|   15:07:40
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מסע טעמים: טיפים והשראה להכנת סלמון בתנור
קבוצת ירדן
צליל אסולין: אני עדה לכך שהמודעות בציבור ליכולות הטיפול האלטרנטיבי - הולכת וגדלה
סיר לחץ לאומי קרוב לפיצוץ [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]

מהיכל מנורה לרחוב עזה: זעם וייאוש מציתים אלימות

לא במקרה האלימות - בכל התחומים - שוברת שיאים במשמרת של הממשלה הנוראה ביותר בתולדות המדינה. היא האחרונה שתוכל לטפל בה, משום שבמידה רבה היא הגורמת אותה
18/06/2024  |   איתמר לוין   |   כתבות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

יום שני, 17 ביוני 2024. היכל מנורה-מבטחים, תל אביב. צופים במשחק כדורסל מציתים אבוקות ומשליכים חפצים. המשטרה מגיבה בכוח רב. יום שני, 17 ביוני 2024. מעון ראש הממשלה, ירושלים. מפגינים מציתים מדורות ופורצים מחסומים. המשטרה מגיבה בכוח רב. לכאורה - אירועים שונים לחלוטין שרק במקרה התרחשו באותו ערב. למעשה - יש ביניהם קשר ישיר.

מה שאירע בגמר הפלייאוף בכדורסל ומה שקרה בהפגנה נגד הממשלה, הם ביטויים לאווירה אלימה שלא הייתה כמותה בישראל. אווירה של כל דאלים גבר, של תחושה לפיה רק באלימות אפשר להשיג יעדים, של תפיסת המשטרה כעוינת לאזרחים ולזכויותיהם. ולא במקרה זה קורה במשמרת של הממשלה הקיצונית ביותר והנוראה ביותר בתולדות המדינה.

צריך לומר תחילה מה שאמור להיות מובן מאליו, אך מתברר שאיננו כזה: אלימות היא פסולה. בכל מקום. בכל זמן. לא משנות הנסיבות. לאזרחים הדורשים זכויות יש גם חובות. מחאה חייבת להיות אך ורק בגבולות החוק. עידוד ספורטיבי חייב להישאר כזה. אסור להרים יד על שוטרים. אסור לשוטרים להפעיל כוח מוגזם. אבל בישראל של 2024 כל אלו הם לכל היתר בגדר המלצות, אולי משהו אשר חל על פראיירים בלבד.

כבר חווינו גלים של אלימות. כבר היו לנו מעשי רצח פוליטיים. כבר היינו עדים להפגנות ההופכות לתגרות, ולאירועי ספורט שרק בנס אינם מסתיימים באסון. אבל דומני שמעולם לא היינו במצב כמו זה הנוכחי. במיוחד כאשר מכניסים למשוואה גם את האלימות הפלילית; הבוקר נרצחה אישה בערד ומספר מעשי הרצח שוב בדרך לשבור שיאים. ישראל של 2024 היא חברה אלימה במדינה אלימה.

תחושה של זעם מהול בייאוש
האם המסקנה איננה שרק באלימות אפשר להשיג משהו [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]

וכאמור, לא במקרה זה קורה עכשיו. אין כמובן להסיר ולו גרם של אחריות ואשמה מכתפיהם של האלימים ופורעי החוק – ברחוב עזה, בהיכל מנורה-מבטחים, בכביש סואן, בדירת מגורים. באלו יש לטפל בכל החומרה, כפי שמתיר החוק. אך הממשלה הנוכחית לא תוכל לפתור את הבעיה, משום שהיא במידה לא-מועטה המקור שלה.

ממשלה שהעומד בראשה מבסס את הקריירה שלו על שיסוי ופילוג. ממשלה שמאז יום הקמתה מפגינה זלזול מוחלט במתנגדיה. ממשלה המפגינה בוז גמור לאנשי מקצוע. ממשלה שבעיצומה של מלחמה ממשיכה לבזוז את הקופה הציבורית לטובת עצמה ומקורביה. ממשלה המעניקה הטבות בדם ובדמים למיעוט קיצוני על חשבון הרוב הדומם. ממשלה האטומה בכל מאודה לסבלות הציבור, רגשותיו ומאווייו. ממשלה המנסה לרמוס את יסודות הדמוקרטיה ושלטון החוק. ממשלה שמטעמים אישיים מפקירה עשרות אזרחים בידי חיות אדם. ממשלה שמסיבות פוליטיות מטביעה את המדינה בבוץ ביטחוני, מדיני וכלכלי שספק אם ניתן יהיה להיחלץ ממנו. ממשלה שאיננה רוצה לסיים מלחמה אחת ודוהרת לעבר מלחמה נוספת.

הממשלה הזאת גורמת לתחושה של זעם מעורב בייאוש – וזהו התמהיל המצית אלימות. כיצד אפשר לדבר איתה על הרפורמה המשפטית, אם היא מסרבת לדבר? מה נותר לעשות פרט להפגנות, שמהן היא מתעלמת עד שהן הופכות לאלימות? ומה אמור הציבור להסיק מן העובדה, שאותה מחאה השיגה, לפחות זמנית וחלקית, את יעדיה רק לאחר שגלשה להפרות חוק? כיצד אמורים האזרחים לפעול, חודשים בודדים לאחר מכן, אל מול ממשלה המסרבת לפדות אחים ואחיות מן השבי? האם לא יגיעו בצורה הגיונית למסקנה, שרק אלימות ופריעת חוק עשויים להשיג משהו?

ושוב, כדי שלא יהיה ספק: זוהי מסקנה פסולה בתכלית שסכנותיה עצומות. אני מציע כאן הסבר, לא הסכמה. אלא שלמרבה הצער, דומה שזה הסבר נכון – ובעיני חלקים הולכים וגדלים מן הציבור. נחום ברנע כתב אתמול בחלחלה, כי בהפגנה בסוף השבוע שמע מישהו אומר "אני מתחיל להבין את יגאל עמיר". נכון, זה אדם אחד – אבל אם נחזור לאותו מוצאי שבת נורא בנובמבר 1995, מתברר שלא צריך הרבה יותר מאשר אדם אחד.

יש גם השלכות של המלחמה
האופוזיציה יכולה לדבר; הכוח הוא בידי הממשלה [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]

עוד הבהרה חשובה: איש איננו זך וישר בהקשר הזה. האופוזיציה תורמת בנדיבות רבה את חלקה להסתה ולהתססה. אך יש הבדל גדול מאוד בינה לבין הממשלה: בעיקרון, האופוזיציה יכולה רק לדבר; הממשלה היא זאת שבידיה מצוי הכוח. היא זאת שבה יושב עבריין ותומך טרור, המתערב בצורה פוליטית בפעילות המשטרה ומעניק גיבוי לשוטרים אלימים כלפי מתנגדי הממשלה. היא זאת שמקדמת חוקים המיטיבים עם תומכיה על חשבון כל היתר. היא זאת שמחלקת כספים לאנשיה ומשרות למקורביה. והיא זאת שנושאת באחריות למה שמתרחש במשמרת שלה, גם אם – כפי שאמר בצדק השבוע הרצי הלוי – המילה הזאת איננה מוכרת לה.

לכל הגורמים הפנימיים הללו יש להוסיף את מלחמת חרבות ברזל. אינני מבין בפסיכולוגיית המונים ואינני יודע מהן השלכותיו של עימות מזוין על הפרט. ההיגיון הפשוט אומר, שלמצב בו מאות אלפים מחזיקים נשק במשך חודשים ארוכים – וכולנו מגבים אותם – יש השפעות. שלמצב בו רבבות לוחמים נאלצים לחסל אלפי מרצחים – וכולנו מצדיעים להם – יש השפעות. שלמצב בו מאות משפחות מקבלות בשורות איוב – וכולנו דומעים איתן – יש השפעות. שלמצב בו עשרות משפחות חיות באי-ודאות נוראה – וכולנו מחבקים אותן – יש השפעות.

כל אלו יחדיו הם הרכיבים הנכנסים לסיר לחץ לאומי ענק. הסיר הזה כבר עבר מזמן את שלב ההתחממות, שלב הבעבוע ושלב הרתיחה. הסיר הזה קרוב כעת לפיצוץ. והפיצוץ עלול להתרחש בהיכל מנורה-מבטחים, ברחוב עזה ובכל מקום אחר. אנחנו לא פסע מניצחון מוחלט, אלא מתהום קטלנית. אנחנו לא רגע לפני חיסול אויב חיצוני, אלא לפני מלחמת אחים. הממשלה הזאת היא האחרונה שיכולה למנוע את הפיצוץ, משום שהיא הראשונה שתגרום אותו. יש שפע של סיבות מדוע ממשלת החורבן חייבת ללכת היום, לא מחר ובוודאי לא מחרתיים. אמש קיבלנו הוכחה ברורה.

תאריך:  18/06/2024   |   עודכן:  18/06/2024
איתמר לוין
+צה"ל אישר תוכניות אופרטיביות להתקפה בלבנון
21:44 18/06/24  |  עידן יוסף
בתום הערכת מצב בפיקוד הצפון: צה"ל אישר תוכניות אופרטיביות להתקפה בלבנון.
+סוכל פיגוע דקירה סמוך לצומת מגדל עוז שבגוש-עציון

21:26 18/06/24  |  עידן יוסף
צה"ל: סוכל פיגוע דקירה סמוך לצומת מגדל עוז שבגוש-עציון, מחבל נוטרל.
+בצה"ל מאשרים: כטב"ם צילום של חיזבאללה יורט מעל גשר הזיו
20:53 18/06/24  |  עידן יוסף
במהלך השעה האחרונה מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו מספר מטרות טרור של חיזבאללה בדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, מספר תשתיות של הארגון במרחבים א-טייבה, אל עדייסא ואל ג'בין ומבנה צבאי במרחב עייתא א שעב. מוקדם יותר הערב לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה מעל המרחב הימי באזור גשר הזיו, לא הופעלה התרעה על-פי מדיניות. מדובר בכטב"ם צילום של חיזבאללה.

הערב נורה מטח של כעשר רקטות לאצבע הגליל.+נתניהו מבקש מארה"ב: תנו לנו נשק ונסיים את העבודה
17:51 18/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה פרסם סרטון באנגלית ובו קרא לממשל האמריקני שלא להימנע מאספקת נשק ותחמושת לישראל  ▪  "לא יעלה על הדעת שבחודשים האחרונים הממשל מנע מישראל נשק ותחמושת. תנו לנו כלים ונסיים את העבודה הרבה יותר מהר"
נתניהו ושר החוץ האמריקני בלינקן. "שיחה פתוחה" [צילום: איתי בית און/לע"מ]
+חיזבאללה תיעד סטי"לים בנמל חיפה ואזורים בקריות
16:38 18/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
חיזבאללה פרסם סרטון בן כעשר דקות ובו תיעוד של צילומי כטב"ם שחדר למרחב הישראלי ותיעד מתקנים רגישים ובהם נמל חיפה ובסיס חיל-הים  ▪  הסרטון מציג מעקב אחרי רכב ישראלי
הכטב"ם טס מעל לשכונות מגורים ללא הפרעה
+14 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש ובחטיבת הבקעה והעמקים
15:32 18/06/24  |  מירב ארד
כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר 14 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים. במרחב חרבתא שבחטיבת אפרים, הלוחמים עצרו מבוקש והחרימו נשק מסוג 'M16' וכ-100,000 ש"ח כספי טרור. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-4,150 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,750 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.
+צה"ל: הלוחמים ברפיח חיסלו מחבלים, איתרו אמל"ח והשמידו תשתיות טרור
15:28 18/06/24  |  מירב ארד
במהלך פעילות הכוחות במרחב רפיח, נתקלו לוחמי גדוד 932 בשלושה מחבלים חמושים. בהכוונת הלוחמים בשטח ומכלול האש החטיבתי, כלי טיס של חיל-האוויר תקף את המחבלים וחיסל אותם. מיד לאחר מכן, פשטו הכוחות על המבנים מהם יצאו המחבלים וטיהרו אותם. הלוחמים חיסלו מחבלים אשר ביצעו ירי רקטות ופצצות מרגמה לעבר הכוחות. כמו-כן איתרו רימונים, נשקים וטילי נ"ט לטווח קצר.

לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 נלחמים בימים האחרונים אל מול גדוד תל סולטאן במרחב רפיח תחת אוגדה 162. לוחמי החטיבה משמידים תשתיות טרור ומחסלים עשרות מחבלים חמושים בהיתקלויות מעל ומתחת לקרקע, תוך לחימה מדויקת מבוססת על מידע מודיעיני.
+עם הנצח במדינת הגמדים (חלק ב')
13:44 18/06/24  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
מטרות המלחמה היו ונשארו: ניצחון על החמאס וחיסול שלטונו הצבאי והאזרחי ברצועה, ובמקביל החזרת החטופים  ▪  ניתוח הסיבות להתמסמסות מטרות המלחמה  ▪  התנאים העיקריים לפתיחת מלחמה בלבנון ולניהולה
[צילום: דובר צה"ל]
+דובר צה״ל בהודעה חריגה: ברדוגו משקר ופוגע בצה"ל וברמטכ"ל
12:43 18/06/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בהודעה נמסר כי "הפרסום של יעקב ברדוגו לפיו הרמטכ״ל תומך בהשארת שלטון חמאס בעזה, הוא שקר חמור ומשולל כל יסוד"
יעקב ברדוגו. מקורב לנתניהו [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]
+חשש לחדירת כלי טיס בגליל המערבי.
12:28 18/06/24  |  מירב ארד
אזעקות המתריעות מפני חשש לחדירת כלי טיס עוין הופעלו במרחב הגליל המערבי, ביישובים: ביישובים אדמית, יערה, אילון, גורנות הגליל, גורן, חניתה, וערב אל-עראמשה.
+אנגלמן: משרד ראש הממשלה פוגע בביקורת המלחמה
12:26 18/06/24  |  איתמר לוין, איציק וולף   |   לרשימה המלאה
המשרד סירב להעביר סטנורגמות של דיונים שקיים נתניהו עם גורמי ביטחון, בעקבות השהיית הביקורת בצה"ל  ▪  משרד המבקר: החלטתו של בג"ץ אינה חלה על משרד ראש הממשלה
ברוורמן. "מנועים ממסירה" [צילום: ראובן קסטרו, פול]
+פעילות צה"ל ברצועה: מחבלים רבים חוסלו בהם ראש חוליית צליפה בגא"פ
12:12 18/06/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במהלך היממה האחרונה חיל-האוויר המשיך לתקוף עשרות מטרות טרור ברחבי הרצועה  ▪  כוחות זרוע הים תקפו מספר מטרות בסיוע לכוחות
[צילום: דובר צה"ל]
+פתרון בעיית עזה לתמיד: הקמת עיר פליטים בשטח מדינת ישראל
09:05 18/06/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
שיחת עומק עם סרן בדימוס אברהם בבי קבלו, בעלים של חווה תיירותית ברמת הגולן, יליד מעברת בית שאן ב-1956. הנושא: פתרון בעיית עזה לתמיד: הקמת עיר פליטים בשטח מדינת ישראל
פלשתינים במעבר רפיח [צילום: פטימה שביר, AP]
+להפיח מחדש את רוח תש"ח
08:54 18/06/24  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
ישראל נמצאת בשפל, בבידוד, אבל ביכולתה להיחלץ מבור התחתיות אם, כדברי גנדי על מלחמת תש"ח, לא נתייאש, נתחזק ברוחנו, נהיה מאוחדים וחדורי אמונה בצדקתנו. אם אין אני לי - מי לי?
מלחמת העצמאות. אמונה בצדקת הדרך [צילום: זולטן קלוגר/לע"מ]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור מעוז   אופיר סופר / Ofir  Sofer   אורי מקלב / Uri Maklev   אורית מלכה סטרוק / Orit Malka Struk   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   דוד אמסלם / David Amsalem   הרצי הלוי   חיים כץ / Haim Katz   יגאל עמיר   יואב בן צור / Yoav Ben Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   יעקב טסלר / Ya'akov  Tessler   יעקב מרגי / yaakov Margi   יצחק גולדקנופ / Yitshak  Issaschar Goldknop   יצחק שמעון סרלאוף    יריב לוין / Yariv Levin   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכל מרים וולדיגר / Michal Miriam  Woldiger   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   נחום ברנע   ניר ברקת / Nir  Barkat   עידית סילמן / Idit  Silman   עמיחי אליהו / Amichay  Eliyahu   עמיחי שיקלי / Amichai Chikli   רון דרמר / Ron Dramer   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
מהיכל מנורה לרחוב עזה: זעם וייאוש מציתים אלימות
תגובות  [ 5 ] מוצגות   [ 5 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
שאול א.
18/06/24 08:48
2
mozer
18/06/24 08:52
3
פרופ פ
18/06/24 09:39
4
איתמר-בושה לאתר
19/06/24 14:19
5
איתמר - בושה לאתר
19/06/24 14:29
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
עשרות אלפים בני אדם מפגינים (17.6.24) מול הכנסת בדרישה להקדמת הבחירות, במסגרת מה שמכנים מתנגדי הממשלה "שבוע המחאה". בהמשך הערב מתכננים המפגינים לצעוד לעבר ביתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ברחוב עזה בירושלים.
17/06/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
בעקבות הביקורת הקשה על המלחמה בעיר, צה"ל הודיע היום כי בין 60% ל-70% משטח רפיח שברצועת עזה נמצא בשליטת צה"ל מאז החלה פעילות צה"ל באזור. עוד הודיע הצבא כי מאז תחילת המבצע, לפני כ-40 ימים, חוסלו כ-550 מחבלי חמאס במהלך התמרון.
17/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, תובע 500,000 שקל מפעיל הרשת הימני אלון בראלי, בטענה ללשון הרע בשורה של פרסומים בוטים במיוחד נגדו מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל. התביעה הוגשה (17.6.24) לבית משפט השלום בתל אביב.
17/06/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
משרד הביטחון הודיע (יום ב', 17.6.24) כי נשבר שיא כל הזמנים בייצוא הביטחוני של מדינת ישראל, בפעם השלישית ברציפות: יותר מ-13 מיליארד דולר בשנת 2023 (כ-49 מיליארד ש"ח). היקף הייצוא הביטחוני הישראלי הוכפל בתוך חמש שנים.
17/06/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, טוען ברמיזה שייתכן שהיתה בצה"ל בגידה ב-7 באוקטובר. בציוץ שפרסם (יום א', 16.6.24) ואשר התייחס אל הקפאת הביקורת של מבקר המדינה בצה"ל ובשב"כ, תמה נתניהו הבן האם במערכת הביטחון מנסים להסתיר דבר מה.
17/06/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
משה שרת שבימים אלה מלאו 59 שנים למותו, היה מראשי הנהגת היישוב, שר החוץ הראשון (1956-1948) וראש הממשלה השני (1955-1954) של מדינת ישראל    לא רבים יודעים כי היה איש לשון - מחדש מילים,...
דן מרגלית
דן מרגלית
לאחרונה רבים התצלומים המעידים כי פרחחי ביבי והמשיחיים מגיעים מצויידים במקלות ובכלים אחרים ומכים את המפגינים
יוסף אליעז
יוסף אליעז
רע הדבר שנושא עתיד הרצועה טרם נידון אצלנו וטרם הוחלט מה עמדת ישראל    האם חשבו אצלנו לא רק על המחר שאחרי המלחמה אלא גם על מוחרתיים?
קייב, אוקראינה [צילום: יבגני מאלולטקה/AP]
יאיר נבות  |  
המתקפה כללה כ-40 טילים לפחות ששוגרו לעבר קייב וערים נוספות, בהן דנייפרו, סומי קריבי ריה ואחרות. ניסיונות איתור הפצועים וחילוצם בחלק מאתרי הפגיעות נמשכים גם עכשיו
דרור גרין
דרור גרין
יש משהו מסקרן ודוחה כאחד בשיריו של אבות ישורון    לעיתים הוא משלב מילים מן היידיש ומן הערבית ויוצר בליל מוזר המערבל את דעתו של הקורא    כשאני קורא בשיריו נדמה לי לעתים ששיבושי העברית...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il