|   15:07:40
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
חברת סאו-ראש
הלוואה חוץ בנקאית למסורבים: פתרון פיננסי מהיר ואפקטיבי
קבוצת ירדן
מסע טעמים: טיפים והשראה להכנת סלמון בתנור

עכשיו ההזדמנות לאמנת ההגינות

אם מישהו סבר שעוצמתו הפיזית, הפוליטית או הכלכלית מאפשרת לו להתעלם מן הזולת או מצרכיו, בא משבר הקורונה והעמיד אותו במקומו ולימד אותו פרק בענווה, ביחסיות ובמגבלות הכוח
27/04/2020  |   אהוד פלג, אהוד פלג   |   יומני בלוגרים   |   מגיפת הקורונה   |   תגובות
למדה אותנו לקח [צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90]

משבר הקורונה משופע בגילויים מרגשים של סולידריות ועזרה הדדית שבה רבים מחפשים לתרום לאחרים ולמאמץ הכללי, מתוך תחושת שותפות דרך ושותפות גורל; זוהי ערבות הדדית במיטבה. זוהי גם המחשה מצוינת ליתרון שבגישה זו על-פני גישה הנפוצה אצלנו בימי שגרה, לפיה רבים עסוקים בלדאוג לעצמם, לרוב על חשבון הזולת, תוך פגיעה במרקם החיים המשותף ובלכידות הלאומית.

אם מישהו סבר שעוצמתו הפיזית, הפוליטית או הכלכלית מאפשרת לו להתעלם מן הזולת או מצרכיו, בא משבר הקורונה והעמיד אותו במקומו ולימד אותו פרק בענווה, ביחסיות ובמגבלות הכוח. עסקים שהחשיבו עצמם חזקים באופן שהרשו לעצמם לכופף מתחרים ולקוחות, גילו עד כמה תחושת הכוח היחסי היא רגעית ובת חלוף ומצאו עצמם חלשים ופגיעים כמו אחרון העסקים הקטנים.

הדבר מזכיר לי תופעה החוזרת לא פעם בסדרות הטבע המוקרנות בטלוויזיה: טיגריסית אימתנית העוזבת את גוריה במאורה כדי לרדוף ולטרוף אימפלה חסרת אונים, שבה למאורה רק כדי לגלות שבהיעדרה נחטף אחד הגורים על-ידי צבוע שיצא במשימת האכלה דומה עבור משפחתו. כעת היא זו החווה את תחושת חוסר האונים אל מול אובדן הגור.

בהגדה של פסח יש לכך אפילו אזכור בשיר חד-גדיא: כל אחד מן ה"גיבורים" פגע בדמות החלשה ממנו אך נפגע מגורם שהיה חזק ממנו. בסופו של דבר, היחיד שהמשיך להתקיים אחרי רצף האירועים הדרמטי, הוא הקדוש ברוך הוא לבדו...

העולם העסקי שלנו מזכיר פעמים רבות את אפקט החד-גדיא: כלכלת השוק מתבססת על כללי היצע וביקוש ולמעשה על כיפופי ידיים והכתבת תנאים ומחירים על-ידי החזק כלפי החלשים ממנו. בא משבר הקורונה והופך את היוצרות ומאיר את הסדר הכלכלה הכוחנית באור לא מיטבי, שעלול להרוס עסק כשם שאולי בנה אותו בעבר.

דווקא בשעת מצוקתם האמיתית של העסקים, הגיע הזמן לגבש הסדר כלכלי חדש: אמנה חברתית שתעמיד במרכזה את כלל הזהב לחיים משותפים המיטיבים לכל - אמנת ההגינות. ההגינות מבוססת על הכלל של הלל הזקן "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" והוגדרה על-ידי מיק"ה - המרכז לקידום ההגינות בישראל - כהתייחסות לזולת בכבוד, ביושר ובהתחשבות מבלי לנצל חולשות או מצוקות. השלכתה המיידית של אמנה חברתית כזו שבמרכזה כלל ההגינות תורגש בכל תחומי החיים:

במישור החברתי - ההגינות, ובעיקר ההתחשבות, תחלפנה את האנוכיות, ההתעלמות והכוחנות ביחסים בין נהגים בכביש, בין שכנים, ברחוב ובחנות.

במישור הכלכלי - תחליף מדיניות הוגנת של תמחור והסתפקות ברווח סביר את הנוהג החזירי של ניצול עמדות הכוח בשוק לשם סחיטת מחירים מופרזים ומנגד זלזול במתן השירות.

במישור הממסדי - תבוא מדיניות רגישה יותר של הממשלה והפקידות הציבורית, שתתחשב במצוקתם של העסקים ושל האזרח הקטן ותתבטא בהפחתת מיסוי וביורוקרטיה ובהנהגת הסדרים הוגנים היודעים גם להיטיב עם הציבור, ובעיקר עם הציבור הנמצא במצוקה (דמי אבטלה לעצמאיים, קצבאות מותאמות המשולמות בזמן לנכים, לניצולי שואה, למשפחות נזקקות ועוד).

לתת ולא רק לקחת

בפרפראזה על שירה של נעמי שמר, הציבור מייחל לראות "מדינה המושיטה אליו את ידה גם כדי לתת ולא רק כדי לקחת". כך לדוגמה מציע המרכז לקידום ההגינות בישראל להתחיל ביישום אמנת ההגינות בהתגייסות להבראת ענף התיירות והמלונאות, על-ידי קריאה לציבור להמיר חופשה בחו"ל בשנה הקרובה בחופשה בישראל.

חלקם של המלונאים ועסקי תיירות הפנים והמסעדות ביישום אמנה זו, יהיה להציב מחירים הוגנים ולא להתפתות לשוב לרמת מחיריהם הגבוהה, למרות הנטייה לרצות לפצות עצמם ולמלא במהירות את הקופות. כדאי לזכור: השמים ישובו וייפתחו בעוד מספר חודשים לטיסות ואיתם החלופות הכדאיות יותר לצרכנים, אם שיקולי ההגינות לא יהיו חלק מן המשוואה...

הממשלה, במסגרת המאמץ הלאומי, תתרום את חלקה בהקלות במיסוי ובאגרות לשנה הקרובה, למרות הצורך למלא את הקופה הציבורית למימון עלויות הסדרי הפיצויים והתמיכות, וגם הרשויות המקומיות יפחיתו מצידן את שיעור הארנונה בשנה זו.

העיקרון שהנחה את רמי לוי וקופיקס צריך לעמוד גם כאן לנגד עיני העסקים והאוצר: המכפלה של מחיר נמוך בעסקות רבות, סופה להשתוות עם מכפלה של מחיר גבוה בעסקות מועטות, ולהניב רווחים (ומיסים) די נאים. לפיכך ההגינות היא לא רק גישה ראויה, היא גם מגבירה את האמון ההדדי שהוא זרז ידוע לפעילות כלכלית, והיא משתלמת בסופו של דבר לכולם - לצרכנים, לעסקים ולרשויות המס.

נפגענו כולנו ממשבר הקורונה. נוכל להתאושש ממנו רק ביחד ובמאמץ משותף, תוך גילוי ערבות הדדית ועזרה הדדית - סוד כוחו הישן נושן של עם ישראל. יש לנו הזדמנות לצאת מחוזקים יותר כחברה אם כל אחד יתרום את חלקו להתאוששות הקולקטיבית ממשבר זה.

המושג "משבר" בסינית מורכב מן הביטויים סכנה והזדמנות. ההזדמנות תלויה בעיקר בנו. אולי ניתן יהיה אף למצוא במובן מסוים צדק פואטי בתקופה הקשה שאנחנו חווים, אם משבר שמקורו בסין יגיע לסיומו בזכות גישה סינית בשכלול ישראלי, שבמרכזו אמנת ההגינות.

הכותב הוא מנהל המרכז לקידום ההגינות בישראל.
תאריך:  27/04/2020   |   עודכן:  27/04/2020
אהוד פלג
+טמפו צופה ירידה של 30% ברבעון
01:00 28/04/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
יצרנית המשקאות מנתניה הוציאה לחל"ת 300 מתוך 1,300 העובדים שלה  ▪  הנהלת החברה קיצצה את שכרה ב-20% עד 25%  ▪  דיווחה על חשבונות מסופקים של לקוחות שלא משלמים ושאין יכולת להעריך את היקפם
([צילום: עידן יוסף])
+ירידה במספר חולי הקורונה בישראל
22:07 27/04/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
כון להיום יש בבתי החולים 362 מאושפזים, מהם 126 במצב קשה, 78 במצב בינוני ו-158 במצב קל  ▪  בכל דרגות האישפוז נרשמו אחוזים שליליים בהשוואה לאתמול  ▪  7,200 מתוך 15,555 נדבקים כבר החלימו
([צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90])
+ייתכן ביטול או קיצור של פגרת בתי המשפט
18:12 27/04/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המטרה: לצמצם את הפיגור שנוצר בשל ביטול רוב הדיונים בגלל הקורונה  ▪  שינוי בפגרה מצוי בסמכות שר המשפטים ויצריך תיאום עם לשכת עורכי הדין
(לווסת את מספר הנוכחים)
+ההסגר עבד: ירידות בשיעור תסמיני הקורונה
18:12 27/04/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יותר ממיליון פעמים הציבור השיב על שאלוני התסמינים של חוקרי מכון ויצמן למדע  ▪  הנתונים העדכניים מציגים ירידה חדה בהופעת תסמיני הקורונה בכל רחבי הארץ ומשקפים הצלחה של שיטת ההסגרים בעצירת התפשטות המחלה  ▪  המודל מאפשר לנבא מוקדי התפרצות ומהווה כלי אסטרטגי בניהול המאבק בנגיף
(הפרופסור ערן סגל [צילום: מכון ויצמן למדע])
+לא בפופוליזם, ברצינות ובאחריות
17:38 27/04/20  |  בצלאל סמוטריץ'   |   לרשימה המלאה
רמת הביקוש לתחבורה ציבורית עדיין נמוכה, למרות הפתיחה המדודה של המשק, ובשלב הזה ניתן עוד לספק חלופות אחרות ולאפשר את המשך ביצוע העבודות. המחשבה השטחית לפיה עבודות רכבת בסדר גודל כזה מאפשרות סגירה או פתיחה של הרכבת מהיום למחר היא פשוט עצובה, ואם היא לא הייתה עצובה היא הייתה מעוררת גיחוך
(תחנת הרכבת יצחק נבון שוממה מנוסעים [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90])
+הלימודים יתחדשו ביום א' - במתווה מדורג
16:10 27/04/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מערכת החינוך תחזור לפעילות ביום ראשון במתכונת מצומצמת  ▪  על-פי המתווה שהוסכם, גני הילדים וכן כיתות א'-ג' ישובו ללימודים ביום ראשון הבא  ▪  הלימודים יתקיימו בימים ראשון עד חמישי במסגרת מצומצמת  ▪  התיכונים ימשיכו בלמידה מרחוק  ▪  ההחלטה כפופה להערכת מצב שתתקיים בסוף השבוע
פרץ. הצעתו התקבלה [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]
החלטה סופית בשישי [צילום אילוסטרציה: חן ליאופולד/פלאש 90]
+מיום ראשון: יופעלו מסגרות לגיל הרך
15:21 27/04/20  |  עידן יוסף
צוות השרים אישר את מתווה ההפעלה שהציע שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס לחזרת מסגרות הגיל הרך לפעילות ביום א׳ הקרוב (3.5.20). על-פי המתווה, החזרת הפעלת מעונות היום (גילי 3-0) תהיה זהה לגני הילדים (גילי 6-3) ומספר הילדים בכל כיתה, לא יעלה על 15 ילדים (60% מפעילות בשגרה).

אם מספר הילדים בכיתה מסוימת יחרוג ממגבלה זו, הם יפוצלו לשתי קבוצות שביניהן תהיה רוטציה (יומית או שבועית) בהתאם למגבלות שקבע משרד הבריאות, כפוף לנתונים שיוצגו לצוות השרים ביום חמישי הקרוב. לדברי אקוניס, ״הפעלת מעונות היום ומשפחתונים לגילי לידה עד גיל 3 היא חיונית בשלב היציאה של המשק ממשבר הקורונה״.

בתגובה, הודיעו ארגוני מעונות היום המפוקחים בהם ויצ"ו, נעמ"ת, אמונה, נשי חרות, החברה למתנ"סים, נאות מרגלית, בית יעקוב איגוד מעונות יום ועוד כי לא יפתחו את המעונות.
+התוצר יתכווץ ב-2020 ב-5.4%
15:13 27/04/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
כלכלני האוצר פרסמו הערכותיהם ביחס לצמיחה הגלובלית והמקומית בעקבות משבר הקורונה ולקראת ההתחלה ביישום אסטרטגיות יציאה ממנו  ▪  לא כל המובטלים והיוצאים לחל"ת יוכלו לשוב לעבודותיהם הקודמות ולא כולם ימצאו עבודה באופן מיידי  ▪  שיעור האבטלה הממוצע ב-2020 יעמוד על 13%-14% כולל העובדים המושבתים שיצאו לחל"ת
(לא כל המובטלים יחזרו מייד לעבוד [צילום: AP])
+יו"ר ההסתדרות דורש פתיחת הרכבת
14:49 27/04/20  |  עידן יוסף
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, פנה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, וקרא לו להשיב את עבודת הרכבת לסדרה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. "שירותי הרכבת נדרשים לעובדים הגרים בפריפריה ובכלל, לצורך הגעה מהירה אל העבודה וממנה", כתב יו"ר ההסתדרות.

לדבריו, נדהם לגלות כי שר התחבורה אישר בקולו, בהקלטה שפורסמה, כי החליט לעכב מיוזמתו את פתיחת שירותי רכבת ישראל לציבור הנוסעים, בשל עבודת תשתית. "צר לי כי שר התחבורה אינו מבין את הצורך הבסיסי של ציבור הנוסעים הנזקק לשירותי הרכבת, על-מנת לחזור לעבודה סדירה ולהתפרנס, בפרט בימים אלה. אין כל מקום להעמקה נוספת של הקשיים והמשבר הכלכלי, העוברים על המשק הישראלי בכלל, ועל ציבור העובדים בפרט".

בתגוב למכתב, מסר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ': "צר לי כי יו"ר ההסתדרות חושף בורות עצובה, הן ביחס לצרכי המשק והביקוש לתחבורה ציבורית בימים אלה, הן ביחס לתוכניות משרד התחבורה ורכבת ישראל, והן ביחס להשלכות האצת מיזמי הרכבת על ציבור שבשמו הוא מתיימר לדבר. ראוי היה שיו"ר ההסתדרות ירים טלפון לשר כדי לקבל נתונים לפני שהוא מוציא מכתב פופוליסטי לציבור. מאוד הייתי רוצה להאמין שבעניין אחרים שבר-דוד מתעסק בהם הוא לומד ומעמיק קצת יותר מהתבססות על כתבה עיתונאית חלקית ומגמתית".
+משבר הקורונה: החודשים הבאים
14:41 27/04/20  |  עמוס ידלין, איתי ברון   |   לרשימה המלאה
הדמיה של "קבינט הקורונה" שערך המכון למחקרי ביטחון לאומי, מצביעה על האתגרים ומציעה את דרכי הפעולה בחודשים של המעבר לחיים בשגרת קורונה
(לתשומת ליבכם [צילום: קובי גדעון, לע"מ])
+ביבי, יום הזיכרון
14:17 27/04/20  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
בדיוק כמו בכל סופרמרקט - קבעו כמה אנשים יכולים להיות במקום בעת ובעונה אחת  ▪  אם זה אפשרי בחנות גדולה זה יתנהל במשמעת למופת בכל חלקה צבאית עם ציבור רגיש של אבלים
(בזהירות [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90])
+אושר צירוף חברות כרטיסי האשראי לקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים
13:37 27/04/20  |  עידן יוסף
החשב הכללי רוני חזקיהו אישר את צירופן של חברות כרטיסי האשראי לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים. הצטרפותן לקרן תאפשר להגדיל את היצע האשראי ואת אפשרויות המימון של עסקים קטנים ובינוניים המבקשים לקבל הלוואה בערבות המדינה. תנאי ההלוואה דרך חברות כרטיסי האשראי זהים לתנאים הקיימים כיום בקרן.

חברות כרטיסי האשראי הצפויות להצטרף בשלב זה לקרן ולהתחיל את פעילותן ממחר הן מקס איט פיננסים וכאל כרטיסי אשראי לישראל.

מתחילת פעילותה של הקרן ועד היום הוגשו לקרן כ-47 אלף בקשות בסכום כולל של כ-31 מיליארד שקל. הטיפול בכ-14,500 אלף בקשות הושלם, מתוכן אושרו 11,200 מהבקשות. סכום הבקשות הכולל שאושר עד כה עומד על כ-4.5 מיליארד שקל, המהווה כמחצית מסכום האשראי הכולל שהוקצה לקרן. המערכת הבנקאית ממשיכה בעבודתה לבחינת יתר הפניות.

החשכ"ל נערך בצעדים להגדלת הקרן על-מנת לעמוד בביקוש הגבוה להלוואות מצד העסקים במדינה.
+משרד התקשורת קורא לציבור למעט שימוש בתעבורת רשת
13:29 27/04/20  |  עידן יוסף
בשבוע האחרון, עם המעבר ללמידה מרחוק, חל גידול משמעותי בתעבורת רשתות הטלפוניה בשל שימושים רבים בקרב האוכלוסייה החרדית המשתמשת בטלפונים וקווים כשרים, דבר שגורם לקושי בזמינות מלאה של הרשתות באזורים מסוימים.

משרד התקשורת הודיע כי הוא פועל למציאת פתרונות בעניין עם החברות, דורש מן הציבור לפעול באופן מושכל על-מנת להקל על העומסים בתקופה זו. כך לדוגמה, מבקש המשרד לייחד את השימוש בשעות הבוקר לטובת הלומדים (15:00-08:00) ולהעדיף שימוש בטלפונים נייחים (ביתיים) על-פני טלפונים סלולריים.
+גם בישראל: תשובה לבדיקת קורונה בתוך פחות משעה
13:20 27/04/20  |     |   לרשימה המלאה
לישראל היום נודע כי הוכנס שימוש בציוד שמאפשר לפענח דגימות של נגיף הקורונה בתוך 45 דקות  ▪  בבדיקה רגילה מתקבלת התוצאה רק לאחר 3 שעות
(זמן שיא [צילום: נתי שוחט/פלאש 90])
+לקראת שת"פ עולמי נגד הקורונה
13:06 27/04/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ארגון הבריאות העולמי ושורה של גורמים נוספים השיקו תוכנית לתיאום בינלאומי נגד הנגיף - בחלוקת ציוד המגן, בפיתוח תרופות ובמציאת חיסון. המשימה תהיה קשה, אך זהו צעד חיובי - מדווח אקונומיסט
(בדיקות קורונה במדריד [צילום: ברנאט ארמנגיו, AP])
+אילת: המשטרה קיצרה את צו הסגירה ל-4 עסקים
13:02 27/04/20  |  עידן יוסף
מפקד מרחב אילת במשטרה הורה על קיצור ימי הסגירה לארבעה עסקים שהוצא נגדם צו סגירה לאחר שהפרו את צו בריאות העם, בהם שני עסקים להמרת כספי מט"ח (חלפנים), פיצרייה ועסק לשטיפת כלי רכב.
+הנקה בזמן קורונה
12:50 27/04/20  |  שרון ברנסבורג-צברי   |   לרשימה המלאה
לא משנה אם תינוק יונק או לא, חשוב לזכור שמגע פיזי עם התינוק מפחית מתח, ובכך משפר את ההגנה החיסונית שלו ושל המטפל  ▪  לכן, חשוב להקפיד להמשיך לטפל בתינוק ולטפח אותו, ולשמור עליו רגוע ככל האפשר, כל זאת תוך נקיטת אמצעי הגנה וזהירות
(הטיפול בתינוק, אתגר לא פשוט [צילום אילוסטרציה: AP])
+הנגיף המשפטי: לקראת התייעלות כואבת
12:39 27/04/20  |  עו"ד יערה דיטשר   |   לרשימה המלאה
פירמות עורכי הדין הגדולות בעולם נפגעות משמעותית מן הקורונה וצפויות לצמצם את מספר עובדיהן אחריה  ▪  ייתכן שרבים מהשכירים של היום ימצאו את עצמם בחברות המעניקות שירותי מיקור חוץ למשרדים
(בג"ץ בדיון על הקורונה)
+מאה שערים: המשטרה פיזרה התקהלות של 60 איש
12:12 27/04/20  |  עידן יוסף
כוחות משטרת ישראל פשטו על מבנה בשכונת מאה שערים בירושלים שבו למדו כ-60 אנשים. מנהל המקום וארבעה מורים עוכבו. נגד המעוכבים בלבד צפויים להירשם קנסות בגין הפרת צו בריאות העם.
+נתניהו הורה לבחון ניכוי שכר מרופאים הנדרשים לבידוד
12:04 27/04/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+מעדיפים למות מנגיף
11:48 27/04/20  |  אריאל פטל   |   לרשימה המלאה
פקידי האוצר ודאי למדו כלכלה ומודלים היסטוריים מכובדים, אך אם יפתחו את החלון ויביטו סביב יבחינו כי בימים אלה, בין מודלים אלה לבין המציאות אף לא קיים קשר מקרי לחלוטין
(מפעל חיים מתמוטט [צילום: איתמר לוין])
+80 ערכות בדיקת קורונה - לדרום אפריקה
11:38 27/04/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
חברת אילקס מדיקל מכרה 80 מכשירי בדיקת קורונה לדרום אפריקה  ▪  מעריכה כי פוטנציאל הצריכה של הערכות הללו יעמוד עד סוף 2020 על כ-5 מיליון דולר  ▪  מעריכה פוטנציאל מכירה של כ-4.5 מיליון דולר נוספים למדינות הסאב-סהרה
([צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90])
+"כשירות נמוכה מאוד למשרד
הבריאות בתרחיש פנדמיה"
11:30 27/04/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
דבריו של תא
ראש רח"ל לשעבר תא"ל במיל' רם כי הגיש לממשלה בתחילת נובמבר 2019 דוח כשירות ומוכנות העורף אשר חושף את הכשלים  ▪  בר סימן טוב: "משרד הבריאות הוא אחד המשרדים הערוכים ביותר לחירום והאירוע הזה הוא דוגמה לכך"
(הדיון בוועדת הקורונה [צילום: דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן])
+עוול היסטורי
11:28 27/04/20  |  אביתר בן-צדף   |   לרשימה המלאה
עוד כמה תגובות קצרות בדרך כלל - בנושאים גדולים כקטנים, שהציקו לי, או עניינו אותי  ▪  והפעם - מרגש, ממשלה, כאוס, אזהרה, הייתה מלחמה, שקרים ונפלאות השלטים א'  ▪  "אל נא רפא נא לה" (במדבר י"ב, פסוק י"ג)  ▪  חודש טוב, שבת שלום ויום עצמאות שמח  ▪  הרבה בריאות, שמחה ואושר לכולנו
(יד ושם מסתיר [צילום: פלאש 90])
+משרד הבריאות: מניין המתים מקורונה עלה ל-202
09:40 27/04/20  |  מירב ארד
משרד הבריאות עדכן כי מניין קורבנות הקורונה בישראל עלה ל-202. מספר החולים עומד על 15,466, בהם 129 במצב קשה ומתוכם 96 מונשמים. 6,796 החלימו מהנגיף.
+האוצר: חברות כרטיסי האשראי יצטרפו לקרן ההלוואות בערבות המדינה
09:13 27/04/20  |  מירב ארד
החשב הכללי אישר את צירופן של חברות כרטיסי האשראי לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים. הצטרפותן של חברות כרטיסי האשראי לקרן תאפשר להגדיל את היצע האשראי ואת אפשרויות המימון של עסקים קטנים ובינוניים המבקשים לקבל הלוואה בערבות המדינה. תנאי ההלוואה דרך חברות כרטיסי האשראי זהים לתנאים הקיימים כיום בקרן. חברות כרטיסי האשראי הצפויות להצטרף בשלב זה לקרן ולהתחיל את פעילותן החל ממחר הן מקס איט פיננסים וכאל כרטיסי אשראי לישראל.
+הלוחמים במגיפת הקורונה כבשו את טקס השאת המשואות
08:51 27/04/20  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
גברתי שרת התרבות, שיקול הדעת בשנה הבאה ראוי שיהיה רוחבי יותר, מקיף יותר, חף משיקולים עכשוויים, כדי שבאם יצאו חיילנו וקציננו למבצע צבאי מזהיר, או חלילה, למלחמה ומערכה צבאית, מבצע נועז בעורף האויב, לא יהיו רבע או שליש ממשאי המשואה חיילים וקצינים
(גורמי הרפואה [צילום: נתי שוחט/פלאש 90])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
עכשיו ההזדמנות לאמנת ההגינות
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
בן נאמן
28/04/20 09:59
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מגיפת הקורונה
משרדי עורכי הדין מעבר לים ניצבים אל מול התלבטות: האם יש לנקוט צעדים משמעותיים כמו קיצוצי שכר, עצירת משיכות כספים ואולי גם פיטורים, במטרה לשמור על הפירמה רלוונטית בחלוף המשבר? או שמא יש להיאחז ככל שניתן בהון המשמעותי ביותר במשרדי עורכי הדין - ההון האנושי?
27/04/2020  |  עו"ד יערה דיטשר  |   מאמרים
ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה (יום ב', 27.4.20) את מנכ"ל משרד ראש הממשלה לבחון מול משרדי האוצר והבריאות את אופן החיוב של ימי הבידוד הנדרשים מרופאים שנחשפו לחולי קורונה.
27/04/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
הטלת העוצר בשבוע שעבר לאחר סגירת בתי העסק והדממת כל מנועי הכלכלה לפני למעלה מחודש הייתה בעיניי חוליה נוספת בשרשרת ההתנהלות הכלכלית הכושלת מול משבר הקורונה. כן, אותו נגיף שבגללו מדינה שלמה משותקת, למעט מי שהטיל עלינו את המגבלות, אותם בכירים שמרשים לעצמם לצפצף על ההנחיות שהם עצמם חתומים עליהם. וזה נקשר למציאות הכלכלית העגומה ולקריסה המתהווה מול עינינו, עליה אחראים בעיקר פקידי האוצר, אלה שחייבים לספק מכונת הנשמה למשק במחנק אך אינם יודעים לעשות זאת, או גרוע מכך-אינם רוצים לעשות זאת.
27/04/2020  |  אריאל פטל  |   יומני בלוגרים
חברת אילקס מדיקל קיבלה בדרום אפריקה הזמנות לכ-80 מכשירי בדיקת קורונה. החברה דיווחה לבורסה (יום ב', 27.4.20) כי פוטנציאל הצריכה של ערכות לגילוי קורונה לשימוש על מכשירים עלה ועל מספר מכשירים נוספים שהיא צופה למכור עד לסוף השנה בדרום אפריקה עומד על כ-5 מיליון דולר.
27/04/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
"כראש רח"ל בתחילת נובמבר 19 ביצעתי תרגיל פנדמיה כולל ניתוח תרחיש "משחק מנהלים" עם כל משרדי הממשלה, הרשויות, הגופים שמטפלים במשק, ואחת החולשות הגדולות ביותר שהתגלו היא חולשת משרד הבריאות בהיערכות למלאי החירום ומתן המענה הנדרש לסוג אירוע כזה". כך אמר תא"ל (במיל') זאב צוק רם (ווה), לשעבר ראש רח"ל וסגן ראש המל"ל בדיון בוועדה לנושא הקורונה בכנסת.
27/04/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יוסף אליעז
יוסף אליעז
רע הדבר שנושא עתיד הרצועה טרם נידון אצלנו וטרם הוחלט מה עמדת ישראל    האם חשבו אצלנו לא רק על המחר שאחרי המלחמה אלא גם על מוחרתיים?
אלי אלון
אלי אלון
משה שרת שבימים אלה מלאו 59 שנים למותו, היה מראשי הנהגת היישוב, שר החוץ הראשון (1956-1948) וראש הממשלה השני (1955-1954) של מדינת ישראל    לא רבים יודעים כי היה איש לשון - מחדש מילים,...
יורם אטינגר
יורם אטינגר
מחמ"ד לוחצת לקיים סיבוב נוסף של מו"מ עם חיזבאללה וחמאס, למרות שכל הסבבים הקודמים תרמו להפיכת ארגונים אלו למדינות טרור המבוצרות והמתוחכמות בעולם, וסללו את הדרך ל-7 באוקטובר
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il