|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
איך אפשר לחסוך אלפי שקלים בשנה על-ידי השוואת מחירים?
קבוצת ירדן
חיסכון בדלק ובהשפעותיו על הסביבה
תרגיל של אירן בחודש אוקטובר [צילום: AP]

חשש בארה"ב: מלחמה עם אירן תפרוץ בטעות

ניו-יורק טיימס מדווח על חששות מפני טעויות ותפיסות שגויות הדדיות, למרות ששתי המדינות הבהירו זו לזו שאינן מעוניינות בהרחבת המלחמה הממשל לוחץ על ישראל שלא לפתוח חזית נגד חיזבאללה
03/12/23  |   איתמר לוין   |   מיוחדים ברשת   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

הן וושינגטון והן טהרן אינן מעונינות שמלחמת חרבות ברזל תגרום מלחמה רחבה יותר באיזור, אך מאז 7 באוקטובר ביצעו מיליציות פרו-אירניות למעלה מ-70 מתקפות טילים וכטב"מים על כוחות אמריקניים בעירק ובסוריה – בעוד ארה"ב הגיבה בארבע מתקפות בהן נהרגו לפחות 15 בני אדם. לדברי ניו-יורק טיימס, פקידים בתחום הביטחון הלאומי חוששים שהערכות שגויות, לצד תפיסה הדדית כאילו הצד השני רוצה מלחמה גדולה יותר, עלולים להוביל בדיוק לכך.

נכון לעכשיו, המתקפות האמריקניות לא גרמו להסלמה, אך המפקדים וגורמי הביון האמריקניים ממשיכים לעקוב מקרוב אחרי אירן ושלוחיה – כולל חיזבאללה בלבנון, החות'ים בתימן והמיליציות בעירק ובסוריה. אירן וחיזבאללה עלולים לחשוב, כי כאשר ישראל תסיים לטפל בחמאס – היא תפנה את תשומת ליבה כלפיהם, ולכן ארה"ב חייבת לנהוג במשנה זהירות כדי למנוע פריצת מלחמה איזורית.

פקידים בפנטגון סבורים, כי אירן משתמשת בהתקפות המיליציות כדי להזהיר את ארה"ב מפני מה שיקרה לכוחותיה ולאינטרסים שלה באיזור, אם ישראל תתקוף את חיזבאללה או את מתקני הגרעין. פקיד אחד אמר כי ממשל ביידן היה רוצה שישראל תפחית את התקפותיה על חיזבאללה, אך לא אמר מה עושה הממשל כדי למנוע ממנה לפתוח חזית שנייה.

שר החוץ האירני, חוסיין עבדולחיאן, אמר לטיימס, כי מאז פרוץ המלחמה החליפו שתי המדינות מסרים בהן הדגישו שאינן מעונינות בהסלמה. "אנחנו מבינים שארה"ב לא רוצה שהמלחמה תתפשט, אבל היא כן רוצה שהמלחמה תתעצם. אם ארה"ב תמשיך את התמיכה הצבאית, המדינית והכספית בישראל, ותסייע לישראל לתקוף אזרחים פלשתינים – היא תהיה חייבת להתמודד עם ההשלכות", הוסיף.

מאז פרוץ המלחמה אומרים אנשי הביון לנשיא ג'ו ביידן, כי אירן רוצה למנוע מלחמה רחבה יותר. בהתבסס על מודיעין זה, הציעו אנשי הפנטגון מתקפות תגמול על המיליציות הנתמכות בידי אירן בסוריה ובעירק. פומבית, הממשל אומר שמדיניותו היא הרתעה, כפי שבאה לידי ביטוי בשיגור שתי נושאות המטוסים למזרח הים התיכון ולמפרץ הפרסי, כמו גם כוח משימה של נחתים ועשרות מטוסי קרב.

פקידים אמריקנים מאשימים את אירן והמיליציות בהתקפות הרבות על הכוחות בעירק ובסוריה, ובעקבות זאת תקפה כאמור ארה"ב בסיסים שלהן – כולל בסיס של משמרות המהפכה בסוריה, התקפה בה נהרגו שישה-שבעה בני אדם. בממשל אומרים, שמטרתן של מתקפות אלו היא לגבות מחיר מאירן ושלוחיה מבלי לגרום מלחמה איזורית לתוכה תיגרר ארה"ב. בשבועות האחרונים דחה ביידן הצעות למתקפות אגרסיביות יותר.

מטרתה של ארה"ב היא להגביל את המלחמה לרצועת עזה, וסוכנויות הביון שלה אומרות שנכון לעכשיו – מטרה זו מושגת. "גם כאשר ארה"ב מותקפת, אנחנו מעריכים שאירן וחיזבאללה מנסים ללכת על קו דק מאוד, כדי להימנע מפעולות המציבות אותם בסכנה לעימות ישיר יותר עם ישראל או ארה"ב, בעוד הן ממשיכות לגבות מהן מחירים", אמרה מנהלת המרכז הלאומי נגד טרור, כריסטין אביזייד, בשימוע בקונגרס לפני שבועיים.

השאלה היא, האם ביידן יוכל למנוע מישראל להרחיב את המלחמה – מדגיש הטיימס. כמה מחוקקים רפובליקנים טוענים שהתגובה האמריקנית הייתה רפה מדי ולמעשה מזמינה עוד מתקפות מצד אירן ושלוחיה. הסנאטור טום קוטון טען בנאום במליאה, כי אירן תמשיך להרוג חיילים אמריקניים עד שתשלם מחיר של ממש. לדעתו, אירן לא תילחם אם ארה"ב תציב סכנה ממשית למה שבאמת מעניין את המשטר: משמרות המהפכה, כוח אל-קודס או אפילו מתקנים באירן עצמה.

במתקפות של המיליציות נפצעו עד כה למעלה מ-60 חיילים אמריקנים, והפנטגון מסר שכולם כבר חזרו לשירות. עם זאת, רק מזל מנע פגיעות קשות יותר: כטב"ם עמוס בחומרי נפץ נחת בבסיס חיל-האוויר ארביל שבעירק ב-25 באוקטובר. התברר שהיה זה נפל, אך אם הכתב"ם היה מתפוצץ – קרוב לוודאי שכמה וכמה חיילים היו נפצעים קשה ואף נהרגים.

הידיעה המלאה
תאריך:  03/12/23   |   עודכן:  03/12/23
איתמר לוין
+דובר צה״ל: חיסלנו את מפקד גדוד שאטי שהיה ממפקדי הטבח
21:18 03/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
צה״ל בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן חיסל באמצעות מטוס קרב של חיל-האוויר את הית'ם חואג'רי, מפקד גדוד שאטי, שידיו שפכו דמים רבים
תעודת הזהות של המחבל
+הרמטכ"ל: עוצמת הלחימה בדרום הרצועה לא תפחת מזו שבצפונה
20:48 03/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רא"ל הלוי: "המפקדים בחמאס יפגשו בכל מקום את צה"ל בצורה חזקה מאוד"  ▪  לבקשת ארה"ב להתחשב בתושבי הרצועה, ישראל דנה בהגדלה משמעותית של היקף הסיוע לרצועה, גם מבחינת דלקים וגז  ▪  הסהר האדום: קיבלנו היום 100 משאיות סיוע מהצד המצרי
חיילי מילואים בשיח עם רא"ל הרצי הלוי [צילום: דובר צה''ל]
+התרעה הופעלה בדרום רמת הגולן בעקבות שיגור מסוריה
20:01 03/12/23  |  עידן יוסף
במושב קשת שבדרום רמת הגולן הופעלה התרעה בעקבות שיגור אחד שחצה לשטח ישראל מסוריה ונפל בשטח לא מאוכלס. כוחות צה"ל תוקפים את מקור הירי. מד"א: בשלב זה לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.
+רחפן של צה"ל יורט מעל אשקלון
19:45 03/12/23  |  עידן יוסף
רחפן לא מאויש שתחילה סברו כי שוגר מרצועת עזה, ובהמשך התברר שמדובר ברחפן של צה"ל, יורט מעל אשקלון. בשדרות בוצע ירי של כיתת הכוננות, הנסיבות נבדקות. עיריית שדרות הודיעה כי "לא נשקף איום על העיר וסביבתה".
+טעות בזיהוי: החות'ים תקפו ופגעו קשה בספינה בריטית
19:02 03/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
המורדים מתימן רצו לתקוף ספינה ישראלית בים סוף  ▪  כוחות של הצי האמריקני בדרכם לזירה  ▪  שעות קודם לכן, החות'ים פגעו בכלי שיט בבעלות עקיפה של איש עסקים ישראלי אשר נפגע קלות והמשיך בשיט למקום מבטחים
הספינה שנפגעה [צילום: אירנא]
+בן-גביר: מותו של יובל קסטלמן חייב להחקר עד תום
18:14 03/12/23  |  עידן יוסף
השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר: "יובל קסטלמן ז"ל הוא גיבור ישראל. בזכות נשקו האישי בו ניטרל את המחבלים השפלים, ניצלו חייהם של רבים. גבורתו של יובל מוכיחה כי נשק אזרחי ברחובות, בידי מי שרשאי להחזיקו, הוא קריטי ומציל חיים. אין ספק שמותו הטראגי חייב להיחקר עד תום, במקצועיות וברגישות - ואני מאמין שכך ייעשה בידי גורמי החקירה". הוא אמר את הדברים לאביו של יובלץ
+נגיד בנק ישראל ויו"ר ההסתדרות נועדו לדון בהשלכות המלחמה
18:12 03/12/23  |  עידן יוסף
נגיד בנק ישראל הפרופסור אמיר ירון ויו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד נפגשו (א') בבנק ישראל בירושלים. בפגישה נכחו גורמי מקצוע נוספים מבנק ישראל ומההסתדרות.
במהלכה דנו על השלכותיה הכלכליות של המלחמה על המשק בכללותו ועל שוק העבודה בפרט, ועל המדיניות הננקטת על מנת להבטיח את הפעילות הכלכלית במשק בזמן הלחימה ואיתנותו גם לאחריה.
[צילום: דוברות בנק ישראל]
+בג"ץ דחה עתירה נוספת להפעלת הרכבת בשבת
18:01 03/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
שטיין דחה על הסף את עתירת התנועה הרפורמית שהוגשה תשעה ימים בלבד לאחר שפנתה לרגב, ולאחר שבג"ץ דחה בשבוע שעבר עתירה זהה לחלוטין
להפעיל עבור חיילים ומפונים [צילום: יוסי אלוני, פלאש 90]
+דובר החות'ים מאיים: התגובה לתקיפת תימן תהיה חזקה וכואבת
17:52 03/12/23  |  עידן יוסף
הדובר הצבאי של המורדים החות'ים בתימן, יחיא סריע, אמר כי "הכוחות החמושים יחדשו את התקיפות - לאחר שישראל חידשה את התקיפות ברצועת עזה. אם האמריקנים והישראלים יתקפו את תימן - זה יהיה מעשה טיפשי, והתגובה לכך תהיה חזקה וכואבת. מוכנים לכל האפשרויות וגם למתקפות מצד סעודיה והאמירויות".
+ליברמן התלונן לקצין הכנסת: "תומכי חמאס מאיימים עלי"
17:50 03/12/23  |  עידן יוסף
יו״ר ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, הגיש תלונה לקצין הכנסת בעקבות מאות איומים שהוא מקבל, לדבריו, מצד תומכי חמאס מרחבי העולם הערבי ומעזה.

במסרים שקיבל ליברמן ברשתות החברתיות נכתב בין היתר: ״תתכונן זמנך קרוב", ״אתה תמות בקרוב״, ״יהרגו אותך ברגע שתצא מהחדר״, ״הגיהנום מחכה לך״, ״נרדוף אותך ואת משפחתך״, ״זוכר את אריאל שרון? אתה הבא בתור״. ברשתות החברתיות של ח״כ ליברמן התקבלו עוד מאות הודעות דומות נכון לרגע זה.

מישראל ביתנו נמסר כי תוגש תלונה גם למשטרה.
+הותר לפרסם: כוחות יבשה פועלים גם בדרום רצועת עזה
17:29 03/12/23  |  עידן יוסף
הותר לפרסום: צה״ל החל לפעול קרקעית באמצעות כוחות יבשה גם בדרום רצועת עזה, מצפון לחאן יונס. יש באזור כוחות משוריינים שכבר החלו לפעול וגם לתקוף מטרות של חמאס. בהמשך, צה״ל צפוי להרחיב את כוחותיו באזור ולהרחיב את הפעולה הקרקעית (גלי צה"ל).
+נתניהו: מדברים באש עם האויב על המשך שחרור חטופים
17:24 03/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה: "אנחנו פועלים מהר אבל לא בפזיזות. כשאני נותן הנחיות מבצעיות אני קודם כל חושב על הלוחמים שלנו ועל החיים שלהם"  ▪  "הזירה הדרומית אינה על חשבון הזירה הצפונית"
נתניהו במסדרונות הכנסת [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+צה"ל תקף תשתיות טרור של חיזבאללה בשטח לבנון
16:45 03/12/23  |  עידן יוסף
מטוסי קרב של צה"ל תקפו לפני זמן קצר מספר מטרות של חיזבאללה, ביניהן תשתיות טרור ומטרות צבאיים.

כמו-כן, בהמשך להתרעות בצפון הארץ, בשעה האחרונה זוהו מספר שיגורים לעבר שטח ישראל משטח לבנון. כוחות צה"ל תקפו בארטילריה את מקורות הירי.
+דיווחים בלבנון: צה"ל תוקף באמצעות כטב"מים ומטוסי קרב
16:33 03/12/23  |  עידן יוסף
דרום לבנון: הלבנונים מדווחים על תקיפות של צה"ל באמצעות כטב"מים ומטוסי קרב בעיטא א-שעב, ואדי סלוקי, כפר חמאם, וזאני וראשיא אלפח'אר.

+נתניהו לסיעת הליכוד: "היזהרו בדבריכם, זה לא זמן לפוליטיקה"
16:10 03/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הסיע התכנסה לישיבה ראשונה מאז המלחמה מהארוכות שידעה  ▪  השר אמסלם קרא למפגינים להפלת הממשלה "בולשביקים"  ▪  גוטליב תקפה את דובר צה"ל  ▪  ברקת שמתנגד לתקציב במתכונתו הנוכחית נעדר, ואדלשטיין ודיכטר ביקרו את התקציב
טלי גוטליב בכניסה לחדר סיעת הליכוד [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+שר האוצר: ״נעודד חזרה לשגרה ברגישות המתבקשת ובשיח שקוף"
15:08 03/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ציין: "אנו מעודדים חזרה לשגרה היכן שאפשר, זאת תוך הרגישות המחויבת, המעטפת הנדרשת ושיח פתוח ושקוף עם התושבים והקהילות. חזרה לשגרה היא חלק מתמונת הניצחון ואנו נעודד זאת היכן שאפשר"
[צילום: דוברות משרד האוצר]
+נתניהו שוחח עם אביו של יובל קסטלמן ז"ל: טרגדיה שחייבת להיבדק עד תום
14:52 03/12/23  |  מירב ארד
ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שיחת הטלפון עם משה, אביו של יובל דורון קסטלמן ז"ל: "יובל דורון קסטלמן הוא גיבור ישראל. יובל במעשה גבורה עילאי הציל חיים רבים, אבל לצערנו קרתה שם טרגדיה איומה - האיש שהציל בעצמו נקטל. הדבר הזה חייב להיבדק עד תום. שוחחתי היום עם משה, אביו של יובל. מלח הארץ, משפחה ציונית, משפחה מופלאה. אני והעם כולו דואבים איתם על מותו של גיבור ישראל".

+אמריקה - כן, ברצון
14:44 03/12/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
נתניהו חושש מן הרשות שמא תיכנס למשא-ומתן לשים קץ לטרור ולסכסוך בין שני העמים  ▪  ביבי אינו מעוניין, הוא צריך עימות עם הפלשתינים
נתניהו. אני אני אני [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+החזירו אותם הביתה
14:23 03/12/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

עכשיו! [צילום: מיכאל גלעדי/פלאש 90]
+גיבורי בושת העל
13:48 03/12/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
אני מביט ובז לעלובים עם הסרט הירוק על המצח, אלה הם ההורגים את בני עמם, הרוצחים המשתמשים בילדים כמגן אנושי, הבוזזים את המזון לאזרחים, המבצעים את הבזויות שבעבירות בשם אללה
סרט ירוק [צילום: אדל חנה/AP]
+11 לוחמים נפצעו קל-בינוני מנ"ט בצפון; שלוש נפילות אותרו בשדרות
13:33 03/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הטיל נורה לעבר כלי רכב של צה"ל סמוך למושב בית הלל  ▪  באירוע נפצעו 8 לוחמים ו-3 אזרחים  ▪  מסוק פונה את הפצועים לבית החולים זיו בצפת  ▪  כבישים נחסמו בצפון  ▪  בנפילות בשדרות לא ידוע על נפגעים, נזק נגרם לבית כנסת בעיר
נפילה בשדרות [צילום: עיריית שדרות]
זירת הנפילה בשדרות. ללא נפגעים [צילום: איחוד הצלה סניף שדרות ושער הגנב]
+בג"ץ אשרר מניעת הפגנה בנצרת נגד המלחמה
13:08 03/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מינץ דחה על הסף עתירה ולפיה המשטרה מונעת בצורה בלתי חוקית הפגנות כאלו: הח"כ לשעבר מוחמד ברכה לא הציג תשתית עובדתית מינימלית שתוכיח שהוא פטור מקבלת רישיון
ברכה. הצגה מעוותת של פסק דין [צילום: פלאש 90]
+מעל ל-800 פירי מנהרות אותרו מתחילת הלחימה, כ-500 מהם הושמדו
13:05 03/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מחלק ן הפירים שאותרו חיברו בין נכסים אסטרטגיים של חמאס באמצעות התווך התת-קרקעי  ▪  בנוסף, הושמדו קילומטרים רבים של תוואי מנהור
פיר מנהרה בתוך מסגד [צילום: דובר צה"ל]
+נתניהו דיבר על חיסול סינוואר כ"תמונת ניצחון"
12:55 03/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
בשיחות פרטיות עם יועציו אמר נתניהו שחיסול מפקד חמאס יוכל להשביע את רצונו של הציבור ולהוביל לסיום המלחמה  ▪  העיתון מדווח שכרגע אין מסלול ממשי להקמת ממשלה חילופית
"הוא חושב רק על עצמו" [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]
+גנץ על מותו של יובל קסטלמן: המקרה של יובל הגיבור, הוא לא ״החיים״, אלא תמרור אזהרה
12:54 03/12/23  |  מירב ארד
יו"ר המחנה הממלכתי, ח"כ בני גנץ בהתייחסות למותו של יוסל קסטלמן ז"ל: "יובל קסטלמן ז״ל שניטרל את המחבל בירושלים ונורה למוות, הוא גיבור לאומי. הוא לא היסס, והסתער כדי להציל חיי אדם. החברה הישראלית כולה חייבת לו תודה עמוקה. כולנו מחבקים את המשפחה. זירת פיגוע היא כמעט תמיד מורכבת ואני בטוח שהחייל שירה ביובל, עשה זאת בטעות, טעות שעלתה במחיר כבד. לצד החקירה המתחייבת של המקרה הטרגי על-ידי הגורמים הרלוונטיים בצה״ל ובמשטרה, נדרשת חקירה מקיפה של הנסיבות שהביאו אליו, הנהלים וההקפדה על טוהר הנשק. זו המחויבות שלנו ליובל, למשפחתו ולחברה הישראלית כולה. המקרה של יובל הגיבור, הוא לא ״החיים״, אלא תמרור אזהרה שמחייב הפקת לקחים שיצילו חיים בעתיד. יהי זכרו ברוך."
+מלחמות מסתיימות סביב שולחן דיונים
12:20 03/12/23  |  צ'לו רוזנברג   |   לרשימה המלאה
מה תעשה ישראל בסופה של המלחמה? להוציא את ההזויים שבאזרחי ישראל, נדמה לי שאין אדם שפוי הסבור שישראל צריכה להישאר בעזה לעולמי עד
מה התוכנית? [צילום: עטיה מוחמד/פלאש 90]
+שר הרווחה: ננציח את שמן של רות פרץ ונויה דן ז"ל
12:00 03/12/23  |  מירב ארד
שר הרווחה יעקב מרגי: "היום אנו מציינים את היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות. ביום המיוחד הזה, אני מבקש להזכיר את רות פרץ ונויה דן ז"ל, נערות עם צרכים מיוחדים שנרצחו ב-7 לאוקטובר באכזריות ע"י מחבלי חמאס בני עוולה. רות נרצחה עם אביה אריק, נויה נרצחה עם סבתה כרמלה ז"ל. לעולם לא נשכח אותן!
נמצא את הדרך להנציח את שמן."

+דובר צה"ל באיום על מפקדי גדוד סג׳עיה בחמאס: "כולכם מטרות"
11:58 03/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
סא"ל אביחי אדרעי קרא למפקדי גדוד שג'אעיה בחמאס להיכנע או שיסיימו כמו מפקד הגדוד ויסאם פרחאת שחוסל בשבת האחרונה
סג׳עיה
מפקדי גדוד סג'עיה בחמאס [צילום: דובר צה"ל]
+בריטניה: דיווחים על פעילות כטב"מים ופיצוץ במצרי באב אל-מנדב
11:22 03/12/23  |  מירב ארד
בריטניה: דיווחים על פעילות כטב"מים ופיצוץ במצרי באב אל-מנדב בים האדום סמוך לתימן. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.
+כתב אישום הוגש נגד צעיר מטייבה בסיוע לאויב בזמן מלחמה
11:12 03/12/23  |  מירב ארד
פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בלוד נגד מחמוד מסראוה (19) מטייבה בגין סיוע לאויב במלחמה, חברות בארגון טרור, אימונים והדרכות למטרות טרור, עסקה בנשק למטרות טרור ועבירות נוספות. מסראוה נטל חלק בפעילות חבלנית עוינת יחד עם פעילי ארגון הטרור "כתיבת נור אלשמס" הפועלים בתוך העיר טול כרם, תוך שהוא מנצל את היותו אזרח ישראלי בעל חופש תנועה לקידום פעילות טרור.

עם התפתחות החקירה עלה, כי החשוד היה מעורב, בין היתר, בהשלכת מטעני חבלה לעבר כוחות צה"ל, אסף ומסר מידע על תנועות כוחות צה"ל באיו"ש, ביצע אימוני ירי יחד עם פעילי הארגון, התבקש להשיג ציוד צבאי לטובת פעילות ביטחונית וכן העביר אמצעי לחימה לפעילי הארגון, וכל זאת תוך סיוע לפעילי טרור מבוקשים והזהרתם מכניסת כוחות צה״ל לאזור, סייר עמם במקומות מהם בוצעו פיגועי ירי, ואף היה מודע לכוונות למימוש פיגועי ירי נוספים כנגד חיילי צה"ל.

+ח"כ וולדיגר על מותו של יובל קסטלמן: נדרשת כאן חקירה מעמיקה
11:03 03/12/23  |  מירב ארד
ח"כ מיכל וולדיגר התייחסה למותו של יובל קסטלמן שסייע בפיגוע בירושלים: "יובל קסטלמן ז"ל הוא גיבור שלא היה צריך למות. נדרשת כאן חקירה מעמיקה והבנה של האירוע לפרטיו. אין להשלים עם אלה החיים. כחברה חפצת חיים, עלינו לתחקר, ללמוד וללמד כדי למנוע אירועים טרגיים שכאלה. יהי זכרו ברוך".
+נתפסה חוליית מחבלים שביצעה פיגוע ירי בכביש 5
10:56 03/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הוחרמו כלי נשק שעל-פי החשד שימשו את המחבלים בפיגוע, מחסניות וציוד צבאי  ▪  בפיגוע ב-19 בנובמבר ירו המחבלים לעבר רכבים ישראלים בכביש 5 - לא היו נפגעים נזק נגרם לרכבים
[צילום: בינג AI]
+משפחות החטופים: 17 שעות חלפו - רק גנץ ואיזנקוט אישרו פגישה
10:26 03/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מטה משפחות החטופים ביקש פגישה עם קבינט המלחמה אך עד כה לא נמסרה תשובה ראש הממשלה ושר הביטחון  ▪  ממטה המשפחות נמסר: "חובתם המוסרית והערכית של ראש הממשלה וחברי קבינט המלחמה היא להיפגש עם כלל משפחות השבים והחטופים, כפי שהתחייבו רק לפני שבועיים"
[צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+יעקב אינו בורח עוד
10:22 03/12/23  |  דרור אידר   |   לרשימה המלאה
המשימה לא הסתיימה, המלחמה הזאת היא צו מוסרי לביעור הרע מן העולם  ▪  בתקופה הקשה הזאת אנחנו מחדשים את נעורינו כעם  ▪  ועל יעקב החדש שמכריח את אויבו להודות בירושתו
יעקב אבינו והמלאך [צילום: אן לפבר]
+זוהה שיגור משטח סוריה לעבר שטח הארץ; לא יורט עפ"י מדיניות
09:48 03/12/23  |  מירב ארד
מוקדם יותר היום (יום א'), זוהה שיגור אחד משטח סוריה לעבר שטח הארץ, שלא יורט על פי מדיניות. כוחות צה"ל תקפו בירי ארטילרי את מקורות הירי. בנוסף, מוקדם יותר הלילה, מחבלים שיגרו טיל נ"ט שנפל בשטח פתוח במרחב יפתח. אין נפגעים. צה"ל תקף בירי ארטילרי מספר מרחבים בשטח לבנון.
+אזהרה מפני תקיפות סייבר אירניות על בקרים תעשייתיים
09:04 03/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
דוח משותף של מערך הסייבר הלאומי של ישראל וגופי הגנת הסייבר האמריקנים, בהם CISA, FBI, NSA וכן הסוכנות האמריקנית להגנת הסביבה, שיצא בסוף השבוע חושף פעילות סייבר של קבוצות תקיפה אירניות כנגד בקרים תעשייתיים, ביניהם במגזר המים בארה"ב  ▪  עד עתה לא נצפתה באחרונה מתקפה שהצליחה לשבש בקרי מים בישראל
ההתקפות פשוטות יחסית ויכולות להוביל לשיבוש משמעותי [בינג AI]
+חיל-האוויר וזרוע הים תקפו מטרות של חמאס ברצועה
08:27 03/12/23  |  מירב ארד
חיל-האוויר המשיך לתקוף הלילה ברצועת עזה, בין המטרות שהותקפו פירי מנהרות, מפקדות צבאיות, מחסני אמצעי לחימה ועוד. בנוסף, כלי טיס מאויש מרחוק חיסל מחבלים, בהכוונת לוחמים מצוות קרב של חטיבה 7.

ביממה האחרונה כוחות זרוע הים תקפו בעזרת מאות פגזים מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס ומטרות סיוע לכוחות היבשה בפעילויותיהם. בין מטרות אלו; תשתיות צבאיות, כלי שיט המשויכים לכוח הימי של חמאס, אמצעי לחימה ועוד.
[צילום: דובר צה"ל]
+הותרו לפרסום שמותיהם של שני לוחמים נוספים שנפלו ברצועת עזה
08:12 03/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
רס"ל אור ברנדס נפל אמש ברצועה; סמ"ר אסי סמה מת מפצעיו שלושה שבועות אחרי שנפצע בקרב בעזה  ▪  אתמול הותר לפרסום: מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, אל"ם אסף חממי, נפל בקרב ביום הראשון של המלחמה
רס"ל (מיל') אור ברנדס ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
סמ"ר אסצ'אלו סמה ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
+גלנט גיבה את ההחלטה למחוק כתובות גרפיטי בעזה
03:19 03/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יו"ר ועדת החוץ והביטחון אדלשטיין: "רואה את ההוראה הזו בחומרה רבה. לא אתן שחיילי צה"ל יסכנו את חייהם בשטח אויב לחינם"  ▪  ח"כ אוהד טל: "זה בעיקר משקף בלבול. חיי החיילים שלנו קודמים לכל שטות אחרת שכרגע מתעסקים בה"
גלנט. בקו אחד עם ההנחיות שלנו [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+"מוטרד מהנעשה בעזה": הרוג ופצוע בפיגוע בפריז
02:14 03/12/23  |  עידן יוסף
טרור מוסלמי במרכז בירת צרפת: אדם אחד נרצח סמוך למגדל אייפל ועוד אחד נפצע כפיגוע דקירה בפריז. שר הפנים הצרפתי, ז'ראלד דרמאנין' עדכן כי אדם אחד נעצר בחשד שביצע את המעשה. לדבריו, התוקף סובל מהפרעות נפשיות פסיכיאטריות ובעבר סבל מבעיות פסיכיאטריות. כמו-כן, הוא מזוהה עם תפישות איסלאמיות רדיקליות.

על-פי גורם במשטרה, הנרצח הוא בעל אזרחות גרמנית, שהותקף בפטיש ונדקר. המחבל, גבר בן ה-26 נידון לארבע שנות מאסר ב-2016 לאחר שתכנן מתקפת טרור. כמו-כן, הוא היה ברשימת המעקב של רשויות הביטחון בצרפת. לאחר שדקר את הקורבן תוך שהוא קורא "אללה אכבר", הוא נעצר ובחקירתו אמר שהוא מוטרד מכל הנעשה בעזה.

מוקדם יותר, אמר נשיא צרפת מקרון בוועידת האקלים COP28 באיחוד האמירויות כי יגיע לקטר כדי "לקדם הפוגה חדשה, שתוכל להוביל להפסקת אש". לדבריו, המלחמה בין ישראל לתנועת חמאס עשויה להימשך עשור אם צה"ל מתכוון להשמיד את התנועה לחלוטין. הוא קרא לממשלת ישראל לגבש את המטרה הסופית של הסכסוך, והוסיף כי ביטחון אזורי למדינת ישראל על חשבון חיי אזרחים פלשתינים יוצר תיעוב ושנאה כלפי ישראלים.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
חשש בארה"ב: מלחמה עם אירן תפרוץ בטעות
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
צה"ל התיר (יום א', 3.12.23) לפרסום כי רס"ל (במיל') אור ברנדס, בן 25 משוהם, לוחם בגדוד 82 של חטיבה 7, נפל אמש בקרב במרכז רצועת עזה.
03/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
שר הביטחון יואב גלנט מגבה (2.12.23) את הפקודה של מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, למחוק כתובות גרפיטי שריססו לוחמי צה"ל בעזה, וההוראה לכוחותינו שלא לרסס עוד. במענה לשאלה בנושא, אמר גלנט: "מה שמחליטים הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד הולך בקו אחד עם ההנחיות שלנו למערכת הביטחון".
03/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
"אני שומע מעת לעת, שחוזרים על השקר 'אתה חיזקת את החמאס'. הגיע הזמן לשים סוף לשקר הזה". כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת מסיבת עיתונאים שקיים (מוצ"ש, 2.12.23).
02/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
כוחות צה"ל, בהכוונת מידע מודיעיני מדויק של אמ"ן ושב"כ, חיסלו (שבת, 2.12.23) את מפקד גדוד שג'עייה של ארגון הטרור חמאס, וסאם פרחאת, באמצעות מטוסי קרב של חיל-האוויר.
02/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בעצרת המונים שהתקיימה (מוצ"ש, 2.12.23) בכיכר הטופים בתל אביב, הוקרנו למשתתפים סרטונים, שבהם נראו מקצת החטופים קוראים בקולם לפעול לשחרורם בהקדם של כל החטופים.
02/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
מלון הנשיא" נבנה בשנות ה-50 והיה מהמלונות הראשונים שהוקמו בירושלים לאחר קום המדינה והמלון הראשון בעיר בו הייתה בריכת שחייה פרטית
איתמר לוין, וושינגטון
איתמר לוין, וושינגטון
פרופ' אריקה האשימוטו מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת ג'ורג'טאון סבורה שטענתו של טראמפ "רק דיברתי" אינה תופסת בתיק הבחירות    היא גם מסבירה כיצד ייתכן שטראמפ מממן את ההגנה של נאשמים אחר...
דן מרגלית
דן מרגלית
ניקסון נראה בבירור כאח התאום של בנימין נתניהו באנגלית    אלוהים אדירים, מי יהיה השר הראשון בסיעת הליכוד שיתניע את כדור השלג בעברית?
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il