|   15:07:40
  בצלאל סמוטריץ'  
חבר כנסת כנסת ישראל
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
חשיבות התמיכה הרגשית במרפאות שיניים
קבוצת ירדן
דליפת שתן: הבנת התופעה, הסיבות ודרכי התמודדות לשיפור איכות החיים
עיוורון אסטרטגי נורא

גנץ גדל באותן ערוגות של הבכירים שתדרכו את נדב אייל

תגובה לכותרת הראשית בידיעות אחרונות לפיה מערכת הביטחון ממליצה לדרג המדיני לעצור את המלחמה בעזה בהסכם עם חמאס
14/06/2024  |   בצלאל סמוטריץ'   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
נדב אייל [צילום: יח"צ]

בני גנץ [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]

אני לא יודע מי זה "מערכת הביטחון", אני כן יודע שהתדרוך ההזוי הזה, כמו לא מעט אמירות של גנרלים בעבר ובהווה בתקופה האחרונה, משקפים עיוורון אסטרטגי נורא, ומלמדים שיכולות וניסיון מבצעי טקטי, אומץ, גבורה ומסירות, וחרבות ופלאפלים על הכתפיים הם ממש לא ערובה ליכולת קריאת מפה וחשיבה אסטרטגית.

בואו סדר בכמה אמיתות יסוד אסטרטגיות בסיסיות:

1. המלחמה הזו לא יכולה להסתיים בשום הסכם עם חמאס, לא משנה מה יהיו תנאיו, פשוט כי על-פי המטרות שהוגדרו למלחמה, בסופה לא אמור להיות יצור כזה שנקרא חמאס שאפשר לעשות איתו איזה שהוא הסכם. חמאס חייב להיות מושמד, ולא סתם.

2. השמדת חמאס היא קריטית לביטחון ולקיום שלנו כי היא מבהירה לשכנים שלנו כולם שמי שמעולל לנו את מה שעוללו לנו מפלצות החמאס ב-7 באוקטובר נמחק ולא שורד. לא משנה כמה הוא יכאיב לנו ולא משנה כמה זה יהיה קשה וכמה זמן זה יקח, בסוף אנחנו ננצח והוא יושמד. כל תוצאה אחרת תעודד את האויבים שלנו לנסות לשחזר את מה שעשה לנו חמאס, בכל הגזרות.

3. קשה לתאר כמה מופרכות ומנותקות מהמציאות הטענות לפיהן "תמיד נוכל לחזור להילחם ולסכל את חמאס". כאילו לא היינו כאן בעשרים השנים האחרונות. אלו הרי בדיוק אותן הטענות שהבטיחו לנו לפני ההינתקות שאם רק חמאס יעז לירות, או הא מה נעשה לו אז... אותן הטענות שהבטיחו שהטילים של נסראללה יחלידו ואם הוא רק יעז לירות אחרי שנצא מדרום לבנון... טענות מנותקות מלחצים בינלאומיים ופנימיים ומדינמיקה טבעית של תהליכים צבאיים וחברתיים. אם חלילה המלחמה תסתיים כשחמאס חיי ובועט, בהסכם שבו צה"ל יתחייב לסגת מכלל שטחי הרצועה, כולל ציר פילדלפי, עם ערבויות אמריקניות להפסקת המלחמה וכשבעזה יש עוד אלפי קילומטרים של מנהרות - וזה בדיוק מה שחמאס דורש כדי להואיל בטובו להחזיר לנו חלק מהחטופים - חמאס ישקם את יכולותיו במהירות הבזק ובזמן קצר מאוד נחזור למציאות ההזויה שהייתה עד ה-6 באוקטובר שבה צה"ל חוזר לתקוף דיונות ומטרות איזוטריות בתגובה לטרור והתעצמות של חמאס ואנו מספרים לעצמנו שהפעם באמת, אבל הפעם באמת חמאס מורתע... רק שהפעם זה יהיה עם חמאס חזק תודעתית בהרבה, אחרי שהצליח להוריד את מדינת ישראל על הברכיים ולמעשה להוכיח שהוא חסין, בלתי מנוצח ולא ניתן להשמדה. ואם זו התודעה ביחס לארגון טרור קקיוני דמיינו רק באיזו תודעה יסתובבו מכאן והלאה נסראללה, חמינאי ושאר האויבים שלנו. מדהים כמה עיוורים ומנותקים יכולים להיות בכירים בערכת הביטחון.

4. האמת היא שהבכירים האלה לוחצים לסיים את המלחמה בדרום בהסכם עם חמאס בעיקר כדי לנסות להגיע בחסותו להסכם שלא שווה את הנייר שהוא כתוב עליו גם עם חיזבאללה בצפון ולהימנע מהצורך לפעול שם בכח צבאי. וזה מטריד ומקומם עוד יותר. תושבי הצפון לא יחזרו הביתה אם צה"ל יסמוך על טוב ליבו של חיזבאללה ועל הערכות, שנכשלות שוב ושוב במבחן המציאות, לפיהן "נסראללה לא רוצה מלחמה". 8 חודשים תושבי הצפון נושכים שיניים בגבורה, בציפיה ודרישה שהמחיר הזה יהיה שווה. אוי ואבוי לנו אם נאכזב אותם ונשחק עוד יותר את ההרתעה שלנו במרחב.

ושיהיה ברור, לשם בדיוק חותר בני גנץ. ולכן הוא עזב את הממשלה בחוסר אחריות ובעיצומה של המלחמה. אתמול הוא אמר את זה לראשונה בקולו, והסביר שהוא עזב כי סמוטריץ' אילץ את נתניהו לסרב לעצירת המלחמה במסגרת עסקה עם חמאס. והאמת היא שזה לא מפתיע. גנץ גדל באותן ערוגות של הבכירים שתדרכו את נדב אייל. לשם חותרים גם לפיד וכמובן יאיר גולן ויתר חבריהם לשמאל. לשם חותרים ממשל ביידן, אירופה והאו"ם, וזה חלילה מה שיקרה אם הממשלה שלנו תיפול ותקום במקומה ממשלת שמאל. וכל זה כמובן רק פרומו ל"הסדר אזורי" שיכבס חזרה לנתיב כניעה ונסיגות ולהקמת מדינת טרור פלשתינית בעזה וביהודה ושומרון, מדינת טרור שתסכן את קיומה של מדינת ישראל.

עכשיו, האתגר המרכזי שלנו הוא לוודא שישראל היא מדינה שיש לה צבא, ולא להפך, ולדרוש מצה"ל להמשיך להילחם עד הניצחון. להיערך לשימור שליטה מבצעית ארוכת טווח ברצועת עזה, לשהות ממושכת במסדרון, בפילדלפי, ובפשיטות חוזרות ונשנות, עד להשמדה מוחלטת של חמאס והחזרת כלל החטופים. זאת, במקביל להכרעת חיזבאללה בצפון ולהשבת תושבי הצפון לבתיהם בביטחון. זה לא פשוט אבל אפשרי, ובעיקר, כעם חפץ חיים במזרח התיכון פשוט אין לנו שום ברירה אחרת.

הכותב הוא שר האוצר, שר במשרד הביטחון וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני
תאריך:  14/06/2024   |   עודכן:  14/06/2024
בצלאל סמוטריץ'
+ארה"ב שוקלת לפרק שוב את המזח הצף ברצועה
15:59 14/06/24  |  עידן יוסף
גורם אמריקני רשמי אומר לרשת אל-ערבייה כי בממשל ביידן שוקלים לפרק שוב, בשנית, את המזח הצף ברצועת עזה, בעקבות ים סוער וגלי. עוד נמסר כי זה עשוי להתרחש כבר היום.
+ישראל מגבירה את הלחץ הכלכלי על טורקיה
15:43 14/06/24  |  עידן יוסף
ישראל מגבירה את הלחץ על טורקיה: הממשלה תדון ביום ראשון בהחלטה להטיל מכסים בגובה של 100% על כל פריטי הייבוא מטורקיה עד למועד תום תקופת כהונתו של נשיא טורקיה הנוכחי, שעומד מאחורי ההחלטות נגד ישראל.
נתניהו, סמוטריץ'. העלאת מכסים [צילום: יריב כץ/פול פלאש 90]
+צה"ל שב ותקף תשתיות טרור של חיזבאללה בדרום לבנון
15:36 14/06/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב תקפו תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים אל עדייסא וכפר כילא שבדרום לבנון.

בהמשך להתרעות שהופעלו על ירי רקטות וטילים בצפון הארץ בשעה 11:00, זוהו כ-35 שיגורים משטח לבנון לעבר מרחב קריית שמונה וכפר סאלד שבצפון הארץ, חלקם יורטו, אין נפגעים. כתוצאה מהשיגורים פרצה שריפה במרחב כפר סאלד. צה"ל תקף בירי ארטילרי את מקורות הירי.

במהלך 72 השעות האחרונות, ארגון הטרור חיזבאללה שיגר 16 כלי טיס עוינים לעבר שטח ישראל. מתוכם, מערכות ההגנה האווירית ומטוסי הקרב יירטו 11 כלי טיס עוינים בהצלחה.
+שגריר אירן בלבנון מכחיש את השמועות על חיסול בכירים בחיזבאללה בתקיפה אמש
15:34 14/06/24  |  עידן יוסף
שגריר אירן בלבנון, מוג'תבא אמאני, מכחיש את השמועות על חיסול בכירים בשורות חיזבאללה בתקיפה אמש בכפר ג'נאתא בדרום לבנון: "אלה שמועות שקריות ולא נכונות בשום אופן. המטרה שלהן היא לוחמה פסיכולוגית".
+מנחה בטלוויזיה המצרית תקף את מנהיג חמאס סינוואר
14:36 14/06/24  |  עידן יוסף
המנחה בטלוויזיה המצרית איברהים עיסא במתקפה על מנהיג חמאס יחיא סינוואר: "יחיא סינוואר סוחר בדם של הפלשתינים. מה שהוא מבקש עכשיו זה לחזור ליום השבעה באוקטובר. סינוואר רוצה תהילה פוליטית על חשבון העם הפלשתיני להמשיך במלחמה לטובת האינטרס האישי שלו והאינטרס של חמאס".
+גלנט: ישראל דוחה תיווך צרפתי להסדרה מול לבנון
14:28 14/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון תוקף את צרפת ואומר שצרפת התעלמה ממעשי הזוועה שביצעו מחבלי החמאס נגד ילדים ונשים, רק בשל היותם יהודים, אך ברקע עומד החרם הצרפתי על השתתפות ישראל בתערוכה ביטחונית  ▪  מקרון הציע להקים מנגנון משולש (ארה"ב-צרפת-ישראל) להסדרת גבול הצפון
גלנט. תג מחיר לצרפת [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+ארה"ב אסרה על ישראל להשתמש במידע מודיעיני שסיפקה כדי לתקוף מחבלים
12:27 14/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
סיפקה לישראל מידע מודיעיני נרחב לאחר 7 באוקטובר לסיוע באיתור חטופים  ▪  המידע כלל צילומי אוויר, יירוט תקשורת וניתוח מידע באמצעות AI בהיקף נדיר  ▪  בישראל הכירו תודה, אך טענו שרוב המידע היה בהישג יד  ▪  גורם אמריקני רשמי: אם היה בידינו מידע שניתן היה לפעול באמצעותו לחילוץ החטופים האמריקנים בחיים - היו מבצעים פעולה כזו
בלינקן בביקורו בישראל [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+גל שרפות באצבע הגליל כתוצאה משיגורים מלבנון
11:51 14/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
[צילום: קיבוץ כפר סאלד]
עשרות רקטות נורו לעבר קריית שמונה ויישובי האזור  ▪  נזק נגרם לרכוש  ▪  טילי נ"ט למטולה פגעו בשני בתים ובמכונית  ▪  חיל-התותחנים משיב באש
פגיעת טילי נ"ט במטולה [צילום: ביטחון מטולה]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
גנץ גדל באותן ערוגות של הבכירים שתדרכו את נדב אייל
תגובות  [ 8 ] מוצגות   [ 8 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
הגיון ברור וחד
14/06/24 17:00
2
באום
14/06/24 18:08
3
סתם אחד
14/06/24 18:27
4
סתם אחד
14/06/24 18:44
5
רון
14/06/24 23:34
6
סרוג אמיתי
15/06/24 10:43
7
יודלה
15/06/24 14:09
8
בגין
15/06/24 17:16
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
שר הביטחון יואב גלנט תוקף (14.6.24) את צרפת, ואומר כי ישראל לא תהיה שותפה לוועדה להסדרת המצב הביטחוני בגבול הצפון אם צרפת תשתתף בה. לדברי גלנט, "בשעה שמדינת ישראל נלחמת במלחמה הצודקת ביותר בתולדותיה, צרפת הוכיחה עוינות ואיבה כנגדנו, תוך התעלמות בוטה ממעשי הזוועה שביצעו מחבלי החמאס נגד ילדים ונשים - רק בשל היותם יהודים".
14/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ארצות הברית סיפקה מידע לישראל בהיקף "יוצא דופן" מאז מתקפת 7 באוקטובר. בנוסף, לדברי גורם אמריקני רשמי, אילו הייתה יכולה, ארצות הברית הייתה פועלת באופן עצמאי לשחרור שמונת החטופים האמריקנים. כך מפרסם (14.6.24) עיתון הוושינגטון פוסט, בכתבה שסוקרת את המאמצים האמריקנים לאיתור חטופים ולשחרורם.
14/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
לוחמי האש אומנם השיגו שליטה ברוב מוקדי האש שפרצו אתמול בצפון, אך בעקבות הירי שהתחדש לפני הצהריים (יום ו', 14.5.24) פרץ גל שרפות באצבע הגליל, שתנאי השרב מקשים על כיבוי האש. מטח של עשרות שיגורים מלבנון, על-פי אל-ג'זירה יותר מ-30 שיגורים. מד"א עדכן כי בשלב זה לא התקבלו קריאות על נפגעים.
14/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי אמש (ה') הותקף מבנה מגורים בן שלוש קומות בעיירה ג'נאתא שממזרח לצור, 20 ק"מ בעומק דרום לבנון. על פי הדיווחים, נהרגו שתי נשים ויותר מ-20 בני אדם נפצעו. על פי ערוץ אל-ערבייה הסעודי, הבית שנהרס לחלוטין כתוצאה מטיל שנורה מן הים, נחכר על ידי חיזבאללה.
14/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה"ל התיר לפרסום (13.6.24) כי שני חיילים נפצעו באורח בינוני וקל כתוצאה מפגיעת שיגור נ"ט במרחב בצפון הארץ. "החיילים שנפצעו פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו".
13/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
הרצל ובלפור חקק
הרצל ובלפור חקק
בצער רב נתבשרנו על מותו של משה חן, סופר ויוצר ואיש רב פעלים    תנועת "חיבה" להפצת מורשת ישראל הכתירה את משה חן כ"יקיר חיבה" על פעילותו למען המדינה והעם והנחלת המורשת לדורות    חלפו ש...
יואב יצחק
יואב יצחק
   עיתונאי ערוץ 13 מנסים לכפות על בלווטניק את ביטול מינויה של יוליה שמאלוב-ברקוביץ' למנכ"לית הערוץ;
   נטען נגדה בכזב כי אין לה את הכישורים המתאימים, למרות השכלתה בתחום, כישוריה המו...
אלי אלון
אלי אלון
איש ידיעת הארץ, מורה דרך וחוקר תולדות ארץ ישראל והפלמ"ח    ידען ענק, עם זיכרון אולטרה פנומנאלי, מומחה בידיעת הארץ ומאסטר בתולדות הפלמ"ח
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il