|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
איך אפשר לחסוך אלפי שקלים בשנה על-ידי השוואת מחירים?
קבוצת ירדן
עורך דין חדלות פירעון
טנק שנפל לידי חמאס ב-7 באוקטובר [צילום: יוסף מוחמד, פלאש 90]
ניו-יורק טיימס חושף:

תוכנית המתקפה של חמאס הגיעה אשתקד לידי ישראל

המסמך המכונה "חומת יריחו" היה תיאור מדויק לפרטי-פרטים של מתקפת 7 באוקטובר והיה הבסיס לאזהרותיה של הנגדת מיחידה 8200 אלוף-משנה באוגדת עזה קבע: תרחיש דמיוני שחמאס אינו מסוגל ליישם
01/12/23  |   איתמר לוין   |   מיוחדים ברשת   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

תוכנית הקרב של חמאס הייתה בידי ישראל שנה לפני 7 באוקטובר – חושף (1.12.23) ניו-יורק טיימס בהתבסס על מסמכים, דוא"ל וראיונות. אולם, קציני מודיעין ובכירים בצה"ל ביטלו את הדברים כ"משאלות לב" וטענו שהתוכנית קשה מכדי שחמאס יוכל לבצע אותה. המסמך בן 40 העמודים, אשר קיבל בישראל את הכינוי "חומת יריחו", תיאר – נקודה אחרי נקודה – בדיוק את מה שעתיד היה חמאס לעשות בשבת השחורה.

כתבי הטיימס רונן ברגמן ואדם גולדמן מדווחים, כי הם קראו את המסמך המתורגם, בו לא הופיע תאריך המתקפה, אך כן נכלל בו תיאור של מהלך מתוכנן שמטרתו לפרוץ את הגדר, לכבוש יישובים ישראלים ולפרוץ לבסיסים צבאיים, כולל מפקדת אוגדת עזה. עוד נאמר בתוכנית, כי למתקפה הקרקעית יתלוו מטחי רקטות, תקיפות כטב"מים נגד המצלמות ומכונות הירייה האוטומטיות שהוצבו בגבול, וכי המחבלים יסתערו בהמוניהם ברגל, באופנועים ובמכוניות. חמאס ביצע את התוכנית בדייקנות רבה.

התוכנית כללה גם פרטים על המיקום והגודל של יחידות צה"ל, מרכזי תקשורת ומידע רגיש נוסף. לדברי הטיימס, פירוט זה מעלה את השאלה כיצד אסף חמאס מודיעין כה רב וכה מדויק, והאם היו דליפות מתוככי הממסד הביטחוני הישראלי. המסמך הופץ בין רבים מבכירי צה"ל והמודיעין, אך לא ידוע האם הוא הגיע לידיעתם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובכירים נוספים בדרג הפוליטי.

אשתקד, זמן קצר לאחר שהמסמך הגיע לידי ישראל, אמרו קצינים באוגדת עזה, כי כוונותיו של חמאס אינן ברורות. "לא ניתן לקבוע האם התוכנית אומצה במלואה וכיצד היא תבוא לידי ביטוי", נכתב בהערכה שהגיעה לידי ברגמן וגולדמן. ביולי השנה, שלושה חודשים לפני המתקפה, באה ההתרעה של הנגדת ביחידה 8200 על כך שחמאס מקיים תרגיל נרחב בהתאם למתווה שבתוכנית והזהירה שמדובר במהלך שמטרתו לפתוח במלחמה מלאה. אולם, אלוף-משנה באוגדת עזה נפנף את האזהרה – מלמדות תכתובות דוא"ל המצויות גם הן בידי העיתון.

גורמים ישראלים הודו בשיחות פרטיות, כי אם צה"ל היה לוקח ברצינות אזהרות אלה ומתגבר את כוחותיו בדרום, ישראל הייתה יכולה להדוף את המתקפה ואולי אפילו למנוע אותה. אולם, מסמך "חומת יריחו" התנפץ מול הקונספציה הישראלית לפיה לחמאס אין יכולת לתקוף והוא לא יעשה זאת. הקונספציה הייתה כה מוטמעת, עד שבצבא ובממשלה התעלמו מראיות שעמדו בניגוד אליה – חזרה מצמררת על המחדל שקדם למלחמת יום הכיפורים. הטיימס מציין, כי צה"ל והמל"ל סירבו להגיב על הידיעה.

"חומת יריחו" הייתה אחת מכמה תוכניות מתקפה של חמאס שהגיעו לידי ישראל לאורך השנים. כך למשל, כבר בשנת 2016 קבע מזכר של משרד הביטחון, בחתימת השר דאז, אביגדור ליברמן, כי "חמאס מתכוון להעביר את העימות הבא לתוך שטח ישראל", וכי בעימות שכזה חמאס יחטוף בני ערובה ויכבוש יישוב/יישובים – מי שיגרום "נזק כבד למצפון ולמורל של אזרחי ישראל". במזכר צוין, כי חמאס רכש אמצעי לחימה מתקדמים, משבשי GPS וכטב"מים, ושהגדיל את כוחו ל-27,000 לוחמים – תוספת של 6,000 איש בתוך שנתיים – ושהוא מקווה להגיע ל-40,000 איש עד 2020.

דווקא רמת הפירוט גרמה לזלזול
חוטפים על אופנועים. גם זה הופיע במסמך [צילום: AP]

מסמך "חומת יריחו" היה גלוי עוד יותר, ממשיך הטיימס. הוא פירט ירי רקטות כדי לגרום לחיילים להיכנס לבונקרים, לצד שיגור כטב"מים לנטרול אמצעי הביטחון שהותקנו בגדר המערכת. לאחר מכן יפרצו אנשי חמאס את הגדר ב-60 נקודות, ובין היתר יכבשו את מפקדת האוגדה ביישוב רעים. התוכנית פתחה בציטוט מן הקוראן: "הַפתיעו אותם בשעריהם, ואם תעשו זאת – לבטח תצליחו". חמאס השתמש באותו ציטוט בסרטונים ובהודעות שפרסם ב-7 באוקטובר.

מקורות ישראלים אומרים, כי דווקא רמת הפירוט של המסמך גרמה לזלזול בו. התפיסה הייתה, כי כל כוח צבאי מכין תוכניות מגירה שאינו מיישם, וההערכה בצה"ל הייתה שאם חמאס יפרוץ את הגבול – הוא יפעיל לכל היותר כמה עשרות מאנשיו. חמאס הכין במשך שנים תוכניות מתקפה, שכאמור הגיעו לידי ישראל, אך במקביל נשא ונתן עימה על-כניסת תושבי עזה לעבודה בישראל – כחלק ממהלכי ההרדמה שביצע בהצלחה כה רבה.

בניתוח מסמך "חומת יריחו", שגם אותו קראו ברגמן וגולדמן, נאמר ש"חמאס החליט לתכנן פשיטה חדשה, חסרת תקדים בהיקפה", וזאת לאחר מבצע הונאה שיכלול תנועות לאורך הגבול. אולם, אוגדת עזה התייחסה למסמך כ"מצפן" בלבד: חמאס יודע להיכן הוא רוצה להגיע, אך עדיין לא הגיע ליעדו.

ב-6 ביולי כתבה הנגדת ב-8200 לכמה מעמיתיה, כי עשרות אנשי יחידת נוח'בה של חמאס קיימו תרגילים בפיקוחם של בכירים בארגון, כולל כיבוש של קיבוץ ובסיס אימונים ורצח יושביהם. היא הזהירה, כי התרגיל דומה מאוד ל"חומת יריחו" וכי חמאס בונה את היכולת לבצע את התוכנית. הקצין בדרגת אל"ם באוגדה החמיא לה על הניתוח, אך קבע שהתרגיל הוא חלק מ"תרחיש דמיוני לחלוטין" ולא אינדיקציה ליכולתו של חמאס לבצע את התוכנית. "בקיצור, בואו נחכה בסבלנות", הוסיף.

הדו-שיח נמשך, וכמה מאנשי המחקר הצטרפו לדעתה של הנגדת, אשר מצידה הזכירה את לקחי מלחמת יום הכיפורים. עם זאת, מדגיש הטיימס, איש לא צפה שהמלחמה עומדת בפתח, וגם אותה נגדת לא יצאה נגד ההנחה המקובלת ולפיה יחיא סינוואר אינו מעוניין לצאת למלחמה. היא כן צדקה בהערכה לפיה חמאס שיפר בצורה דרמטית את יכולותיו וצמצם מאוד את הפער בינן לבין שאיפותיו.

הידיעה המלאה
תאריך:  01/12/23   |   עודכן:  01/12/23
איתמר לוין
+צה"ל הודיע: עופרה קידר נרצחה, גופתה בידי חמאס
22:38 01/12/23  |  יואב יצחק
צה"ל הודיע כי עופרה קידר (70), שנחטפה ב-7 באוקטובר במתקפה הרצחנית של חמאס על קיבוץ בארי, נרצחה על-ידי חמאס. גופתה מוחזקת עתה ברצועת עזה בידי חמאס. המידע בדבר הירצחה הוברר בימים האחרונים, בעקבות חזרתם של חלק מהחטופים. קיבוץ בארי מסר: "נדרוש את החזרתה עם יתר החטופים. קהילת הקיבוץ מחבקת את משפחתה של עופרה - ילדיה - אלעד, אורן ויעל, נכדיה, וכל בני משפחתה, ומשתתפת בצערם הכבד מנשוא". מטה משפחות החטופים הודיע כי מרכין ראש על הירצחה של קידר. אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת קידר ותושבי קיבוץ בארי. עופרה נחטפה כשיצאה ב-7 באוקטובר להליכת בוקר בקיבוץ בארי. היום המשפחה עודכנה כי נרצחה".
עופרה קידר, נחטפה ונרצחה
+מתקפת טילים ורקטות לעבר גוש-דן ולשפלה, אין נפגעים
20:03 01/12/23  |  יואב יצחק
מתקפת טילים ורקטות מעט אחרי 20:00. ארגוני הטרור ירו לעבר גוש-דן ולשפלה. אזעקות נשמעו בישובים רבים, ובהם אשדוד, רחובות וראשון לציון. מיירטי כיפת ברזל שוגרו ופגעו. לא ידוע על נפגעים או נזקים.
+בלינקן: חמאס הפר את ההפוגה והתחייבויות שנתן לשחרור חטופים
19:20 01/12/23  |  יואב יצחק
שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן מאשים את ארגון חמאס באחריות להפסקת ההפוגה ולחידוש הלחימה מצד צה"ל. בלינקן מסר הצהרה לתקשורת זמן קצר לפני המראתו לאחר ביקור קצר בישראל ושיחות שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, עם חברי קבינט המלחמה ובהם השרים יואב גלנט ובני גנץ, וכן עם ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד. לדבריו, חמאס הפר את ההפוגה עוד בעיצומה, וביצע פיגוע בירושלים שבו נפגעו גם אמריקנים. חמאס החל לירות טילים לפני סיום ההפוגה וחזר בו מהתחייבויות שנתן בנוגע לשחרור החטופים. בלינקן ציין כי המו"מ יימשך. "אנחנו ממוקדים בלנסות להחזיר חטופים הביתה ולמנוע מהמשבר להתפשט לאזורים אחרים באזור".
+גלנט סייר במסוק בשמי עזה והתחייב: נמשיך להכות עד להשגת המטרות
18:51 01/12/23  |  יואב יצחק
שר הביטחון יואב גלנט המריא מבסיס תל נוף לסיור במסוק קרב בשמי רצועת עזה. עם שובו אמר גלנט: "בלילה האחרון, בבור חיל-האוויר, אישרתי את המשך ההתקפה של צה"ל. הבוקר, ראינו כולנו את משמעות התקיפות. ראו בישראל וראה גם ארגון הטרור חמאס. כפי שאמרתי מהיום הראשון, אני חוזר ואומר עכשיו: חמאס מבין רק כוח. נמשיך ונכה אותו עד שנשיג את מטרות המלחמה: פירוק ארגון החמאס, שלילת יכולותיו הצבאיות והחזרתם של החטופים אל ביתם".
+אופיר צרפתי נחטף ונרצח; גופתו הובאה במבצע צבאי
18:39 01/12/23  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
קודם לחטיפתו הצליח אופיר לסייע בהימלטות חברתו שובל גל וחברתם  ▪  דבר הרצח ברצועה ומיקום הגופה נודע לשב"כ בעקבות חקירת מחבלים שנתפסו  ▪  אופיר נטמן בבית העלמין בקריית אתא
אופיר צרפתי. נחטף ונרצח
+צה"ל יחקור את נסיבות הירי באזרח בפיגוע בירושלים
16:10 01/12/23  |  עידן יוסף
בהמשך לפיגוע בירושלים, אתמול (ה׳) נפתחה חקירה על ידי משטרת ישראל ושב״כ. עם קבלת פרטי החקירה הראשוניים ולנוכח נסיבות האירוע הוחלט כי החקירה תתבצע בשיתוף המשטרה הצבאית החוקרת. צה״ל מביע צער על מותו של האזרח.
+דובר צה"ל: יותר מ-200 מטרות טרור הותקפו עד כניסת השבת
16:00 01/12/23  |  עידן יוסף
משעה 07:00 חיל-האוויר בשיתוף האוגדות הלוחמות תקפו יותר מ-200 מטרות טרור ברצועת עזה. בשעות האחרונות כלי טיס של חיל-האוויר תקפו שורת מטרות טרור ברחבי רצועת עזה, בצפון הרצועה ובדרומה, בחאן יונס ורפיח.

חלק מהתקיפות הוכוונו על-ידי כוחות היבשה הפועלים ברצועה מאוגדות עזה, 162, 36 ו-252. הכוחות השמידו אזורים ממולכדים במטענים, פירי מנהרות, עמדות שיגור ומפקדות צבאיות ששימשו את ארגון הטרור חמאס לקראת המשך הלחימה.

בנוסף, ספינת טילים של זרוע הים תקפה מטרות סיוע במסגרת החזרה ללחימה ובוצעו תקיפות רבות על-ידי טנקים וארטליריה.
+סמוטריץ' לנתניהו: הכרז רשמית על סיום מתווה ההפוגה
15:58 01/12/23  |  עידן יוסף
שר האוצר וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, בצלאל סמוטריץ׳ שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו להכריז באופן רשמי על סיומו של מתווה ההפוגה ולנתק כל קשר עם האויב והמתווכים.

סמוטריץ׳: ״אסור לאפשר מצב של 'חצי מלחמה' שבו צה״ל חושש מעצירה פתאומית של הלחימה בעקבות מניפולציות של חמאס שירצה לחזור ולחדש את ימי ההפוגה כדי למנוע את המשך פעולת צה״ל להשמדתו. אנחנו שמחים מאוד על החטופים שחזרו הביתה אך כעת מתווה ההפוגה מיצה את עצמו. האויב הנאצי ממשיך לבצע פשעי מלחמה ביחס לאזרחים ולחטופים.

"הסכמה לעצירה נוספת כעת תהיה טעות איומה המשדרת חולשה ורפיסות מול האויב הנאצי. אסור בשום פנים ואופן לתת לצורר העלוב סינוואר לנהל אותנו. כעת יש לנתק כל קשר ומו״מ עם החמאס והמתווכים ולהסתכל על האויב רק דרך כוונות ופעילות מטוסי הקרב, ארטילריה וכניסה קרקעית עד לחיסול והשמדה מוחלטת והשבת כלל החטופים. בהתאם להחלטת הממשלה אין אפשרות כעת לחזור לימי הפוגה בלי דיון והחלטה מחודשת ועל כן בקשתי מראש הממשלה להודיע באופן פומבי ומפורש על סיומו של מתווה ההפוגה וחזרה ללחימה מלאה עד להשמדת חמאס וחזרת כל החטופים״.
+הערכות: 17 נשים וילדים נותרו חטופים בעזה
15:56 01/12/23  |  עידן יוסף
לפי הערכות במערכת הביטחון, 137 חטופים נותרו בעזה. ‏17 מתוכם נשים וילדים.
‏סה״כ שוחררו 113 חטופים. ‏24 מהם אזרחים זרים.
+משפחות החטופים נשאו תפילה עם 136 ספרי תורה
15:21 01/12/23  |  עידן יוסף
משפחות החטופים והנעדרים משבי חמאס בעזה נשאו היום (ו') תפילה להחזרתם, באמצעות 136 ספרי תורה, כמניין החטופים הנמצאים כעת בעזה.

התפילה, שנערכה בהשתתפות הרב הראשי לישראל מאיר לאו והשר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי, כללה נשיאת תפילה על-ידי המשפחות, תקיעה בשופר על-ידי הרב הראשי, ושירה של הזמר ישי ריבו.

הרב הראשי לישראל, מאיר לאו, אמר בנאומו כי "עם ישראל לא מוותר ומבקש מבורא עולם: החזר את כל הבנות והבנים שלנו הביתה. אסור לנו לוותר על-אף אדם, אנחנו רוצים לחגוג ניצחון גדול שבו כולם נמצאים כאן, חזרה בבית".

"האסון הזה פקד את כל המדינה", אמר דודה של עדן זכריה, אחת החטופות. "לא משנה מי היינו לפני ומאיזה מגזר אנחנו. זה חבט בנו חזק, בכדי שנבין שאחרי האירוע הזה, אסור לנו לחזור למה שהיה קודם. עלינו למצוא דרכים לדבר בכבוד ולמצוא דרכים לחיות ביחד בשלום".

"אנו דורשים מהממשלה שתיקח את המושכות לידיים", אמר אבא של עידן שתיוי, חטוף נוסף. "השבת החטופים נמצאת בראש סדר העדיפות, ובמיוחד חזרתם של כל הפצועים בשבי. צריך להפסיק לעבוד על בסיס החליל של סינוואר, צריך לעבוד במתווה שמדינת ישראל תקבע אותו".
"בשובכם לשלום" [צילום: מטה המשפחות]
+צה"ל יירט באצבע הגליל מטרה שחדרה אווירית מלבנון
15:12 01/12/23  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעות באצבע הגליל, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה מלבנון לשטח מדינת ישראל. התרעות על ירי רקטות וטילים הופעלו בעקבות היירוט.
+הרופאים הצליחו לייצב את מצבה של אלמה אברהם
15:11 01/12/23  |  עידן יוסף
בית החולים סורוקה: החטופה אלמה אברהם ששוחררה במצב קשה - יצאה מכלל סכנה.

הד״ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי, כללית ומנהל המלר"ד, המלווה את השבים מרגע הגעתם לבית החולים מסר גם הצהרה על מצבם של השבים אתמול בלילה לסורוקה אח ואחות, בילאל אלזיאדנה בן ה -18 ועאישה אלזיאנדה בת 17, ששבו לישראל מהשבי בעזה, ועל מצבם של כלל השבים המאושפזים בסורוקה.
[צילום: דוברות סורוקה]
+צה"ל מכין את השלב הבא של הפריצה הקרקעית ברצועה
13:43 01/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
עשרות יעדים של חמאס הותקפו מהאוויר בשטח הרצועה  ▪  גורם מדיני: "ההערכה בישראל היא שיהיו כמה ימי לחימה עד שחמאס יביע רצון לשחרר חטופים. המשא-ומתן יתקיים תחת אש"
חודשו הפצצות חיל האוויר ברצועה
מראות הרס אחרי תקיפת צה"ל ברפיח [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
שר הבטחון בבור. אישר תכניות מבצעיות [צילום: שחר יורמן]
+קיבוץ ניר עוז: מיה גורן, אריה זלמנוביץ' ורונן אנגל נרצחו
13:22 01/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
השלושה הוגדרו כחטופים במשך 56 ימים, וכעת נמסרה הודעה על מותם  ▪  בעלה של גורן בת ה-56 נרצח בשבת השחורה, זלמנוביץ' בן ה-85 תועד בסרטון שפרסם חמאס מהשבי ונטען כי מת באירוע לבבי, ואשתו ושתי בנותיו של אנגל שוחררו משבי חמאס השבוע
מיה גורן ז"ל הי"ד
אריה זלמנוביץ' ז"ל הי"ד
+התוכנית לחיסול בכירי חמאס ברחבי העולם צפויה להימשך שנים
13:20 01/12/23  |  עידן יוסף
פרטים נוספים על התכנון הישראלי לחסל את בכירי חמאס ברחבי העולם. התוכנית תצא לדרך "כאשר המלחמה בעזה תסתיים", כשלפי גורמים ישראלים מדובר בתכנית שיישומה יימשך שנים בהן תבוא ישראל חשבון עם האחראים למתקפה הרצחנית ב-7 באוקטובר (וול סטריט ג'ורנל).
+חמאס: לא הצלחנו למצוא ארבע חטופות לצורך העסקה
12:41 01/12/23  |  עידן יוסף
חמאס אמר למתווכים כי הוא לא מצליח למצוא ארבע נשים לצורך ביצוע עסקה מלאה היום" (וול סטריט ג'ורנל).
+15 הרוגים כתוצאה מתקיפות צה"ל בשכונת שג'אעיה
12:39 01/12/23  |  עידן יוסף
הפלסטינים מדווחים על 15 הרוגים כתוצאה מתקיפות צה"ל בשכונת שג'אעיה במזרח העיר עזה.
+517 סטודנטים במילואים קיבלו מענק כספי ממשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה
12:29 01/12/23  |  עידן יוסף
משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה העניק (ה') מלגות מילואים לסטודנטים בתארים מתקדמים בתחומי מדעי הטבע, ההנדסה ומקצועות הרפואה. המלגה החד-פעמית בסך של 5,000 ש״ח חולקה לסטודנטים הלומדים לתארים שני או שלישי ומשתלמים לפוסט-דוקטורט, כהוקרה והערכה על פעילותם למען המדינה.

שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: ״הבטחנו וקיימנו. מי שנותן יותר - מקבל יותר. המלגות למילואימניקים הן המעט שאנחנו יכולים לעשות למען גיבורי ישראל שמחרפים נפשם למען כל אזרחי ישראל והן רק ההתחלה. בשנת 2024 נדאג לתקצב את המלגות בסכומים גדולים יותר כדי שיעברו למילואימניקים שנלחמים כעת במלחמה״.

כ-1,150 בקשות הוגשו לקול קורא מלגות משרתי המילואים שפרסם משרד החדשנות המדע והטכנולוגיה בחודש אוגוסט. לאחר בדיקת העמידה בתנאי הסף הוענקו 517 מלגות למשרתים במילואים ובכלל זה מי ששירתו לפחות 20 ימי שירות מילואים פעיל במהלך 3 שנים או 14 ימים במהלך שנה או שנתיים צמודות למי שטרם מלאו 3 שנים לשחרורם.
אקוניס. מי שנותן מקבל [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+פורום תקווה דורש לעצור את כל הסיוע ההומניטרי לעזה
12:17 01/12/23  |  עידן יוסף
פורום תקווה, המאגד משפחות חטופים, מסר כי קורא לקבינט להחריף את הצעדים נגד החמאס וארגוני הטרור ולייצר חנק ולחץ אמיתיים ואפקטיים כולל עצירת כל הסיוע ההומניטרי עד שאחרון החטופים ישוחרר.

"מתוך מחוייבות עמוקה להחזרת החטופים, צה"ל חזר לפעילות הכרעת החמאס. בימים האחרונים נוכח העולם כולו כי בעזה אין חפים מפשע. קריאות ההמון הכולל נשים וילדים, צעירות ובגירים לג'יהאד ורצח, לאונס ולטבח ביהודים, תוך מצג של 'חמלה' מצד מחבלי החמאס כלפי החטופים, מעמיד את הציניות והרשעות של החמאס בסטנדרטים השפלים והמרושעים ביותר שידעה האנושות המודרנית. משפחות חטופים ועם ישראל דורשים את המשך הלחץ הצבאי על החמאס וארגוני הטרור עכשיו - למען החזרת החטופים הביתה, למען ילדי ישראל כולם, למען המחר", לשון ההודעה.
+הממונה על שוק ההון: הנחיות חדשות לגופים המוסדיים בעקבות המלחמה
12:03 01/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ההנחיות מתייחסות לטיפול בפניות עמיתים ושארים לקרנות פנסיה וקופות ביטוח, שליחת מכתבים והודעות למבוטחים ועמיתים, החזר פרמיה ורצף ביטוחי לרכב מגויס, יישוב תביעה בביטוח דירה שאינה תפוסה ודיווחי סטטוס פעילות בחרום
עמית גל [צילום: מארק ניימן/לע"מ]
+גורמים בטחוניים: חמאס נערך לפשיטות ומארבים על הכוחות היבשתיים ברצועה
11:28 01/12/23  |  עידן יוסף
גורמים ביטחוניים: ״חמאס ינסה להוציא לפועל בשעות הקרובות את מה שהוא נערך אליו בשבוע האחרון - פשיטות ומארבים על הכוחות היבשתיים בשטח הרצועה, וירי רקטי בהיקפים נרחבים לשטח ישראל. צה״ל נערך לקראת סיום הפסקת האש באמצעים שונים - תצפיות, איסוף מודיעין, כלי טיס וארטילריה, שערוכים לסייע באש אווירית ויבשתית לכוחות ברצועה״ (גלי צה"ל).
+החל מיפוי בתי המחבלים משכונת צור באהר לקראת הריסתם
11:26 01/12/23  |  עידן יוסף
כוחות המשטרה, משמר הגבול ופיקוד העורף החלו הלילה במיפוי בתי המחבלים משכונת צור באהר שביצעו את הפיגוע אתמול בכניסה לירושלים, שבו נהרגו ארבעה אזרחים ונפצעו נוספים.

ההחלטה על כך התקבלה בתום הערכת מצב שקיימו אמש השר לבטחון לאומי ח׳כ איתמר בן גביר מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי ומספר בעלי תפקידים בכירים.

במקביל ממשיכים הכוחות ממחוז ירושלים ומשמר הגבול בפיקודו של ניצב דורון תורג׳מן בפעילות נגד מעגלים שונים של חשודים בתמיכה בטרור בדרכים שונות, תמיכה במחבלים שביצעו את הפיגוע, הגעה לשולחיהם תוך פגיעה בתשתיות טרור תפיסת אמצעי לחימה ופגיעה כלכלית. הפעילות תמוקד בפעילי ובתומכי טרור תוך הפעלת יד קשה והבאתם לדין של המעורבים בפעילות טרור.
[צילום: דוברות המשטרה]
+"חמאס הפר התחייבותו לשחרר נשים ולכן אין כוונה לעצור"
11:12 01/12/23  |  עידן יוסף
גורם בכיר בצה״ל: ״המלחמה תימשך בימים הקרובים, אין שום כוונה לעצור״ (חדשות 12). ברקע חידוש הלחימה מבהירים גורמים מדיניים: ״נקודת השבירה של ההסכם היתה בשל הפרת החובה לשחרר את הנשים שעדיין בידי חמאס. הלחימה חוזרת ובכל הכוח״.

+בכיר חמאס ברצועה: ישראל לא תצליח להגיע להישגים
11:09 01/12/23  |  עידן יוסף
בכיר חמאס ברצועה עיזאת אל רישק: "מה שישראל לא השיגה ב-50 ימי הלחימה לפני הפסקת האש, היא לא תשיג אחרי חידוש הירי".

משרד ההסברה של חמאס בעזה לרשת "אלערבי": "בטוחים שהמאמצים יצליחו להתניע מחדש את התיווך, למרות חידוש הלחימה".
+עשרות מניצולי הטבח ברעים נתקעו בקפריסין בשל תקלה במטוס
11:04 01/12/23  |  עידן יוסף
כ-80 ישראלים ששרדו את הטבח בנובה ונמצאים בקפריסין אחרי טיפול ושיקום במלון "היער הסודי", נתקעו בלרנקה בלי יכולת לחזור לישראל בעקבות תקלה במטוס אל על (חדשות 12).
+משרד הבריאות בעזה: 32 הרוגים פלשתינים מתחילת התקיפות
11:01 01/12/23  |  עידן יוסף
משרד הבריאות בעזה, הנשלט בידי חמאס: 32 הרוגים פלשתינים מתחילת התקיפות ברצועה הבוקר. המוקדים הם רפיח וחאן יונס כרגע. בהרוגים: עשרת בני משפחת אבו אלעניין בשכונת ג'נינה שבמזרח רפיח.
+אלערבייה: הפיצוץ בתימן אתמול - תקיפה ישראלית
10:48 01/12/23  |  עידן יוסף
אחרי הכחשת החות'ים אתמול כי הייתה תקיפה, רשת אלערבייה הסעודית מדווחת כי הפיצוץ אתמול במחוז צנעא שבתימן היה תקיפה ישראלית של מחסני טילים מדויקים ומל"טים.
0
+צה"ל פרסם חלוקה של הרצועה לאיזורים קטנים
10:05 01/12/23  |  
דובר צה"ל בשפה הערבית פרסם (1.12.23) מפה מפורטת של רצועת עזה - בחלוקה לאזורים קטנים מאוד - וקרא לתושבים "לשים לב למפה, לעקוב אחרי ההוראות של צה"ל דרך כלי התקשורת השונים ולציית להן. זו הדרך הבטוחה לשמור על ביטחונך, על חייך ועל חיי בני המשפחה שלך". לדברי צה"ל, זו "הדרך שבה תתנהל תנועת האוכלוסייה בעזה לשם הגנתה בשלב הבא של המלחמה".
+הרצוג נפגש עם האמיר של קטר
09:58 01/12/23  |  איתמר לוין
נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ואמיר קטר, תמים בן חמד אל-ת'אני, לחצו ידיים ושוחחו (1.12.23) בשולי ועידת האקלים (COP28) המתקיימת באיחוד האמירויות. קטר - שבתחומה מתגוררים בכירי הזרוע המדינית של חמאס ושהיא מן התומכות הבולטות של הארגון - גם מילאה תפקיד מפתח בהפוגה (שהסתיימה הבוקר) ובשחרור החטופים. לפני כן נפגש הרצוג עם המלך צ'רלס.

‏משרד החוץ הקטרי מסר: "קטר מביעה צער על חידוש התוקפנות הישראלית בעזה אחרי תום ההפוגה. המשא-ומתן לחידוש ההפוגה נמשך".
+מסוכן, מיותר ומטופש
08:02 01/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כך צריך לתאר את הפרסומים בנוגע למה שאירע לפני 7 באוקטובר  ▪  לצד זאת, אשמתו של נתניהו ברורה בנוגע להשלכות הרפורמה המשפטית  ▪  וגם: כיצד נראית המלחמה באתונה
עיתוני אתונה השבוע. המלחמה לא בעמודים הראשונים
+ההפוגה הסתיימה: צה"ל תוקף בצפון הרצועה ובחאן יונס במטוסים וארטילריה
07:48 01/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
משרד ראש הממשלה: חמאס לא עמד בחובתו לשחרר את כל הנשים  ▪  הארגון לא העביר רשימה נוספת של משוחררים עד השעה 07:00 בבוקר  ▪  גורם מדיני: אנחנו חוזרים למלחמה בכל הכוח
הפצצה בחאן יונס לפני ההפוגה [צילום: מוחמד דהמאן, AP]
+דובר צה"ל: הסכם ההפוגה הופר - צה"ל חידש את האש מול חמאס
07:33 01/12/23  |  יואב יצחק
דובר צה״ל מסר, כי צה״ל חידש את האש מול ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, וזאת לאחר שחמאס הפר את הסכם ההפוגה ובנוסף ירה לעבר שטח מדינת ישראל. חמאס ביצע לפחות שלוש הפרות: מטען הופעל נגד חיילי צה"ל ברצועה ופצע כמה מהם קל; אמש בוצע ירי לעבר נתיבות, כנראה כטב"ם; הבוקר בוצע ירי רקטה לעבר עוטף עזה.
+קצין חינוך ראשי: "אם יש מפקדים שלא מוכנים לשאת באחריות ל-7/10 זה מצער"
02:26 01/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
תא"ל אופיר לויוס: "ההנהגה, כולל ההנהגה הצבאית, היא זו שהביאה לשם"  ▪  על אחריות מפקדי צה"ל: "אין איש צבא בר דעת שיעמוד אחרי טבח כזה נוראי ורצחני ולא יגיד 'כשלתי במשימתי'  ▪  בנושא השסע החברתי: "זה גם התחיל מתוך המשבר והשסע החברתי שהיינו בו, על סף מלחמת אחים"
תא"ל אופיר לויוס [צילום: אביטל הירש/מקור ראשון]
+החות'ים מאיימים לתקוף מטרות ישראליות "לא צפויות" בים וביבשה
01:57 01/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
החות'ים איימו על ספינות ישראליות בים סוף, וספינות ישראליות שינו מסלול כדי להימנע ממפגש עימם  ▪  בריטניה תשלח משחתת נוספת לאזור כדי להגן על נתיבי הים  ▪  כלי שיט אמריקני יירט כטב"מ ששוגר משטחים הנמצאים בשליטת החות'ים בתימן
ים סוף [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
תוכנית המתקפה של חמאס הגיעה אשתקד לידי ישראל
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
קלאוזביץ
1/12/23 15:26
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
כך צריך לתאר את הפרסומים בנוגע למה שאירע לפני 7 באוקטובר לצד זאת, אשמתו של נתניהו ברורה בנוגע להשלכות הרפורמה המשפטית וגם: כיצד נראית המלחמה באתונה
01/12/2023  |  איתמר לוין  |   כתבות
צה"ל חידש (1.12.23) את הלחימה ברצועת עזה, ועל-פי דיווחים מן הרצועה מטוסים וארטילריה תוקפים מטרות חמאס בחלק הצפוני שלה ובעיר חאן יונס, מעוז חמאס בדרום הרצועה. זאת, לאחר שעד השעה 07:00 בבוקר - מועד סיומה של ההפוגה המוארכת - לא העביר חמאס רשימה של חטופים שישחרר היום. כחצי שעה לפני כן יירט צה"ל טיל ששיגר חמאס לעבר עוטף עזה. גורם מדיני אמר: "אנחנו חוזרים למלחמה בכל הכוח". בכך הסתיימו שבעת ימי ההפוגה, בהם שחרר חמאס 80 חטופים - נשים וילדים ובעלי אזרחות זרה - תמורת 240 אסירים. 22 נשים וילדים עודם בידי חמאס, מתוך 160 חטופים.
01/12/2023  |  איתמר לוין  |   חדשות
קצין חינוך ראשי, תא"ל אופיר לויוס, אומר על אחריות מפקדי צה"ל לאירועי הטבח ב-7 באוקטובר - "אין איש צבא בר דעת שיעמוד אחרי טבח כזה נוראי ורצחני ולא יגיד 'כשלתי במשימתי'. אם יש מפקדים כאלו זה מצער אותי מאוד. אני חושב שכולנו צריכים לקחת אחריות, כל מי שלבש מדים, כל מי שהיה שותף לתפיסות העולם שהביאו בסוף לאירוע הנוראי הזה, שהנסיבות שלו צריכות להיות מתוחקרות".
01/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
הדובר הצבאי של קבוצת ״אנסאר אללה״ של החות׳ים בתימן, יחיא סארי, העביר מסר משודר בהופעה מצולמת ששודרה בערוצי טלוויזיה רבים ובראשם ערוץ אלג׳זירה הקטרי, שבו הכריז כי ״החות׳ים ימשיכו למנוע שיט של אוניות וספינות ישראליות בים סוף״.
01/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
עלה לארבעה מספר קרבנות פיגוע הירי שהתרחש הבוקר (30.11.23) בכניסה לירושלים. ההרוג הוא יובל דורון קסטלמן ז"ל הי"ד, אזרח ממבשרת ציון שירה לעבר המחבל כדי לחסלו ונורה בשוגג בידי חיילים. בן 38 בדיוק היה במותו - והיום חל יום ההולדת העברי והלועזי שלו.
30/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
שמיר דיבר על נוסחת "שלום תמורת שלום" ודחה מכל וכל את הנוסחה "שטחים תמורת שלום"    הוא שידר נחישות, עוצמה, אמונה שלמה וגם אם נחשב ל"קיצוני", בוודאי בחוגי השמאל בישראל, כיבדוהו כאיש א...
איתמר לוין, וושינגטון
איתמר לוין, וושינגטון
הנס פון-ספקובסקי, מבכירי המכון השמרני המוביל Heritage Foundation, סבור שכתבי האישום נגד טראמפ הם ניצול לרעה של החוק    הוא חושש מחברי המושבעים בוושינגטון וג'ורג'יה, אך דאגתו המרכזית...
איתמר לוין
איתמר לוין
השופט אסף הראל מסייע לשני תובעים נגד הביטוח הלאומי שאינם מיוצגים, תוך איזון מרשים בין סבלנות רבה לבין מגבלותיו כשופט. גם כאבי הגב אינם מונעים ממנו לנהל למופת את הדיונים
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il