|   15:07:40
  יוסף גערליצקי  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
אירועים ואירוח במלונות אטלס
קבוצת ירדן
לפתוח את הפה ופשוט לדבר: להרגיש בנוח עם השפה האנגלית
בחסדי שמיים [צילום: לאו קוראה/AP]

האם יש לנו את האומץ לומר "טעינו"

"וקול הזעקה מעומק הלבבות בוקע את כל הרקיעים - ריבונו-של-עולם, אם לא נתעשת עכשיו ונכבה את שריפת האיבה והשנאה המכלה כל חלקה טובה, הלוא חלילה כבר לא יישאר מה להציל!"
21/05/2024  |   יוסף גערליצקי   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

כמיטב המסורת במחוזותינו, גם כאשר האש בוערת סביבנו, אויבינו מרימים ראש לפגוע בנו מכל הכיוונים ובכל החזיתות, מיטב חיילינו נופלים ונפצעים רחמנא-ליצלן כמעט מדי יום, והאנטישמיות משתוללת ברחבי העולם;

עדיין, למרבה הכלימה והבושה, אנחנו ממשיכים לעסוק בכל המרץ ובמלוא הגרון בפלגנות, במחנאות ובשנאה, ובעיקר בשאלה הצווחת מכל שלט רחוב ובכל אולפן חדשות "מי אשם?!" כאשר הגרזנים כבר מונפים בהתלהבות לעריפת ראשי האשמים לקול תרועת ההמון.

אנו, רבני ישראל המאוגדים בקונגרס הרבנים 'פיקוח-נפש', התרענו כבר כמה חודשים לפני ה-7.10, במודעות בעיתונים ובכל במה אפשרית, על "המצב הנורא אליו הגענו בשנה האחרונה, מצב של קרע ושיסוי יהודים אלו באלו רחמנא-ליצלן, באופן ברוטאלי וחסר-פרופורציה שלא ראינו מעולם כמותו, ממש כתיאור המשנה (אבות פרק ג' משנה ב') "איש את רעהו חיים בלעו".

"בדיוק כאותה אישה במשפט שלמה הצועקת בהתלהבות "גזורו", כך עומדים יהודים ויוצאים בקול תרועה להרוס, לנתוץ ולאבד, נגד אחיהם שחושבים קצת אחרת מהם. הם אינם נבהלים כלל מאזהרות מומחי הביטחון שהקיטוב והאנרכיה פוגעים אנושות בביטחון ישראל ונותנים כוח ועידוד לאויבי ישראל לפגוע ח"ו.

"ובינתיים אויבינו מחככים ידיהם בהנאה רבה. כל מה שהם לא הצליחו, בחסדי שמים, לעשות במשך עשרות שנים, באים היהודים ועושים בעצמם, ולהם לא נותר אלא להמתין בשקט ואז ברגע הנכון לבצע בקלות את תאוותיהם הרצחניות חלילה, היה-לא-תהיה."

"וקול הזעקה מעומק הלבבות בוקע את כל הרקיעים - ריבונו-של-עולם, אם לא נתעשת עכשיו ונכבה את שריפת האיבה והשנאה המכלה כל חלקה טובה, הלוא חלילה כבר לא יישאר מה להציל!".

אמנם, יש לערוך חשבון-נפש על מה שקרה ואיך קרה, אך לשאול "מי אשם" לא יועיל ולא ישנה שום דבר במצבנו הנוכחי; השאלה הנכונה והקריטית כרגע היא - "מה אשם?!" מה היא ההתנהלות שגרמה לאסון הגדול ביותר של העם היהודי מאז השואה?! מה היא אותה "קונספציה" שהביאה אותנו לחידלון נורא שכזה?!

כיצד הפכנו מעם שמביס צבאות ענק סדירים בכל החזיתות בשישה ימים, לעם שקורס מול ארגון טרור ב6 שעות?! מדוע העולם כולו נגדנו גם לאחרי שאויבינו מתעללים בנו באכזריות תוך כדי שאנו דואגים להם למזון ומים וחשמל? איך הגענו למצב שאויבינו עושים בנו כרצונם, ומחזיקים שטחים נרחבים בדרום ובצפון כבני-ערובה, וידינו כבולות בחוסר-אונים?!

אלו השאלות שהיו חייבות להישאל ביושר ובכנות, בכל אולפן חדשות ובכל ועדה ציבורית וממשלתית. אך הן אינן נשאלות, מפני שעדיין אין את האומץ להכריז את התשובה, בקול רם וצלול, מול כל העולם, ובעיקר מול עצמנו.

תורת ישראל הכריזה והזהירה והתחננה בפנינו:

כל נסיגה משטחי ארץ ישראל תביא אסון! משא-ומתן על שטחי ארץ ישראל הוא סכנת נפשות! ההלכה בשולחן-ערוך (אורח חיים סימן שכ"ט) קובעת - אוסלו הוא אסון, ההינתקות היא אסון, הסכמה לשתי מדינות היא אסון! ובלשון השולחן-ערוך - "משם תהא הארץ נוחה להכבש בפניהם"!

התנהלות ממשלות ישראל ומערכת הביטחון בכל העשורים האחרונים, של מו"מ על ויתורים ונסיגות לאויבינו - היא האשמה במצב הנורא שבו אנו נמצאים היום; והתנהלות זאת ממשיכה גם בימים אלו, ורחמנא-ליצלן, עלולה להביא לסכנה חמורה בהרבה, היה-לא-תהיה!

הצעד המינימלי הראשוני וההכרחי כדי להתחיל את התיקון וחשבון-הנפש, הוא להכריז עכשיו, באופן ברור: ההתנהלות הישראלית מאז אוסלו הייתה טעות טרגית ונוראה. מכאן והלאה לעולם לא יהיה מו"מ על-אף ויתור ונסיגה; לעולם לא נסכים לשתי מדינות; כוחות הביטחון הישראלים, ורק הם, ישלטו ביד חזקה בכל שטחי ישראל כדי להבטיח את שלום עם ישראל בארצו!

הגיע הזמן להקשיב למה שתורת ישראל, "תורת חיים", אומרת לנו. הגיע הזמן להתאחד סביב האמת הנצחית של עם ישראל. כאשר נהיה כולנו כאחד נזכה ל-"ברכנו אבינו, כולנו כאחד, באור פניך".

תאריך:  21/05/2024   |   עודכן:  21/05/2024
יוסף גערליצקי
+נחתם הצו לסגירת שטח מירון לציבור
23:05 21/05/24  |  עידן יוסף
בהמשך לחוק להסדרת אירוע הילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון (הוראת שעה), התשפ"ד-2024, ולקראת אירוע הילולת הרשב"י בהר מירון, חתם מפקד פיקוד העורף על צו לסגירת השטח במרחב מירון.

הצו נכנס לתוקפו בשעה 23:00 ויהיה תקף עד ליום ב׳ 27.5.24 בשעה 12:00.

פיקוד העורף מבהיר כי הכניסה למרחב מירון אסורה בהחלט ומבקש מהציבור לגלות עירנות ולא להיכנס למרחב. כל הגעה לשטח הסגור היא בהתאם להיתרים שניתנו מכוח החוק. עוד נמסר כי הגעה לשטח הסגור ללא תיאום ואישור מראש מסכנת את ביטחון הציבור וחיי האדם.
+אירלנד תכיר מחר חד-צדדית במדינה פלשתינית
21:26 21/05/24  |  עידן יוסף
גורמים בישראל אומרים כי אירלנד תודיע בבוקר כי תכיר באופן חד-צדדי במדינה פלשתינית. בד בבד, אירלנד פועלת לתאם את ההחלטה עם מדינות נוספות באירופה (כאן חדשות).
+כ"ץ בפריז: מצפה מצרפת להתנגד בפומבי להחלטתו של התובע הכללי
21:17 21/05/24  |  עידן יוסף
במסגרת ביקורו המדיני בצרפת, שר החוץ ישראל כ"ץ נאם בפריז. הוא פנה לעמיתו הצרפתי סטפן סז’ורנה, וביקש שממשלת צרפת תתנגד בפומבי להחלטתו של התובע הכללי בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג להוציא צווי מעצר נגד ראש הממשלה ושר הביטחון.

"מדובר בהחלטה שערורייתית שמהווה מתקפה חזיתית חסרת מעצורים על קורבנות ה-7 באוקטובר. התובע הכללי הפך אמת לשקר, ושקר לאמת", אמר כ"ץ. "אני פונה מכאן, לידידי שר החוץ הצרפתי להכריז בקול רם וצלול שהחלטתו של התובע הכללי לא מקובלת עליך ועל ממשלת צרפת - בלי קשר לסמכות בית הדין.

"הניסיון להשוות בין מדינת ישראל הדמוקרטית, שנלחמת על הגנת תושביה ויש לה מערכת משפט חזקה ועצמאית, לבין ארגון הטרור חמאס שביצע את הפשעים הנוראים ביותר נגד האנושות, כאשר רצח, אנס, חילל גופות ושרף תינוקות רק בגלל שהיו יהודים וחטף למעלה מ-250 אנשים לעזה הוא בושה וחרפה וחייב להידחות על הסף".
[צילום: שגרירות ישראל בצרפת]
+הרמטכ״ל בלב ג'באליה: "אמרנו בהתחלה שהמלחמה תהיה ממושכת"
20:37 21/05/24  |  עידן יוסף
הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי ביקר (ג') בלב ג'באליה, שברצועת עזה, ופגש את המפקדים שהשתתפו במבצע חילוץ גופות החטופים לישראל. "אנחנו במלחמה שאמרנו בהתחלה שהיא תהיה ממושכת", אמר הלוי. "התחפרו כאן שנים להגנה, ולא מפרקים את זה בשבוע וגם לא בחודש. המשימה כפי שמפקד הפיקוד אמר היא להרוג כמה שיותר מפקדים, כמה שיותר מחבלים, להשמיד את התשתיות.

הוא קיים הערכת מצב וסיור עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 98, תא"ל דן גולדפוס ומפקדי החטיבות, ואמר להם: "הלחץ הזה, אנחנו מאוד רוצים, יעזור לנו גם ללחוץ להביא חטופים חיים ואנחנו מוכנים לעשות גם מבצעים מסוכנים ומסובכים כדי להביא גופות של חטופים שלנו חזרה לקבר ישראל. יש לזה ערך גדול מאוד ואני אומר לכם תדברו עם הלוחמים על הדברים האלה. אנחנו מפרקים את הזרוע הצבאית של החמאס, אנחנו רוצים להביא את החטופים שלנו חיים הביתה, ואנחנו רוצים להביא את החטופים שלצערנו אינם בין החיים חזרה לקבר ישראל. אלו משימות מאוד חשובות. המסר הזה שגם אם היה כאן מקום שלא הגענו אליו בפעם הקודמת, ואנחנו עכשיו מגיעים אליו, אין מקום ולא משנה כמה מטענים הוא הכניס בקיר וכמה פירים הוא מלכד - אין מקום שיעמוד בהתקפה של צוות קרב חטיבתי של צה״ל״.
[צילום: דובר צה''ל]
+אושר סופית: עד 30 איש ישתתפו בהילולת ל"ג בעומר במירון
19:08 21/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
9 חברי כנסת הצביעו בעד המתווה שיאפשר שלושה אירועי הדלקה בלבד בל"ג בעומר במתחם רשב"י במירון  ▪  באירועים ישתתפו רק מי שיקבלו היתר שהייה מיוחד מהשר פרוש
עשרות אנשים במקום מאות אלפים בכל שנה [צילום: דוד כהן/פלאש 90]
+חיילי גדוד צבר עצרו מחבלים ואיתרו נשק רב ברפיח
17:35 21/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
כוח של חיילי גבעתי איתר שלושה מחבלים חמושים שיצאו מפיר מנהרה  ▪  המחבלים נעצרו ונלקחו לחקירה ובמבנה נמצאו רובי קלאצ'ניקוב, מטולי RPG ומחסניות
+אין ולא תהיה עסקה להחזרת החטופים
16:24 21/05/24  |  טובה ספרא   |   לרשימה המלאה
התחזית האסטרולוגית לחודשים הקרובים מציגה אתגרים נוספים, אך גם הזדמנויות לצמיחה ולשינוי חיובי  ▪  התקשורת מציגה תמונה שלילית ומחלישה את המנהיגים  ▪  מתגלים מקרים של בגידה ופגיעה במדינה מצד גורמים שונים  ▪  גילה בויום משוחחת עם האסטרולוגית טובה ספרא
רק צה"ל יחזיר חטופים [צילום: דובר צה''ל]
+משרד התקשורת החרים ציוד צילום עבור אל-ג'זירה ממתחם AP בשדרות
15:44 21/05/24  |  עידן יוסף
פקחי משרד התקשורת בליווי משטרת ישראל פשטו (ג') על מתחם סוכנות AP בשדרות, והחרימו ציוד צילום שנותן שירות לערוץ אל-ג׳זירה ומצלם בניגוד לחוק בשידור חי את צפון רצועת עזה ואף את פעילות כוחות צה״ל באופן שלדברי משרד התקשורת מסכן את כוחות צה"ל.
[צילום: משרד התקשורת]
+מבנים ראשונים הונחו בשכונת "קיבוץ בארי הזמני" שנבנית בקיבוץ חצרים
14:59 21/05/24  |  מירב ארד
מבנים ראשונים הונחו בשכונת "קיבוץ בארי הזמני" שנבנית בשטח קיבוץ חצרים.
+משרד החוץ הקטארי: "השיחות לשחרור החטופים קרובות למבוי סתום"
14:27 21/05/24  |  מירב ארד
משרד החוץ הקטארי התייחס למגעים להפסקת אש ושחרור חטופים והזהיר כי "המגעים קרובים למבוי סתום". באשר לבקשת התובע בהאג לצווי מעצר נגד נתניהו והשר גלנט נמסר כי "מוקדם מכדי להגיב, אך כל מי שאחראי להרג אזרחים צריך לשאת על כך את הדין".
+השר כהן: מעריך שלא יהיה מנוס ונידרש לפעולה צבאית בגבול הצפוני
14:05 21/05/24  |  מירב ארד
השר אלי כהן, חבר הקבינט המדיני ביטחוני, בראיון לגל"צ: "אני מעריך שלא יהיה מנוס ונידרש לפעולה צבאית בגבול הצפוני על מנת להרחיק את חזבאללה ולהחזיר את התושבים בבטחה".
+סרטון חדש מאשים את "אחים לנשק" במכירת המדינה להאג
13:37 21/05/24  |  עידן יוסף
מי מכר אותנו להאג? - ארגון "טייסים ולוחמים נגד סרבנות" הפיץ סרטון חדש נגד "אחים לנשק", שבו הוא מאשים את ארגון המחאה הישראלי בכך שגרם לתובע הכללי בהאג להטיח בישראל האשמות חמורות. הארגון, שהוקם בעקבות סרבנות טייסים ברקע ההתנגדות לרפורמה המשפטית, מונה כיום כ-300 יוצאי יחידות קרביות, ומוביליו הם אל"ם (בדימוס) מאיר מוסט, לשעבר מפקד טייסת 69 וטייסי הקרב במילואים סא"ל עודד שפירא, סא"ל צביקה ליברמן טייס קרב ורס"ן שי קלך.
+הלחימה בג'באליה: הושמדו טילים ומשגרי רקטות שאותרו במסגד
13:07 21/05/24  |  מירב ארד
לוחמי צוות הקרב של חטיבת השריון 460 מבצעים פשיטות על תשתיות טרור במרחבים החקלאיים בג’באליא. במסגרתם הלוחמים איתרו אמצעי לחימה רבים ובניהם ווסטים, רובה מסוג 'מאג', רימוני יד, חומרי נפץ ואמש״ט. במהלך סריקות נרחבות ובהכוונה מודיעינית, הכוחות הגיעו למסגד בו איתרו טילים ומשגרי רקטות, אשר הושמדו.
+עד 300 שקל בחודש: החזר הוצאות רכב למילואימניקים
12:45 21/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה: מינואר 2025 חיילי מילואים יהיו זכאים להחזר הוצאות על שימוש בכבישי אגרה בנסיעה לשירות וממנו  ▪  ראש אגף תכנון מילואים בצה"ל: בקרוב נאפשר להם להגיש בקשה להחזר למפרע מאוקטובר עד אפריל
נסיעות לשירות ובחזרה ממנו [צילום: ענת חרמון/פלאש 90]
+תשובה ציונית הולמת
12:05 21/05/24  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
תשובה ציונית הולמת ומתבקשת מול "בית הדין" האנטישמי בהאג היא הצטרפות של כל הכוחות הציוניים לממשלת חירום, מיאיר לפיד ועד איתמר בן-גביר  ▪  לשם כך על כולם לגזור על עצמם איפוק ואחריות
מוסד אנטישמי [צילום: פטר דג'וג/AP]
+הנחה בארנונה למשפחות שכולות והחלפת המילה "נפטר" במילה "נפל"
11:53 21/05/24  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
כיום, לצד הכיתוב "חלל מערכות ישראל", מופיעה המילה "נפטר"  ▪  שר הפנים קבע כי המילה "נפטר" אינה הולמת את הקשר וכי יש להחליפה במילה "נפל"
מימין: אלי בן שם, יו"ר מיד לבנים, שר הפנים, סגן יו"ר יד לבנים אלי טהר ומנכ"ל יד לבנים גל אברהם [צילום: יח"צ]
+שביבי אור - ברסלר, גלנט, חמו, זוהר
11:44 21/05/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
הפרופסור שקמה ברסלר חזרה הלילה למקומה בראש ההפגנות לאחר ראיון שהעניקה שלשום לטלוויזיה  ▪  איננו עקורים בארצנו, אמרה ברסלר שהיא שילוב של מדע ואהבת הארץ, מכון ויצמן ועמק יזרעאל
ברסלר. ברוכה השבה [צילום: ענת חרמוני/פלאש 90]
+ישראל נוהגת בניגוד ללקחי ה-7 באוקטובר
11:14 21/05/24  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
בהמשך המלחמה הנגררת בעזה - צה"ל, ומאחוריו הציבור שנותן בו אמון, אנו מאבדים את המצפן  ▪  מי שחושב באופן אופטימי שעם חיסול החמאס הבעיה של ישראל תיפתר סופית מרמה את עצמו ואת הציבור
מלחמה נגררת [צילום: עבדל כרים חנה/AP]
+גלנט על הבקשה לצווי המעצר: "מדינת ישראל לא מכירה בסמכותו של בית הדין בהאג"
11:13 21/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה

+צה"ל ממשיך בלחימה ברחבי הרצועה: חוסלה חוליית מחבלים שביצעה ירי לעבר הכוחות
09:41 21/05/24  |  מירב ארד
כוחות אוגדה 98 ממשיכים בלחימה בלב ג'באליה. לוחמי צוותי הקרב של חטיבת הצנחנים ושל חטיבה 460 ממשיכים לפעול במרחב וחיסלו ביממה האחרונה מספר מחבלים. לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 הכווינו כלי טיס של חיל-האוויר שתקף וחיסל חוליית מחבלים שביצעה ירי לעבר הכוחות.

כוחות אוגדה 162 ממשיכים בלחימה ברפיח. כוחות חטיבת גבעתי זיהו מחבל שירה פצצות מרגמה לעבר הכוחות, לא היו נפגעים. הכוחות הכווינו כלי טיס שתקף וחיסל את המחבל.

לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 חיסלו מספר מחבלים, בסגירות מעגל משותפות עם כוחות חיל-האוויר וכן איתרו רקטות וציוד לחימה במרחב.

כוחות אוגדה 99 ממשיכים לפעול במרכז הרצוע. לוחמי צוות הקרב של חטיבה 679 זיהו חוליית מחבלים נעה לעבר הכוחות, בסגירת מעגל מהירה כלי טיס של חיל-האוויר תקף וחיסל את המחבלים.

במהלך היממה האחרונה, כלי טיס ומטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו והשמידו כ-70 מטרות טרור ברחבי הרצועה. בין המטרות שהותקפו, מבנים צבאיים, אתרי ומחסני אמל"ח, משגרי טילים, עמדות תצפית, חוליות מחבלים, ותשתיות צבאיות נוספות.
+לפיד על שאלת היום שאחרי: הרש"פ צריכה להשתתף רק במרכיב האזרחי בעזה
09:29 21/05/24  |  מירב ארד
ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד על שאלת "היום שאחרי" בראיון
לגל"צ: "הרש"פ צריכה להשתתף רק במרכיב האזרחי בעזה. צריך מודל כמו שטחי A ו-B, צה"ל נכנס ופועל שם מתי שהוא רוצה. לא צריך לתת לאבו מאזן לטפל בנושא הביטחוני - אבל מה אכפת לנו שהם ינקו את המדרכות ולא אנחנו?"
+כוחות הביטחון החלו במבצע לסיכול טרור בג'נין שבחטיבת מנשה
09:24 21/05/24  |  מירב ארד
ראשוני: כוחות הביטחון החלו כעת במבצע לסיכול טרור בג'נין שבחטיבת מנשה, זוהו פגיעות בחמושים במרחב.
+חוסל מפקד מערך הרקטות של חיזבאללה בגזרת החוף
09:18 21/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
חיל האוויר תקף באזור העיר צור את המחבל קאסם סקלאווי, שפיקד על מערך הרקטות והטילים של חיזבאללה בגזרה המערבית של גבול הצפון
מכוניתו של סקלאווי שניות לפני שהופצצה [צילום: דובר צה"ל]
+שני חיילי מילואים נפצעו קשה בקרבות בדרום רצועת עזה
07:16 21/05/24  |  איציק וולף
שני לוחמי מילואים נפצעו אתמול באורח קשה בקרבות ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר הבוקר (יום ג', 21.5.24) כי השניים הם לוחם מילואים מגדוד רותם בחטיבת גבעתי וחייל במילואים באגד לוגיסטי 8237. שני הלוחמים פונו לקבלת טיפול בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו על-ידי צה"ל.
+ביידן: בניגוד לטענות - לא מתבצע רצח עם בעזה
07:13 21/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
הנשיא האמריקני הצהיר כי הוא מעוניין בחיסול מנהיג חמאס "ושאר הקצבים מהחמאס"  ▪  הצבא האמריקני דיווח שעד היום הועברו יותר מ-569 טונות סיוע הומניטרי לרצועת עזה דרך המזח הימי החדש
"מעוניינים להביס את חמאס" [צילום: אריאל שליט, AP]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
האם יש לנו את האומץ לומר "טעינו"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, שב ומתח ביקורת על בית הדין הבינלאומי בהאג והצהיר כי ישראל אינה מבצעת פשעי מלחמה בפעולותיה הצבאיות ברצועת עזה. "בניגוד להאשמות נגד ישראל ב-ICC, מה שקורה בעזה אינו רצח עם", הצהיר (יום ב', 20.5.24) באירוע לציון חודש המורשת היהודית-אמריקנית, שהתקיים בבית הלבן.
21/05/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
שר הביטחון יואב גלנט אומר שארה"ב הבינה שהרשות הפלשתינית לא תשלוט ברצועת עזה. בהקלטה מישיבת סיעת הליכוד היום בכנסת, שהובאה (21.5.24) בכאן חדשות נשמע גלנט אומר לחבריו לסיעה כי ארצות הברית לא מטפחת תקוות לגבי הקמת מדינה פלשתינית וגם לא לגבי שליטה של הרשות בשטחי הרצועה ביום שאחרי. "ארצות הברית הבינה שהרשות הפלשתינית לא תשלוט בעזה", אמר, והוסיף: "עזבו את ההצהרות שלהם, הם יודעים שלא תוקם מדינה פלשתינית כי ישראל לא יכולה להרשות לעצמה את זה".
20/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה תוקף (יום ב', 20.5.24) את ההחלטה בהאג להוציא צווי מעצר נגד בכירים בישראל. בהצהרה בעברית, אמר בנימין נתניהו: ״הצו האבסורדי והשקרי של התובע בהאג לא מכוון רק נגד ראש ממשלת ישראל ונגד שר הביטחון - הוא מכוון נגד מדינת ישראל כולה. הוא מכוון נגד חיילי צה״ל, שנלחמים בגבורה עילאית במרצחי החמאס השפלים, שתקפו אותנו באכזריות נוראה ב-7 באוקטובר".
20/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אומר (20.5.24) כי בקשת התובע הכללי בהאג להוצאת צווי מעצר נגד ישראל שערורייתית וארצות הברית לא תעמוד מאחוריה ותמשיך לתמוך בישראל.
20/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה"ל התיר לפרסום (20.5.24) כי גופותיהם של רון בנימין, יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה, שהוחזרו בסוף השבוע לישראל מעזה, חולצו ממתחם מנהרות תת-קרקעי בג'באליה - במבצע של צה"ל ושב"כ.
20/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
הרצל חקק
הרצל חקק
עיון בספר ביכורים שכתב אדם עתיר שנים - פיני שרי    נושאיו המרכזיים של הספר הם סיפורי הסֵבל של משפחתו, והתלאות והשוֹאה הופכים בשירים לסמל, לצוואה של התולדות, קשר לסיפור הלאומי שאותו ...
יואב יצחק
יואב יצחק
ברק התפטר מכהונתו כשופט אד-הוק בבית המשפט הבינלאומי לצדק (JCJ) בהאג מסיבות אישיות-משפחתיות    מחמת היחס הנבזי והאנטישמי כלפי ישראל, אין צורך למנות מחליף לברק - נגרם מספיק נזק...
רון בריימן
רון בריימן
המשוחררים בשלב הראשון (כמה חיים וכמה מתים?) הם כסות להקרבת החיילים לשבי אינסופי (גורל רון ארד?) בידי החמאס    חובה קדושה היא לדרוש את כל החטופים והשבויים בו-זמנית ולא בשלבים, שלבים ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il