|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
חיסכון בדלק ובהשפעותיו על הסביבה
קבוצת ירדן
איך אפשר לחסוך אלפי שקלים בשנה על-ידי השוואת מחירים?
עצרת תמיכה בישראל, וושינגטון [צילום: ז'קלין מרטין, AP]
מנהיג הרוב בסנאט, צ'אק שומר:

נחצה הקו בין ביקורת על ישראל לאנטישמיות

במאמר בניו-יורק טיימס מסביר שומר - היהודי הבכיר ביותר בפוליטיקה האמריקנית - מה כל כך מדאיג בגל האנטישמיות הגואה, וקורא לכל האמריקנים לגנות אותה בצורה חד-משמעית
08/12/23  |   איתמר לוין   |   מיוחדים ברשת   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

  • צ'אק שומר, סנאטור יהודי מניו-יורק, הוא מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט. מאמרו בניו-יורק טיימס נכתב בגוף ראשון וכך מובא כאן תרגומו.


לפני חודשיים אזרחי ישראל ספגו מתקפה נוראה בידי חמאס ונרצחו. האהדה לה זכו יהודי ארה"ב משכנינו מיד לאחר 7 באוקטובר, התפוגגה והוחלפה בקולות מטרידים יותר, כולל מצד אלו שהחשבנו לבעלי ברית, ובמקביל הרקיעו שחקים פשעי השנאה נגד יהודים. יותר מדי אמריקנים הופכים טענות כלפי ישראל לאנטישמיות גלויה. הפיכתה של עלייה זו לשגרתית והתגברותה, היא מה שמפחיד יהודים רבים יותר מכל.

מאז 7 באוקטובר הותקפו והוחרמו עסקים בבעלות יהודית שאין להם כל קשר לישראל. סטודנטים יהודים הוטרדו והותקפו בתדירות מדאיגה. מורה בבית ספר יהודי בקווינס סיפרה לי שנאלצה להתחבא במשרד נעול מפני תלמידים מפגינים, שדרשו לפטר אותה משום שנכחה בעצרת תמיכה בישראל. אלו רק כמה דוגמאות, אך הן מצביעות על מגמה מטרידה. פעמים רבות מדי בהיסטוריה היהודית, ביקורת לגיטימית כלפי ישראל או אפילו מחלוקות עתיקות יותר בנושאים דתיים, כלכליים ופוליטיים, הפכו למשהו אפל יותר: התקפות על יהודים רק משום שהם יהודים.

מה שקרה בשבוע שעבר בבית ספר תיכון בקווינס הוא דוגמה לחציית הקו הזה. מותר לגמרי לצאת מבית הספר כדי לתמוך בפלשתינים; אשר להכריח מורה יהודייה להתחבא משום שהשתתפה בעצרת תמיכה בישראל – זו אנטישמיות, חד וחלק. מבחינתם של יהודים רבים כיום, עליית האנטישמיות היא יותר מאשר משבר; זו אזעקה מחרישת אוזניים. לכן אני מחויב לדבר, במיוחד לנוכח הפער בין האופן בו יהודים מבינים עלייה זו, לבין האופן בו מתייחסים אליה רבים מידידי שאינם יהודים.

יהודי ארה"ב תמיד היו מודאגים מן השנאה שבשולי החברה, אך אנו גאים בהיותנו אמריקנים, כי זו המדינה – בניגוד לרבות אחרות – בה אבותינו יכלו להכות שורשים ולפרוח. ראו את סיפורה של משפחתי. רק בארה"ב יכול היה בנו של מדביר להפוך למנהיג היהודי הראשון של סיעה בסנאט. אבל גורלם של רבים מבני משפחתי היה טרגי יותר.

כאשר הייתי ילד, נודע לי מה קרה כאשר הנאצים פלשו לעיירת משפחתי באוקראינה. הם הורו לאם-סבתי לאסוף את משפחתה המורחבת במרפסת ביתה. כאשר הנאצים אמרו לה לבוא איתם, היא סירבה, והם ירו בה למוות יחד עם 30 מבני משפחתה, מבני 85 ועד שלושה חודשים. כאשר שמעתי מה חמאס עשה בקיבוץ בארי, בו הרגו 120 יהודים מנער ועד זקן, הדבר היכה בי קשות ברמה האישית. לרוב יהודי ארה"ב יש סיפורים דומים, אותם שמענו בצעירותנו ושיישארו חקוקים בליבותינו כל ימי חיינו.

מוסר כפול מפלה
מיצג למען החטופים, מיאמי ביץ' [צילום: וילפרדו לי, AP]

אנחנו רואים ושומעים דברים בצורה שונה משום שאנחנו מבינים את האימים העלולים לבוא לאחר ששמים יהודים על הכוונת. למדנו בדרך הקשה לחשוש מהקלות בה התקפות כאלה יכולות להפוך לאנטישמיות נרחבת אם אינן נבלמות. אני בטוח שלערבים אמריקנים יש חששות דומים כאשר הם רואים את העלייה באיסלמופוביה ופשעים נוראים כמו הרצח המטלטל של וואדי אל-פאיום בן השש.

מובן, שביקורת על ממשלת ישראל איננה ביסודה אנטישמיות. לאורך השנים לא הסכמתי עם רבים ממהלכיו של בנימין נתניהו, במיוחד עידוד ההתנחלויות בגדה המערבית, אשר פוגעות קשות בסיכויי פתרון שתי המדינות בו אני תומך. הייתי גם בין אלו שאמרו שישראל חייבת לפעול בהתאם לחוק הבינלאומי ושסיוע הומניטרי לפלשתינים הוא חיוני.

אבל כאשר ביקורת על ישראל הופכת למשהו אחר לגמרי – להכחשת המדינה היהודית בכל צורה, לקריאות גלויות להשמדת ישראל – זוהי דוגמה למוסר הכפול המפלה כלפי העם היהודי שתמיד היה כואב במיוחד. ואנחנו חוששים מפני מה שיבוא בהמשך, משום שלאורך מאות שנים, מה שהיה טוב לכל אחד אחר – לעיתים קרובות מדי נשלל מיהודים. יהודים יכולים לגור פה אבל לא שם; הם יכולים לעבוד בזה אבל לא בזה. ולהכריז שרק ליהודים לא מגיעה מדינה משלהם, זוהי דוגמה זועקת למוסר הכפול שיהודי ארה"ב מתנגדים לו כה בתוקף.

אני קורא לכל אדם ולכל קהילה ולכל מוסד להתייצב לצידם של יהודי ארה"ב ולגנות את האנטישמיות על כל צורותיה. האמריקנים הם מובילי להבות החרות, הסובלנות והשוויון המחממות את כור ההיתוך שלנו, ומאפשרות ליהודי ארה"ב לשגשג לצידם של הפלשתינים האמריקנים וכל קבוצת מהגרים אחרת.

ארה"ב תמיד הייתה יוצאת דופן. אך בשעת המבחן העליונה, האם אנחנו עדיין אומה היכולה להתייצב נגד מסלול ההיסטוריה האנושית, בו יהודים הודרו, גורשו ונרצחו שוב ושוב? אני מאמין שהתשובה וחייבת להיות "כן" החלטי. ואעשה כל שביכולתי – כמנהיג הרוב בסנאט, כיהודי אמריקני, כאזרח בחברה חופשית, כבן אדם – להבטיח שכך יהיה.

המאמר המלא
תאריך:  08/12/23   |   עודכן:  08/12/23
איתמר לוין
+דובר צה"ל: שני חיילים נפצעו ברצועה במבצע להצלת חטופים
20:25 08/12/23  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
שני החיילים נפצעו קשה  ▪  המחבלים חוסלו  ▪  המבצע לא צלח - אף חטוף לא חולץ  ▪  ההחלטה לבצע מבצע החילוץ התבססה על מידע מודיעיני על חטוף המוחזק באתר מסוים  ▪  נציגי צה"ל עומדים בקשר עם המשפחות
דובר צה"ל, אף חטוף לא חולץ [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
נר לחטוף, רחבת מוזיאון האמנות [צילום: AP/Leo Corra]
+הפגנה בצנעה בירת תימן להגנת הפלשתינים בעזה
20:25 08/12/23  |  יואב יצחק
בצנעה בירת תימן התקיימה היום הפגנה ענקית נגד ישראל ולהגנת הפלשתינים ברצועת עזה.
+וטו אמריקני הפיל הצעת-החלטה לחייב את ישראל להפסיק המלחמה נגד חמאס
19:11 08/12/23  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
דיון במועצת הביטחון בדרישה להפסקת אש מידית בין ישראל לחמאס  ▪  מזכ"ל האו"ם גינה את המתקפה הרצחנית מצד חמאס, אך הדגיש: "זה לא יכול להצדיק את הענישה הקולקטיבית של הפלשתינים"  ▪  השגריר גלעד ארדן: "הדרך האמיתית להביא שלום היא רק להבטיח את המשימה של ישראל ובשום אופן לא לקרוא להפסקת אש
ארה"ב הטילה וטו [צילום: UN]
+פריטי רקטה נפלו באזור תל אביב, אין נפגעים
18:38 08/12/23  |  יואב יצחק
כמה פריטי רקטה נחתו באזור תל אביב, בעקבות ירי הרקטות מהרצועה לאזור גוש-דן סמוך ל-18:00. אין נפגעים. שוטרי וחבלני משטרה של מחוז תל אביב פועלים לבודד את זירות הנפילה ומחפשים במקביל פריטים או נפילות באזור.

+קרבות קשים בחאן יונס; חמאס מפעיל גם מחבלות
18:22 08/12/23  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
צה"ל דיווח כי עשרות מחבלים חוסלו היום בחאן נוסף  ▪  אוגדה 98 נקלעה לזירת מטענים וללוחמה קשה מל ארבעה גדודים של חמאס  ▪  לראשונה במלחמה זו מפעיל חמאס מחבלות כתצפיתניות וכמניחות מטענים
[צילום: עטיה מוחמד/פלאש 90]
+צה"ל מסר על שני חיילים נוספים שנהרגו ברצועה: יונה גורדון ועומרי רוט
16:08 08/12/23  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
מוקדם יותר מסר צה"ל על שני חיילים שנפלו אתמול: רס"ם (במיל') קובי דבש, בן 41 מטבריה; איל מאיר ברקוביץ', בן 28 מירושלים
יונה גורדון, נהרג
איל ברקוביץ, נהרג
+יוזמה באיחוד האירופי: עיצומים נגד מתנחלים קיצוניים
15:24 08/12/23  |  עידן יוסף
הגרדיאן: האיחוד האירופי צפוי לדון בהטלת עיצומים על מתנחלים שהיו מעורבים באירועי אלימות נגד פלשתינים או רכושם ביהודה ובשומרון. הדיון צפוי להתקיים ביום שני הקרוב בבריסל, כשהסכמת כל מדינות תידרש כדי ליישם את המהלך.
+מסגד עתיק בעזה נהרס כתוצאה מתקיפות צה"ל
15:18 08/12/23  |  עידן יוסף
דיווחים פלשתינים: מסגד אל-עומרי הגדול בעיר העתיקה בעזה נהרס בתקיפות צה"ל. לפי ההערכות המסגד נבנה במאה ה-13 בתקופה הממלוכית.
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+ארבעה הרוגים בתקיפת כטב"ם ישראלי בדרום סוריה
15:00 08/12/23  |  עידן יוסף
מקורות המזוהים עם האופוזיציה הסורית מדווחים שלפני זמן קצר כטב"מ ישראלי תקף מוצב של המיליציות הפרו אירניות באזור חמידיה במחוז קוניטרה בדרום סוריה. מקור רפואי בקוניטרה: הגיעו לבית החולים ארסע גופות מפוחמות שלא ניתן לזהותן.

המכונית שהותקפה
+דיווח: נורווגיה תנסה לעקוף את החלטת סמוטריץ' למנוע עשרות מיליוני שקלים מהרש"פ
14:57 08/12/23  |  עידן יוסף
אחרי העיכוב של שר האוצר בהעברת הכספים: הרשות הפלסטינית מתכננת לעקוף בעזרת נורווגיה את החלטתו של השר סמוטריץ' שלא להעביר אליה כ-70 מיליון שקלים. המטרה היא שממשלת נורווגיה תעביר לרשות את הכסף - ובמקביל תבקש מישראל ערובות להחזיר לה את הסכום (חדשות 12).

+"מנהיגי אירן דחפו את החות'ים להרחיב את העימות נגד ישראל"
14:54 08/12/23  |  עידן יוסף
בכירים ישראלים אומרים שמנהיגי אירן דחפו את החות'ים בתימן להרחיב את העימות נגד ישראל. במשמרות המהפכה מסייעים לחות'ים במודיעין על ספינות וכלי שיט ישראלים באמצעות ספינת מודיעין של משמרות המהפכה בים סוף ובסיס מודיעין בדרום אירן. באירן וב"ציר ההתנגדות" מבינים שעליהם להעלות ככל הניתן את האיום למלחמה אזורית כוללת - במטרה לכפות על ישראל הפסקת אש בעזה (ניו-יורק טיימס).

+כטב"ם מלבנון יורט בעמק החולה
14:45 08/12/23  |  עידן יוסף
כלי טיס עוין בלתי מאויש יורט בעמק החולה. בעמיר, בשדה נחמיה ובכפר בלום הופעלו התרעות. צה"ל תוקף את מקורות הירי.
+אזעקות הופעלו בגוש-דן; אין נפגעים
14:42 08/12/23  |  עידן יוסף
בכמה זירות היו נפילות של שברי יירוט, אך לא היו נפגעים.
+כוחותינו פוצצו את אוניברסיטת הטרור ושרו שירי חנוכה
14:38 08/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חיל-ההנדסה השמיד מבנים ובהם תשתיות טרור ששימשו לפעילות צבאית של החמאס באוניברסיטת "אל-אזהר" שבשכונת רימאל  ▪  לוחמי חטיבה 14 פשטו על חמ"ל תצפיות באזור בית החולים שאטי, ואיתרו בו כ-200 מכשירי קשר ועשרות מצלמות
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+איתן לוי מבת ים הוכרז כחלל - גופתו מוחזקת בעזה
12:47 08/12/23  |  עידן יוסף
עיריית בת ים מודיעה על הירצחו של איתן לוי, תושב העיר שנחטף לעזה בשבת השחורה. בן 53 היה בהרצחו.

לוי ז"ל הי"ד היה נהג מונית, ובזמן השתלטות המחבלים היה ליד קיבוץ בארי. עד עתה הוא הוגדר כחטוף, והבוקר הודיע צה"ל כי הוא נרצח וגופתו מוחזקת עדיין בידי החמאס בעזה.
+כחמישית משיגורי חיזבאללה מתחילת המלחמה כשלו
12:43 08/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, חשף: כחמישית מסך השיגורים שביצע חיזבאללה מתחילת המלחמה - הם כושלים, נפלו בדרום לבנון ו"מהווים סכנה לאוכלוסייה". הוא הדגיש כי "ארגון הטרור ממשיך בהפרות של החלטה 1701 באמצעות שיגור רקטות לעבר שטח ישראל"/

+משפחת קסטלמן הסכימה להוצאת גופת בנם מהקבר
12:40 08/12/23  |  עידן יוסף
משפחת קסטלמן הסכימה להוצאת גופתו של יובל מקברו בגלל שלא נבדקו חלקי הקליעים ולבקשת מצ״ח. ההליך יתבצע במהלך היום.

נציגי הפרקליטות הצבאית נפגשו אתמול עם בני משפחתו והציגו בפניהם עיקרי ההתפתחויות בחקירה. במקביל לפגישה זו, פעלה המשטרה הצבאית, בליווי התביעה הצבאית, לעריכת בדיקות נוספות מול גורמי מקצוע רלוונטיים, מהן עלה מידע חדש ורלוונטי. בהתאם למידע זה, נמצא כי קיימת תוחלת חקירתית בקיום נתיחה.

מידע עדכני זה הובא לידיעת המשפחה, וזו הביעה את הסכמתה לפתיחת הקבר. עם קבלת העמדה ובחינת כלל הנתונים הרלוונטיים, פעלו המשטרה הצבאית החוקרת והתביעה הצבאית לפתיחת הקבר לשם העברת הגופה למכון לרפואה משפטית לטובת נתיחתה. לשם כך התבקש והתקבל צו בית משפט.
+רקטות שנורו לגוש-דן נפלו בים
12:37 08/12/23  |  עידן יוסף
רקטות שנורו לגוש-דן נפלו בים. לא הופעלה אזעקה לפי מדיניות ההתרעה.
+השר איזנקוט בלווית בנו: מתחייב בפניך שנעשה הכל כדי לקבל את ההחלטות הנכונות
11:59 08/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מסע הלוויה התקיים במעמד צמרת המדינה  ▪  האב השכול ספד: "בשיחה על המלחמה אמרת לי שאתה והחברים לפלוגה מרגישים שזו מלחמה צודקת, שחייבים להביס את חמאס"  ▪  השר גנץ: "ידענו שהחיצים על המפות יכולים להפוך לחיצים בליבו של משפחות טובות ויקרות"
אייזנקוט, מבכה את בנו שנפל: אני מצדיע לך בן אהוב..
גדי איזנקוט בלוויית בנו [צילום: ליאו קוריאה/AP]
+סמוטריץ' דורש דיון בקבינט: בחירות בינואר יפגעו בציונות הדתית
11:09 08/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לאחר שלא הצליח לשכנע את שר הפנים לדחות את הבחירות המקומיות, פנה לראש הממשלה ולשר הביטחון והביע דאגה שבחירות בזמן מלחמה עלולות להשפיע לרעה הן על מאמצי הלחימה והן על המתמודדים, שרבים מהם חיילי מילואים  ▪  הוא הטיל ספק בלגיטימיות לדרוש מאנשים אלה לעזוב את המלחמה כדי לנהל מערכת בחירות, הדגיש את הצורך באחדות לאומית והציע לדחות את הבחירות בחודשיים
השר בצלאל סמוטריץ' [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+המשטרה והכיבוי חוקרים חשד להצתה באוהל משפחות הנרצחים והחטופים
10:25 08/12/23  |  עידן יוסף
משטרת ירושלים פתחה בחקירת נסיבות השריפה שפרצה אמש בשעה 22:30 באוהל משפחות הנרצחים והחטופים, שהוקם בסמוך למשרד האוצר בקריית הממשלה.

השריפה כובתה במהרה ע״י אזרחים שהיו במקום ונגרם נזק לאוהל, ללא נפגעים. למקום הוזעקו כוחות משטרה וכבאות והצלה. בסיוע חוקר דליקות של כב״ה נבדק החשד להצתה.
[צילום: דוברות המשטרה]
+מחדל מודיעיני שחוזר על עצמו
09:58 08/12/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
כשלים מודיעיניים במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים; הקונספציה המודיעינית הופרכה אך לא ננטשה; ראש אמ"ן אחרי מלחמת יום הכיפורים, האלוף שלמה גזית, פקד לא לעסוק בחשיפת ליקויים ובהפקת לקחים; לברית המועצות היה סוכן בצמרת הביטחון של ישראל; תרגילים מודיעיניים שיצאו משליטה; הנזקים שגרמו הבכירים הכושלים שמחדליהם לא נחשפו; גיוס סוכני השפעה בשרות ארה"ב; הֶעדר תרבות של הפקת לקחים גרם ישירות לטבח בעוטף עזה
זירת הטבח ברעים [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+האוצר מציע: הקלות ניכרות למנהלת תקומה מחובת המכרזים
09:33 08/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הסכומים להתקשרויות ללא מכרז יוכפלו לעומת הרגיל ויוכלו להגיע ל-8 מיליון שקל  ▪  האפשרות להגיב על כוונה להתקשר עם ספק ללא מכרז תקוצר במחצית לשבעה ימי עבודה
סמוטריץ. הקלות למשך שנה [צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90]
+כטב"מ תקף חוליית מחבלים בהר דב
09:03 08/12/23  |     |   לרשימה המלאה

+צה"ל: 450 מטרות הותקפו ברצועה ביממה האחרונה
08:57 08/12/23  |  
דובר צה"ל מוסר (8.12.23), כי ביממה האחרונה הותקפו ברצועת עזה יותר מ-450 מטרות מהאוויר, מהים ומהיבשה. "לוחמי צה"ל הפועלים בשטח הרצועה ממשיכים בקרבות עם מחבלים, באיתור והשמדת פירים תת-קרקעיים, אמצעי לחימה ותשתיות טרור נוספות. כחלק מהפעילות של חטיבה 7 בחאן יונס, תא התקיפה של החטיבה הכווין מספר כלי טיס של חיל האוויר אשר חיסלו מחבלי חמאס רבים. גל התקיפות ארך כשעתיים והיה רציף וממוקד", נמסר.
+התמחות עורכי הדין תקוצר לשנה - הרבה אחרי המלחמה
08:55 08/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המשרד מציע התמחות מקוצרת, במקום שנה וחצי, למי שהחלו אותה מאז 1.9.23 ויחלו אותה עד 31.12.25 - בעוד הוראות השעה האחרות בשל המלחמה מוגבלות לחודשים בודדים
הסמכת עורכי דין [צילום: יוסי זמיר, פלאש 90]
+על פוליטיקה ואנטישמיות
08:15 08/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ההתנהלות הפיסקלית המופקרת  ▪  נתניהו מדבר יותר מדי - חוץ מאשר כשצריך  ▪  מה לא עשו אפילו הנאצים  ▪  האנטישמיות לא קשורה למעשיה של ישראל  ▪  מאחורי האמירות המקוממות של נשיאות האוניברסיטאות  ▪  האסון שגורם חוסר היכולת לתכנן
אנטיוכוס. 3,000 שנים של רדיפות [צילום: Classical Numismatic Group]
+ביידן לנתניהו: יש צורך בהרבה יותר סיוע הומניטרי ברצועה
08:14 08/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הבית הלבן: ביידן לחץ על נתניהו בנושא הסיוע ושב והדגיש את הצורך לאפשר לאזרחים לצאת מאיזורי הלחימה; אמר שיש לאפשר לצלב האדום לבקר את החטופים  ▪  בכירה בממשל: נשתמש בכל האמצעים כדי לטפל בפשעי המין שביצע חמאס
ביידן בתל אביב. תמיכה גוברת בקרב הדמוקרטים [צילום: אוון ווצ'י, AP]
+שני חיילים נוספים נהרגו אתמול בקרבות ברצועה
07:47 08/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
קובי דבש, לוחם בגדוד ההנדסה של חטיבת המחץ, נהרג בדרום הרצועה  ▪  איל מאיר ברקוביץ, לוחם בגדוד 699 של עוצבת חיצי האש, נהרג בצפון הרצועה
ההרוגים ברקוביץ ודבש [צילום: פייסבוק]
+עמית שני: נרגש ושמח בנר ראשון של חנוכה, כאן על אדמת ישראל
02:47 08/12/23  |  עידן יוסף
עמית שני ששוחרר משבי חמאס מעזה: "אני נרגש ושמח לעמוד פה הערב בנר ראשון של חנוכה, כאן על אדמת ישראל. אני מודה לכל מי שפעל למען חזרתי ולמען חזרת שאר החטופים. אנחנו צריכים להמשיך ולהילחם עד החזרת אחרון החטופים".

[צילום: מטה המשפחות]
+בכירים בחיזבאללה הביעו תרעומת על התפקוד הכושל של כוח רדוואן
02:43 08/12/23  |  עידן יוסף
‏הערוץ הסעודי אל-חדת' מדווח מפי מקורותיו כי כמה בכירים בחיזבאללה הביעו תרעומת על התפקוד של כוח רדוואן בלחימה מול ישראל בייחוד אחרי מותו של אחד מבכירי היחידה, עבאס מוחמד רעד, בנו של יו"ר סיעת הארגון בפרלמנט, וכי בארגון שוקלים להקים וועדת חקירה כדי לבדוק את כישלונות היחידה.

+בלינקן: יש פער בין כוונות ישראל לתוצאות בשטח
02:41 08/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ביידן לנתניהו: יש להכניס יותר סיוע לרצועה ולהגן על אזרחים ולהפריד בין האוכלוסייה למחבלי חמאס  ▪  גורם אמריקני: למשאיות הסיוע יתבצע בידוק ביטחוני משולב במעבר ניצנה ובמעבר כרם שלום  ▪  סגן ראש המל"ל: לא הצבנו לישראל מגבלת זמן במלחמה להשמדת חמאס
פלשתינים ממתינים למילוי מיכלי גז ריקים ממיכל שנכנס ממעבר רפיח [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+צפו: עקורה מעזה במתקפה חזיתית נגד חמאס
02:28 08/12/23  |  עידן יוסף
ערוץ אל-ערביה פרסם ראיון עם תושבת עזה שנעקרה מביתה, ובו היא נראית משתלחת בחמאס: ״אנחנו שילמנו את מחיר כרטיסי הטיסה של הנהגת חמאס. יש לי ילדים קטנים מתחת לגיל 7, אבא שלהם פצוע ואין לי דרך להביא מזון לילדים שלי. חמאס הפקירה את הצעירים ואת האזרחים. למה עוללו לנו את זה?״.
+חלק מדוחות הנרצחים יופקו לפי צילומי גופות בלבד
02:16 08/12/23  |  עידן יוסף
חקירת הזוועות של חמאס: פגישה ראשונה התקיימה במשרדי להב 433 עם ראש המכון לרפואה משפטית. חלק מדוחות הנרצחים יופקו לפי צילומי גופות בלבד, לאחר שלא בוצע אבחון פתולוגי. על-פי הערכות, תידרש חקיקה מיוחדת להעמדת המחבלים לדין (כאן חדשות).
+בן-גביר הנחה לכלוא את אסירי הנוח'בה באגף התת-קרקעי
02:15 08/12/23  |  עידן יוסף
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הנחה את נציבת שירות בתי הסוהר קטי פרי, להחזיר לשימוש אגף תת-קרקעי ולכלוא בו את עצורי הנוח'בה. מדובר באגף בו תנאי האסירים הם מינימליים ביותר, והוא לא היה בשימוש במשך תקופה ארוכה.

במכתב לנציבה כתב בן גביר: "תנאי הכליאה באגף עומדים בהוראות החוק והתקנות, ואף שוכנו בו אסירים בעבר".
+עדויות החטופות: הוברחנו דרך המסדרון ההומניטרי שפתחה ישראל
01:37 08/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
עדויות המשוחררות מהשבי: "צעדנו ברחובות ראשיים, הזהירו אותנו לא לדבר. לא נתקלנו בחיילים שכורזים לעבר המתפנים"  ▪  איתי רגב נותח ללא הרדמה, לאחותו מיה חוברה הרגל הפוך
החטופים נטמעו בשיירות [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+נתניהו: נסראללה יהפוך את ביירות לחאן יונס
00:51 08/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בסיור בסוללת תותחנים בגליל העליון אמר ראש הממשלה כי "אם חיזבאללה יבחר לפתוח במלחמה כוללת, אז הוא במו ידיו יהפוך את ביירות ודרום לבנון לעזה ולחאן יונס"
בנימין נתניהו עם חיילי מילואים בגליל העליון [צילום: עמוס בן-גרשום/לע"מ]
+שני לוחמים נפצעו קל מטיל נ"ט שנורה לעבר מרחב שתולה
00:27 08/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מטוסי קרב ומסוקי קרב תקפו שורת מטרות טרור של חיזבאללה בשטח לבנון  ▪  צה"ל תקף גם בשטח סוריה בתגובה לשני שיגורים לרמת הגולן  ▪  זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לעבר מרחבים שתולה מלכיה וזרעית
D-9 ברקע הר החרמון [צילום: מיכאל גלעזי/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
נחצה הקו בין ביקורת על ישראל לאנטישמיות
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
ההתנהלות הפיסקלית המופקרת נתניהו מדבר יותר מדי - חוץ מאשר כשצריך מה לא עשו אפילו הנאצים האנטישמיות לא קשורה למעשיה של ישראל מאחורי האמירות המקוממות של נשיאות האוניברסיטאות האסון שגורם חוסר היכולת לתכנן
08/12/2023  |  איתמר לוין  |   כתבות
נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, הדגיש באוזני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את החשיבות של המשך זרימת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה. כך מסר הבית הלבן (8.12.23) בתום שיחה בין השניים. הוא קידם בברכה את החלטתה של ישראל להגדיל את כמות הדלק המוכנסת לרצועה, אך לחץ על נתניהו (כלשון ההודעה) באומרו שיש צורך בהרבה יותר סיוע בתחומים רבים.
08/12/2023  |  איתמר לוין  |   חדשות
ארבעה חיילי צה"ל נהרגו אתמול (7.12.23) בקרבות ברצועת עזה. הבוקר הותר לפרסום, כי רס"ם (מיל') קובי דבש, בן 41 מטבריה, לוחם בגדוד ההנדסה 271 בחטיבת המחץ, נפל בקרב בדרום רצועת עזה; רס"ר (מיל') איל מאיר ברקוביץ, בן 28 מירושלים, לוחם בגדוד 699 בעוצבת חיצי האש, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.
08/12/2023  |  איתמר לוין  |   חדשות
שר החוץ של ארה"ב אנתוני בלינקן אומר כי יש פער בין הכוונות של ישראל להגן על אזרחים לבין התוצאות בשטח.
08/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
תנאי השבי של החטופים ומעלליהם ברצועת עזה הולכים ומתבהרים. מעדויות דרמטיות של החטופים שהובאו (7.12.23) בחדשות 12 עולה, כי כשצה"ל התקרב לאזור שבו הוחזקו, הבריחו אותם דרך המסדרון ההומניטרי שפתחה ישראל, חיפשו אותם והזהירו אותם שלא לדבר.
08/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
חיים רמון
חיים רמון
תוכניתו של נתניהו ל"יום שאחרי חמאס" אינה אפשרית    הגיע הזמן לדבר אמת: לא יהיו שום "גורמים מקומיים" שישלטו שליטה אזרחית במקומנו    יש לנהל משא-ומתן עם ארצות הברית ומדינות ערב המתונות...
איתמר לוין, וושינגטון
איתמר לוין, וושינגטון
מומחה צבאי בכיר ודיפלומט בדימוס מאחד ממכוני המחקר החשובים בעולם יוצאים נגד החידלון הישראלי בתחום ההסברה: "צריך תמונות של חיילים מחלקים סיוע"    צופים שפתרון שתי המדינות לא יתממש לפנ...
אלי אלון
אלי אלון
בית הספר נקרא אז "ממלכתי א'", עד שמנהל בית הספר בזמנו הטיל על תלמידיו את המשימה לבחור שם חדש    השם שנבחר היה אלמוג, אשר מתאים לאופי העיר אילת
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il