|   15:07:40
  צבי גיל  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
עו"ד דפנה שגל פודור - הסדרת מעמד בישראל לבני זוג זרים: כל מה שצריך לדעת
כתיבת המומחים
מרפאת כאב תל אביב - מה חשוב לדעת לפני שבוחרים?
בארי. נתגבר [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]

ה-7 באוקטובר - אינו מזכיר את השואה

זה חייב להיות המסר שלנו אל הציבור הרחב, שחרף המעשים הנוראיים שקרו באותו יום קודר - אנו נתגבר, כפי שאנו, השורדים, התגברנו, אחרי השואה, ובמקום למצוא מנוחה ומרגוע בארצות ניכר, העדפנו לבוא לכאן ולהילחם על מדינה יהודית ערכית שתהיה, בין היתר, מבוססת על לקחי השואה
18/01/2024  |   צבי גיל   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות


אנו במדינה שלנו ולא חסריי אונים, ואם ניישם את לקחיי השואה- אנו נתגבר.

אני מודע לכך כרבים אחרים כי הטראומה שבה אנו עדיין נמצאים כתוצאה מאירועי ה-7 באוקטובר היא כה עמוקה שהיא מזכירה לנו את השואה. לא זו בלבד שבציבור יש תחושה כזאת אלא שיש גופים ואישים חשובים שמכירים היטב את הנושא, אשר חושבים על עיצוב זיכרון השואה בראי השבעה באוקטובר. עד כמה שידוע לי זה אמור להיות הנושא המרכזי לציון "יום הזיכרון הבינלאומי לשואה" באו"ם ב-27 בינואר.

יש כאן כוונה טובה לרענן את הזיכרון. אלא שהזיכרון לא ניצב כאנדרטה. הוא ציווי למעשים טובים כדי ששואה כזאת לא תישנה. אלה תמיד חייבים להיות על סדר היום ובמיוחד בחברה שלנו שהצמרת השלטונית בה גרמה לסיאוב ולערעור ערכים שאמורים היו להיות נר לרגלינו בעקבות השואה. אפשר ואילו לקחי השואה היו מיושמים על-ידי החברה הישראלית במהלך השנים לא היינו מגיעים אל ממשלה זאת שעושה להפך - זילות השואה. לאחר ה-7 באוקטובר יש מקום לחשבון נפש ולמעשים שיהיה בהם הגשמת ציווי הזיכרון. אם נעשה זאת - אז נתגבר.

זה מזכיר לי כי בשנות החמישים המוקדמות כשהייתי שליח לתנועות הנוער בארה"ב עשינו טיול לאורך המדינות במזרח, מווירג'יניה בצפון דרך הקרוליינות וג'אורג'ה ועד לפלורידה בדרום. פה ושם שמנו לב לצידי הדרך בשדה לבן ענק ונקודות שחורות פזורות לאורך ולרוחב. זה היה שדה כותנה והנקודות השחורות - נשים וגברים שחורים שלקטו אותה מהשעות הקטנות של הבוקר ועד לחשכה. עבדים בשכר זעום. לפנות ערב התעכבנו באחת העיירות ועוד בטרם נכנסנו פנימי הגיעו אלינו הקולות הנפלאים וההרמוניים של שירי הגוספל. והשחורים בארה"ב ובאפריקה, שממנה הגיעו לעולם החדש כעבדים, ידעו לשיר בכמה קולות וללא תווים. שיריי אמונה, שירי בשורה. כזה היה השיר "אנו נתגבר"

we shall overcome
We shall overcome
We shall overcome, someday

Oh, deep in my heart
I do believe
we shall overcome, someday

אנו נתגבר, אנו נתגבר - יום אחד. עמוק בלבי אני מאמין שאנו נתגבר.

לימים מנהיג השחורים הגדול מרטין לוטר קינג השתמש במילים אלה בנאום המפורסם "יש לי חלום".

לותר קינג. [צילום: צ'רלס קלי/AP]

לי השיר הזה היה למוטיב בכול הקשור בשואה בכך שחרף כל מה שעבר עלינו השורדים -התגברנו. וזה אמור לגבי האירוע הטראומטי שאנו כאן עברנו אותו ב-7 באוקטובר. שכן גם הזיכרון של השואה אינו עומד בפני עצמו, כפי שמצוין במנשר ניצולי השואה וככה הוא נפתח:

אנחנו דור ניצולי השואה הולכים ומתמעטים. בעוד שנים לא רבות לא יהיה עוד על כדור-הארץ אדם שיוכל להעיד: "אני זוכר את מה שאירע בשואה". יוותרו רק ספרי זיכרונות ומחקר, תמונות וסרטים, ועדויות ניצולים. או אז יהפוך זיכרון השואה מגורל כפוי, החתום בבשרנו ובנשמתנו, לייעוד היסטורי שעל האנושות ועל הדורות הבאים לשאת באחריות לצקת בו תוכן ומהות.

זה חייב להיות המסר שלנו אל הציבור הרחב, שחרף המעשים הנוראיים שקרו באותו יום קודר - אנו נתגבר, כפי שאנו, השורדים, התגברנו, אחרי השואה, ובמקום למצוא מנוחה ומרגוע בארצות ניכר, העדפנו לבוא לכאן ולהילחם על מדינה יהודית ערכית שתהיה, בין היתר, מבוססת על לקחי השואה. זה הציווי וזאת המשימה. היא הייתה במקומה זמן קצר לאחר השואה והיא במקומה במדינה לתפארת שהקימונו כאן. אז לא הייתה לנו מדינה. עכשיו יש לנו ומה שלא עשינו טוב, שומה עלינו לתקן. ואנו יכולים. ואני מאמין שאנו נעשה זאת - אנו נתגבר!

בשעה שהנרטיב הרשמי של המדינה קופא על שמריו והמעמד משמש לעתים במה פוליטית, ואפשר שלתפילת יזכור יוסיפו את קורבנות ה-7 באוקטובר, הרי במסגרות הבלתי פורמליות כמו "זיכרון בסלון", שמזמן חרגו מן השגרה, מן הראוי שיעלו את הנושא בצורה בלתי שגרתית. לאמור, האירוע של ה-7 באוקטובר, עם כל הזוועה שבו, לא היה שואה, בראש וראשונה דווקא משום שהוא קרה במדינה יהודית ריבונית ואיננו חסרי אונים להתגבר על זה ולהתחשל.

עלינו לשאוב עידוד מכך כי בשעה שזרועות השלטון מסיבה זאת או אחרת עמדו חסרי אונים- הציבור הרחב התגייס בהמוניו לסעד ולעזרה בכול התחומים למי שהיה זקוק להם. בשואה היינו חסרי אונים. אם באור זה אנו נראה את האירועים יש מקום לתקווה כי במקום החושך נראה אור, ותוך כדי כך נתקן את מה שקולקל והסתאב במשך השנים כדי שנהיה חברה טובה יותר ערכית יותר אנושית יותר. אנו נתגבר.

[קישור]


תאריך:  18/01/2024   |   עודכן:  24/01/2024
צבי גיל
+מטוסי קרב תקפו תשתית טרור ועמדת שיגור של חיזבאללה
00:51 19/01/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו תשתית טרור ועמדת שיגור של חיזבאללה במרחבים עיתרון ואל עדייסא שבדרום לבנון.

בנוסף, כוחות צה"ל תקפו במהלך היום מספר עמדות שיגור של ארגון הטרור, ביניהן מבנה ממנו בוצע ירי נ"ט לעבר מרחב מנרה ביום רביעי.

כמו-כן, זוהו במהלך היום מספר שיגורים לעבר המרחבים שתולה, מלכיה, מנרה והר דב. צה"ל תקף את מקורות הירי.
+בכירים בממשל ביידן נזפו בישראל: מספר ההרוגים בעזה עדיין גבוה מדי
23:58 18/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+הפרלמנט האירופי מתנה כל דרישה להפסקת אש בפירוק חמאס
23:56 18/01/24  |  עידן יוסף
הפרלמנט האירופי קיבל החלטה תקדימית כי כל הפסקת אש בעזה תותנה בפירוק ארגון הטרור חמאס ובשחרור מיידי וללא תנאי של כל החטופים. ההחלטה, שנתמכה על-ידי 312 מחוקקים, כאשר 131 הצביעו נגד ו-72 נמנעו, התאפשרה בזכות לחצים מצד ממשלת ישראל על חברי הפרלמנט.

ההחלטה אינה משפיעה ישירות על מדיניות החוץ של גוש האיחוד האירופי בן 27 המדינות, שהייתה חלוקה בסוגיה זו. במסגרת הדיונים שקודם ההצבעה, הסוציאליסטים, המרכז והירוקים ביקשו החלטה הקוראת להפסקת אש קבועה ולהתחיל מחדש את המאמצים לקראת פתרון מדיני. לעומת מפלגת המרכז-ימין האירופית העממית - הקבוצה הגדולה ביותר בפרלמנט - שהתנגדה לדרישה ראשונית להפסקת אש ללא תנאי.

ההחלטה מסמנת תפנית בעמדה הרשמית של הפרלמנט האירופי, כאשר לראשונה במקום לקרוא להפסקת אש ללא תנאי בעזה, קרא "להפסקת אש קבועה ולהתחיל מחדש במאמצים לפתרון מדיני בתנאי שכל בני הערובה ישוחררו מיד וללא תנאים וארגון הטרור חמאס יפורק".

בהודעה לתקשורת שפרסם הפרלמנט האירופי, נכלל לצד ביקורת חריפה על פיגועי הטרור הנתעבים שביצע חמאס נגד ישראל, גם גינוי לתגובה הצבאית הישראלית "חסרת הפרופורציות". וכן קריאה להקמת מדינה פלשתינית, לצד הדגשה ש"ההתנחלויות הישראליות בגדה המערבית, כולל מזרח ירושלים, אינן חוקיות לפי החוק הבינלאומי".
+אירן מפגינה יכולת טילים מדויקים ומאיימת על יריבותיה
23:40 18/01/24  |  עידן יוסף
אחת הסיבות למתקפות של אירן השבוע בסוריה, בעירק ובפקיסטן, היא להפגין את יכולת הטילים הבליסטיים המדויקים שלה ולאיים על יריבותיה. במוקד: טיל עם טווח של 1,450 ק"מ, שלטענתה "מסוגל להגיע לישראל" (ניו יורק טיימס).
+דוח: מספר העיתונאים הכלואים בישראל זהה לזה שבאירן
23:35 18/01/24  |  עידן יוסף
הוועד להגנת עיתונאים פרסם דוח חדש, לפיו ישראל נמצאת בין שש מבצעות המעצרים הרבים ביותר נגד עיתונאים. לפי הדוח "בידי ישראל מוחזקים 17 עיתונאים, מספר הזהה למספר העיתונאים המוחזקים באירן" (CNN). ייתכן שחלק מן העיתונאים הנזכרים בדוח חשודים בפעולות טרור או בסיוע לאויב.
+סביבת סמוטריץ': שר האוצר לא יאפשר מנגנון להעברת כספים לעזה
23:32 18/01/24  |  עידן יוסף
בסביבת סמוטריץ׳ מדגישים כי שר האוצר לא יאפשר שום מנגנון שיאפשר העברת כספים לעזה. על פי הסיכום המסתמן, כספי המיסים שישראל גובה עבור הרשות הפלשתינית ומיועדים לעזה, יועברו לצד שלישי.

עם זאת, על פי דרישת סמוטריץ׳ הם לא יימסרו לעזה. בסביבת שר האוצר הבהירו כי אם ייכפה עליו להעביר כספים לעזה, הוא יעזוב את תפקידו (ישראל היום).
+המשטרה עצרה שבעה מפרי סדר שחסמו את נתיבי איילון
23:29 18/01/24  |  עידן יוסף
קומץ מפירי סדר ירדו לאיילון להפגנת הזדהות לא חוקית עם משפחות החטופים. הם הדליקו מדורות בכביש וביצעו חסימה של התנועה למשך מספר דקות.

כוח משטרה שהגיע מיד למקום, פינה אותם מהכביש והשיב את תנועת כלי הרכב לסדרה. במהלך הפינוי עוכבו לחקירה שבעה מפירי סדר, ובסיומה שוחררו.
+בצה"ל נערכים לנוכחות עד סוף השנה בציר נחל עזה
23:26 18/01/24  |  עידן יוסף
בצה"ל נערכים לנוכחות עד סוף השנה בציר נחל עזה שמבתר את הרצועה. המטרה היא מניעת מעבר של עזתים מדרום לצפון הרצועה (כאן חדדשות).
+דיווח: החות'ים תקפו ספינה אמריקנית בים סוף
23:24 18/01/24  |  עידן יוסף
גורם צבאי בתימן אומר לאלג'זירה כי החות'ים תקפו ספינה אמריקנית בים סוף בקרבת חופי העיר אל-מוכלא.

דובר המורדים החות'ים, יחיא סריע, מקבל אחריות על תקיפה שביצעו המורדים לעבר ספינה אמריקנית ("קים רינגר", לדבריו) במפרץ עדן באמצעות "טילים ימיים מתאימים". לדבריו הייתה פגיעה ישירה בספינה.
+ארה״ב עובדת על מתווה ענק שיכלול את סיום המלחמה
23:09 18/01/24  |  עידן יוסף
גורם ישראלי מאשר כי ארה״ב עובדת על מתווה ענק שיכלול את סיום המלחמה, שחרור החטופים, נורמליזציה עם מדינות ערב והצבת משטר חלופי לחמאס בעזה. בתמורה, ישראל תידרש להתחייב ל"חזון שתי המדינות" האמריקני. היוזמה נמצאת בשלב ראשוני מאוד (ישראל היום).

במחלקת המדינה האמריקנית הבהירו כי ארה"ב אינה רואה דרך לפתור את האתגרים הביטחוניים ארוכי הטווח של מדינת ישראל בלי הקמת מדינה פלשתינית. מהבית הלבן נמסר: "ארה"ב לא תפסיק לחתור לפתרון שתי המדינות. עזה לא תיעלם. לא יהיה כיבוש מחדש של עזה".
+מיארה נגד בן-גביר: מחייבת מסירת מידע על אסירי חמאס
23:06 18/01/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
בן-גביר מונע משירות בתי הסוהר להעביר את המידע לצלב האדום בטענה שלא מתקיימת מסירת מידע על החטופים  ▪  מיארה: ההחלטה חורגת מסמכותו של בן-גביר ומצויה באחריות הדרג המדיני-ביטחוני
עימות נוסף [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+לפיד על נתניהו: "חייבים להחליף אותו בכל דרך"
22:22 18/01/24  |  עידן יוסף
ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד תקף את דבריו של ראש הממשלה במסיבת העיתונאים שקיים, וצייץ באקס: "כל מי ששאל את עצמו אם צריך להחליף את הממשלה, קיבל הערב תשובה. כן ועכשיו. נתניהו לא כשיר".

לדברי יו"ר יש עתיד, "בשביל לנצח את החמאס ולהחזיר את החטופים חייבים להחליף אותו בכל דרך. ישראל צריכה ממשלה טובה ואמיצה שתביא שינוי".
+אזעקה הופעלה בדרום רמת הגולן
20:36 18/01/24  |  עידן יוסף
אזעקה הופעלה ביונתן שבדרום רמת הגולן, ככל הנראה בשל שלושה שיגורים משטח סוריה. אין נפגעים.
+נתניהו: עצירת המלחמה בטרם השגת המטרות תפגע בביטחון ישראל לדורות
19:47 18/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה אומר כי בניגוד לטענות שנשמעות באולפנים כאילו לא ניתן לנצח, המלחמה לא תסתיים לפני ניצחון מוחלט על חמאס  ▪  על היום שאחרי: "מי שמדבר על היום שאחרי נתניהו מדבר על הקמת מדינה פלשתינית"  ▪  על הקריאות לקיים בחירות עכשיו: "מי שמייחל לבחירות הם חמאס ואירן. זה חוסר אחריות, ויפגע קשות במאמץ המלחמתי"
נתניהו: "אני אמשיך להילחם בחמאס - ואתם תמשיכו להילחם בי" [צילום: לע"מ]
+הותר לפרסם: צה"ל הוציא 21 גופות קבורות והביאו אותן לארץ
19:09 18/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מבית הקברות בני סוהילה הוצאו גופות והועברו לשטח ישראל  ▪  הוצאת הגופות נעשתה על סמך מידע מודיעיני כי ייתכן שמדובר בחטופים  ▪  הגופות ייבדקו בארץ וגופות שאינן של חטופים יוחזרו לרצועת עזה
פתיחת בית קברות בח'אן יונס
+גלנט: "עלינו להיות מוכנים להידרדרות המצב הביטחוני בצפון"
18:13 18/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון בהערכת מצב לאפשרות מלחמה: "נגבה מחירים כבדים, מחיזבאללה ומלבנון, אבל גם כאן יהיו פגיעות"  ▪  שר הפנים קיים ישיבת עבודה עם ראשי רשויות במחוז חיפה, במטרה להיערך למצב חרום  ▪  ערכות מזון הוכנו לחלוקה לתושבי הצפון
גלנט עם אנשי פיקוד העורף [צילום: אלעד מלכה]
שר הפנים בישיבה בעיריית חיפה [צילום: תקשורת השר]
+חוסר מקצועיות של לוחמים לא-מאומנים גרם למאות פצועים בצה"ל
18:11 18/01/24  |  עידן יוסף
מאות פצועים בצה״ל נפצעו במהלך המלחמה באופן שגרע אותם מלחימה, כתוצאה מהפעלה לקויה של אמצעי לחימה ומחוסר מקצועיות. דבר שנבע מכך שהלוחמים בסדיר ובדגש על מילואים לא התאמנו במידה הנדרשת קודם המלחמה, כך לפי גורמי הבטיחות בצבא (חדשות 14)
+טרם התקבל אישור על הגעת התרופות אל החטופים
18:07 18/01/24  |  עידן יוסף
דובר משרד החוץ הקטרי ל-CNN: התרופות והציוד ההומניטרי הרפואי הגיעו לידי משרד הבריאות הפלשתיני ברצועה, אך טרם התקבל אישור על הגעת התרופות אל החטופים. לטענתו, הדבר נובע בעקבות השיבושים הרחבים בתקשורת ברצועה.

הדובר הוסיף כי בעקבות "תנאים ביטחוניים" לא תהיה מעורבות של הצלב האדום במסירת התרופות בתוך הרצועה. הצלב האדום הבינ״ל אישר את הדברים ועדכן שהארגון לא יהיה חלק ממנגנון ההפצה של התרופות לחטופים.


+צה"ל: האזעקה באילת - התראת שווא
15:38 18/01/24  |  מירב ארד
דובר צה"ל הודיע כי שיגור טיל היירוט של כיפת ברזל לעבר הים האדום הופעל עקב זיהוי שווא.
+משרד הבריאות לבתי החולים: לקבל לאשפוז תושבי עזה ולבנון
15:26 18/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במכתב שנשלח למנהלי בתי החולים נמסר כי על בתי החולים להיערך לקליטת נפגעים מרצועת עזה וכן - "אחרים בהינתן הגזרה הצפונית"  ▪  עוד נכתב כי כל בתי החולים נדרשים לשותפות במשימה
[צילום: דוד כהן/פלאש 90]
[צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+אלפי ילדים
14:47 18/01/24  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

נעליים ללא ילדים [צילום: טטאן סיופלאנה/AP]
+יומן מלחמה, היום ה-103
14:27 18/01/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
ממשלה הגיונית (ואין כזאת) הייתה מפיצה תוך 24 שעות את העובדות המזעזעות שיחיא סנוואר ומוחמד דף רוצחים שבויים ומודיעה כי אם יירצח/תירצח עוד חטוף/ה ח'אן יונס 2024 תהיה כמו דרזדן, 1944
נשק טקטי-אסטרטגי [צילום: פרנק אגוסטין/AP]
+דו"צ מאשר: שוגר מיירט במרחב הים האדום לעבר מטרה אווירית חשודה
14:00 18/01/24  |  מירב ארד
דובר צה"ל מעדכן (יום ה') כי בהמשך להתרעה במרחב העיר אילת, שוגר מיירט לפני זמן קצר במרחב הים האדום לעבר מטרה אווירית חשודה שהייתה בדרכה לשטח ישראל. התרעה על ירי רקטות וטילים הופעלה במרחב העיר אילת בעקבות שיגור המיירט. האירוע הסתיים ואין חשש לאירוע בטחוני.
+התרעה מפני טילים בעיר אילת
13:34 18/01/24  |  מירב ארד
התרעה מפני טילים נשמעה בצהריים (יום ה') בעיר אילת.
+רקטות נורו מלבנון לעבר אזור מרחב מנרה; אין נפגעים
13:22 18/01/24  |  מירב ארד
התרעות על ירי רקטות במועצה האזורית גליל עליון: הפלו בשטחים פתוחים במרחב קיבוץ מנרה. אין נפגעין
+לבזר ולמקד את השירות הציבורי ברשויות המקומיות
13:12 18/01/24  |  רפי לאופרט   |   לרשימה המלאה
במלחמת "חרבות ברזל" כשלה ישראל: ממשלה, רח"ל ורוב המשרדים המיותרים (שהוקמו מסיבות קואליציוניות גרידא) בטיפול בעורף, במיוחד בקווי העימות אך לא רק בהם  ▪  פיקוד העורף של צה"ל, העורף האזרחי הלא מאורגן ואירגונים התנדבותיים עשו את רוב העבודה, אך לא הכל כוסה ולא כל מה שצריך היה במקום ובזמן  ▪  חובה לתקן זאת בהקדם, משום שמלחמה כמבחן קיומי זו עתידה להמשך בצורות ועוצמות שונות זמן ניכר
לשנות באופן מהותי [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+תיעוד הפשיטה על מוצב השוהדא: המרחב הדרומי ביותר בח'אן יונס
12:46 18/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמי גבעתי איתרו אמצעי לחימה ומסמכים מודיעינים רבים וביניהם עשרות רימוני יד, רובי קלצ׳ניקוב, תחמושת, מחסניות ומסמכי ניהול לחימה  ▪  המוצב הגדודי כלל מתחם לאימונים בשטח בנוי לצד משרדים מבצעיים
גבעתי בלחימה בחאן יונס [צילום: דובר צה"ל]
+צה"ל תקף תשתיות טרור של חיזבאללה בדרום לבנון
12:34 18/01/24  |  מירב ארד
צה"ל תקף תשתיות טרור ששימשו את ארגון הטרור חיזבאללה במרחב אל עדייסא שבדרום לבנון. מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו לפני זמן קצר תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב אל עדייסא שבדרום לבנון
+הרצוג הציג תמונה של כפיר ביבס בדאבוס; גוטרש נפגש עם חטופות ששוחררו
11:58 18/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הנשיא אמר בכנס: הרש"פ צריכה לעבור שינוי ולהפסיק להלל טרוריסטים. אבל צריך לנהל מו"מ עם אלה שתמיד היו שותף פוטנציאלי  ▪  פמליית הנשיא ענדה סיכה עם הפנים של התינוק כפיר ביבס  ▪  לראשונה נפגש מזכ״ל האו״ם עם חטופות ששוחררו
[צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ.]
[צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ.]
+חטא העכשוויזם
11:35 18/01/24  |  זלמן שובל   |   לרשימה המלאה
כמעט ללא יוצא מהכלל, כשמצרפים את המילה "עכשיו" לקריאה מסוימת, זה בעוכרי המטרה או הרעיון שרוצים להשיג
נושא טרגי [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+משרד החקלאות אישר הגדלת מכסת ייבוא של 30 מיליון ביצים בפטור ממכס
11:00 18/01/24  |  מירב ארד
בכדי לעמוד בהיקפי הביקוש המקומי, הודיע משרד החקלאות על הגדלת כמות מכסות הייבוא הפטורות ממכס של ביצים ל-30 מיליון מכסות למשך 3 חודשים. מדובר בהגדלה של מכסה שנפתחה בסוף דצמבר בהיקף של 14 מיליון ביצים למשך חודש, שנוספו לה עתה 16 מיליון ביצים נוספות, ותוקפה הוארך עד לסוף חודש מרס. הרחבת המכסה הינה בהתאם לתחזית לירידה קלה בייצור המקומי הן בשל מזג האוויר החורפי ובהתאם למצב הביטחוני.
+רם בן ברק: הולכים לעשור של לחימה מול חמאס עד שהוא ייעלם
10:44 18/01/24  |  מירב ארד
המשנה לראש המוסד לשעבר, ח"כ רם בן ברק בראיון לגל"צ: "החזרת החטופים צריכה להיות העדיפות הראשונה. אני לא חושב כרגע שהמלחמה בעזה תסתיים לא בחצי שנה, שנה, שנתיים או שלוש הקרובים - אנחנו הולכים לעשור של לחימה מול חמאס עד שהוא ייעלם".
+גדעון סער: הפסקת הלחימה - כניעה לחמאס
10:31 18/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הבהיר: "אם מחר נסכים להפסיק את המלחמה, ניסוג מכל הרצועה, ונשחרר את המחבלים מבתי הכלא - יהיה אפשר להגיע לעסקה"  ▪  הביע תמיכת שצירוף לפיד וליברמן לממשלה
גדעון סער. תנאי כניעה לחמאס [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+פשיטות, היתקלויות ומחבלים מחוסלים במרחב ח'אן יונס
08:58 18/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמים מצוות הקרב של חטיבה 7 חיסלו ארבעה מחבלים שהתקדמו לעברם באמצעות ירי טנק  ▪  בצפון הרצועה, חוסלו באמצעות כוח שריון שני מחבלים חמושים ששהו במארב כנגד כוחותינו
[צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+מאה ימים לשפיכות הדמים
08:35 18/01/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
כשאני במעלות העשור התשיעי לחיי, רואה את ילדי נכדי וניני שבדרך, אני נוטל לעצמי זכות להציע לראש הממשלה לדרוש משריו לא להעלות אותנו על שרטון של מדינה לא מוסרית עקב התבטאויות בהמיות
נתניהו. גורם לנזק [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+במהלך הלילה: ארה"ב תקפה מטרות של החות'ים בתימן
08:27 18/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
צבא ארה"ב הודיע על "תקיפת 14 טילים שהוטענו לשיגור באזורים שנמצאים בשליטת המורדים, הנתמכים על-ידי אירן, והיוו איום מיידי על ספינות סחר והצי האמריקני"  ▪  מוקדם יותר קתפו החות'ים תקפו את הספינה האמריקנית "גנקו פיקארדי" במפרץ עדן
מפת תימן והבירה צנעא שהותקפה בטילים [צילום: AP]
גשר הפיקוד של HMS Diamond [צילום: משרד ההגנה הבריטי/AP]
+החות'ים ירו חץ לעבר עקב אכילס של המערב
08:04 18/01/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מיליציה שבטית במדינה נידחת חושפת שוב את נקודת התורפה של ארה"ב, דווקא בשל עוצמתה הכלכלית: התלות בשרשרות אספקה עולמיות - מנתח דייוויד איגנציוס בוושינגטון פוסט
מומחים בגרילה מודרנית [צילום: AP]
+להפיק מייד לקחים לוגיסטיים, תחום שבו נכשלנו במלחמות לבנון
08:01 18/01/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
שיחה 25 בסדרת דיוני עומק עם אל"ם (מיל') ד"ר רונן איציק, מבכירי עמותת "הביטחוניסטים". בשיחה זו הדגיש אל"ם איציק שיש להפיק לקחים לוגיסטיים מהמלחמה בעזה, תחום שבו נכשלנו בשתי מלחמות לבנון, לקראת המלחמה בחיזבאללה

צה"ל בגבול הצפון [צילום: דוד כהן/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ה-7 באוקטובר - אינו מזכיר את השואה
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
לא אמרת כלום
19/01/24 00:04
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני גדעון סער מתנגד לעסקה עם חמאס בשלב הזה של המלחמהה, וטוען (יום ה', 18.1.24) בראיון לגל"צ כי גם "גנץ ואיזנקוט לא חושבים שצריך לשנות את יעדי המלחמה או לוותר על השמדת חמאס".
18/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בח'אן יונס, הלוחמים הפועלים במרחב חיסלו ביממה האחרונה כ-40 מחבלים. בהכוונה מודעינית, לוחמי יחידת אגוז פשטו על בית מחבל ואיתרו בו עשרה רימונים, רובה מסוג קלאצ׳ניקוב, ציוד צבאי ואמצעים טכנולוגיים.
18/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
למדינת ישראל שמורה הזכות להגיב תגובה צבאית נגד מי שארגן טבח אכזרי של מאות יהודים בשבת י"ב בתשרי תשפ"ג בכעשרים ישובים כפריים בנגב. את הנגב שהתעורר ביום י"ב בתשרי תשפ"ג לא קידמה שמש זורחת, אלא שמש אפלה וקדורנית שליוותה חיות אדם חמאסיות, שבאו לטבוח, לשרוף, לבזוז, לאנוס, לחטוף קשישים וילדים ולבצע כל מעשה פגע אפשרי.
ארה"ב ביצעה במהלך הלילה גל תקיפות נוסף נגד המילציה של החות'ים בתימן. צבא ארה"ב הודיע שכוחותיו ביצעו מתקפה נגד 14 טילים של החות'ים שהוטענו לשיגור מתימן, שהיוו איום מיידי על ספינות סחר וחיל-הים האמריקני באזור.
18/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
החות'ים הם מיליציה שבטית במדינה שרוב האמריקנים כלל אינם יודעים היכן היא שוכנת, אבל ביכולתם לשבש את שוקי העולם – וזה בדיוק מה שהם עושים מזה שלושה חודשים; בשבוע האחרון לבדו, פרמיית הסיכון לספינות השטות באזור זינקה ב-40%. היכולת לחנוק צווארי בקבוק היא חולשה גוברת והולכת של הכלכלה העולמית, עליה לא מדברים ושאותה ארה"ב כמעט אינה יכולה למנוע – כותב דייוויד איגנציוס, מבכירי הפרשנים בוושינגטון פוסט.
18/01/2024  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
לוד הייתה הצומת החשוב ביותר בארץ ישראל בתקופת המנדט בו נפגשו קווי הרכבת - יפו ירושלים שחצו את הארץ לרוחב וקווי הרכבת חיפה - קנטרה שחצו את הארץ לאורך וקישרו אותה למצרים
חיים רמון
חיים רמון
ראשי מערכת הביטחון החליטו לא לכבוש את הרצועה ולא להקים ממשלת צבאי ברצועה    כתוצאה מכך, חמאס חוזר ומשתלט מחדש על כל שטח שמפנים חיילי צה"ל    גלנט והלוי וגם נתניהו מבינים היטב שהם נכש...
עידן יוסף
עידן יוסף  |  
שיעור היירוט של כטב"מים נמוך משמעותית משיעור יירוט הרקטות. במערך ההגנה האווירית הודפים את הטענות כאילו לא נערכו מראש לאתגר ומסבירים זאת במורכבות - גודל הכטב"מים, משך המעוף הקצר, הט...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il