|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
הם נמצאים גבוה מעל העננים [צילום: פלאש 90]
שישה בשישי / חרבות ברזל - השבוע ה-18

ממשלת רחפנים

בנימין נתניהו מתחמק מסוגיית היום שאחרי ומתעלם מאובדן הלגיטימציה, ויאיר נתניהו מבלה בעיר קיט הקריסה הכלכלית עוברת מעל הראש של סמוטריץ' לוין רוצה להמשיך בהפיכה המשטרית החרדים משוכנעים שימשיכו לקבל פטור משירות כלשהו
23/02/2024  |   איתמר לוין   |   כתבות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות


מה יקרה ברצועת עזה
אנחנו רוצים להיות אחראים לשיקום? [צילום: עאדל חאנה, AP]

הקמת מדינה פלשתינית תהווה ניצחון מובהק לטרור ואיום מיידי על קיומה של מדינת ישראל. דומה, שזוהי דעה (מוצדקת לחלוטין) הזוכה כיום לתמיכת הרוב המוחלט של הציבור הישראלי, ודאי בקרב האוכלוסייה היהודית. רוברט גייטס, שהיה שר ההגנה של ארה"ב, היטיב לבטא זאת השבוע: מי שדורש מישראל להסכים להקמת מדינה פלשתינית אחרי 7 באוקטובר, פשוט אינו מבין את הטראומה הלאומית שהיא עברה; אפשר יהיה להקים מדינה כזאת רק כאשר יובטח לישראל שהיא לא תהווה בסיס לעוד מתקפה כזאת, וזה יקח הרבה זמן.

באותה מידה ברור לגמרי, שאין להשלים עם כך שלחמאס יהיה אפילו החלק המזערי ביותר בשליטה ברצועת עזה. אבל מה כן? האם ישראל רוצה אחריות ישירה על 2 מיליון פלשתינים מוכים וממורמרים ועל משימת שיקום אדירה, תוך סכנה ממשית ויום-יומית לחיי חייליה? האם אנחנו רוצים לתת את הרצועה לתומך הטרור ומכחיש השואה מחמוד עבאס (אבו מאזן)? האם מישהו באמת חושב שמדינות ערב ייכנסו לביצה הזאת? או שמא נמצא משתפי פעולה מקומיים שיסכנו את חייהם בתיוג כבוגדים? האם יצירתה של "רשות פלשתינית משודרגת" היא אפשרות מעשית?

בקיצור: אין שום פתרון טוב, ויש לבחור בין איום ונורא לבין נורא ואיום. אבל חייבים לבחור. חייבים להראות לעולם ובמיוחד לארה"ב שאין לנו כוונה לכבוש מחדש את הרצועה, ובוודאי שלא להקים בה התנחלויות. גם בגלל שזה מסוכן מאוד לנו, גם משום שהקהילה הבינלאומית כולה תתנגד לכך בכל מאודה. בנימין נתניהו חי שבועות ארוכים בעולם משלו, בו אפשר רק לומר "לא, לא ועוד פעם לא" ואפשר להתעלם בצורה בוטה מג'ו ביידן ואפשר לא לראות את סכנת הפיכתה של ישראל למדינה מצורעת (כפי שתיאר השבוע בצורה מעוררת חלחלה רונן ברגמן, אחד מטובי העיתונאים בישראל). רק הלילה (23.2.24) פרסמה לשכתו מסמך עקרונות ל"יום שאחרי", שבסך-הכל חוזר על הצהרות כלליות קודמות ומותיר עמומות את התשובות לשאלות העיקריות.

צריך עוד לראות כיצד יגיבו למסמך הזה שותפיו של נתניהו בימין הקיצוני. במידה רבה הוא שבוי בידיהם, כי הוא רוצה לשמר בכל מחיר את קואליציית ה-64 – זו שיכולה לספק לו חבל הצלה מצרותיו המשפטיות. לכן, אם הפירומן הגזען איתמר בן-גביר רוצה להגביל מאוד כניסת ערבים ישראלים להר-הבית ברמדאן, בניגוד מוחלט לעמדת זרועות הביטחון – נתניהו נכנע לו. טובת המדינה? היא נמצאת ביקום אחר, אולי יקום מקביל שלעולם לא ייפגש עם זה שאנו חיים בו.

הבחירות והקמפיין
שאלה צבועה תוך יצירה מכוונת של חשד עמום

עוד הוכחה לכך שנתניהו מנותק מן המציאות הייתה תשובתו השחצנית השבוע לשאלה מתי יתקיימו הבחירות: "בעוד כמה שנים", ענה. ואז הוא עבר לתקוף את התקשורת שאינה בודקת, לטענתו, מי עומד מאחורי קמפיין לוחמי 1973 המטיל עליו את האחריות למחדלי המלחמה. בשביל לתת אמירות כאלה, באמת צריך לרחף גבוה מעל העננים.

אני לא חסיד גדול של סקרים, עוד פחות מזה כאשר אין בחירות באופק, בכלל לא של שאלות תיאורטיות על מפלגות שאינן קיימות, ודומה שבשעת מלחמה הדיוק שלהם מסופק עוד יותר. אבל אי-אפשר להתעלם מן המגמה הברורה של התרסקות הקואליציה הנוכחית – מגמה שהחלה עוד לפני 7 באוקטובר, בעיקר בשל המהפכה המשטרית. חוץ מזה, אני די בטוח שאם נתניהו היה חושב שהמציאות הפוכה מזו שמצטיירת בסקרים – תגובתו הייתה שונה ואולי הוא אפילו היה יוזם בחירות בזק. כך שאפשר לומר במידה רבה של ודאות, שנתניהו וממשלתו איבדו את הלגיטימציה הציבורית ושרוב הישראלים רוצים ממשלה חדשה – וכמה שיותר מהר.

לגבי "אתה הראש, אתה אשם": ראשית, בכלל לא רלוונטי מי מממן את המחאה; נתניהו הולך למחוזות הללו כי אין לו תשובה רצינית לקמפיין עצמו. שנית, צריך לא מעט צביעות מצידו של מי שחבריו הטובים ביותר ותורמיו הגדולים ביותר הם מיליונרים זרים, כדי להעלות את השאלה הזאת. ובעיקר: כל עוד אין לנתניהו מידע שמאחורי הקמפיין עומדים גורמים עוינים או שמימונו בלתי חוקי בצורה כלשהי – עצם הצגתה הוא יצירה מכוונת של חשד עמום לשם דה-לגיטימציה. והנה לנו עוד הוכחה ליקום המקביל של נתניהו: אנחנו ביקום ההישרדות הלאומית, הוא ביקום ההישרדות האישית.


ד"ש ממיאמי
למה הוא שם? על חשבון מי? וכמה אנחנו משלמים? [צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90]

עוד נתניהו אחד, והפעם – יאיר נתניהו. לאור העדויות הרבות על השפעתו המזיקה של הג'וניור על אביו ועל התערבותו בענייני המדינה, אני הייתי מוכן לתרום למימון שהייתו במיאמי לכל אורך המלחמה וגם אחריה. אם יובטח לנו שהוא יסתום את הפה, דומני שרבים יהיו מוכנים לתת לו גם כרטיס לאוסטרליה או לאיסלנד. מה שלא סותר את העובדה ששוב מדובר בנתק מוחלט מן המציאות הקשה של חיינו. בניהם של יצחק הרצוג ובני גנץ נלחמים בעזה, בנו של גדי איזנקוט נפל שם – ובנו של בנימין נתניהו מבלה בעיר נופש.

מה שמביא אותי לשלוש שאלות הקשורות זו בזו. האחת: מדוע הוא שם? יש כל מיני שמועות פרועות יותר ופרועות פחות, הניזונות מכך שאיש לא טרח לתת לנו הסבר. ומגיעה לנו תשובה לשאלה הזאת, בגלל השאלה הבאה: מי מממן את שהותו שם? האם משפחת נתניהו שוב מקבלת מתנות ברבבות דולרים? ומגיעה לנו תשובה גם לשאלה הזאת, בגלל השאלה הבאה: כמה עולה לנו אבטחתו של יאיר נתניהו במיאמי? האם יש סיבה שהיא תהיה על חשבוננו?החשבונות הלאומיים
לא מסוגל להגיד לציבור את האמת [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]

עלייה של 2% בלבד בתוצר הלאומי וירידה של 0.1% בתוצר לנפש ב-2023. צניחה של התוצר ב-19.4% ושל התוצר העסקי ב-32.3% ברבעון הרביעי. אלה כמה מן הנתונים המרכזיים שפרסמה השבוע הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ואם לסכם את החשבונות הלאומיים: הרעה ניכרת בכל הפרמטרים ובכל התחומים (ורק תחשבו מה עלול היה לקרות לנתונים הללו ולאמינותם אם יוסי שלי היה מתמנה לסטטיסטיקן הלאומי). הסיבה ברורה: המלחמה והשלכותיה. מי שהביא עלינו את האסון הביטחוני והאנושי, מביא עלינו גם את האסון הכלכלי והעסקי.

ככל שידיעתי מגעת, בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ' לא הגיבו על הנתונים האיומים הללו. כי מה יגידו? הרי את הלמ"ס, בניגוד לחברת הדירוג מודי'ס, אי-אפשר להאשים ב"העדר נימוקים כלכליים רציניים", בפרסום "מניפסט פוליטי", ב"תפיסת עולם גיאו-פוליטית פסימית ומופרכת", ב"חוסר אמון בחוסנה הביטחוני והלאומי של ישראל", ב"חוסר אמון בצדקת דרכה מול אויביה" – כמה מן הפנינים ששיגר שר האוצר הגרוע ביותר בתולדות המדינה לעבר אחת החברות המכובדות ביותר בעולם בתחומה.

אל מול נתוני הקריסה הללו, נתניהו וסמוטריץ' טרם העבירו את תקציב 2024 ובשל כך השבוע נכנס לתוקפו הקיצוץ האוטומטי בהוצאות. הם לא סוגרים ולו משרד מיותר אחד. הם לא מוותרים על שקל אחד מהכספים הקואליציוניים. הם לא שולחים הביתה אפילו חבר כנסת נורבגי אחד. הם לא מסוגלים להתייצב בפני הציבור ולומר את האמת. כי הם חיים בעולם משלהם.

השופטים שרוצה הימין הגזעני
דמם של יהודים סמוק הרבה יותר [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]

"הרכב הוועדה לבחירת שופטים בעייתי ומביא לתוצאות לא מאוזנות והליכי המינויים לוקים בכשלים. ראוי לפתור את כלל הנושא בשינוי יסודי של הרכב הוועדה לבחירת שופטים ושל כלל דרכי עבודתה". זוהי עמדתו העדכנית של יריב לוין, כפי שהציגה אותה גלי מיארה השבוע לבג"ץ. במילים פשוטות: מבחינתו של לוין, הרפורמה/ההפיכה חיה ובועטת, לכל היותר היא יצאה להפסקת מלחמה ותחזור מיד אחריה. כאילו לא הייתה כאן מחאת ענק, כאילו לא ברור שחמאס חשב שיוכל לנצל לטובתו את הקרע האיום שהממשלה הזאת גרמה בתוכנו. לפחות מבחינת יכולתו להתנתק מהמציאות, לוין מוכיח שוב שהוא בהחלט יורש אפשרי לנתניהו.

השבוע גם קיבלנו טעימה קטנטנה לאופן שבו יתנהל מינוי השופטים אם חלילה מזימתו של לוין תעלה בידו. אורית סטרוק ויצחק קרויזר התנגדו לקידומה של השופטת טל תדמור-זמיר לבית המשפט המחוזי בחיפה, בטענה שהיא הטילה עונשים קלים מדי על פורעים ערבים ב"שומר החומות". הבנתם? פוליטיקאים אומרים בריש גלי, ששופט שפסיקותיו לא יעלו בקנה אחד עם האידיאולוגיה שלהם – לא יקודם.

זה עובד בשני הכיוונים: השופטת ג'ויה סקפה-שפירא, שהרשיעה שוטרת מג"ב שהיכתה ערבייה, ספגה ביקורת מהימין הקיצוני על חומרת העונש – מאסר על תנאי. כי אצל הימין הגזעני הזה, שיש בו גם מי שמהללים את הרוצח עמירם בן-אוליאל וכמובן תוקפים את שופטיו, הנוסחה ברורה מאוד: דמם של יהודים סמוק הרבה הרבה יותר מאשר דמם של ערבים. והם רוצים שופטים שיחשבו כמותם.

גיוס חרדים
אנשי זק"א בקיבוץ בארי [צילום: חן שימל, פלאש 90]

באיזה גובה צריך לרחף כדי להציע, בעיצומה של המלחמה הקשה ביותר בתולדות המדינה, גם להכביד את הנטל על חיילי הסדיר והמילואים, גם להקדים את הגיוס של 1,300 צעירים וגם להמשיך לתת פטור מוחלט לחרדים? אולי 63,000 רגל – כמספר החרדים ששירותם "נדחה". במקום לנצל את רגעי אחדות הדמים, בהם גם חרדים מוכנים לשאת בנטל, ממשלת הביזה והבוז ממשיכה לחיות בעולם משלה, בו המאוויים המגזריים של מרכיביה גוברים על הצרכים הלאומיים של העם כולו.

אני סבור מזה שנים, שגיוס החרדים הוא סוגיה משנית שאולי עבר זמנה, ושהעיקר הוא שישתלבו בתעסוקה. אבל 7 באוקטובר גורם לי לחשוב שוב על הנושא, ולא רק לגבי החרדים אלא גם לגבי ערביי ישראל. זה יכול להיות אחד התחומים בהם החברה הישראלית, על כל מרכיביה, תצא מן המלחמה כשהיא מחוזקת: הכרה ממשית ומעשית בכך שכולם חייבים לתרום. לאו-דווקא בשירות צבאי, אבל בהחלט בשירות לאומי/ציבורי/קהילתי/מקומי – השם ממש לא משנה.

מלחמת חרבות ברזל היא אולי הפעם הראשונה בתולדות המדינה בה כל הישראלים מרגישים אחדות גורל. המנוולים של חמאס רצחו גם בדואים מוסלמים, החלאות של חיזבאללה ירו גם על יישובים נוצריים, תושבי רהט מסייעים לצה"ל, בנצרת ביטלו את חגיגות 1 בינואר. על הדרוזים והצ'רקסים כמובן לא צריך להרחיב את הדיבור. את החרדים ראינו בדמות אנשי זק"א ובלשכות הגיוס. אבל במקום לשנות דיסקט ברגע האיום והנאדר הזה, הממשלה מרובת החרדים ושונאי הערבים חושבת שאפשר להמשיך כמו ב-6 באוקטובר. לבדואים ולנוצרים, לדרוזים ולצ'רקסים, לחרדים ולחילוניים – לכולם מגיעה ממשלה הרבה יותר טובה.

תאריך:  23/02/2024   |   עודכן:  23/02/2024
איתמר לוין
+או שאנחנו נשלוט ברצועה או חמאס
18:08 23/02/24  |  חיים רמון   |   לרשימה המלאה
תוכניתו של נתניהו ל"יום שאחרי חמאס" אינה אפשרית  ▪  הגיע הזמן לדבר אמת: לא יהיו שום "גורמים מקומיים" שישלטו שליטה אזרחית במקומנו  ▪  יש לנהל משא-ומתן עם ארצות הברית ומדינות ערב המתונות על עתיד השליטה האזרחית ברצועה
[צילום: עטיה מוחמד/פלאש 90]
+כך חיסלו לוחמי מגלן מחבל שהשליך רימון לעברם
17:03 23/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
באחד הבתים בח'אן יונס איתרו הלוחמים נשק מסוג קלאצ׳ניקוב בארון בגדים, מטענים, מחסניות, מכשיר הפעלה למטענים וערכות נפץ
תרשים החיסול
+צה"ל ביצע תקיפות אחדות במרחב לבנון
17:01 23/02/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב תקפו מספר תשתיות טרור של ארגון חיזבאללה במרחב לבונה ומבנה צבאי במרחב כפר כילא, בו פעלו מחבלי הארגון. בנוסף, כוח צה"ל תקף בירי טנק להסרת איום במרחב עייתא א-שעב. כמו-כן, מטוסי קרב תקפו אמש (חמישי) מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב בליידא לצד מרחבים נוספים בשטח לבנון.
+מסתמן: הליכי המתה מקוצרים לכלבים מרצועת עזה
12:34 23/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אלפי כלבים משוטטים חדרו לישראל מעזה. חלקם תוקפים בני אדם ובעלי חיים, מהווים סכנה בריאותית וגורמים לעומס על הכלביות העירוניות  ▪  שר החקלאות מבקש לאפשר המתת כלבים משוטטים לא מסומנים מיד עם לכידתם  ▪  התיקון הזמני נועד למנוע סבל מהכלבים ולמנוע מצב שבו אין מקום ותקציב להחזקתם
כלבים מסוכנים [צילום: נתי שוחט/פלאש 90]
+שייטת ספינות הטילים השלימה אימון נרחב בזירה הצפונית
12:01 23/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
באימון תורגל שיתוף פעולה רב-זרועי בין ספינות הטילים לכוחות חיל-האוויר  ▪  בין מגוון התרחישים שתורגלו: סיכול חדירת כטב"מים, יכולת חילוץ אווירי מכלי שיט ותדלוק ספינת טילים בלב ים
שת"פ עם מסוקי ה"עטלף" [צילום: דובר צה''ל]
+אסור שבמלחמה צודקת יבוצעו פשעים
11:44 23/02/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
אני מציע לבנימין נתניהו ללכת בעקבות ראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון  ▪  לאחר שהגיע לבן גוריון מידע מוסמך על מעשי ביזה בעת מבצע "דני" במלחמת השחרור בערים רמלה ולוד, הוא דרש להפיץ בכל חילות צה"ל את השיר של נתו אלתרמן - "על זאת"
יפעת תומר-ירושללמי [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+חיזבאללה טוען שתקף את בניין עיריית קרית שמונה
11:19 23/02/24  |  עידן יוסף
חזבאללה: הבוקר ב-09:30 תקפנו בשני כטב"מים מתאבדים את מטה המועצה האזורית בקרית שמונה בתגובה לתקיפת מרכז ההגנה האזרחית אתמול בבלידא.
+תשעה מבוקשים נעצרו ברחבי יהודה ושומרון; מקצתם מהכפר ממנו יצא הפיגוע
11:16 23/02/24  |  עידן יוסף
לוחמי צה"ל שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר תשעה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון.
בכפר זעתרה שבחטיבת עציון פעלו הכוחות פעם נוספת במרחב ממנו יצאו המחבלים לביצוע הפיגוע אתמול (ה׳) במעלה אדומים ועצרו שני מבוקשים. אחד מהם חשוד שידע מראש על כוונת המחבלים. הוא נתפס לאחר סדרה של תחקורים ותשאולים של אנשי השב״כ.

בעיר טולכרם שבחטיבת מנשה נעצרו שני מבוקשים ובדהיישה שבחטיבת עציון עצרו הכוחות שלושה מבוקשים נוספים. המבוקשים שנעצרו הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון, אין נפגעים לכוחותינו.

מתחילת המלחמה נעצרו כ-3,200 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, למעלה מ-1,350 מהם משויכים לחמאס.
+כ"ץ: לא נהיה סבלניים עוד הרבה זמן לפתרון דיפלומטי בצפון
11:00 23/02/24  |  עידן יוסף
שר החוץ ישראל כ"ץ: "אירן היא ראש הנחש. לא נהיה סבלניים עוד הרבה זמן לפתרון דיפלומטי בצפון. אם המידע המודיעני הדרמטי שחשפנו בפני מועצת הבטחון לא יביא לשינוי - לא נהסס לפעול".
+"בטווח הקצר ישראל תיתקע עם עזה; צריך להתחיל לזהות מנהיגים מקומיים"
09:23 23/02/24  |  איתמר לוין, וושינגטון   |   לרשימה המלאה
מומחה צבאי בכיר ודיפלומט בדימוס מאחד ממכוני המחקר החשובים בעולם יוצאים נגד החידלון הישראלי בתחום ההסברה: "צריך תמונות של חיילים מחלקים סיוע"  ▪  צופים שפתרון שתי המדינות לא יתממש לפני שישראל תדע שהמדינה הפלשתינית לא תהיה "עזה על סטרואידים"
"נזק לאזרחים הוא חלק טבעי מהמלחמה" [צילום: דובר צה''ל]
+עשרות מחבלים חוסלו בחאן יונס ובמרחב זייתון
09:03 23/02/24  |  
לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 חיסלו ביממה האחרונה (22/23.2.24) במערב חאן יונס למעלה מעשרה מחבלים, ובהם שלושה מחבלים שזוהו מיד לאחר שירו טיל RPG לעבר כלי הנדסי של הכוח. כוחות חיל האוויר השמידו מחסן אמצעי לחימה, חדר מלחמה ומבנים צבאיים. כוחות מיחידת מגלן איתרו בעיר מחסן אמצעי לחימה שהכיל עשרות רקטות, מטענים ומרגמות.

צוות הקרב של חטיבת גבעתי יצא להשמדת מרחבי טרור ולחיסול מחבלים במרחב חאן יונס. חיל האוויר בשיתוף מכלול האש החטיבתי תקף מבנים מבצעיים, עמדות צליפה ומחסני אמצעי לחימה.

כוחות אוגדה 162 ממשיכים בפשיטה על יעדי טרור במרחב זייתון שבצפון הרצועה. צוות הקרב של חטיבה 401 חיסל למעלה מעשרה מחבלים ואיתר אמצעי לחימה וציוד צבאי. במרכז הרצועה, צוות הקרב של חטיבת הנח"ל חיסל מספר מחבלים לאורך היממה האחרונה.


+הניהול האזרחי של הרצועה יופקד בידי "גורמים מקומיים בעלי ניסיון ניהולי"
06:26 23/02/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
רומז שמדובר בגורמים שאינם קשורים לרשות הפלשתינית וקטר  ▪  צה"ל ימשיך במלחמה עד להשמדת יכולות חמאס ושחרור החטופים ולאחר מכן ישמור על חופש פעולה מבצעי ברצועה ללא הגבלת זמן  ▪  שיקום הרצועה - רק לאחר פירוז ודה-רדיקליזציה של האוכלוסייה, תוך שימור אזור חיץ "כל עוד קיים בו צורך ביטחוני"
מסמך כבסיס לדיוני המשך [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ממשלת רחפנים
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
ביביסט
23/02/24 09:24
2
גז'במכר
23/02/24 10:31
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
הניהול האזרחי והאחריות לסדר הציבורי ברצועת עזה לאחר המלחמה יתבססו על "גורמים מקומיים בעלי ניסיון ניהולי", ש"לא יהיו מזוהים עם מדינות או גופים שתומכים בטרור ולא יקבלו מהם שכר" - רמז ברור לרשות הפלשתינית וקטר. זהו אחד העקרונות המרכזיים במסמך שהציג (23.2.24) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבינט המדיני-ביטחוני - מסרה לשכתו. זוהי הפעם הראשונה בה נתניהו מפרסם עקרונות כלליים בסוגיית "היום שאחרי".
23/02/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
שיחת עומק 41 עם פרופ' יואב גלבר, ושביעית על מלחמת העצמאות, שבה הוא תיאר את ההכנות של מדינות ערב לפלוש למדינת ישראל לאחר הקמתה. באותה תקופה בפברואר 1948 נרקמה מזימה בין בריטניה לעבדאללה מלך עבר הירדן (היום ירדן) להשתלט על רוב השטחים שייעד האו"ם למדינה הפלשתינית שלא קמה, וזאת למרות שכל שגרירי בריטניה במדינות ערב, מחוץ לירדן, התנגדו בטענה שזה יפגע ביחסי בריטניה עם העולם הערבי.
22/02/2024  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
חיזבאללה מודיע רשמית (22.2.24) על מותו של ג׳עפר סאלח. ג'עפר היה מפקד בדרגה בכירה בכוח רדוואן המקביל למח״ט בחיזבאללה. המחוסל היה ממומחי הטילים של חיזבאללה ושהה בדירה שהופצצה מהאוויר. בכך מגיע מספרם הרשמי של ההרוגים ל-208.
22/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
צה"ל סיים בימים אלה לגבש עמדה ביטחונית להחזרת התושבים ליישובי הדרום שפונו בתחילת המלחמה - זאת בהתאם להערכת המצב הביטחונית ובהנחיית הדרג המדיני.
22/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ארה"ב הודיעה לישראל כי חלה התקדמות במשא-ומתן על עסקת חטופים, וביקשה ממנה לשגר משלחת לפריז כדי לנהל משא-ומתן רציני. ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (22.2.24) עם עוזר הנשיא ביידן, ברט מקגרק.
22/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
גרורותיה של אירן מעסיקות אותנו, בעוד שהמשטר בטהרן מחכך ידיו בהנאה, כמעט ללא פגע, ועל הדרך ממשיך את תוכנית הגרעין בחסות המהומה
ירון פרידמן
ירון פרידמן
הדיווחים בעולם כולו על אודות המלחמה בעזה מעדכנים ללא הרף את מספר ההרוגים הפלשתינים בעזה. נראה כי יש סוג של קונצנזוס לגבי המספרים. אך מהי רמת מהימנותם?
מירב ארד
מירב ארד
מגוון הצעות מומלצות מעובדי קרן קימת לישראל לטיולים מהנים ברחבי הארץ - במרחב צפון, מרכז ודרום. מוזמנים להגיע וליהנות בתקופה הקרובה ובמהלך חופשת "בין הזמנים" ממקומות טיול יפים במיוחד...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il