News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 887,104  סלולר - 813,645
   |   15:07:40
דלג
  שרון נריה בר-און  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
האם זה מורכב להוציא דרכון רומני?
קבוצת ירדן
האם אני זכאי לדרכון גרמני?
מנחם בגין. מנהיג ברמ"ח אבריו [צילום: משה מילנר/לע"מ]

מנחם בגין - אמונה, ערכים והפכים

ישנם אנשים שהולכים ומשתבחים עם השנים. מנחם בגין, שהלך לעולמו לפני למעלה מ-20 שנה, הוא אחד מהם. ככל שחולפות השנים, כך פועלו ודרכו הולכים ומקבלים הערכה רבה בקרב ציבור גדל והולך של אנשים
31/07/2013  |   שרון נריה בר-און   |   מאמרים   |   תגובות
מפת עץ החיים של מנחם בגין [צייר: שרון נריה בר-און]

הבשורה שהכאיבה

יום שני, ה-9 במארס 1992 החל עבורי כעוד יום עבודה רגיל. באותה תקופה הייתי מנהל מרכז הדרכה של בית תוכנה גדול. באותם ימים, רגע לפני כניסת האינטרנט לחיינו, הרדיו היה אמצעי המידע היחיד שדרכו ניתן היה להתעדכן בחדשות, במשך היום. אם השידור היה נקטע לפני חלוף השעה העגולה או מחציתה, היה זה סימן שמשהו קרה. לרוב, משהו נורא. כך היה גם באותו יום. התשיעית של בטהובן נקטעה על-מנת לבשר על מותו של ראש הממשלה לשעבר, מר מנחם בגין.

נשענתי לאחור על כיסאי והנחתי לזיכרונות הילדות לעלות ולצוף... את סיפור המפגש בין אבי לבין בגין, טייס בצבא הצ'כי בגיל 26 בלבד, עליו שמעתי כשהייתי מאד קטן. מפגש שבעקבותיו התגייס אבי לאצ"ל וסייע במפעל העלאת היהודים לארץ ישראל. איך בתור ילד, הייתי מתלווה להוריי למפגשים החודשיים בדירתו של המפקד ברח' רוזנבאום 1 בתל אביב. עבורי הוא היה הדוד מנחם. אף על-פי שהיו אלה אירועים רבי משתתפים, תמיד היה דוד מנחם מוצא רגע קט כדי לשאול לשלומי ולהתעניין לגבי התקדמותי בלימודים.

על-רקע המחלוקת בסוגיית קבלת הפיצויים מגרמניה, נפער בין אבי לבין בגין בור עצום. בגין כזכור, הוביל את הקו התקיף נגד קבלת התשלומים. אבי מנגד, בתור מי שהיה אסיר במחנה ריכוז, תמך ואף לקח את התשלומים. הנתק שנוצר נמשך שנים על גבי שנים. בבגרותי, לאחר שתנועת החירות כבר הפכה לחלק מהליכוד, חיברתי ופייסתי ביניהם.

למותר לציין כי לא היה מאושר ממני כאשר נבחר לראשות הממשלה, הביא את השלום, וזכה עבורו בפרס הנובל היוקרתי. הייתי ועודני גאה על החלטתו להפציץ את הכור בעירק. כך גם התעצבתי מאד כאשר פרש לביתו ברח' צמח 1 בירושלים מבלי להסביר ומבלי לומר דבר לאוהביו מעבר למלים "אינני יכול יותר". כיבדתי את רצונו לפרוש ולא ניסיתי ליצור קשר.

הזיכרונות גאו והדמעות הציפו את גרוני, עיני ולחיי. לאחר שהתאוששתי מההלם הראשוני, הודעתי למנהל שלי כי אני לוקח יומיים חופש ומיד בתום העבודה יצאתי אל אבי על-מנת לבשר לו על מות המפקד. אומנם אל אבי הגעתי על-מנת לבשר ולנחם, אבל יצאתי מנוחם. שעות ישבתי לצד אבי וביחד העלנו זיכרונות נוגים, שנינו דומעים ונעצבים. למחרת עליתי לירושלים, כנציג המשפחה וחלקתי כבוד אחרון למפקד בדרכו האחרונה, לצד מאות אלפי אזרחי ישראל.

בגין - תחנות חיים לפי האותיות והמספרים

במלאת 100 שנה להולדתו של בגין והכרזת שנת הלימודים הקודמת כשנת בן-גוריון ובגין, פורסמו כתבות שונות אודות המפקד. בין שאר הכתבות והאירועים צדה את עיני כתבתה של טל בשן שהתפרסמה ב"סופהשבוע" ביום 26.7.2013 . ההיכרות האישית לצד עיסוקי הביאה אותי להחלטה לבחון את האירועים המסוקרים בשיקוף של אותיות ומספרים. במיוחד עניין אותי הפתרון למחלוקת האם בגין חלה בערוב ימיו במניה דפרסיה.

להלן הפיענוח של תחנות מרכזיות בחייו של בגין על-פי תורת הטארונומרולוגיה.

אז, מיהו מנחם בגין באמת? מה מספרים עליו המספרים ולמה רומזות האותיות?

מנחם בגין נולד ב-6 באוגוסט 1913

מפת עץ החיים הקבלית בה אני נעזר לפצח את סוד אישיותו של האדם מורכבת משני חלקים:

החלק הראשון, מפת אישיות האדם, מספר לנו מה האדם מצפה מחייו. המפה המתארת את שאיפותיו, רצונותיו, יכולותיו והקשיים העומדים בפניו.

החלק השני, מפת תקופות החיים, מספר לנו מה החיים "רוצים/מצפים" מהאדם ולאן הם מובילים אותו המפה מתארת את ה"רוח הגבית" שיכולה להעלות ולרומם או להיות הרוח מקדימה שמאטה ועוצרת.

כמו כל אדם, גם מנחם בגין הגיע לעולם בלוויית שלושה מלאכים השומרים עליו. ניתן לדמות את שלושת המלאכים האלה ל: מלך, אביר ושר. המלך מהווה 50% ממבנה אישיות האדם, מיוצג ע"י סיכום תאריך הלידה. האביר מהווה 25% ממבנה אישיות האדם והוא מיוצג ע"י המזל האסטרולוגי. השר מהווה 25% ממבנה אישיות האדם והוא מיוצג ע"י מספר השם הפרטי.

יחסי הגומלין בין המלך, האביר והשר, יגלו לנו כי המלך מדבר על הייעוד והמטרה של האדם. האביר (המזל האסטרולוגי) מספר לנו מהי הסיבה והשאיפות למימוש הייעוד. השר יספר לנו באיזה דרך ימומש הייעוד.

בגין והמלוכה

ייעודו של בגין, קרי המלך שלו (מס' 11/2 , ספירת תפארת, מזל דלי באסטרולגיה. קלף הצדק בטארולוגיה). קורא לבעל הגורל להיות מאסטר. עליו להכיר את משמעות התכונות אשר תעזורנה לו להתמודד עם הקשיים הצפויים בדרך להצלחתו כמאסטר.

ייעודו להיות להוביל דרך חדשה בתחום הרוחני וכן הוא נועד לגדולות. עליו ללמוד על-מנת לצבור ידע חדש ולהעבירו ולהעניקו לעולם. בנוסף, עליו להתנהג באצילות ובממלכתיות. עליו להבין שביכולתו להשפיע בצורה חיובית על הקהילה והסובבים שמאמינים בו. נאמניו ילכו אחריו באש ובמים ולכן אסור לו לנצל זאת לרעה. לא בכדי בעת נאום הניצחון של בבחירות 77', הוא ציטט בדברי התודה לאשתו עליזה "ולעליזה אשתי, זכרתי לך חסד נעורייך, אהבת כלולותיך, לכתך אחרי במדבר, בארץ זרועת מוקשים" (מבוסס על הפסוק מירמיה פרק ב': "כה אמר ה', זכרתי לך חסד נעורייך, אהבת כלולותיך. לכתך אחרי במדבר בארץ לא זרועה"). הוא היווה ועדיין מהווה דוגמה ומופת לשילוב של מנהיגות לצד ענווה וצניעות. החוקים הקוסמיים הם נר לרגליו, בצילם הוא פיתח חזון אישי למען האנושות בכלל (השלום) ועם ישראל בפרט (הפצצת הכור). עליו לפתח סיבולת וכוחות נפשיים ארוכי טווח.

האביר מנחם

האביר של בגין (לפי מספר המזל האסטרולוגי המשויך לספירת דעת הנסתרת ) משייך אותו למזל אריה. מכאן ניתן להבין את היצירתיות והמקוריות שלו. על בעל המזל לעמוד על במה ולהעביר ידע. ואכן, במשך שנים היה בגין נואם בכל הזדמנות בפני עשרות תומכים נלהבים, שעם השנים הפכו למאות ולאלפים. הוא יודע לסמן מטרה, להתמקד בהשגתה וכמובן להשיג אותה. הוא יודע לפתח כישורים וורבאליים ולהפגין כריזמה אישית, אדיבות וכישרון. בין סימני ההיכר שלו היה הכישרון הרטורי שהפך אותו לנואם מדופלם. נאומו בכיכר רבין (אז מלכי ישראל) בתגובה לנאום הצ'חצ'חים של דודו טופז ז"ל נלמד עד היום בבתי הספר לתקשורת.

השר שעזר לו לחצות את המדבר

השר של בגין, הנגזר משמן הפרטי, מעניק לנו את הספרה 3, ספירת בינה המשויכת למזל קשת, וקלף הקיסרית. מכאן אנו למדים על מקור היצירתיות, האינטליגנציה הטבעית וכן חיזוק לכישורים הוורבאליים ויכולת ביטוי הטובה שהכרנו לעיל. אותיות השם "מנחם" מקושרות ליסוד המים. עובדה זו מספרת לנו על אדם המונע ומתרכז בעולם הרגש.

פיענוח המפה

מפתו האישית של מנחם בגין מתארת אדם שמצד אחד נועד להוביל דרך ולהנהיג כפי שמספרים המספרים הנמצאים בספירת תפארת 11 (ייעוד) ובספירת הדעת הנסתרת (1 מזל אסטרולוגי- אריה) ומצד שני על אדם הפוחד להנהיג ולקחת אחריות ציבורית כפי שמתואר בספירת יסוד 7=16 (יום לידה).

עם זאת מפת תקופות החיים מגיל 52-120 מתארת כי קיים דחף חיצוני בלתי נשלט "הגורר" אותו לממש את הפוטנציאל המנהיגותי עד תום. אלו הן הנסיבות שהובילו אותו לרשות הממשלה.

מאידך, המפה רומזת על כך שבתוך תוכו הוא היה ונותר זאב בודד. לפנינו אדם חרדתי מיום לידתו שבעט בכולם בכל דרך וקל היה להכניעו עד גיל 52. הוא חי בקונפליקט תמידי בין זהותו הפנימית והפרטית לבין הדמות החיצונית והציבורית.

כלפי חוץ הציג עצמו כאדם חזק, כריזמטי, מוביל דרך, דורסני, שאינו מתחשב בדעות אחרים ופועל בדרכו הייחודית. כלפי פנים היה אדם חסר ביטחון ותלותי.

זהו מקור הלחץ הנפשי הראשוני שבבוא היום גרם לו להיות דיכאוני ולפתח נטייה למניה דפרסיה. במפתו האישית ניתן לראות כי ספירת נצח מתארת אדם שסלל לעצמו דרך למניה דפרסיה, להסתגר בתוך עצמו ולהתרחק מהקהל.

לא נותר לי אלא להסיק, בהתאם לנתונים העולים מהמפה, כי בגין נאבק לאורך כל חייו בחרדות פנימיות עד שלבסוף הן הכריעו אותו והובילו להשתלטות המניה דפרסיה.

מפת תקופות החיים של ה"זאב"

כאשר מפגישים אירועים קרדינאליים בחייו של אדם ובודקים את התאריכים האלה במפת תקופות החיים שלו, ניתן לומר שמספרי מפת תקופות החיים מספרים את סיפורו של האיש. הבא נביט במספר תחנות לאורך חייו:

1937: בגין יוצא בהוראתו של ז'בוטינסקי לבסס את התנועה הרוויזיוניסטית בצ'כוסלובקיה (ושם כאמור הכיר את אבי ז"ל). היה זה כאשר בגין היה בשנה אישית 8 שנה המסמלת כוח והצלחה.

1939: בגין מחליף את אהרון פרופס בתפקיד נציג ביתר בפולין. באותה עת היה בשנה אישית 1 המתארת התחלות חדשות והנהגה. לכן אין זה מפתיע שבגין היה אחראי על למעלה מ 70,000 צעירי ביתר בפולין.

1.6.1941: בגין נשלח לעבודת פרך בסיביר. ספירת יסוד מתארת אדם שקל לו להתנתק וקל לו להיות אדם מיוסר שסובל.

1943: בגיל 30 התמנה למנהיג האצ"ל כאשר היה בשנה אישית 8. שנה המתארת הצלחות ומנהיגות.

9.1.1952: עמד בראש הפגנת ענק נגד הסכם השילומים. בתקופה זו היה בגין בשנה אישית 4 המתארת דחף ורצון לתחומים כספיים וחברתיים. עם זאת, בתקופה זו היה לו דחף לפעול כנגד המקובל ונגד הזרם, אם כי ללא הצלחה מרובה. במילים פשוטות היקום היה נגדו.

17.5.1977: מונה להיות ראש ממשלה. ביום זה היה בגין בשנה אישית 11 שהעצימה את הישגיו, חודש אישי 7=16 המתאים ליום לידתו ולחלק ניכר במבנה אישיותו וביום אישי 6 הקשור להנהגת מדינת ישראל. על-פי המפה האסטרולוגית של מדינת ישראל, רום שמים מסמל את הנהגת המדינה.

26.3.1979: בגין חותם על הסכם שלום עם מצרים. בתקופה זו היה בגין בשנה אישית 4 המתארת דחף לעסוק ברכוש, אדמות וכספים. הוא גם היה בחודש אישי 7 המתאר ניתוקים והפסדים - כאמור ניתוק מאדמות, וביום אישי המתאר זיקה למנהיגות מדינת ישראל.

7.6.1981: מורה על הפצצת הכור בעירק. בגין היה בשנה אישית 6 המתארת אחריות ומנהיגות כלפי מדינת ישראל, חודש אישי 3 מתאר כישורי תעסוקה הקשורים בטיס. יחד עם זאת, חודש זה מתאר החלטות אימפולסיביות שבו קל היה להשפיע עליו. יום אישי 1 מתאר יום מוצלח במיוחד.

28.8.1983: בגין מתפטר מתפקיד רוה"ם ופרש לרחוב צמח 1 בירושלים. בשנה זו היה בגין בשנה אישית 9 המתארת סיומות ומהפכים. ובחודש אישי 8 שנתן לו את הכוח להחליט ולבצע, וביום אישי 9 שכאמור, מתאר סיומות והתחלות חדשות.

פרידה נוגה

זה היה האיש שהיה. מנהיג ברמ"ח אבריו, נאמן לעקרונותיו מחד, אך נכון להתגמש ולהסתגל אל מול גודל המעמד. מוביל בעל שיעור קומה ודוגמה לחבר מרעיו, שמפאת גודל האחריות מדחיק ומכיל את כאביו אל עצמו פנימה. כמו משה שנשא על כתפיו את האחריות לעם ישראל כולו, כך נשא בגין על כתפיו את האחריות של הממשלה שבראשה הוא עמד. בענווה, צניעות ודרך ארץ. כמו משה רבנו שפרש והתבודד בשיא, רגע לאחר היציאה מהמדבר ולפני הכניסה לארץ המובטחת, כך פרש והתבודד בגין, רגע לאחר הבאת השלום.

המפקד, בשם עם ישראל ובשם אבי, אני מצדיע לך עוד פעם אחת. תודה מנהיג דגול ותנוח על משכבך בשלום.

תאריך:  31/07/2013   |   עודכן:  31/07/2013
שרון נריה בר-און
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
מנחם בגין - אמונה, ערכים והפכים
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
ע_הראל
31/07/13 14:01
2
קורןנאוה טבריה
5/08/13 08:28
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
אל הגב' ציפי לבני וחברי הצוות המכובדים ואל ראש הממשל מר בנימין נתניהו,בבקשה מכם,אל תמהרו למכור את עצמכם ואותנו ואל תתחרו ביניכם מי נותן יותר ומי נדיב יותר. תתאפקו מעט והניחו את האגו הגדול שלכם בצד, אתם שקופים וכולנו רואים מה מניע אתכם. אל תתחרו ביניכם מי יהיה המנהיג הדגול הבא שיעשה "שלום" עם הערבים ויקים להם מדינה חדשה, מדינת פלשתין שמעולם לא הייתה, שהרי זה מה שמעניין אתכם בקדנציה האחרונה שלכם, זה לעשות איזה מעשה שבגינו תרשמו בדפי ההיטוריה ולא ישכחו אתכם לעולם. אך זה יכול להיות המעשה שבגללו תהיו לדראון עולם.
31/07/2013  |  מנוחה דהן  |   מאמרים
בארבעים ושש השנים שחלפו מאז מלחמת ששת הימים חל סחף מתמשך שמאלה בציבור הישראלי. הסיסמה "שתי מדינות לשני עמים", שהושמעה אך ורק על-ידי אנשי השמאל הקיצוני ביותר בשנים הראשונות אחרי המלחמה, הפכה להיות הפתרון המקובל על רוב העם. לו ניבאתם לפני ארבעים שנה לבנימין נתניהו שהוא יצהיר בפנים רציניות על שאיפתו להקים ביהודה ושומרון מדינה בשליטת המחבלים מארגון הפתח, הוא היה משוכנע שיצאתם מדעתכם.
31/07/2013  |  אהוד פרלסמן  |   מאמרים
בימים שבוושינגטון מנסים בדרגים גבוהים לדבר שלום הרחק מעין המצלמות, רוחשת לה אווירה של אי אימון, ששיחות אלו יבשילו לקראת מהלך ממשי.
31/07/2013  |  איתן קלינסקי  |   מאמרים
בעשרות פסקי דין שהמפורסם מבניהם הוא סיעת הליכוד נ' עיריית פ"ת (בג"צ 531/79), פיתח בית המשפט הישראלי את דיני ניגוד העניינים. עיקרם הוא שמצב של ניגוד עניינים הינו אסור, ושיש לבחון את קיומו ע"פ מבחן אובייקטיבי. דהיינו פסלות המצב תיבחן, לא באם התגבש בפועל ניגוד עניינים, אלא האם ניתן במצב הדברים הקיים להיווצר ניגוד עניינים.
31/07/2013  |  עו"ד אלון קוחלני  |   מאמרים
חודש אלול כבר בפתח, חודש שבו "אפילו הדגים שבים רועדים", כמאמרם המפורסם של בעלי המוסר. אבל אנחנו נדלג לרגעים אחדים בלבד ששה שבועות קדימה, לעבר חג הסוכות.
31/07/2013  |  מנחם רהט  |   מאמרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלון קוחלני
אלון קוחלני
הפרקטיקה הנהוגה לפיה רשויות מקומיות מתקשרות עם משרדי עו"ד לצורך אכיפת גביה בהליך אזרחי, כאשר שכ"ט שלהן נגזר "מהוצאות הגביה" עתידה להשתנות
עידן יוסף
עידן יוסף
מדוע שופט ביהמ"ש העליון שתהה ב-2017 על זכות העמידה של עותרים בנושא הפעלת תחבורה ציבורית בשבת איפשר היום לתנועה לאיכות השלטון זכות עמידה למרות שלא עומד לרשותה צי אוטובוסים ורכבות או...
יוסף אליעז
יוסף אליעז
ראש הממשלה ושר הביטחון, ובעקבותיהם לעתים גם הרמטכ"ל ודובר צה"ל, עוסקים כל העת באיומים על אויבינו ובו בזמן מתהדרים בכוחו של צבאנו    הטעם לדברת זו בימינו אינו ברור
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il