|   15:07:40
  |   תגובות
  |    |  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
כך עזר עוד ניר ליסטר להוריד פרופיל מקרבי בשביל מיונים טכנולוגיים
כתיבת המומחים
מתי יש להזמין הובלה עם מנוף?

עוקבים אחרי

מאות חוקרים פרטיים מבצעים מדי יום מעקבים בנושאים שונים ומגוונים איך מזהים מעקב איך חושפים את העוקב וכיצד מתחמקים ממעקב
02/10/2007  |     |   מאמרים   |   תגובות
   רשימות קודמות
  אונס
  המלאך השומר
  חנות המכולת של לוני
  דקירה על מגרש הכדורסל
  הגונב מגנב פטור

חוקרים פרטיים מבצעים מעקבים בנושאים רבים ומגוונים, אישות, מסחרי, כלכלי, איתורים, ביטוח ועוד. עלות שעת מעקב נמצאת אי-שם באזור של חמישים דולר לשעת מעקב. לכן, אף אחד לא שוכר חוקר פרטי להנאתו האישית. חשוב האם יש סיבה מספיק טובה להשקיע במעקב אחריך. אם אתה שובר את הראש ולא מצליח לחשוב מי יכול לשכור מעקב אחריך, סימן שאתה יכול להמשיך לקרוא מאמר זה להנאתך בלבד ולהעשרת הידע האישי.

מתי עליך להיות דרוך ומודע לאפשרות מעקב

אם יש לך אהבה/רומן סודי, אם אתה גונב ממקום עבודתך, אם יש לך תביעת ביטוח גוף/אובדן כושר, אם יש לך מתחרים עסקיים בתחומך שתנועותיך יכולים ללמד אותם דבר על לקוחותיך, אם אתה עובד שכיר המקמבן בשעות העבודה ומבצע עבודות פרטיות, אם אתה איש ציבור ויש נגדך מתמודד אובססיבי, אם יש מישהו שיכול להפיק רווח כספי או אחר ממעקב אחרי תנועותיך.

החוקר הפרטי

למרות ההילה שיש סביב מקצוע החוקר הפרטי, לא כל החוקרים/בלשים הם גבוהים חסונים אתלטים ונאים, לא כולם מסתובבים מחופשים עם פאות זקנים ושפמים (יש גם כאלה) ולא כולם מרכיבים משקפי שמש אופנתיים בסגנון אנשי השב"כ.

חוקר פרטי טוב הוא אדם הנטמע היטב בסביבתו ואינו בולט בצורה זו או אחרת. גם רכבו של העוקב בד"כ יהיה כלי רכב מצוי בצבע לא בולט, רצוי לבן או עכבר, וללא סימני זיהוי מושכים את העין, לא ספויילרים מיוחדים אורות שונים ו-או צלחות וג'נטים מגנזיום מהממים.

המעקב

מעקב מקצועי אופטימלי מבוצע לפחות על-ידי שני חוקרים: האחד ברכב והשני בקטנוע/אופנוע. העלות הגבוהה של מחיר שעת מעקב גורמת ללקוחות ולחוקרים להתגמש. במקרים רבים יבוצע המעקב על-ידי חוקר בודד, במקרים שהנבדק חשדן, "נהג שודים" או נקודת המוצא לתחילת המעקב מחייבת שני עוקבים (שתי יציאות מהכתובת שלא נמצאות בקשר עין) יופעלו בד"כ שני חוקרים.

בתיקי אישות שהמזמין הוא בן הזוג יקבל החוקר הפרטי את מירב המידע בטרם תחילת המעקב מהמזמין, תמונות עדכניות, פרטי רכב, כתובות בית ועבודה, כתובות של בני משפחה/חברים, ומקומות אפשריים הידועים למזמין, כמובן גם שעות פעילות יציאה וחזרה ודגש על שעות "קריטיות" שבהן יכולים "לקרות דברים".

במעקב אחרי עובד יכול המזמין לתת מקסימום פרטים לגבי רכב כתובות מגורים שעות פעילות במסגרת העבודה ופרטים הידועים מרכילות בלבד.

בתיקי ביטוח/אובדן כושר ידוע למזמין בד"כ רק שמו של הנבדק, כתובתו, לעיתים כלי הרכב שלו תיאור חיצוני כללי וסוג הפגיעה (צליעה ומגבלות שונות שבגינן תובע המבוטח).

בתיקים מסחריים/ריגול תעשייתי, בד"כ יקבל החוקר פרטים ספורים וזניחים כגון שם הנבדק, לעיתים תיאורו, כתובת העסק ולעיתים כתובתו הפרטית, בד"כ על החוקר להגיע לנתונים בתיקים אלו בכוחות עצמו.

המעקב בפועל

אישות – כאמור לחוקר הפרטי בד"כ יש את מירב המידע מהמזמין. עקב העלות הגבוהה של מעקב מסוג זה, ינסה החוקר, ביחד עם המזמין, לבצע את המעקב בשעות "קריטיות". אם בן הזוג עובד ואין לו אפשרות "להבריז" בשעות העבודה והשעות "הקריטיות" הן לאחר סיום העבודה, יבוצע המעקב ממקום העבודה כאשר העוקב מגיע למקום כמחצית השעה לפני השעה היעודה, מאתר את רכב הנבדק (במידה כמובן שמדובר במעקב רכוב), מאתר נקודת תצפית שתאפשר לו לזהות את הנבדק בצורה האופטימלית ומהר ככל האפשר מרגע יציאתו, אם לעוקב יש אפשרות לצפות ישירות על היציאה ממקום העבודה יעשה זאת, אם יש קושי והמעקב רכוב ימתין החוקר בתצפית על הרכב.

העוקב חייב לאתר נקודת תצפית שגם תאפשר לו תנועה מהירה בכל כיוון אפשרי של תנועתו של הנבדק, דהיינו: אם יש אי-תנועה ו/או איסור פרסה, פס לבן או כל מכשול אחר יעדיף כמובן העוקב נקודת תצפית אולי פחות אופטימלית, אבל נקודה שתאפשר לו זיהוי ומעקב מהיר ללא עבירות תנועה בולטות המושכות את העין.

עוקב מיומן ייסע אחרי הנבדק במרחק של לפחות רכב אחד מפריד בתוך העיר, מחוץ לעיר ייתן העוקב לנבדק מרחק גדול הרבה יותר, העוקב ינצל כל אפשרות להיות "בשטחים מתים" של הנבדק וייקח סיכונים רק באין ברירה.

העוקב משתדל לתעד במצלמה את תנועותיו של הנבדק. חוקר מיומן בעל חושים וניסיון יצלם רק אירועים בעלי חשיבות. צילום מהווה סיכון חשיפה עלידי הנבדק והן ע"י עוברים ושבים.

בתיקי אישות, יש כמובן מעקבים בשעות שונות ומשונות. אם החשד נופל על בן בזוג היוצא לריקודי עם (כן, שם החברה חוגגים), אזי יבוצע המעקב בשעות אלו. במקרים אלו על החוקר כמובן להיכנס למקום ההתרחשות ולהיטמע בשטח. במקרה זה יצלם החוקר באמצעות מצלמה בתיק סמוי. יש לקחת את האפשרות שבימים אלו כל מכשיר נייד מסוגל לבצע צילומים וצילומי וידאו, דבר המקל מאוד על העוקב.

ביטוח/אובדן כושר עבודה

תכלית המעקב הינה להוכיח שהנבדק עובד או מבצע תנועות ומאמצים שבתביעתו התלונן שהוא מוגבל בהם. טכניקת המעקב זהה כמובן למתואר בסעיף העוסק במעקב אישות, רק שכאן הצילומים הם עיקר העניין ועל החוקר לצלם כל תנועה. נבדק תחמן שחברת הביטוח "חפצה ביקרו" ייתפס לבסוף. לעומת זאת, נבדק שתביעתו אמיתית אל לו לנסות לבצע פעולות שבהן הוא מוגבל ע"פ תביעתו, כמו כן ישנם חוקרים המנסים להפיל את הנבדק בפח בבקשת עזרה בהחלפת גלגל לבחורה נאה תקועה בדרך וכדומה, ראו הוזהרתם!

חשיפת העוקב

קשה מאוד לעקוב אחרי אדם החושד במעקב. הצלחת המעקב טמונה בכך שהנבדק יהיה שאנן וימשיך לבצע את הפעילות שבגינה הוא נבדק. לעיתים מזמיני המעקב (במיוחד בתיקי אישות) מדליקים נורות אדומות ומתנהגים שלא כרגיל. צריך לשים לב לסימנים ולא להתעלם.

על-מנת לחשוף עוקב רכוב, יש לנסוע בנסיעה רגילה וללא מבטים בולטים לאזור שקט ומוכר שהתנועה בו דלילה ויש לו מספר נקודות כניסה יציאה, ביצוע מס' פניות באזור ועצירה בצד הדרך מייד לאחר פניה, רישום מספרי הרכב המגיעים מאחור ושוב ביצוע הפעולה ברחובות הסמוכים. רכב שזוהה על ידכם לפחות פעמיים או יותר יחשב לרכב חשוד ורישום מספר הרכב יאפשר לזהות בוודאות. יש לקחת בחשבון יותר מרכב עוקב אחד. אפשר להסוות את בדיקת המעקב בחיפוש כביכול של כתובת על-מנת "להרדים" את העוקב. עוקב מיומן ירגיש בניסיונות חשיפה ויעלם למספר ימים. לכן, חשיפה חכמה בלא לעורר את חשדו של העוקב עדיפה. נסיעה מהירה שתאלץ את העוקב למרדף אפשרית אבל מגלה מייד את ניסיון החשיפה.

מעקב ע"י קטנוע/אופנוע מקל על העוקב בתמרונים מסובכים, עבירות בפקקים ואפשרות לשמור מרחק ולהאיץ ע"פ ההתפתחויות. על-מנת לחשוף מעקב קטנוע/אופנוע אפשר לבצע את אותה תרגולת המוזכרת בסעיף הקודם. יש לשים לב בפקקים לאופנועים שאינם מתקדמים בין המכוניות לקדמת הפקק כהרגלם של הרוכבים, אלה ממתין מאחור בין המכוניות "בשטח מת" מבחינת הנבדק, בד"כ מצד ימין של רכב הנבדק.

אחת מנקודות התורפה של העוקבים היא התצפית שבטרם המעקב. כאמור, העוקב חייב להתמקם בנקודות שולטות ולשהות במקום לעיתים זמן ארוך. חפשו גם אתם את הנקודות השולטות על מקום היציאה שלכם או מקום חניית רכבכם, ובדקו מדי פעם בצורה שאינה מחשידה באם יש במקום רכב חשוד, רכב שאינו שייך לסביבתו הטבעית או נמצא במקום זמן רב ונהג/נוסע בתוכו, אם זוהה רכב חשוד רשמו מספרו וצאו לדרך, אימות החשיפה לא תארך זמן רב.

מעקב רגלי הוא המעקב הקשה ביותר לזיהוי. עוקב רגלי מיומן ייחשף רק באם יבצע טעויות. בד"כ ילך העוקב בצידה השני של הדרך, מה שמאפשר לו תצפית טובה על הנבדק שאינו מוסתר בדרך זו ע"י האחרים על המדרכה. כמו-כן יכול העוקב לזהות כניסה לחנויות וכתובות מעמדה זו כמעט בוודאות. בד"כ הנבדק אינו מודע כלל למתרחש במדרכה ממול.

מאחר ובמעקב רגלי יש אפשרות שהנבדק ייאסף ע"י רכב, חייב העוקב להיות מלווה בעוקב נוסף. לכן יש להיות ערני לגבי רכב או קטנוע המתנהל לאיטו מאחור. בעלייה לתחבורה ציבורית יש לשים לב מי עולה באותה תחנה ולהתייחס ליורדים בעת הירידה.

בנסיעה בתחבורה ציבורית יש להביט לאחור, במידת האפשר, ולזהות רכב הנוסע בעקבות הרכב הציבורי ולא עוקף בתחנות, אפשרי כמובן גם קטנוע.

מאמר זה אינו מתיימר כמובן לתת 100% של חשיפת מעקב, אך הוא נותן כלים ונקודות שעל נבדק פוטנציאלי לקחת בחשבון. שינוי שגרה מקומות מפגש ודרכי פעולה יקשו מאוד על העוקב.

בהצלחה!!!

היכנסו לאתר הבית של אביב ירון
תאריך:  02/10/2007   |   עודכן:  02/10/2007
אביב ירון
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
עוקבים אחרי
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
למדתי והחכמתי
3/10/07 06:37
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
קבלו ציטוט: ... "דווקא כאדם שמוכן ללכת לפשרה מרחיקת לכת עם הפלשתינים, דווקא אני, דווקא אנשים כמוני, צריכים לדרוש מהם, שההסכמים יקוימו במלואם עד לתג האחרון. מהצד הפלשתיני פירושו להפסיק להרוג ישראלים. אני חושב שהעם הפלשתיני הוא לא קטין, לא מפגר ולא טעון טיפוח. הוא קיבל עליו הסכם. גם אישר אותו בהצבעה, פחות או יותר דמוקרטית. הסעיף הראשון בהסכם- שהם לא הורגים בנו. הם לא מקיימים את הסכם אוסלו"! (עמוס עוז לדן מרגלית, הערוץ הראשון, "פופוליטיקה", 25.02.96).
02/10/2007  |   נרי אבנרי  |   מאמרים
ספקולציות מרקיעות שחקים מתהלכות בציבוריות הישראלית ביחס לפעולה שהיתה או לא היתה בסוריה. גם העיתונות הזרה מפמפמת מדי יום אינפורמציות חדשות, אך לעת עתה הכל מגששים באפלה. המילים זורמות כמעיין המתגבר, נתזים עפים לכל עבר, הדמיון עובד שעות נוספות.
02/10/2007  |  ד"ר צ'לו רוזנברג  |   מאמרים
אהוד אולמרט דחה כבר ארבע פעמים לפחות את מועד חקירתו בפרשת הפרטת בנק לאומי, שמנהלת היחידה לחקירות הונאה של משטרת ישראל. זו אחת הסיבות המרכזיות לעיכובים בהשלמת החקירה של אולמרט באזהרה, כחשוד המרכזי בפרשת הפרטת בנק לאומי - דיווח יואב יצחק באתר "חדשות מחלקה ראשונה" (Nfc).
02/10/2007  |  אביתר בן-צדף  |   מאמרים
מי שעוקב אחר הייצוא הביטחוני הישראלי יודע כי בעבור חופן שטרות מרשרשים הוא לא יבחל גם במשטרים הרצחניים ביותר. בעוד כל מדינות העולם, כולל ישראל, מוחות על הדיכוי האלים והרצחני של ההפגנות בעד דמוקרטיה במינמאר, לשעבר בורמה, ומכחישות קשרים עם המשטר הצבאי שם - נחשפות עדויות כי ממשלת ישראל ותעשיות ביטחוניות ישראליות סיפקו נשק ואמצעי טכנולוגיה צבאית מתקדמת למשטר הצבאי של המדינה, שכונתה בעבר בורמה וששמה הוחלף בהוראת הצבא.
02/10/2007  |  דרור מרום  |   מאמרים
כאשר חוקקה הכנסת את חוק רמת-הגולן ב-1981, המחיל את השיפוט והמינהל של מדינת ישראל על חבל הארץ הצפוני, אמר ראש הממשלה דאז, מנחם בגין, כלפי המלעיזים מבית ומחוץ, כי "חוק רמת הגולן יישאר בתוקפו, אין כוח בעולם שיביא לידי ביטולו".
02/10/2007  |  יוסי אחימאיר  |   מאמרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
"תפסת מחסה מאחורי הסלע מאש האויב, האש עזה, עיני הלוחמים נעוצות בעורפך, אתה קם ומסתער בראשם על עמדת האויב או נשאר לשכב בתקווה שמישהו אחר ייקח את המשימה על עצמו?
יואב יצחק
יואב יצחק
ברק התפטר מכהונתו כשופט אד-הוק בבית המשפט הבינלאומי לצדק (JCJ) בהאג מסיבות אישיות-משפחתיות    מחמת היחס הנבזי והאנטישמי כלפי ישראל, אין צורך למנות מחליף לברק - נגרם מספיק נזק...
צבי גיל
צבי גיל
המספרה של "איציק הקטן" מת"א קטנה - כ-12 מ"ר או פחות, אך מעוצבת נחמד ורוחשת    היא מעין מרכז מידע לקרוב ולרחוק שהגיעו לסביבה וזקוקים לעזרה    איציק הספר ידוע כאדם נדיב, בעל ידע רב, דו...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il