|   15:07:40
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
חברת סאו-ראש
הלוואה חוץ בנקאית למסורבים: פתרון פיננסי מהיר ואפקטיבי
קבוצת ירדן
מסע טעמים: טיפים והשראה להכנת סלמון בתנור

בוררות - הפתרון לחוזים בקורונה

משרד המשפטים שולח את הצדדים לחוזים שהושפעו מן המגיפה למצוא פתרונות מוסכמים במקום להציף את בתי המשפט במאות ואלפי הליכים, מוטב לפנות להליך מהיר וסגור של בוררות
09/07/2020  |   גדעון פישר, גדעון פישר   |   מאמרים   |   מגיפת הקורונה   |   תגובות
בית המשפט בפתח תקווה בימי קורונה

המלצות הוועדה הבין-משרדית בנוגע לחוזים אשר הופרו בשל משבר הקורונה, מגבירות יותר מתמיד את הצורך במציאת דרכים לפתרון סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט. מערכת המשפט עלולה לקרוס תחת עומס התביעות בטענה להפרות חוזים המוניות במהלך המשבר, בנימוק של "כוח עליון", וחלופות מהירות ויעילות יותר יכולות לסייע.

המונח "כוח עליון" מקושר לאירוע שהתרחש בהפתעה גמורה. עולם המשפט הכיר בכך שהתרחשות מפתיעה ובלתי צפויה, עשויה לשחרר צד לחוזה מהתחייבויותיו, מבלי שיוטלו עליו סנקציות. בעת משבר הקורונה, החלו לצוץ באופן טבעי סכסוכים דוגמת אי-יכולת לעמוד בתשלום ועד בית, קושי בתשלום שכר הדירה וכדומה. צוות בין-משרדי בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ, דן בשאלה האם מדובר בכוח עליון, ותשובתו היא שלילית.

על-פי הדוח, "משבר הקורונה הביא עמו נסיבות חריגות ונדירות למדי ועל כן, קשה לטעון שלא מתקיים בענייננו תנאי אי-הצפייה הקבוע בסעיף ל-18 חוק החוזים". זהו הסעיף העוסק בכוח עליון, ומאפשר להכיר בו בהתקיים התנאים הבאים: מפר החוזה לא ידע על-אודות נסיבות שקרו אחרי כריתת החוזה; מפר החוזה לא יכול היה לצפות מראש נסיבות אלה וגם לא למנוע אותן; קיום החוזה הוא בלתי אפשרי או שונה באופן יסודי ממה שהוסכם עליו בין הצדדים.

עם זאת, תנאי אי-הצפייה הוא רק אחד מתוך שלושת התנאים המצטברים. בנוסף לכך, על הטוען לסיכול החוזה מחמת נסיבות של כוח עליון להראות, שלא היה באפשרותו למנוע את השפעת הנסיבות הלא-צפויות על קיום החוזה. במילים אחרות: לא די בכך שפרצה מגיפה, אלא על מפר החוזה מוטל להוכיח שלא הייתה לו כל דרך לקיים את החוזה תחת המגיפה. ואם בכך לא די, הרי שהתנאי השלישי שעל מפר החוזה לעמוד בו, הוא להוכיח, כי לא זו בלבד שקיום החוזה תחת הנסיבות הלא-צפויות הפך ל"לא כלכלי" או ל"קשה מנשוא", אלא שהפך ל"בלתי אפשרי, בלתי חוקי, או שונה באופן יסודי מהמוסכם".

על-פי מחברי הדוח, "מומלץ לצדדים לקיים מו"מ בתום לב, שבמסגרתו ראוי, כי ייעשה כל מאמץ להתאים את החוזה לנסיבות המשתנות". אמירה זו מבורכת, נוכח העובדה שהליכים משפטיים דורשים משאבים רבים, ובעיקר זמן וכסף. בנוסף, תהליכים משפטיים חשופים בעיני כל, ולכן מידע רגיש על ההתנהלות העסקית של הצדדים עלול לדלוף החוצה. בנוסף, מערכת המשפט עלולה לקרוס נוכח המלצת הדוח - וכך עלולים הצדדים המסוכסכים לבזבז תקופה ארוכה בבתי המשפט.

תביעה היא הליך ממושך, אשר עלול להותיר את הצדדים בחוסר ודאות פיננסי למשך תקופה ארוכה. יתרה מזאת: על-פי העמדה הרשמית של משרד המשפטים - ישנו סיכוי גדול, כי בית המשפט לא יתייחס ככוח עליון להפרות חוזה שנגרמו בגלל הקורונה. עובדה זו מחזקת את הצורך בפתרון מהיר של הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט.

הליך בוררות עשוי להיות הפתרון המושלם, במקום לחפש סעד בבית המשפט. באמצעות הליך גישור מקצועי, עם מומחים בתחומים רבים ושופטים בדימוס, ניתן לקצר הליכים, להתרחק מבית המשפט ומהפיכת התיק לחשוף לציבור, ובעיקר לחסוך כסף וזמן רב. בימים בהם הקורונה עדיין כאן ומשרד המשפטים מתנגד להגדרתה ככוח עליון - ישנן חלופות היכולות לסייע לצדדים.

מסקנות הצוות הבין-משרדי לבחינת השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים / דוח
סיכול חוזים בשל הקורונה: מומלץ לצדדים להגיע להסכמות על התאמת החוזים או ביטולם

הכותב הוא יו"ר ועדת בוררות וגישור בלשכת עורכי הדין, מייסד משרד עו"ד גדעון פישר ושות' ודוקטורנט בבוררויות באוניברסיטת בר-אילן.

תאריך:  09/07/2020   |   עודכן:  09/07/2020
עו"ד גדעון פישר
+ברקת: עדיין חסרה תכנית גדולה לשיקום המשק
02:10 10/07/20  |  עידן יוסף
חבר הכנסת ניר ברקת: "אני שמח ששר האוצר לקח על עצמו לוודא ביצוע באופן אישי. עדיין חסרה תכנית גדולה לשיקום המשק והצלת מקומות העבודה, ואני מאמין שראש הממשלה יציג אותה בקרוב כפי שהתחייב הערב".
+הסגרים ייכנסו לתוקף בשעה 13:00
23:10 09/07/20  |  עידן יוסף
הממשלה ביקשה כי הסגרים יכנסו לתוקף מחר על הבוקר. דרעי דרש שיכנס לתוקף במוצ״ש, אך נתניהו סיכם על מתווה ביניים כי הסגרים וההגבלות יכנסו לתוקף מחר בשעה 13:00.
+ת"א: בית מעצר נסגר בגלל חולה קורונה
23:09 09/07/20  |  עידן יוסף
עצור פלילי בבית מעצר תל אביב אובחן כחולה בנגיף קורונה. מאז מעצרו ב-29.6.20 הוא הוחזק בתא סינון. מצבו טוב ללא תסמינים. במהלך ימי מעצרו הוצא לדיון בבית המשפט ונלקח לשתי חקירות בתחנת המשטרה. העצור הועבר לתא בידוד ונערכת כעת חקירה אפידמיולוגית. בית המעצר נסגר לקליטות ולתנועות עד לסיום הבדיקה.
+תושבים ברמת בית-שמש ב' החרדית מסרבים לבדיקה
20:56 09/07/20  |  עידן יוסף
משרד הבריאות ממליץ להטיל סגר על שתי שכונות בבית שמש - מנוחה ונחלה וקנה הבושם. אבל לפי ההערכות של גורמי המקצוע, השכונה האמיתית בה יש בעייה חריפה היא רמת בית שמש ב' החרדית, שבה עשרות תושבים עם תסמינים לקורונה נמנעים מבדיקה (חדשות 12).
+רה"מ נתניהו ושר האוצר כ"ץ מציגים:
תוכנית "רשת ביטחון כלכלית 2020-21"
20:33 09/07/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
עד 7,500 ש"ח לעצמאים כבר בשבוע הבא  ▪  דמי אבטלה לשכירים עד יוני 2021  ▪  קרנות השתלמות ניתן למשוך ללא מס  ▪  מענק של 4,000 ש"ח למפוטרים מעל גיל 67
נתניהו במסיבת העיתונאים [צילום: מן הטלוויזיה]
כ"ץ. תנאים משופרים [צילום: מן הטלוויזיה]
+משבר בבדיקות הקורונה בארה"ב
16:03 09/07/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ניו-יורק טיימס: מדינות וערים רבות, כולל הגדולות שבהן, אינן מצליחות לעמוד בביקוש הגואה ובתורים המתארכים לבדיקות ולתוצאות
("היבדק וסע" בעיר סן-אנטוניו [צילום: אריק גיי, AP])
+הרמטכ"ל כוכבי ייכנס לבידוד
15:30 09/07/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
אתמול הודיע שר הביטחון בני גנץ כי ייכנס לבידוד בשל החשד שנחשף לחולה קורונה  ▪  מפקד מג"ב אובחן בשבת האחרונה כחולב קורונה ושהה במחיצת הנשיא והרמטכ"ל בטקס הזיכרון לחללי צוק איתן
(רא"ל כוכבי. ללא תסמינים [צילום: מן הטלוויזיה])
+גנץ אישר 2,000 תקני מילואים נוספים להתמודדות עם הקורונה
14:54 09/07/20  |  מירב ארד
בסיומה של הערכת מצב במשרד הביטחון, אישר שר הביטחון גני גנץ 2,000 תקני מילואים נוספים לחודש הקרוב להתמודדות עם מגיפת הקורונה. בין השאר בגיוס כוחות לטיפול באזורים מוגבלים, ליקל"רים, לאיוש מלוניות הקורונה, לסיוע למרכז המידע ולתגבור מטה פיקוד העורף.
+מאז תחילת בתי הספר של "החופש הגדול" נסגרו 203 גנים ו-112 בתי ספר
14:47 09/07/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה

+הוסכם - עד 10% מהבחינות בנוכחות פיזית
14:34 09/07/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
המוסדות יקבעו אילו בחינות להחריג ויעדכנו את הסטודנטים על קיום המבחנים בנוכחות פיזית. בחינות גמר לתואר ברפואה יוכלו להתקיים מעבר ל-10%  ▪  סטוודנטים שלא יוכלו להגיע לבחינה בקמפוסים יוכלו לבצע הערכה חלופית עוד בסמסטר הנוכחי
([צילום: מיכל פתאל/פלאש 90])
+דרעי אישר הרחבת הכנסת עובדים זרים בענף הסיעוד
13:24 09/07/20  |  מירב ארד
שר הפנים, אריה דרעי, אישר הרחבת מתווה הכניסה של עובדים זרים בענף הסיעוד בתקופה הקורונה. כניסת העובדים תהא כפופה להזמנה רשמית מצד המשפחה (בהליך הזמנה מול רשות האוכלוסין, כמקובל) וכן לעמידה בתנאים שהוגדרו לבידוד: הבידוד במשך 14 יום, לא יתבצע בבית המטופל הסיעודי, משפחת המטופל תדאג לכלכלת העובד בתקופה זו אך לא ישולם לו שכר בגין ימי הבידוד.

+סגן ראש העיר ירושלים שוחרר ממחלקת הקורונה בהדסה עין כרם
13:20 09/07/20  |  מירב ארד
המרכז הרפואי הדסה מעדכן כי מ"מ וסגן ראש העיר ירושלים, צביקה כהן, שוחרר ממחלקת מחלות מתפרצות (קורונה) בהדסה עין כרם והודה לצוות שטיפל בו. מצבו קל ויציב והוא ימשיך בהחלמת בית.
+לא עושים סקס בזום
13:04 09/07/20  |  יאיר דקל   |   לרשימה המלאה
כל המשתתפים הופיעו כשהם "מסוגרים" במסגרות במחשב וכשהם מדברים המסגרת מוארת  ▪  וכאשר מדברים שניים או שלושה ביחד - צר לי, אינני מבין
(פרצופים מעוותים [צילום: AP])
+אני בשביתה, במקרה חירום פנו למשרד האוצר
12:09 09/07/20  |  אבי נחמני   |   לרשימה המלאה
אנו עובדים בעומסים גדולים עם מספר רב של תיקים לכל עובד וחשופים לאלימות מצד מטופלים  ▪  ככה אי-אפשר להמשיך  ▪  אנחנו אחרונים בדירוג השכר של העובדים האקדמאיים במשק וזאת למרות השכלה רחבה, התמקצעות והשתלמויות בלי סוף
(הפגנת עובדות סוציאליות [צילום: פלאש 90])
+שקרונה, שקרונה
11:35 09/07/20  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
צריך לכלוא אותנו, המבוגרים מאוד; וללכת עם מסכות; ולשמור מרחק, אך לפתוח הכל, ממש הכל
(לא לסגור [צילום: יוסי אלוני/פלאש 90])
+איגוד העו"ס: לא נטפל במקרים בערים 'אדומות'
11:08 09/07/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
איגוד העובדות הסוציאליות הודיע כי נתק במגעים עם האוצר יגרום לפגיעה בטיפול במקרי רווחה בערים מוכות קורונה  ▪  140 ראשי רשויות פנו לשר האוצר וביקשו לפתור את משבר העובדות הסוציאליות
([צילום: פלאש 90])
+כלכלה ימנית לא תעזור כאן
10:42 09/07/20  |  טל בן-יעקב   |   לרשימה המלאה
הממשלה לא השכילה לפתוח את הארנק בצורה הראויה לגודל השעה  ▪  אם הייתה עושה זאת, לא הייתה צריכה לבצע צעדים בוטים ולהסיר מגבלות בצורה מהירה מידי
(מי ישלם [צילום: נתי שוחט/פלאש 90])
+OECD: האבטלה תישאר גבוהה גם ב-2021
10:32 09/07/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
האבטלה במדינות הארגון - בו חברה ישראל - תגיע השנה ל-9.4% אם לא יהיה גל שני של הקורונה; גל שני יזניק אותה ל-12.6%  ▪  התחזית לשנה הבאה: 7.7% ללא גל שני, 8.9% עם גל שני  ▪  הארגון ממליץ להרחיב את תוכניות הסיוע וההכשרה המקצועית למובטלים
הודעת "דרושים" במרכול באילינוי [צילום: נאם יו, AP]
לשכת שירות התעסוקה בירושלים
+1,262 נשאי קורונה חדשים ביממה האחרונה
10:26 09/07/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מספר החולים הפעילים בישראל עומד על 15,138 חולים  ▪  115 חולים במצב קשה ומתוכם - 41 מונשמים  ▪  מספר המתים עומד על 346 בני אדם
([צילום: מן הטלוויזיה])
+מלבורן נכנסה לסגר של שישה שבועות
10:13 09/07/20  |  איציק וולף
שלטונות מדינת ויקטוריה שבאוסטרליה הטילו סגר מחודש על העיר מלבורן. בעיר ובסביבותיה מתגוררים כ-6.6 מיליון בני אדם. הסגר נכנס לתוקפו אתמול (8.7.20) ויהיה בתוקף במשך שישה שבועות.

הסגר במלבורן הוטל לאחר שחקירות אפדימיולוגיות הצביעו על מגמת הדבקה בקהילה - בבתי הספר, במשפחות גדולות, באוניברסיטאות ובמקומות עבודה.

משך הזמן של הסגר חושב על-פי שלושה סבבים של 14 יום הנחשבים לזמן הדגירה של הנגיף בטרם התפרצותו. זאת, בשל העובדה שחלק מן החולים שאובחנו היו ללא תסמיני קורונה.

במסגרת הסגר נאסרה כניסת אדם לבית שהוא אינו מתגורר בו חוץ מאשר בנסיבות הומניטריות, נאסרו התקהלויות גם בשטח פתוח והוגבלה היציאה גם לפעילות ספורטיבית. כמו-כן, נסגרו בתי עסק כמסעדות, ברים ובתי קפה תוך שהממשל המקומי מאפשר משלוחים לבתים. כמו-כן, נסגרו מוזאונים, בריכות שחייה ומכוני כושר. הותרה יציאה לצורך רכישת מוצרי מזון ולשם נסיעה לעבודה ונקבע כי בתי הספר יפעלו באמצעות למידה מרחוק.

+שיח כואב עם פרשת השבוע
10:13 09/07/20  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
במציאות חיינו אנחנו בשלב של חוסר אונים, כי אין לנו תשובה רפואית הולמת למי שנפגע במגיפת הקורונה, שפרצה לתוך חיינו בשנה האחרונה  ▪  בהעדר התשובה הרפואית ההולמת המגיפה לא נבלמה וממשיכה להכות
(מגיפה [צילום: AP])
+ח"כ ברקת: אין לי אמון בפעילות משרד האוצר
09:21 09/07/20  |  איציק וולף
ח"כ ניר ברקת (הליכוד) הצהיר כי אין לו אמון בפעילות משרד האוצר להוצאת המשק מהמשבר וכי הוא מבין את חוסר האמון של הציבור בממשלה. לדברי ברקת, שהתאכזב מאוד כשלא מונה לשר האוצר, המדיניות של אגף התקציבים באוצר כשלה והעזרה ניתנת למי שלא צריכים במקום למי שנפגעו קשה.
+השר רפי פרץ נכנס לבידוד לאחר שיועצו נדבק בקורונה
08:54 09/07/20  |  איציק וולף
השר לענייני ירושלים ומורשת, רפי פרץ, ייכנס לבידוד לאחר שאחד מיועציו התגלה כנשא קורונה. הפעם האחרונה שבה שהה היועץ עם השר היתה ביום שלישי שעבר.

"השר מרגיש טוב, הוא יעבור בדיקת קורונה ויפעל על פי ההנחיות של משרד הבריאות. כמו כן, ייכנסו לבידוד יועצים נוספים ועובדי משרד אשר באו במגע עם אותו יועץ", נמסר מלשכתו של פרץ.
+יו"ר הקואליציה: נתק מוחלט בין הליכוד לכחול-לבן
08:33 09/07/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
יו"ר הקואליציה מצהיר על נתק מוחלט שקיים בין הליכוד לכחול לבן ומעריך שממשלת האחדות לא תחזיק מעמד זמן רב  ▪  "אם לא היינו בגל שני, יש מצב שלא הייתה כזאת ממשלה"  ▪  טען שהשר צחי הנגבי הוא אדם רגיש חברתית למרות שכינה את הטענות למצוקה כלכלית 'חרטא' והאשים את המראיינים אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בשנאת נתניהו והליכוד
זוהר. הקורונה מחזיקה את הממשלה יחד [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
"נתק מוחלט". נתניהו וגנץ
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
בוררות - הפתרון לחוזים בקורונה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מגיפת הקורונה
השבוע התחלנו את השביתה הגדולה של מערך הרווחה בישראל. ביגון קודר נאלצנו להוריד את השאלטר החברתי על מדינת ישראל. שירותים חברתיים שלמים מושבתים מיום שני ועד הודעה חדשה. חרף בקשות, דרישות ואזהרות חוזרות ונשנות לממשלה ולמשרד האוצר להתערב ולהנשים אותנו ואת שירותי הרווחה שקורסים, עדיין לא נמצא מזור למצוקות שלנו והחמצן שלנו אוזל. השביתה שלנו היא מוצא אחרון שאליו הגענו, לאחר שכלו כל הקיצין. משך שנים אנו זועקים לחיזוק הפרופסיה, המעמד שלנו והשכר שלנו שלא מתעדכן כלל.
09/07/2020  |  אבי נחמני  |   יומני בלוגרים
תמונת המצב: יש מחלה אבל אין מגיפה. מה שעושים ביבי ואנשיו כדי להיחלץ ממשפט ולמנוע דיון בעבירות הפליליות החמורות המיוחסות לו ראוי למילה החדשה, אני מציע אותה לאקדמיה ללשון עברית: שקרונה. שקרונה היא חיבור של מחלת הקורונה ושקר. השקר של ביבי רוכב על הקורונה.
09/07/2020  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
איגוד העובדות הסוציאליות הודיע (יום ה', 9.7.20) כי בשל סירוב פקידי האוצר לנהל מו״מ לסיום השבר בשירותים החברתיים, לא יענו פניות להחריג ערים אדומות מהשביתה.
09/07/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
המדינה שגתה כשפתחה מהר מידי את המשק. היא עשתה זאת מכיוון שהכלכלה גססה ובגלל שלא השכילה לפתח תוכנית כלכלית מקיפה ואחראית, כזו אשר תספק עבורה מרווח נשימה כלכלי ואת היכולת להשאיר מגבלות תוך כדי השארתו של המשק חי. כעת, עליה לפרוץ את שערי הגירעון ולהזרים כסף לאזרחים - רק כך תוכל לדאוג שהמשק לא ימות.
09/07/2020  |  טל בן-יעקב  |   יומני בלוגרים
שיעור האבטלה ב-36 מדינות המפותחות החברות בארגון OECD (ובהן ישראל) יגיע השנה לפחות ל-9.4%, לעומת 5.3% אשתקד. אם יהיה גל שני של הקורונה, תגיע האבטלה ל-12.6%. הארגון צופה (8.7.20), כי האבטלה תישאר גבוהה גם בשנה הבאה: 7.7% אם לא יהיה גל שני, ו-8.9% אם יהיה גל שני. התחזיות הוכנו לפני העלייה המחודשת במספר חולי הקורונה מאז תחילת חודש יוני, במיוחד בארה"ב.
09/07/2020  |  איתמר לוין  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
נתניהו משקר כאילו יש איום לרצוח אותו    אין, לא יותר מאשר בכל ימות השנה    אבל מקופת המדינה הוא חומס מיליונים להגן ברמת צורך מופרזת על חייו ועל בני משפחתו
בעז שפירא
בעז שפירא
קולות רבים של "לשעברים" וכאלה המשרתים בהווה נשמעים כולם כאחד    מדברים בקול אחד, מתעלמים מטיעונים לוגיים, מתכחשים לניסיון הכואב אותו צברנו ומלהגים דברים שכולם הבל וחוסר טעם או תבונה
חיים רמון
חיים רמון
הדיווחים הפנטזיונריים בתקשורת שלפיהם חמאס כבר הוכרע הם לא יותר מאשר העברת מסרים בשירותם של שר הביטחון והרמטכ"ל, שרוצים לסיים את המלחמה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il