|   15:07:40
דלג
  דוד ארגז  
רופא פנימי מרכז רפואי קפלן
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
כתיבת המומחים
הוט, בזק, סלקום, פרטנר סיבים - איזו חברה עדיפה לצרכן?
זעם שלא ניתן לשאת [צילום: ויסאם השלמון/פלאש 90]

דרום אדום

ברגע אחד, כמו באבחת סכין, התהפכה מציאות חיינו וחזרנו בתודעה עשרות שנים אחורה בבת אחת הפכנו מעם חופשי בארצו לאוסף יהודים נרדפים מתקופת השואה
19/10/2023  |   דוד ארגז   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

"אל נירתע מלראות את המשטמה המלווה וממלאת חיי מאות אלפי ערבים, היושבים סביבנו ומצפים לָרגע בו תוכל ידם להשיג את דמנו. אל נסב את עינינו פן תיחלש ידנו" (משה דיין בהספד לרועי רוטברג, 1956).

דרום אדום זה כאן. מעליי שמים אדומים ומתחתיי נהר אדום שבתוכו צפות גוויות, חלקי גופות ואיברים כרותים. נסחף בלי שליטה בזרם הדם שנשפך אל ים המוות הגדול. אין יבשה באופק ואין תקווה. גלים גבוהים ארגמניים מתנפצים מעלי. הידיים שלי משותקות מכאב והרגליים לא זזות. כבר אין לי כוח להילחם. גל ענק עוטף אותי ואני שוקע בתוך המים הכבדים, האדומים. בולע דם, טובע ונבלע בתוכם. מפרפר, לא נושם ואז מתעורר בבעתה.

הלם ותדהמה אחזו את רוב אזרחי ישראל. ברגע אחד, כמו באבחת סכין, התהפכה מציאות חיינו וחזרנו בתודעה עשרות שנים אחורה. בבת אחת הפכנו מעם חופשי בארצו לאוסף יהודים נרדפים מתקופת השואה. תוך כמה שעות השתנתה תודעתנו הלאומית ממעצמה אזורית שבטוחה בעצמה ובכוחה, למדינת קורי עכביש כפי שתיאר אותנו נסראללה. מתוך מעמקי התודעה פרצו והציפו אותנו רגשות קמאיים שנותרו חבויים בתוכנו ושהדחקנו כל השנים: תמהיל של פחד קיומי ותחושת חוסר אונים שאליהם הצטרפו כאב עצום מכדי שהנפש תכיל וזעם שלא ניתן לשאת, זעם שחייב פורקן.

הדם רותח, הלב מתפוצץ וממעמקי הנפש בוקעת צרחה נוראה: "דם אחינו זועק אלינו מן האדמה". והזעקה הזו עדיין מהדהדת בראשנו ולא נותנת מנוח. חמאס פתח חשבון דמים עם מדינת ישראל ועד שהחשבון הזה לא ייסגר, לנפשנו לא יהיה מרגוע ולא נוכל לחזור לחיות בביטחון בארצנו. ויש רק דרך אחת להשתיק את הקול הפנימי הזה. דרך איומה, אכזרית אבל גם צודקת ומוסרית מעין כמוה: "שופך דם האדם באדם דמו יישפך". כל אלו שהיו מעורבים במעשה הנפשע הזה חייבים לשלם בחייהם.

אבל בהדרגה לצד זעקת המתים, החטופים והמעונים מופיע ממעמקים קול נוסף, חלש בעוצמתו אבל צלול ושקול: קול ההיגיון שלוחש על אוזני ואומר לי: "כולנו אשמים". "הדם הזה הוא גם על הידיים שלך". ואכן, אני מודה ביני לבין עצמי יש בזה קורטוב של אמת. כי כפי שניסח זאת משה דיין "התקווה שבליבנו עיוורה את עינינו עד שלא ראינו את ברק המאכלת". הרצון לנורמליות סימא את עינינו. המישפטיזציה וההדוניזם ריפו את ידינו והקיטוב החברתי ושנאת האחים השלימו את המלאכה. זלזלנו באויבנו ושקענו בהזיות על מזרח תיכון חדש אבל המציאות לא באמת השתנתה.

עזה נשארה אותה עזה, הים נשאר אותו הים והרצחנות של תושביה אותה רצחנות. השנאה כלפינו לא התפוגגה עם השנים והצמא הערבי לדם יהודי לא פחת. רק האמצעים למימושו הלכו והשתכללו. כשאנחנו בישראל חגגנו את ההווה וחלמנו על העתיד, אויבנו בעזה המשיכו לפנטז על כיבוש מוסלמי ועל חזרה לפלשתינה של 1948. כשאנחנו דיברנו על נסיגה חד-צדדית, פשרה היסטורית ושלום הם חינכו את ילדיהם לשנוא אותנו והכינו עצמם ל"מלחמת קודש". וכשאנחנו קידשנו את החיים הם קידשו את המוות כולל זה של ילדיהם. חמאס מעולם לא ויתר על רצונו להשמיד את מדינת ישראל ולזרוק אותנו לים ואפילו לא טרח להסתיר את זה.

עבור חמאס השמדת ישראל מעולם לא הייתה אמצעי בדרך להקמת מדינה פלשתינית אלא מטרה עיקרית ואולי אפילו יחידה. המוות שלנו חשוב להם אפילו מהחיים שלהם. אבל אנחנו התכחשנו למציאות הזו. במשך שנים השלינו את עצמינו שנוכל לחיות לצד הרשע הזה. שכנעו אותנו שאם לחמאס יהיה מה להפסיד הוא יתמתן. מכרו לנו שהם בני אדם בדיוק כמונו: חושבים כמונו, כואבים כמונו ומבקשים חיים טובים כמונו. סיפרו לנו שאם נתחשב בהם ונלך לקראתם. אם רק נתפשר, גם הם יתרככו ונוכל להגיע לעמק השווה. ואנחנו שיקרנו את עצמנו והתמכרנו לשקט. רצינו להיות רחמנים ולהרגיש מוסריים. קיווינו לטוב אבל עמוק בלב ידענו שבמוקדם או מאוחר המציאות תתפוצץ לנו בפנים. כי חמאס לא באמת השתנה ומי שכן השתנה והתרכך זה רק אנחנו.

וכול אותו הזמן שעצמנו עיניים וסירבנו להכיר בעובדה הפשוטה שלא ייתכן שלום עם ארגון טרור, מפלצות החמאס נערכו למלחמה כמעט ללא הפרעה מצדנו והמתינו לשעת כושר כדי לתקוף. לכן כולנו אשמים. לא רק התמימים בינינו שמתוך תקווה לשלום האמינו בפיוס עם השטן ולא רק אלו שעצמו עיניים מלראות את המציאות אלא גם ואולי בעיקר אנשים כמוני שמעולם לא האמינו לחמאס וכן הבינו את גודל הסכנה. דווקא משום שהבנו וצדקנו חלקנו באשמה גדול עוד יותר. כי למרות שראינו את הסכנה מראש לא זעקנו ולא יצאנו לרחובות בזמן.

אלא שאת שכבר נעשה אין להשיב ועכשיו גם לא עת לחשבונות. עכשיו עלינו להניח בצד את המחלוקות ולהתאחד מאחורי ממשלת ישראל והצבא כדי לנצח במלחמה. חמאס לעולם לא ישתנה. חמאס הוא עמלק ועזה היא סדום ועמורה של ימינו. מול רשע מוחלט נדרשת השמדה טוטאלית. לא מספיק להכניע את חמאס. חייבים למחות אותו כליל מעל פני האדמה. אבל גם ברגע זה של אחדות חשוב להגיד בצורה ברורה וחד-משמעית. לעולם לא עוד. לא נאפשר שחיילי ישראל הגיבורים יחרפו את נפשם כדי להמליך את עבאס ויורשיו על עזה. לעולם לא נסכים שעזה ויהודה ושומרון יחזרו להיות קיני טרור נגד אזרחי ישראל ובמיוחד לא נסכים למדינה פלשתינית בשטחי עזה ויהודה ושומרון כי היא תהיה סכנה קיומית למדינת ישראל.

תאריך:  19/10/2023   |   עודכן:  19/10/2023
דוד ארגז
+2,000 שקל תמריץ לכל עובד חדש שיגיע לעבוד בחקלאות
01:04 20/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
משרד החקלאות פועל לתמיכה בארגוני מתנדבים מישראל, להשארת עובדים זרים המבקשים לעזוב את הארץ ולמתן תמריצים כספיים ואחרים לקליטת עובדים זרים - בעיקר ביישובי העוטף
מחפשים תחליף לידיים עובדות במקום הפלשתינים [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+אמיר סעודיה פרסם הודעת גינוי כפולה לחמאס ולישראל
01:02 20/10/23  |  עידן יוסף
גינוי יוצא דופן: האמיר תורכי אל-פייסל, לשעבר ראש המודיעין הסעודי ובנו של אחד המלכים הסעודים לשעבר, פרסם הודעת גינוי כפולה לחמאס וישראל שבה נכתב: "אנחנו מגנים את חמאס על הניסיון שלו למנוע נורמליזציה בין סעודיה לישראל ומגנים את ישראל על שאפשרה העברת כספים מקטאר לידי החמאס ברצועת עזה".
+משרד הבריאות פתח עמוד מתקדם לקבלת תמיכה רגשית
00:36 20/10/23  |  עידן יוסף
משרד הבריאות מעדכן כי כחלק מהנגשת המידע לציבור ניתן להתעדכן בכלל המידע על מרכזי החוסן והחירום ודרכי קבלת התמיכה הרגשית ב'עולם הדאטה' באתר משרד הבריאות: [קישור]


+בנק הפועלים יעניק פטור ל-3 חודשים מתשלום משכנתה לבעלי נכסים בעוטף
00:34 20/10/23  |  עידן יוסף
בנק הפועלים יעניק פטור מלא מתשלום משכנתה למשך שלושה חודשים ללקוחות בעלי נכסים המשועבדים לבנק (לטובת המשכנתה) אשר מיקום הנכסים הוא בעוטף (בטווח של 7-0 ק"מ מהגבול).

ההטבה מתייחסת לשלושת ההחזרים החודשיים הקרובים: נובמבר, דצמבר וינואר והיא תחול באופן אוטומטי, ללא צורך בפנייה לבנק. ההטבה היא בנוסף לאפשרות להקפאת תשלומי משכנתה לשלושה חודשים ללא עלות בהתאם למתווה עליו הודיע בנק ישראל.

+מנכ"ל משרד הבריאות השעה אח ואחות שהשמיעו קריאות לאומניות וגזעניות
00:23 20/10/23  |  עידן יוסף
מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, החליט על השעיה דחופה של שני עובדי מערכת הבריאות, אחות ואח, שהתבטאו בהתבטאויות לאומניות וגזעניות שיש בהן כדי הסתה.
+93% מהציוד של חמאס מגיע מאירן
00:05 20/10/23  |  עידן יוסף
נשיאת נציבות האיחוד האירופי אורסולה פון דר ליין: "93% מהציוד של חמאס מגיע מאירן".
+סוריה: מתקפה נוספת על הכוחות האמריקניים
00:00 20/10/23  |  עידן יוסף
דיווח על מתקפת טילים או מל"טים נוספת על הכוחות האמריקניים בסוריה, הפעם בבסיס אל-עומר במחוז דיר א-זור במזרח סוריה. מאז אתמול בבוקר בוצעו לפחות חמש תקיפות של כוחות פרו-אירניים בעירק ובסוריה נגד כוחות אמריקניים.
+תקיפת צה"ל בלבנון: צה"ל מפרסם תיעוד חיסול חוליית חיזבאללה
23:57 19/10/23  |  עידן יוסף
בתגובה לשיגורים ולירי משטח לבנון לשטח ישראל במהלך היום, צה"ל תקף מספר תשתיות של חיזבאללה בהן עמדות תצפית וכוננות. כמו-כן, מסוקי קרב תקפו מוקדם יותר היום חוליה של שלושה מחבלים שהתכוונו לשגר טילי נ"ט לעבר שטח ישראל.
[צילום: דובר צה''ל]
+מודי'ס: ישראל ברמת דירוג A1 עם סיכון להורדה
23:52 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חברת דירוג האשראי הודיעה כי החליטה להצבת דירוג האשראי של מדינת ישראל במעקב ברקע המלחמה, עם אפשרות להורדת דירוג אם המצב יפגע בכלכלה ובמוסדות המדינה  ▪  החלטה סופית בעניין הדירוג תימסר בעוד שלושה חודשים
עיתונאים זרים על גבעה ליד שדרות [צילום: נתי שוחט/פלאש 90]
+ד"ר חיים אסא: "כמו בטבח בעוטף עזה, כך יראו המלחמות בעתיד"
23:37 19/10/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
דיון עומק על אירועי השבוע הראשון של "חרבות ברזל", בהנחייתי, בהשתתפות: פרופ' אבי דיסקין, תת-אלוף בדימוס אמציה חן, ד"ר חיים אסא, ד"ר יוסי שניר וד"ר משה ברנט ואלכס צייטלין
הטבח בקביוץ בארי [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90]
+צה"ל ושב״כ חיסלו מחבל בכוח המיוחד של הזרוע הימית
23:34 19/10/23  |  עידן יוסף
כלי טיס ומטוסי קרב של צה"ל המשיכו לתקוף במהלך היום מטרות צבאיות של ארגון הטרור חמאס. במהלך הלילה, מטוסי קרב וכוחות זרוע הים חיסלו בתוך מפקדה מבצעית את ממדוח שעלאביה, מחבל בכוח המיוחד של הזרוע הימית של ארגון הטרור חמאס, שפעל לביצוע פיגועים דרך הים.
[צילום: דובר צה"ל]
+סייעת בגן נעצרה לאחר שפרסמה דברי תמיכה בחמאס
23:08 19/10/23  |  עידן יוסף
המאבק המשטרתי בהסתה ותמיכה בטרור: שוטרי מחוז ירושלים עצרו סייעת (20) בגן ילדים פרטי תושבת שכונת צור באהר בירושלים, שפרסמה (7.10.23) דברי הזדהות ותמיכה במחבלי ארגון הטרור חמאס.

בעקבות תלונה מקוונת שהוגשה בימים האחרונים בה נמסר כי מדובר בעובדת גן ילדים בשכונת ארנונה בירושלים, פתחה משטרת מחוז ירושלים בחקירה. במהלכה עלה כי החשודה אף פוטרה לאחרונה מעבודתה בעקבות מעשה זה. היום כאמור, הגיעו בלשי תחנת עוז לביתה של החשודה והיא נעצרה לחקירה.
[צילום: דוברות המשטרה]
+רקטות נורו למרכז הארץ
23:00 19/10/23  |  עידן יוסף
ממד"א נמסר כי לא התקבלו קריאות על נפגעים.
+ארה"ב מסרבת לקשור בין אירן למתקפת הפתע
22:34 19/10/23  |  עידן יוסף
ישראל ביקשה מארה"ב לקשור את אירן למתקפת הפתע של חמאס, ארה"ב סרבה ונימקה: אין לכך הוכחה חד-משמעית. גורמים מדיניים: האמריקנים רוצים לשמור על הערוץ הדיפלומטי מול אירן ותוכנית הגרעין שלה (חדשות 12).
+יורטו טילים מחופי תימן ששוגרו לכיוון ישראל
22:33 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ספינת מלחמה אמריקנית יירטה את רוב הטילים וסעודיה את היתר  ▪  דובר הפנטגון אומר שאמנם הם לא יודעים מה הייתה מטרת הטילים שנורו מתימן ע״י החות'ים, אבל הכיוון הכללי שאליו הם נורו היה ישראל
משחתת אמריקנית. ירי מים סוף [צילום ארכיון: AP]
+חוסלה חוליית משגרי נ"ט שירתה למוצב ציפורן
22:31 19/10/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל: צה"ל חיסל חוליית משגרי נ"ט בשטח לבנון שירתה אחר-הצהריים למוצב ציפורן. ערוץ אלמיאדין הלבנוני: ישראל מכתרת קבוצה של 9 אנשים, מתוכם 6 עיתונאים ו-3 אזרחים סמוך למוצב על גבול לבנון.
+גורם ישראלי בכיר: ״הצבא קיבל אור ירוק לפעול קרקעית"
22:28 19/10/23  |  עידן יוסף
דיווח ברשת ABC מפי גורם ישראלי בכיר: ״הצבא קיבל אור ירוק לפעול קרקעית בעזה״. הקבינט המורחב דן כעת בשלב התמרון הקרקעי.
+דובר צה"ל: חיזבאללה ישא באחריות לפעילות חמאס משטח לבנון
22:25 19/10/23  |  עידן יוסף
דובר צה״ל תא"ל דניאל הגרי: "חיזבאללה ישא בתוצאות לכל הפעולות שמוציאה משטח לבנון השלוחה הצפונית של חמאס באישורו".

עוד אמר:
בהמשך לפרסומים על תמונות של אנשים חשודים בערים השונות - משטרת ישראל וכלל כוחות הביטחון בודקים כל אירוע שהציבור מדווח עליו. עד כה לא עלה באף אירוע חשד לאירוע ביטחוני. הציבור מתבקש להעביר את כל המידע והנתונים למשטרת ישראל".
+ארה"ב תשלח חיילים המנוסים בלחימה מול כוחות גרילה
22:22 19/10/23  |  עידן יוסף
ארה"ב תשלח לישראל חיילים של המטות המשולבים המנוסים בלחימה מול כוחות גרילה (חדשות 12).
+הפגנה באום אל-פחם: "ישראל מדינת טרור"
22:20 19/10/23  |  עידן יוסף
אום אל-פחם: מאות מפגינים מוחים וקוראים - "לעצור את המלחמה - ישראל מדינת טרור". המפגינים הניפו שלט של נתניהו שמוצג כהיטלר וכיתוב "פושע מלחמה". ליד הנואם הראשי עמד רעול פנים עם צעיף אש"ף. המשטרה פיזרה את המפגינים ברימוני הלם.
+איש תקשורת מצרי: העם הפלשתיני הוא קורבן מעשה הטיפשות של חמאס
22:16 19/10/23  |  עידן יוסף
איש התקשורת המצרי איבראהים עיסא ממשיך לתקוף את חמאס: "הם לא הקורבן. העם הפלשתיני הוא הקורבן של מעשה הטיפשות שלהם. הם לא בנו מקלט אחד בעבור העם שלהם".
+המעברים בין קופות החולים יוקפאו לשלושה חודשים
22:11 19/10/23  |  עידן יוסף
משרד הבריאות צפוי להקפיא את המעברים בין קופות החולים לשלושה חודשים, כדי לאפשר לקופות להתרכז יחד בטיפול ובסיוע רפואי ולא בגיוס מבוטחים. המשרד צפוי להגיש את המלצתו לאישור ועדה בכנסת (חדשות 12).
+משרד החוץ של ארה"ב מפרסם אזהרה עולמית
21:56 19/10/23  |  עידן יוסף
משרד החוץ של ארה"ב מפרסם אזהרה עולמית בשל "המתח המוגבר במקומות שונים ברחבי העולם, הפוטנציאל להתקפות טרור, הפגנות או פעולות אלימות נגד אזרחים ואינטרסים אמריקנים".
+התחקיר העלה: בביה"ח בעזה מתו לכל היו 50 בני אדם
21:54 19/10/23  |  עידן יוסף
בעוד שחמאס טען שנהרגו 471 בני אדם בפיצוץ בבית החולים בעזה, מקור באיחוד האירופי אמר שמספר ההרוגים עומד על 50-10 בני אדם בסך הכול" (סוכנות הידיעות הצרפתית).
+הרבנים הראשיים לישראל פרסמו קריאה משותפת לאחדות
21:50 19/10/23  |  עידן יוסף
הרבנים הראשיים לישראל, דוד לאו ויצחק יוסף, פרסמו קריאה משותפת לאחדות.
+סמוטריץ': חבילת הסיוע תהיה נדיבה יותר מזו של הקורונה
21:34 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מתווה הפיצויים שהוצג על-ידי שר האוצר כולל הלוואות מדינה בהיקף 10 מיליארד שקל, דחיית תשלומי ביטוח לאומי, החזרים לעסקים, ומענקים לנזקים
בצלאל סמוטריץ' [צילום: מירי שמעונוביץ'/לע"מ]
+שיגורים לגוש-דן והמרכז; אין נפגעים
20:32 19/10/23  |  עידן יוסף
כחצי שעה לאחר מכן בוצעו שיגורים לשדרות ואשקלון.
+בין החטופים לעזה: כ-30 ילדים ובני נוער
19:44 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
צה״ל מפרסם נתונים חדשים על החטופים והנעדרים: ישנה כˉ200-100 ועוד כ-200 חטופים, מהם 20-10 מבוגרים בני 60 ומעלה  ▪  רוב החטופים מוחזקים בידי חמאס, מיעוטם בידי הג'יהאד האיסלאמי ומקצתם בידי האספסוף שחדר מעזה יחד עם המחבלים מארגוני הטרור
מיצג משפחות החטופים בת"א [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+כיתות הכוננות בעוטף התבקשו להחזיר נשק שחולק להן
19:22 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מפקד מג"ב הנחה לעצור את איסוף הנשקים של כיתות הכוננות בעוטף עד שיקבלו נשקים חלופיים מצה"ל  ▪  כחלק מהקמת כיתות כוננות ברחבי הארץ על-ידי המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל-מג״ב הוקמה כיתת כוננות בתחנת משטרת בני ברק
בית בקיבוץ ניר עוז [צילום: אריק מרמור/פלאש 90]
+מזכ"ל האו"ם: לאפשר גישה בלתי מוגבלת לסיוע לעזה
19:06 19/10/23  |  עידן יוסף
מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש קורא לחמאס לשחרר את החטופים ולישראל לאפשר גישה בלתי מוגבלת לסיוע. גוטרש הוסיף וקרא להפסקת אש הומניטרית מידית בעזה.
+ישראל מפנה שגרירויות במזרח התיכון
18:50 19/10/23  |  עידן יוסף
ישראל מפנה שגרירויות במזרח התיכון, בין היתר את זו שבבחריין. השגרירויות שפונו עד כה מתחילת המלחמה - ירדן ומרוקו. הדיפלומטים של השגרירות הישראלית בטורקיה פונו, כך מדווחים כלי תקשורת מקומיים.
+נתניהו לחיילי גולני בשטח כינוס: "אנחנו הולכים לנצח בכל העוצמה!"
18:37 19/10/23  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לשטח כינוס הסמוך לרצועת עזה, ונפגש (יום ה', 19.10.23) עם חיילי גולני מגדוד 51 וגדוד 13. הוא פנה ללוחמים ואמר: "אני פה עם הלוחמים של גולני. הם באים מכל חלקי הארץ. הם לחמו כמו אריות, הם ילחמו כמו אריות. אנחנו הולכים לנצח בכל העוצמה. כל עם ישראל עומד מאחוריכם, ואנחנו ניתן את המכה הקשה לאויבים שלנו כדי שנשיג ניצחון - לניצחון!".

נתניהו שוחח עם לוחמי הגדודים ושמע מהם על רוח הקרב. כמו-כן, שמע ממפקד זרוע היבשה אלוף תמיר ידעי על הקרבות הקשים בהם היו מעורבים הגדודים בתחילת ימי הלחימה ועל ההיערכות העתידית. לביקור התלוו מפקד חטיבת גולני אל"ם יאיר פלאי, מפקד גדוד 51 סא"ל מאיר אוחיון ומפקד גדוד 13 סא"ל תומר גרינברג.
+גלנט ללוחמים: בקרוב תראו את עזה מבפנים
18:29 19/10/23  |  עידן יוסף
שר הביטחון גלנט בפגישה עם לוחמים סמוך לגבול רצועת עזה: ״אתם רואים כעת את עזה מרחוק, בקרוב תראו אותה מבפנים. הפקודה תגיע״. מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן: "התמרון הולך להעביר את הלחימה לשטח שלהם, זה הולך להיות ארוך ואינטנסיבי".
+בכירים בישראל: אבו מאזן הוא האופציה הכי טובה לשלטון ברצועה
18:22 19/10/23  |  עידן יוסף
בכירים בישראל לראש ממשלת בריטניה: "אין כוונה להישאר בעזה - אבו מאזן הוא האופציה הכי טובה לשלטון ברצועה" (ישראל היום).
+ארה"ב תספק שתי סוללות כיפת ברזל נוספות
18:15 19/10/23  |  עידן יוסף
ממשל ביידן מתכוון לספק לישראל שתי סוללות כיפת ברזל נוספות (רויטרס). בכיר ישראלי אישר כי ארה"ב תשלח שתי סוללות כיפת ברזל ששייכות לצבא ארה"ב. ארה"ב תשלח את מערכות ההגנה מטילים ללא צוותים והן תופעלנה על-ידי צוותים ישראלים.
+תוכנית משב רוח בשדרות הוארכה לשבועיים נוספים
18:13 19/10/23  |  עידן יוסף
קבינט המלחמה האריך עד ל-2 בנובמבר את המשך תוכנית משב רוח לפינוי תושבי שדרות. עדיין לא נמצא מקור תקציבי לפינוי היישובים שנמצאים במרחק של ארבעה עד שבעה קילומטרים מרצועת עזה.
+מיצג בת"א: שולחן שבת ריק עם מאות מקומות
18:11 19/10/23  |  עידן יוסף
מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים הקים בתל אביב מיצג "שולחן שבת" מיוחד הממתין לשובם של החטופים והנעדרים, ובו מאות מקומות ריקים.
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+מצרים מבקשת הפסקת אש של שש שעות להכנסת סיוע הומניטרי
18:09 19/10/23  |  עידן יוסף
ערוץ אל-ערבייה הסעודי מדווח ממקורותיו כי מצרים ביקשה הפסקת אש לשש שעות על מנת לאפשר את הכנסת הסיוע ההומניטרי לעזה.
+אב ובתו נפצעו מפגיעה ישירה בבניין בקריית שמונה
17:40 19/10/23  |  עידן יוסף
שלושה פצועים כתוצאה מפגיעה ישירה בבניין בן 9 קומות בקריית שמונה. מדובר באב (כ-30) ובתו (5), ובגבר בן 73 שנפצעו באורח בינוני וקל מהדף הנפילה. השלושה בהכרה. האיש המבוגר נפגע בראשו ואושפז במחלקת טיפול נמרץ נירוכירורגי ברמב"ם.
+נור א-שמס: לוחם מג"ב נהרג ממטען ו-9 נפצעו קל
17:39 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
משעות הלילה פועלים הלוחמים למעצר מבוקשים ולהשמדת תשתיות טרור. בפעילות, שבה משתתפים לוחמי ימ"ס איו"ש, מג"ב וצה"ל, התנהלו ועדיין מתנהלים חילופי אש והושלכו מטענים לעבר הכוחות  ▪  כוחותינו הגיבו בירי ולפי דיווחים פלשתינים חיסלו לפחות 11 מחבלים
אמבולנס צבאי בגזרת טולכרם [צילום: נאסר אישתייה/פלאש 90]
+אזעקות הופעלו בפזורה, בבאר שבע ובקרית שמונה
17:32 19/10/23  |  עידן יוסף

+ח"כ מיקי לוי תיאר בקול שבור את הזוועות לחברי הבונדסטאג
17:09 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חברי קבוצת הידידות ישראל-גרמניה עדכנו את הפרלמנט הגרמני על המלחמה מול חמאס  ▪ 
ח"כ מיקי לוי אמר כי חמאס קיבל מידע מתושבי עזה: "בכיסי המחבלים נמצא מידע שמכוון אותם למשפחות ובתים מסוימים"  ▪  יו"ר קבוצת הידידות גרמניה-ישראל התחייבה להעביר את הזוועות של חמאס לעולם
ח"כ מיקי לוי [צילום: דני שם טוב/דוברות הכנסת]
+תותחי צה"ל הגיבו באש לרצף השיגורים מלבנון
16:44 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הגזרה הצפונית מתחממת: אזעקות הופעלו בשלומי, נהריה ויישובי הגליל המערבי כתוצאה מירי המיוחס לחיזבאללה
לוחמים בגבול הצפון [צילום: דוד כהן/פלאש 90]
+אזעקות נשמעו בבאר שבע והפזורה
16:32 19/10/23  |  עידן יוסף

+הפרלמנט האירופי הצביע בעד הצעה לגינוי החמאס
16:31 19/10/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+פורום העצמאים בקריאה להחלת פיצויים עוד לפני 1 בנובמבר
16:21 19/10/23  |  עידן יוסף
פורום העצמאים והפרילנסרים מבית ההסתדרות קורא למשרד האוצר להחיל פיצויים לעצמאיים מיד, עוד לפני 1 בנובמבר. לדברי הפורום, כבר בתחילת החודש בעלי עסקים צריכים לשלם משכורות, מיסים, שכירות ועוד, וכבר שבועיים שהמשק בהקפאה ולא ברור כמה זמן המצב עוד יימשך.

רמי ב'זה, יו"ר הפורום, אמר: "ישראל במלחמה על הבית והעצמאיים במלחמה כפולה - גם על העסק שלהם. האוצר חייב להכניס את היד לכיס ולתקצב את העסקים מיד ודחוף לפני שהעסקים נכנסים למסלול קריסה". הפורום קרא למשרד האוצר להחיל מתווה מדויק לכלל רחבי הארץ לרבות לענפים מסוימים שדורשים פיצוי ענפי.
+שישה שיגורים בוצעו משטח לבנון לשטח ישראל
16:03 19/10/23  |  עידן יוסף
שישה שיגורים (כנראה פצצות מרגמה) בוצעו משטח לבנון לשטח ישראל. חמישה נפלו בשטחים פתוחים, אחד מהם יורט בהצלחה. כמו-כן, התקבל דיווח על ירי נ"ט לעבר דבורנית וירי נשק קל במרחב זרעית. אין נפגעים. אזעקה הופעלה בשומרה, פסוטה, אבירים ובאבן מנחם.
+רשות המיסים העבירה מענקי סיוע לכ-20 אלף משפחות מעוטף עזה
14:51 19/10/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הועבר סכום כולל של כ-45 מיליון ש"ח לחשבונות הבנק של כ-20 אלף זכאים שבקשתם אושרה  ▪  למענק זכאים תושבי העוטף המתגוררים מ-0 עד 7 ק"מ מהרצועה שפונו או התפנו מבתיהם החל ב-7.10.2023.
סמוטריץ'. "מעניקים את מלוא הגיבוי והתמיכה" [צילום: אריה לייב אברמס/פלאש 90]
+אני מבקש להיאחז בתקווה
14:48 19/10/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
כשאני מבקש להיאחז בתקווה, פונים אלי בזעם כל עיי החורבות של הבית, שממנו פינו ברגעים אלו גופות חרוכות
צחנת מוות בבארי [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+פוטין יוצא נשכר מהמלחמה - במיוחד אם היא תתרחב
14:38 19/10/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
נתניהו כינה אותו "חבר יקר", אבל פוטין לא גינה את מתקפת חמאס  ▪  הוא ישמח לראות את תשומת הלב של המערב מוסטת מאוקראינה ואת מדיניותה של ארה"ב במזרח התיכון נכשלת, מנתח אקונומיסט
פוטין היום בבייג'ינג. סין פועלת מאותן סיבות [צילום: אנדי וונג, AP]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
שנים עשר ימים חלפו מהטבח האכזרי שעשו מחבלי חמאס בתושבי הישובים הישראלים לאורך הגבול עם רצועת עזה ומדי יום מתברר יותר ויותר היקף המחדל המודיעיני של מערכת הביטחון הישראלית.
בעוד ג'ו ביידן מבקר בתל אביב, ולדימיר פוטין הגיע לבייג'ינג במטרה להפגין את הידידות העמוקה עם שי ג'ינפינג. שני הביקורים (18.10.23) מדגימים עד כמה המפה הפוליטית העולמית השתנתה בעקבות הפלישה הרוסית לאוקראינה, ומלחמת חרבות ברזל מיטיבה להדגים זאת – כותב ניו-יורק טיימס.
19/10/2023  |  איתמר לוין  |   חדשות
למרות המצב הביטחוני: היום החלה זריעת תפוחי האדמה בשדות לב הנגב. כדי לאפשר את המשך העבודה החקלאית, וכן כדי למנוע פגיעה עתידית בחקלאי העוטף, החלה היום זריעת תפוחי האדמה בשדות לב הנגב, סמוך לקיבוץ אורים. את החקלאים ביקרו היום מדריכי שירות ההדרכה והמקצוע (שה"מ) במשרד החקלאות ומועצת הצמחים. במשרד החקלאות מציינים שבשלב זה לפי הנחיות הצבא לא מתקיימת פעילות חקלאית במרחק 7-0 ק"מ מהגבול, והמשרד מסייע לחקלאים באיתור שטחים חלופיים לזריעה בכדי להבטיח את הרציפות התפקודית לאספקת תוצרת חקלאית טרייה.
19/10/2023  |  יפעת גדות  |   תמונות מיוחדות
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה
חוקרי לוחמה בשטח בנוי מחלקים את שדה הקרב לארבעה מישורים. האחד הוא שמי העיר, הנעשים צפופים מכטב"מים. השני הוא הבניינים, המספקים נקודות תצפית ומחבוא. השלישי הוא הרחובות. הרביעי הוא המנהרות, ואלו – לדברי אקונומיסט – מציבות בפני צה"ל את האיום הגדול ביותר כאשר ייכנס לרצועת עזה.
19/10/2023  |  איתמר לוין  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
נזילה ברפת מזרע    פרה מפרישה צואה ושתן בכמות גבוהה פי 40 משל בני-אדם, ורפת בגודל בינוני יוצרת זיהום בכמות גדולה מאוד    הריכוזים העצומים של השפכים הללו לעתים קרובות מגיעים למקורות ה...
בעז שפירא
בעז שפירא
איזה מוח חולני יכול להעלות בדעתו לדאוג לתנאי הכליאה של המפלצות? איזה לב אטום ו/או ערל יכול להתעניין בגורלם של הראויים למות בייסורים כעונש על מעשיהם?
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
"ביבי נקלה, ביבי נבל, ביבי מושחת, ביבי שקרן, ביבי מאוס, ביבי תחמן"... כך נפתח ביום שלישי מאמר בעיתון ה"הגון", שופר הפלשתינים - הארץ
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il