|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מה כדאי לכלול בהסכם הגירושין שלכם?
כתיבת המומחים
טיפים לבחירה נכונה של גני אירועים בשרון
"העולם תולה בנו את עיניו" [צילום: מנואל סנטה, AP]
המאמר המלא בוושינגטון פוסט

ביידן: רשות פלשתינית מחודשת תשלוט בעזה ויו"ש

קורא לקהילה הבינלאומית לתמוך בשיקום עזה, כולל בהסדרי ביטחון זמניים מזהיר שארה"ב תמנע ויזות מקיצונים ישראלים התוקפים פלשתינים ביו"ש "אם לחמאס היה אכפת מחיי פלשתינים - הוא היה מתפרק מנשקו ומסגיר את מנהיגיו"
19/11/23  |   איתמר לוין   |   מיוחדים ברשת   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

  • הנשיא ג'ו ביידן פרסם (18.11.23) בוושינגטון פוסט מאמר ארוך המתייחס בעיקרו למלחמת חרבות ברזל. המאמר נכתב בגוף ראשון וכך מובא כאן תרגומו. ההדגשות הן של News1.


העולם ניצב כיום בפני נקודת מפנה, בה בחירותינו – כולל המשברים באירופה ובמזרח התיכון – יחרצו את גורלם של הדורות הבאים. כיצד ייראה העולם שלנו אחרי העימותים הללו? האם נשלול מחמאס את האפשרות לבצע רוע מזוקק? האם יום אחד יחיו ישראלים ופלשתינים זה לצד זה בשלום, בשתי מדינות לשני עמים? האם ולדימיר פוטין יתן את הדין על תוקפנותו, כך שהעם האוקראיני יוכל לחיות בחופש ואירופה תישאר קול מוביל לשלום ולביטחון עולמיים? והשאלה המכרעת: האם נחתור ללא לאות לחזון העתיד החיובי שלנו, או שמא נאפשר למי שאינם חולקים את ערכינו לגרור את העולם למקום מסוכן ומפולג יותר?

הן פוטין והן חמאס נלחמים כדי למחוק דמוקרטיה שכנה מעל המפה. והן פוטין והן חמאס מקווים למוטט יציבות ואינטגרציה איזוריות רחבות יותר ולנצל את חוסר הסדר. ארה"ב אינה יכולה לתת לזה לקרות ולא תתן לזה לקרות. למען האינטרסים הביטחוניים שלנו עצמנו – ולטובת העולם כולו.

ארה"ב היא מדינת המפתח. אנחנו מקבצים בני ברית ושותפים כדי להתייצב מול התוקפנים ולהתקדם לעבר עולם בהיר יותר ושלו יותר. העולם תולה בנו את עיניו כדי לפתור את בעיות זמננו. זוהי חובת המנהיגות וארה"ב תנהיג. משום שאם נתחמק מאתגרי ההווה, סכנת הסכסוך תתרחב ומחיר ההתמודדות עימו יעלה. לא ניתן לזה לקרות.

זו נקודת המוצא המוצקה לגישתי לפיה יש לתמוך בעם האוקראיני כאשר הוא ממשיך להגן על חרותו מול מלחמתו האכזרית של פוטין. אנחנו יודעים משתי מלחמות עולם במאה שעברה, שכאשר אין תגובה לתוקפנות באירופה – המשבר אינו שורף את עצמו. הוא מושך אליו במישרין את ארה"ב. זו הסיבה לכך שמחויבותנו כיום כלפי אוקראינה היא השקעה בעתידו של בטחוננו-אנו. היא מונעת עימות רחב יותר מחר.

התמיכה באוקראינים האמיצים המגנים על חרותם ומולדתם היא המותירה את הכוחות האמריקניים מחוץ למלחמה. אנחנו מספקים להם נשק וסיוע כלכלי, כדי לבלום את מסע הכיבוש של פוטין לפני שהעימות יתרחב עוד יותר. ארה"ב אינה עושה זאת לבדה. למעלה מ-50 מדינות הצטרפו אלינו כדי להבטיח שלאוקראינה יש הדרוש לה כדי להגן על עצמה. שותפינו נטלו על עצמם את האחריות לרוב הסיוע הכלכלי לאוקראינה. בנינו גם נאט"ו חזקה יותר ומאוחדת יותר, המגבירה את בטחוננו באמצעות כוחם של בני בריתנו, תוך שאנו מבהירים שנגן על כל סנטימטר של נאט"ו כדי להרתיע מפני תוקפנות רוסית נוספת. בני בריתנו באסיה ניצבים גם הם לצידנו, כדי לסייע לאוקראינה ולבוא חשבון עם פוטין, כי הם מבינים שהיציבות באירופה ובהודו-פסיפיק קשורות זו בזו.

חאמס אמר בבירור שהוא לא יחדל

מטרתנו אינה צריכה להיות פשוט לעצור את המלחמה היום; היא צריכה להיות לסיים את המלחמה לתמיד, לשבור את המעגל של האלימות הבלתי-פוסקת, לבנות משהו חזק יותר בעזה וברחבי המזרח התיכון כך שההיסטוריה תפסיק לחזור על עצמה. שבועות אחדים לפני 7 באוקטובר נפגשתי עם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. הנושא המרכזי בשיחה זו היה שורה של התחייבויות בסיסיות שיסייעו לחבר טוב יותר את השטחים הישראליים והפלשתיניים למזרח התיכון הרחב יותר

ראינו במהלך ההיסטוריה גם כיצד עימותים במזרח התיכון עלולים לגרור תוצאות מסביב לעולם. אנו ניצבים בצורה נחושה לצד הישראלים כאשר הם מגנים על עצמם מפני הניהליזם הרצחני של חמאס. ב-7 באוקטובר חמאס טבח 1,200 איש, כולל 35 אזרחים אמריקנים, במעשי הזוועה האיומים ביותר שנעשו ביום אחד כלפי העם היהודי מאז השואה. תינוקות ועוללים, אימהות ואבות, סבים, בעלי מוגבלות, אפילו ניצולי שואה – נרצחו. משפחות שלמות נטבחו בבתיהן. צעירים נורו למוות בפסטיבל מוזיקה. גופות נוקבו בכדורים ונשרפו עד לבלי הכר.

במשך למעלה מחודש, משפחות של למעלה מ-200 בני ערובה שנלקחו בידי חמאס, כולל תינוקות ואמריקנים, חיות בגיהנום, מצפות בקוצר רוח לגלות האם יקיריהן חיים או מתים. בעת כתיבת שורות אלו, צוותי ואני עובדים מסביב לשעון ועושים כל שביכולתנו כדי לשחרר את בני הערובה. ובעוד ישראלים עדיין בהלם וסובלים מהטראומה של מתקפה זו, חמאס הבטיח שהוא ינסה ללא הפסק לחזור על 7 באוקטובר. הוא אמר בבירור שלא יחדל.

לעם הפלשתיני מגיעה מדינה משלו ועתיד חופשי מחמאס. גם ליבי נשבר לנוכח המראות המגיעים מעזה ומותם של אלפי אזרחים ובהם ילדים. ילדים פלשתינים קוראים להוריהם שאבדו. הורים כותבים את שמות ילדיהם על ידיהם או רגליהם כדי שניתן יהיה לזהות אם יתרחש הרע מכל. אחיות ורופאים פלשתינים מנסים נואשות בכל יכולתם להציל חיים יקרים, עם מעט משאבים אם בכלל. כל פלשתיני חף מפשע שנהרג הוא טרגדיה הקורעת משפחות וקהילות.

מטרתנו אינה צריכה להיות פשוט לעצור את המלחמה היום; היא צריכה להיות לסיים את המלחמה לתמיד, לשבור את המעגל של האלימות הבלתי-פוסקת, לבנות משהו חזק יותר בעזה וברחבי המזרח התיכון כך שההיסטוריה תפסיק לחזור על עצמה.

שבועות אחדים לפני 7 באוקטובר נפגשתי עם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. הנושא המרכזי בשיחה זו היה שורה של התחייבויות בסיסיות שיסייעו לחבר טוב יותר את השטחים הישראלים והפלשתינים למזרח התיכון הרחב יותר. זהו גם הרעיון שמאחורי היוזמה למסדרון כלכלי שיחבר את הודו לאירופה דרך איחוד האמירויות, סעודיה, ירדן וישראל, עליו הודעתי יחד עם שותפים בפסגת G20 בהודו בתחילת ספטמבר.

אינטגרציה הדוקה יותר בין מדינות פותחת שווקים ומושכת יותר השקעות. קשר איזורי טוב יותר – כולל תשתיות פיזיות וכלכליות – מביא לתעסוקה רבה יותר ויוצר יותר הזדמנויות לצעירים. עבדנו להגשים את זה במזרח התיכון. זהו עתיד בו אין מקום לאלימות ולשנאה של חמאס, ואני מאמין שניסיון להרוס את התקווה לעתיד זה הוא אחת הסיבות לכך שחמאס חולל את המשבר הזה.

פתרון שתי המדינות - הדרך היחידה

שיהיה ברור: פתרון שתי המדינות הוא הדרך היחידה להבטיח ביטחון ארוך טווח הן לישראלים והן לפלשתינים. למרות שכרגע נראה שעתיד זה מעולם לא היה רחוק יותר, המשבר הנוכחי הפך אותו לחשוב מאי פעם. פתרון שתי המדינות – שני עמים החיים זה לצד זה באותה מידה של חופש, הזדמנויות וכבוד – הוא היעד אליו חייב להוביל המסלול לשלום. כדי להגיע אליו יהיה צורך במחויבות מצד ישראלים ופלשתינים, כמו גם מצד ארה"ב, בעלי בריתנו ושותפינו. העבודה חייבת להתחיל כעת. לשם כך, ארה"ב הציעה עקרונות בסיסיים כיצד להתקדם מהמשבר הנוכחי, כדי להעניק לעולם את היסודות לבנות עליהם.

ראשית, אסור שעזה תהיה אי-פעם פלטפורמה לטרור. אסור שתהיה עקירה כפויה של פלשתינים מעזה, לא כיבוש מחדש, לא מצור או סגר ולא צמצום של הטריטוריה. לאחר שהמלחמה תסתיים, קולותיהם של הפלשתינים ושאיפותיהם חייבים לעמוד במרכז השלטון בעזה. בעודנו שואפים לשלום, עזה והגדה המערבית צריכות להתאחד מחדש תחת מבנה שלטוני אחד, בסופו של דבר – תחת רשות פלשתינית מחודשת, בעוד כולנו עובדים על פתרון שתי המדינות.

הדגשתי בפני שלטונות ישראל, שהאלימות הקיצונית כלפי פלשתינים בגדה המערבית חייבת להיפסק ויש לבוא חשבון עם מי שמבצעים אותה. ארה"ב מוכנה לנקוט צעדים משלה, כולל מניעת ויזות מקיצונים התוקפים אזרחים בגדה המערבית. הקהילה הבינלאומית חייבת להקדיש משאבים לתמוך בתושבי עזה מיד לאחר הסכסוך, כולל צעדי ביטחון זמניים, וליצור מנגנון שיקום שיעלה בקנה אחד עם הצרכים ארוכי הטווח של עזה. הכרחי שלעולם לא יהיו איומי טרור שמקורם בעזה או בגדה המערבית.


אם נוכל להסכים על צעדים ראשונים אלה ונבצע אותם יחדיו, נוכל להתחיל לתאר לעצמנו עתיד שונה. בחודשים הבאים תגביר ארה"ב את מאמציה ליצור מזרח תיכון שלו יותר, מחובר יותר ומשגשג יותר – אזור בו יום כמו 7 באוקטובר לא יעלה על הדעת.

בינתיים, נמשיך לפעול כדי למנוע מהעימות להתרחב ולהסלים עוד יותר. הוריתי לשתי קבוצות של נושאות מטוסים להציב הרתעה. אנחנו רודפים את חמאס ואת מי שמממנים אותו ומאפשרים את הטרור שלו, ומטילים שורה של עיצומים כדי לפגוע במבנה הפיננסי שלו, למנוע ממנו מימון חיצוני ולחסום את הגישה לנתיבי מימון חדשים, כולל ברשתות החברתיות. הבהרתי שארה"ב תעשה את הדרוש כדי להגן על כוחותיה ואנשיה המוצבים ברחבי המזרח התיכון – והגבנו מספר פעמים להתקפות עלינו.

אני גם נסעתי מיידית לישראל – הנשיא האמריקני הראשון שעשה זאת בזמן מלחמה – כדי להפגין את התמיכה בעם הישראלי ולהבהיר שוב לעולם שארה"ב מגבה את ישראל. ישראל חייבת להגן על עצמה. זו זכותה. וכאשר הייתי בתל אביב, גם ייעצתי לישראלים שלא לאפשר לכאבם וזעמם להתעות אותם לעבר טעויות שאנו עצמנו עשינו בעבר.

להוקיע אנטישמיות ואיסלמופוביה

מהרגע הראשון קרא הממשל שלי לכבד את החוק ההומניטרי הבינלאומי, להוריד למינימום את אובדן חייהם של חפים מפשע ולתת עדיפות להגנה על אזרחים. לאחר המתקפה של חמאס על ישראל, נותק הסיוע לעזה ומזון, מים ותרופות אזלו במהירות. כחלק מנסיעתי לישראל, פעלתי בצמוד למנהיגי ישראל ומצרים כדי להגיע להסכם בדבר חידוש אספקת סיוע הומניטרי חיוני לעזתים. בתוך ימים החלו שוב משאיות אספקה לחצות את הגבול. כיום נכנסות ממצרים לעזה קרוב ל-100 משאיות סיוע ביום, ואנחנו ממשיכים לפעול כדי להגביר את העברת האספקה החיונית. קראתי גם להפוגות הומניטריות בעימות, כדי לאפשר לאזרחים לצאת מאיזורי הקרבות ולהבטיח שהסיוע יגיע לזקוקים לו. ישראל יצרה שני מסדרונות הומניטריים ומיישמת הפוגות יומיות בנות ארבע שעות בקרבות בצפון עזה, כדי לאפשר לאזרחים פלשתינים לעבור לאיזורים בטוחים יותר בדרום.

כל אלו ניצבים בניגוד מוחלט לאסטרטגיית הטרור של חמאס: להתחבא בקרב אזרחים פלשתינים. להשתמש בילדים ובחפים מפשע כמגנים אנושיים. להציב מנהרות טרור מתחת לבתי חולים, בתי ספר, מסגדים ובנייני מגורים. למקסם את מוות ואת הסבל של חפים מפשע – ישראלים ופלשתינים. אם לחמאס היה בכלל אכפת מחייהם של פלשתינים, הוא היה משחרר את כל בני הערובה, מוסר את נשקו ומסגיר את מנהיגיו ואת האחראים ל-7 באוקטובר.

כל עוד חמאס דבק באידיאולוגיה של הרס, הפסקת אש איננה שלום. מבחינת אנשי חמאס, כל הפסקת אש תהיה זמן אותו ינצלו כדי לבנות את מאגר הטילים שלהם, להציב מחדש לוחמים ולחדש את ההרג בכך שיתקפו חפים מפשע. תוצאה שתותיר את השלטון בעזה בידי חמאס תצית שוב את השנאה שלו, ותמנע מהאזרחים הפלשתינים את האפשרות לבנות משהו טוב יותר עבור עצמם.


כאן בבית – ברגעים בהם גואים פחד וחשד, כעס וזעם – עלינו לעבוד קשה יותר כדי לדבוק בערכינו שהפכו אותנו למי שאנחנו. אנחנו אומה של חופש דתי ושל חופש ביטוי. לכולנו יש זכות להתווכח ולחלוק ולמחות בדרכי שלום, אבל בלי החשש שנותקף בבתי ספר או במקומות עבודה או בכל מקום אחר. בשנים האחרונות, יותר מדי שנאה קיבלה יותר מדי חמצן, ותדלקה גזענות ועלייה מדאיגה באנטישמיות בארה"ב. זה התעצם לאחר מתקפות 7 באוקטובר.

משפחות יהודיות חוששות שיותקפו בבית הספר, כאשר הן עוטות סמלי אמונה ברחובות או מנהלות את חייהן. בה בעת, יותר מדי מוסלמים אמריקנים, ערבים אמריקנים ופלשתינים אמריקנים זועמים וכאובים, חוששים מפני שובם של האיסמלמופוביה וחוסר האמון שראינו לאחר 9/11. איננו יכולים לעמוד מן הצד כאשר שנאה מרימה את ראשה. אנחנו חייבים, ללא יוצא מן הכלל, להוקיע אנטישמיות, איסלמופוביה וצורות אחרות של שנאה ודעה קדומה. אנחנו חייבים לראות זה את זה לא כאויבים אלא כאמריקנים עמיתים.

ברגע של אלימות וסבל כה רבים – באוקראינה, בישראל, בעזה ובמקומות רבים אחרים – ייתכן שקשה לדמיין שאפשרי משהו אחר. אבל לעולם אל לנו לשכוח את הלקח שנלמד שוב ושוב לאורך ההיסטוריה שלנו: מתוך טרגדיה וסבל, יכולה לבוא התקדמות עצומה. יותר תקווה. יותר חרות. פחות זעם. פחות אבל. פחות מלחמה. אסור לנו לאבד את נחישותנו לשאוף למטרות אלו, משום שכעת – זהו הזמן בו נחוצים ביותר חזון ברור, רעיונות גדולים ואומץ פוליטי. זו האסטרטגיה שהממשל שלי ימשיך להוביל – במזרח התיכון, באירופה ומסביב לעולם. כל צעד שנעשה לעבר עתיד זה, הוא התקדמות שתהפוך את העולם למקום בטוח יותר ואת ארה"ב למוגנת יותר.

המאמר המקורי
תאריך:  19/11/23   |   עודכן:  19/11/23
איתמר לוין
+בזכות פיתוח ייחודי: החייל הפצוע זכה לתקשר עם אמו
14:37 19/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
אפליקציה ייעודית שפותחה במרכז הארצי לתקשורת תומכת של עמותת עזר מציון בשיתוף עם ״הילמ״ה - הייטק למען החברה״, נכנסה בימים אלו לשימוש בבתי החולים ומסייעת לפצועים לתקשר עם בני משפחתם באמצעות אייפדים ייעודיים
[צילום: מאיה מנחמי פלקוב]
+אזעקה בכפר גלעדי ותל חי; לא דווח על נפגעים
14:21 19/11/23  |  מירב ארד
בהמשך לשמיעת האזעקות בקיבוצים כפר גלעדי ותל חי: עד כה לא התקבלו למוקד איחוד הצלה דיווחים על נפגעים.
+בנק ישראל משכלל את מערכות התשלומים והסליקה
14:19 19/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בנק ישראל מודיע על סט צעדים לקידום שוק התשלומים ומענה לצרכי השוק בעת מלחמת חרבות ברזל
אמיר ירון, נגיד בנק ישראל [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+אחרי המלחמה? לפני המלחמה!
14:07 19/11/23  |  גדי חיטמן   |   לרשימה המלאה
ישראל חייבת לדרוש מעורבות של מדינות ערביות שידאגו לניהול הרצועה. למה? משום שלמאות אלפי פלשתינים אין לאן לשוב בצפון רצועת עזה
שיקום הרצועה [צילום: עטיה מוחמד/פלאש 90]
+לפיד: "הממשלה לא התכנסה, שוב. יודעים רק לשמור על הכספים שלהם"
13:59 19/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה

+אזעקות במרגליות בצפון
13:24 19/11/23  |  מירב ארד
אזעקות במרגליות שבגליל העליון.
+הרשות השופטת: אין שחר לטענות של יאיר נתניהו
13:14 19/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
נתניהו הדהד טענה לפיה בג"ץ כבל את ידי צה"ל בהוראות הפתיחה באש בגבול עם עזה  ▪  הרשות השופטת מבהירה שהאמת הפוכה: בג"ץ דחה פה אחד עתירה נגד השימוש בירי חי בגדר
פלשתינים ליד גדר הגבול עם עזה
+מבצעים במחנות הפליטים ג'נין ובלאטה: 20 מבוקשים נעצרו
13:00 19/11/23  |  מירב ארד
הושלמו שני מבצעים חטיבתיים במקביל במעוזי טרור שבמחנה הפליטים ג'נין ובמחנה הפליטים בלאטה שבשכם; מעל 10 כלי נשק הוחרמו, נעצרו כ-20 מבוקשים, הכוחות איתרו מספר מחסנים בהם מטענים מאולתרים, מעבדה לייצור מטענים וארבעה חמ״לי תצפית.
+זוהו שרידי גופת ליאל חצרוני בת ה-12 שנרצחה בקיבוץ בארי
12:48 19/11/23  |  מירב ארד
זוהו שרידיה גופתה של ליאל חצרוני בת ה-12, שנרצחה בטבח בקיבוץ בארי. הממצאים אותרו על ידי ארכיאולוגים של רשות העתיקות. ליאל ודודתה נרצחו עם אחיה התאום של ליאל, ינאי, ועם הסב של התאומים, אביה.
+הותרו לפרסום שמותיהם של 3 לוחמי מילואים שנפלו בעזה
12:33 19/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בכך, עלה מספר חללי צה"ל ל-383 מתחילת המלחמה בעזה  ▪  הבוקר הותרו לפרסום שמותיהם של שני חללים נוספים שנפלו במהלך הקרבות
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+לא בטוח שהאסטרטגיה של צה"ל משיגה את יעדיה
12:33 19/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
נכון לעכשיו חמאס אינו מתמוטט ואין עסקה לשחרור חטופים - שני יעדי המלחמה  ▪  המפקד לשעבר של פיקוד מרכז האמריקני: הזמן אינו פועל לטובת ישראל, לא מבחינה בינלאומית ולא מבחינה פנימית
[צילום: דובר צה"ל]
+סמוטריץ' יופיע כאורח בקבינט המלחמה יחד עם הנהלת האוצר
12:27 19/11/23  |  מירב ארד
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' יופיע כאורח בקבינט המלחמה יחד עם הנהלת האוצר לדיון בממשקי המלחמה והכלכלה. שר האוצר סבור כי יש צורך למסד מנגנון קבלת החלטות משותף שיבטיח את שקילת ההשלכות הכלכליות בקבלת ההחלטות. לעיונכם מכתבו משבוע שעבר של שר האוצר בעניין.
+חטיבת הצנחנים פועלת בלב שכונת היוקרה רימאל
11:48 19/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במסגרת הלחימה איתרו הלוחמים כ-35 פירי מנהרות, אמצעי לחימה רבים וחיסלו מחבלים
[צילום: דובר צה"ל]
+"חדשות" הטלוויזיה פוגעות בבריאותנו
11:00 19/11/23  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
ערוצי הטלוויזיה, ובייחוד בימים אלה, מאביסיים את הצופים ב"חדשות" ותופעה זאת יוצרת התמכרות כמו לסם אשר משפיעה על הגוף והנפש
יותר מדי חדשות [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+כטב"ם יורט בגבול לבנון; הקבינט אישר את הכנסת הדלק לעזה
10:52 19/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כלי טיס של חיזבאללה יורט מעל לבנון  ▪  אזעקות הופעלו ברחבי הגליל מחשד לחדירה נוספת  ▪  אושרה החלטת של הקבינט המצומצם להכניס דלק בכמות מוגבלת
מתיחות גוברת בצפון [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+אזעקות בחצור הגלילית ובעמוקה שבגליל העליון
10:44 19/11/23  |  מירב ארד
אזעקות בחצור הגלילית ובעמוקה שבגליל העליון
+ביהמ"ש: אנשי חמאס שנלכדו ייעצרו ל-45 יום ולא פחות
10:27 19/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
שופטת השלום רבקה גלט קובעת שהתקנות מורות לבית המשפט להאריך ב-45 יום ולא פחות את מעצרם של המחבלים שנלכדו אחרי 7 באוקטובר
עצורי חמאס. לא כמו מעצר רגיל [צילום: משטרת ישראל]
+ביהמ"ש: רק מעצר מלא למואשמים בתמיכה בחמאס
10:12 19/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
שופט השלום שלמה בנג'ו אומר שהמסוכנות הנובעות מן הנאשמים הללו אינה מאפשרת אפילו לשקול חלופת מעצר - על אחת כמה וכמה בזמן מלחמה
בנג'ו. "התומך בהם אינו שונה מהם"
+לזכרם של יקירים בעם ישראל שחייהם נקטפו
09:45 19/11/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
לזכרו של אלכסנדר לווין  ▪  את נקמת הילד, שנטבח על-ידי פורעים בקישינב, ונקמת הילד בן הארבע שנטבח על-ידי פורעים בקיבוץ כפר עזה, עוֹד לֹא ברא השטן

על השחיטה [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+סטי"לים מסייעים לתמרון בעזה, לוחמים חיסלו מחבלים בג'אבליה
09:36 19/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ספינות טילים תקפו מטרות של ארגון הטרור חמאס לאורך רצועת עזה  ▪  מטוסי קרב וטנקים השמידו מטרות של חיזבאללה  ▪  עשר פצצות מרגמה נורו לכיוון שלומי, נפלו בשטחים פתוחים
פעילות צה"ל ברצועה [צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+קבינט המלחמה מגמגם
09:13 19/11/23  |  צ'לו רוזנברג   |   לרשימה המלאה
ראו את הסתירה: בראשית המלחמה, לאחר השחיטה האיומה של 1,400 גברים, נשים וטף, ולאחר שמאות שבויים שלנו נלקחו לעזה, החליטה הממשלה שלא תיעשה שום מחווה הומניטרית עד שהחטופים לא יוחזרו
נתניהו, גלנט וגנץ. העם לא מאמין להבטחות [צילום: מרק ישראל סלם]
+מטוסי קרב של צה"ל השמידו תשתיות של ארגון חיזבאללה
09:00 19/11/23  |  מירב ארד
מטוסי קרב של צה"ל השמידו לפני זמן קצר תשתיות של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. בנוסף, זוהו כעשרה שיגורים של פצצות מרגמה לעבר מרחב שלומי שנפלו בשטח פתוח, צה"ל תוקף את מקור הירי בשטח לבנון.
+בהמשך לאזעקה בשלומי: עד כה לא התקבלו דיווחים על נפגעים
08:52 19/11/23  |  מירב ארד
בהמשך לשמיעת האזעקה בשלומי: לפחות חמישה שיגורים זוהו מלבנון לעבר שלומי שבגליל המערבי. מדובר בנפילות בשטחים פתוחים. עד כה לא התקבלו במוקד איחוד הצלה דיווחים על נפגעים.
+הותרו לפרסום: שני לוחמים נוספים נפלו בקרבות בעזה
08:08 19/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בכך, עלה מספר חללי צה"ל ל-380 מתחילת המלחמה בעזה  ▪  אתמול הותרו לפרסום שמותיהם של 6 חללים שנפלו בקרבות
פעילות צה"ל ברצועה [צילום: דובר צה"ל]
+מקור ערבי: העסקה המוצעת כוללת 87 חטופים
01:44 19/11/23  |  עידן יוסף
מקור ערבי המקורב לחמאס זו העסקה: 87 חטופים - 53 אימהות וילדים ו-34 חטופים זרים, בתמורה: 5 ימי הפוגה בלחימה שחרור של אסירות, ילדים ואסירים ביטחוניים, כמות דלק מוגדלת לרצועה.
+ארטילריה כבדה במיוחד על כיכר בית לאהיא בצפון הרצועה
01:39 19/11/23  |  עידן יוסף
דיווחים פלשתינים על תקיפות ארטילריות כבדות של צה"ל על כיכר בית לאהיא בצפון רצועת עזה. הדי הפיצוצים נשמעים עד אשדוד. הפלשתינים מדווחים עוד על 13 הרוגים בתקיפת בית משפחת זהד שלא התפנתה מביתה בנציראת שבמרכז הרצועה.

פיקוד הדרום ממשיך בהרחבת הפעילות ההתקפית לשכונות נוספות במרחב רצועת עזה ופשט על מרחבי זייתון וג'באלייה במטרה לפגוע במחבלים ובתשתיות הטרור של חמאס.


+CNN: חמאס דרש להפסיק להטיס מל"טי מעקב מעל עזה
01:14 19/11/23  |  עידן יוסף
דיווח ברשת CNN: חמאס דרש מישראל להפסיק להטיס מל"טי מעקב מעל עזה כחלק מהדרישה שישראל תפסיק את הפעילות הצבאית שלה בתמורה לשחרור החטופים, כך על-פי גורמים.

+ראיינה את דובר צה"ל בערבית וקיבלה זימון לחקירה מפרקליטות לבנון
01:02 19/11/23  |  עידן יוסף
עיתונאית לבנונית שעובדת בערוץ הסעודי אל-ערביה ראיינה את דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי - וקיבלה זימון לחקירה מפרקליטות לבנון. בתוך כך, בעזה מדווחים כי מוסטפא סואף, עיתונאי בכיר שמקורב מאוד להנהגת חמאס, חוסל אתמול בתקיפת ביתו בעזה.

ואצלנו - עיתונאית המועסקת ברשת NBC ומתגוררת במזרח ירושלים, נעצרה ביום חמישי האחרון בחשד להסתה לטרור והזדהות עם ארגון טרור. זאת, לאחר ארבעה פרסומים בפייסבוק האישי שלה בתקופה האחרונה הנוגעים למתקפה הרצחנית של מחבלי חמאס בעוטף עזה.
+שר החוץ הסעודי: שרי חוץ ממדינות ערב יפעלו להפסקת אש
00:55 19/11/23  |  עידן יוסף
שר החוץ הסעודי בן פרחאן הודיע כי ביום שני יחלו שרי חוץ ממדינות ערב סבב בינלאומי במטרה להביא להפסקת אש מיידית במלחמה.
+יחיא סינוואר ומוחמד דף ברחו לחאן יונס
00:51 19/11/23  |  עידן יוסף
יחיא סינוואר ומוחמד דף ברחו לחאן יונס (כאן חדשות). דובר צה"ל התייחס בתדריך לשאלה בנושא ואמר כי התמרון דרומה יהיה מתי שצה"ל ימצא לנכון. לדבריו, אגף המודיעין, שב"כ, חיל האוויר ופיקוד הדרום מחפשים מסביב לשעון את מנהיגי החמאס.

ראש המל"ל הקודם איל חולתא: "רק כשסינוואר ירגיש שסופו קרב הוא ישחרר אותם. תומך בעמדה של גלנט, הרמטכ"ל וראש השב"כ, שצריך להפעיל על חמאס עוד לחץ. ההתעקשות הישראלית שצריך להביא את כל הנשים והילדים היא נכונה.
+מאמץ משמעותי לחשיפת התת-קרקע שמתחת לבי"ח שיפא והשמדתו
00:47 19/11/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי אמר כי הצבא נענה בשבת בבוקר לבקשת הנהלת בית החולים שיפא ופתח ציר מאובטח למעבר אזרחים ששהו בבית החולים דרומה. בנוסף הכניס מים ומזון לשטח בית החולים.

לדבריו, הכוחות ממשיכים לפעול בבית החולים בארבעה מאמצים מרכזיים - 1. איתור ומידע על חטופים; 2. איתור אמצעי לחימה וחדרי פיקוד ושליטה; 3. איתור מחבלים שנמצאים במרחב בתי החולים; 4. מאמץ משמעותי לחשיפת התת-קרקע שמתחת לבית החולים והשמדתו.

"גם בשעה זו כוחות מיוחדים פועלים כעת בפיר שחשפנו בליל שבת, בבית החולים שיפא ואנחנו נפיץ את החומרים שיגיעו משם בהמשך", אמר הגרי. "המאמצים נמשכים גם בבתי חולים אחרים, גם בבית החולים רנתיסי, גם בבית החולים אל-קודס ובבתי חולים נוספים".

הניו-יורק טיימס פרסם כי צה"ל הציג לכתבים סרטון של מנהרה באורך 15 מטרים מתחת לביה"ח שיפא. בקצה המנהרה תועדה דלת ברזל עם חרך ירי.

+לתצפיתניות נאמר: "אם לא תפסיקו להציק - תישפטו"
00:17 19/11/23  |  עידן יוסף
עדויות נוספות לכך שסימנים מקדימים למתקפת הטרור ב-7 באוקטובר, לא זכו להתייחסות ראויה. תצפיתניות ששירתו סמוך לגבול עזה מעידות שבמשך חודשים לפני 7 באוקטובר התריעו על אירועים חריגים מהצד השני של הגדר. אחרי שהרגישו שלא מקשיבים להן, היו שהחליטו להתריע בפני אחד המפקדים הבכירים בגזרה, שהשיב: "אני לא רוצה לשמוע עוד פעם על השטויות האלה. אם שוב תציקו עם הדברים האלה, אתן תעמדו למשפט".

התצפיתניות לא מקבלות ליווי פסיכולוגי צמוד - ומפקדים דרשו מהן לחזור לתפקיד או לחתום על ויתור. דובר צה"ל: "אין כל כוונה בנקיטת צעדים משמעתיים כנגדן" (חדשות 12).
+לונדון: עשרות מפגינים פרו-פלשתינים נעצרו במהלך הפרות סדר
00:04 19/11/23  |  עידן יוסף
מפגינים פרו פלשתינים ניסו לחסום את הכניסה לתחנת הרכבת ווטרלו בלונדון בקריאה להפסקת אש מיידית, כשהם עטופים בדגלי אש"ף ומסרבים להתפנות. מספר גדול של שוטרים הגיעו למקום הפרת הסדר ועצרו עשרות מהם.
+יוזמה: עיגון מעמד הדרוזים ללא שינוי חוק הלאום
23:55 18/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בליכוד מקדמים הצעת חוק לעיגון מעמד העדה בישראל  ▪  פרטי ההצעה טרם פורסמו  ▪  נתניהו: "נמצא את הדרכים לתת לדרוזים כל מה שמגיע להם"
מתנדב דרוזי מחלק מזון לחיילים בצפון הארץ [צילום: דוד כהן/פלאש 90]
+סקר: 44% מהציבור רוצה להתיישב שוב ברצועת עזה
23:25 18/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
על-פי הסקר שפורסם בחדשות 12, 58% בעד בחירות חדשות  ▪  36% מעידים שהפכו ימנים יותר, אל מול 6% שהפכו לשמאלנים יותר  ▪  רק 10% מהישראלים תומכים בהעברת השליטה על רצועת עזה לידי הרש"פ, 30% מעדיפים שכוחות בינלאומיים ישלטו בה
גוש-קטיף. האם נחזור? [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+אין מקום לאמירות לאומניות ומשיחיות
22:20 18/11/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
מצער אותי, שבמלחמה הצודקת אותה אנחנו מנהלים, אני שומע את הקול הצורמני של איש צבא המתפקד כרב, המופקד על הישיבות בנח"ל, המביע את איחוליו, שמהר מאוד נחזור להקמת יישובים של עם ישראל בגוש-קטיף
קולות מדאיגים במלחמה צודקת [צילום: עטיה מוחמד/פלאש 90]
+מטוסי קרב וטנקים השמידו מטרות של חיזבאללה
22:19 18/11/23  |  עידן יוסף
מטוסי קרב וטנקים של צה"ל השמידו מספר מטרות של חיזבאללה בשטח לבנון, בין המטרות שהותקפו, עמדת טרור ומתחמים צבאיים. במקביל, כלי טיס מאוייש מרחוק תקף חוליית מחבלים מארגון הטרור.
+נתניהו: "הדפנו לחצים מהעולם, נמשיך להילחם עד לניצחון"
22:14 18/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה, שר הביטחון והשר גנץ קיימו מסיבת עיתונאים  ▪  נתניהו על העברת הדלק: "אי אפשר לנהל מלחמה בלי סיוע הומניטרי" ▪  גלנט: "גם בדרום הרצועה יפגשו את עוצמת צה"ל"
בני גנץ, יואב גלנט ובנימין נתניהו [צילום: מרק ישראל סלם/פול פלאש 90]
+לפני הספירה ואחריה
22:01 18/11/23  |  דרור אידר   |   לרשימה המלאה
המאורעות והמלחמה פתחו עידן חדש המכריח אותנו לשנות את תפיסותינו הישנות  ▪  החדש שבא במקום, מתגלה כישן: רוח תש"ח העולה מתהום הזיכרון  ▪  ועוד זיכרון נורא של מלחמת האחים בירושלים הנצורה
"וְזוֹנֵק הַחַיָּל הַמֵּגִיחַ/ וְבְקוֹלוֹ צַעֲקַת אִמּוֹ" (אלתרמן). לוחמים במלחמת העצמאות [צילום: זולטן קלוגר/לע"מ]
+לפיד פועל לפיצול הליכוד
21:50 18/11/23  |  עידן יוסף
יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד שוחח בשבוע שעבר עם חברי כנסת מהליכוד, שמותחים בשיחות סגורות ביקורת קשה על רה״מ נתניהו. לדבריו, הוא הציע להם להתפצל מסיעתם, להצביע אי-אמון בממשלה ולתמוך בהקמת ממשלה חלופית בראשות מועמד אחר מהליכוד. בין השמות שעלו בשיחות: יואב גלנט ויולי אדלשטיין (הארץ).
+מערכת הביטחון גיבשה מנגנון להעברת כסף לעזה מבלי שיגיע לחמאס
21:44 18/11/23  |  עידן יוסף
תוך כדי המלחמה: במערכת הביטחון גיבשו בימים האחרונים מנגנון שיאפשר העברת כספי מיסים פלשתינים גם לתוך עזה, ללא שיגיע לידי חמאס. ההחלטה כפופה לקבלת אישור מהדרג המדיני (חדשות 13). השר בן-גביר: "אם הפרסום לפיו במערכת הביטחון גיבשו מנגנון שיאפשר העברת כספים שביודעין חלקו יגיע לחמאס הוא נכון, הרי שמדובר באיוולת חמורה שמשמעה המשך אותה הקונספציה שהובילה אותנו לאסון השבת השחורה. נתנגד בתוקף להצעה האווילית הזו, ואני מקווה שגם שאר שרי הקבינט וראש הממשלה לא יתנו ידם להצעה המסוכנת הזו".
+100,000 תושבים נמלטו בדרום לבנון
21:40 18/11/23  |  עידן יוסף
100,000 תושבים נמלטו בדרום לבנון מאז ה-7.10 (כאן חדשות)
+מדינה פלשתינית - פגיעה בביטחון וכלכלת ארה"ב
21:36 18/11/23  |  יורם אטינגר   |   לרשימה המלאה
מדינות ערב לא הפעילו שריר צבאי או כלכלי למען הפלשתינים במלחמה הנוכחית, כפי שהיה גם בכל מלחמות ישראל מול טרור אש"ף וחמאס
לא רצויים [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+ערוץ 14: צוות שלנו הותקף בעצרת בני משפחות החטופים
21:18 18/11/23  |  עידן יוסף
ערוץ עכשיו 14 הודיע כי שלח כתבים לסקר הערב (מוצ"ש) את עצרת משפחות החטופים. אך "לצערנו, פעילים פוליטיים שאינם חלק ממשפחות החטופים, תקפו את צוות הצילום של הערוץ ולא איפשרו לו לשדר מהמקום והוא נאלץ לעבור לשדר מרחוק".
+הרהורים בצוק העתים (6)
21:12 18/11/23  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
הנשק הסודי החדש שנתגלה אצל המחבלים המפלצתיים הוא - התמר  ▪  חמאס סמך על מצבורי התמרים לצד האמל"ח שהביא עימו לביצוע משימותיו הרצחניות
שם רע [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+קבינט המלחמה ייפגש עם נציגי משפחות החטופים
20:55 18/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מנהיג חמאס סינוואר אינו יוצר קשר עם המתווכים, אך העמקת האחיזה של צה"ל ברצועה דוחקת את חמאס לפינה  ▪  בישראל לא מוכנים לעסקה שלא תכלול את כל הילדים ואימותיהם
צעדת בני משפחות החטופים [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+אין נפגעים בירי לשפלה; נזק מרקטה בשדרות
20:16 18/11/23  |  עידן יוסף
שתי רקטות יורטו ושתיים נפלו בשטחים לא מאוכלסים כתוצאה משיגורים לשפלה. מוקדם יותר פגעה רקטה בבניין מגורים בשדרות. לא היו נפגעים אך נזק נגרם לבניין.
+"מתגעגע אליך, אוהב אותך, מחכה שתחזור"
19:37 18/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
השיחה האחרונה בקשר בין סרן ג'מאל עבאס שנפל בקרב בשיח עגלין ברצועת עזה לאביו ואחיו
שיחה אחרונה עם המשפחה
+הותרו לפרסום שמותיהם של שישה חללי צה"ל
18:47 18/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ארבעה לוחמי מילואים מגדוד 6863, חטיבה 12, נפצעו באורח קשה בקרבות בצפון רצועת עזה  ▪  קצין לוחם בגדוד 17, ביסל״ח נפצע באורח קשה בקרבות בצפון רצועת עזה
פעילות כוחותינו ברצועת עזה [צילום: דובר צה''ל]
+צה"ל השמיד מערכת טילי קרקע-אוויר מתקדמת של חיזבאללה
17:59 18/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מסוקי קרב תקפו מטרות טרור של חיזבאללה בלבנון, בתגובה לירי טק"א ושיגורים לעבר מוצבי צה"ל  ▪  לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה  ▪  כלי טיס מאויש של צה"ל ביצע נחיתת חרום בצפון הארץ
משוריין של צה"ל מול הגבול בצפון [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ביידן: רשות פלשתינית מחודשת תשלוט בעזה ויו"ש
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
שאול א.
19/11/23 08:43
2
מנשר
19/11/23 10:40
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
בקואליציה טוענים כי יקדמו בימים הקרובים הצעת חוק לעיגון מעמד העדה הדרוזית בישראל. יושב-ראש הקואליציה אופיר כץ והשר אלי כהן מהליכוד הודיעו על כך הערב (מוצ"ש, 18.11.23) ברקע הקריאות לשנות את חוק הלאום כך שיתייחס גם לאנשי העדה הדרוזית. פרטי הצעת החוק אינם ידועים לפי שעה.
18/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
סקר חדש של מכון "מדגם" שנערך ב-16.11.23 מגלה ש-44% מהציבור הישראלי בעד חידוש ההתיישבות היהודית בעזה כשתשכך האש, ו-39% מתנגדים. בין היתר, נשאל הציבור גם האם צריכות להתקיים בישראל בחירות חדשות עם תום המלחמה - 58% מכלל הנדגמים ענו שכן, אל מול 19% שסברו שהממשלה הנוכחית צריכה להמשיך לכהן.
18/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
מדינת ישראל מנהלת מלחמה צודקת נגד הרוצחים למעלה מאלף ארבע מאות יהודים מיום כ"ב בתשרי תשפ"ד, יום בו שמחנו בשמחת התורה שלנו, וכפו עלינו מאותו יום מציאות חיים מדממת ודומעת של שכול ויתמות. כפו עלינו מציאות של חורבן והרס של כל דפוסי החיים הקיומיים במספר רב של יישובים בארצנו.
ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט והשר בני גנץ קיימו (מוצ"ש, 18.11.23) מסיבת עיתונאים בקריה שבתל אביב. ראש הממשלה אמר: "השמדנו מוקדי שלטון ומנהרות של חמאס. אנו ממשיכים קדימה בכל הכוח. עשרות מחבלים חוסלו והיד עוד נטויה. אנחנו מנצחים בזכות הלוחמים והלוחמות. דבר נוסף שמביא את ההישג: כיפת ברזל מדינית שמאפשרת לנו להילחם ולהביא את הניצחון. אחרי 43 ימים של לחימה, זה לא מובן מאליו. אני מעריך את זה שארה"ב בהנהגתו של ג'ו ביידן רואה עין בעין עם ישראל. אי-אפשר לנהל את המלחמה בלי סיוע הומניטרי".
18/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
1. ספירה חדשה
18/11/2023  |  דרור אידר  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
עידן יוסף
עידן יוסף
מ"מ מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר מימון שמילה הציע לעו"ד מנדלסון להאריך את תקופת הניסיון שלה לתפקיד היועצת המשפטית של המשרד, דבר המבטא חוסר שביעות רצון מתפקודה    מנדלסון סירבה להצעה מאח...
רפי לאופרט
רפי לאופרט
חוקי השוויון בנטל היו מאז ומתמיד "חוקי מסגרת" או הצהרת כוונות; חוקים שמדברים על רצוי וכמעט אף פעם אינם מגיעים למיצוי לפי מדד ביצוע בפועל    דומה שגם עתה התעוררה שאלת החקיקה במסגרת ו...
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
שלושה שעונים להתפתחות האדם; ראשית מוֹתר האדם מן הבהמה; השכל הישר השולט בקבלת ההחלטות; ראשי מערכת הביטחון הם כתינוקות המשחקים באש; הפתעות ימיות של בעל חיים יבשתי - מלחמת יום הכיפורי...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il