|   15:07:40
  מאיר רבינוביץ  
כותב ועורך ספרים אוטוביוגרפיים, ספרי תעודה וספרי הנצחה.
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מתי יש להזמין הובלה עם מנוף?
קבוצת ירדן
כך עזר עוד ניר ליסטר להוריד פרופיל מקרבי בשביל מיונים טכנולוגיים
גלנט. יגלה בדרך הכואבת [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]

יואב גלנט - המאותרג השימושי

האם יואב גלנט באמת ובתמים חושב שהאתרוג התקשורתי שיקבל אם יפעל להפלת ממשלת נתניהו יציל אותו מלשם על חלקו כשר הביטחון במחדל ה-7.10.23?
05/03/2024  |   מאיר רבינוביץ   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

יואב גלנט עשה את הטירונות הפוליטית/ציבורית שלו בלשכה החשובה ביותר במדינת ישראל - לשכת ראש-הממשלה. גלנט, לאחר 26 שנות שירות בצה"ל במגוון תפקידים צבאיים קרביים ופיקוד על אינספור מבצעים נועזים, במסגרת שירותו בין השאר כמפקד שייטת 13 (הקומנדו הימי), מפקד אוגדת עזה, ראש מטה זרוע היבשה ועוד, מונה הקצין הקרבי הנועז והמצטיין למזכירו הצבאי של ראש-הממשלה אריאל שרון (בדרגת אלוף) בשנת 2002. גלנט כיהן בתפקיד המזכיר הצבאי של אריק שרון עד שלהי שנת 2005.

שלושת השנים שבהן כיהן גלנט בלשכת רה"מ שרון היו מן הסוערות בהיסטוריה של המדינה - האינתיפאדה השנייה הרצחנית התחוללה במלוא עוזה וקבלת ההחלטה והביצוע של "תוכנית ההינתקות" מרצועת עזה. אריק שרון הגיע ללשכת רה"מ, שיא מאווייו הפוליטיים, עייף, לא בקו הבריאות ומצולק קשות מהביקורת, שלא נאמר הקטילה התקשורתית/ציבורית שלו, בעקבות מלחמת לבנון הראשונה שהוא היה האדריכל שלה, והטבח במחנות הפליטים סברה ושתילה, שבעקבותיו, ועדת חקירה ממשלתית ("ועדת כהן"), המליצה להדיח אותו מתפקיד שר-הביטחון מה שנראה בזמנו כקץ הקריירה הפוליטית של שרון.

בהגיעו ללשכת רה"מ, בנסיבות פוליטיות מורכבות החליט אריק שרון, כפי שהסתבר בדיעבד, לכבוש את לב התקשורת והעיתונאים שרבים מהבולטים בהם עיינו את שרון ממש, תוך שהוא מצפצף על בוחריו, ומפנה עורף בגסות לכל דרכו האידיאולוגית עליה לחם ואותה הוביל באומץ ובנחישות בתפקידיו הרבים במשך שנים רבות! אריאל שרון הקפיד לקיים קשר רצוף עם עיתונאים שמתחו עליו בשנים הקודמות ביקרות קטלנית, כמו נחום ברנע ושמעון שיפר. מדי ערב ביום רביעי, ישבו צמד הפרשנים הבכירים בלשכתו של שרון והוא הקדיש להם מזמנו היקר! לימים שיתף שיפר את קוראי ידיעות אחרונות ביחסיו הקרובים עם שרון ששיתף אותו בתלאותיו האישיות וכן במהלכים מבצעיים של כוחות הביטחון. העיתונאי הוותיק, עוזי בנזימן, כינה את מערכת היחסים בין שרון לכמה מהעיתונאים הבכירים בישראל בכלל ועם שמעון שיפר בפרט "מערכת יחסים חסרת תקדים ומסוכנת" (מאמר שפרסם בנזימן ב"עין השביעית" -"הלו שמנמני" 15/01/2014).

שרון לא הסתפק בקירבתם של שיפר וברנע, הפרשנים הבולטים בידיעות אחרונות. את הסקופ הגדול של "תוכנית ההינתקות" מעזה מסר שרון בשיחה אישית לפרשן הבכיר של עיתון הארץ, יואל מרקוס המנוח, בפגישה שקיים איתו במעונו בירושלים, ביום שני, 22.2.2004. מרקוס היה מגדולי מבקריו (בלשון המעטה), של אריאל שרון. שרון העייף והמצולק תקשורתית, המסובך הוא ובני משפחתו בחקירות פליליות, החליט שאם הוא לא יכול להילחם בתקשורת העויינת אותו שנים רבות, הוא יתחנף אל החריפים שבמתנגדיו בתקשורת.

צמר גפן ונייר צלופן

וכך עשה! והצליח! בכנס במכון "ואן ליר" שדן בתפקיד התקשורת ב"תוכנית ההינתקות,(22.5.2005), הפרשן הבכיר בערוץ החדשות הנצפה בישראל, אמנון אברמוביץ' הדהים את הנוכחים כאשר תיאר בפניהם מה צריך להיות היחס התקשורתי לאריאל שרון בגלגולו הפוליטי החדש - "צריך לשמור על שרון כמו על אתרוג, לשומרו בקופסה אטומה מרופד בספוגית, צמר גפן ונייר צלופן, לפחות עד תום ההינתקות! לדעתי צריך לשמור עליו לא רק מהדגלים הפוליטיים, אלא גם מהדגלים המשפטיים... לפחות עד סוף תהליך ההינתקות! אחר כך, נשקול מחדש!" לימים הגיב על גישתו זו של אמנון אברמוביץ' הפרופסור הבכיר למשפטים (שעמדותיו הם עמדות שמאל מובהקות) - "עמדותיו של אמנון אברמוביץ' בדבר היחס המגונן כלפי שרון החדש, היא מסוכנת והרסנית מאין כמוה! היא מסירה מן העיתונאי את החובה לטפל בנושא סיקורו, ללא משוא פנים!" (מאמר ב"עין השביעית", יולי 2005).

כנראה שמזכירו הצבאי של אריק שרון, יואב גלנט, הפנים את יחס התקשורת לאריק שרון החדש והחליט שמה שהיה טוב לאריק שרון, יכול להיות טוב גם לו! לאחר שפרש מתפקיד המזכיר הצבאי, מונה גלנט לאלוף פיקוד הדרום ופקד על מבצעים רבים של צה"ל ברצועת עזה, כולל במבצע "עופרת יצוקה". ב-5.9.2010 אישרה ממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו את המלצתו של שר הביטחון אהוד ברק למנות את יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל אחרי גבי אשכנזי. כשנתיים קודם לכן פרסם העיתונאי קלמן ליבסקינד שורה של תחקירים על התנהלותו שלל יואב גלנט בנושא שימוש בקרקעות ציבוריות. ליבסקינד חשד כי גלנט השתלט, לכאורה, על עשרות דונמים במושב עמיקם.

בישיבת הממשלה שדנה באישור מינויו של גלנט לתפקיד הרמטכ"ל, השר מיכאל איתן הצביע נגד המינוי, על-רקע התחקיר של קלמן ליבסקינד. "ועדת טירקל" הדנה במינוי בכירים בשירות הציבורי גם אישרה את המינוי למרות התחקירים, אך בעקבות עתירות לבג"ץ, הודיע היועמ"ש יהודה וינשטיין כי "יש קשיים משפטיים משמעותיים להגן על מינוי של גלנט בבג"ץ" וביקש מהממשלה, לשקול את המינוי מחדש! בעקבות חוות דעת זו, החליטו נתניהו וברק, לבטל את מיניו של גלנט לרמטכ"ל צה"ל. וכך, רגע לפני שהגיע לפסגה הצבאית, אולץ גלנט לוותר על חלום חייו! אין ספק שהפרשה התירה בגלנט צלקת והוא היה בטוח, אולי עד היום, שנעשה לו עוול גדול!

אחרי שפרש מצה"ל ומילא כמה תפקידים בחברות עסקיות, החליט גלנט להצטרף לחיים הפוליטיים. הוא מצא את מקומו במפלגתו של משה כחלון "כולנו" ומונה לשר השיכון. תוך כדי כהונתו, פילטרט גלנט בגלוי עם אנשי תנועת "הליכוד". בינואר 2019 הצטרף למפלגת השלטון ומונה לתפקיד שר-החינוך. בתקופת הליכוד באופוזיציה, בזמן ממשלת בנט/לפיד, היה גלנט לחבר כנסת מן השורה. אתר "שקוף" דירג את גלנט כאחד מחמשת חברי הכנסת העצלים ביותר...

אחרי בחירות נובמבר 2022 וניצחון "הליכוד", מינה בנימין נתניהו את יואב גלנט לתפקיד הנכסף שלמענו הצטרף גלנט לפוליטיקה, שר הביטחון של מדינת ישראל. כמו שאמרו על שרון בשעתו - "מי שלא רצה אותו כרמטכ"ל, קיבל אותו כשר-ביטחון"...

השבת השחורה

היחסים בין גלנט לנתניהו ידעו מאז בעיקר מורדות - גלנט התנגד למינויו של בצלאל סמוטריץ' כשר במשרדו האחראי על מתאם פעולות הממשלה בשטחים. הוא זכה לגיבוי תקשורתי נרחב במאבקו במינויו של סמוטריץ. כאשר המאבק נגד הרפורמה המשפטית, אחד מדגליה של הממשלה שנבחרה בנובמבר, תפס תאוצה, כולל איומים מוצהרים של אנשי מילואים שיסרבו לשרת, גלנט נבהל ונאם בפומבי נגד המהלך המשמעותי של ממשלת נתניהו הנוכחית. ראש הממשלה פיטר אותו אך אחרי זעם ציבורי חסר תקדים, "ליל גלנט", ובגיבוי תקשורתי נרחב, נתניהו נאלץ לסגת ממהלך הפיטורים וגלנט נשאר בתפקיד שר-הביטחון.

ואז הגיע השבת השחורה של 7.10.23 והמחדל הצבאי הקולוסאלי. כל ראשי מערכת הביטחון כבר הודיעו כי בתום מלחמת "חרבות ברזל" הם יניחו את המפתחות וילכו הביתה! מחאה ציבורית רחבה בגיבוי תקשורתי רחב, דורשת מראש הממשלה נתניהו לקחת אחריות, להתפטר ולהכריז על בחירות חדשות "עכשיו"! "אתה הראש, אתה אשם" זועקים שלטי המחאה ברחובות, בין השאר של "לוחמי כיפור"(!?). "ממשלת המחדל של נתניהו סמוטריץ' ובן-גביר צריכה ללכת - עכשיו" זועקים מפגינים ברחובות והאברמוביצים למיניהם באולפנים. ורק שם אחד לא מוזכר, לא נדרש להסיק מסקנות, ונשאר "יבש" תקשורתי וציבורי - יואב גלנט, שר הביטחון בתשעת החודשים שקדמו ל-7.10.23 ועד היום. מקרי?

גלנט הביו כנראה שעליו לעשות מעשה, לא להישאר בספינת נתניהו הטובעת (!?) וכמורהו ורבו הפוליטי הראשון, אריאל שרון, גלנט מבצע מהלכים שירחיקו אותו מזיהוי עם הממשלה הנוכחית ויאפשרו לו להישאר במערכת הציבורית בתפקיד בכיר גם בממשלה הבאה (ממשלת גנץ???). בתמורה, הוא יבצע מהלכים שיביאו, לדעתו ולדעת התקשורת לפירוק הממשלה הנוכחית! זהו הרקע לנאומו על "חוק הגיוס"! ואכן מחיאות הכפיים וקריאות העידוד לגלנט הגיעו מיד אחרי נאומו - בן כספית כתב כי "נאום גלנט הוא הנאום החשוב שלו מאז ה-7.10 - נאום אמיתי ולא דברי רהב וקשקוש על ניצחון מוחלט", גנץ ולפיד בירכו, "אחים לנשק" התלהבו "גלנט הוא הראשון להתעשת כאשר אמר ביושרה את המובן מאליו לגבי גיוס לצבא של כלל החברה הישראלית", יוסי ורטר צהל בהארץ - "גלנט מתנתק מקואליציית ה-64", ואהוד ברק, בכבודו ובעצמו, שיבח את גלנט.

האם יואב גלנט באמת ובתמים חושב שהאתרוג התקשורתי שיקבל אם יפעל להפלת ממשלת נתניהו יציל אותו מלשם על חלקו כשר הביטחון במחדל ה-7.10.23? כמו שלא עלה על הדעת שגולדה מאיר לבדה תשלם על מחדל מלחמת יום הכיפורים, וגם שר הביטחון משה דיין (והרמטכ"ל דדו), נאלצו ללכת, כך ברור, שאם ראש הממשלה נתניהו ייאלץ להתפטר, כמו כל הצמרת הביטחונית, שכבר הודיעה שתסיים את תפקידה בתום המלחמה, כך גלנט יגלה שגורלו לא יהיה שונה, גם אם במו ידיו יגרום להפלת ממשלת נתניהו! הוא יגלה בדרך הכואבת שהתקשורת המאתרגת וחלק מהחיבוק הציבורי ייעלמו רגע אחרי שגלנט יספק להם, אם בכלל, את הסחורה שהם כל כך רוצים - הפלת ממשלת הימין ! גלנט כבר לא יהיה בתפקיד שימושי מבחינתם!

נ.ב. חשוב: אין בכתוב הנ"ל, כדי להפחית מהצורך הקריטי, לדעתי, למצוא דרך לשלב את כל החרדים בשירות הביטחון של מדינת ישראל, בדרך כזו או אחרת! וככל שיקודמו ויעשו צעדים בכיוון הזה, כך יהי טוב וחשוב! אי-שילובם של החרדים בגופי הביטחון של מדינת ישראל, יגרום כבר בטווח הנראה לעין, לפירוק החברה הישראלית ולסיכון המשך קיומה של מגינת ישראל כמדינה עצמאית וריבונית! ככל שהחרדים יבינו ויפנימו זאת מוקדם יותר, כך ייטב להם ולכולנו!

כותב ועורך ספרים אוטוביוגרפיים, ספרי תעודה וספרי הנצחה.
תאריך:  05/03/2024   |   עודכן:  05/03/2024
מאיר רבינוביץ
+שתי סגירות מעגל בשעה; צה"ל תקף עמדות שיגור מהן בוצע ירי לאצבע הגליל
23:05 05/03/24  |  עידן יוסף
לפני זמן קצר, מטוסי קרב תקפו עמדת שיגור במרחב א-טייבה ממנה בוצעו שיגורים למרחב קריית שמונה הערב. בנוסף, כלי טיס תקף עמדת שיגור נ"ט במרחב ערב אל לויזה ממנה בוצעו שיגורים למרחב קריית שמונה.

מוקדם יותר היום (ג') מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון חיזבאללה במרחב דבין ותשתית טרור של הארגון במרחב עייתא א-שעב.

+המשטרה: "סוג המעברים שיש אצלנו לא קיים באף מקום בעולם"
21:53 05/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בוועדה לביטחון לאומי הועלו מספר הצעות, ביניהם אזרוח המעברים, שימוש בטכנולוגיות חכמות ותגבור כוח האדם  ▪  קיימת מחלוקת בנוגע לגורם המוביל שצריך לרכז את הפתרונות  ▪  יו"ר הוועדה הדגיש את חשיבות שינוי דרך החשיבה והפסקת בחינת חיי אדם בהיבט תקציבי  ▪  צה"ל: "יש לאזרח את המעברים הגדולים בעוטף י-ם ואת כוח האדם להעביר לפעילות במעברים אחרים  ▪  המשטרה: שוטרי מג"ב הם לוחמים ולא מאבטחים
רועי הראל, אלי לוי, עמרם נידםרועי הראל, אלי לוי, עמרם נידם [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+נחתם צו המאריך את תקופת ההגנה מפיטורי חיילי מילואים ל-60 יום
20:30 05/03/24  |  עידן יוסף
שר העבודה יואב בן-צור חתם על צו הרחבה לטובת משרתי המילואים ובני זוגם המרחיב את תקופת ההגנה מפיטורים מ-30 יום ל-60 יום ובכך מונע ממעסיקים לפטר אותם.

הרחבת ההסכם הקיבוצי נעשתה לאחר עבודת מטה ע"י צוות הממונה הראשית על יחסי עבודה במשרד העבודה בראשות עו"ד רבקה ורבנר.

ההסכם הקיבוצי יכלול בתוכו גם:
  • עד 8 ימי העדרות בתשלום להורים לילד עד גיל 14.
  • בנוסף ככל שלא התאפשר לעובד לנצל צבירת חופשה בשנת 2024 בשל מלחמת חרבות ברזל, יתאפשר לנצלם ב-2024 (גרירת החופשה, שאינה מותרת כיום).

[צילום: תקשורת שר העבודה]
+מטח רקטות כבד נורה לאצבע הגליל
20:18 05/03/24  |  עידן יוסף
עשרות רקטות נורו מלבנון לאצבע הגליל. כתוצאה מהירי ישנה הפסקת חשמל.

שר הביטחון יואב גלנט אמר היום ללוחמי יחידת מורן של חיל-התותחנים בצפון הארץ: "צריך להבין את המצב שבו אנחנו נמצאים מול חיזבאללה - הם מדרדרים את המציאות כל הזמן ומקרבים אותנו לנקודת הכרעה שבה אנחנו נצטרך לקבל החלטה מה אנחנו עושים, ואצלנו המשימה העליונה היא להחזיר את התושבים הביתה".
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+בלעדי: המבקר יבחן ליקויים בטיפול בחללים, פינוי מפונים וניהול מטות חרום
19:36 05/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הביקורת המקיפה של מבקר המדינה אנגלמן על היערכות המדינה למתקפת הפתע והתנהלותה במהלך מלחמת חרבות ברזל תתמקד גם בתפקוד המערכות האזרחיות  ▪  היא תבחן נושאים כמו הגנת סייבר, פינוי פצועים ותבחן גם את התמודדות הממשלה עם מבצעי תודעה וההסברה הבינלאומית והלאומית במהלך המלחמה
לוח זיכרון בקיבוץ בארי [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+נוכלים מצריים עקצו עזתים ששילמו להם כדי לצאת מהרצועה
19:26 05/03/24  |  עידן יוסף
ערוצים עזתיים: קבוצה מתוחכמת של נוכלים מצריים התחזתה לעובדי חברת Ya Hala העוסקת בתיאומי יציאה מעזה למצרים - בתמורה ל-5,000 דולר לאדם. המתחזים הונו עשרות משפחות עזתיות ששילמו להם מאות אלפי דולרים במצטבר כדי לצאת מהרצועה. המשפחות נתקעו בעזה - והכסף נעלם (אבו עלי).

+משלחת ישראלית תגיע מחר לקהיר לשמוע את עמדת חמאס
19:14 05/03/24  |  עידן יוסף
מקור מצרי לעיתון אל-ערבי אלג'דיד הפרו קטרי: משלחת חמאס תעזוב היום את קהיר בתום שלושה ימי דיונים. משלחת ישראלית צפויה להגיע מחר לבירת מצרים כדי לשמוע את עמדת חמאס ולהשיב עליה.

מקור מצרי לערוץ אלע'ד: סבב השיחות בקהיר לגבי ההפוגה בלחימה ועסקת חטופים הוארך עד מחר.
+יו"ר רע"ם נועד עם מלך ירדן בנושא הר-הבית
18:37 05/03/24  |  עידן יוסף
ח"כ מנסור עבאס וחברים נוספים במפלגת רע"ם נפגשו עם מלך ירדן, עבדאללה, שבפגישתם הדגיש בפגישה את הצורך לעצור את ה"התקפות והצעדים של ישראל שישפיעו לרעה על המתפללים במתחם הר-הבית" (כאן חדשות).
+צפו: מטוס אף-15 מיירט כטב"ם שחצה מסוריה
18:29 05/03/24  |  עידן יוסף
בשעות הבוקר המוקדמות, זוהה על-ידי מערכות הבקרה והגילוי של חיל-האוויר כלי טיס בלתי מאויש, אשר חצה מסוריה לשטח ישראל. התרעה הופעלה ביישומון פיקוד העורף בשטחים פתוחים בצפון הארץ. לוחמי צוות האוויר במטוס קרב מסוג אף-15 יירטו אותו בהצלחה.
+נתניהו הכריע: לא יוטלו הגבלות על ערביי ישראל ברמדאן
18:26 05/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הערכת מצב ביטחונית תתקיים מדי שבוע ותאפשר התאמת מדיניות כניסה להר-הבית  ▪  בן-גביר תקף את ההחלטה ואמר שהיא מסכנת את אזרחי ישראל ועלולה להוות ניצחון לחמאס
הר-הבית [צילום: ליאו קוריאה/AP]
+חייל נפצע קשה בפיגוע דקירה סמוך לצומת יצהר; המחבל חוסל
15:48 05/03/24  |  מירב ארד
חייל צה"ל נפצע באורח קשה מדקירה בצומת יצהר הגדולה שבחטיבת שומרון ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקוה. המחבל חוסל. הלוחמים ממשיכים בסריקות במרחב.

"לפני זמן קצר, מחבל חמוש בסכין הגיע לעמדה בה אני ולוחמיי פעלנו באזור צומת יצהר הגדולה, ופצע את אחד הלוחמים", אמר סמ"ר ע', מפקד כיתה בגדוד 90, מפקד הכוח שחיסל את המחבל בפיגוע, "הכוח, בפיקודי, חתר למגע וחיסל את המחבל. אנחנו פועלים ביום ולילה כדי לשמור על ביטחון הגזרה ולסכל טרור. לא נאפשר לטרור לשבש את אורח החיים של האזרחים".
סמל-ראשון ע׳, מפקד כיתה בגדוד 90, מפקד הכוח שחיסל את המחבל בפיגוע
הסכין ששימש לפיגוע [צילום: דובר צה''ל]
+אזעקה הופעלה במנרה
15:18 05/03/24  |  מירב ארד
אזעקה מפני ירי רקטות וטילים הופעלה במנרה שבצפון.
+משטרה מטפלת בזירת נפילה של פריטי רקטה בסביבת קרית שמונה
14:53 05/03/24  |  מירב ארד
משטרה מטפלת כעת בזירת נפילה של פריטי רקטה בסביבת העיר קרית שמונה, נזק נגרם לרכוש ואין דיווח על נפגעים בשלב זה. שוטרים וחבלני המשטרה של מחוז צפון מבודדים כעת את זירות הנפילה וסורקים אחר שרידים נוספים, לשם הסרת סיכון נוסף לציבור.

+אזעקות בבית הלל, מטולה וקריית שמונה
14:24 05/03/24  |  מירב ארד
אזעקות מפני רקטות וטילים ביישובים בצפון: בית הלל, כפר גלעדי, כפר יובל, מטולה, מעיין ברוך, קריית שמונה, תל חי, הגושרים.
+גלנט ליועצו של ביידן: התוקפנות של חיזבאללה מקרבת אותנו לנקודת הכרעה
14:22 05/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון יואב יואב גלנט, אירח בלשכתו את עמוס הוכשטיין, יועצו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ושוחח עימו על המאמצים הנעשים להגעה להסכם שיסיים את העימות בצפון
גלנט בפגישה עם הוכשטיין [צילום: שחר יורמן]
+כתיבת עבודות אקדמיות על מלחמת "חרבות ברזל"
14:19 05/03/24  |  כתיבת המומחים   |   לרשימה המלאה

[צילום: FREEPIK]
+אני מצפה לחזון השלום של ישעיהו
13:44 05/03/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
בעת שאני כותב שורות אלו, במנהרות האפלות של עזה חיים 134 יהודים, שחייהם בידי חסדי חמאס רצחני והם עוד עלולים לחזור אלינו בארונות מתים
יונה עם עלה של זית [צילום: איסאם רימאווי/פלאש 90]
+הימ"מ וצה"ל עצרו את מייסד גדוד בלאטה
13:05 05/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
המחבל מחמד טנג׳י, נעצר בעקבות מודיעין שעלה כי הוא מתכנן יחד עם נוספים לבצע פיגוע בטווח הזמן המיידי  ▪  בכפר דאן נהרס בית המחבל שלקח חלק בביצוע פיגוע הירי בחווארה
הריסת בית המחבל בכפר דאן [צילום: דובר צה"ל]
+האפרטהייד כבר כאן
13:05 05/03/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
אם הכניסה תותר לבני 40 ומעלה - יש להחיל זאת על יהודים וערבים כאחד  ▪  ואם יש צורך בבדיקה מיוחדת - בבקשה, ליהודים ולערבים באורח זהה; אוי לנו שצריכים בכלל להסביר זאת
אפליה גזענית [צילום: נעמה שטרן/פלאש 90]
+אזעקות בצפון: זרעית, ערב אל עראמשה ושומרה
12:13 05/03/24  |  מירב ארד
אזעקות הופעלו בצפון: זרעית, ערב אל עראמשה ושומרה
+גנץ בוושינגטון
12:01 05/03/24  |  מרדכי ליפמן   |   לרשימה המלאה
אל נשלה את עצמנו  ▪  ביקורו של גנץ בוושינגטון "בושל" מראש, לפרטי פרטיו, כפי שהאמריקנים יודעים לעשות
גנץ. מזעור נזקים? [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+"גנץ שוחח עם האריס על חשיבות הסרת האיום של חמאס"
10:41 05/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
השניים שוחחו גם על מציאת פתרון להעברת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה באופן שיגיע לאוכלוסייה ולא לחמאס
גנץ בפגישתו עם האריס
+ההרוג מירי הנ"ט במרגליות אתמול: פאטניבין מקסוול אזרח הודו
10:21 05/03/24  |  מירב ארד
ההרוג מירי הנ"ט במרגליות אתמול הוא פאטניבין מקסוול, בן 31, ממדינת קראלה שבדרום-מערב הודו. מקסוול, הותיר אחריו ילדה בת 5, ואישה בהריון.
+צה״ל סיכל את מנהרת הטרור הגדולה ביותר שנחשפה בצפון רצועת עזה
10:08 05/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
המנהרה, בה תועד אחיו של סינוואר, נאטמה במבצע שנערך יותר משבוע, ובמהלכו הגיעו מאות משאיות מלט לרצועה וסתמו אותה
[צילום: דובר צה"ל]
+המבצע בשכונת חמד בעזה: נעצרו מחבלים שניסו להימלט בחסות האוכלוסייה
09:10 05/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
צוות הקרב של חטיבת הנח״ל ממשיך לפעול במרכז הרצועה וחיסל כעשרים מחבלים במהלך היממה האחרונה  ▪  במרחב בית חאנון, מכלול האש של החטיבה הצפונית זיהה חוליית מחבלים שהפעילה רחפן. מטוס קרב תקף וחיסל את החוליה
[צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+הנשיא: חמאס מבצע פשעי מלחמה ברבריים, חובתו של העולם להגיב בעוצמה
09:10 05/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הנשיא הרצוג הדגיש בתגובתו על הדוח כי הדוח מבסס בבהירות ויושרה את הפשעים המיניים השיטתיים והמתמשכים שמבצעים מחבלי חמאס"  ▪  הנשיא חזר על הצורך להמשיך במאמצים להחזיר את החטופים הביתה
הרצוג. פשעיים ברבריים [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
המתקפה בכפר עזה [צילום: גילי יערי/פלאש 90]
+השר כ"ץ על החזרת השגריר ארדן: "הבעת מחאה על מסמוס הדוח החמור"
08:45 05/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בפוסט שפרסם ברשת X מסביר שר החוץ: פשעי המין של החמאס ועוזריו הם הדבר החמור ביותר שהגיע לפתחו של האו"ם בתולדות מדינת ישראל. מחובתנו לפעול בכל דרך למען כבודן של הנאנסות
כ"ץ. תוקף את התנהלות מזכ"ל האו"ם [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
+פעילים חוסמים את מעבר ניצנה למשאיות הסיוע לעזה
08:12 05/03/24  |  מירב ארד
בשעה זו מעבר ניצנה נחסם למשאיות הסיוע לעזה ע"י ראשוני הפעילים שחוסמים בגופם את מעבר הסחורות - כך הודיעה (יום ג') תנועת צו 9. מאות נוספים מכל רחבי הארץ עם בני משפחות חטופים עושים את דרכם למעבר.
+מטוס קרב יירט כטב"מ שחצה מסוריה לשטח ישראל
08:10 05/03/24  |  מירב ארד
מטוס קרב של חיל האוויר יירט בהצלחה לפני זמן קצר מטרה אווירית (כטב״ם) שחצתה מסוריה לשטח ישראל.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
יואב גלנט - המאותרג השימושי
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
באום
6/03/24 14:46
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
בימים אלו, ימים מדממים, כשכל יום נקטפים חיי יהודים, אני מייחל שהחזון של ישעיהו בן אמוץ בפרק ב' לא ימתין לאחרית הימים, אלא כבר היום יתחיל במלאכת קרימת העור והגידים וייתן לחזון שלו אותות חיים מציאותיים של חיי שלום, שקט ושלוה. אני מייחל לכך שלא נשמע יותר את אימות המלחמות הפוקדות את חיינו יותר מדי פעמים, כשכל פעם הן קוטפות ללא רחם חיים יקרים של בני עמנו. בעת שאני כותב שורות אלו, במנהרות האפלות של עזה חיים 134 יהודים, שחייהם בידי חסדי חמאס רצחני והם עוד עלולים לחזור אלינו בארונות מתים.
לוחמי הימ"מ וצה"ל עצרו הבוקר בהכוונת שב"כ את אחד מהפעילים המרכזיים בתשתית הטרור בבלאטה. המחבל שנעצר הוא מחמד טנג׳י, בעקבות מודיעין שעלה כי הוא מתכנן יחד עם נוספים לבצע פיגוע בטווח הזמן המיידי. טנג'י הוא אחד מהפעילים המרכזיים בתשתית הטרור בבלאטה בשנה האחרונה.
05/03/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
יואב גלנט, בני גנץ והרצי הלוי גייסו לעזרתם את השכל הישר והסבירו לפורעים המכהנים בממשלה כי הגבלת הכניסה של ערביי ישראל להר-הבית בחודש רמדאן עלולה להוביל לשפיכות דמים.
05/03/2024  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
התשובה של ממשלת ישראל ללחצים מבית ומחוצה לו חייבת להנתן כאן ועכשיו. בשטח, במקום בו ישראל לוחמת על עתידה ועל תקוותיה לשלום מכובד ובר קיימא במזרח התיכון. שלום זה יושג אך ורק על-ידי כניסת צה"ל לרפיח ולציר פילדלפי. זו הדרך היחידה בה תוכיח ממשלת ישראל הנבחרת כי היא עומדת על העקרון שהציבה לעצמה בראשית המלחמה: מיטוט החמאס והרס התשתיות שהקים וכמובן שחרור השבויים במקביל.
05/03/2024  |  מרדכי ליפמן  |   יומני בלוגרים
מפלגת המחנה הממלכתי ציינה (יום ג', 5.3.23) כי יו"ר הסיעה, השר בני גנץ, שוחח אתמול בפגישתו בוושינגטון עם סגנית נשיא ארה"ב קמלה האריס על חשיבות המשימה של הסרת האיום של חמאס.
05/03/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
צבי גיל
צבי גיל
במציאות הזאת אף שהמערכה בפנים היא קשה וסיזיפית, בחוץ היא תהיה יעילה יותר שכן הבן-גבירים והסמוטריצ'ים אף שהם מצויים בכול מקום אינם קובעים את סדר היום כפי שאלה קובעים אצלנו
בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
תגובה לכותרת הראשית בידיעות אחרונות לפיה מערכת הביטחון ממליצה לדרג המדיני לעצור את המלחמה בעזה בהסכם עם חמאס
עידן יוסף
עידן יוסף
יש כל מיני כללים וכלים לפרשנות חוזים, והם משתנים ממדינה למדינה. גם אם החוזה כתוב בשפה ברורה, צריך להבין את ההקשר, הנסיבות והמטרה העסקית שלו. במקרה של ספק, השופט הוא הפרשן, והוא יכו...
ויכוח שקשה לנהל במנותק מההערכה הכללית לטראמפ [צילום: מאט רורק/AP]
שמואל רוזנר
סקרים שפורסמו לאחר הרשעתו של טראמפ הציגו תוצאות סותרות בנוגע ליתרון בין המועמדים. למרות ההרשעה, טראמפ הצליח לגייס סכום כסף נכבד מתורמים בתוך זמן קצר. הדילמה העיקרית לבוחרים היא האם...
עמיחי שיקלי
עמיחי שיקלי
אחרי שני כטב"מים שירה חיזבאללה חתמת איתו על הסכם כניעה מביש    נכנעת ללחצי הממשל האמריקני    הכנסתם עשרות אלפי פועלים עזתים ללא שום בקרה ופיקוח
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il