|   15:07:40
  דן מרגלית  
עיתונאי, פרשן ראיתי שמעתי
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
האם ניתן לקיים צוואה על בסיס העתק הצוואה?
כתיבת המומחים
מהי חרדה דנטלית ואיך מתמודדים איתה?
בחירות עכשיו [צילום: פלאש 90]

איבוד עשתונות מחנה ביבי

מצבו של ביבי הוא המניע להסתערותם חסרת הממדים על מאמרי החבוי נחוצות בחירות חדשות, ואם הליכוד מפחד על כורסותיו כי אז המזער הוא להדיח מיד את נתניהו
04/04/2024  |   דן מרגלית   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

לפני שש שנים לערך עלה בידי אנשיו של בנימין נתניהו לפטר את מרדכי (מוטי) גילת ואותי מישראל היום מפני שמתחנו בהתמדה ביקורת על מדיניותו ומוסרו הציבורי הירוד. בועז ביסמוט ביצע את ההדחה הבזויה. אך לפני כ-90 שבועות הציע לי העורך הראשי החדש עמר לחמנוביץ' לחזור לעיתון ולפרסם מאמר פובליציסטי אחת לשבועיים. הבוקר פרסמתי את מאמרי ה-46.

רובם ככולם הכילו ביקורת על ראש הממשלה, אבל אף לא אחד נענה בזעם של "מכונת הרעל" כמו זה שפרסמתי הבוקר. ב"הראשים אשמים משני הצדדים" (עמוד 22) טענתי כי בפועל מתקיים - בעבר ועתה - הסכם ביניים בלתי כתוב בין נתניהו לבין יחיא סנוואר. עד 7 באוקטובר ביבי האמין כי הוא קונה את החמאס בכסף (ביבי רגיש לכסף). עתה יש לו ולסינוואר אינטרס משותף להימנע מעסקת חטופים תמורת רוצחים, ובעצם כדי להישאר שליטים באזוריהם יש להם עניין בהמשך המלחמה בעצימות נמוכה.

מעולם לא קיבלתי תגובות רעל כאלה מן הביביסטים כפי שזה קורה היום. לשונם אינם ראויה לתגובה. גם לא אעשה זאת. אך חספוס לשונם מעיד ללא ספק על בהלה האוחזת בראש הממשלה, שהוביל את ישראל למבוי סתום הן בתקיפת הנכבדים האירנים בסוריה, הן בחוק ההשתמטות המוצע לחרדים והוא חרפה, הן באובדן תמיכתו של הנשיא ג'ו ביידן והן בהתחמקותו מן העסקה לשחרור החטופים.

איני כה יהיר להאמין כי 510 המלים שפרסמתי בעמודה של מוריה קור בישראל היום הוציאו את הביביסטים משלוותם. מצבו של ביבי הוא המניע להסתערותם חסרת הממדים על מאמרי החבוי, וזאת מדוע? מפני שהבוקר השמיע נשיא המדינה לשעבר ראובן (רובי) ריבלין באוזני אריה גולן בקול ישראל דברים כדורבנות בגנותו של נתניהו;

ומפני שגדעון סער הקדים והציע לקבוע כבר עתה לערוך בחירות לכנסת הבאה בינואר 2025; ומפני שבני גנץ שיפר את ההצעה הנכונה של סער והקדים את התאריך המוצע לבחירות חדשות לספטמבר 2024, ועדיין ראוי לשמוע מפיו אם תביעתו היא בבחינת אולטימטום, "כזה ראה וקדש".

זה דחוף. זה חירום. הנה דוגמה אחרונה: השר ד"ר שלמה קרעי, שלא ניחון באהדה לליברליזם ולדמוקרטיה, הצליח להעביר חוק המותיר בידי פוליטיקאי כמותו לסגור כלי תקשורת מפני שהוא סבור כי עסק בהסתה. לסגור? בית המשפט העליון מנע עם הקמת המדינה את סגירת "קול העם" הקומוניסטי, שממש הסית והסיט נגד שר החוץ האמריקני ג'ון פוסטר דאלס על-רקע ביקורו בישראל; דוד בן-גוריון יצא להגן בתבונה על מערכת המשפט מפני שפיטה בידי פוליטיקאים בפרשת עסק-הביש, ושילם באובדן תפקידו כראש הממשלה;

והנה כנסת ריקה מערכים אישרה את חוק קרעי, שכמובן בעיניי אל ג'זירה אכן מנהל תעמולה מזוהמת נגד ישראל. אז מה? ומה עם הזכות להביע דעה? ואם לחוסמה כי אז על-ידי בית המשפט ולא פוליטיקאי. וזו רק דוגמה אקראית, מזדמנת, עכשווית, ויש רבות. נחוצות בחירות חדשות, ואם הליכוד מפחד על כורסותיו כי אז המזער הוא להדיח מיד את נתניהו ולבחור לו יורש, אחד משלהם.

פורם בדף הפייסבוק של דן מרגלית
תאריך:  04/04/2024   |   עודכן:  04/04/2024
דן מרגלית
+החשש מנקמה אירנית: ישראל מפנה נציגויות בעולם
21:53 04/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
תרחישי הייחוס כוללים גם שיגור טילים וכטב"מים מעירק ומתימן, חדירת מחבלים מהגבולות היבשתיים, ואולי אף ירי מאירן ותקיפת שגרירויות וקונסוליות  ▪  גורם מדיני: "תיתכן סיטואציה חדשה של ירי מאדמת אירן - וזה נלקח בחשבון"
שגרירות ישראל [צילום: AP]
+קירבי: אם לא נראה שינויים בצד ישראל, יהיו שינויים מהצד שלנו
21:40 04/04/24  |  עידן יוסף
דובר הבית הלבן, ג׳ון קירבי בעקבות שיחות ביידן-נתניהו: אנו רוצים לראות שינויים אמיתיים בצד הישראלי ואם לא נראה שינויים בצד שלהם אז יהיו שינויים מהצד שלנו. רוצים לראות בשעות ובימים הקרובים שינוי".

גורם מדיני בישראל אמר כי הציפייה הייתה לשיחה קשה עם ביידן, אך לא עד כדי כך.
+ביידן דחק בנתניהו להסכים לתנאי חמאס להפסקת אש
21:16 04/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נשיא ארה"ב אמר לראש הממשלה כי מדיניותו תיקבע בהתאם לפעילות ישראל בהיבט ההומניטרי  ▪  ביידן: "עליך להסמיך את מנהלי המו"מ להוביל ללא דיחוי לעסקה להחזרת חטופים"
נתניהו וביידן. שיחה מתוחה [צילום: אוהד צוויגנברג ואוון ווצ'י, AP]
+אזעקה ראשונה בנתיבות מאז ה-16 בינואר
20:48 04/04/24  |  עידן יוסף
האזעקה הופעלה גם ביישובים הסמוכים לעיר. ארבע רקטות שוגרו ממרכז הרצועה, חלקן יורטו.
+נתניהו על האיום האירני: "נדע לפגוע גם במי שמתכנן לפגוע בנו"
20:32 04/04/24  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שמתכנס בירושלים: ״כבר שנים שאירן פועלת נגדנו גם באופן ישיר וגם באמצעות השליחים שלה, ולכן ישראל פועלת נגד אירן והשליחים שלה, גם בהגנה וגם בהתקפה. אנחנו נדע להגן על עצמנו ואנחנו נפעל לפי העיקרון הפשוט שמי שפוגע בנו או מתכנן לפגוע בנו, אנחנו נפגע בו״.
+השר שיקלי נגד המינוי: "תחזיותיו המודיעיניות של ברון התבררו כעורבא פרח"
19:32 04/04/24  |  עידן יוסף
השר עמיחי שיקלי מתנגד למינוי הזמני של אל"ם איתי ברון לראש חטיבת המחקר באמ"ן: "קצין מודיעין שתחזיותיו המודיעיניות התבררו כ'עורבא פרח' ושבחר לסמן את עצמו פוליטית באופן מובהק".
+הגרי מרגיע: מתייחסים ברצינות לכל אמירה ולכל אויב
18:46 04/04/24  |  עידן יוסף
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי בהצהרה הערב: "כוחות צה"ל פרוסים היטב בכל הגבולות וערוכים לכל תרחיש. אסור להיות שאננים, אבל צריך להדגיש, אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף".

״אנחנו בכוננות גבוהה בכל הזירות, חיזקנו כוננות, יש לנו מטוסים ערוכים בהתקפה למגוון תרחישים. אסור להיות שאננים, ובאותה נשימה - חשוב לי להדגיש - אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף. ההתנהלות האחראית שלכם בעורף היא זו שמאפשרת הצלת חיים. ההמלצה היחידה שלי - להיות ערניים, להתעדכן ולעקוב אחר השינויים״.

הגרי הודיע שהסתיים התחקיר על הריגת עובדי הסיוע של WCK: ״התחקיר מוצג כעת לשר הביטחון וראש הממשלה. נציג אותו לשגרירי המדינות הזרות ולארגון ה-WCK ואז נציג אותו גם לציבור״.
+ראשי מערכת הביטחון נחושים לדבוק בקונספציה
18:20 04/04/24  |  חיים רמון   |   לרשימה המלאה
הציבור צריך לדרוש שכל מי שהיה חלק מהקונספציה ברמה המדינית, ברמה הצבאית וברמה הציבורית, צריך להימנע מעיסוק בעניינים ציבוריים בעתיד הנראה לעין, ובטח שאין למנות את מובילי הקונספציה לתפקידים חשובים כמו רח"ט מחקר
תא"ל ברון. הוביל את 'הכלת החמאס' [צילום: נועם מושקוביץ/פלאש 90]
+פעילי שמאל ניסו להשתיק את רוטמן וגרמו למשפחות שכולות לבכות
18:17 04/04/24  |  עידן יוסף
פעילי מחאה, נאווה רוזוליו ועמי דרור, שלחו פעילים לאוניברסיטת רייכמן לסתום פיות לחבר הכנסת שמחה רוטמן. משפחות של חטופים שהגיעו לאירוע התחננו בדמעות שיתנו לו לדבר. בצילום: רויטל נשיא, אחותו של שלומי זיו.

קומץ מפגיני השמאל, בהם פעילי ארגון "אחים לנשק", צעקו בבריונות לעבר רוטמן: ״איך אתה ישן בלילה כשדמם של מעל 1,500 ישראלים על ידך? איך אתה ישן בלילה כשחטופות וחטופים עוברים כבר חצי שנה התעללות ואונס בשבי החמאס? בושה!״; "הבוז וזעם-העם ירדוף אתכם בכל מקום בו תדרכו, עד שתעופו מחיינו!".
+מחבלים סחרו בחלקי גופות נרצחי ה-7 באוקטובר
17:54 04/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש היחידה החוקרת את המחבלים מספר כי המחבלים כרתו איברים, לקחו אותם איתם לעזה ותכננו לסחור איתם במשא-ומתן העתידי להחזרת השבויים  ▪  "חקרנו מחבלים שטופי שנאה שניצלו את המהומה, לקחו סכין ורצחו מכל הבא ליד"
סגן ניצב ירון בנימין [צילום: דוברות המשטרה]
+4 מחבלי חמאס נעצרו בחשד שתכננו פגיעה במטרות יהודיות באירופה; מאגר נשק נחשף
17:49 04/04/24  |  עידן יוסף
משטרת בולגריה חשפה מאגר נשק שקשור לארבעה חשודים אנשי חמאס שנעצרו בגרמניה ובהולנד בדצמבר. שלושה אנשו חמאס נעצרו בגרמניה ואחד בהולנד ב-14 בדצמבר בחשד שעשו הכנות למתקפה נגד מטרות יהודיות באירופה.
+הקבינט המורחב יתכנס הערב בשעה 20:00 בירושלים
15:47 04/04/24  |  מירב ארד
ברקע החשש מהנקמה האירנית: הקבינט המורחב יתכנס הערב בשעה 20:00 בירושלים.

+חדר מצב משרד החינוך: אין הגבלות חדשות בעת הזו על פעילות המשרד
15:26 04/04/24  |  מירב ארד
בעקבות פרסומים שגויים ושמועות בדבר הגבלות חדשות על פעילות חינוכית ופעילות חוץ, בחדר המצב של משרד החינוך מבהירים: " נכון ל-4.4.24 בשעה 14:50, אין שינוי במדיניות ההתגוננות הנוכחית כפי שהופצה ע"י פקע"ר ב-2.4.24. אין הגבלות חדשות בעת הזו על פעילות המשרד. היום בשעה 18:00 יפרסם פקע"ר מדיניות התגוננות עדכנית. כרגע אין צפי לשינויים משמעותיים. אם יהיו נעדכן בזמן אמת".
+האזעקות בגליל המערבי: פגיעת טיל נ"ט בבית בשלומי; נגרם נזק
15:03 04/04/24  |  מירב ארד
האזעקות בגליל המערבי: פגיעת טיל נ"ט בבית בשלומי - נגרם נזק כבד, אין נפגעים בגוף.
+ליברמן על החשש מנקמה אירנית: אסור להכניס מדינה שלמה לפאניקה
14:51 04/04/24  |  מירב ארד
יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן על החשש מנקמה אירנית: "אסור להכניס מדינה שלמה לפאניקה. אם תהיה תקיפה אירנית, ללא ספק אחרי מחדל השבעה באוקטובר אסור למדינת ישראל להיתפס שוב עם המכנסיים למטה ועלינו להיות במוכנות שיא. יחד עם זאת, אסור לזרוע פחד בציבור ולהכניס את אזרחי ישראל להיסטריה שמשרתת בעיקר את האויב."
+צה"ל: לוחמי גדוד נצח יהודה חיסלו את מפקד פלוגת בית חאנון של חמאס
14:29 04/04/24  |  מירב ארד
בשבוע האחרון, פעלה החטיבה הצפונית באוגדת עזה עם לוחמי גדוד 'נצח יהודה' באופן ממוקד להשמדת תשתיות טרור ולסיכול אויב במרחב בית חאנון שבצפון הרצועה. במהלך הפעילות, נתקלו לוחמי הגדוד בחוליית מחבלים אשר יצאה מפיר. הלוחמים השיבו בירי וחיסלו את החוליה, וביניהם מפקד הפלוגה של מרחב בית חאנון בארגון הטרור חמאס.
+ראש אמ"ן: "לא בטוח שהרע ביותר מאחורינו, אנחנו לפני ימים מורכבים"
14:26 04/04/24  |  מירב ארד
ראש אגף מודיעין אלוף אהרון חליוה שוחח עם ראשי הזירות של חטיבת המחקר ואמר: אני אמרתי לכם לא פעם ולא פעמיים שלא בטוח שהרע ביותר מאחורינו ואנחנו לפני ימים מורכבים.

+חילוקי דעות בין שופטי בג"ץ על הסיוע לעזה
14:14 04/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
פוגלמן ועמית מדגישים את חובותיה של ישראל על-פי המשפט הבינלאומי ושואלים האם נעשה כל שניתן  ▪  סולברג מסכים ששורר משבר קשה, אך מציין את הקשיים המבצעיים
משאיות סיוע בינלאומי אתמול בעזה [צילום: עבד אל-רחים חטיב, פלאש 90]
+20 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יהודה ושומרון
14:02 04/04/24  |  מירב ארד
לוחמי צה״ל, מג״ב ושב״כ פעלו הלילה למעצר 20 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים. במבצע לסיכול טרור במרחב ג׳נין שבחטיבת מנשה, לוחמי מג״ב איו״ש פעלו למעצר מבוקש ולאחר שניסה להימלט ביצעו הכוחות ירי לעברו וניטרלו אותו. הלוחמים עצרו שני מבוקשים ואיתרו והחרימו אמצעי לחימה מסוג ״M16" ואקדח. בנוסף, באותה פעילות מסתערבי ימ"ס איו"ש הבחינו במחבל אשר השליך מטען נפץ לעבר הכוחות וביצעו לעברו ירי וניטרלו אותו. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-3,700 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,600 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.
+אזעקה מפני רקטות הופעלה בבצת
13:50 04/04/24  |  מירב ארד
אזעקה מפני ירי רקטות וטילים הופעלה בבצת ואזור תעשייה אכזיב מילואות.
+הרמטכ"ל מינה את אל"ם א' לתפקיד רח"ט מחקר
13:41 04/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הקצין יועלה לדרגת תת-אלוף וייכנס לתפקיד בעוד מספר חודשים  ▪  בשלב זה ימלא את מקומו תת-אלוף (מיל׳) איתי ברון
רא"ל הרצי הלוי [צילום: דובר צה"ל]
+מת מפצעיו לידור לוי שנפצע קשה בפיגוע בגן יבנה
13:14 04/04/24  |  מירב ארד
בבית החולים איכילוב מת מפצעיו לידור לוי בן 34 שנדקר בפיגוע בגן יבנה ונפצע אנושות. לידור לוי ז"ל, מהנדס תוכנה במקצועו, בן 34 הותיר אחריו אישה בהריון, תינוקת בת חצי שנה, זוג הורים, אח ואחות.

משפחתו מספרת עליו: "לידור היה אבא, בן זוג, אח ובן למופת, אדם מלא אהבה, אצילות ומסירות נפש. עוגן למשפחתו ומודל לחיקוי לסביבתו. תכלית חייו הייתה לעזור לאנשים בצניעות ובענווה. לידור הותיר בליבנו חלל עצום, נמשיך לחיות לפי הערכים שהנחיל לנו למען הנצחתו. לידור נפצע קשה בשנת 2009 בפעילות מבצעית בעזה בעודו לוחם בחיל ההנדסה הקרבית, ועל אף שקיבל פטור ממילואים ניסה לשוב ולהתגייס במלחמה הנוכחית. לידור נרצח בפיגוע טרור, כל פיגוע כזה מותיר חורבן ומשפחה הרוסה, אנא אל תשכחו את משפחות נפגעי פעולות האיבה".
לידור לוי ז"ל [צילום: באדיבות המשפחה]
+עתירה לבג"ץ בבקשה לביטול "חוק אל-ג'זירה"
12:37 04/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
האגודה לזכויות האזרח: החוק מהווה שימוש ציני בטיעון ביטחוני לצרכים פוליטיים, תוך מניעת אפשרות של סעד משפטי ופגיעה בלתי מידתית בזכויות יסוד
אולפני אל-ג'זירה, קטר [צילום: מאלכ חרב, AP]
+סוכלה תשתית טרור שתכננה לבצע פיגועים ולפגוע בשר בן גביר
12:21 04/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
חשודים מהנגב ומיהודה ושומרון תכננו פיגועים בבסיסי צה"ל ומתקנים מאובטחים, בהם נתב"ג, ותכננו לפגוע בקריית ארבע גם בשר לביטחון לאומי
תשתית טרור ערבים ישראלים ופלשתינים מיו"ש [צילום: תקשורת שב״כ]
+צה"ל החליט על עוצר יציאות ליחידות הלוחמות
11:44 04/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בצל האיומים המגיעים מאירן, בצה"ל הוחלט על השהיית יציאות זמנית של היחידות הלוחמות  ▪  קודם לכן הוחלט בתום הערכת מצב של צה"ל, על עיבוי וגיוס אנשי מילואים למערך ההגנה האווירית
חשש מנקמה אירנית [צילום: דובר צה"ל]
+צה"ל הודיע השהיית יציאות זמנית של היחידות הלוחמות
11:31 04/04/24  |  מירב ארד
דובר צה״ל הודיע (יום ה') כי בהתאם להערכת המצב בצה״ל הוחלט על השהיית יציאות זמנית של היחידות הלוחמות. צה״ל נמצא במלחמה וסוגיית פריסת הכוחות נבחנת כל העת בהתאם לצורך.

+מה קורה בימין הישראלי
11:27 04/04/24  |  מיכאל מירו   |   לרשימה המלאה
אנחנו חיים עם המשפט לעולם נחיה על החרב, משפט שלצערי גם רבים מאלה שלא מאמינים בממשלה הנוכחית מאמינים בו
מה יחזקק את החמאס [צילום: חליל חמרה/AP]
+הרג עובדי הסיוע: אולי נקודת מפנה מבחינת ביידן
11:13 04/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הבית הלבן אינו אומר האם ביידן יטיל כעת מגבלות על השימוש בנשק האמריקני, ובוושינגטון חלוקות הדעות לקראת שיחתו הערב עם נתניהו - מדווח ניו-יורק טיימס
שידור חי מבית המשפט העליון: עתירה בנוגע לסיוע בעזה
המכונית בה נהרגו עובדי World Central Kitchen [צילום: עבד אל-כרים חאנה, AP]
+תיעוד: צה"ל תקף וחיסל חוליית מחבלים חמושה שפעלה במרכז הרצועה
10:05 04/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כוחות החטיבה ביצעו מעקב אחר המחבלים. לאחר זיהוי וודאי של המחבלים במרחב, מטוס קרב וכלי טיס נוסף של חיל-האוויר תקפו את החוליה וחיסלו אותה
[צילום: דובר צה"ל]
+דקת טיסה מהעוטף
09:47 04/04/24  |  מרדכי ליפמן   |   לרשימה המלאה
טייסי חיל-האוויר גרים עם משפחותיהם בבסיסי החייל, דקת טיסה מהעוטף  ▪  מדוע לא המריאו?  ▪  הנימוקים להוצאה הגדולה על בסיסי חיל-האוויר (גני ילדים, מרפאות, מרכזי סחר), היו כשרים למהדרין: הדבר נעשה במגמה לאפשר הזנקה מיידית
מוכנים לזינוק [צילום: קובי גדעון/לע"מ]
+חידת נתניהו
08:27 04/04/24  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
שלא כמנחם בגין, נתניהו אינו איש של דיכאונות, הוא רואה עצמו כמגן ישראל  ▪  הוא מעין שליחו של אביו ההיסטוריון  ▪  זרוע הביצוע, שמרבה להיכשל ויוצא מכל בור
נתניהו. מנותק מרעשי הרקע [צילום: אביר סולטן]
+"נגזר עלינו לחיות על החרב - לעולם לא יהיה שלום עם הערבים!"
08:03 04/04/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק שני של דיון עומק שבועי בהנחייתי, על הלקחים הצבאיים של טבח 7 באוקטובר ומלחמת "חַרְבות ברזל", בהשתתפות צוות מומחים. בדיון טען אביתר בן צדף, לשעבר עורך כתב העת של צה"ל "מערכות", כי "נגזר עלינו לחיות על החרב - לעולם לא יהיה שלום עם הערבים!"
הטבח בבארי [צילום: משה שי/פלאש 90]
+אי-אפשר להשיג ביטחון רק באמצעות שימוש בכוח
06:59 04/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
זו מסקנתו של דייוויד איגנציוס, מחשובי הפרשנים הצבאיים בארה"ב, משני האירועים המנוגדים של צה"ל השבוע: החיסול המרשים בדמשק והפגיעה הטרגית בעובדי הסיוע בעזה
זירת חיסולו של זאהדי בדמשק [צילום: AP]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
איבוד עשתונות מחנה ביבי
תגובות  [ 7 ] מוצגות   [ 7 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
שלמה המגיב
4/04/24 19:39
2
שלמה המגיב
5/04/24 11:02
3
ימני
5/04/24 14:30
 
שלמה המגיב
5/04/24 16:58
4
עזרא ים כחול
6/04/24 09:51
5
שלמה
7/04/24 14:32
 
שלמה המגיב
8/04/24 12:01
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
בית המשפט העליון לא יכריע בימים הקרובים בעתירה המבקשת להגביר משמעותית את הסיוע ההומניטרי ברצועת עזה, אם כי השופטים אמרו שהדחיפות ברורה. העתירה הוגשה בידי עמותת גישה, שלפני המלחמה עסקה בסיוע לתושבי עזה לקבל גישה לישראל. ממלא-מקום הנשיא, עוזי פוגלמן, הבהיר (4.4.24) ששני הצדדים יוכלו למסור מידע נוסף ושייתכן דיון במעמד צד אחד כדי לקבל מן המדינה פרטים ביטחוניים.
04/04/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
הרמטכ״ל הרצי הלוי מינה (יום ה', 4.4.24) באישור שר הביטחון יואב גלנט את אלוף משנה א׳ לתפקיד רח״ט מחקר, בעקבות סיום תפקידו המיידי של רח״ט מחקר, תא״ל עמית סער, לאחר שאובחן לו בימים האחרונים גידול ממאיר.
04/04/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
האגודה לזכויות האזרח מבקשת (4.4.24) מבית המשפט העליון לבטל את "חוק אל-ג'זירה" - הוראת השעה שאישרה השבוע הכנסת, ואשר מאפשרת לשר התקשורת, שלמה קרעי, לסגור אמצעי תקשורת זרים משיקולי ביטחון. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרא לאשר את החוק ולהפעילו נגד ערוץ אל-ג'זירה שבבעלות ממשלת קטר.
04/04/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
השב"כ סיכל תשתית טרור שתכננה לבצע פיגועים בישראל, בהם בין היתר פיגוע נגד השר איתמר בן-גביר בירי RPG. תשתית טרור הייתה מורכבת מערבים ישראלים ופשתינים תושבי יהודה ושומרון אשר קשרו קשר לבצע פעילות טרור ברחבי ישראל.
04/04/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
דריכות שיא במערכת הביטחון בשל החשש מאיומים אירן. לקראת יום ירושלים האירני שיתקיים מחר והחשש מנקמה אירנית על החיסול הבכיר האירני הודיע (יום ה', 4.4.24)דובר צה"ל כי "בהתאם להערכת המצב בצה״ל הוחלט על השהיית יציאות זמנית של היחידות הלוחמות. צה״ל נמצא במלחמה וסוגיית פריסת הכוחות נבחנת כל העת בהתאם לצורך".
04/04/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
עידן יוסף
עידן יוסף  |  
המגפה שהשמידה את קיפודי הים באילת התפשטה לאוקיינוס ההודי ומאיימת להשמיד אוכלוסיות קיפודי הים בכל העולם    קיפודי הים נחשבים ל"שומרים" של שוניות האלמוגי. החוקרים מתריעים: מדובר במגפה...
יואב יצחק
יואב יצחק
המשטרה חקרה חשד, לפיו מאור פחימה, עבריין ידוע ומוכר למשטרה, מעורב בהטמנת מטען חבלה שנועד לפגוע במנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח קיסריה, מיכאל כרסנטי - לאחר שזה דחה בקשתו להכשיר עבירות ב...
דן מרגלית
דן מרגלית
ביקשו משפחות החטופים שהממשלה תצפה בסרט נורא של התצפיתניות מ-7 באוקטובר 2023    לפי ערוץ-12 ארבעה משרי הקבינט - אבי דיכטר, אלי כהן, יריב לוין ובצלאל סמוטריץ' - סירבו, חמקו, ממש כמו ב...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il