|   15:07:40
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
חברת סאו-ראש
הלוואה חוץ בנקאית למסורבים: פתרון פיננסי מהיר ואפקטיבי
כתיבת המומחים
הבטיחו לעצמכם גיבוי חשמל תמידי עם סולר לגנרטורים
מדיניות החיבוק לא הצליחה [צילום: אבי אוחיון, לע"מ]

אקונומיסט: ישראלים בהכחשה, אבל הטלטלה בוא תבוא

אקונומיסט במאמר חריף במיוחד נגד ממשלת נתניהו והתנהלותה במלחמה ולקראת היום שאחרי העיתון קורא לארה"ב להפעיל לחץ מדוד על ישראל ומביע תקווה למהפך פוליטי אחרי המלחמה
22/03/24  |   איתמר לוין   |   מיוחדים ברשת   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

יש עדיין נתיב צר למניעת אסון בעזה. הפסקת אש זמנית ושחרור חטופים יכולים להוביל לשינוי בממשלת ישראל; את שרידי חמאס בדרום הרצועה אפשר לרסן או להשמיד; ומבין החורבות יחלו שיחות על פתרון שתי המדינות. אבל באותה מידה המו"מ עשוי להיכשל, וישראל תישאר לכודה במצב הקשה ביותר בתולדותיה, עם כיבוש אין-סופי, פוליטיקה ימנית קיצונית ובידוד – מזהיר אקונומיסט. ישראלים רבים מצויים בהכחשה, אבל הטלטלה בוא תבוא. התוצאות יקבעו לא רק את גורל הפלשתינים, אלא גם האם ישראל תשגשג ב-75 השנים הבאות.

אם אתה ידיד של ישראל, זהו רגע מאוד לא נוח – אומר העיתון. באוקטובר היא יצאה למלחמת מגן מוצדקת נגד חמאס והשמידה כמחצית מכוחו. אבל בהיבטים חשובים, המשימה נכשלה. בעזה נוצר אסון הומניטרי בשל סירובה של ישראל לספק סיוע מספק. ממשלתו הימנית-קיצונית של בנימין נתניהו דוחה את התוכניות לניהולה של הרצועה לאחר המלחמה בידי הרשות הפלשתינית או כוח בינלאומי, והתוצאה הסבירה ביותר תהיה כיבוש צבאי – וכך ישראל תשלוט ב-5-4 מיליון פלשתינים.

ישראל נכשלה גם מבית, טוען אקונומיסט. הבעיות מחמירות תחת נתניהו, עם הקצנה בחברה והרפורמה המשפטית. המלחמה הגבירה את הסיכונים, והימין הקיצוני מסכן את האינטרסים הלאומיים של ישראל ברטוריקה המתסיסה שלו, באלימות המתנחלים ובנסיונות לפגוע בסיוע לעזה. הממסד הביטחוני של ישראל הוא כשרוני ופרגמטי, אבל השליטה איננה בידיו.

הכישלון האחרון של ישראל הוא דיפלומטיה רשלנית. כעס על המלחמה היה בלתי נמנע, אבל ישראל נכשלה בהתמודדות עימו וההאשמות נגדה פוגעות בשמה הטוב. ג'ו ביידן ניסה לרסן את ממשלת נתניהו בכך שחיבק אותה בפומבי, אך נכשל. צ'אק שומר, הידיד הגדול ביותר של ישראל בסנאט, תיאר את זוועות החמאס אך אמר שנתניהו איבד את דרכו.

זוהי תמונה ברורה שלא תמיד זוכה להבנה בירושלים, ממשיך אקונומיסט. נתניהו מדבר על פלישה לרפיח, בעוד הימין הקיצוני מפנטז על התיישבות מחדש בעזה. גם רבים במרכז המפה הפוליטית משלים את עצמם: הם מאמינים שהאיומים הייחודיים על ישראל מצדיקים את קשיחותה ושהמלחמה סייעה לחדש את ההרתעה. רבים סבורים שאין שותף לשלום: הרש"פ רקובה ו-93% מהפלשתינים מכחישים את זוועות החמאס. מסקנתם היא, שהכיבוש הוא הרע המוכר. הישראלים היו רוצים להיות אהודים בחו"ל, אך גינויים ואנטישמיות הם מחיר נמוך תמורת ביטחון. ארה"ב כעסה בעבר והיחסים לא ניזוקו; אם דונלד טראמפ יחזור, הוא עשוי לתת לישראל יד חופשית.

הסיפור המפתה הוא מתכון לאסון

הסיפור המפתה הזה הוא מתכון לאסון – מזהיר אקונומיסט. ההתמודדות עם האיומים, ובראשם אירן ושלוחיה, מחייבת שותפות צבאית עם ארה"ב, המצריכה תמיכה דו-מפלגתית, ואם אפשר – סיוע ממדינות המפרץ. המשק הישראלי תלוי בייצוא היי-טק ומומחים לשוק העולמי. כיבוש מתמשך מרעיל את הפוליטיקה בכך שהוא יוצר את הימין הקיצוני ומגביר את ההקצנה הפלשתינית. ככל שהכעס במערב גדל, ההרתעה של ישראל פוחתת והסכנה לכלכלתה גוברת. הישראלים צודקים בכך שאין שותף כיום, אבל הם יכולים לשבור את המעגל.

ארה"ב חייבת לסייע לישראל להימנע מגורל זה, ואם תיכשל – תשלם בעצמה מחיר דיפלומטי כבד. הטוב ביותר יהיה הפסקת אש זמנית הפותחת את הדרך לשיחות על שתי מדינות. אם לא, יהיה צורך לאתחל את המדיניות האמריקנית. החיבוק של ביידן נכשל, אך גם כפייה תיכשל. אם ארה"ב תנסה לאלץ את ישראל לצאת מעזה בעוד חמאס יכול להתאושש, תצמצם את הסיוע הביטחוני או תסיר את התמיכה באו"ם – בטחונה של ישראל ייפגע.

לכן, סבור אקונומיסט, על ארה"ב להשתמש בשיטות אחרות. עליה להעביר יותר סיוע הומניטרי בצורה חד-צדדית ולהימנע מלספק נשק לכניסה לרפיח אם לא יובטח שלומם של האזרחים. עליה להרחיב את העיצומים נגד מתנחלים ופנאטים בימין הקיצוני, כדי להראות לישראלים שהיא מחויבת לבטחונם אך לא לקיצוניות ולכיבוש מתמשך. ועליה להמשיך לאותת שהיא תכיר במדינה פלשתינית כחלק ממו"מ על שתי מדינות.

עם זאת, יש גבול למה שארה"ב יכולה לעשות. רוב מלחמות ישראל הובילו למהפכים פוליטיים. הסרתו של נתניהו לא תהיה קלה, אך כאשר המהפך יגיע – הוא יהיה עצום. המלחמה ניפצה אשליות רבות: שניתן להתעלם מהפלשתינים; שהרש"פ מוכנה לרפורמה כלשהי; שהאנטישמיות נדירה; שישראל יכולה לשלם מס שפתיים לשתי המדינות ובמקביל להרחיב את ההתנחלויות; ושאפשר לרסן את הימין הקיצוני. החדשות הטובות הן שיש בסיס לתקווה: סקרים מעניקים למפלגות המרכז 60%-50%, מוסדות כמו בית המשפט העליון חזקים ויש מנהיגים טובים יותר. המאבק על עתידה של ישראל ניצב בפתח. הקרב בעזה הוא רק ההתחלה.

המאמר המלא
תאריך:  22/03/24   |   עודכן:  22/03/24
איתמר לוין
+צה"ל תקף מבנה צבאי של חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב
16:19 22/03/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון.

במהלך היום זוהו מספר שיגורים לעבר מרחב מטולה, צה"ל תקף את מקורות הירי בשטח לבנון.

בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס עוין במרחב הגליל המערבי, לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון.
+וטו רוסי-סיני סיכל את הצעת ארה"ב להפסקת אש הקשורה להחזרת החטופים
16:12 22/03/24  |  עידן יוסף
רוסיה וסין הטילו וטו במועצת הביטחון של האו״ם על ההצעה האמריקנית שקראה להפסקת אש בתמורה לשחרור חטופים, לראשונה מתחילת המלחמה.

הצעת ארה"ב נועדה לקדם, בעידודה של המועצה, את מתווה הפסקת האש ושחרור החטופים עליו דנים כעת בדוחא.

נשיא צרפת עמנואל מקרון מסר בעקבות הווטו של סין ורוסיה - "נקדם במועצת הביטחון הצעה חדשה להפסקת אש".

+נתניהו לבלינקן: אם נצטרך - ניכנס לרפיח בלי תמיכת ארה״ב
15:40 22/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה אמר נתניהו לשר החוץ האמריקני: "אין לנו דרך לנצח בלי להיכנס לרפיח, מקווה שנעשה זאת בתמיכתכם"  ▪  בלינקן באזהרה לקבינט המלחמה: "המשך המלחמה ללא תוכנית ליום שארחי מסכן את ביטחון ישראל"
נתניהו ובלינקן. פערים [צילום: איתי בית און/לע"מ]
+אנטישמיות במנצ'סטר: אחיות גררו ילד יהודי ממיטתו
15:02 22/03/24  |  עידן יוסף
תקרית אנטישמית באנגליה: אחיות בבית חולים לילדים במנצ'סטר שענדו סיכות וסמלים פרו פלסטינים גררו ילד יהודי בן 9 ממיטתו אל הרצפה בזמן שקיבל מנת דם. מאז תחילת המלחמה, חלה עלייה של כ-1,300% בדיווחים על מקרי אנטישמיות בבריטניה (גלי צה"ל).
+להסתייע בארה"ב כמוצא מדיני
14:18 22/03/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
טובה חוכמת השיח המדיני מהפעלת כלי הקרב, לשם כך יש גם לאמץ הצעת ארה"ב, מדינה ידידותית לישראל
אנתוני בלינקן [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+סא"ל אופיר כספי ננזף בעקבות דבריו בזכות התיישבות יהודית בעזה
13:56 22/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מג"ד 82 בחטיבה 7 בשריון הנמצא כעת בלחימה בח'אן יונס ננזף על-ידי מפקד החטיבה לאחר שבניגוד לפקודות הביע תמיכה בהתיישבות יהודית בעזה  ▪  בשבוע שעבר ננזף תא"ל דן גולדפוס על נאום שנשא בו קרא למנהיגים "להיות ראויים לנו"
סא"ל אופיר כספי [צילום: גלי צה"ל]
+המחבל שירת בעבר במשמר הנשיאותי הפלשתיני
13:37 22/03/24  |  עידן יוסף
המחבל שביצע את הפיגוע בבנימין הוא מג׳האד מנצור, בן 32. שירת בעבר במשמר הנשיאותי הפלשתיני, אחד ממנגנוני הביטחון של הרשות הפלשתינית.

יו״ר הציונות הדתית השר בצלאל סמוטריץ׳ אמר בתגובה: "הנאצים בעזה וביהודה ושומרון הם אותו הדבר. מי שמטפח תקוות שווא ברשות הפלשתינית יביא עלינו את הטבח של ה-7.10 בערים וביישובים במרכז הארץ. כפי שהתרענו בקבינט הביטחוני אבו מאזן הוא לא הפתרון, הוא חלק מהבעיה".
מג׳האד מנצור
+צה"ל ושב"כ מבהירים: "טעות אנוש הובילה לפרסום תמונות מחבלים שטרם נעצרו"
12:23 22/03/24  |  עידן יוסף
מדובר צה"ל ודוברות שב"כ נמסר: "אמש הופצה תמונה בה חשף דובר צה״ל מחבלים אשר נתפסו בימים האחרונים ע״י כוחות צה״ל במרחב בית החולים שיפא. בשל טעות אנוש, נמצאות מספר תמונות בגרפיקה של מחבלים שטרם נתפסו אך נמצאים לפי המידע שברשותנו במרחב בית החולים ומתבצרים בו. כוחות צה״ל ממשיכים במאמץ להביא למעצרם. לכשיסתיים המבצע יפורסמו זהויותיהם של כלל המחבלים. הטענה כי מדובר בלוחמה פסיכולוגית משוללת כל יסוד".
+האזעקות בצפון: יורטו שתי מטרות אוויריות חשודות שחצו משטח לבנון לישראל
12:21 22/03/24  |  עידן יוסף
בהמשך לאזעקות שהופעלו באזור הצפון, זוהו שתי מטרות אוויריות חשודות שחצו משטח לבנון לשטח ישראל, שיורטו בהצלחה על-ידי לוחמי ההגנה האווירית. התרעות על ירי רקטות וטילים הופעלו מחשש לנפילת שברי יירוט.
+פינלנד הודיעה על חידוש המימון לאונרא
11:44 22/03/24  |  עידן יוסף

+סגן שגריר טורקיה זומן לשיחת נזיפה: "ארדואן האחרון שיכול לדבר על אלוהים"
11:42 22/03/24  |  עידן יוסף
שר החוץ ישראל כ"ץ הורה לזמן את סגן שגריר טורקיה בישראל לשיחת נזיפה חמורה בעקבות אמירותיו החמורות של ארדואן ואיומיו נגד ראש הממשלה נתניהו. "הוריתי לזמן את סגן השגריר הטורקי בישראל לשיחת נזיפה חמורה, על רקע השתלחותו של ארדואן בראש הממשלה בנימין נתניהו ואיומיו לשלוח את נתניהו לאללה, ולהעביר לארדואן מסר ברור - אתה, שתומך בשורפי תינוקות, רוצחים, אנסים ומחללי הגופות של פושעי החמאס, האחרון שיכול לדבר על אלוהים. אין אלוהים שיקשיב למי שתומך בזוועות ובפשעים נגד האנושות שביצעו חבריך הברברים מהחמאס. תשתוק ותתבייש!".
+מי אשם ב"נכבה השנייה"? גרסת הפרשן המצרי
11:29 22/03/24  |  ירון פרידמן   |   לרשימה המלאה
חזרה לפילוג הפוליטי שהיה לפני השבעה באוקטובר, התחמקות מקבלת אחריות למצב, משבר מנהיגות ועוד - לא מדובר בישראל אלא בוויכוח הפנים-פלשתיני. פרשן מצרי מתאר בדרכו את המתיחות בין שני הפלגים הפלשתינים ומטיל את האחריות אך ורק על ישראל. ומי מאשים את חמאס?
חורבות עזה [צילום: ג'מאל עוואד/פלאש 90]
+ראש השב"כ מצטרף למשלחת היוצאת לקטר
11:17 22/03/24  |  עידן יוסף
ראש השב״כ רונן בר מצטרף לטיסת ראש המוסד דדי ברנע לקטר. בכך כל שלושת הנושאים והנותנים - ברנע, בר והאלוף במיל' ניצן אלון יגיעו לשיחות המו״מ בדוחא.
+בעקבות הפיגוע: יקודם כביש המחבר בין גוש טלמונים לכביש 443
11:02 22/03/24  |  עידן יוסף
בעקבות הפיגוע בגוש דולב-טלמונים, החליטו השרים בצלאל סמוטריץ' ומירי רגב, להעתר לבקשת ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ולקדם כביש המחבר בין גוש טלמונים לכביש 443 לתכנון וביצוע מידי. הכביש יאפשר יציאה נוספת לתושבי הגוש לירושלים ותל אביב.

בהודעה משותפת לשרת התחבוה ולשר האוצר והשר במשרד הביטחון, נכתב: "קיבלנו החלטה משותפת לצאת לתכנון וביצוע מידי של כביש שיחזק את ההתיישבות ואת הביטחון בגוש טלמונים. זה מצטרף ל-7 מיליארד ש״ח שהושקעו בכבישי יו״ש בתקציב האחרון. הם ינסו להמשיך להחליש אותנו והתשובה הציונית שלנו תמשיך להיות חיזוק וביסוס האחיזה הצודקת שלנו בכל מרחבי ארצנו״.
+שבעה נפגעים בפיגוע ירי על מיניבוס ליד דולב
10:54 22/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בפצועים אחד אנוש ושניים קשה  ▪  בתום קרב יריות שנמשך 5 שעות הצליחו הכוחות לפגוע במחבל  ▪  כלים אוויריים הועלו לסריקה ולתקיפה  ▪  ראש מועצת בנימין: "מאז תחילת המלחמה אנחנו מתריעים בדיוק על המקום הזה"
זירת הפיגוע [צילום: דובר צה''ל]
+הלם מפקדים
10:29 22/03/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
הסבר אפשרי למחדל המבצעי של ה-7 באוקטובר; הניצחון האמריקני במלחמת העצמאות בקרב יורקטאון שבווירג'יניה בשנת 1781; כיבוש גשר הדנובה ליד וינה בשנת 1805; כשלון נפוליאון ברוסיה בשנת 1812; כשלון הרוסים בקרב על נהר אלמא במלחמת קרים בשנת 1854
נסיגת נפוליאון מרוסיה [צילום: ציור: אדולף נורת'רן]
+לשאוב השראה מקדמונינו, בעומדם מול מבקשי נפשם
10:11 22/03/24  |  נעם סולברג   |   לרשימה המלאה
דברי השופט נעם סולברג בטקס הסמכת עורכי דין חדשים, בבנייני האומה בירושלים [י' באדר ב' תשפ"ד, 20.03.2024]

[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+נמשכת הפעילות במרחב בית החולים שיפא
09:06 22/03/24  |  
כוחות צה"ל ושב"כ ממשיכים בלחימה ממוקדת במרחב בית החולים שיפא - מסר (22.3.24) דובר צה"ל. צוות הקרב של חטיבה 401, צוות הקרב של חטיבת הנח"ל וכוחות שייטת 13 בפיקוד אוגדה 162 פועלים במרחב תוך הימנעות מפגיעה באזרחים, חולים, צוותים רפואיים וציוד רפואי. הלוחמים חיסלו עד כה כ-150 מחבלים במרחב בית החולים, עצרו מאות חשודים ואיתרו אמצעי לחימה ותשתיות טרור.
+בחזרה לפון-קלאוזביץ
06:31 22/03/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מלחמה צריכה יעד מדיני ברור  ▪  נתניהו שוב פוזל לרפובליקנים ומפלרטט עם עבריין בלתי שפוי  ▪  המשותף לשומר וגולדפוס  ▪  מה באמת חשוב לסמוטריץ'  ▪  חוק הרבנים ואבי דיכטר  ▪  האם מישהו עוקב אחרי כבוב
פון-קלאוזביץ. מהותה של המלחמה
+מאחורי גבו של נתניהו? בכירים בישראל נפגשו בחשאי עם פתח לדון בעתיד עזה
23:57 21/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בכירים בצה"ל ובשב"כ נועדו עם גורם בכיר בפתח ודנו איתו בשאלת "היום שאחרי"  ▪  בכיר בפתח אמר: "אנו יכולים לנהל את הרצועה ברמה המקומית בטווח הזמן המיידי והרחוק"  ▪  הדרג המדיני עודכן על פרטי הפגישה ותוכנה לאחר קיומה

+פיגוע בגוש-עציון: מטען חבלה הושלך לעבר אוטובוס
23:33 21/03/24  |  עידן יוסף
מטען חבלה הושלך על-ידי מחבלים לעבר אוטובוס עם נוסעים בכביש 3157 סמוך לצומת ה-T בגוש-עציון, אין נפגעים בגוף, צוותי מד"א טיפלו בשלוש נפגעות חרדה.

ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית מסר בעקבות הפיגוע: "זו לא הפעם הראשונה בה אוטובסים ונהגי אוטובוס מותקפים. האוטובוסים הם סמל שלטון ובשל כך מותקפים שוב ושוב. ראוי שכל מי שתוקף את הנהגים יישב מאחורי סורג ובריח. הגיע הזמן לקדם את אבטחת האוטובוסים לאלתר. אסור שדם הנהגים והנוסעים יהיה הפקר".
[צילום: ארגון נהגי האוטובוסים]
+התרעה לחדירת מחבלים ביישוב עמיחי בשומרון
23:17 21/03/24  |  עידן יוסף
התרעה על חדירת מחבלים ביישוב עמיחי בבנימין הופעלה בעקבות דמות חשודה שזוהתה עולה לכיוון היישוב. כיתת הכוננות וכוחות רבים הוקפצו לנקודה. לפי שעה אין ממצאים.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
אקונומיסט: ישראלים בהכחשה, אבל הטלטלה בוא תבוא
תגובות  [ 5 ] מוצגות   [ 5 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
במ
22/03/24 06:48
2
שלמה
22/03/24 11:12
3
אביטל
22/03/24 13:49
4
Ab
22/03/24 14:01
5
מוטי פחימה
23/03/24 15:42
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
זו כנראה הסוגיה הפוליטית הרגישה ביותר מבחינת ראש הממשלה נתניהו, שמצהיר שלא תהיה כל נגיעה לרשות הפלשתינית ב"יום שאחרי". ברקע הדברים הללו, דווח הערב (ה') בחדשות 13 כי בתקופה האחרונה התקיימה פגישה חשאית בין שני בכירים ישראלים לגורם בכיר בפתח. על הפרק: שאלת "היום שאחרי" בעזה והאפשרות שגורמים עזתים, המשויכים לפתח, ינהלו את החיים ברצועה. מי שנשלחו מטעם ישראל לפגישה הזו הם מתאם פעולות הממשלה בשטחים ובכיר מאוד בשב"כ. לא ברור אם נתניהו אישר את דבר הפגישה, ומלשכתו לא נמסר ההתייחסות עד כה - אך בדרך כלל פגישות מהסוג הזה עוברות ברוב המקרים את אישור ראש הממשלה. כמו-כן, רוב שרי הקבינט לא ידעו על הפגישה.
21/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
רוב מוחלט של הפלשתינים, הן ביהודה ושומרון והן בעזה, תומכים בהחלטת חמאס לבצע את טבח 7 באוקטובר. רוב גדול מהם גם תומכים בהמשך שליטתו של חמאס ברצועה לאחר המלחמה. כך מלמד סקר שערך ד"ר חליל שקאקי, המוביל בתחום זה בקרב הפלשתינים, ואשר תוצאותיו התפרסמו (21.3.24) בחדשות 12. התוצאות מלמדות, כי המכה הצבאית הקשה שספג חמאס לא הפכה למכה פוליטית, לפחות בקרב הפלשתינים, וכי יהיה קשה מאוד לשכנע אותה להסכים לשלטון אחר.
21/03/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
ברחבת הכותל המערבי, השתתפו הערב (יום ה', 21.3.24) אלפים בתפילה המיוחדת להשבת החטופים, להצלחת חיילי צה"ל, לעילוי נשמת הנרצחים ולהחלמה שלמה של הפצועים. תפילה מקבילה התקיימה בכ-300 מוקדים ברחבי העולם.
21/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי, פרסם הערב (21.3.24), כי אחד מתוך 358 שנעצרו במבצע שנערך בבית החולים שיפא הוא ראא'ד סעד - ראש אגף המבצעים בארגון הטרור ואחד מששת הבכירים ביותר בזרוע הצבאית של חמאס. סעד נחשב אוצר מודיעיני.
לפני כמה שבועות ביקרתי את הרב דורון פרץ כשעוד הייתה תקווה. הוא סיפר לי על הקרב ההירואי שניהל דניאל עם חבריו, איתי חן ז"ל, מתן אנגרסט(חטוף) ותומר ליבוביץ׳ ז"ל. ארבעה לוחמים שבמשך שעתיים ניהלו קרב מול מאות מחבלים.
21/03/2024  |  איילת שקד  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
חיים רמון
חיים רמון
בעבר, כשנפתלי בנט עוד היה נוהג להביע את דעתו, עמדותיו היו של ימין קיצוני, וכמו בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן-גביר
דן מרגלית
דן מרגלית
לאחרונה רבים התצלומים המעידים כי פרחחי ביבי והמשיחיים מגיעים מצויידים במקלות ובכלים אחרים ומכים את המפגינים
הרצל חקק
הרצל חקק
על ספרו מֵשיב הנפש של בני דון יחיא    אם בספריו הקודמים סחף אותנו בני דון יחיא במסעו הקסום הזה מסיפור לסיפור, הפעם גמלה בליבו של הכותב לחבר מימרות שובות לב, ולהוכיח מקוריות גם באופן...
יזהר שי
יזהר שי
ראש הממשלה רק מתבכיין כשמדובר בעצמו ובמשפחתו    נפגעי האלימות האחרים? שמישהו כבר ידאג להם, לא הוא
יורם דורי
יורם דורי
בעיר העתיקה של פלובדיב השוטטות ברחובות המרוצפים אבן ובהם הבתים עם הארכיטקטורה העתיקה והמעניינת הייתה עבורי כמו מסע בזמן
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il