|   15:07:40
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מתי יש להזמין הובלה עם מנוף?
כתיבת המומחים
מרפאת כאב תל אביב - מה חשוב לדעת לפני שבוחרים?
בית הפלמ"ח. להביא לכאן כל שר וכל פקיד
שישה בשישי / חרבות ברזל (שבוע 32)

ליבי בל עימי

המסר של יום העצמאות תשפ"ד הוא שביום העצמאות תשפ"ה חייבת להיות פה ממשלה אחרת, שתתחיל במלאכת השיקום הגדולה ביותר בתולדות המדינה אירועי השבוע האחרון רק מחדדים את הצורך הקיומי הזה
17/05/2024  |   איתמר לוין   |   כתבות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
החזן יעקב מוצן בבית הכנסת ישורון, ליל יום העצמאות / מ.מ.ג


יום העצמאות
צריף המייסדים, בארי. המשחק שלא התקיים

בליל יום העצמאות התפללתי בבית הכנסת ישורון בירושלים – אחד מבתי הכנסת החשובים בישראל, בו ביקרו לאורך השנים רבים ממנהיגי המדינה. החזן יעקב מוצן והקלידן אלחנן מינץ סחפו בשירה את מאות המתפללים, ולפחות מבחינתי – לכמה רגעים ניתן היה לשכוח את המציאות העכשווית. כך היה גם למחרת בערב, כאשר חזרתי לישורון לקונצרט עם החזנים מוצן, ניסים סאאל ונתנאל אילוביצקי.

בתפילת שחרית הייתי שליח הציבור בבית הכנסת של הרב שלמה גורן, אחד מבתי הכנסת הציוניים ביותר במדינה. התפללנו כמו בכל השנים: פרקי תהילים של חג, הלל שלם בברכה, פסוקי הנחמה של ישעיהו. אבל אמרנו "מי שבירך" לחטופים וסיימנו במזמור "ממעמקים קראתיך ה'" שנוסף עם תחילת המלחמה. אני מודה ומתוודה, שעד עכשיו לא ברור לי האם באמת שרתי או שרק יצאו לי צלילים מהגרון.

אני משער שהדיסוננס הזה היה התחושה של רבים מאיתנו. הניסוח שלי הוא: האם עלינו להלל על העבר בדמות תקומת המדינה, או שמא עלינו לקונן על ההווה. התשובה שלי לקוחה מהתפיסה היהודית של יום הולדת: זהו יום של חשבון נפש. יש להודות בו על שהגענו לעוד שנה, יש לבחון בו את מעשינו כעת ויש לקבל בו להשתפר בעתיד. במישור הלאומי, המשמעות היא אחת ויחידה: חייבים להעיף את ממשלת החורבן הזאת, ההורסת כל דבר בו היא נוגעת ואשר מציבה אותנו בפני סכנות שלא היו כמותן (ראו מאמרו המעולה של עמוס ידלין).

אם יש משמעות ליום העצמאות תשפ"ד, היא שביום העצמאות תשפ"ה אנחנו צריכים להיות בתהליך של שיקום עמוק ורב-זירתי, הגדול ביותר בתולדות המדינה: בביטחון, בכלכלה, בחברה, ביחסי החוץ, ביהדות התפוצות, ביחסים בינינו. התנאי הראשון והאחרון, זה שאין בלתו, הוא להעיף הכי מהר שאפשר את מי שהביאו אותנו ליום העצמאות המדכדך הזה.

ממשלת החורבן
מכון שיטים. הגדות קיבוציות רלוונטיות מתמיד

אחדד את דברַי. זה היה השבוע בו החורבן שממיטים עלינו בנימין נתניהו ושות' הורגש יותר מאשר אי-פעם. עם מספר בלתי נתפס של 1,500 קברים שנוספו בשבעת החודשים האחרונים. עם מחאה שחדרה לקודש הקדשים של בתי העלמין הצבאיים. עם ראש ממשלה שבורח מהופעות פומביות ומוכן לדבר רק עם אמצעי תקשורת זרים. עם רבבות ישראלים עקורים מבתיהם ללא אופק שיבה. עם אנטישמיות שלא הייתה כדוגמתה מזה 80 שנה. עם מצב כלכלי המתדרדר ללא מעצור. ובקיצור: מצב הרוח של יום הזיכרון האפיל לחלוטין על זה של יום העצמאות.

חובה להזכיר, שהחורבן החל עוד לפני 7 באוקטובר, עם ההפיכה המשטרית ועם הניסיון של הממשלה להשתלט על הספרייה הלאומית והלמ"ס ועם האלימות הגואה ברחובות ועם ביזה סקטוריאלית של הקופה הציבורית ועם ירידה בהשקעות ועם מחלוקות מול הטובים שבידידינו ועם פגיעה קשה במעמדה של ישראל. כבר הערתי כאן, שישראל נכנסה למלחמת חרבות ברזל במצב קשה בשורה של תחומים, והכל בשל מעללי ה-64 המבקשים להשליט עריצות של הרוב.

"אם מצבכם היום טוב יותר מאשר לפני ארבע שנים, אל תצביעו בעדי" – אמר רונלד רייגן בעימות עם ג'ימי קרטר ב-1980. תראו לי דבר אחד – אחד! – שבו מצבה של המדינה ומצבם של אזרחיה טוב יותר היום מאשר בינואר 2023. אין כזה. אין. המסלול ברור מאין כמותו: התרסקות. העובדות ברורות לחלוטין וכתובות בדם. הם חייבים לעוף. לא מחר; היום.

המוזאונים המפונים
מוזאון בר-דוד, ברעם. העובדים חצי שנה בחל"ת

הצפירה של יום הזיכרון תפסה אותי בבית הפלמ"ח בתל אביב, המארח 11 מוזאונים אשר פונו מיישובי הדרום והצפון. המוזאונים כמובן לא יכלו להביא עימם מוצגים, אבל סיפוריהם מוצגים בדרכים שונות. כל התמונות השבוע לקוחות מאותה תערוכה.

כך למשל, מוזאון נחל עוז מקרין סרטון מרגש על הצבעים המלווים אותו: מהירוק של החקלאות ועד האדום של האזעקות. במכון שיטים ניתן למצוא צילומים מעשרות שנים של הגדות קיבוציות, הרלוונטיות יותר מתמיד. תמונה מצריף הנוסטלגיה של בארי: הזמנה למשחק משימות בקיבוץ ב-7 באוקטובר 2023. בית המייסדים בשדרות מציג עבודות רקמה של יוצאות אתיופיה.

התערוכה הזאת עושה את מה שמוזאונים טובים מתמקדים בו בעשורים האחרונים: סיפורים אישיים. האנשה של תהליכים גדולים ואירועים מסעירים. דרכה אנחנו לומדים שהמפונים מקיבוץ עלומים יושבים על חורבותיו של קיבוץ בארות יצחק ממלחמת השחרור. שחלק מהמפונים הזקנים מקיבוץ יד מרדכי פונו ממנו כילדים ב-1948. שעובדי מוזאון בר-דוד בקיבוץ ברעם נמצאים כבר חצי שנה בחופשה ללא תשלום. שתערוכות של אמנים עמדו להיפתח ב-7 באוקטובר וזה כמובן לא קרה ומי יודע מתי יקרה.

הייתי מחייב כל שר וכל פקיד להגיע לכאן, כדי להבין מה המשמעות מבחינת המפונים של עוד יום ועוד שבוע ועוד חודש ובלי אופק. דווקא מן התמונות הדוממות, דווקא מן הכיתובים השקטים. איתם אי-אפשר להתווכח. להם אי-אפשר למכור סיפורים מגוחכים ותירוצים דחוקים והבטחות ריקות. אבל כאשר בנימין נתניהו מנפנף בזלזול בשאיפתם של תושבי הצפון לחזור ב-1 בספטמבר; כאשר הממשלה עומדת לאשר תוכנית מחוררת ובלתי מתוקצבת לאזור זה; כאשר בשדרות שוב שוררת שגרת הטילים – לא הייתי בונה על כך שהתמונות והכיתובים יזיזו משהו למישהו בממשלה האיומה הזאת.

היום שאחרי
מוזאון בארות בנגב, עלומים. על חורבות תש"ח

בעצם, זה נורא פשוט. זה גם חוק טבע וזה גם לקח ההיסטוריה. הטבע מלמד אותנו שאין חלל ריק; חלל שכזה תמיד יתמלא במשהו. ואילו ג'ו ביידן הפציר בישראל כבר בשבוע השני של המלחמה: אל תחזרו על הטעות שלנו בעירק ובאפגניסטן. הפלנו את סדאם חוסיין ואת הטליבאן, לא דאגנו לחלופה ובסוף קיבלנו את דאעש ושוב את הטליבאן. אבל בנימין נתניהו חושב שהוא יכול ללכת גם נגד הטבע וגם נגד ההיסטוריה, להפיל את חמאס ואז נראה.

זה לא עובד. זה לא יעבוד. ארה"ב אומרת את זה. יואב גלנט אומר את זה. כל מערכת הביטחון אומרת את זה. העובדות אומרות את זה: צה"ל נאלץ לחזור לשטחים שכבר טיהר, משום שחמאס חוזר אליהם ומשגר טילים כאילו לא קרה כלום. ואז יש לנו עוד הרוגים והמשבר ההומניטרי מחריף ומעמדנו בעולם נפגע עוד יותר.

חייבים להכיר בכך שאין חלופות טובות, אלא רק רעות ורעות מאוד ורעות עוד יותר. מדינות ערב לא יקחו את השליטה על הרצועה; הן אוהבות את הפלשתינים בערך כמו שאנחנו אוהבים אותם, אחרי שהם כמעט החריבו את ירדן והחריבו את לבנון ומילאו את יהודה ושומרון בשחיתות ובאלימות ואת רצועת עזה במוסלמים קנאים. המערב לא יקח את הרצועה; מה יש לו לחפש שם? מנהיגים מקומיים לא יעזו להרים את ראשיהם, כי הקיצוניים יערפו אותם.

שלטון צבאי ישראלי פירושו אחריות לשני מיליון תושבים חסרי קורת גג ותשתיות בסיסיות, עם שתי אוגדות שיצטרכו לשבת ברצועה ושיהיו מטרה לפיגועים בלתי פוסקים. התיישבות ישראלית ברצועה היא רעיון עיוועים הזוי ומסוכן מאין כמותו. נשארנו עם הרשות הפלשתינית ואנשיה בעבר או בהווה. כן, גוף מושחת ותומך טרור בראשותו של מכחיש שואה. אבל הכי פחות גרוע מכל יתר האפשרויות. אלא מאי? נתניהו מפחד מאיתמר בן-גביר יותר מאשר מיחיא סינוואר, והישרדותו הפוליטית חשובה לו יותר מאשר ביטחון המדינה. את המחיר כולנו רואים. הוא שאמרנו: להעיף אותו ואת ממשלתו כמה שיותר מהר.

גיוס החרדים
צריף המייסדים, שדרות. עבודות רקמה של יוצאות אתיופיה

אני לא יודע אם יש בישראל יותר מכמה מאות אנשים שמתמצאים בכל הסבך של גיוס החרדים: מה החוק ומה התקנות, כמה אברכים וכמה חייבי גיוס, כמה לומדים וכמה משתמטים, מהי המכסה ומהו גיל הפטור. אני לא מתיימר להיות אחד מהם. אבל דומני שיש תובנה שמיליונים שותפים לה: החרדים יעשו הכל כדי שאיש מהם לא יתגייס, ובנימין נתניהו יעשה הכל כדי לתת להם את זה – כמובן משיקולים אישיים לגמרי.

השבוע הצליח נתניהו לגרום לבני גנץ להתנגד למתווה שהוא עצמו הציע. נתניהו שלף מהמקפיא את המתווה שעבר בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת ומבטיח להמשיך אותו מאותה נקודה. אבל גנץ מיהר להבהיר, שזה היה מתווה זמני עד להסדרת גיוס נרחב, ושמה שהיה רלוונטי ב-2022 אינו רלוונטי ב-2024 לאור השלכות המלחמה. הכוונה של נתניהו ברורה: כמו תמיד אצלו – להרוויח זמן. למרוח את בג"ץ, להגיד שצריך שהות כדי לקדם את החקיקה, להבטיח שהמטרה היא הסכמה רחבה ועוד בלבולי מוח.

האמת לאמיתה היא ברורה: הממשלה הזאת והעומד בראשה לעולם לא יגייסו חרדים. לא עם מכסות ולא בלי, לא עם עיצומים ולא בלי, לא עם מדים ולא בלי. פשוט: לא. כי ה-64 הללו עושים לכל האורך מה שטוב להם ומה שמתאים להם ומה שמקדם את עצמם ואת בוחריהם. כל השאר – טובת המדינה, הצדק, השוויון, אפילו הביטחון – שווים כקליפת השום. התוצאה היא החורבן שאנו עדים לו ושאותו חייבים להפסיק.

משפחות החטופים
מוזאון חומה ומגדל, חניתה. האנשה של הטרגדיה

את עמדתי בנושא הפגנות באשר הן כתבתי פעמים רבות: הן חייבות להיעשות אך ורק כחוק. יש לכאורה המון סיבות מוצדקות לכעס העולה על גדותיו: החל מנושאים נקודתיים כמו פגיעה בזכויות נכים ומחסור בעובדי רווחה, וכלה בסוגיות רוחב הרות גורל כמו הרפורמה המשפטית והחטופים. אבל אם אחד יחצה את הקו, כולם ירשו זאת לעצמם. ובעצם, צריך לנסח אחרת: מאחר שאחד חצה את הקו – כולם מרשים זאת לעצמם.

אני לא מסוגל להתחיל לדמיין משהו ממה שעובר על משפחות החטופים. במובנים מסוימים, מצבן גרוע מזה של משפחות שכולות, כי חוסר הוודאות הוא נורא ועינויי הדמיון עובדים שעות נוספות. האם זה מצדיק הפגנות בניגוד להנחיות המשטרה? האם זה מצדיק הבערת מדורות בנתיב תחבורה מרכזי? קטונתי מלענות.

אני כן יודע, שבמקרה הזה יש צד שני: המשטרה בצילו של איתמר בן-גביר. האיש הדורש מהשוטרים יד קשה כלפי מתנגדי הממשלה ומעניק גיבוי גזעני לשוטרים שפוגעים בערבים. העבריין המורשע ותומך הטרור. הפוליטיקאי שעשה קריירה מהסתה בזירות פיגועים. השר שבמשמרת שלו האלימות שוברת שיאים. כאשר בנסיבות אלו מפגינים בכלל ומשפחות של חטופים בפרט טוענים לאלימות משטרתית, אני לכל הפחות חושש שיש לכך בסיס. ולא נתעייף מלהזכיר מי מינה אותו ומי עושה במכנסיים מפניו. עוד סיבה להעיף אותם.

תאריך:  17/05/2024   |   עודכן:  17/05/2024
איתמר לוין
+שני פצועים קל, שריפות ונזק לרכוש בעשרות שיגורים לגולן ולגליל העליון
18:57 17/05/24  |  עידן יוסף
אחר-הצהריים נשמעה אזעקה במעיין ברוך שבגליל העליון. לא נמסר נפגעים. קודם לכן הופעלה התראה בקצרין עקב יירוט של מטרה אווירית חשודה. במטח הכבד אחר-הצהריים לאזור הגליל העליון ורמת הגולן נורו למעלה מ-75 רקטות מלבנון. עשרות מהן יורטו. שני בני אדם נפצעו קל. נזק נגרם לרכוש ושריפות פרצו בכמה מוקדים ברמת הגולן.

תיעוד ברשתות החברתיות מן התקיפה של חיל-האוויר היום על אתר צבאי של חיזבאללה בכפר א-נג'רייה עשוי לאשר כי אירן העבירה אמצעים מתקדמים של הגנה אווירית לחיזבאללה. בתיעוד נראה חלק מטיל קרקע אוויר אירני מדגם סייאד 2 בסביבת האתר שהותקף. אפשר שהטיל נפגע בתקיפה או נפל לאחר שיגורו. בהודעת דובר צה"ל נכתב כי האתר שימש את מערך ההגנה האווירית של חיזבאללה.
+הותר לפרסום: סמל בן אבישי מנהריה נפל בקרב בצפון הרצועה
18:50 17/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נהרג בקרב עם מחבלים בצפון רצועת עזה. בן 20 היה בנופלו
סמל בן אבישי. בן 20 בנופלו
+ישראלי ובתו הותקפו על-ידי המון פרו-פלשתיני בבלגיה
18:49 17/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
התוקפים הבחינו באמנון אוחנה בן ה-64 ובבתו שירה בת ה-29 מסירים דבקית אנטי-ישראלית בתחנת הרכבת בעיר ברוז', ותקפו את האב בבעיטות ובאגרופים  ▪  בתיעוד נראה אחד מהם כשהוא מפיל את אוחנה ובועט בראשו
רגע התקיפה השנייה [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+דובר צה"ל: גופותיהם של שלושה חטופים הובאו לישראל במבצע צבאי
18:24 17/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי מסר הצהרה על מבצע שבו חולצו מרצועת עזה גופות של חטופים - גופותיהם של שני לוק, איציק גלרנטר ועמית בוסקילה שהיו במסיבת הנובה  ▪  חילוץ הגופות נעשה תוך סיכון חיים - לאחר 224 ימים בשטח הרצועה  ▪  מספר החטופים חיים או מתים המוחזקים בידי חמאס - 129
שלושת הנרצחים ממסיבת הנובה
+הנפל שהוטל ביישוב יתד נאסף בידי כוחות צה"ל ויפונה בהמשך
16:37 17/05/24  |  עידן יוסף
הנפל שהוטל ביישוב יתד נאסף בידי כוחות צה"ל ויפונה בהמשך. הצבא מבקש מהציבור להתרחק מהאזור עד לסיום פעילות כוחות הביטחון.

בהודעת דובר צה"ל נמסר: "הבוקר (ו'), בעת תקיפה של מטוס קרב במרחב רפיח, נפל חימוש במרחב היישוב יתד. החימוש לא התפוצץ. מדובר באירוע חריג, אשר נסיבותיו ייבדקו לעומק. תקיפת המטרה הושלמה מספר דקות לאחר מכן. צוותים טכניים של חיל האוויר הגיעו למקום והחלו בתחקור מעמיק של האירוע. התחקיר יוצג למפקד חיל האוויר".
+צוות הקרב של חטיבה 7 חיסל כ-60 מחבלים בג׳באליה
14:14 17/05/24  |  עידן יוסף
צוות הקרב של חטיבה 7 הוביל את ההתקפה האוגדתית על ג׳באליה ונלחם כעת בלב העיר. בתוך פחות משבוע של הלחימה, הכוחות נתקלו בעשרות מחבלים, חתרו למגע וחיסלו יותר מ-60 מחבלים מהקרקע ומהאוויר.
[צילום: דובר צה''ל]
+התרעה הופעלה בדלתון ובקדיתא שבגליל
13:37 17/05/24  |  עידן יוסף

+זעם בימין: גלנט מציע לחלק נשק לעזתים ולייצר שלטון מקומי
13:25 17/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במסגרת תוכניתו ל"יום שאחרי" מציע שר הביטחון שהאוכלוסייה בעזה תרוכז בבועות הומניטריות שבכל אחת מהן יוקם מנגנון אזרחי של עזתים מקומיים שיקבלו את המושכות לניהולה ונשק קל  ▪  שרי הקבינט התעמתו מול גלנט
הפגנת ימין מול הקריה בדרישה לפיטורי גלנט [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+ישראל נמנעת ממתקפה נרחבת ברפיח בשל החוק הבינלאומי
12:00 17/05/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המשנה ליועצת המשפטית לבית הדין בהאג במתקפה חריפה על דרום אפריקה: מנסה לסייע לבן-בריתה חמאס ולמנוע את נפילת מעוזו האחרון  ▪  צה"ל פתח 55 תיקים על הפרת חוק ונבדקים מאות אירועים אחרים
המשלחת הישראלית בבית הדין בהאג [צילום: פיטר דה-יונג, AP]
+תקלה חמורה: נפל חימוש במשקל רב הופל במושב יתד ממטוס
11:51 17/05/24  |  עידן יוסף
תקלה בצה״ל: נפל חימוש במשקל כחצי טונה נפל ככל הנראה ממטוס במושב יתד בדרום העוטף וגרמה לנזק. לא היו נפגעים. בצה״ל מתחקרים את האירוע החמור. תושבים הסמוכים מאות מטרים ממקום הנפל מפונים מבתיהם לקראת פיצוץ מבוקר שלו.

+לוחם צה"ל נפצע קשה בקרב בצפון הרצועה
11:39 17/05/24  |  עידן יוסף
לוחם מגדוד 9227, חטיבה 460, נפצע הבוקר (ו'), באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתו עודכנה.
+חוסל איש-צל בכיר במערך האווירי של חיזבאללה
11:29 17/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אל ערבייה: בתקיפה בצידון שבמערב לבנון חוסל מפקד שטח במערך האווירי של חיזבאללה בשם חסין חדר מהדי  ▪  מלבדו, נהרגו ונפצעו נוספים  ▪  צה"ל: הותקפו מבנים שהיוו איום על כלי טיס ישראלים
זירת החיסול בלבנון
+ציוד הומניטרי הוכנס היום לעזה לראשונה דרך המזח שהקימה ארה"ב
11:12 17/05/24  |  איציק וולף
לראשונה הוכנס היום ציוד וסיוע הומניטרי לרצועת עזה דרך הים, באמצעות המזח שהקים צבא ארצות הברית למטרה זו.
+צה"ל השמיד משגרי רקטות ארוכות טווח במזרח רפיח
11:10 17/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
צוותי חטיבות הקומנדו, גבעתי ו-401 ממשיכים את הלחימה במספר מרחבים באזור רפיח  ▪  חטיבות הצנחנים, 7 ו-460 מעמיקות את השליטה המבצעית המחודשת בג'בליה שבצפון הרצועה
[צילום: דובר צה"ל]
הכוחות על הקרקע מכוונים את חיל האוויר לתקיפת יעדים [צילום: דובר צה"ל]
+בית הנבחרים האמריקני אישר חוק שיחייב סיוע ביטחוני לישראל
10:13 17/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
החוק אושר ברוב של 224 חברי קונגרס מול 187 מתנגדים, אך אין לו כל משמעות מעשית  ▪  בין התומכים בחוק היו 16 דמוקרטים ובין המתנגדים - 3 רפובליקנים
חוק הצהרתי בלבד [צילום: איתמר לוין]
+נבלם ניסיון פלשתיני להדיח את ישראל מפיפ"א
09:02 17/05/24  |  עידן יוסף
ההתאחדות לכדורגל הודיעה כי הצליחה לבלום את היוזמה של ההתאחדות הפלשתינית ושל העומד בראשה ג'יבריל רג'וב להשעות את ישראל מהשתתפות במפעלים בינלאומיים. ההצעה הפלשתינית לא עלתה להצבעה וסוכם כי הנושא ייבחן שוב בחודשים הקרובים.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר מסר: "מברך את כל מי שפעל מאחורי הקלעים במקצועיות ובמסירות אין קץ כדי לטרפד את הניסיון השערורייתי של רג׳וב וחבריו להדיח את ישראל מפיפ״א, ובראשם חברִי יו״ר ההתאחדות לכדורגל בישראל שינו זוארץ והצוות שלו. תודה גם לצוות המקצועי שלנו במשרד התרבות והספורט, למל״ל ולאנשי משרד החוץ. אנחנו על המפה ואנחנו נשארים על המפה. עם ישראל חי".+שוודיה: חשד לירי ליד שגרירות ישראל בסטוקהולם, כמה חשודים עוכבו
09:00 17/05/24  |  עידן יוסף
משטרת שוודיה עיכבה כמה בני אדם בחשד לירי באזור שגרירות ישראל בסטוקהולם. כוח משטרה שהיה בסיור באזור דיווח ששמע קולות נפץ, מה שהעלה את החשד שבוצע ירי. לפי המשטרה, אזור רחב בבירה נחסם לתנועה.
+נשק לישראל: בית הנבחרים נגד ביידן, הסנאט צפוי לדחות
08:53 17/05/24  |  עידן יוסף
בית הנבחרים בוושינגטון אישר את הצעת החוק המבקשת לחייב את הנשיא ביידן שלא לעכב משלוחי נשק לישראל. ההצעה אינה צפויה לקבל את אישור הסנאט, והבית הלבן כבר הודיע כי יטיל עליה וטו אם יהיה צורך בכך.

בממשל ביידן הבהירו כי אין אמברגו נשק על ישראל אלא רק איום בהפסקת משלוחים מסוימים אם תפלוש ישראל לרפיח בהיקף נרחב. ארצות הברית ממשיכה להעביר משלוחי נשק ותחמושת לישראל.
+בריונים פצעו קל שני קצינים ולוחם שהפרידו בינם לנהג משאית
06:57 17/05/24  |  עידן יוסף
דובר צה"ל הודיע הלילה כי עשרות אזרחים ישראלים תקפו ופצעו נהג ישראלי והציתו את משאיתו במרחב צומת ׳כוכב השחר׳ שבחטיבת בנימין. עם קבלת הדיווח כוח צה״ל הגיע למקום, ופעל כדי להפריד בין האזרחים הישראלים לנהג ולהעניק לנהג טיפול רפואי.

"עשרות אזרחים ישראלים הגיבו באלימות כלפי הכוח. כתוצאה מכך, שני קציני צה״ל ולוחם נוסף נפצעו באורח קל וטופלו בנקודה. לוחמי צה"ל פרוסים בגזרה ופועלים לשמירה על בטחון התושבים, החוק והסדר. צה"ל מגנה כל גילוי אלימות כנגד חייליו וכוחות הביטחון, ויפעל למיצוי הדין", לשון ההודעה.

הישראלים כנראה חשדו שמדובר בנהג ערבי המסיע במשאית סיוע הומניטרי לרצועה.
+צה"ל יירט כטב"מים בנהריה וביישובי הגליל המערבי
05:27 17/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מטוסי קרב ומסוקי קרב הוזנקו ליירט כטב"מים ששיגר חיזבאללה, לפחות אחד מהם יורט מעל הים התיכון בדרכו לנהריה ושני מעל געתון  ▪  טען שהוא כיוון אל מפקדת גדוד התותחנים 411 בקיבוץ  ▪  מספר האזעקות בקו העימות בצפון עבר את מספר האזעקות בעוטף בדרום
יירוט שצולם מנהריה [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
יירוט מעל געתון שנצפה מנהריה [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ליבי בל עימי
תגובות  [ 5 ] מוצגות   [ 5 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
ים תיכונית
17/05/24 07:52
2
פגאסוס
17/05/24 17:22
3
שמואל א
17/05/24 17:26
4
ש. בן קיש
18/05/24 00:26
5
פגאסוס
18/05/24 08:38
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
נמשכת ההסלמה בצפון. תושבי הגליל המערבי, רבים מהם ביישובים שאינם מפונים, התעוררו הבוקר (יום ו', 17.5.24) למשמע הדי פיצוצים ואזעקות שהחלו בסביבות השעה 05:15. מטוסי קרב ומסוקי קרב הוזנקו ליירט כטב"מים ששיגר חיזבאללה, לפחות אחד מהם יורט מעל הים התיכון בדרכו לנהריה ושני מעל קיבוץ געתון.
17/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי, הודיע (יום ה', 16.5.24) כי שני פועלים תאילנדים, סונתאיה אוקאקרסי וסודיסק רינתלק, נרצחו במתקפת הפתע ב-7 באוקטובר וגופותיהם מוחזקות בעזה. הפועלים נרצחו בזמן שעבדו במטעים הסמוכים לקיבוץ בארי.
16/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ החליט לקדם מכסים על ייבוא מטורקיה בתגובה לצעדים של ארדואן נגד ישראל
16/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הותר לפרסום שמו של חלל צה"ל רב סמל מתקדם (מיל׳) רן יעבץ ממודיעין. בן 39 היה בנופלו. יעבץ היה לוחם בגדוד סיור 6828, חטיבת ביסל״ח (828), ונפל במהלך פעילות מבצעית בעוטף עזה.
16/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דרום אפריקה טוענת, כי ישראל מבצעת רצח עם ברצועת עזה בכלל וברפיח בכלל. הטענות הועלו בדיון דחוף שקיים בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג (16.5.24). דרום אפריקה מבקשת צווים אשר יורו לישראל לסגת ולעצור את המבצע שלה באזור רפיח; לנקוט הצעדים האפקטיביים לאפשר כניסה של ארגוני סיוע וסיוע הומניטרי לתושבי עזה; ולאפשר כניסה של ועדה לבדיקת עובדות ועיתונאים כדי להעריך את התנאים בשטח בעזה.
16/05/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
מיקי זוהר - מעמיד פנים, זורה חול בעיניים; אבי דיכטר - בוז; ישראל כ"ץ - אפרטצ'יק קטן, הורדוס נלעג; שלמה קרעי - סמל הרע בפוליטיקה של הליכוד; עמיחי שיקלי - גועל נפש
דרור אידר
דרור אידר
חג הקציר ומועד הבאת הביכורים במקרא הוא גם חג מתן התורה, הבשורה המוסרית ששינתה את העולם    כיצד תיארו חכמינו את הבאת הביכורים בזמנם, ושלוש הערות אקטואליות לעשרת הדיברות
רון בריימן
רון בריימן
חטא אי-השוויון בנטל השירות הסדיר ושירות המילואים הוא צורם ומקומם גם בימים רגילים, קל וחומר בימי מלחמה, והנה, כמו במשל מלפני שלושת אלפי שנים "האיש העשיר" חמל לגייס את "צאנו ובקרו", ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il