|   15:07:40
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
סוכנות ראש
עריכת הסכמי ממון: השלבים המומלצים בדרך להסכם מוצלח
כתיבת המומחים
נפגעי פעולת איבה בישראל - כל המידע
קדימון לסכנה הגרעינית [צילום: וחיד סאלמי, AP]
שישה בשישי / חרבות ברזל - השבוע ה-28

אירן על סדר היום

המתקפה האירנית מהווה הזדמנות פז לישראל, אך מותר להניח שהממשלה תבזבז אותה ובינתיים: האנטישמיות בארה"ב שוברת שיאים, הקבינט ממשיך לדלוף ויריב לוין מפגין צביעות
19/04/2024  |   איתמר לוין   |   כתבות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות


המתקפה האירנית
תזכורת: ארה"ב מממנת את החץ [הדמיה: משהב"ט ותע"א]

אנחנו בעיצומו של אירוע אסטרטגי מן החשובים בתולדות המדינה, אשר יכול להוביל לאחת משתי אפשרויות קיצון: מלחמה בין ישראל לאירן, או גיבוש קואליציה חסרת תקדים נגד משטר האייתולות. מה שיקרה בפועל יושפע במידה רבה מן ההחלטות של הקבינט בנוגע לתגובה על המתקפה במוצאי השבת שעברה, ושוב אנחנו בין שני מקרי קיצון: תגובה עוצמתית ישירה ומיידית בשטח אירן, או תגובה עקיפה שתגיע בשלב מאוחר יותר. גם אחרי הדיווחים על ההתקפה הבוקר (19.4.24), הנעלמים עדיין רבים: האם ישראל תסתפק בתגובה מוגבלת ומה תעשה אירן לאחר מכן.

ברור שמדובר בהכרעות קשות ואף גורליות שיש להותיר למומחים, בתקווה שההחלטות אכן טהורות מכל שיקול זר – פוליטי, אישי, מפלגתי, תעמולתי. בינתיים, שלוש הערות של משקיף מן הצד. האחת והחשובה ביותר: ההצלחה המדהימה בבלימת המתקפה האירנית איננה רק מעשה ידיה של ישראל. לא זו בלבד שארה"ב, בריטניה וירדן נטלו חלק פעיל ביירוטים ונראה שמדינות נוספות סיפקו לכל הפחות מודיעין. ארה"ב מממנת את רוב תוכנית החץ ואת רוב ההצטיידות בכיפת ברזל, וכדאי שהשחצנים המתקוטטים עימה יזכרו זאת היטב.

השנייה: המתקפה הזאת עלולה להיות רק הקדימון לאיום האירני אם וכאשר יהיה בידיה נשק גרעיני. זכרו נא, כי הרבה יותר מסובך ומסוכן ליירט טיל גרעיני, משום שהדבר יגרום פגיעה קשה במדינה שמעליה הוא ייורט. בנימין נתניהו הציב את סיכול הגרעין האירני בראש סדר העדיפות שלו ונכשל לחלוטין. כעת יש סיכוי לבלום ולהרתיע את אירן, ולו בצורה חלקית, באמצעות הקואליציה המערבית-ישראלית-ערבית שפעלה בשבוע שעבר. נתניהו עלול להחריב גם את הסיכוי הזה במדיניותו הסרבנית בנוגע לרצועת עזה ולבעיה הפלשתינית.

השלישית: איתמר בן-גביר ובצלאל סמוטריץ, אלו הכובלים את ידיו של נתניהו (שאיננו קורבן תמים), מיהרו לדרוש תגובה צבאית נגד אירן, שעות אחדות לאחר סיכול המתקפה. תזכורת: הראשון לא שירת בצה"ל יום אחד, השני עשה שירות מקוצר בתפקיד מטה. שני הבורים אלו מעזים, שוב ושוב, להעלות דרישות אסטרטגיות ולהציג הנחיות טקטיות, ונתניהו אינו מעמיד אותם על מקומם. הייתי אומר שאין גבול לבושה ולחוצפה, אבל אין בכך כל חידוש.

הדלפות מהקבינט
נאום הוא דרך לפרסם את ההודעה לעיתונות

נאום של השר הוא בסך-הכל הדרך לפרסם את ההודעה לתקשורת. את ההודעות איש אינו מפרסם, אבל אם השר אומר אותן כנאום – זה מקבל כותרת. כך מסביר ברנרד וולי לג'ים האקר ב"כן, אדוני השר". באותה נימה, הקבינט המדיני-ביטחוני הפך להיות המקום בו אומרים דברים כדי לקבל כותרת. סתם ציוץ מתלהם של שר זה או אחר, יקבל מעט תשומת לב אם בכלל. אבל אם הדברים מגיעים בכסות של "הוא אמר את זה בקבינט", הסיכוי שלו לזכות לפרסום גבוה בהרבה.

השבוע דיווח ערוץ 12, כי בכירה במוסד שהתבקשה לתדרך את חברי הקבינט על האיומים מאירן, אמרה לדדי ברנע: "איזה כיף שביקשת ממני לדבר בפני הקבינט; הכל פה יוצא החוצה. עכשיו אתן סקירה על אירן והכל פה ידלוף". גורמים ביטחוניים טענו שהדברים נאמרו בבדיחות, אבל כמו בכל בדיחה – יש בכך גרעין של אמת (ואף יותר מכך), כפי שיודע כל צרכן תקשורת ישראלי.

דומני שלא צריך להסביר עד כמה זה חמור, ועד כמה זה חמור שבעתיים כאשר די ברור שחלק מן השרים באים עם התלהמויות והשתלחויות מוכנות מראש לצורכי הדלפה, ועד כמה זה חמור פי כמה בעיצומה של מלחמה. בנימין נתניהו עשה קולות של מאבק בהדלפות הללו, אך בזה נגמר הסיפור. אולי בגלל שמשום מה, רוב ההדלפות הן של דברי שרים תומכי נתניהו ומתקפות על הרמטכ"ל, היועצת המשפטית וכל מי שאפשר להאשים כדי להרחיק את האחריות מנתניהו עצמו. ולפי אותן הדלפות, נתניהו מסתפק לכל היותר – אם בכלל – באמירות רפות לגבי סגנון הדברים ולא לגבי מהותם.

בהקשר זה נעיר, שיש כאן מידה לא קטנה של דו-פרצופיות. ההגנה במשפט נתניהו יוצאת שוב ושוב נגד ההדלפות שהיו בשעתו מן החקירות בתיקים נגדו, וזוהי אחת העילות לבקשתה להגנה מן הצדק בתיק 4000. התועמלנים של נתניהו מרחיקים לכת עוד יותר ורומזים שהעיתונאים שניזונו מן ההדלפות ביצעו עבירה פלילית (שזה כמובן קשקוש). מובן שבית המשפט הוא שיכריע ולא כאן המקום להביע דעה בנושא. נאמר רק זאת: כאשר ממש במקביל יושב נתניהו בראש הקבינט הדולף כמו ברז מקולקל, ואינו עושה דבר כדי להפסיק את ההדלפות – מותר להרים גבה, בלשון המעטה.

השמדת ערך
איום ברור גם על המערב [צילום: וחיד סאלמי, AP]

השבוע היו לנו יום-יומיים נדירים של אהדה עולמית, מהסוג שישראל מקבלת או כאשר היא סופגת מהלומה אדירה (7 באוקטובר) או כאשר היא זוכה בניצחון מזהיר (ששת הימים, מבצע יונתן). אל ההצלחה בסיכול המתקפה האירנית הצטרפה ההכרה המערבית בסכנות המוחשיות שמציבה טהרן גם בפני ארה"ב, אירופה ובעלות בריתן. השאלה היא, האם – ובעצם כמה מהר – תצליח ממשלת ישראל לבזבז גם את האהדה הזאת.

אולי משום שאנחנו מדינת היי-טק וממשלת נתניהו אינה רוצה לפגר אחרי המגזר הפרטי, היא מצטיינת במיוחד במונח הלקוח מעולם זה: השמדת ערך, דהיינו אובדן מהיר ועצום של שווי הנכס. בשנה הראשונה לכהונתה היא עשתה זאת דרך הרפורמה המשפטית: איבדנו חלק ניכר מן ההכרה בנו כמדינה דמוקרטית וליברלית, משקיעים (בעיקר בהיי-טק) ברחו, המעמד בשוקי ההון הורע, החברה חוותה קרע חסר תקדים. ההשלכות הביטחוניות והמדיניות היו כתובות על הקיר והתממשו ב-7 באוקטובר.

לאחר מתקפת הזוועה של חמאס, העולם היה בעדנו. היה צפוי שהיחס ישתנה כאשר ישראל המוכה תשיב מלחמה שערה, אך לפעמים נדמה היה שממשלתנו עובדת בשירות הצד השני. לא היה מנוס מפגיעה באזרחים שמקרבם צמחו ובקרבם התחבאו אנשי חמאס, בתי ספר ובתי חולים היו מטרות לגיטימיות. אך היינו צריכים לנהל הרבה יותר חכם את נושא הסיוע ההומניטרי ובמיוחד את סוגיית היום שאחרי. הדבר לא נעשה, הורדנו לטמיון את כל האהדה הראשונית ואנחנו היום בגרעון עצום מבחינת תדמית ומעמד. וכל זה על הרקע של המחדל שלא ייאמן בתחום ההסברה, אותו ממשלות ישראל מפקירות מזה עשרות שנים.

התמיכה העולמית בנו לאחר המתקפה האירנית יכולה לשמש כבסיס להמשך הקואליציה נגד טהרן, המציבה את האיום הקיומי החיצוני הגדול ביותר על ישראל. היא יכולה לחזק את דרישותינו מן העולם בנוגע לחיסול חמאס ושחרור החטופים. היא יכולה להחזיר אותנו למעמד של בעלת הברית האיתנה של המערב הדמוקרטי בליבו של אזור רודני ואלים. גם את זה צריך להביא בחשבון בעת ההחלטה על התגובה. אבל הניסיון של השנה האחרונה בהחלט גורם לחשוש, ששוב נהיה עדים להשמדת ערך.

האנטישמיות בארה"ב
מה עושה ממשלת ישראל? כלום ושום דבר [צילום: דרון קאמינגז, AP]

לנוכח מחדליה של ממשלת ישראל בהגנה על שמה הטוב של המדינה באחת משעותיה הקשות ביותר, מיותר לגמרי לצפות שהיא תעשה משהו לטובת העם היהודי בשעה קשה. הליגה נגד השמצה פרסמה השבוע את נתוני התקריות האנטישמיות בארה"ב בשנת 2023, אשר הגיעו לשיא של 8,873 אירועי תקיפה, ונדליזם והטרדה – זינוק של 140% בהשוואה לשיא של 2022. לאחר 7 באוקטובר נרשמו 5,204 אירועים אנטישמיים. הממוצע היומי לפני מתקפת חמאס היה 24 ביום; אחריה – 60 אירועים ביום.

הנתונים הללו – ומדובר על ארה"ב, לא על גרמניה או צרפת או רוסיה – מעוררים חלחלה. הם מזכירים שוב, שמדובר בצומת קריטי בחייו של העם היהודי בתפוצות: האם הוא יכול לחיות בין העמים במובן הכי בסיסי והכי יום-יומי? לא תחת סכנת השמדה והגליה, אלא ברמה של היכולת ללכת ברחוב ללא פחד, לענוד מגן דוד ולחבוש כיפה ללא חשש, להיכנס למרכול ולמגרש הבייסבול ללא מורא, להסתובב בקמפוס ללא צורך להסתכל מעבר לכתף.

כל זה קורה כאשר חוף המבטחים של העם היהודי נראה הכי פחות בטוח מאז עלה על המפה, שישה חודשים אחרי שדווקא במדינת היהודים התחולל הטבח הנורא ביותר מאז השואה, בזמן בו האיום הקיומי על המקלט הלאומי מודגם בצורה חיה בלילה אחד. ומה עושה ממשלת ישראל כדי לחזק את העם היהודי? כלום ושום דבר. ככלות הכל, הסטודנטים המותקפים בהרווארד אינם חברי מרכז הליכוד, המתפללים הסופגים קללות בניו-יורק אינם המצביעים של אגודת ישראל, איתמר בן-גביר לא יכול לחלק אקדחים לנערי טקסס, ותושבי לוס אנג'לס אינם צופים בערוץ 14. הממשלה הזאת מתנכרת לאזרחי ישראל שאינם מצביעיה, אז ברור שאין לה שום עניין ביהודים שמעבר לים.

יריב לוין
שימוש לרעה בסמכותו [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]

יריב לוין שוב מונע מינוי שופטים לבתי המשפט המחוזיים, בטענה שלעת הזאת – המינויים צריכים להיות בהסכמה רחבה, ובעצם פה אחד. בתפקידו כיו"ר הוועדה לבחירת שופטים, הוא פשוט אינו מעלה להצבעה מועמדים שהימין חפץ ביקרם ושאין להם רוב בוועדה. על מינויים לבית המשפט העליון איש אינו מדבר, ודומה שלוין ישמח מאוד אם שורותיו יילכו ויתדלדלו. כבר היום לא מאוישים שניים מבין 15 התקנים, ובעוד חצי שנה בלבד יתפנה גם התקן של עוזי פוגלמן.

מובן שזהו תירוץ בלבד, למה שהוא בפועל שימוש לרעה – אולי חסר תקדים – בסמכותו של יו"ר הוועדה. לוין יוצר רודנות של המיעוט: אם הוא, אורית סטרוק ויצחק קרויזר לא מסכימים – שופט לא ימונה, גם אם ששת החברים האחרים תומכים בו. זה לא מקרי, שהרי לוין כבר אמר בשבוע שעבר – בישיבת הוועדה – שהרפורמה תימשך איתו או בלעדיו. אז אחרי שלא הצליח לשנות את הרכב הוועדה, הוא משתק אותה אם אין לו רוב.

כל זה נעשה בידי אחד מראשי הטוענים שהממשלה רשאית לעשות כל דבר, כי יש לה 64 חברי כנסת. אז מצד אחד הוא אומר שחייבים להישמע לרוב, ומצד שני הוא מכפיף את הרוב למיעוט. מזכיר לכם משהו? נכון, את החרדים ואת הימין הקיצוני – וזה לא מפתיע, כי אתם זוכרים מי היה ראש צוות המו"מ של הליכוד שנתן לחרדים ולימין הקיצוני את כל מה שרצו? יריב לוין. אז כאשר נוח לו הרוב הוא הקובע, וכאשר לא נוח לו – המיעוט מטרפד את הרוב.

איזי ג'ט
הסיבה היא כלכלית בלבד [צילום: כריסטוף אנה, AP]

אני מאוד אוהב את חברת התעופה איזי ג'ט. כמי שטס לא מעט ללונדון, קיבלתי את הרושם שיש בה משהו מרענן לעומת הכבדות של בריטיש איירווייס. אבל אני מקווה מאוד שאוכל לעמוד בהחלטה שלי מהשבוע: אני איתם גמרתי. החברה הודיעה במפתיע על הפסקת כל הטיסות לישראל וממנה עד חודש אוקטובר, וכך גרמה נזק ועוגמת נפש אדירים לרבבות לקוחות. דני שדה הסביר בצורה משכנעת בוואלה, כי הסיבה היא כלכלית בלבד: החברה הגיעה למסקנה שלא תרוויח על הטיסות הללו.

זה גם מה שעמד באמת מאחורי רוב הפסקת הטיסות בחודשים הראשונים של המלחמה. נניח שכמה שבועות הייתה איזושהי סכנה ביטחונית; היא הלכה והתפוגגה, אבל חלק מן החברות לא חזרו עד היום או שחזרו בצורה חלקית בלבד. משרד התחבורה אמר כבר בסוף 2023, שהחברות מבינות שהמטוסים יהיו ריקים ולכן הן לא טסות.

שיהיה ברור: חברות התעופה הזרות הן גופים עסקיים, חלקן חברות ציבוריות, וחובתן לפעול משיקולים כספיים בלבד. אבל מותר לנו, או בעצם – חובה עלינו, לזכור מי הוציא לנו אצבע משולשת בשעתנו הקשה ביותר, מי גרם לנו להיות מבודדים ולהרגיש מצורעים, מי הראה לנו שהוא אוהב יהודים בתנאי שיש להם כסף. וכל זה תקף בריבית דריבית כלפי טורקיה של האנטישמי הגס רג'פ טאיפ ארדואן. לא רוצים אותנו? אין בעיה. נחרים אתכם בקול גדול ובגאווה רבה.

תאריך:  19/04/2024   |   עודכן:  19/04/2024
איתמר לוין
+יונייטד אירליינס משעה את טיסותיה לישראל
18:06 19/04/24  |  עידן יוסף
בעקבות המצב הביטחוני - חברת התעופה יונייטד אירליינס הודיעה: כל הטיסות לישראל מבוטלות עד 2 במאי.

חברות התעופה ׳לופטהנזה׳, ׳סוויס׳, 'לוט' ו׳׳אוסטריאן אירליינס׳ ביטלו את טיסותיהן היום לישראל.
+אתר משמרות המהפכה מצטט את הציוץ של בן-גביר
17:23 19/04/24  |  עידן יוסף
בן סבתי: האתר הכי גדול של משמרות המהפכה מצטט בגאווה את הציוץ "דרדל'ה" מהבוקר של יו"ר עוצמה יהודית השר איתמר בן-גביר.
המילה דרדל'ה בעברית
+משאיות עפר הגיעו לשיקום המעבר ממנו נכנסו מחבלי הנוחב'ה
17:15 19/04/24  |  עידן יוסף
עשרות משאיות עפר הגיעו הבוקר (ו') למעבר ארז כדי לדאוג להרחבתו ולשיקומו. כל זאת על מנת לאפשר הרחבת היקף המשאיות למעבר, שנהרס ב-7 באוקטובר בידי מחבלי הנוח'בה, וממנו יצאו למסע הטבח ביישובי העוטף.

מתנועת צו 9 נמסר: "המחדל הנוראי הזה של ממשלת ישראל מרחיק את שיחרורם של החטופים שלנו, שנאנקים בשבי האיום בעוד מי שמחזיק בהם נהנה משפע חסר תקדים. לא מאוחר לעצור את זה, כדי להשיב את הילדים שלנו הביתה".

בתוך כך, בחשבון הרשמי של מתאם פעולות הממשלה בשטחים נכתב: "3 מאפיות פועלות כעת בצפון רצועות עזה. ביחד הן מייצרות 2 מליון פיתות ביום. 25 מאפיות פועלות ברצועת עזה המייצרות 4.6 מליון פיתות ביום".
[צילום: צו 9]
+הישג לכוחותינו: חוסל המבוקש הבכיר ״אבו שוג׳אע״
17:03 19/04/24  |  עידן יוסף
דיווחים פלשתינים: המפקד של הגדוד המקומי במחנה הפליטים נור א-שמס ליד טולכרם, המכונה ״אבו שוג׳אע״, חוסל בידי כוחות צה״ל במהלך המבצע הנרחב של צה״ל ומג״ב שהחל אתמול במחנה.

״אבו שוג׳אע״ הוא אחד מבכירי המבוקשים של צה״ל ביהודה ושומרון. מדובר במחבל בכיר שהכווין פיגועים רבים, והיווה גורם שערער מאוד את היציבות בכל אזור צפון השומרון. הוא גדל בבית עני כילד שוליים, אבל בזכות אישיות דומיננטית - הפך לסמל כמנהיגם של הטרוריסטים בנור א-שמס.
״אבו שוג׳אע״
+עיצומים נגד ארגון להב"ה וארבעה מתיישבים
16:40 19/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
האיחוד האירופי וארה"ב הטילו עיצומים על ארגון להב"ה ועל ארבעה מתנחלים בגין "הפרת זכויות אדם של פלשתינים"  ▪  העיצומים כוללים הקפאת נכסים ואיסור נסיעה  ▪  בתגובה, יו"ר להב"ה גופשטיין טען שהאיחוד האנטישמי, ואילו אלישע ירד אמר שהעיצומים הם אות כבוד
גופשטיין. "מאחורי התקפות אלימות נגד פלשתינים" [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+מניין הנפגעים בעזה: העולם מאמין לחמאס
16:18 19/04/24  |  ירון פרידמן   |   לרשימה המלאה
הדיווחים בעולם כולו על אודות המלחמה בעזה מעדכנים ללא הרף את מספר ההרוגים הפלשתינים בעזה. נראה כי יש סוג של קונצנזוס לגבי המספרים. אך מהי רמת מהימנותם?
ברפיח מבכים את ההרוגים [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+בית המשפט הורה לשחרר בתנאים מגבילים את הפרופסור החשודה בהסתה
15:14 19/04/24  |  עידן יוסף
בית המשפט דחה את בקשת המשטרה להאריך בשבוע את מעצרה של הפרופסור נדירה שלהוב-קיברורקיאן החשודה בהסתה והורה על שחרורה בתנאים מגבילים הכוללים ערבות וחובת התייצבות לחקירה בעת דרישה. במשטרה מבקשים לערער על ההחלטה.
+המבצע בגזרת טולכרם: מחבלים חוסלו וארבעה לוחמים נפצעו בינוני וקל
14:54 19/04/24  |  עידן יוסף
כוחות צה״ל, שב״כ ומג״ב פתחו הלילה במבצע לסיכול טרור בנור א-שמס שבחטיבת מנשה. עד לשעה זו, הלוחמים הצליחו לחסל מספר מחבלים, עצרו מספר מבוקשים, חשפו מטענים וצירים וסרקו מבנים.

במהלך הפעילות נפצעו שני לוחמי צה״ל מסיירת חרוב באורח קל, בנוסף ללוחם מיחידת הלוט"ר וקצין במילואים מחטיבת המרום שנפצעו באורח בינוני. כלל הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.
פיצוץ מטען ליד כוח צבאי
+רוסיה העבירה מסרים: "אירן לא מעוניינת בהסלמה"
14:21 19/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הולכים ומתרבים הדיווחים לפיהם התקיפה בוצעה באמצעות רחפנים ששוגרו משטח אירן  ▪  גורם מודיעיני ל-CNN: "אירן לא צפויה להגיב"  ▪  שרים בביקורת על הציוץ של בן-גביר: "עלול לסכן את ביטחון המדינה"
נפל הטיל בעירק ששיגורו מיוחס לישראל
+תצפיתניות זיהו מחבלי חיזבאללה ששהו במבנה בדרום לבנון - חיל-האוויר חיסל אותם
14:16 19/04/24  |  עידן יוסף
תצפיתניות מגדוד 869 זיהו מחבלים ששהו במבנה צבאי של חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון, כלי טיס של חיל-האוויר תקפו את המבנה ואת המחבלים ששהו בו.
+מעז(ה) ייצא מתוק
08:49 19/04/24  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
יש לעודד השתתפות של ארצות הברית ושל "העולם הנאור" בחיסול בפועל של הפצצה האירנית המאיימת על העולם כולו, לרבות על הצ'מברליינים האירופיים, ולא רק על ישראל
הפצצה האירנית [צילום: וואהיד סלם/AP]
+פעיל ההסברה יוסף חדאד הותקף בניו-יורק על-ידי פלשתיני
08:46 19/04/24  |  יואב יצחק
פעיל ההסברה יוסף חדאד הותקף הלילה בניו-יורק. כך דיווח העיתונאי דניאל עמרם. חדאד הותקף על-ידי פלשתיני תומך חמאס מחוץ לאוניברסיטה העברית בניו-יורק. עמרם דיווח ברשת X: יוסף חדאד עמד בגאווה ואמר ״אני לא הולך לשום מקום״. ובא אליו אדם עם מסכה ותקף אותו מאחורה. לפי מה שנראה בסרטון, התוקף לא נעצר. מדהים לראות איך זה מדליק אותם שיש ערבי ישראלי שתומך אמיתי של מדינת ישראל וחושף את כל השקרים שלהם. נקווה שמשטרת ניו-יורק תעצור את החמאסניק בקרוב. אוהבים אותך יוסף".
+שטרות של "סינוואר העכבר" פוזרו בדיר אלבלח
08:30 19/04/24  |  עידן יוסף
תושבים בעזה מדווחים שצה"ל השליך אתמול מהאוויר בדיר אלבלח במרכז הרצועה שטרות מזויפים של 20 ש"ח עם הדיוקן של "סינוואר העכבר" עליהם נכתב: הכסף שלכם אצל סינוואר.
השטרות שהושלכו
+מתרבים הדיווחים: ישראל תקפה בסיס של חיל-האוויר במרכז אירן
07:52 19/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מקורות אירניים: הותקף בסיס חיל-האוויר ליד העיר איספהן; לא הותקפו אתרים גרעיניים באזור  ▪  מקורות ישראלים מאשרים באופן כללי שהותקפו יעדים צבאיים  ▪  התגמול על המתקפה האירנית - ביום הולדתו ה-85 של חמנאי
נמל התעופה האזרחי של איספהן
+אוסטרליה קראה לאזרחיה לעזוב את ישראל והזהירה: "המצב הביטחוני עלול להידרדר במהירות"
07:37 19/04/24  |  איציק וולף
אוסטרליה קראה לאזרחיה הנמצאים בישראל לעזוב את המדינה. זאת, בעקבות התקיפה באירן המיוחסת לישראל. "יש איום גבוה של פעולות תגמול ושל מתקפות טרור נגד ישראל ונגד אינטרסים ישראליים ברחבי האזור. המצב הביטחוני עלול להידרדר במהירות", נכתב בהודעה שפורסמה ברשת CNN.
+בישראל שומרים על עמימות; אין שינוי בהנחיות מצד פיקוד העורף
06:16 19/04/24  |  יואב יצחק
בישראל שומרים לפנות בוקר על עמימות. לא מאשרים ולא מכחישים דבר התקיפה והפגיעה באתרים באירן. פיקוד העורף נמנע ממתן הנחיות חדשות לציבור בישראל, וזאת על-אף שאירן איימה קודם לכן במתקפה קשה הרבה יותר - אם תותקף מצד ישראל - בתגובה למתקפתה במוצ"ש.
נתניהו, גלנט, הלוי. שתיקה [צילום: קובי גדעון, לע"מ]
+סוכנות בלומברג: הנשיא ביידן קיבל דיווח לפני המתקפה על אירן
06:02 19/04/24  |  יואב יצחק
סוכנות החדשות בלומברג דיווחה, כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קיבל דיווח מוקדם מצד ישראל, בדבר המתקפה המתוכננת על אירן. הדיווח נמסר זמן קצר קודם למתקפה - וזאת כדי להגן על החיילים האמריקנים במזרח התיכון; וכדי לשמור על שיתוף פעולה מלא בין צבאות שתי המדינות.
נתניהו, ביידן. שיתוף פעולה [צילום: AP]
+משמרות המהפכה באירן הכריזו על מצב חירום; המועצה לביטחון לאומי כונסה בבהילות
05:45 19/04/24  |  יואב יצחק
סוכנות הידיעות סאברין ניוז דיווחה כי משמרות המהפכה באירן הכריזו על מצב של כוננות גבוהה ביותר בכל הבסיסים והאתרים הביטחוניים הרגישים, ובמיוחד באתרי הגרעין, וזאת בעקבות התקיפה באירן המיוחסת לישראל. במקביל כונסה באירן המועצה העליונה לביטחון לאומי. מזכירהּ הנוכחי של המועצה הוא עלי שמח'אני.
משמרות המהפכה, במפגן כוח [צילום: וחיד סאלמי, AP]
+S&P הורידה את הדירוג של ישראל בשל מתקפת אירן
05:01 19/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
חברת דירוג האשראי החשובה בעולם הורידה את הדירוג שלושה שבועות לפני המועד המתוכנן לפרסום הדוח על ישראל  ▪  מזהירה: הגרעון התקציבי יגיע השנה ל-8%  ▪  מותירה את תחזית הדירוג על "שלילי" כך שתיתכן הורדה נוספת
הורדה ראשונה אי פעם מצד S&P [צילום: הני ריי-אברמס, AP]
+רשת ABC: ישראל הפציצה בטילים מתקן בדרום אירן; פיצוצים גם בעירק ובסוריה
04:59 19/04/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
התקיפה באירן - חמישה ימים אחרי מתקפת הטרור מצד אירן נגד ישראל  ▪  אחד היעדים העיקריים: בסיס צבאי הסמוך לשדה התעופה באיספאן  ▪  אירן הודיעה קודם לכן כי תגובה למתקפה תביא להסלמה ולירי נוסף של טילים לעבר ישראל
אילוסטרציה
+שלל המלחמה: 29 מיליון ש"ח שחולטו מעזה הועברו לבנק ישראל
00:56 19/04/24  |  עידן יוסף
במהלך הלחימה, היחידה לפינוי שלל של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה איתרה והחרימה כספי טרור רבים משטח רצועת עזה. במבצע מיוחד, הועברו (ה') לבנק ישראל כ-12 מיליון שקלים במבצע מיוחד, בהובלת אגף הכספים במשרד הביטחון. מדובר בסכום זניח ביחס להוצאות מלחמה ברצועה.

תהליך ספירת הכסף התקיים ביחידה לתפיסת שלל בבסיס צריפין והוא נמשך כחמש שעות. בסיומו הוכנס הכסף למעטפות ייעודיות ובשעות הצהריים הגיעה למקום משאית "ברינקס" שהעבירה את הכסף להפקדה בבנק ישראל.
+ארה"ב וישראל דנו בדרכי הפעולה ברפיח
00:52 19/04/24  |  עידן יוסף
בכירים אמריקנים ישראלים דנו בדרכי הפעולה השונות ברפיח, ישראל הסכימה לקחת בחשבון את כל האפשרויות שעל הפרק ולדון בהמשך. הגורמים ייפגשו לדון לגבי המשך הפעולות בקרוב (רויטרס).
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
שני גורמים ישראלים מאשרים, כי ישראל תקפה לפנות בוקר (19.4.24) יעדים צבאיים באירן. הדברים נאמרו לניו-יורק טיימס, המצטט גם שלושה מקורות אירניים ולפיהם ישראל תקפה בסיס של חיל-האוויר האירני ליד העיר איספהן שבמרכז המדינה. ישראל הרשמית שומרת על שתיקה ואינה מאשרת או מכחישה. היום הוא יום הולדתו ה-85 של עלי חמנאי, המנהיג העליון של אירן, ומי שלפי כל הסימנים אישר אישית את המתקפה על ישראל.
19/04/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
סטנדרד אנד פור'ס, חברת דירוג האשראי החשובה בעולם, הורידה (19.4.24) את דירוג האשראי של ישראל מדרגת AA- לדרגת A+. זוהי הפעם הראשונה אי-פעם ש-S&P מורידה את הדירוג של ישראל, לאחר שחברת מודי'ס (השנייה בחשיבותה בעולם) הורידה לפני חודשיים את הדירוג בפעם הראשונה בתולדות המדינה בכלל.
19/04/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
ישראל תקפה בטילים מתקן בדרום אירן. כך דיווחה רשת ABC האמריקנית. במקביל דיווחו רשתות זרות על פיצוצים בסוריה ובעירק, במתקנים ובאזורים המוחזקים על-ידי המיליציות שמפעילה אירן נגד ישראל ונגד ארה"ב. אחד היעדים העיקריים: בסיס צבאי הסמוך לשדה התעופה באיספאן. נמסר בנוסף על כטב"מים שפגעו באתרים רגישים באירן.
19/04/2024  |  יואב יצחק  |   חדשות
צה״ל מסכם את המבצע הממוקד בצפון מחנה הפליטים נוסיראת: צוות הקרב של חטיבה 401, יחד עם כוחות יהל״ם, השמידו שני מוצבים של חמאס והג׳יהאד האיסלאמי, בהם מוצב לייצור טילים ומוצב נוסף לייצור רקטות ארוכות טווח.
18/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בישראל גובר החשש מהאפשרות להוצאת צווי מעצר בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג נגד בכירים ישראלים, כולל נגד ראש הממשלה נתניהו, ברקע המלחמה בעזה. ממידע וממסרים שהגיעו באחרורנה לירושלים, ופורסמו בחדשות 12, הסיכוי להוצאת צווי מעצר גדל דרמטית - ואפילו יש סד זמנים של ניסיון ראשון לעשות זאת כבר עד סוף החודש הקרוב.
18/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רון בריימן
רון בריימן
אסור שחיילי צה"ל ישמשו מגש הכסף להשלטת המחבלים "הטובים" של אש"ף - הארגון לשחרור פלשתין (כולה! מן הים עד הנהר!) - על המחבלים "הרעים" של חמאס    מטרתם זהה.
דן מרגלית
דן מרגלית
ישראלים נבונים חייבים לשטוף עתה את הרחובות והכיכרות ולהתייצב מול קלגסי המשטרה הפועלים בשליחותו של איתמר בן-גביר, ולמנוע את מה שעלול להיהפך ל"בכיה לדורות"
רפי לאופרט
רפי לאופרט
העולם האנושי הוא הוויה דינמית והתהליכים המתפתחים בו נגזרים מאינטגרציה של מהלכים רוחניים וחומריים עם השפעות מן הטבע שמעצבים במשותף את תנאי הסביבה בהם מתקיימת החברה האנושית - מתפתחת ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il