבני ציבור ותשתיות. סקר זה יהווה בסיס לתוכנית שיקום עבור היישובים ותושביהם.

העבודות יתבצעו בכל פעם בחמישה ישובים במקביל, באמצעות צוותים רבים, כדי להאיץ את השלמת הסקר ולאפשר כניסה לעבודות השיקום.
+החיים פורצים משׂדות העצב
10:32 14/11/23  |  הרצל חקק   |   לרשימה המלאה
על זאב וזהבה הקר, שמתו מות קדושים בטבח בקיבוץ בארי  ▪  מי ששמע את זאב וזהבה ידע תמיד מה מקורות ההשראה שלהם, איזו אווירה הם נשמו, מה הם רצו להנחיל לדור הבא  ▪  אולי השירה תוכל לבטא את הסיפור של אותה שבת נוראה, של האפוס המיוחד של קיבוץ בארי

זאב וזהבה האקר [צילום: אהרון שלום חקק]
+נתניהו לפוקס ניוז: "אם לא ננצח עכשיו, אירופה היא הבאה בתור"
10:20 14/11/23  |  מירב ארד
ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין (יום ג') לרשת "פוקס ניוז" והזהיר: "אם לא ננצח עכשיו את חמאס - אירופה הבאים בתור, ואחריהם גם אתם. כל אמריקני יהיה בסכנה. אנחנו חייבים לנצח - אין תחליף לניצחון מוחלט". על הפוגה הומניטרית ברצועה, אמר: "הפסקת אש כללית תהיה רק לצורך שחרור חטופים, וגם היא תהיה זמנית. הפוגות הומניטריות זה משהו אחר".


+לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה חשודה שזוהתה בסמוך לחופי עכו
10:17 14/11/23  |  מירב ארד
לוחמי ההגנה האווירית יירטו לפני זמן קצר מטרה חשודה שזוהתה בסמוך לחופי עכו.
לא הופעלה התרעה בהתאם למדיניות.
+נהרסה דירתו של מחבל נוסף שביצע את פיגוע הירי בתחנת הדלק ליד עלי
10:15 14/11/23  |  מירב ארד
כוחות הנדסה, צה"ל ומג"ב פעלו בכפר עוריף שבחטיבת שומרון והרסו את דירתו של המחבל מהנד שחאדה מארגון הטרור חמאס, שהיה המחבל הנוסף שביצע את פיגוע הירי בתחנת הדלק ליד עלי ב-20 ביוני 2023.

במהלך הלילה כוחות צה״ל, שב״כ ומג״ב עצרו 20 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון, שלושה מתוכם מארגון הטרור חמאס. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-1,700 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, כ-950 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס
+החמאס - האויב הגדול ביותר של הפלשתינים
10:00 14/11/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
הטבח האכזרי וביצוע שלל מעשים אכזריים מצד אנשי החמאס בנשים, בילדים ובקשישים יהודים ביום שמחת תורה למעשה מונעים בעתיד הנראה לעין כל אפשרות לנהל דיאלוג בין שני העמים - דיאלוג לקראת פתרון של הסיכסוך העקוב מדם
אהדה לחמאס [צילום: מג'די מוחמד/AP]
+לוחמי צה"ל השתלטו על מפקדתו של איימן נופל


08:52 14/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
חיילי גולני כבשו גם את מפקדת המשטרה הצבאית של חמאס  ▪  לוחמי צה"ל חשפו פיר מנהרה במסגד בלב עזה  ▪  מטוסי קרב תקפו חוליית נ"ט  ▪  כוחות חיל-האוויר תקפו ביממה האחרונה כ-200 מטרות טרור של חמאס
מפקדת איימן אופן ברצועה [צילום: דובר צה"ל]
+טול כרם: חוסלה חוליית מחבלים שהשליכה מטענים
08:23 14/11/23  |  מירב ארד
כוחות צה"ל פעל הלחלה במחנה הפליטים בטול כרם. הפלשתינים מדווחים על שישה הרוגים. כטב"ם תקף חוליית מחבלים שהשליכה מטענים.
+בצל המלחמה: בצה"ל נערכים למזג אוויר סוער בגבול הצפון
08:17 14/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בוצעה עבודה מאומצת בתחומי התשתיות, סופקו אוהלים מבודדים, תאורה, מקלחות, שירותים, כיסויים לגשם, מיטות שדה, מזרנים ועוד
[צילום: דובר צה"ל]
+כביש סלאח א-דין, עדות ראייה
08:09 14/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
פלשתינים המגיעים לדרום הרצועה מקבלים הגנה של צה"ל מפני נסיונות של חמאס לפגוע בהם  ▪  "זה קורע, אך זוהי מלחמה על עצם קיומנו", אומר הסמח"ט גלעד פסטרנק לעיתונאים
המסדרון ההומניטרי בכביש סלאח א-דין [צילום: פטימה שביר, AP]
+הותר לפרסום: שני לוחמים נוספים נפלו בקרבות בעזה
08:09 14/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
רס"ר במיל' רז אבולעפיה וסמ"ר רועי מרום נפלו בקרבות בעזה  ▪  שני לוחמים נפצעו קשה מפגיעת טיל נ"ט בגבול לבנון  ▪  עד כה נמסרו הודעות למשפחותיהם של 365 חללי צה"ל שנפלו במלחמה
[צילום: דובר צה"ל]
+שעת המבחן של המערב
07:46 14/11/23  |  אהוד רוזן, שחר עילם   |   לרשימה המלאה
ההפגנות בעד הפלשתינים ונגד ישראל הן חלק ממסע נרחב החותר תחת הסדר הדמוקרטי-ליברלי, במסווה של מאבק לזכויות אדם ומיעוטים . לכן זהו נייר לקמוס לשמירה על הערכים ההומניים-ליברליים של העולם הנאור
רומא. "מהים עד הנהר" [צילום: אנדרו מדיצ'יני, AP]
+המשק יצטמק ב-5% ברבעון, הגרעון יזנק, התוצר לנפש יצנח
05:36 14/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
צופה צמיחה שלילית לנפש השנה ובשנה הבאה; התוצר לנפש יירד עד סוף 2024 ב-15% לעומת ערב השבעת הממשלה הנוכחית; סיכוי להורדת דירוג האשראי בשנה-שנתיים הקרובות
השפעה על מחיר גיוס ההון [צילום: סאנג טאן, AP]
+זוהתה גופתה של ויואן סילבר מקיבוץ בארי
01:41 14/11/23  |  עידן יוסף
זוהתה גופתה של ויואן סילבר ז"ל הי"ד מקיבוץ בארי שהוגדרה נעדרת. היא נרצחה על-ידי מחבלים בביתה בשבת השחורה. במשך שנים היא הייתה חברה בארגון "נשים עושות שלום" וחברותיה מספרות עליה שהייתה "אישה של חמלה ואנושיות עם מחויבות אין-סופית לשותפות יהודית ערבית".
+יורט שיגור מלבנון לעבר מוצב באזור מלכיה
01:37 14/11/23  |  עידן יוסף
מספר שיגורים זוהו משטח לבנון לעבר מוצב צה"ל סמוך לגבול במרחב מלכיה. אחד השיגורים יורט על-ידי לוחמי ההגנה האווירית והשאר נפלו בשטחים לא מאוכלסים.

בנוסף, מטוסי קרב תקפו אתמול (ב') בשעות הערב תשתיות טרור של חיזבאללה בשטח לבנון, זאת בתגובה לירי שהתבצע לעבר שטח ישראל לפני כן. במהלך התקיפה הושמדו מספר מפקדות צבאיות בהן פעלו מחבלי הארגון.
[צילום: דובר צה´ל]
+האוצר: כרגע אין צורך בהגדלת מכסות העובדים הזרים
01:12 14/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כיום יש בארץ כ-20 אלף עובדים זרים בלבד, וחסרים 20 אלף עובדים זרים  ▪  משרד האוצר הודיע על הקלות בתשלום האגרה עבור פועלים זרים בישראל  ▪  יו"ר ועדת הכלכלה: "רשות האוכלוסין וההגירה צריכה לפתוח את הראש שלה לפתרונות יצירתיים במצב המלחמה
דוד ביטן ואליהו רביבו [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+S&P הורידה את תחזית דירוג האשראי של ישראל
23:53 13/11/23  |  עידן יוסף
סוכנות הדירוג S&P הורידה את תחזית דירוג האשראי של ישראל מיציבה לשלילית.בדוח המתייחס לדירוג האשראי של ישראל בעקבות מלחמת חרבות ברזל. לפני כשבועיים הודיעה הסוכנות על אישור מחדש של דירוג האשראי של מדינת ישראל על רמה של AA- ועל שינוי תחזית הדירוג מ"יציבה" ל"שלילית". החברה צופה כי התוצר הלאומי הגולמי של ישראל צפוי להתכווץ ב-5% עקב המלחמה, ושהצמיחה בארץ תעמוד על 0.5% בשנת 2024.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
סוכנות דירוג האשראי סטנדרד אנד פור'ס (S&P) צופה שהמשק הישראלי יצטמק ב-5% ברבעון הנוכחי ושהתוצר לנפש בסוף 2024 יהיה נמוך ב-15% מאשר בסוף 2022, ערב השבעתה של הממשלה הנוכחית. S&P היא אחת משתי סוכנויות הדירוג החשובות בעולם (מודי'ס) ולניתוחיה יש השפעה רבה על המלווים המוסדיים ועל רוכשי האג"ח בשוקי ההון.
14/11/2023  |  איתמר לוין  |   חדשות
ועדות הכלכלה והוועדה המיוחדת לעובדים זרים דנו (13.11.23) בהכנסת עובדים זרים לענף החקלאות במקום העובדים הפלשתינים שנמנעים מלהגיע לישראל בשל המלחמה. כיום יש בארץ כ-20 אלף עובדים זרים בלבד, וחסרים 20 אלף עובדים זרים.
14/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
שמונה חודשים לאחר שנחטפה בבגדד, ערוץ הטלוויזיה העירקי א-רבאעה פרסם הערב (ב') תיעוד ראשון של החוקרת הישראלית אליזבט צ'ורקוב. בסרטון המדובר התייחסה צ'ורקוב למלחמה בעזה ובהודעה כפויה ע"י חוטפיה הודתה כאילו עבדה בשירות המוסד וה-CIA.
13/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
חמאס פרסם הערב סרטון שבו נראית השבויה נועה מרציאנו, תצפיתנית בת 19 ששירתה באוגדת עזה, ונחטפה בשבת השחורה. בסרטון נשמעת השבויה אומרת את שהכתיבו לה חוטפיה - שהיא שוהה בעזה יחד עם עוד ארבעה שבויים נוספים ומפצירה להפסיק את הפצצות צה"ל הקרובות אליהם.
13/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה"ל דניאל הגרי חשף (13.11.23) בהצהרה לתקשורת כי חטופים ישראלים שהו בבית החולים "רנתיסי" ברצועת עזה. יחד עם שייטת 13 וחטיבת 401 אותרו מתחת לבית החולים חומרי נפץ, רובים ואפודי התאבדות. "מצאנו הוכחות שמחבלים חזרו לשם אחרי הטבח ב-7 באוקטובר והשתמשו בבית החולים כדי להסתתר", אמר הגרי. "מצאנו במרתף ראיות שמצביעות על כך שהחטופים הוחזקו שם. הנושא נמצא בחקירה".
13/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
איתמר לוין
איתמר לוין
התיקים אומנם פשוטים והצדדים ענייניים, אך אין זה גורע מן העובדה שרשמת העבודה עידית צימרמן משתמשת בצורה מופתית בכלי של הדיון המקדמי    בהמשך היא מפגינה סבלנות ואנושיות ראויות לציון
יוסף אליעז
יוסף אליעז
ראש הממשלה ושר הביטחון, ובעקבותיהם לעתים גם הרמטכ"ל ודובר צה"ל, עוסקים כל העת באיומים על אויבינו ובו בזמן מתהדרים בכוחו של צבאנו    הטעם לדברת זו בימינו אינו ברור
רון בריימן
רון בריימן
מהלך הפתיחה של מלחמת שמחת תורה יכול לחזור על עצמו    על ישראל להפנים שהטירוף המשיחי של האוסלואידים, והקונספציה השקרית אשר ליוותה את תהליך הדמים של אוסלו, אסור שישלטו בחיינ
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il