|   15:07:40
  יצחק הרצוג  
ח"כ, יו"ר האופוזיציה
בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מתי ולמה נזמין עורך דין מתחום התעופה?
כתיבת המומחים
מהי חרדה דנטלית ואיך מתמודדים איתה?
הרצוג. לשמור על האחדות הישראלית בעורף [צילום: לע"מ]

הנשק הכי סודי שיש לנו

נאום נשיא המדינה לאומה [י"ז בחשוון תשפ"ד, 01.11.2023]
01/11/2023  |   יצחק הרצוג   |   נאומים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
מלכודת פסיכולוגית
אי אפשר לשבור את רוחנו! אסור להאמין לחמאס. אסור להאמין למפלצות האדם. אסור ליפול למלכודות של מלחמה פסיכולוגית, ואסור לתת להם לשחק לנו באכזריות בראש ובנפש

אזרחיות ואזרחי ישראל, הערב אני מבקש לפנות לכל אחת ואחד מכם, באופן אישי, ולדבר על חוסן, רוח ונפש, ברמה האישית והלאומית. קרוב לחודש מאז שארצנו שינתה את פניה. קרוב לחודש שאנו במלחמה שלא חווינו כמותה. קרוב לחודש עבר מאז אותו יום ארור - שבו השמש זרחה, החצבים פרחו, והשוחט שחט ושחט ושחט - נשים וגברים, ילדות וילדים, קשישים ותינוקות; מקיבוצים, מושבים, יישובים וערים.

קרוב לחודש שהנוראות בזוועות שבות ועולות לנגד עינינו, יום אחרי יום, שעה אחר שעה; מציפות יגון שגואה באופן שאי אפשר בכלל להכיל, באופן שאי אפשר לתפוס במחשבה או בלב. זה נוגע, זה מטלטל. כולנו מרגישים את זה - עלינו, על הורינו, על ילדינו. מאות אלפי אנשים מפונים מבתיהם, מאות אלפים מגויסים לצה"ל ולכוחות הביטחון. והמלחמה שבעיצומה - בחזית ובעורף - משפיעים עלינו, על כולנו, נפשית, גם באופן אישי וגם באופן לאומי. היום ביכינו שוב את מיטב בנינו שנפלו במערכה הכבדה בקרבות בעזה, שהצטרפה לאותה מטוטלת קשה, שכולנו חווים בעת הזו. לנצח נזכור אותם - את יפי הבלורית והטוהר, שלחמו בחירוף נפש ובגבורה, בשליחות העם והמדינה. אני מחבקים את משפחותיהם, ואני מתפלל שלא יידעו עוד צער. יקיריי, לכל אחד מאיתנו יש רגעים במלחמה, שהם פשוט קשים מנשוא.

אני פוגש יום יום משפחות וקהילות שנעקרו מבתיהן, פצועים בבתי החולים, ומשפחות של חטופים ונעדרים - באמת פסיפס ישראלי נדיר מאין כמותו. הכאב של משפחות החטופים והנעדרים - הוא פשוט בלתי נתפס. השיחות איתן הן השיחות הכי כואבות שהיו לי בכל ימי חיי. אימהות ואבות, משפחות, אוהבים ואוהבות, שלא עצמו עין כבר יותר משלושה שבועות. התהום האכזרית והאפילה ביותר - פגשה את המשפחות האלה וגם אותנו. אני אומר לכם את מה שאמרתי למשפחות באופן חד-משמעי: החטופים בראש מעיינינו, והשבתם מהווה חלק בלתי נפרד מהניצחון במערכה, כמובן לצד המלחמה הנחרצת באויב והשבת הביטחון לכלל תושבי ישראל.

אני מתחייב בידיעה שמיטב המוחות, אלפי ישראלים - מהנהגת המדינה, ועד אחרון אנשי הביטחון - עמלים במקצועיות, ביסודיות ובמסירות, כל דקה מדקות היממה, בביצוע חובתנו המוסרית כמדינה - להשיב אותם הביתה. רק השבוע ראינו דוגמה להצלחת המאמצים האלה, עם חילוצה של החיילת אורי מגידיש מידי חמאס, במבצע נועז, יצירתי, נחוש ומשותף של כוחותינו.


רוח שקיבלנו מהדורות הקודמים
הרוח הישראלית - רוח בלתי שבירה, רוח סערה, רוח שקמה מתוך השבר והאפר, וכבר מנשבת בעוצמה שאין לה שיעור. הרוח הזו מתגלה במלוא עוזה באלפי סיפורי גבורה – בחזית ובעורף; היא מנשבת בכל יד שמושטת לאחות ולאח – בהתנדבות ובערבות הדדית ישראלית מופתית, ומבקשת לחזק, לחבק, ולתמוך; היא מנשבת בכל פינה ברחבי המדינה, בכל פינה! זו רוח נצחית, שקיבלנו מהדורות הקודמים לנו, רוח שנמשיך לספר על אודותיה ולפעול לרוחה ולאורה – מדור לדור

ביקרתי אמש בחמ"ל המבצעי של כוחות הביטחון, ואני יכול להעיד מקרוב שהתגובה של החמאס כאילו אורי לא הוחזקה בידיהם - היא שקר מוחלט. היא משקפת היטב את מפלס הלחץ בצד שלהם. האויב המפלצתי מנסה בכל הכוח לנהל נגדנו מלחמה פסיכולוגית בכלים הנבזיים ביותר; ראינו את זה השבוע כמה וכמה פעמים ואני מעריך שנראה זאת בגזרות שונות. הוא מבקש להפחיד אותנו עם סרטונים, שמועות ושקרים. הוא מנסה לערער אותנו פסיכולוגית, לפגוע לנו בנפש, ברוח האישית והלאומית. לא ניתן לו להצליח. פשוט לא ניתן לו!

אי אפשר לשבור את רוחנו! אסור להאמין לחמאס. אסור להאמין למפלצות האדם. אסור ליפול למלכודות של מלחמה פסיכולוגית, ואסור לתת להם לשחק לנו באכזריות בראש ובנפש. אנא – על כולנו לנהוג באחריות ובזהירות, ולא להפיץ שמועות לא מבוססות.

אני מבקש להביע הערכה לאחריות שכלי התקשורת הישראלים מגלים, בהחלטתם לא לשחק לידי הטרור הפסיכולוגי האכזרי של אויבינו. זה נכון לנו כמדינה, וזה נכון לכל אחת ואחד מאיתנו.

בין היתר, האויב מבקש ללבות שנאה בתוכנו - בין אזרחים יהודים ואזרחים ערבים. יש להילחם בכך באופן בלתי מתפשר וחד-משמעי. אנחנו חייבים למגר כל תופעה של איבה, שנאה וגזענות כלפי קבוצות שונות בתוכנו; לזכור את עשרות האזרחים הערבים, ששילמו בחייהם בטבח הנורא וכחלק מכוחות הביטחון ומצה"ל; והכי חשוב, לזכור את האחריות והערבות ההדדית שמגלה החברה הערבית בישראל.

אזרחי ישראל; אנחנו בשעת מלחמה שנכפתה עלינו, ושלצערנו – כטבעה של מלחמה עזה וממושכת – תביא איתה עוד עליות ומורדות, רגעי תקווה ורגעי עצב וכאב. בשבועות האחרונים אני פוגש אלפי אנשים, משפחות וקהילות, שנמצאים ביגון ובטראומה. הבוקר פגשתי את אמה האבלה של תמר בת התשע מאשדוד, אשר התמוטטה מהתקף חרדה בזמן אזעקה, ונפטרה לאחר מכן.

אני רוצה להגיד לכם את מה שאמרתי לה: מותר ואפילו רצוי לתת פורקן לכאב, לדאגה, ולבכי; מותר ואפילו רצוי לדבר על החרדה. הרגשות האלה הם מאוד-מאוד טבעיים ואנושיים, וצריך ונכון לתת להם מקום. זה כל כך חשוב – לשמור ולדאוג לנפש בעת הזו. כשהווית החיים היא כזו, חשוב שכל אחת ואחד מאיתנו ימצא חיזוק– אפילו קטן, בדבר שנותן מעט שקט, מרגיע, מעסיק; ויהיה זה הדבר הפשוט והרגיל ביותר. גם מיכל וגם אני מוצאים את החיזוק הזה בדרכנו – ביציאה לשטח, במפגש עִם עַם ישראל. זה מחזק ומרגש אותנו; ונותן לנו המון תקווה.

אני מבקש לשתף אתכם בעוד משהו שנותן לנו המון-המון תקווה: גם עכשיו – בתוך הערפל – ודווקא עכשיו. הרוח הישראלית - רוח בלתי שבירה, רוח סערה, רוח שקמה מתוך השבר והאפר, וכבר מנשבת בעוצמה שאין לה שיעור. הרוח הזו מתגלה במלוא עוזה באלפי סיפורי גבורה – בחזית ובעורף; היא מנשבת בכל יד שמושטת לאחות ולאח – בהתנדבות ובערבות הדדית ישראלית מופתית, ומבקשת לחזק, לחבק, ולתמוך; היא מנשבת בכל פינה ברחבי המדינה, בכל פינה! זו רוח נצחית, שקיבלנו מהדורות הקודמים לנו, רוח שנמשיך לספר על אודותיה ולפעול לרוחה ולאורה – מדור לדור. הרוח הזו היא אתם – אחיותיי ואחיי – עם ישראל! החברה הישראלית - היא הנשק הכי סודי שיש לנו, האמיתי ביותר שיש לנו. אתם התקווה הכי גדולה שלי, ואתם התקווה הכי גדולה של כולנו. עם ישראל חי!

בשעה זו ממש, מיטב בנינו ובנותינו, פועלים בחירוף נפש, ביבשה, באוויר ובים, בעזה ובכל החזיתות, כדי להגן עלינו – על העם והמדינה. הם מבקשים ואני שומע את זה בכל מקום ומקום - שנשמור על האחדות הישראלית בעורף, בדיוק כמו שהם שומרים עליה בחזית. כולנו – כל העם יחד - כולנו הגב שלהם.

אני מתפלל מכאן לרפואת הפצועים בגוף ובנפש; מחבק את משפחות השכול מוכות היגון; מעודד ומחזק את כוחות צה"ל, שב"כ, המוסד, המשטרה, השב"ס, ומפקדיהם, ואת כל כוחות הביטחון, החירום וההצלה, וצוותי הרווחה, הבריאות והחינוך, וכל העוסקים במלאכת הקודש. אני מעריך את האחריות הלאומית שמגלה האופוזיציה. אני מבקש לגבות ולחזק את הנהגת המדינה ואת קבינט המלחמה – בניהול הלחימה כך שתביא לניצחון בעזרת השם.

יש לנו מדינה איתנה ועם ישראלי נפלא ומופלא; יש לנו בעלי ברית חשובים וחזקים בכל העולם; יש לנו אחיות ואחים בכל יהדות התפוצות – שעומדים לצידנו בכל הכוח, למרות ההתקפות והאיומים נגדם; ובעיקר – יש לנו חוסן לאומי ועוצמות בלתי נגמרות; ויש לנו, לצידנו, כל העת, את כוחה של התקווה. תקווה שהייתה אלפי שנים הנשמה באפו של עמנו – שאין תקדים לסיפורו ולשובו לארצו ולמולדתו; תקווה –שעוד נשקם, עוד נבנה, עוד נטע; תקווה - שהחיטה תצמח שוב ושוב ושוב – ותצמיח את כולנו איתה, בשדות ובמטעים, בקיבוצים, במושבים, ביישובים בעיירות ובערים, בכל גווני העם ובכל רחבי הארץ. נזכור כל העת את המילים הנצחיות: "לא אבדה תקוותנו! התקווה בת שנות אלפיים. להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון וירושלים".


תאריך:  01/11/2023   |   עודכן:  02/11/2023
יצחק הרצוג
+דובר צה"ל: נמסרו הודעות למשפחות של 242 חטופים
11:11 02/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
תא"ל הגרי שלח מסר למנהיג חיזבאללה לקראת נאומו: "ערוכים חזק מאוד בגבול הצפון"  ▪  על הלחימה הקרקעית בעזה מסר כי הלוחמים ממשיכים למוטט את קווי ההגנה של חמאס  ▪  מתחילת הלחימה נתקפו מעל ל-12,000 מטרות ברצועת עזה
הפגנת משפחות החטופים בתל אביב [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+פיגוע ירי סמוך ליישוב עינב: ישראלי נהרג בהתהפכות רכבו
10:32 02/11/23  |  מירב ארד
צה"ל מאשר את החשד: פיגוע ירי אירע סמוך ליישוב עינב. ישראלי, כבן 35, נהרג (יום ה') לאחר שרכבו התהפך ליד שבי שומרון בעקבות אש תופת שנפתחה לעברו. צה"ל מנהל מרדף.

צוות מד"א קבע את מותו של הישראלי שנפצע באורח אנוש. ממד"א נמסר כי בשעה 10:06 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב ירקון על ירי לעבר רכב שכתוצאה מכך התהפך בכביש 557 סמוך לכפר בית ליד, ליד שבי שומרון. חובשים ופרמדיקים של מד"א החלו לבצע טיפול רפואי ראשוני בגבר כבן 35 שנפצע אנוש, ובהמשך קבעו את מותו.


+כיצד להבטיח את המשך השקט במגזר הערבי
10:25 02/11/23  |  אפרים לביא, מוחמד ותד, מאיר אלרן   |   לרשימה המלאה
שמירת השקט בין יהודים לערבים היא אינטרס עליון של כל הצדדים, החייבים למנוע התדרדרות על-רקע המלחמה. שיקול זה צריך להוביל כל החלטה בנוגע למיעוט הערבי וליחסיו עם הרוב היהודי
תפילה לשלום בכנסיית הקבר, 22 באוקטובר [צילום: ג'מאל עוואד, פלאש 90]
+18% מכוח העבודה במשק מושבת
10:13 02/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
על-פי הערכה - מספר המושבתים מעבודה עומד על 774 אלף  ▪  מתחילת המלחמה, הוצאו לחל"ת או פוטרו 46,004 עובדים - ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2018, מדובר על תוספת של כ-150%  ▪  נוסף אליהם יש פגיעה במספר העובדים הזרים, ובמיוחד בענפי הבנייה והחקלאות ו-90 אלף עובדים פלשתינים אשר אינם מורשי כניסה בימים אלה
מפונים במלון בים המלח [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90]
+כוחות משטרה ושב"כ סיכלו פיגוע משולב בירושלים
09:13 02/11/23  |  מירב ארד
הותר לפרסום כי בחודש שעבר בלשי ימ״ר ירושלים ומסתערבי מג״ב עצרו בהכוונת שב״כ שני מחבלים, בשנות העשרים לחייהם תושבי מ.פ שועפאט, בחשד שתכננו לבצע פיגוע משולב לאחר שקשרו קשר עם ארגון טרור. מחקירתם עולה כי המחבלים תכננו לבצע פיגוע משולב של ירי, משיכת כוחותינו ופיצוץ מטעני נפץ בדירה במ.פ שועפאט. לצורך כך תכננו המחבלים לרכוש כלי נשק, וכבר רכשו בפועל חומרים ורכיבים שונים להכנת מטעני החבלה בדירה שבה שהו. בימים הקרובים צפוי להיות מוגש נגד המחבלים כתב אישום.
+מתחילת המלחמה ועד היום נכנסו ארצה כ-300,000 ישראלים
09:02 02/11/23  |  מירב ארד
היום (יום ה') יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-16,900 נוסעים ב-116 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. מתחילת המלחמה יום נכנסו ארצה כ-300,000 ישראלים.

+הממשלה אישרה את מתווה הפיצוי לעסקים בעקבות המלחמה
09:00 02/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
המתווה כולל מענק המשכיות עסקית לעסקים בכל רחבי הארץ, וכן שורת הקלות במתווה החל"ת. המתווה כפוף לאישור הכנסת ויובא לאישורה בימים הקרובים
שר האוצר. פיצוי לעסקים [צילום: נועם ריבקין פנטון/פלאש 90]
+הפעילות הקרקעית בעזה: לוחמי גולני ושריון חיסלו עשרות מחבלים
08:41 02/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הכוחות ניהלו עם המחבלים קרבות ממושכים, בסיוע אש חטיבתית של כלי ארטילריה וטנקים, תוך הכוונת כלי טיס לתקיפה מהאוויר והכוונת ספינת טילים
פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה [צילום: דובר צה"ל]
+גם החודש: הקלות למניעת הגבלת חשבון בנק בגלל שיקים ללא כיסוי
08:31 02/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
משרד המשפטים הודיע כי התקנות יוארכו גם עבוד חודש נובמבר  ▪  ההקלות ינתנו לתושבי היישובים שנפגו - יתר הזכאים יצטרכו לפנות לבנק וליידע אותו בעניין זכאותם להקלות
[צילום: דריו סנצ'ז, פלאש 90]
+יהודי אירופה חשים פחד שלא היה כמותו מאז השואה
08:15 02/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מאות תקריות אנטישמיות בגרמניה, בריטניה וצרפת מאז מתקפת חמאס - שיעור חסר תקדים  ▪  ניו-יורק טיימס: יהודי היבשת מרגישים שינוי משמעותי בעצם תנאי קיומם  ▪  דבריו של הקנצלר שולץ מדגימים היטב עד כמה הסכנה משמעותית
הפגנה פרו-ישראלית בכיכר טרפלגר, לונדון [צילום: פרנק אגוסטין, AP]
+פורסם שמו של קצין במילואים שנפל בצפון רצועת עזה
08:15 02/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
סגן (מיל') יובל זילבר, בן 25, מ"מ בגדוד חי"ר 7007 בחטיבת ירושלים, נפל בקרב בצפון רצועת עזה  ▪  מתחילת המלחמה נפלו ל-332 חיילים
[צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+א.פפקוב: מחסני החרום של צה"ל ריקים בגלל העברת תוכנם לאוקראינה
08:05 02/11/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
המהנדס וחוקר המלחמות אלכסנדר פפקוב בפאנל המלחמה בהנחיית יוסי בלום הלוי: "לראשי מערכת הביטחון אין כלים יעילים לקבל החלטות בגלל השכלה הומניסטית ולא מדעית"

טנקים במטולה [צילום: תומר נויברג, פלאש 90]
+טיל קרקע-אוויר שנורה מלבנון החטיא כטמ"ם של צה"ל
04:19 02/11/23  |  עידן יוסף
טיל קרקע-אוויר נורה מוקדם יותר הלילה משטח לבנון לעבר כלי טיס מאויש מרחוק של צה"ל. לא נגרם נזק לכלי הטיס. בתגובה, כוחות צה"ל תקפו את החוליה שביצעה את הירי ואת אתר השיגור ממנו שוגר הטיל.

בנוסף, זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לעבר מרחב הר דב והחרמון, שנפלו בשטחים פתוחים. כוחות ארטילריה תקפו בתגובה את מקור הירי.
+גורם מדיני: דובר צה"ל יכריע בשאלת סרט הזוועה
03:47 02/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
סרט הזוועות של מעשי חמאס הוקרן לחברי הכנסת, אך דובר צה"ל יכריע האם לפרסמו כחלק מההסברה הישראלית  ▪  ח"כ בן ארי: "חייבים להראות את זה לעולם"  ▪  חלק מהח"כים לא עמדו במראות הקשים
מראות הטבח בכיסופים [צילום: אריק מרמור/פלאש 90]
+המחבלים חדרו לארץ כשברשותם מפות עם מגורי קצינים בכירים בצה"ל
00:57 02/11/23  |  עידן יוסף
פרטים חדשים על חדירת המחבלים לישראל: הם הגיעו עם מפות שכללו בין היתר כתובות של קצינים בכירים שמתגוררים בעוטף. באחד המקרים, הם כבר הגיעו ליישוב, אבל כוחות שהגיעו למקום ניהלו מולם קרב וחיסלו אותם. גם המחבלים שחדרו לאוגדת עזה, הצטיידו במפות של מגורי הקצינים הבכירים במטרה לחטוף אותם לרצועת עזה.
+דיווח בסוריה: נעצרו 30 קצינים סורים בעלי זיקה לרוסיה
00:54 02/11/23  |  עידן יוסף
מקורות המזוהים עם האופוזיציה הסורית מדווחים על מעצרם של למעלה מ-30 קצינים סורים בעלי זיקה קרובה לרוסיה במחוז קוניטרה. על פי מקורות אלו, המעצר בוצע באשמת שווא של "סחר בסמים" מתוך מטרה להחליף קצינים אלה באחרים, בעלי זיקה לאירן.
+מלזיה חוששת מהתנקשויות של המוסד באנשי חמאס בשטחה
00:52 02/11/23  |  עידן יוסף
בצל המלחמה, במלזיה חוששים מהתנקשויות של המוסד באנשי חמאס בשטחה. בכיר במשטרה המלזית אמר כי הם פועלים לאיתור תושבים ששכר ארגון הביון הישראלי לפעולות שונות.
+ארה"ב לא שוללת אפשרות שיתאפשר סיוע לעזה דרך מעבר כרם שלום
00:48 02/11/23  |  עידן יוסף
משרד החוץ האמריקני נשאל האם ישראל תאפשר סיוע כלשהו שיעבור לעזה דרך מעבר כרם שלום והשיב: "זו אפשרות... אם נגלה שלא נוכל לקבל את כמות הסיוע שאנו רוצים להכניס דרך רפיח, כמובן נבדוק אפשרויות אחרות".

מתאם פעולות הממשלה בשטחים ובכירים נוספים במערכת הביטחון ביקרו בימים האחרונים במצרים על-מנת לקדם פתרונות הומניטריים מיידים ודחופים עבור אזרחי עזה (חדשות 13).
+דיווח: ביידן מעריך שימיו של נתניהו בפוליטיקה ספורים
00:40 02/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
על-פי דיווח באתר האמריקני פוליטיקו, נשיא ארה"ב ויועציו דנו באפשרות שראש הממשלה לא ישרוד בכיסאו זמן רב, וכי ביידן אף העביר את "הלך הרוח" הזה לנתניהו בשיחות שקיים איתו לאחרונה  ▪  בבית הלבן מכחישים את הדיווח: "הנושא לא נדון בעבר ע"י הנשיא, והוא לא נדון כעת"
ביידן ונתניהו
+ירושלים לרבת-עמון: מצרה על החלטתך, אבל ממוקדת במלחמה
00:19 02/11/23  |  עידן יוסף
‏ישראל מצרה על החלטת ממשלת ירדן להחזרת שגרירה להתייעצויות. בהודעת דובר משרד החוץ נכתב כי "מדינת ישראל ממוקדת במלחמה שנכפתה עליה במתקפת הטרור הרצחנית של חמאס, ארגון טרור שטבח ב-1,400 ישראלים וחטף 240 נשים, ילדים, תינוקות וזקנים. ישראל תוקפת את מחבלי החמאס ותשתיות הטרור של הארגון אשר משתמש באזרחי רצועת עזה כמגינים אנושיים".

בתוך כך, מקורות ערביים דיווחו כי הרשויות בירדן החלו במגעים עם החותים בתימן ועם חיזבאללה במטרה למנוע זליגה לשטחה של טילים ורקטות הנורים לעבר ישראל.
+ח"כ רוטמן נגד גיא פלג: "לא אמרתי שהדם של הלל ויניב אדום יותר"
23:37 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יו"ר ועדת החוקה דורש מגיא פלג ומחדשות 12 להתנצל על דברים שקריים שיוחסו לו והודיע כי אם לא יעשו זאת - יגיש נגדם תביעת דיבה  ▪  "עלילת דם שקרית ומסיתה, שגרמה למשפחות החללים להיפגע מדברים שכלל לא נאמרו"
רוטמן. אמרתי לגיא פלג שזה שקר ושלא יפרסם [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+גלנט: למחבלי חמאס שתי אפשרויות - להיכנע ללא תנאי או למות
23:03 01/11/23  |  עידן יוסף
שר הביטחון יואב גלנט במסיבת עיתונאים: "צה״ל מתקדם בדרך להכרעת החמאס. למחבלי חמאס יש שתי אפשרויות בלבד - להיכנע ללא תנאי או למות. אין אפשרות שלישית. יותר מעשרת אלפים חימושים הוטלו על עזה, ואלפי מחבלים חוסלו. לא נעצור עד שנגיע לכולם".

על הלגיטימציה הבינלאומית: ״במלחמה, המשימה היא לנצח, כל השאר פחות חשוב. יהיה המחיר אשר יהיה וגם אם זה לא ימצא חן בעיני חלק מאומות העולם - אנחנו ממשיכים עד שנכניע את חמאס״.

גלנט על אפשרות תקיפה של החותים בתימן סירב לומר האם תגיב ישראל: ״מכירים את הנתונים ונדע מה לעשות״.
+חמאס שילח לעבר כוחותינו קבוצה של כ-100 ילדים ונשים שישמשו חומה אנושית
22:48 01/11/23  |  עידן יוסף
במהלך הקרב על בסיס כוח 17 הצמוד לג'באליה עמדו לוחמי צה"ל בשטח מול מחזה חריג: חמאס שילח לעברם קבוצה של כ-100 ילדים ונשים שישמשו חומה אנושית. "אנחנו ערוכים לעוד מקרים של שימוש ציני ובוטה כזה באוכלוסייה", אמר אחד הקצינים (ynet).
+סמוטריץ': הכלכלה חזקה, עובדים על תקציב חדש ל-2024
22:22 01/11/23  |  עידן יוסף
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הדגיש את החשיבות של המשך השגרה הכלכלית גם בתקופת המלחמה. בתדרוך המשל"ט האזרחי, אמר סמוטריץ' כי "הכלכלה הישראלית חזקה, נכנסנו טוב למשבר הזה ואנחנו יודעים לתמוך את מאמצי המלחמה בחזית ובעורף".

סמוטריץ' גם הבטיח שהממשלה תתמוך בכלל הצרכים של המדינה, כולל המאמצים הצבאיים. "אנחנו תומכים את כלל הצרכים של המדינה ואנחנו עושים מאמץ לעשות את זה טוב יותר, רחב יותר ומהיר יותר", אמר.

השר גם התייחס לנושא הרפורמות הכלכליות. "אנחנו עובדים על תקציב חדש ל-2024 ונגבש שורה של רפורמות מבניות כדי להעלות את ישראל למסלול צמיחה מהיר", אמר.
+כך לוקח חמאס דלק מבתי החולים ברצועה
21:04 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
דובר צה"ל הציג לתקשורת הבינ"ל איך חמאס מעדיף להשתמש בדלק מבתי חולים לצורכי טרור על פני הצרכים ההומניטריים של תושבי עזה
בית החולים האינדונזי ברצועת עזה [צילום: דובר צה''ל]
+מספר החטופים לעזה התעדכן ועלה ל-249
20:58 01/11/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל: "מסרנו הודעות למשפחותיהם של 249 חטופים ו-331 חללי צה״ל".
+פורסם תיעוד חדש של כוחותינו מחסלים מחבלים במעבר ארז
20:40 01/11/23  |  עידן יוסף
פורסם תיעוד חדש של כוחותינו מחסלים מחבלי חמאס במחסום ארז במהלך מתקפת הטרור ב-7 באוקטובר. אזהרה: התמונות קשות לצפייה.
+עימות בין שרי האוצר והביטחון בנושא העברת כסף לרש"פ
20:30 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גלנט: "ראוי להעביר מיד את הכספים לרשות הפלשתינית כך שישמשו את כוחותיה שמסייעים במניעת טרור"  ▪  סמוטריץ': "הרשות הפלשתינית היא חלק מהבעיה. לא חוזרים על טעויות וקונספציות שהתפוצצו לנו בפנים"
גלנט וסמוטריץ'. מה יביא ליציבות ביו"ש? [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+חשד לחדירת רחפנים באזור זיקים
20:21 01/11/23  |  עידן יוסף
התושבים התבקשו להיכנס למרחבים מוגנים ולהיכנס לבתים.
+הרמטכ"ל: זו תהיה מלחמה ארוכה ואנחנו נילחם אותה עד תום
19:46 01/11/23  |  עידן יוסף
הרמטכ"ל פרסם דף קרב שני מתחילת המלחמה לחיילי צה״ל ולמפקדיו, שבו נכתב בין היתר: "זו תהיה מלחמה ארוכה ואנחנו נילחם אותה עד תום. הפעילות תימשך ותתעצם על-פי שלבי המלחמה ומטרותיה, כפי שהוגדרו על ידי ממשלת ישראל. נמשיך לחתור ללא לאות ולנצל כל הזדמנות להשבת החטופים, במאמצים גלויים וסמויים ובנטילת סיכונים כפי שכבר עשינו.

"נמשיך להכות באויב ככל שיידרש, עד אשר אזרחי ישראל ישובו לחיות חיי ביטחון בבתיהם ובקהילותיהם. יֵדעו אויבינו כולם כי צבא ההגנה לישראל ירדוף את כל מי שינסה לפגוע בעם ישראל בארצו ויגבה ממנו מחיר כבד, במוקדם או במאוחר.

"אנחנו נלחמים על ערכי הצדק והמוסר עליהם קמה המדינה, מול ארגון טרור שביצע פשעי מלחמה שפלים ואיומים. אנחנו נלחמים על זכותנו ועל זכותם של הדורות הבאים לחיות בבטחה ולשגשג במולדתנו", דברי רא"ל הרצי הלוי.
0
+צה"ל ושב״כ חיסלו את ראש מערך הנ"ט של חמאס
19:38 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במסגרת תפקידו, המחבל מחמד עצאר היה אחראי על כלל מערכי הנ״ט בחטיבות השונות ברצועת עזה, ניהל את הכוח בשגרה וסייע בהפעלתו בחרום
פרופיל המחבל שחוסל
+גנץ: אין ולא יהיו ערי מקלט - לא בעזה, לא באיו"ש
19:34 01/11/23  |  עידן יוסף
השר בני גנץ אומר כי "אין ולא יהיו ערי מקלט - לא בעזה, לא באיו"ש ולא בשום מקום - קרוב או רחוק". בביקור במפקדת פיקוד המרכז, אמר גנץ: "נרדוף אותם בלילות ובימים, בעריהם ובמיטותיהם, בעזה ובג'נין, מעל הקרקע ומתחת לפני הקרקע".

על משך המלחמה אמר: "מי שמצטרף לדאעש של ימינו ומנסה לאתגר אותנו נמצא על הכוונת וישלם מחיר כבד במקום שזה יכאב לו, ובזמן שיתאים לנו, וזה יהיה זמן רציף וארוך. נבוא חשבון עם מבקשי רעתנו. אזרחי ישראל - זה יהיה ארוך, זה יהיה מורכב, זה יהיה קשה ולפעמים זה גם יכאב. אבל אנחנו ננצח".
+נשיא המדינה ישא הערב ב-21:15 נאום לאומה
18:52 01/11/23  |  עידן יוסף
נשיא המדינה יצחק הרצוג ישא הערב ב-21:15 נאום לאומה. זהו נאומו השני של הנשיא מאז נפתחה המלחמה.
+כ-3,000 מחבלים פלשו לשטח ישראל בשבת השחורה
18:42 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לאלפי המחבלים הצטרפו מאות בוזזים עזתים  ▪  בצה"ל אומרים: לא יהיה מנוס מלפעול בתוך בתי החולים בעזה  ▪  בפיקוד הדרום מסרו שיעשו הכל להשבת החטופים הביתה באמצעות כוח צבאי, גם אם הדבר כרוך בסיכונים גדולים  ▪  גם מפקדים בכירים בצה"ל משתתפים בכניסות הקרקעיות לעזה
מחבלים משתלטים על טנק של צה"ל [צילום: AP]
+חייל צה"ל נהרג מפגיעת פצצת מרגמה בבארי
18:30 01/11/23  |  עידן יוסף
הותר לפרסום שמו של רס״ל (מיל׳) שלו ציון שרעבי בן 22, מטנא עומרים, חובש קרבי בגדוד 749 בחטיבת ביסל״ח. החייל, שהיה שייך לחיל-הלוגיסטיקה, נהרג מפגיעת פצצת מרגמה במהלך פעילות מבצעית בקיבוץ בארי.

בנוסף, בלחימה ברצועת עזה במהלך היום, נפצע לוחם מגדוד 184, חטיבה 14, באורח קשה. משפחתו עודכנה.
רס"ל (במיל') שלו ציון שרעבי ז"ל הי"ד
+בכירה במחלקת המדינה של ארה"ב הגיעה לישראל
18:14 01/11/23  |  עידן יוסף
בכירת מחלקת המדינה האמריקנית ברברה ליף הגיעה היום לארץ. היא צפויה להיפגש עם גורמים ישראלים אחרי ביקור במדינות נוספות במזרח התיכון - ולקראת הגעתו של שר החוץ האמריקני בלינקן לישראל ביום שישי.
+שר החוץ הבריטי שיתף אמירות קשות של בכיר בחמאס והביע זעזוע
18:10 01/11/23  |  עידן יוסף
שר החוץ של בריטניה, ג׳יימס קלברלי, שיתף בטוויטר אמירות קשות של בכיר בחמאס שמצהיר כי היה מבצע את טבח ה-7 באוקטובר שוב ושוב. שר החוץ הבריטי תהה איך ייתכן שלום כשחמאס מחויבת להשמדת ישראל.

+עזה: דיווח על עשרות הרוגים שהמתינו בתור למאפייה
18:03 01/11/23  |  עידן יוסף
מנהל בית החולים שיפאא הנשלט בידי חמאס: "עשרות הרוגים ופצועים כתוצאה מתקיפה של צה"ל בסמוך למאפיית א-שרק בעיר עזה". לפי ערוצים פלשתינים רוב הנפגעים הם תושבים שעמדו בתור לקנות לחם.
+דיווח בלבנון: מוקשי נ"א התפוצצו בעקבות פגזי צה"ל
17:59 01/11/23  |  עידן יוסף
ערוץ אלמנאר הלבנוני: מספר מוקשים נגד אדם התפוצצו באזור ביר שעיב, ליד הכפר בלידא כתוצאה מהשריפות שהציתו הפגזים הישראלים.
+יעקב אשר: נביא עובדים זרים לבנייה בלי הסכם בילטרלי
17:31 01/11/23  |  עידן יוסף
לנוכח המחסור החריף בעובדים בענף הבנייה, יו"ר ועדת הפנים יעקב אשר הגיע להסכמות עם משרד השיכון שתקודם הצעה להחלטה בממשלה שתאפשר להביא מיד עובדים זרים לענף הבניה שלא באמצעות הסכם בילטרלי, זאת לאחר שהתברר שההסכמים מהווים חסם.
+מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה הגיע שוב ללבנון לתאם מהלכים עם חיזבאללה
17:29 01/11/23  |  עידן יוסף
העיתון הלבנוני נידאא' אל-וטן דיווח כי מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה של אירן, איסמאעיל קאא'ני, הגיע אתמול לביקור בביירות. לא מדובר בפעם הראשונה שקאא'ני מבקר בלבנון מאז תחילת המלחמה.

‏הערוץ הלבנוני אל-ג'דיד מסר כי הביקור בביירות נועד לתאם מהלכים עם חיזבאללה בנוגע לשלב הבא של המלחמה.
+הותקפה החוליה ששיגרה פצמ"רים לעבר שתולה; חוליות ניסו לשגר טילי נ"ט
17:09 01/11/23  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעה במרחב שתולה, זוהו מספר שיגורים של פצצות מרגמה שנפלו בשטחים פתוחים. אין נפגעים. כלי טיס של צה"ל זיהה את החוליה שביצעה את הירי ותקף אותה.

בנוסף, טנק של צה"ל תקף חוליות מחבלים שניסו לשגר טילי נ"ט משטח לבנון לשטח ישראל במרחב שתולה.

כמו כן, זוהו מספר שיגורי מרגמה לפני זמן קצר לעבר מרחב שומרה. אין נפגעים. צה"ל יורה לעבר מקורות הירי.
+עלה ל-16 מספר החיילים שנפלו ברצועה
16:46 01/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שני חיילי גדוד צבר של חטיבת גבעתי שהשתתפו בלחימה ברצועה ששמותיהם הותרו לפרסום - סמ"ר איתי יהודה וסמ"ר שי ארוס  ▪  עדן חמוי מקיבוץ ניר יצחק, שנפצעה אנוש במסיבה מרעים, מתה היום מפצעיה
סמ"ר איתי יהודה ז"ל הי"ד
סמ"ר שי ארוס ז"ל הי"ד
+המכה הקשה ביותר לאירן: ניצחון ישראלי על חמאס
16:25 01/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
בעל הטור מקס בות מסביר בוושינגטון פוסט כיצד אירן מפעילה את שלוחיה נגד המערב - ומדוע ניצחון מוחץ של צה"ל יסיג לאחור מדיניות זו
תרגיל של צבא אירן בשבוע שעבר [צילום: AP]
+שגריר ירדן בישראל הוחזר להתייעצויות
16:16 01/11/23  |  עידן יוסף
משרד החוץ של ירדן החליט להחזיר את השגריר בישראל להתייעצויות ברבת עמון לאות מחאה על הפעולה הקרקעית בעזה. הצעד מגיע אחרי הפסגה במצרים שבה מדינות ערב קראו להפסקת אש. אין זו הפעם הראשונה שבה ירדן מחזירה את השגריר כמחאה.
+אזעקות הופעלו בגוש-דן, המרכז והשפלה
16:09 01/11/23  |  עידן יוסף
במטח שני מהבוקר בוצעו כמה יירוטים. לפי שעה לא נמסר על נפגעים. אותרה זירת נפילה של רסיס בנס ציונה. כתוצאה מכך נגרם נזק בלבד, ללא נפגעים בנפש.
כלה במהלך צילומים רצה למרחב מוגן [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+מלחמה ברצועת עזה עד הסוף המר
15:55 01/11/23  |  יוני בן-מנחם   |   לרשימה המלאה
ישראל מתמקדת בלחימה נגד חמאס ברצועת עזה אך למעשה מדובר במלחמה רב זירתית שאירן הצליחה לכפות על ישראל. מדובר במלחמה ארוכה אך ישראל היא חזקה והיא תנצח את אויביה גם אם תשלם מחיר כבד, ישראל חייבת לגבות את המחיר גם מאירן
לחימת צה"ל בתוך רצועת עזה [צילום: דובר צה"ל]
+איילת שקד: משרד החוץ צריך להקרין את סרט הזוועות בכל פרלמנט בעולם
15:39 01/11/23  |  מירב ארד
השרה לשעבר איילת שקד בעקבות הסרט הלא מצונזר של דובר צה"ל: "משרד החוץ צריך להקרין את סרט הזוועות שערך דובר צה״ל לחברי הקונגרס ובכל פרלמנט בעולם. כמו כן בכל מדינה לרכז את הכתבים הבכירים ולהראות להם את האמת."
+אזעקה בנתיב העשרה
15:36 01/11/23  |  מירב ארד
אזעקת צבע אדום בנתיב העשרה.
+שר התיירות בוועדת הכספים: "שלשום נכנסו לישראל 26 תיירים"
15:05 01/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הוסכם כי יגובש עם עסקי התיירות מתווה פיצויים מהיר וייחודי לענף, ויקדמו אותו מול הממשלה  ▪  במשרד האוצר כבר סוכם על מענה בנוגע ל-2 סוגיות שהוצפו בדיון: חישוב התשומות שיש לגביהם מע"מ 0 בענף, וחישוב לגבי ירידת מחזורים בענף יחושב בהשוואה לתקופה שהחל מחודש אוקטובר אשתקד
חיים כץ. יגבוש מתווה ייחודי [צילום: דני שם-טוב, דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
הנשק הכי סודי שיש לנו
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
איתמר
1/11/23 23:04
2
פליישמן
2/11/23 04:39
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
דובר צה״ל חשף (1.11.23) בתקשורת הבינלאומית כיצד לוקח ארגון חמאס דלק מבתי החולים ברצועה, על חשבון הצרכים ההומניטריים של תושבי עזה. בשיחה שנחשפה, בין מפקד בגדוד מערב ג׳באליה של חמאס ועזתי, בהשתתפות מנהל בית החולים האינדונזי, ניתנה הוכחה נוספת לשימוש הציני של ארגון הטרור במשאבים ההומניטריים ברצועה.
01/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
חבר הקבינט המדיני ביטחוני שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ הגיב לדברי שר הביטחון יואב גלנט, שיצא נגד החלטתו לעכב את כספי המיסים לרשות הפלשתינית. "אני מעריך את שר הביטחון ומחזק אותו על עבודתו לילות כימים למען ביטחון ישראל. עמדתו בעד העברת הכספים לרש״פ היא טעות חמורה", מסר סמוטריץ' בהודעתו.
01/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
צה״ל, בהכוונת מודיעין אמ"ן ושב"כ, חיסל (1.11.23) את מחמד עצאר, ראש מערך הנ״ט של חמאס באמצעות מטוס קרב. במסגרת תפקידו, עצאר היה אחראי על כלל מערכי הנ״ט בחטיבות השונות ברצועת עזה, ניהל את הכוח בשגרה וסייע בהפעלתו בחרום.
01/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
פיקוד הדרום היה בהפתעה מוחלטת כאשר אלפי מחבלי חמאס פרצו את קו הגבול, ונכנסו בו-זמנית מהיבשה, מהים ומהאוויר בחסות ירי רקטות מאסיבי ליישובים, לבסיסים ולצירים בעוטף. בצה"ל דיווחו (יום ד', 1.11.23) כי על-פי ההערכות, בפשיטה של חמאס נכנסו לשטח המדינה כ-3,000 מחבלים חמושים ומאות בוזזים. 1,000 מחבלים נהרגו ביום הלחימה הראשון, מאות נלקחו בשבי, והועברו לחקירת כוחות הביטחון.
01/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
הותרו לפרסום (1.11.23) שמותיהם של שני חללי צה"ל שנפלו בקרבות ברצועת עזה, סמ"ר שי ארוס מחולון ז"ל הי"ד וסמ"ר איתי יהודה (20) ז"ל הי"ד מראשון לציון. השניים שירתו בגדוד צבר של חטיבת גבעתי. שי היה חובש קרבי ואיתי לוחם.
01/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלון קוחלני
אלון קוחלני
ביה"ד הארצי לעבודה דן בסוגיה שהייתה במשך עשרות שנים נטושה במחלוקת פרשנית וקרא למשרד הפנים לעשות סדר (ע"ע (ארצי) 58770-11-23 ריוא חטיב נ' עמותת עורכי דין למינהל תקין
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
המדיניות הישראלית הנוכחית כלפי חיזבאללה, מאז ה-7 באוקטובר 2023, מצטיירת מהבחינה האסטרטגית כמושכלת, בהינתן הנסיבות המתקיימות מאז לאורך גבול הצפון
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
אנשים בבזל לא בדיוק מבינים את פשר מלחמתנו בטרור    הם, כמו בית הדין האנטישמי בהאג ניזונים בערוצי הטלוויזיה ממראות ההרג וההרס בארץ החמאס
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il