|   15:07:40
  דן מרגלית  
עיתונאי, פרשן ראיתי שמעתי
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מרפאת כאב תל אביב - מה חשוב לדעת לפני שבוחרים?
כתיבת הממחים
מעוניינים לשדרג את הבית אבל חסר לכם הון עצמי? בואו לשמוע מה יש למשכנתה הפוכה להציע עבורכם!
פגרה עדיפה [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]

הח"כים - והפגרה

בעצם מדוע שהח"כים לא יאשרו לעצמם פגרה? אבל לא סתם אלא ללא מגבלת זמן, לכו לפגרה, לכו ואל תשובו
27/03/2024  |   דן מרגלית   |   יומני בלוגרים   |   כנסת 25   |   תגובות

אחרי שנים רבות בתקשורת, ולמראה אירועים מביכים בשיטת הסרט הנע, סברתי כי אין כבר מה שיכול לטלטל אותי עד שצפיתי הלילה בטלוויזיה.

ישבו להם נציגי משפחות החטופים "קרועי לב אך נושמים" (שאול מנתן אלתרמן) ולעיניהם, במין אטימות המעידה על אוטיזם ציבורי, מאשרים הח"כים פגרה לעצמם. ככה, בנונשלטניות, כאחד הח"כים שהדף את זעם משפחות החטופים ב"יאללה, יאללה" יהיר ומתנשא.

לרגע נתקפתי דווקא בציניות עליזה. בעצם מדוע שהח"כים לא יאשרו לעצמם פגרה? אבל לא סתם אלא ללא מגבלת זמן. לכו לפגרה. לכו ואל תשובו. הן משכורותיכם בפגרה עדיין עולות לנו כמשלמי מיסים פחות מאשר בימים בהם מכונת הרעל וההצבעה המשמעתית שלכם עובדות בקצב מלא. אכן צאו לפגרה פגרים פוליטיים שכמותכם.

פורסם בדף הפייסבוק של דן מרגלית
תאריך:  27/03/2024   |   עודכן:  27/03/2024
דן מרגלית
+בקריאה ראשונה: הגנה מוגברת לצרכן מפני עוסקים מפרים
20:12 27/03/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק להגנה על הצרכן מפני עוסקים המבצעים הפרות בנסיבות מחמירות (תיקוני חקיקה), התשפ"ד-2024, אליה הוצמדה הצעה פרטית של חברת הכנסת מירב כהן וקבוצת חברי כנסת. 12 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת הכלכלה.

מוצע בה לתקן את חוק הגנת הצרכן באופן שיסמיך את הממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן לקבוע כי עוסק הוא מפר בנסיבות מחמירות ובאופן שיסמיך אותו להעביר מידע אודות קביעה כאמור לנותן שירותי תשלום ולמנהל מערכת ההוצאה לפועל. עוד מוצע לתקן את חוק שירותי תשלום כך שיסדיר את חובותיהם של נותני שירותי תשלום, מקום בו ניתנה הודעה על ידי הממונה על כוונה לקבוע כי עוסק הוא מפר בנסיבות מחמירות.

מוצע כי לאחר מתן הודעה על כוונה כאמור, תיבחן האפשרות להפסיק להעביר לעוסק את הכספים שנסלקים עבורו ואלו יוחזקו אצל הסולק לטובת העוסק עד שתינתן קביעה סופית בתום הליך שימוע. כמו כן, מוצע לתקן את חוק ההוצאה לפועל כך שאם נקבע כי עוסק הוא מפר בנסיבות מחמירות, לא ייפתחו תיקים חדשים וייסגרו תיקים פעילים לטובתו של הזוכה לגביו נקבע כי הוא מפר בנסיבות מחמירות.
+ניסים ואטורי מאיים לחשוף מי הגינקולוג שפגע בנשים
18:28 27/03/24  |  עידן יוסף
ח"כ ניסים ואטורי חשף כי בחורה צעירה הקרובה אליו נפגעה מינית בעת ביקור אצל גינקולוג בבית החולים פוריה ("עברתי תקופה מאוד קשה איתה"). לדבריו, בית החולים השעה את הגינקולוג - אך הוא ממשיך לקבל נשים בביתו. "אם הוא ימשיך לקבל נשים - אני אמשיך לנאום על כך בכנסת ולחשוף את שמו בציבור", איים ואטורי.
+סיוע כספי והקלות - זו המתנה של הכנסת לסטודנטים במילואים
18:16 27/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הכנסת אישרה חוק המעניק התאמות לסטודנטים ששירתו במילואים או כלוחמים  ▪  קרן הסיוע של המל"ג תוכל להתחשב בשירות צבאי ובשירות מילואים בחלוקת מענקים  ▪  סטודנטים ששירתו יותר מ-30 ימי מילואים בנסיבות חירום זכאים להתאמות מיוחדות מהמוסדות האקדמיים  ▪  לוחמים בסדיר יזכו לעדיפות בקבלה למוסדות אקדמיים במשך 5 שנים מיום השחרור
מיכאל ביטון, יוסי טייב ומשה טור פז [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+ועדת הכנסת תבחר את נציגי הכנסת לאספה הבוחרת את הרבנים הראשיים
16:52 27/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+אושר לקריאה ראשונה: גזירת מאסר על מחבלים בני פחות מ-14
15:05 27/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
קטינים בבני 14-12 שייגזר עליהם מאסר בגין עבירות המתה בנסיבות טרור ישהו במעון נעול עד שיועברו בגיל 14 למאסר  ▪  עוד נקבע כי כל עוד הקטין מוחזק במעון הנעול, רשאי בית המשפט להורות על קיום דיוני מעקב נוספים

[צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת]
+אושר בטרומית: חובת מתן מענה לאדם המתקשה בשימוש באמצעים דיגיטליים הניתנים ע"י גופים ציבוריים
14:38 27/03/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק תקשורת דיגיטלית עם גופים ציבוריים (תיקון - חובת מענה הולם), התשפ"ג 2023 של חבר הכנסת ישראל אייכלר. מוצע לקבוע כי גופים ציבוריים המספקים שירותים לציבור באמצעים דיגיטליים יחויבו במתן מענה הולם לאדם המתקשה בשימוש באמצעים אלה ומודיע כי הוא מעוניין בכך. כמו כן, מוצע לעגן את חובת שליחת המסרונים הקוליים למי שאינו מקבל מסרונים כתובים ומודיע כי הוא מעוניין בכך, ולקבוע כי מסרים כתובים ישלחו בגוף ההודעה ללא צורך בכניסה לקישור לצורך קריאתם.

+אושר בטרומית: מתווה פיצויים חדש לפינוי תושבי כפר שלם מבתיהם
13:50 27/03/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק בינוי ופינוי של אזורי שיקום (כפר שלם), התשפ"ג-2023 של חברת הכנסת קטי שטרית. מוצע לייצר מתווה חדש לפינוי תושבי כפר שלם מבתיהם. מוצע לאפשר למפונים לבחור בין שני מסלולי פיצוי: "מסלול בנה ביתך", שבו בסיס הפיצוי הוא הסכום הנדרש לבניית בית וכן זכויות בקרקע לשם כך, ו"מסלול פיצוי בשוק החופשי" שבו בסיס הפיצוי הוא סכום הנדרש לרכישת דירה בשוק החופשי.


+אושר בטרומית: החלת חובת התקנת מצלמות בגני ילדים לגילאי 3 עד 6
13:49 27/03/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום לפעוטות (תיקון - החלה על גני ילדים והגברת האכיפה), התשפ"ג-2023. מוצע להחיל את חובת התקנת המצלמות על גני ילדים בגילאי 3 עד 6, ולהאריך ל-60 ימים את תקופת שמירת הצילומים. בנוסף, מוצע לאפשר להורים, בתנאים מסוימים, לצפות בילדיהם בשידור חי ובאופן מקוון כדי לשפר את הבקרה, ולחייב את המשטרה להראות את הצילומים להורי ילדים ופעוטות שנפגעו כדי לשפר את שיקומם והטיפול בהם.

+מנכ"לית BE למנכ"ל סופר פארם: "התרגלתי שאתה מרים עלי את הקול"
13:30 27/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
עינת פלד שפירא: "סופר פארם תמשיך להיות מונופול עוד הרבה שנים, אנחנו רק רוצים לסדוק את זה ולאפשר תחרות"  ▪  מנכ"ל סופר פארם ניצן לביא: "שופרסל מנסה בצורה צינית למנוע מאיתנו לפתוח חנויות - היא המונופל"  ▪  ח"כ אזולאי: רשות התחרות אשמה במה שקרה
מנכ"ל סופר פארם ניצן לביא בדיון בוועדה [צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת]
+אושר בטרומית: בכל בית ספר ימונה עובד הוראה למניעת חרם חברתי
12:34 27/03/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק למניעת חרם חברתי בבתי ספר, התשפ"ג-2023 של חברי הכנסת קטי שטרית ויוסף טייב. לצורך טיפול בתופעת החרם החברתי כלפי תלמידים, מוצע לחייב כל מנהל בית ספר למנות עובד הוראה, יועץ או פסיכולוג חינוכי כממונה לעניין מניעת חרם חברתי שיעבור הכשרה להתמודדות עם התופעה, כפי שייקבע שר החינוך. עוד מוצע להקים מוקד פניות ארצי שיסייע לתלמידים שעברו חרם ולהוריהם, ולקבוע שתלמידים כאמור יהיו זכאים לסיוע פסיכולוגי. כן מוצע לתקן את חוק זכויות התלמיד כך שחוזרי מנכ"ל משרד החינוך יכללו הוראות גם בעניין התמודדות עם חרם חברתי.


+אושר בטרומית: מאגר מידע ממוחשב לחיסונים שינגיש לאזרח מידע בדבר כלל החיסונים שקיבל
11:44 27/03/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק לתיקון פקודת בריאות העם (הנגשת מידע ופנקס חיסונים למחוסן), התשפ"ד-2023. מוצע לרכז את המידע על כלל החיסונים הניתנים בישראל במאגר מידע ממוחשב שיקים שר הבריאות, ולאפשר לכל אזרח לגשת באופן עצמאי באמצעות מאגר המידע לפירוט החיסונים שניתנו לו - ואם הוא הורה לקטין - גם למידע אודות ילדו. במאגר ייכלל מידע על מועד ומיקום החיסון, פרטי החיסון שניתן ומידע רפואי רלוונטי הקשור למתן החיסון, וכן יתאפשר להעתיק את המידע ולהדפיסו באופן עצמאי וללא עלות, והכול בהתאם להוראות שיקבע שר הבריאות בתקנות.
+האם כיל תמשיך לשלוט בים המלח? גורל הזיכיון בסימן שאלה
11:22 27/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
זיכיון כריית משאבי טבע בים המלח של קבוצת ICL (כיל) יסתיים בשנת 2030  ▪  משרד האוצר מתכוון לפרסם מכרז חדש ומתכנן לתקן את חוק זיכיון ים המלח  ▪  הוועדה לפיקוח על הקרן לאזרחי ישראל: "אם לא יהיה מענה מתאים לזכות הסירוב הנתונה ל-ICL - נבחן פתרונות נוספים לרבות תיקון החוק"
המדינה תנסה להפיק יותר מהמכרז [צילום: יניב נדב/פלאש 90]
+חוק הסיוע להורים לילדים עד גיל 3 נכנס לתוקף
10:54 27/03/24  |  מירב ארד
חוק הסיוע להורים לילדים עד גיל 3 נכנס לתוקף. בהתאם לחוק, החל משנת המס 2024 תינתן תוספת נקודות הזיכוי ממס להורים לילדים עד גיל 3 שתחול רטרואקטיבית מינואר 2024. בשל ילד שנולד בשנת המס נוספה נקודת זיכוי לכל הורה, בשל כל ילד שמלאו לו שנה או שנתיים נוספו שתי נקודות זיכוי במס לכל הורה, ובשל כל ילד שמלאו לו שלוש שנים בשנת המס נוספה נקודת זיכוי לכל הורה.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות מי ומי בפרשה
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
הח"כים - והפגרה
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
בוקי שמואל
27/03/24 18:00
2
קובגר
28/03/24 15:13
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
ועדת הכספים התחילה לדון (27.3.24) בהצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 270) (תיקונים להגברת השקיפות בדיני המס ולעמידה בדרישות בין לאומיות בעניין חילופי מידע), התשפ"ד-2024.
27/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
מליאת הכנסת אישרה (ום ג', 26.3.24) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה (תיקון מס' 43), התשפ"ד-2024. 18 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים.
26/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
מליאת הכנסת אישרה (26.3.24) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה (תיקון מס' 42), התשפ"ד-2024. 16 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים.
26/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
מליאת הכנסת אישרה (26.3.24) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק תובענות ייצוגיות (תיקון מס' 15), התשפ"ד-2024. 15 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים.
26/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
נמשכת הכנתה לקריאה ראשונה את הצעת החוק להגברת התחרות בשוק השידורים, של ח"כ אריאל קלנר. כבר בפתח הדיון בוועדת הכלכלה, אמר היו"ר דוד ביטן כי מדובר בהצעת חוק חדשה, והוסיף כי יהיו לה תיקונים נוספים. הוא הסביר, כי ביטל את הסעיף הקשור לערוץ 14 מההצעה ובאשר לעניין הטיפול בעידן פלוס הכל כמעט מוסכם עם משרדי הממשלה. באשר לשימוש בארכיון התאגיד, אמר ביטן כי אין הסכמות על הכל.
26/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
רק ההיסטוריונים יקבעו בעתיד - וגם אז תהיה מחלוקת - מה היה נכון ממה, אך הפור נפל ומבחינה רגשית הוא בוודאי עונה על ציפיותיי
אלי אלון
אלי אלון
לוד הייתה הצומת החשוב ביותר בארץ ישראל בתקופת המנדט בו נפגשו קווי הרכבת - יפו ירושלים שחצו את הארץ לרוחב וקווי הרכבת חיפה - קנטרה שחצו את הארץ לאורך וקישרו אותה למצרים
עידן יוסף
עידן יוסף
רשתות הפארם הגדולות שולטות בחלק גדול מהקניונים המרכזיים דרך חנויותיהן ובעלות משותפת עם רשתות השיווק    הצעת חוק חדשה מבקשת להגביל פתיחת חנויות פארם חדשות בקרבת מקום לחנויות קיימות כ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il