News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 887,104  סלולר - 813,645
   |   15:07:40
דלג
  יגאל יששכרוב  
עיתונאי-צלם, סופר
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מה עושים היום בירושלים?
קבוצת ירדן
כך הרשת עוזרת לעבור את ההריון בצורה טובה יותר
לא רק קונסול כבוד
ד"ר מנשה רוזנפלד, קונסול כבוד של אל סלבדור בישראל, גם שותף להקמת בית חולים אוניברסיטאי ברומניה ומחלקת הקרנות לסרטן, וגם משמש יועץ עסקי לפיתוח, ייזום, בקרה וניהול עסקי, נציג חברות בינ"ל בתפקידו כקונסול ולאחר עבודת מחקר של כ-10 שנים (2001 - 2010) הצליח להביא להכרתו כ"חסיד אומות העולם" (על-ידי "יד ושם") של קונסול הכללי של אל סלבדור, בז'נבה, שוויץ (Jose A. Castellanos) במלחמת העולם השנייה שבפעילותו הציל מאות יהודים
11/03/2021  |   יגאל יששכרוב   |   יומני בלוגרים   |   תגובות
ד"ר מנשה רוזנפלד [צילום: יגאל יששכרוב]

עם נשיא אל סלבדור [צילום: אלבום משפחתי]


"מאיר לאנשים את הדרך"

תמונת מגדלור, לצד דגלי שתי המדינות, תלויה לאורכו של הקיר בלשכתו בנתניה של מנשה רוזנפלד המכהן כקונסול הכבוד של אל סלבדור בישראל. אחד מחבריו מעיד עליו שבאופיו הוא משול למגדלור. "אפילו בסערות הכי גדולות", אומר לי חברו, "מנשה עומד ומאיר לאנשים את הדרך..."

בין הגורמים בהקמת בית חולים אוניברסיטאי (Titu Maiorescu University of Bucharest) ברומניה.

ד"ר מנשה רוזנפלד עוסק כיום, בין היתר, בתחום הרפואי, בהתמקדות ברדיותרפיה (הקרנות למיגור גידולי סרטן). יחד עם פרופ' אילן רון (אונקולוג בכיר באיכילוב) ועם ד"ר דן שיפטר (פיזיקאי רפואי), הם פועלים מזה כשלוש שנים ברומניה להקמת מיזם משותף עם אוניברסיטת TMU בבוקרשט (אוניברסיטה ללימודי רפואה). השלושה ינהלו את מחלקת הרדיותרפיה ואיבחוני PET- CT (שהיא מערכת האבחון המתקדמת בעולם לאבחון סרטן). מקווים שהשירותים יחלו כבר בשנה הבאה.

כמו-כן, הד"ר רוזנפלד, בשיתוף עם הפרופ' אבי ריבקינד (הדסה עין כרם), יעסקו בשדרוג לימודי הרפואה באוניברסיטת TMU וייעצו בהקמת ביה"ח האוניברסיטאי.

בתקופת הקורונה

ד"ר מנשה רוזנפלד לא עוצר לרגע וממשיך בעיסוקיו במתן יעוץ עסקי וליווי של סטרטאפים בתחומי הרפואה והאנרגיה הירוקה. נוכח המצב הכלכלי במשק בעקבות הקורונה, הוא עסוק יותר מאי פעם בייעוץ לחברות כלכליות ועצמאים להיחלץ ממצבים קשים. כקונסול כבוד של אל סלבדור, החל במהלך חודש מרס שחלף, בארגון צוות של ששה רופאים מתחומים שונים, שיסייעו בתשובות ובתמיכה מרחוק לעמיתים רופאים באל סלבדור. התקשורת בין הצדדים מתבצעת במיילים ובזום. בנוסף, הוא עצמו אף תרם סכום כסף נכבד לטובת המאמץ של ממשלת אל סלבדור בעקבות מגיפת הקורונה.

כ-300 יהודים באל סלבדור

"באל סלבדור, אומר ד"ר רוזנפלד כשבעה וחצי מיליון תושבים, מתוכם ידוע על כ-300 יהודים בלבד (!), הנפגשים מעת לעת עם נשיא הקהילה היהודית ועורכים כינוסים ותפילות (בחגים), במרכז הקהילתי (מעין בית כנסת, לכל דבר ועניין).

קברניטי המדינה נוקטים בפעולות המקטינות ככל האפשר את התמותה מהקורונה. ד"ר מנשה רוזנפלד מציין כי בין ישראל ואל סלבדור דמיון רב: הן במספר התושבים, הן בגודל שטחי המדינה וגם בפזורה של כשלושה מיליון סלבדורים המתגוררים בארה"ב. אם לא די בכך, גם דגלם דומה לדגל שלנו. מבחינת התושבים: בד"כ הם אוהבי מדינת ישראל ומאד לבביים.

באימפריה האוסטרית חיפשו יהודים לנהל את קרקוב

מנשה רוזנפלד נולד בחדרה ב-1949 לאביו זיגמונד, יליד העיר ברנו בצ'כיה. בעודו תינוק עוברים הוריו מנשה (הסב) ושינדל-יפה להתגורר בקרקוב שהיה אז, בחלק הצפוני של האימפריה האוסטרית. מנהיגי האימפריה האוסטרית (הקיסרות של פרנץ יוזף) הקימו את קרקוב, שנחשבה באותם ימים לאחת מחמש הערים הנחשבות באירופה, הם חיפשו יהודים גרמניים שיהגרו לכאן, יתפסו בה תפקידים וינהלו את העיר והמסחר.

"מקור שם המשפחה, אומר לי היום ד"ר מנשה, "נעוץ כנראה באבות אבותיי, שכנראה היו אנשים אמידים ולכן קיבלו את שם העיר בה התגוררו, מאת ראשי העיר רוזנפלד, שקיימת עד היום בדרום גרמניה (באיטליה למשל, שמות של ערים הם למעשה שמות מובהקים של יהודים, כמו מילנו, פירנצה, רומא, ועוד).

למנשה רוזנפלד ייחוס משפחתי. "סבי מנשה (שאני קרוי על שמו) היה אחיו של אביו של ד"ר יעקב רוזנפלד, רופא צעיר שעם עליית הנאצים נמלט מוינה לסין והגיע לדרגת גנרל בצבאו של מאו צה טונג. "סבא מנשה, עזב את הבית ועקבותיו לא נודעו ולכן נשלחו שלושת ילדיו זיגמונד (הבן האמצעי) אברהם ואחותם אסתר הבכורה לעבוד".

סבתא בת רבא 103

"אבי למד בחדר, דבר די נדיר אצל יהודי קרקוב, שבדרך כלל העדיפו לימודים גבוהים. עם סיימו את בית הספר העממי יצא בגיל 15 לעבוד בעבודות מזדמנות כמו ייצור מעילי פרווה ייצור נעליים וכיו"ב, מציין ד"ר מנשה ומוסיף: לאבי הייתה סבתא בגיל 103. כשהנאצים נכנסו לקרקוב, כל בני משפחתה הצליחו לברוח ואילו היא התעקשה להישאר בביתה. כשהגרמנים החלו לסרוק את הבתים בחיפושיהם לאיתור יהודים, הגיעו גם לכניסת ביתה. בעודה שומעת את קולות מגפי הקלגסים - היא צעקה להם בגרמנית: 'אף חזיר גרמני לא יזכה להרוג אותי', עלתה אל גג הבניין וקפצה ממנו למטה".

האב מצטרף לפרטיזנים

כשזיגמונד היה בן 24 פורצת מלחמת העולם השנייה. כמה ימים קודם לכניסתם של הגרמנים לקרקוב, הוא בורח לאזור השליטה הרוסית, מצטרף לפרטיזנים ואף נפצע פעמיים בלחימה. בתום המלחמה הוא חוזר לקרקוב לוודא מי נשאר מהמשפחה. למזלו הוא מוצא את אחיו אברהם ומקבל ידיעות כי אחותו מאושפזת בעיר מרנו שבאיטליה כחולה סופנית ממחלת השחפת בה לקתה במחנה הריכוז. כמה מבני המשפחה הקרובים נמנו על רשימות שינדלר וכך ניצלו.

בתום המלחמה, זיגמונד נוסע לגרמניה ומקים (בהמבורג) מפעל לייצור מעילי פרווה ומצליח מאוד הן כלכלית והן חברתית. בהמבורג הוא מכיר את רעייתו פרניה, ששוחררה זה לא מכבר, ממחנה הריכוז ברגן בלזן ונישא לה ב-1948.

האהל ב"שער עליה" בפרדס חנה - הבית הראשון של המשפחה

ד"ר מנשה מספר: ב-1949 כשאמי עדיין בהריון איתי, מגיעים הוריי לישראל באונייה לנמל חיפה ומקבלים חיטוי די.די.טי. כמקובל... ואז אימי מעירה לאבי: 'תראה איזו מדינה מודרנית אליה הגענו, עוד אין שנה להקמתה וכבר עושים חיטוי לאנשים כדי לשמור על היגיינה ונגד העברת מחלות'... ההורים מובלים למעברת אוהלים בפרדס חנה. לאחר לידתי (בביה"ח ברנדיס בחדרה), היא חוזרת איתי לאהל, לביתה הראשון בארץ (ביתו הראשון של ד"ר מנשה...).

בינתיים, תוך שהוא מחפש בכל מקום, אבי מוצא עבודה כסבל, בבית חרושת לבירה בבת ים ושם הם גם רוכשים דירה קטנה (28 מ"ר). כעבור חמש שנים של עבודה בבית החרושת לבירה, אבי פותח בית מלאכה קטן לייצור סוליות נעליים ואמי מסייעת בידו".

בבית, גדלים מנשה ואחותו חנה הצעירה ממנו בשנתיים שחלתה בזמנו בפוליו, שיתוק ילדים קל ונרפאה. היא נישאת, יולדת שלושה ילדים ובגיל 42 נפטרת מסרטן.

חלומו היה להיות טייס אך שירת בצנחנים

מנשה לומד בבית הספר "ראשונים" בבת ים כתלמיד בינוני. בילדותו הוא חולם להיות טייס ובמסגרת תחביבו, הוא בונה ומטיס טיסנים. החולות הזהובים האין סופיים של בת ים, עץ התאנה באמצע החולות והכבשים שעברו באזור, הם המראות אותן הוא זוכר בערגה.

את התיכון הוא עושה בבית ספר "הולץ" שם הוא מצטיין בלימודיו. דברי אביו ואמו מלווים אותו עד היום: "אבא אמר לי בגרמנית וזה משמש לי כמוטו בחיים: "כסף הפסדת - מעט הפסדת. אם את המורל הפסדת - הכל הפסדת".

לזוג שלושה ילדים וחמישה נכדים

עם השחרור מהצבא הוא לומד באוניברסיטת תל אביב הנדסת מכונות ושנה לאחר מכן הוא נישא לרעייתו סופיה-שולמית לבית סרוגו, ילידת ארגנטינה, אותה הכיר במפגש עם חברים עוד בשרותו הסדיר בטירונות, כשהייתה תלמידת תיכון.

לזוג 3 ילדים ו-5 נכדים (בינתיים): אריאל בן 47 מנכ"ל חברת הייטק וספורטאי מצטיין בריצות ארוכות (ספרטאתלון) ל-246 ק"מ. היה גם אלוף העולם בשנת 2016 של מרוץ חומת ברלין (מאה מייל), אורן, בן 45 בעל תואר שני בכלכלה וסמנכ"ל כלכלה בחברה בורסאית, אופיר בן 35 לשעבר אלוף ישראל בשחמט לגילאי 10 עוסק היום בהייטק כעצמאי בתחום המחשבים.

במקביל ללימודיו מנשה עובד בעבודות שונות ועם שחרורו מהמילואים במלחמת יום הכיפורים (כ-6 חודשים) הוא מקים עסק יצרני של מוצר הקשור לתעשיית נעליים. בתוך כך, הוא נוסע לחו"ל ומייבא משם חומרי גלם וציוד מתקדם לתעשיית הנעליים, תוך שהוא משתדרג ומקבל גם נציגויות בלעדיות מאותן חברות.

ב-1980 הוא רוכש דירה מרווחת בחולון וכעבור כ-10 שנים, בונה את ביתו הפרטי בחולון, בו הוא מתגורר עד היום. במקביל, משקיע כספים בנכסי נדל"ן, הכוללים בין היתר גם אדמה בחולות בת ים וראשון לציון.

הפריצה לביירות

ב-1982 פורצת מלחמת שלום הגליל כשלמנשה יש כבר שני ילדים. "שרתנו ב"חוד החנית" של צה"ל שהחלה בפריצה מראש הנקרה לאורך ציר החוף. בצור, עלינו על נחתות ונחתנו מהים מול חופי צידון ומשם המשכנו ללא הפסקה לכיוון ביירות. היינו מהכוחות הראשונים שהגענו למבואות ביירות (שדה התעופה הבינלאומי חלדה)". ובסה"כ, שוב שירות מילואים ב"צו 8", של כ-5 חודשים.

ב-1991 לומד רוזנפלד לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב וכעבור שנתיים מסיים את התואר עם עבודת תיזה מצטיינת. מוצע לו לעשות את עבודת הדוקטורט על בסיס עבודת תיזה זו שהתבססה על עידן חדש, הכפר הגלובלי. "בשל הנושא החדשני, מדגיש ד"ר רוזנפלד, טרם נמצאו מרצים שיוכלו ללוות אותי בעבודת המחקר לדוקטורט. לאחר שנדדתי בין אוניברסיטאות שונות הגעתי לאוניברסיטת ניו-אורלינס בלואיזיאנה בארה"ב, שם נאותו לבצע במסגרתם את העבודה איתי ולקראת סוף 1999 סיימתי את העבודה וקיבלתי את תואר הדוקטור".

איך הפכת לקונסול כבוד?

סיפור ארוך.....בתחילת אותה שנה (1999), נודע לרוזנפלד דרך ידיד כי שגריר אל סלבדור בישראל מבקש למנות קונסול כבוד. הוא מגיש את מועמדותו ולאחר תהליך בדיקה מאוד ממושך מאושר ד"ר מנשה על-ידי השגריר המכהן בישראל.

לאחר שנבחר לשרת כקונסול כבוד בחתימותיהם של נשיא אל סלבדור ושרת החוץ, ההודעה עוברת למשרד החוץ בישראל ועל בקשת האישור חותמים גם נשיא המדינה ושר החוץ של ישראל.

במקביל לפעילויותיו השונות נבחר מנשה להיות אב בית הדין של לשכת האקדמאים וכן הוא פעיל באיגוד לשכות המסחר של ישראל אמריקה הלטינית כאשר משנת 2009-2005 הוא משמש כמזכיר הלשכה.

כ-3,000 הרוגים ברעידת אדמה באל סלבדור

ד"ר מנשה מעלה זיכרונות מפעילותו כקונסול הכבוד של אל סלבדור: בשנת 2000 מתרחשת רעידת אדמה באל-סלבדור השוכנת במרכז אמריקה. ברעידה זו נהרגים כ-3,000 אנשים כאשר רבים מהתושבים נותרים ללא קורת גג וללא מזון. רוזנפלד בקשריו הטובים מצליח לגייס 5 משטחים של מים מינרלים. "חברת אל על מסכימה להטיסם בשליש מהמחיר כאשר אני מממן את כל התשלום. במקביל, אני מארגן מכולה של נעליים בתרומת "טבע נאות" ומכולה נוספת של בגדים מיד שנייה מפועלו של אייבי נתן ושולח אותם דרך הים לאל סלבדור".

מתקפת מחבלים על הכנסייה בבית לחם

ב-2001 מתרחשת בישראל מתקפת מחבלים על הכנסייה בבית לחם. כדי לשחרר את הכנסייה ממחבלים, צה"ל מתערב ויוצא במתקפת נגד במבצע בשם "חומת מגן". כתוצאה מכך ובמחאה, עוזב כמעט כל הסגל הדיפלומטי את ישראל. "ואז, אומר רוזנפלד, באין שגריר וקונסול מדיני בארץ אני מוצא את עצמי בראש המערכת ונאלץ לתת מענה לנושאי דרכון סלוודורני שברובם, כ-300 איש מתגוררים בבית לחם, המצויים ב"עין הסערה".

"אני פונה לראש הממשלה דאז אריק שרון". רה"מ מקנה לי אפשרות לבצע כל פעולה שלהבנתי, כולל הטסתם של אנשים מחוץ לגבולות המדינה. בתוך כך, עבודתי מתנהלת מול השגריר היושב בסאן סלבדור הדוחף לחלץ משם את מי שמעוניין.

אני מעביר את רצונה של מדינת ישראל לעזור לנושאי הדרכונים הסלבדורניים, כולל הטסתם לכל יעד שיבקשו. בשולי הדברים ובהדגשה, אני מוסיף הערה: "אנא הודו לרו"מ ישראל, אך אל תשתמשו בפריבילגיה ונדיבות ממשלת ישראל, ב'שליפתם' של המבקשים להתפנות, מכוון שלהערכתי, אנו מסכנים את חיי אותם הסלבדורנים או בני משפחותיהם, שיחשבו כמשת"פים וכמנהגם של ארגוני הטרור, הם צפויים להיות מחוסלים. שרת החוץ הסלבדורנית, שהורתה לנהוג כעצתי כתבה צל"ש לזכותי.

הקונסול של אל סלבדור הוכר כחסיד אומות העולם

ב-2002 מבקר ד"ר מנשה רוזנפלד בפעם הראשונה בעיר סאן סלבדור על-פי הזמנתה של שרת החוץ. חלק מהזמן של מטרת הנסיעה מוקדש לחקירה ופיענוח התעלומה שעל-פי שמועות הקונסול הכללי של אל-סלבדור Jose Arturo Castellnos שישב בשוויץ במלחמת העולם השנייה פעל להצלת יהודים. "מחקרי היה אמור לאשש או להכחיש עובדה זו.

בתום תהליך של כשמונה שנים עם עבודה מרתקת, כאשר מסייעים בידי בתו של הקונסול (שנפטר ב-1977), סגן נשיא אל סלבדור ואחר כך מצטרף נשיא אל סלבדור במאמץ. מפנה רציני חל כאשר בשנת 2009 מתמנה שגריר ישראל לאל-סלבדור מתניה כהן, שגם אותו הצלחתי לתרום למשימה זו – ובסופו של דבר, בשנת 2010 הוכר הקונסול Castellnos כחסיד אומות העולם.

לטקס ההכרה הרשמי, שהתקיים ביד ושם הגיע לישראל שר החוץ של אל סלבדור, Hugo Martinez, שביקר גם אצל נשיא המדינה.

סגן נשיא לשכת היועצים העסקיים

ב-2009 מצטרף ד"ר מנשה כחבר בלשכת היועצים העסקיים בישראל ושנה לאחר מכן מתמנה לראש ועדת קשרי חוץ, שבתפקידו זה, לאחר תהליך ארוך, מצליח לכלול את הלשכה כחברה מלאה בלשכת היועצים הבינלאומית ICMCI. ב-2011 הוא מתמנה לתפקיד סגן הנשיא תפקיד אותו הוא ממלא עד היום.

ב-2009 יוצא מנשה רוזנפלד במשלחת של 30 אנשים עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס לאזרבייג'ן ולקזחסטן, כנציג חברה רפואית וכנציג של "מרכז רפואי רבין" בתחומי ההקרנות לסרטן. בימים אלה, הוא מתכנן יחד עם פרופ' אילן רון (אונקולוג) לעבוד על הפוסט דוקטורט שלו במחקר על " עידן הפוסט גלובל וילג'" ובמקביל, "הקשר הישיר שבין הגוף והנפש להתפתחות סרטן".

חשש לקיומה של המדינה

לשאלה, עונה ד"ר רוזנפלד כי בליבו חשש רב לעתיד המדינה נוכח ההתדרדרות התרבותית, המוסריות, הקיצוניות הדתית והשחיתות בה המדינה נמצאת: "אני קיצוני בחשש לעצם קיומה של המדינה דבר המטריד אותי מאוד לאור המצב אליו התדרדרנו. אני לא מכיר את המדינה שלי, שהייתה מקור לגאוותי".

השראתו שאובה מדמותם של זאב ז'בוטינסקי, מנחם בגין, דוד בן-גוריון, אריאל שרון, אינשטיין והרמב"ם.

"לקום השכם בוקר, לשבת במרפסת על הרכס מול ים כנרת.... לראות כל בוקר את הזריחה העולה מהרי גולן, כשלרגליי הכנרת, זה הדבר שמשובב את נפשי... זה לראות את התמצית האידאולוגית-רומנטית של מדינת ישראל, עליה גדלנו (כדברי השיר:".....על שפת ים כנרת ....") הוא מסכם.

ד"ר מנשה רוזנפלד קונסול של כבוד אל סלבדור בישראל בלשכתו בנתניה [צילום: יגאל יששכרוב]
עם נשיא האוניברסיטה ללימודי רפואה בבוקרשט ועם פרופ' אבי ריבקינד [צילום: אלבום משפחתי]
חותם עם חברה סינית על הסכם מכירת ידע רפואי [צילום: אלבום משפחתי]
הוריו של מנשה בגרמניה 1948 [צילום: אלבום משפחתי]
הוריו של מנשה בגרמניה 1948 [צילום: אלבום משפחתי]
בנערותו עם אחותו והוריו [צילום: אלבום משפחתי]
בשירות הצבאי 1969
אחרי צניחה עם שק חזה 1968 [צילום: אלבום משפחתי]
עם חברתו (אח"כ רעייתו) חיילים 1970 [צילום: אלבום משפחתי]
עם אמו רעייתו ונכדתו [צילום: אלבום משפחתי]
עם שמעון פרס נשיא המדינה לשעבר
תאריך:  11/03/2021   |   עודכן:  11/03/2021
יגאל יששכרוב
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
לא רק קונסול כבוד
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
ד"ר מנשה
13/03/21 20:30
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
כשקראתי את מודעת האבל, בה צוין כי הלך מאתנו בגיל 92 ההיסטוריון מרדכי (מורל'ה) בר און, ניצבה לנגד עיני תמונה מלפני כ-37 שנים משנת 1984 של מורל'ה, מי שהיה קצין חינוך ראשי בצה"ל והשתחרר בדרגה של אלוף משנה, עומד על הבמה ולצדו מוחמד מלחם, מי שהיה ראש עירית חלחול. היה זה ביום שבת אחרי תפילת שחרית בבית הכנסת בברוקלין.
הערב הסתיימה הדרמה התקשורתית סביב הבחירות הפנימיות בחמאס, על-פי גורמים בחמאס, יחיא סינוואר, המנהיג הנוכחי של חמאס ברצועה נבחר לתקופת כהונה נוספת של 4 שנים, הוא קיבל 167 קולות בסבב הספירה הרביעי של ההצבעה ב "מועצת השורא" וגבר על ניזאר עוואדאללה שהתמודד מולו.
בדקות אלה יש כבר 71,000 שראו ביו-טיוב (נוסף לסמסים ואחרים) את הסרט המציג תמצית של ראיון בין מי שהיה המשנה למנכ"ל התעשיה האוירית וראש המכון לייצוא דוד ארצי לבין העיתונאי בדימוס דן רביב. עד שאסיים פוסט זה יהיו כנראה 90,000 והתפשטות ציבור הצופים תהיה מהירה יותר מכל זני הקורונה. איני מכיר את ארצי. הוא נראה לי אמין. אבל רושם אינו הוכחה.
10/03/2021  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
בתוכנית הבוקר של אברי וטלי בערוץ 13, הופיע לפני מספר ימים מרואיין (שאינני זוכר את שמו) ובפיו רעיון: ישראלים שאינם מצליחים להגיע לארץ (בטיסה), כביכול בכדי להצביע בבחירות, משום שישראל אינה מתירה טיסות נכנסות כחלק מהסגר על נתב"ג, יוכלו להיכנס בעזרת הרעיון המוצע על ידו. בבסיס המימוש תוכנית לשכור ספינת (או ספינות) "קרוז" (CRUIS), להטיס את הישראלים (בטיסות ישירות או אחרות) ממקומות שונים בעולם לקפריסין, להעלותם שם על ספינה ולהשיטם לנמל יפו. שם (או בנמל אחר) ירדו לחוף, "כמעפילים" בשעתו (השימוש במילה "מעפילים" הוא סימולציה או תזכורת להסגר הבריטי האכזר מן העבר).
10/03/2021  |  רפי לאופרט  |   יומני בלוגרים
אָבִי הֵיטִיב לֶאֱסוֹף שְׁבָרִים מִצַַּעֲרוֹ שֶׁל עוֹלָם
10/03/2021  |  יפעת גדות  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אביתר בן-צדף
אביתר בן-צדף
אם אתה מפגין את רצונך לרכוש סחורה מסוימת, הסוחר יעלה מיד את מחירה פי כמה וכמה, וככל שתראה רצון עז יותר, כך גם יאמיר המחיר    המציג ראשון את תנאיו יהיה הצד המפסיד וזה נכון לכל משא-ומ...
צבי גיל
צבי גיל
מלחמת עזה נתמכת על-ידי הציבור הרחב בשל המטרה שלו להביס את החמאס ולהביא סוף-סוף שקט לישובים הקרובים לרצועה. אבל מתברר שהוא יודע כמעט כלום על האוכלוסייה של אותה רצועה לפני המלחמה
אלון קוחלני
אלון קוחלני
הפרקטיקה הנהוגה לפיה רשויות מקומיות מתקשרות עם משרדי עו"ד לצורך אכיפת גביה בהליך אזרחי, כאשר שכ"ט שלהן נגזר "מהוצאות הגביה" עתידה להשתנות
יאיר לפיד
יאיר לפיד
זה לא עוזר שאנחנו סוגרים את הדלת כשאנחנו רבים, זה לא עוזר שאנחנו אומרים להם שהכל יהיה בסדר אם אנחנו לא מאמינים בזה. הם מרגישים    אנחנו חייבים לך מדינה שבה אנשים לא שונאים זה את זה ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il