|   15:07:40
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
כך עזר עו"ד ניר ליסטר להוריד פרופיל מקרבי בשביל מיונים טכנולוגיים
קבוצת ירדן
אירועים ואירוח במלונות אטלס
לפנות את האשפה
המדד

האשפה המילולית, והדיון העקרוני על היום שאחרי

גם אם גלנט ונתניהו מונעים ממניעים פוליטיים, ישראלים רבים תומכים בעמדותיהם החלוקות לגבי "היום שאחרי" בעזה ייתכן שהשאלה מי צודק בנוגע לעזה תהיה נושא מרכזי בבחירות הבאות
19/05/2024  |   שמואל רוזנר   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

צריך לפנות הרבה ערימות של אשפה מילולית ורעיונית כדי להגיע לעיקר.

לפנות את אשפת "גלנט הוא סוכן אמריקני", או כל גרסה אחת, קונספירטיבית יותר או פחות, של הטענה הזאת. לא מיותר לומר שאין לה על מה להסתמך. גם אם יוכח שגלנט מסכים עם העמדה האמריקנית - ואם מאזינים למה שהוא אומר והאמריקנים אומרים, ההסכמה אינה מלאה - זה לא הופך אותו לסוכן, או נציג, או ידו הארוכה של, או כל כינוי אחר שהודבק לשר הביטחון. בראשית המלחמה, גלנט חשב שיש לתקוף את חיזבאללה, נתניהו הסכים עם האמריקנים, וחשב הפוך. זה לא הפך את נתניהו לידו הארוכה של ממשל ביידן, ומה שגלנט אומר היום לא הופך אותו לידו הארוכה של ממשל ביידן. באופן טבעי, לממשל יש עמדות, גם למנהיגים בישראל יש עמדות. לפעמים הן חופפות. במקרה של לבנון, חפיפה עם נתניהו. במקרה של ממשל צבאי בעזה, חפיפה עם גלנט. וגם אם הן חופפות משום שגלנט הושפע מטענות האמריקנים, או לוקח בחשבון את עמדת האמריקנים, זה לא דבר משונה או חריג. עמדתה של וושינגטון היא דבר שתמיד צריך להילקח בחשבון. בעיקר על-ידי האיש שתפקידו לדאוג לכך שלצה"ל יהיו מספיק פגזים.

לפנות את אשפת "נתניהו מתעניין רק בשמירה על הקואליציה שלו". למה אשפה? כי זו טענה שבין אם היא נכונה (גם אני חושד כך מעת לעת), ובין אם אינה נכונה (גם אני מאמין שלא מעת לעת), היא אינה ממן העניין. לגלנט יש טענה: צריך לדבר על היום שאחרי, וצריך להודיע כבר כעת שלא יהיה ממשל צבאי. לנתניהו יש טענת נגד: לא צריך לדבר על היום שאחרי, וכל הצעה שמשמעותה האפשרית היא שליטה של הרשות הפלשתינית בעזה צריכה להידחות. אלה טענות ענייניות, ובהן יש לדון לעצמן, בלי קשר לשאלת המניעים של מי שמביעים אותן. לפעמים, גם מניע לא כשר מייצר טענה נכונה.

לפנות את אשפת "אתם תקועים בקונצפציה". זו אמירה שכבר מזמן התברר שאין לה שום משמעות, משום שכל אחד אומר אותה ומתכוון למשהו אחר - בדרך כלל, לקונצפציה של מישהו אחר. כשבצלאל סמוטריץ׳ אומר לא להיות תקועים בקונצפציה, זה לא שהוא החליף קונצפציה (כי לא צריך להיות תקועים), אלא שהוא מצפה ממישהו אחר להחליף קונצפציה (כי האחרים לא צריכים להיות תקועים, אלא לקבל את עמדתו).

וחוץ מזה, כל עניין הקונצפציה קצת איבד כיוון. קונצפציה היא דבר הכרחי. אי-אפשר לפעול בעולם בלי קונצפציה. מעת לעת, כדאי לבחון אותה מחדש, ולשאול אם היא עוד בתוקף. אבל לא צריך להחליף קונצפציה לשם החלפת קונצפציה. צריך להחליף אותה רק אם יש טובה ממנה. את הקונצפציה "נשלם לחמאס כדי לשמור על שקט" חמאס ניפץ עבורנו. על זה אף אחד כבר לא ממליץ. באשר לקונצפציות אחרות - נותרו חילוקי דעות. והשאלה מה היה קודם לא רלוונטית. מה שחשוב הוא לשאול מה נכון לעשות עכשיו. לא לשמר לשם שימור, ולא להחליף לשם החלפה. ובתרגום לוויכוח שאנו עוסקים בו: האם גלנט צודק, וצריך לחשוב על פתרון שאולי יערב את הרשות הפלשתינית - או שמא נתניהו צודק ולא צריך לחשוב על פתרון שאולי יערב את הרשות הפלשתינית. לא "מה פעם חשבנו ולכן עכשיו נגיד ההפך", אלא "מה ישרת את מטרותיה של ישראל טוב יותר.

לפנות את אשפת ״גלנט צריך להתפטר״ ו״נתניהו צריך לפטר״. לא משום שאלה אינן טענות שראויות להישמע. אפשר בהחלט לחוש אי-נוחות כאשר שר הביטחון מביע אי-אמון כל כך מפורש, בוטה ופומבי במדיניות שמקדם ראש הממשלה. אפשר בהחלט לחוש שראש ממשלה שמאפשר לשר שמאתגר אותו כך להמשיך לכהן בתפקידו הוא ראש ממשלה שמגלה חולשה מופלגת. אגב, במישור הפורמלי, אפשר לטעון שזה מצב דברים שאפשר לסבול. לפני שבועיים איתמר בן-גביר אתגר את נתניהו בפומבי, איים עליו פוליטית, ונשאר בתפקיד. גם סמוטריץ' עשה זאת, ונשאר בתפקידו. לשרים בממשלה מותר להשמיע את קולם. מוטב שיעשו זאת בפורומים שהם חברים בהם, אבל לא חלה עליהם חובה לנהוג כך. בישראל אין שיטה נשיאותית. השרים לא עובדים אצל ראש הממשלה. הם מושבעים על-ידי הכנסת ועובדים בשירות הציבור. ונכון, לראש הממשלה יש יכולת לפטר אותם. אם הוא מגיע למסקנה שזה מה שנכון לעשות - שיעשה. זה יהיה צעד מובן, גם אם לא במיוחד פופולרי. אבל בין אם יפטר ובין אם לאו, שאלת המהות תישאר על-כנה: מי צודק בעניין היום שאחרי? פיטורים של גלנט לא יוכיחו שהוא טועה. הימנעות מפיטוריו לא תוכיח שהוא צודק.

זה מה שנשאר אחרי פינוי האשפה הרטורית: שאלה עקרונית של מדיניות. שאלה שבאמת יש ביחס אליה עמדות מנוגדות בתוך הממשלה ומחוצה לה. אולי נתניהו מחזיק בעמדה שלו רק ממניע פוליטי - אבל גם אם זה המצב, יש ישראלים שמחזיקים בה ממניעים לא פוליטיים. הם מאמינים בה. אולי גלנט מחזיק בעמדה שלו רק משום שרצונו לפרק את הממשלה - אבל גם אם זה המצב, יש ישראלים שמחזיקים בה ממניעים אחרים.

אם מותר להציע ניחוש, שתלוי כמובן בעוד הרבה מאוד גורמים אחרים, זו שאלה שעשויה לעמוד במרכזה של מערכת הבחירות הבאה, אם תבוא מספיק מוקדם. מחנה אחד, שנכנה ״מחנה גלנט״, אבל יכלול בלי ספק גם את גנץ, את לפיד, את איזנקוט, אולי גם את יוסי כהן, אולי - שאלה מעניינת - גם את נפתלי בנט, יכוון לדיון על היום שאחרי שאין בו חמאס ויש בו גורם פלשתיני אחר, כולל, אם אין ברירה טוב יותר, את הרשות הפלשתינית. מחנה אחר, שנכנה ״מחנה נתניהו״, אבל יכלול בלי ספק גם את סמוטריץ׳, בן-גביר, אולי - שאלה מעניינת - בנט, אולי - שאלה מעניינת - גדעון סער, ועוד כמה שחקנים, שיקבלו החלטה גם לפי העמדה וגם לפי האינטרס האלקטורלי, יכוון להימנע מדיון על היום שאחרי, או לקבוע שביום שאחרי לא יהיה חמאס ולא תהיה רשות פלשתינית.

למי נוח דיון כזה? תלוי איך הוא ימוסגר. דיון על ״היום שאחרי״ נוח יותר לגלנט. כי קשה להסביר למה לא מדברים על היום שאחרי, למה לא מתכוננים לשלב שיבוא אחרי שוך הקרבות. דיון על ״חמסטאן ופתחסטאן״ נוח יותר לנתניהו. כי חלק גדול מהציבור הישראלי השתכנע ב-7 באוקטובר שאין הבדל מהותי בין חמאס לבין הרשות הפלשתינית.

תאריך:  19/05/2024   |   עודכן:  19/05/2024
שמואל רוזנר
+דיווח: הרוגים בתקיפת צה"ל בא-נאקורה שבדרום לבנון
12:23 20/05/24  |  מירב ארד
דיווח: מחבלים חוסלו בתקיפת צה"ל בא-נאקורה שבדרום לבנון.
+תיעוד פעילות עוצבת הקומנדו במזרח רפיח: חוסל מחבל אשר התכונן ליציאה מתוך פיר
12:22 20/05/24  |  מירב ארד
לוחמי עוצבת הקומנדו, ביניהן יחידות מגלן, אגוז וסיירת נח"ל בפיקוד אוגדה 162 נלחמים במזרח רפיח. הלוחמים פושטים בהכוונה מודיעינית על תשתיות טרור, מחסלים אויב ומאתרים עשרות פירים. צוות הרחפנים של יחידת מגלן מסייע באיתור פירים ומחבלים אשר מהווים איום לכוחות צה"ל. במסגרת הפעילות במרחב, אותר מחבל אשר היה לקראת יציאה מפיר תת-קרקעי, לאחר הזיהוי, הכווינו הכוחות כלי טיס של חיל האוויר שחיסל את המחבל ואת הפיר בו שהה. מכלול האש של עוצבת הקומנדו נותן סיוע ארטירלי ואווירי לכוחות המתמרנים ומשמיד מחבלים, תשתיות טרור ומבנים צבאיים רבים. בנוסף, לוחמי יחידת אגוז איתרו אמצעי לחימה ומצלמות אשר היו תפורים בתוך כריות.
+"מחויבים להרחבת הפעולה ברפיח עבור פירוק החמאס והשבת החטופים"
11:50 20/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב  ▪  השניים דנו בהתקדמות המלחמה ברצועת עזה ובמאמצים השונים להשבת החטופים
[צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון]
+המדריך הכלכלי למילואימניק העצמאי
10:48 20/05/24  |  עובדיה אביצור   |   לרשימה המלאה
בחצי השנה האחרונה, מילואימניקים רבים נקראו לדגל ורבים מהם התייצבו מיוזמתם עם פרוץ הקרבות מתוך תחושת שליחות והגנה על הבית
עזבו הכל [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+ח"כ בן-גביר על חזית הצפון: חייבים לעשות את המלחמה בשביל הדורות הבאים
10:45 20/05/24  |  מירב ארד
יו"ר עוצמה יהודית השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר בראיון לרדיו צפון 104.5FM על מצב המלחמה בצפון: "נראה דשדוש, שלא לומר הפקרות, הם מחריבים לנו ערים שלמות". עוד מתח ביקורת על הקבינט הביטחוני: "קבינט הקונספציה השבוי בקונספציה". השר איתמר בן גביר , אמר עוד: "חייבים לעשות את המלחמה בשביל הדורות הבאים"

+מעבירים מת מלפני כלה
09:22 20/05/24  |  דרור אידר   |   לרשימה המלאה
למרות הקשיים ומורכבות המצב חובה לראות את התמונה הרחבה ולהודות על נס התקומה המדינית ועל היכולת להגן על עצמנו  ▪  על שמחה בזמנים קשים ועל ה"אף-על-פי-כן" המפורסם של ברנר. טובה הארץ מאוד מאוד
שמחה בזמנים קשים [צילום: דרור אידר]
+חיל האוויר חיסל מחבל שהיה בכיר במשטרת חמאס
09:10 20/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
צה"ל ושב"כ חיסלו את המחבל זאהר חולי, שהיה בכיר במשטרת חמאס במחנות המרכז  ▪  בתקיפה אווירית נוספת חוסל ראמי חליל פאקי, שהיה גם הוא בזרוע הצבאית של החמאס ובמשטרת חמאס במרחב נוציראת

חיסול ראמי חליל פאקי יחד עם ארבעה מחבלים נוספים [צילום: דובר צה"ל]
+מחדל של משטרת ישראל
06:18 20/05/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
אני קושר את הנרפות והעלמת העין של משטרת ישראל ממעשי ההצתה וביזת הרכוש עם משנת השר לביטחון לאומי, הדורש להתייחס לתושבי עזה על-פי הוראת הצווי המקראי לגבי העם העמלקי - להשמידם מעולל ועד יונק
משאיות סיוע [צילום: עבדל כרים האנה/AP]
+גנץ תוקע ללוחמים סכין בגב
21:59 19/05/24  |  בצלאל סמוטריץ'   |   לרשימה המלאה
ביקורתו הפומבית של יו"ר המחנה ה"ממלכתי" על ניהול המלחמה פוגעת במלחמה ובלוחמים כאשר בשל שיקולים פוליטיים הוא מאיים להפיל את הממשלה. על גנץ להתאחד מאחורי העם, להילחם עד הניצחון ולא לנטוש
גנץ. אוסף קלישאות [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+נתניהו לראשי רשויות בצפון: "אני לא הולך להגיד לחיזבאללה מה אנחנו הולכים לעשות"
21:39 19/05/24  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (א') עם ראשי הרשויות של קו העימות בצפון, במשרד ראש הממשלה בירושלים. הוא את בקשותיהם ועל הפערים הקיימים בהחלטה לתוכנית הצפון. נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו ומנכ"ל משרד האוצר לשבת עם ראשי הרשויות על-מנת לגשר על הפערים המינוריים שנותרו ולהציג לו מחר תוכנית מוסכמת שתובא בהמשך השבוע לאישור הממשלה.

בסוף הדיון, אמר נתניהו: "כרגע נפתור את הדברים שהעלתם. אם נעמוד בכל הדברים האלה הצפון יפרח, זה הולך לקרות בדרום וזה יקרה גם בצפון. יש לנו דד-ליין של 48 שעות להחלטה ואנחנו נסיים את זה מיד.

״תחושת הביטחון תלויה בביטחון. בניגוד למה שאולי שגור אצלם, אני לא הולך להגיד לחיזבאללה מה אנחנו הולכים לעשות. אני לא משתף אויב מושבע שלנו בתאריכים ואיך בדיוק נעשה את זה. בתחבולות תעשה לך שלום וביטחון, אבל גם מלחמה. אנחנו מחויבים להחזיר את הביטחון, ואנחנו נעשה את זה״.
+נתניהו נזף בצוות: "ככה לא מנהלים משא-ומתן לשחרור חטופים"
21:34 19/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
עימות פרץ בקבינט המלחמה בין ראש הממשלה נתניהו לשרי המחנה הממלכתי  ▪  נתניהו אמר כי הצעותיהםל אלון וברנע חותרות לסיום המלחמה והשרים גנץ ואיזנקוט תקפו אותו וטענו שהוא מקשה על המשא-ומתן ולא רוצה להגיע להסכם
כינוס קבינט המלחמה [צילום: לע"מ]
+צה"ל מצא תיעוד של אלה בת 8 ששוחררה בעסקה
21:08 19/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בסרטון נראית אלה אליקים בעזה, מספר ימים לאחר שנחטפה מבית אביה בנחל עוז ב-7 באוקטובר  ▪  אלה סיפרה שמחבלי חמאס הכריחו אותה לקרוא את התסריט, להחליף את בגדייה ולצלם שוב ושוב את הסרטון המבעית
דפנה ואלה אליקים [צילום: חמאס]
+צה"ל יירט מטרה חשודה שנעה לעבר אצבע הגליל
20:35 19/05/24  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעות שהופעלו באצבע הגליל מחשש לחדירת כלי טיס עוין, מטוסי קרב של חיל-האוויר יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שעשתה את דרכה לישראל משטח לבנון.
+כוחות מיוחדים ומטוסי קרב: צה"ל תרגל תרחיש טרור קיצוני ביו"ש
20:27 19/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אוגדת יהודה ושומרון ערכה תרגיל התמודדות עם אירועי טרור ותרחישי קיצון, תוך תרגול ניהול מספר אירועים במקביל  ▪  האוגדה תרגלה גיוס כוחות בזמן קצר ותיאום בין כוחות יבשה ואוויר וכוחות מיוחדים
מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל יקי דולף [צילום: דובר צה''ל]
+ביידן: "פלשתינים חפים מפשע נקלעו למלחמה - איזה זכויות יהיו להם ביום שאחרי חמאס?"
19:24 19/05/24  |  עידן יוסף
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נשא נאום בפני בוגרי מכללת מורהאוז באטלנטה: "מה שקורה בעזה ובישראל שובר את הלב. חמאס פתח במתקפה והרג חפים מפשע, ומחזיק חטופים. פלשתינים חפים מפשע נקלעו לתוך כל זה. מה יקרה בעזה? מה יקרה ביום שאחרי חמאס? איזה זכויות יהיו לעם הפלשתיני? בזמן שאנחנו מדברים, אני עובד מסביב לשעון על עסקה לפתרון שתי המדינות".

ביידן קטע את חופשתו ושב לבית הלבן לטובת עידכונים בעקבות התקרית עם מסוקו של הנשיא האירני.
+צה"ל תקף מבנה צבאי בדרום לבנון שבו שהו מחבלים
18:32 19/05/24  |  עידן יוסף
יחידה 869 זיהתה מחבלים נעים בסמוך למבנה צבאי במרחב מרון א-ראס, שבדרום לבנון. זמן קצר לאחר מכן, מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו את המבנה ואת המחבלים.

במהלך היום זוהו כעשרה שיגורים שחצו משטח לבנון למרחב מלכיה והר דב, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי.

+הותר לפרסום: מת מפצעיו קצין צנחנים שנפצע בשבוע שעבר
18:13 19/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רב-סרן גל שבת (24) מקציר, מפקד פלוגת חץ בגדוד 202, נפגע בהיתקלות בצפון הרצועה  ▪  מתחילת התמרון הקרקעי ברצועת עזה נהרגו 282 חיילים, ונפצעו 1,745 מהם 348 באורח קשה ו-577 בינוני
רס"ן גל שבת. נפצע קשה ביום רביעי
+משהו עובר עליהם
15:47 19/05/24  |  עדו נתניהו   |   לרשימה המלאה
השינוי אינו מסתכם רק ביחס לישראל ובהכרה שחדרה אליהם עם מי בעצם יש לנו, הישראלים, עסק כל השנים, אלא הוא מתבטא גם בהבנה שאמריקה עצמה צריכה להשתנות, ובעיקר להתנער מן ה"פרוגרס" ההרסני שהשתלט עליה
ביטלה את המנוי [צילום: ג'וליו קורטז/AP]
+תיעוד: חיסול מוביל במחלקת האספקה של ארגון הטרור חמאס
14:34 19/05/24  |  מירב ארד
כלי טיס של חיל-האוויר בהכוונה מודיעינית של אגף המודיעין ופיקוד הדרום תקפו וחיסלו אתמול את המחבל עזמי אבו-דקה, פעיל בארגון הטרור חמאס אשר שימש כגורם מוביל במחלקת האספקה של ארגון הטרור חמאס וקידם העברת אמצעי לחימה וכספים שמיועדים לטרור ברצועה
+צק"ח 7 נלחם בלב ג'באליא: חיסלו חוליות RPG והשמידו משגרים
14:33 19/05/24  |  מירב ארד
כוחות צוות הקרב של חטיבה 7 נלחמים באופן עצים ומנהלים קרבות עם מחבלים בלב העיר ג'באליא.
לוחמי יחידה 636 ומכלול האש של חטיבה 7 מזהים חוליות מחבלים חמושות ומכוונים תקיפות לחיסולן, ומכוונים עשרות תקיפות לסיוע לכוחות הפועלים בקרקע.

הלוחמים איתרו אמצעי לחימה רבים ובניהם, מטענים, טילי נ"ט, נשקים מסוג קלאצ'ניקובים, רחפנים מטילים ורימונים. כמו-כן, במסגרת הפגיעה ביכולות השיגור של חמאס, הכוחות איתרו משגרי רקטות ומחרטה לייצור אמצעי לחימה.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור מעוז   אופיר סופר / Ofir  Sofer   אורי מקלב / Uri Maklev   אורית מלכה סטרוק / Orit Malka Struk   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   דוד אמסלם / David Amsalem   חיים כץ / Haim Katz   יואב בן צור / Yoav Ben Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   יעקב טסלר / Ya'akov  Tessler   יעקב מרגי / yaakov Margi   יצחק גולדקנופ / Yitshak  Issaschar Goldknop   יצחק שמעון סרלאוף    יריב לוין / Yariv Levin   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכל מרים וולדיגר / Michal Miriam  Woldiger   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   ממשלת ישראל / Israel Government   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   ניר ברקת / Nir  Barkat   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   עידית סילמן / Idit  Silman   עמיחי אליהו / Amichay  Eliyahu   עמיחי שיקלי / Amichai Chikli   רון דרמר / Ron Dramer   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
האשפה המילולית, והדיון העקרוני על היום שאחרי
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
מה שבני גנץ עשה במוצ"ש זה הרבה מעבר לחוסר אחריות, זה ממש גובל בפשע. כשמיטב הלוחמים והמפקדים שלנו מחרפים נפשם וחלקם נהרגים במלחמה, הוא תוקע להם סכין בגב, מחליש אותם ואת המלחמה ובעצם אומר להם שהם מתים סתם, כי המלחמה הלכה לאיבוד. וכל זה כדי להחליש את ראש הממשלה רגע לפני שהיועץ לביטחון לאומי של ארה"ב נוחת כאן בניסיון לפתור או לפחות לצמצם את חילוקי הדעות בינינו.
עימות קשה התקיים (מוצ"ש, 19.5.24) בקבינט המלחמה בין ראש הממשלה וחלק משרי הקבינט סביב סוגיית המשא-ומתן לשחרור החטופים. ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח ביקורת חריפה על התנהלות צוות המשא-ומתן - לדברי כמה מקורות, נתניהו נזף באלוף ניצן אלון ובראש המוסד דדי ברנע על ההצעות שהוצגו בפניו לקידום מתווה חדש למשא-ומתן. ‏
19/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה״ל שחרר לפרסום חומרי תיעוד שנמצאו על-ידי כוחות צה״ל ברצועת עזה. בסרטון נראית אלה אליקים בת 8 בעזה, מספר ימים לאחר שנחטפה מבית אביה בנחל עוז ב-7 באוקטובר. הסרטון צולם על-ידי מחבלי חמאס.
19/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
אוגדת יהודה ושומרון תרגלה (יום א', 19.5.24) התמודדות עם אתגרים ואירועים מתפרצים במספר חטיבות במקביל ביניהם אירועי טרור ותרחישי קיצון.
19/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הותר לפרסום (יום א', 19.5.24) שמו של חלל צה"ל רב-סרן גל שבת ז"ל הי"ד מקציר. בן 24 היה בנופלו.
19/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יואב יצחק
יואב יצחק
החקירות נגדו הוקפאו בעקבות הסדר שהושג עם רשויות המס    הסדר המס שהוא מבקש לעצמו עכשיו נועד להבטיח שלא ישלם מיסים בגין עסקים שהקים בחו"ל בתקופה שנעדר מישראל    כך יוצא חוטא נשכר
דרור אידר
דרור אידר
טבח שמחת תורה אירע בנקודה שבה היינו רחוקים זה מזה. לנוכח ההתגייסות המלאה של העם על שדרותיו, הלחימה כתף אל כתף וגילויי האחווה והערבות ההדדית, החל תהליך התיקון, משקל נגד לחילול השם ה...
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
דוד לוי בא אל המנוחה והנחלה, בעירו האהובה ובחיק משפחתו הגדולה, גאה בילדיו    אלה היו השנים היפות של בני הזוג דוד וראשל    איני זוכר עוד מנהיג פוליטי, מלבד מנחם בגין, שההמונים כה הערי...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il