|   15:07:40
  בצלאל לביא  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
חופשה באירופה VS חופשה באסיה - מה עדיף יותר?
כתיבת המומחים
מה כדאי לעשות כאשר נתקעים עם הרכב?
בלתי נתפס [צילום: לירון מולדובר/פלאש 90]

התאריך לדראון עולם

כמעט בלתי נתפס כיצד ההספד ההיסטורי של משה דיין על קברו של רועי רוטברג בנחל עוז, ב-30 באפריל 1956, נשמע כאילו נאמר בימים אלה מאז ועד עצם היום הזה נדמה כי נכנסנו ויצאנו מעזה אבל היא לא עזבה אותנו
09/10/2023  |   בצלאל לביא   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

Yesterday, December 7, 1941, a date which will live in infamy, the United States of America was suddenly and deliberately attacked by naval and air forces of the Empire of Japan.

במילים אלה פתח ביום למחרת נשיא ארה"ב פרנקלין דלאנו רוזוולט את נאומו בפני הקונגרס והאומה האמריקנית בעקבות התקפת יפן על נמל הצי בפרל הרבור, הוואי, שלאחריו היא נכנסה למלחמת העולם השנייה.

7 באוקטובר 2023 הוא התאריך לדראון עולם של מדינת ישראל. הוא לא דומה לשום תאריך אחר בתולדות המדינה. נכון, הופתענו ביום הכיפורים ב-1973 אבל לא אז ומעולם לא נכבשו ישובים בשטחה הריבוני כאשר גבולה נפרץ ללא קרב! כל מה שיקרה מעתה ואילך לא ימחה מהזיכרון הלאומי את יום שמחת התורה הזה בדומה ליום הכיפורים ההוא.

מספרי הנרצחים, הפצועים, הנעדרים והשבויים המלווים בסיפורי הניצולים והתמונות, משרטטים את ההיסטוריה של עם ישראל בזעיר אנפין לאורך הדורות: כך דכאו הרומאים את המרד הגדול לקראת חורבן הבית השני; הנצורים בממדי"ם בעוטף עזה דומים ליהודים שהסתתרו בבונקרים במרד גטו ורשה מצפים לגורלם; מלחמתן של כתות הכוננות מזכירה את מלחמתם של מגיני יישובי הספר במלחמת העצמאות; וההליכה בשבי מעלה את זיכרון הישובים שנפלו אז. מספר הנרצחים ביום אחד משתווה למספרים בפוגרומים הגדולים והשואה - בימים הרחוקים שלא הייתה לנו מדינה!

השיעור המיידי של המלחמה הוא ברור: התנפצות של אמרות חלולות על כך שהחמאס הוא נכס ועבאס הוא נטל; שנסראללה מסתתר כל השנים בבונקר ובאותה נשימה מזכירים כי יש לו מאות אלפי טילים ורקטות ולכן במשך חודשים לא מסלקים אוהל בודד שהציב בשטח שלנו; ונזכור את דברי הרהב על אירן שתוכנם לא השתנה במהלך השנים למרות מציאות משתנה בה היא הפכה למדינת סף גרעינית למרות הסנקציות והאיומים עליה. ולא מיותר להזכיר כי גם לפני מלחמת 1973 היו בין מנהיגינו שציירו את ישראל כמעצמה היחידה בין נהרות הנילוס הפרת והחידקל.

למרבה הצער מנהיגי המדינה לדורותיהם התרגלו לבשם את האזרחים בתובנות עם ניחוחות מרגיעים: היותה הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, מדינה חופשית, חזקה ומפותחת שגאוותה על היותה סטארט-אפ ניישן מזה ורמת חיים שאזרחיה מתברכים בה, מזה. את העובדה שלצדנו שכנים הזוממים את רעתנו טיאטו מתחת לשטיח עליו דרכו לימים עם הסכמי אברהם ונפנפו בתקוות להסכם דומה עם סעודיה. נראה כי מה שקורה לנו היום אלה היו סמי הרדמה בניחוח של בושם.

כמעט בלתי נתפס כיצד ההספד ההיסטורי של משה דיין על קברו של רועי רוטברג בנחל עוז, ב-30 באפריל 1956, נשמע כאילו נאמר בימים אלה. מאז ועד עצם היום הזה נדמה כי נכנסנו ויצאנו מעזה אבל היא לא עזבה אותנו. הייתה הזדמנות אחת להיפטר ממנה כאשר מנחם בגין חתם על הסכם השלום עם אנוואר סאדאת. בעוד שעל שטח קטנטן בטאבה התקיימה בוררות של חודשים בסופה ישראל נאלצה לוותר עליה למצרים, על רצועת עזה לא היה ויכוח: סאדאת לא דרש אותה ובגין חשב על הגבול ההיסטורי של ארץ ישראל בה נכללה הרצועה של היום. הקמת היישובים בגוש-קטיף נגזרה מהחשיבה הזו בלא לשקול את העובדה שעל שטח של 365 קמ"ר חיו כבר אז למעלה ממיליון אנשים, שבלשונו של דיין אסור היה להימנע "מלראות את המשטמה המלווה וממלאת חיי מאות אלפי ערבים, היושבים סביבנו ומצפים לָרגע בו תוכל ידם להשיג את דמנו".

אמריקה התאוששה מיד לאחר טראומת פרל הארבור והפכה את הכשלון לנצחון מלחמתי מכריע. האויב הפך לידיד. את הטראומה שלנו נישא הרבה זמן, כנראה לעד, ללא קשר לתוצאות של המלחמה בה אנו מצויים כי האויב שלנו חי בקרבנו וככזה הוא מקור תמידי לצרות. הטראומה נעוצה בעובדה כי האסון של 7 באוקטובר 2023 מגולם בהכרה כי כאן הופר החוזה הבלתי כתוב בין המדינה לאזרחיה בו היא מתחייבת להגן ולשמור על חייהם בטוב וברע.

תאריך:  09/10/2023   |   עודכן:  09/10/2023
בצלאל לביא
+פורסמו שמותיהם של 38 חללים נוספים
09:39 10/10/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
122 שמות של חללים שנהרגו במהלך מתקפת הפתע של חמאס הותרו עד כה לפרסום  ▪  כמו כן, פורסמו שמותיהם של חמישה חללי שב"כ
[צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש 90]
+בכיר בקואליציה: מצאנו את הנוסחה לכניסת גנץ לממשלה
09:30 10/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
התשובה הסופית בנושא הקמת ממשלת חרום לאומית עשויה להתקבל אחרי פגישת ראשי הקואליציה  ▪  ח"כ גדעון סער (המחנה הממלכתי): "זה בידיים של נתניהו. אם אין רצון - נגבה מבחוץ"
ח"כ משה טור פז (יש עתיד) בכנסת. יו"ר מפלגתו לפיד מסרב להצטרף [צילום: אורן בן-חקון/פלאש 90]
+הוקפאו חשבונות של מטבעות קריפטוגרפיים ששימשו את חמאס לגיוס תרומות
09:06 10/10/23  |  מירב ארד
יחידת הסייבר של המשטרה בלהב 433 בשיתוף המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון, שב"כ וגופי מודיעין נוספים, הקפיאו חשבונות של מטבעות קריפטוגרפיים ששימשו את ארגון הטרור של החמאס לגיוס תרומות ברשתות חברתיות. היחידה הסייבר של המשטרה פעלה גם מול המשטרה האנגלית והביאה להקפאת חשבון נוסף בבנק ״בארקלי׳ס״ הבריטי, שפרטיו פורסמו על ידי חמאס לצורך הפקדת כספי תרומות.

+דו"צ: יחידת יהל"ם עובדת על הפרצות בגדר; הושלם פינוי היישובים צמודי הגדר
09:00 10/10/23  |  מירב ארד
דובר צהל תא"ל דניאל הגרי מעדכן: "צה״ל השיג שליטה ביישובי עוטף עזה - הכוחות ממשיכים לבצע סריקות על-מנת להבטיח הרג של מחבלים שמסתתרים. יחידת יהל"ם של צה"ל עובדת ברגעים אלו על הפרצות בגדר עבור ארגון המרחב, על-מנת להחזיק באופן מלא את הגדר. צה״ל מקים מחסום של טנקים, כלי טיס וכלי שיט על-מנת למנוע כל כניסה או יציאה מהרצועה. לצד זאת, צה"ל השלים את פינוי היישובים צמודי הגדר בעוטף עזה, למעט בעלי תפקידים חיוניים ומקרים חריגים שנשארו. צה"ל מטהר את מרחב העוטף באמצעות 35 גדודים, 4 תתי-אלופים שמפקדים על גזרות שונות לצד מפקד אוגדת עזה. ישנם עשרות אלפי לוחמים במרחב.
+בוטל טכס הפרישה של אסתר חיות
08:53 10/10/23  |  איתמר לוין
הנהלת בתי המשפט ביטלה בשל המלחמה את טכס הפרישה של נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, המסיימת את כהונתה בשבוע הבא (16.10.23) עם הגיעה לגיל 70. קודם לכן בוטל טכס הפרישה של השופטת ענת ברון הפורשת השבוע (12.10.23).

שני הטכסים עמדו להיות במתכונת מצומצמת מאשר בעבר, בלא נאומים של שר המשפטים, יריב לוין, היועצת המשפטית לממשלה, גלי מיארה, וראש לשכת עורכי הדין, עמית בכר, וזאת בשל העתירות התלויות ועומדות בנוגע לרפורמה המשפטית. בשל אי כינוס הוועדה לבחירת שופטים, לא יתמנה מחליף לחיות והמשנה לנשיאה, עוזי פוגלמן (הפורש בעוד 11 חודשים) יהיה הנשיא בפועל - לראשונה בתולדות המדינה.
+שירות התחבורה הציבורית מצומצם גם היום
08:52 10/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הרשות הארצית לתחבורה ציבורית מקצה באופן שוטף אוטובוסים ונהגים למשימות יעודיות  ▪  הציבור נקרא שלא לבצע נסיעות שאינן חיוניות  ▪  מחדל המידע: האמצעים הדיגיטליים אינם מעודכנים בשינויים
חיילים ממתינים לאוטובוס בכניסה לירושלים [צילום: נועם ריבקין פנטון/פלאש 90]
+משרד הבריאות בעזה מעדכן את מספר הנפגעים
08:50 10/10/23  |  עידן יוסף
משרד הבריאות בעזה: 687 הרוגים ו-3,726 פצועים בתקיפות צה"ל.
+משרד התחבורה: שינויים בשירותי התחבורה הציבורית בעקבות המצב
08:40 10/10/23  |  מירב ארד
משרד התחבורה והבטיחות בדרכים מעדכן (יום ג', 10.10.23) כי לנוכח המצב הביטחוני יופחת באופן משמעותי היקף שירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ. הציבור נדרש להימנע מנסיעות שאינן חיוניות. בהתאם להנחיית משרד הביטחון, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית מקצה באופן שוטף אוטובוסים ונהגים למשימות יעודיות.

להלן השינויים הצפויים היום (יום ג׳) בשירותי התחבורה הציבורית:

לא יופעלו קווי תחבורה ציבורית באזור עוטף עזה, באזור שבין אשקלון ובאר שבע.

לא יופעלו קווי תחבורה ציבורית באזור עוטף עזה לישובים נתיבות, שדרות ואופקים ובינן לבין מרכז הארץ.

בערים אשקלון ובאר שבע יופעל שירות עירוני מצומצם.

מאחר שעל-פי הנחיות פיקוד העורף לא יתקיימו היום לימודים בכלל מוסדות החינוך בארץ, לא יופעלו היום קווי התלמידים והקווים למוסדות האקדמאים.

  שירות רכבות בין אשקלון ובאר שבע אינו פועל, בהנחיית פיקוד העורף. בשאר קווי הרכבת ברחבי הארץ קיימת פעילות במתכונת חירום ובתדירות מופחתת, יש להתעדכן במוקד המידע של רכבת ישראל 5770
 • .

שירות הרכבת הקלה בגוש-דן יופעל במתכונת חלקית. בתחנות תל אביב-יפו יופעל שירות כל עשר דקות, בשאר התחנות יופעל שירות כל רבע שעה.

שירותי ההיסעים של הנתיב המהיר יופעלו במתכונת מצומצמת, בשיטת "מתמלא ויוצא".

כמו-כן, יתכנו שינויים בשעות פעילות עמדות "על הקו", יש לפנות למוקדי המידע הטלפוני של מפעילי התחבורה הציבורית הרלוונטיים, לקבל מידע עדכני.
+המשטרה פרסמה שמות של שני חללים נוספים
08:36 10/10/23  |  מירב ארד
המשטרה פרסמה את שמותיהם של שני חללים נוספים משורותיה:

סגן-ניצב יצחק בזוקה שוילי ז"ל שנפל בקרב ברעים. בן 43 בנופלו. תושב מיתר, הותיר אחריו הורים, רעיה, שלושה ילדים ואח.

ס״מ מליק קרים ז"ל שנפל בקרב ברעים. בן 34 בנופלו. תושב דימונה, הותיר אחריו אמא, רעיה ושני ילדים.
+היום הרביעי למלחמה: הרמטכ"ל שוחח עם עמיתו מארה"ב
08:25 10/10/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הותר לפרסום כי בתקרית בגבול לבנון נהרג סא"ל עלים עבדאללה, חמישה ישראלים נוספים נפצעו  ▪  מחבל חוסל באזור סעד, ירי הרקטות לעוטף עזה נמשך במהלך הלילה  ▪  יותר מ-900 בני אדם נרצחו ו-2,600 בני אדם נפצעו עד כה  ▪  משרד הבריאות מעדכן על 544 פצועים המאושפזים בבתי החולים, מהם 3 אנוש ו-126 קשה
הלחימה נמשכת [צילום: יוסי אלוני/פלאש 90]
+הסיוע לישראל עלול להיתקע בפוליטיקה האמריקנית
08:13 10/10/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כל עוד לא ייבחר יו"ר לבית הנבחרים, לא ניתן יהיה להעביר סיוע המחייב חקיקה - ואיש אינו יודע כמה זמן יימשך המבוי הסתום בסיעה הרפובליקנית
בית הנבחרים משותק [צילום: מארק שיפלביין, AP]
+פרשן בכיר בניו-יורק טיימס: להפיל את חמאס
08:12 10/10/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ברט סטיבנס סבור שיש להפוך את הרצועה למקום בו נפגשים האינטרסים של ישראל, ארה"ב, סעודיה, מצרים והרשות הפלשתינית - וכך להפיל את שלטון חמאס
להציל את תושבי עזה מידי עריץ אכזרי [צילום: עטייה מוחמד, פלאש 90]
+ארה"ב תסייע לישראל במודיעין ובמעקב לאיתור החטופים
01:41 10/10/23  |  עידן יוסף
ארה"ב מציעה לישראל תמיכה בתכנון מבצעים מיוחדים ומודיעין כחלק מהמאמץ לחלץ חטופים שנלקחו על-ידי חמאס. התמיכה לא תכלול חיילים אמריקנים על אדמת ישראל. במקום זאת, הסיוע יגיע בצורה של מודיעין ומעקב. דובר הבית הלבן ג'ון קירבי מסר את הדברים במענה לשאלה, האם בתרחיש כלשהו של מערכה כוללת ארצות הברית תצטרף ללחימה. עוד הוסיף שאין כוונה כרגע לבקש תמיכה מהקונגרס בצעדים שיכולים לאפשר לחימה.
+אונר"א: 137 אלף עזתיים נמלטו למחסות שלנו
01:36 10/10/23  |  עידן יוסף
אונר"א: 137 אלף עזתיים נמלטו למחסות שלנו ברחבי הרצועה בעקבות התקיפות. אנחנו בתפוסה של 90%.
+סמח"ט חטיבה 300 נהרג בהיתקלות בלבנון
01:21 10/10/23  |  עידן יוסף
הותר לפרסום כי סגן מפקד חטיבה 300, סגן-אלוף עלים עבדאללה ז"ל הי"ד נהרג (ב') בהיתקלות עם מחבלים שחדרו מגבול לבנון לשטח ישראל. סגן-אלוף עלים עבדאללה ז"ל, בן 40, מיאנוח-ג׳ת. הוא הותיר אחריו הורים, 12 אחיות ושני אחים. הודעה נמסרה למשפחתו.
+שר העבודה חתם על צו להרחבת שעות העבודה
01:20 10/10/23  |  עידן יוסף
בעקבות המלחמה והמחסור בעובדים במשק, שר העבודה יואב בן צור חתם על צו להרחבת שעות העבודה במשק. בהתבסס על צורך חירום מוסרי וכלכלי נדרש במקום מענה מהיר ופרקטי לשוק העבודה.

ההיתרים החדשים הם:

 • תורחב מכסת השעות הנוספות השבועית ל-25 שעות.
 • אורך שבוע העבודה כולל שעות נוספות לא יעלה על 67 שעות, ומכסת השעות בחודש עבודה לא תעלה על 90.
 • תתאפשר העסקה עובדים במשך של עד 14 שעות יומיות (כולל שעות נוספות), ובפוף לכך שהעובד נתן את הסכמתו לכך, וכן כפוף לכך שתינתן לעובד הפסקה של רבע שעה לפחות בין השעות ה-12 ל-14 ביום עבודה כאמור.

ההיתר נכנס לתוקף (10.10.23) ויימשך עד לתום תוקפה של ההכרזה על מצב מיוחד בעורף או עד תום 14 יום ממועד פרסומו של ההיתר, לפי המוקדם מביניהם.
+5 מדינות במערב: נבטיח שישראל תוכל להגן על עצמה
01:11 10/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ארצות הברית, בריטניה, צרפת, גרמניה ואיטליה מביעות בהצהרה משותפת את תמיכתן האיתנה והמאוחדת בישראל, ואת הגינוי החד-משמעי שלהן לחמאס ולמעשי הטרור המחרידים שלו
מגדל אייפל הואר בצבעי דגל המדינה [צילום: מישל אוילר/AP]
+מלחמה עוצמתית: 1,700 תקיפות והיד עוד נטויה
00:39 10/10/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל מעדכן כי נכון לשעה 20:00 הותקפו 1,707 מטרות סה"כ:
‏475 מטרות של המערך הרקטי
‏73 מטרות הכוונת לחימה וטרור
‏24 תשתיות צבאיות אסטרטגיות
‏22 מטרות תת קרקעיות
+מוזאון השואה בוושינגטון: היום הקטלני ביותר ליהודים מאז השואה
00:35 10/10/23  |  עידן יוסף
המוזאון לזכר השואה בוושינגטון צייץ הלילה: "היינו עדים ליום הקטלני ביותר ליהודים מאז השואה. יש לגנות באופן גורף את הטבח השערורייתי וחטיפתם של אזרחים חפים מפשע כבני ערובה בידי מחבלי חמאס".
+שר האוצר סמוטריץ' הודיע על הקמת חדר מלחמה כלכלי
00:26 10/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הקים חדר מלחמה כלכלי בהשתתפות כל ראשי האגפים ואנשי המקצוע במשרד האוצר וציין כי המשק הישראלי יהיה נתון ללחצים משמעותיים  ▪  שוחח עם נציגי משרד האוצר בחו"ל כדי לוודא את תמיכתם במאמץ המלחמתי  ▪  הורה לקרן הפיצויים של מס רכוש להעניק מענה מהיר ללא ביורוקרטיה לנפגעי המלחמה
סמוטריץ' במוקד רשות המיסים באשקלון
+דובר הבית הלבן דיבר על הטבח ונשנק בשידור
23:56 09/10/23  |  עידן יוסף
ג׳ון קירבי דובר הבית הלבן נשנק בשידור והזיל דמעה כשהוא מדבר על המראות המזעזעים מהטבח בישראל.

דובר הבית הלבן: הבית הלבן יואר הלילה בכחול-לבן כדי להביע הזדהות עם ישראל.
+ראש ממשלת בריטניה בעברית: "עם ישראל חי"
23:53 09/10/23  |  עידן יוסף
ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק השתתף הערב בתפילה לשלום ישראל בית כנסת בלונדון. הוא אמר שחמאס אינם לוחמי חופש אלא טרוריסטים. לדבריו, אין שום איזון בין הצדדים ובריטניה עומדת לצד ישראל ותעמוד לצידה ככל שיידרש. הוא חתם את דבריו בעברית במילים "עם ישראל חי".
+ארה״ב מעדכנת כי לפחות 11 מהנרצחים הם אזרחי ארה״ב
23:40 09/10/23  |  עידן יוסף
ארה״ב מעדכנת כי לפחות 11 מהנרצחים הם אזרחי ארה״ב. ביידן: ״יש 11 הרוגים אמריקנים בהתקפת חמאס וכנראה יש גם אזרחים אמריקנים שנחטפו. הנחיתי את הצוות שלי לעבוד יחד עם הישראלים להביא לשחרור בני הערובה. נשלח ציוד ונשתף במודיעין״.

הנתונים הידועים על נתינים זרים ממדינות אחרות:
 • קנדה - 1 מת, 2 נעדרים
 • בריטניה - יותר מ-10 הרוגים או נעדרים
 • צרפת - הרוג אחד, כמה נעדרים
 • תאילנד - 12 הרוגים, 11 נעדרים
 • נפאל - 10 הרוגים
 • גרמניה - מספר מקרי מוות לא אושרו/נעדרים
 • רוסיה - 1 מת
 • קמבודיה - הרוג אחד
 • סין - מספר מקרי מוות/נפגעים לא אושרו
 • ברזיל - 3 פצועים
 • פרגוואי - 2 הרוגים/נעדרים
 • אוקראינה - 2 הרוגים
 • מקסיקו - 2 שבויים
 • אירלנד - 1 פצוע
 • טנזניה - 2 פצועים

+מה שנעשה לאויבינו בימים הקרובים יהדהד אצלם לדורות
23:28 09/10/23  |  בנימין נתניהו   |   לרשימה המלאה
הצהרת ראש הממשלה ביום השלישי למלחמה [כ"ד בתשרי תשפ"ד, 09.10.2023]
נתניהו. חיות אדם [צילום: נתי שוחט/פלאש 90]
+מנסור עבאס קורא לחמאס ולג'יהאד לשחרר את החטופים
23:22 09/10/23  |  עידן יוסף
יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, פנה בריאיון בכאן חדשות לחמאס והג'יהאד האסלאמי וקרא להם לשחרר את השבויים והחטופים ברצועת עזה: "קורא להנהגת כל הפלגים הפלסטינים להוכיח עמדה אנושית ערכית משפקת ערכי האסלאם ולשחרר לאלתר את כל החטופים, בני הערובה והשבויים".

בפנייתו הדגיש את הצורך המיידי בשחרור נשים וילדים: "זה הזמן להוכיח עמדה ערכית שלפיה נמנעים מלפגוע בחפים מפשע וחטיפת נשים מבוגרים וילדים. לשחרורם תהיה השפעה חיובית ואנושית". זאת, תוך שהוא הביע נכונות לפעול לשחרורם: "אנו מוכנים להיות חלק מהכחות שיפעלו בתיק של שחרור האסירים".
+ועדת החוץ והביטחון קיימה דיון חסוי ארוך
23:12 09/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בעקבות חרבות ברזל קורא יו"ר ועדת החות והביטחון להקמת ממשלת חרום לאומית  ▪  יש הבנה, גם בקבינט, בצה"ל ובכל גופי הביטחון שחובתנו להשמיד את יכולות החמאס"
כינוס הוועדה [צילום: דני שם טוב/דוברות הכנסת]
+ליברמן על נאום נתניהו: "לא רואה התחייבות לחיסול החמאס וראשי הטרור"
22:34 09/10/23  |  עידן יוסף
יו״ר ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, בתגובה לנאום ראש הממשלה: ״אזרחי ישראל המתינו הערב לשמוע בנאומו של ראש הממשלה כוונה ברורה והתחייבות לחסל את החמאס ואת ראשי הטרור, והודעה על כך שאין לו שום כוונה להמשיך את מדיניות ההסדרה שהוא בעצמו יזם, הכוללת הטבות ותשלום דמי פרוטקשן לארגון טרור. לצערי זה לא קרה.

"כפי שאמרתי, חיסול שלטון החמאס וחיסול ראשי הטרור זה צו השעה. חייבת להיות לכך התחייבות פומבית. דקה לאחר הודעה מפורשת כזו של ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ״ל - אני וסיעת ישראל ביתנו נצטרף לקואליציה ללא שום תנאים״.
+גורם מודיעיני: אירן מנסה למשוך את ארה"ב לסכסוך רחב
22:31 09/10/23  |  עידן יוסף
גורם מודיעיני בכיר: המטרה של אירן היא למשוך את ארצות הברית לסכסוך רחב יותר (פוקס ניוז).
+חשד לחדירת מחבלים: פצועה מירי ביישוב עינב
22:08 09/10/23  |  עידן יוסף
דיווח על ירי בתוך הישוב עינב בשומרון. ככל הנראה יש פצועה אחת. חשד ראשוני לחדירת מחבלים.
+חיזבאללה: ירי הנ"ט והפצמ"רים הוא רק מכת הפתיחה
22:03 09/10/23  |  עידן יוסף
חיזבאללה הודיע ירי טילי הנ"ט המונחים ופצצות המרגמה הוא רק מכת הפתיחה. ארגון הטרור הלבנוני מסר כי חמישה מבין אנשיו נהרגו בתקיפת התגובה של צה"ל לירי. הארגון קיבל אחריות על תקיפת בסיס בירנית ובסיס אופקים. ‏צבא לבנון מסר כי קצין שלו נפצע קל בתקיפה הישראלית.
+נתניהו: חמאס זה דאעש, ונכריע אותו כמו דאעש
21:55 09/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה קורא לאופוזיציה להקים ממשלת חרום ללא תנאים מוקדמים  ▪  "מה שנעשה לאויבינו בימים הקרובים יהדהד אצלם דורות"
ראש הממשלה בהערכת מצב בקריה [צילום: עמוס בן-גרשום/לע"מ]
+זלנסקי: רוסיה מעודדת מלחמה במזרח התיכון
21:34 09/10/23  |  עידן יוסף
נשיא אוקראינה זלנסקי: יש לנו נתונים המוכיחים בבירור שרוסיה מעוניינת להצית מלחמה במזרח התיכון. כך שמקור חדש של כאב וסבל יכרסם את האחדות העולמית ויחמיר את הפערים והמחלוקות, ויסייע לרוסיה בהשמדת החופש באירופה.
+אילו יכולתי
21:06 09/10/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
חמאס אינו ארגון טרור, הוא ארגון רצח  ▪  הוא אינו טרוריסטי אלא שבט למטרת רצח עם. בכל המלחמות נהרגים אזרחים חפים מפשע. גם בארץ-ישראל
ארגון רצח [צילום: עבד רחים חטיב/פלאש 90]
+פצמ"רים נורו למוצב בירנית; צה"ל משיב באש
21:02 09/10/23  |  עידן יוסף
13 פצצות מרגמה שוגרו לעבר מחנה בירנית - מפקדת אוגדת הגליל. לא ידוע על נפגעים. חיל התותחנים משיב באש ארטילרית. בתוך כך, חיזבאללה מאשר באופן חריג כי יש לו שלושה הרוגים.
+פיקוד העורף לאזרחים: להיערך לשהות 3 ימים במרחב מוגן
20:58 09/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לאחר שצה"ל הנחה כל בית אב בישראל להכין ציוד לשהות ממושכת במרחב מוגן הכולל מים, מזון, תרופות, ערכת עזרה ראשונה ויצר תבהלה, מרגיע דובר צה"ל: זו הנחיה כללית שאינה קשורה למצב החרום
מרחב מוגן [צילום: פלאש 90]
+חשד לחוליית מחבלים ליד רהט
20:39 09/10/23  |  עידן יוסף
חשד לחוליית מחבלים ליד רהט. הייתה היתקלות עם שוטרים ליד תחנת הדלק. מחבל אחד הרוג. מחבל אחד נמלט. לא ברור להיכן. כעת קרב יריות. הישוב הסמוך נסגר, מפעילים כיתת כוננות (כאן חדשות)
+אורזים לדרום
20:35 09/10/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

לא לבד [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+מסתמן: הערב יוסכם על ממשלת חרום
20:29 09/10/23  |  עידן יוסף
יש התקדמות במו״מ, כנראה פגישה עוד הערב לסגירת ממשלת החירום (חדשות 13).
+תושבי הגליל העליון יכולים לצאת מהמרחבים המוגנים
20:28 09/10/23  |  עידן יוסף
תושבי היישובים במרחב אוגדה 91 בצפון עודכנו כי ניתן לצאת מהמרחבים המוגנים ולהמשיך להישמע להנחיות.
+לא רוצה עיניים, לא רוצה אוזניים
20:26 09/10/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
אני ממשש את השבר, חש את החרדה, רואה את המחשבות הסוערות, המאיימות להתפרץ, חש בזעם, מרגיש את העלבון ומעל הכל מזהה את עננת חוסר האונים, חוסר הוודאות, חוסר הביטחון
חרדות בלתי פוסקות [צילום: אריה לייב אברמס/פלאש 90]
+אישור טכני יינתן בקבינט לתמרון קרקעי
20:21 09/10/23  |  עידן יוסף
שרי הקבינט יאשרו מחר תכניות מבצעיות קדימה בהן אישור טכני של התמרון הקרקעי ברצועה (חדשות 12).
+הרצוג לקהילה הבינלאומית: "מאז השואה לא נרצחו כל כך הרבה יהודים ביום אחד"
20:18 09/10/23  |  עידן יוסף
הנשיא יצחק הרצוג לקהילה הבינלאומית: "מאז השואה לא נרצחו כל כך הרבה יהודים ביום אחד".
+תיעוד דרמטי: לוחמי מג״ב מחסלים חוליית מחבלים
20:14 09/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כוח של משמר הגבול פעל הלילה בגזרת הדרום וחשף חוליות מחבלים  ▪  במהלך הלחימה נפצע מפקד הכוח ו-8 מחבלים חוסלו  ▪  לוחמי מג"ב ויס"מ יואב פעלו יחד והשתמשו בסיוע אווירי
לוחמים בפעולה [צילום: דוברות המשטרה]
+החמאס מאיים לשדר תיעוד רצח של חטופים
20:05 09/10/23  |  עידן יוסף
עוד לוחמה פסיכולוגית של דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עובידה שממשיך לשגר איומים: "החלטנו לשים לזה סוף, משעה זו אנו מודיעים כי כל פגיעה בבני עמנו הנמצאים בטוחים בבתיהם ללא אזהרה, ייענה בהוצאתם להורג של החטופים האזרחיים שנמצאים אצלנו, נשדר זאת באודיו ובווידאו".
+משרד החינוך הקים מינהלת לטיפול בנפגעים
20:04 09/10/23  |  
עקב המצב הביטחוני הקים משרד החינוך מינהלת לטיפול בנפגעים בראשותה של דלית שטאובר, מנכ"לית משרד החינוך לשעבר. המנהלת תעניק סיוע ומענה לכלל צוותי החינוך, התלמידים וההורים המצויים במעגלי הפגיעה השונים.

המנהלת תעניק סיוע רגשי ותמיכה באמצעות השירות הפסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך.

ניתן לפנות למנהלת באמצעות מוקד השירות והמידע הארצי, בטלפון כוכבית 6552 שלוחה 5, או בכתובת דוא"ל: sherut@education.gov.il. מענה לצוותי הוראה יינתן בשיתוף בין משרד החינוך והסתדרות המורים.
+כרם שלום: עובד חשמל ומאבטח נהרגו בטעות מאש כוחותינו
20:00 09/10/23  |  עידן יוסף
עובד חברת חשמל ומאבטח מטעם החברה נהרגו מאש כוחותינו, בעת שהגיעו לבחון ולתקן פגיעה ברשת החשמל באזור כרם שלום. כך נמסר מחברת החשמל. "מאות מעובדי חברת החשמל עובדים בימים אלו תחת אש כדי לתקן את הנזקים ולהחזיר חשמל לתושבים בכל מקום ובכל שעה".
+קלאב הוטל אילת תארח 30 משפחות מעוטף עזה
19:59 09/10/23  |  
חברת קלאב הוטל מתגייסת לסייע במערכה להגנת העורף. החברה הודיעה כי לאור המצב הביטחוני, היא מזמינה 30 משפחות מיישובי עוטף עזה להתארח ללא שום עלות בסוויטה משפחתית המתאימה למשפחה של חמש נפשות.

בנוסף יקבלו הילדים גישה מלאה ללא הגבלה למשחקיית הגיימינג והפלייסטיישן.

קלאב הוטל עומדת בקשר עם פיקוד העורף ועם מועצת חוף אשקלון כדי לקלוט את המשפחות ולארח אותם עוד היום. לדברי נור עאמר, מנכ״ל רשת קלאב הוטל: ״כל הצוות ואני בראשם ממתינים בציפייה להגעת המשפחות הגיבורות, אנו נדאג לארח בלב רחב ולהרגיע את ההורים ולפנק את הילדים. עם תום המערכה קלאב הוטל תזמין עשרות חיילים שהשתתפו במלחמה להתארח במלון".
[צילום: קלאב הוטל אילת]
+קצב ההתקפות - פי 5 מאשר מלחמת לבנון השנייה
19:53 09/10/23  |  עידן יוסף
דובר צה״ל תא"ל דניאל הגרי: קצב ההתקפות פי 5 ממה שהיה על חיזבאללה במלחמת לבנון השנייה. אין עוד מחבלים שחוצים גדר. השגנו שליטה מלאה בעוטף.
+דיווח של שיגור טיל נ״ט לעבר אזור הצפון. לא ידוע על נפגעים
19:51 09/10/23  |  עידן יוסף

+תוך 24 שעות כ-1,500 מתנדבים למלחמה בשנאה נגד מדינת ישראל
19:39 09/10/23  |  
ברקע המלחמה שמנהלת מדינת ישראל מול ארגון הטרור חמאס, ה'תנועה למאבק באנטישמיות' ברשת הקימה חמ"ל הכשרות בינלאומי לפעילים בכל רחבי העולם, שמעוניינים לקחת חלק ולהצטרף ללחימה במרחב המקוון. עד כה בתוך פחות מיממה הצטרפו לחמ"ל כ-1'500 פעילים, רובם ישראלים ותומכי ישראל, מאוסטרליה ועד ארצות הברית.

במסגרת החמ"ל, התנועה תעביר הכשרות באמצעים מקוונים ומדי יום, שיספקו למשתתפים ידע קריטי וכלים פרקטיים לצורך ניטור, דיווח והסרה של תכנים אנטישמיים, אנטי-ישראלים וכן כל גילויי אלימות, פייק ניוז ואירועי טרור במרחב המקוון ובזמן אמת. כחלק מההדרכות, מומחי תוכן, אבטחת מידע, סייבר, ומנהלי מדיה חברתית יכשירו את הפעילים לצורך קידום שיח חיובי ביחס למדינת ישראל והגנה על חשבונות פרטיים.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
הותרו לפרסום שמותיהם של 12 חללי צה״ל נוספים אשר משפחותיהם עודכנו
09/10/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
ההחלטה הישראלית: התקיפות ברצועה יבוצעו - גם במחיר פגיעה בחטופים הישראלים, למעט אם יש מידע מדויק על מיקומם. במקרה שכזה יימנע צה"ל מתקיפה.
09/10/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בהמשך להערכת מצב שקיימה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ח"כ מירי רגב, גובשה תוכנית החירום למקרה שכל חברות תעופה הזרות יפסיקו את טיסותיהן לישראל נוכח התגברות הלחימה. את התוכנית גיבשו גורמי המקצוע בתחום התעופה שהציגו אותה לשרה היום.
09/10/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
פתיחתה של חזית לחימה נוספת על-ידי חיזבאללה בצפון במקביל למלחמה מול החמאס, תייצר אתגרים נוספים לישראל ותשנה את פני המערכה ואת תוצאותיה, אך כבר עתה ברור שהמלחמה בצפון, אם חיזבאללה יבחר להצטרף לחמאס, הולכת להיות שונה בתכלית מזו שהתנהלה בימים האחרונים בדרום.
09/10/2023  |  אורנה מזרחי  |   מאמרים
יחד עם הגדר קרסה בעזה הנחת היסוד של הדמוקרטיה הליברלית האירופית שהאדם הוא טוב. קבוץ בארי נכבש משום שערכי המדינה - ערכיו של בארי - ברל כצנלסון, הוחלפו בערכים ליברלים אירופים שהפשיטו אותה מחוסנה הצבאי ורסקו את לכידותה החברתית. שאלתו של בארי בעקבות מאורעות 36 "היודע עַם מן העמים נגע כנגענו, צרעת כצרעתנו"? תקפה היום, כאז. בהמשך לשחרורו של קיבוץ בארי חובה לשחרר גם את ישראל מכיבושה התרבותי.
09/10/2023  |  חנן שי  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
ד"ר רפאל בוכניק
ד"ר רפאל בוכניק
"מכתבי ההתרעה" של אמ"ן לא היו אלא בבחינת כסת"ח, שהרי אם כך סברו בצמרת צה"ל, מדוע לא פעלו זרועות צה"ל לתגבור הכוחות ולהיערכות לבלימת מתקפה    מה שגרם לפגיעה בביטחון המדינה היו גילויי...
דן מרגלית
דן מרגלית
גרוע מיאיר - אביו    חלפו שעות ארוכות עד שלשכתו פרסמה מין הודעה צמחונית-חלבית, שהיא כלום בריבוע ואינה מזכירה לגנאי אפילו את הבן יאיר
חאן אל אחמר [צילום: ג'מאל עוואד/פלאש 90]
אביעד ויסולי
ראשי מדינות בכל העולם מסתכלים כעת מה תעשה ישראל    אם התגובה שלנו תהיה בכיינית יתייחסו אלינו בעולם בזלזול ויחריפו את הצעדים
איתן קלינסקי
איתן קלינסקי
אני פוחד מהיהירות המשיחית, שהגביהה לשחקים משכרים, כשראש הממשלה הולך לעבר עימות עם ארה"ב, הנכס הביטחוני הגדול ביותר שלנו, שעצם הישרדותנו כמדינת עולם ראשון תליה בו
אהבה חדשה [צילום: משה שי/פלאש 90]
שי גולדשטיין
אבל הזמן הזה בעבודה עם בעלי החיים היה זמן של התגבשות מחדש שלי, התגבשות מחדש של הדעות הפוליטיות שלי, של הבנתי את הסיטואציה הפוליטית חברתית בישראל
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il