|   15:07:40
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
כך עזר עוד ניר ליסטר להוריד פרופיל מקרבי בשביל מיונים טכנולוגיים
כתיבת המומחים
מרפאת כאב תל אביב - מה חשוב לדעת לפני שבוחרים?
"מכר את נשמתו לימין הקיצוני" [צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90]

פרידמן: נתניהו מסכן את שרידותה של ישראל

בעל הטור הבכיר בניו-יורק טיימס במאמר חריף במיוחד: נתניהו הפך למתנה מתמדת עבור אירן וגורם לכך שהיא גוברת על ישראל; העדר תוכנית ל"יום שאחרי" הוא אסון בהתהוות
28/05/24  |   איתמר לוין   |   מיוחדים ברשת   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

בנימין נתניהו הפך למתנה מתמדת מבחינתה של אירן ומדיניותו מסכנת את קיומה של ישראל בטווח הארוך – מזהיר תום פרידמן, בעל טור בכיר בניו-יורק טיימס המקורב לממשל ביידן. פרידמן הוא איש מרכז-שמאל המתנגד מזה שנים לנתניהו, אך מאמרו הנוכחי הוא אחד החריפים ביותר שכתב.

לדברי פרידמן, המשמעות מבחינת ארה"ב של הדברים שהשמיעו בשבוע עבר יואב גלנט ובני גנץ היא, שנתניהו הפך לגורם רדיקלי, הפוגע באינטרסים חיוניים של ארה"ב ובעלות בריתה הערביות, והופך למתנה בלתי פוסקת מבחינת אירן. החלטותיו גרמו לכך שאירן גוברת לחלוטין על ישראל: תוך שימוש בחמאס וחיזבאללה היא צימקה את גבולותיה של ישראל כאשר כפתה פינוי של רבבות תושבים, היא מדינת סף גרעינית, הכוח האימפריאליסטי הגדול ביותר במזרח התיכון ופחות מבודדת מכפי שהייתה במשך שנים. כל זה קרה במשמרת של נתניהו.

פרידמן טוען, כי כעת עושה נתניהו משהו מסוכן עוד יותר לעתידן של ישראל וארה"ב, כאשר הוא נוטע בתודעה הישראלית שאין הבדל בין חמאס – תנועה דתית קיצונית המסורה להשמדת ישראל – לבין הרשות הפלשתינית החילונית שאימצה את הסכמי אוסלו. לרש"פ יש פגמים מרובים, אבל יש סיבה מדוע נתניהו הותקף בפניקה בכל פעם בה מחמוד עבאס אומר למעשה: "טוב, ביבי, אתה רוצה לשלוט בעצמך בגדה המערבית? הנה המפתחות".

נתניהו יודע היטב עד כמה הרש"פ משתפת פעולה עם צה"ל והשב"כ בשמירת הביטחון ביהודה ושומרון. הוא יודע היטב כמה יעלה לישראל – בחיילים, כסף ולגיטימיות – לנהל בעצמה את הביטחון, הבריאות, הבנקאות והחינוך ביו"ש. אבל למרות זאת, כאשר שותפיו מן הימין הקיצוני רוצים לספח את עזה, והוא תלוי בקולותיהם כדי להישאר בשלטון ולחמוק מן הכלא, נתניהו מיישר קן איתם וטוען שחמאס ופתח הם היינו הך.

מה שחמור יותר, ממשיך פרידמן הוא, שישראלים רבים קונים את הטיעון השגוי של נתניהו, ומעט מדי מנהיגי אופוזיציה – כולל גנץ וגדי איינזקוט – מתייצבים מולו. זהו אסן בהתהוות, כותב פרידמן בהדגשה: נתניהו משכנע את הישראלים שאין חלופה לגיטימית לשלטון חמאס. והוא עושה את כל זה בהנחיית השרים המאמינים בעליונות יהודית [ביטוי המקביל ל"עליונות לבנה" – גזענות אמריקנית, א.ל], להם העניק כוח חסר תקדים – בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן-גביר.

יש אף הטוענים, כי כבר לא מדובר בהסכמה טקטית לצורך שימור שלטונו, אלא שנתניהו מכר את נשמתו לימין הקיצוני ובאמת מוכן לספח מחדש את הרצועה. אם זה יקרה, מזהיר פרידמן, ישראל תהפוך למדינה מצורעת והקהילות היהודיות ברחבי העולם ייקרעו בין תמיכתן המסורתית בה לבין אלו שיראו זאת כמשימה בלתי אפשרית.

הגרעין האירני - כישלון ענק לארה"ב וישראל
עצה לביידן: להקשיב למה שנתניהו אומר בעברית בפומבי [צילום: סוזן וולש, AP]

נראה שהנשיא ג'ו ביידן אינו מבין בצורה מלאה את "ידידו הוותיק" (כלשונו) נתניהו. הכלל שמציע פרידמן: לעולם אל תקשיב למה שנתניהו אומר לך באופן פרטי באנגלית, אלא למה שהוא אומר באופן פומבי בעברית. במשך חודשים, צוותו של ביידן מפציר בנתניהו להציג תוכנית ל"יום שאחרי", אשר תכלול שליטה פלשתינית וערבית ברצועה, מסלול ארוך טווח להקמת מדינה פלשתינית מפורזת ומסלול לברית ביטחונית אמריקנית-סעודית כולל נורמליזציה בין סעודיה לישראל.

נתניהו השיב בשלילה לכל אלו. לעומת זאת, הוא ביטא את הכרת התודה שלו לביידן, ממשיך פרידמן בציניות, בכך שהקואליציה שלו העניקה לחברת בית הנבחרים הרפובליקנית אליז סטפניק - חסרת כל מעמד בתחום מדיניות החוץ, השואפת להיות סגניתו של דונלד טראמפ – את הכבוד להופיע בכנסת, שם גינתה את ביידן ושיבחה את טראמפ.

פרידמן מזכיר את התנגדותו של נתניהו להסכם הגרעין עם אירן ב-2015, לפיו היא הורשתה להעשיר כמות קטנה של אורניום לרמה של 3.67% - הרחק מ-90% הדרושים לייצור פצצה גרעינית. על-פי ההסכם, גם אם אירן הייתה מחליטה לפרוץ לעבר נשק גרעיני – הייתה נדרשת לה לפחות שנה, מספיק זמן כדי לבלום אותה. נתניהו הסתיר מהציבור בישראל ובארה"ב את העובדה שחלק מבכירי הצבא והמודיעין בישראל תמכו בהסכם.

כידוע, טראמפ הוציא את ארה"ב מההסכם, ונראה שנתניהו בנה על כך שאם אירן תתחיל להעשיר אורניום לעבר פצצה – ארה"ב תפציץ את מתקניה. זה לא קרה. התוצאה היא, שכיום אירן מעשירה ברמה של 60% ויש לה מספיק חומר שאם יועשר ל-90% - יספיק לפחות לשתי פצצות. זה אומר, שזמן הפריצה לפצצה הוא קרוב לאפס – ימים או לכל היותר שבועות. זהו אחד הכשלונות הגדולים ביותר של ארה"ב וישראל בתחום הביטחון הלאומי, טוען פרידמן.

במקביל, אפשר נתניהו לקטר להעביר לחמאס קרוב למיליארד דולר בעשור האחרון, תוך יצירת דה-לגיטימציה לרשות הפלשתינית. כך יכול היה לומר לישראלים שאין שותף פלשתיני ולפיכך חובה לספח את יהודה ושומרון. כעת הוא מוכר לישראלים את הפנטזיה לפיה יש באיזשהו מקום פלשתינים מושלמים המוכנים לנהל את עזה בשמה של ישראל ולהמרות את פיהם של חמאס והרש"פ כאחד. התוצאה האמיתית תהיה שישראל תשקע בעימות אין-סופי, מזהיר פרידמן.

חמאס אינו הרש"פ, טוען פרידמן, אלא רוצח המונים שגרם לפלשתינים יותר נזק מאשר כל ארגון אחר. אם ישראל הייתה מחויבת לפעול בעזה עם רש"פ מתוקנת, להקפיא את ההתנחלויות וליצור יום אחד שותפות עם מדינה פלשתינית – הכל היה משתנה. היא הייתה מקבלת לגיטימציה בינלאומית לחסל את חמאס ולארגן כוח פלשתיני/ערבי שישלוט ברצועה ופותחת את הדלת לנורמליזציה עם סעודיה.

כל זה לא יהיה קל ואין שום ערובה להצלחה אפילו אם בראש ממשלת ישראל היה עומד אדם בעל הכוונות הטובות ביותר. אבל בלי לכל הפחות לנסות שוב ושוב, שרידותה ארוכת הטווח של ישראל מצויה בסכנה – מזהיר פרידמן. למרבה הצער, את ישראל מנהיג כיום אדם המעוניין רק בהישרדותו-שלו בטווח הקצר, ובכך הוא מצליח.

המאמר המלא
תאריך:  28/05/24   |   עודכן:  28/05/24
איתמר לוין
+המזח הימי הצף שבנה ביידן ב-300 מיליון דולר מתפרק מאליו
21:53 28/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מושבת מזה שבוע אחרי שחלקים ממנו התפרקו ונסחפו מול חופי עזה עקב רוחות חזקות וגובה גלים יחסית גבוה  ▪  דוברה אמריקנית וסירות מלחמה קטנות שליוו אותה נסחפו לחופי אשדו
המזח הימי. נסחפנו [צילום: פיקוד המרכז, צבא ארה"ב]
+הערכה בישראל: האו״ם יכריז על צה״ל כגוף שפוגע והורג ילדים
21:36 28/05/24  |  עידן יוסף
‏מרתון דיונים בישראל לקראת הכרעה דרמטית כבר בימים הקרובים: האם ישראל תכנס לרשימה השחורה של האו״ם של מדינות שפוגעות בילדים. ‏ההערכה שעולה בדיונים שמתנהלים במטה לביטחון לאומי ובצה״ל היא שהשנה, לראשונה, אחרי איומים רבים, בשל המלחמה, האו״ם יכריז על צה״ל כגוף שפוגע והורג ילדים.

‏להחלטה תהיינה השלכות שעשויות לפגוע באספקת החימושים לישראל. ‏מדובר בהחלטה שהתוקף שלה יהיה לארבע שנים - מי שיקבל אותה באופן סופי הוא מזכ״ל האו״ם אנטוניו גוטרש - ובישראל כבר החלו לגבש צעדי תגובה נגד האו״ם, לקראת ההכרזה הזו (חדשות 13).
+התקיפה במתחם העקורים התבססה על מודיעין מדויק ובפצצות מדויקות
19:29 28/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ממצאים ראשונים של צה"ל: שתי פצצות מדויקות הוטלו על מתחם שבו שהו מחבלים לאחר וידוא שאין במקום נשים וילדים  ▪  פיצוצי משנה מעידים על האפשרות שבמקום אוחסנה תחמושת שגרמה להתלקחות
[אינפוגרפיקה]
+הגרדיאן: ישראל ריגלה בעשור האחרון אחר ראשי בית הדין בהאג
19:06 28/05/24  |  עידן יוסף, איציק וולף   |   לרשימה המלאה
בתחקיר שפרסם העיתון, נאמר כי המודיעין הישראלי הניח ידו על התכתבויות בין פקידים רבים של בית הדין, בהם התובע הראשי כרים חאן, וקודמתו בתפקיד, פטו בן סודא  ▪  ICC: בסיס הנתונים של הראיות נותר מאובטח  ▪  לשכת ראש הממשלה: השאלות שהפנה העיתון הבריטי גדושות בטענות שגויות ומופרכות, שנועדו לפגוע במדינת ישראל
נתניהו. "נהג באובסיסיביות בנושא" [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+יוון תגרש משטחה תשעה סטודנטים זרים שהפגינו נגד ישראל
18:35 28/05/24  |  עידן יוסף
ממשלת יוון הודיעה כי היא מגרשת תשעה סטודנטים מבריטניה ומהאיחוד האירופי שהפגינו נגד ישראל ובעד חמאס.
+הג'יהאד האיסלאמי פרסם אות חיים מהחטוף סשה טרופנוב
17:29 28/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ההצעה הישראלית לחידוש המגעים: התגמשות בנוגע למספר החטופים שישוחררו בשלב הראשון  ▪  מחלוקת בקבינט המלחמה סביב דרישת חמאס לסיים את הלחימה, חלק מוכנים לדון בזה, נתניהו טוען כי מדובר בכניעה
טרופנוב בשבי [צילום: הג'יהאד האיסלאמי]
+יש עתיד הניחה הצע"ח להקמת ועדת חקירה ממלכתית למחדל השבעה באוקטובר
15:56 28/05/24  |  מירב ארד
יש עתיד הניחה היום הצעת חוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית למחדל השבעה באוקטובר.
ראש האופוזיציה יאיר לפיד: ״את המחדל הביטחוני הגדול בתולדות המדינה צריך לחקור. לעם ישראל מגיעות תשובות, איך הופקרו הישובים, איך הופקרו האזרחים. המדינה הזו לא תוכל להשתקם אם האשמים במחדל יחמקו מאחריות. למען עתיד המדינה צריך להפוך כל אבן ולקבל תשובות לשאלות הקשות מכל״.

+היזהרו מהטורקי המטורף
15:17 28/05/24  |  זלמן שובל   |   לרשימה המלאה
טורקיה בראשות נשיאה רג'פ טאיפ ארדואן בהחלטתה לנתק את קשרי המסחר עם ישראל פגעה בעיקר בכלכלה של עצמה
[צילום: אחמד אל-רובייע/POOL AP]
+הפעולה ברפיח: חטיבת ביסל"ח הצטרפה ללחימה
12:33 28/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במהלך הלילה פעלו כוחות צוותי הקרב של חטיבות 401 והנח״ל על ציר פילדלפי מול יעדי ותשתיות טרור  ▪  עדי ראייה דיווח לרויטרס על טנקים של צה"ל הפועלים לראשונה במרכז רפיח
חטיבה נוספת הצטרפה ללחמה [צילום: דובר צה"ל]
+דיווח ברויטרס: טנקים של צה"ל נכנסו לראשונה למרכז רפיח
12:08 28/05/24  |  מירב ארד
טנקים של צה"ל נכנסו לראשונה למרכז רפיח. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס על-פי עדויות של תושבי המקום.

+קורבנות נצחיים
11:38 28/05/24  |  דרור אידר   |   לרשימה המלאה
אחוז הפגיעה באזרחים בזמן שצבא ארה"ב תקף את מוסול היה 6 אזרחים על כל לוחם  ▪  המספרים המעודכנים של האו"ם על המתים בעזה מלמדים שמדובר ביחס שלא היה כמותו בהיסטוריה הצבאית: כמעט שווה
מגינים חיים [צילום: עבד אל רחים חטיב/פלאש 90]
+על אסטרטגיה של ניהול לאומי
11:24 28/05/24  |  רפי לאופרט   |   לרשימה המלאה
מלחמת "חרבות ברזל" הוכיחה קיומו של תהליך ריקבון מטריד בחברה הישראלית המקיף את רוב תחומי הקיום הלאומיים שלנו, למן רמת הביטחון הלאומי ועד לאופיו ואיכותו של המשק, השירות הציבורי ומערכות הממשל והמשפט
מחיר יקר [צילום: עבד אל רחים חטיב/פלאש 90]
+משרד החקלאות: יבול פירות הקיץ צפוי להיות כסדרו
10:37 28/05/24  |  מירב ארד
למרות המלחמה, במשרד החקלאות מעריכים כי לא צפוי מחסור בשווקים בפירות קיץ, בהנחה שניתן יהיה לקטוף את היבול. מתוך הממצאים עולה, בפירות הקיץ נקטרינה, אפרסק, שזיפים ומשמשים צפויה עלייה בכמות היבול ביחס ליבול השנתי הממוצע. באגסים ותפוחים צפויה ירידה קלה ביבול ולא צפוי מחסור. בענבים צפויה ירידה ביבול רק עד סוף חודש יוני. מחודש יולי צפוי יבול ממוצע ללא חוסר בפרי.
+משהב"ט מכפיל פי 3 את תקציב התמיכות לעמותות המסייעות לחיילים שעברו אירועי לחימה
09:27 28/05/24  |  מירב ארד

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר הנחה, בהמלצת אגף השיקום וועדת התמיכות המשרדית, הורה להכפיל פי 3, את תקציב התמיכות לעמותות המסייעות לחיילים שעברו אירועי לחימה במהלך שירותם הצבאי. זאת במטרה לספק מענה מיטבי למשרתי צה"ל בסדיר ובמילואים הזקוקים לסיוע ותמיכה נפשית, בכדי למנוע מצוקה נפשית והחמרה בעתיד. תקציב התמיכות של משרד הביטחון לטובת נושא חשוב זה יעמוד בשנת 2024 על 6 מיליון ש"ח. בראש ועדת התמיכות עומד סמנכ"ל וראש אגף התכנון במשרד, איתמר גרף.
+סמוטריץ' בתגובה לדיווח על עיכוב חימושים: "פייק ניוז"
09:25 28/05/24  |  מירב ארד
שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ הגיב לדיווחים על עיכוב חימושים למלחמה: "פייק ניוז. אין שום מגבלה לחימושים ולכל צרכי המלחמה. נקודה. ‏אותם בכירים במערכת הביטחון שכשלו עומדים מאחורי הקמפיין השקרי כדי שיאפשרו להם להמשיך ולשפוך עשרות מילארדים מהכסף של כולנו בלי שום הפקת לקחים ובקרה. ‏לא אוותר על דרישתי בהסכמת רוה״מ להקים ועדה מקצועית שתבחן את תקציב הביטחון. ‏לא אתן לבנות את הקונספציה מחדש!"


+האזעקה שהופעלה במרחב כפר גלעדי - זיהוי שווא
08:55 28/05/24  |  מירב ארד
דובר צה"ל: בהמשך להתרעה שהופעלה במרחב כפר גלעדי לפני זמן קצר, מדובר בזיהוי שווא.
+לא נשכח בנובמבר
08:46 28/05/24  |  עידו דמבין   |   לרשימה המלאה
חברת בית הנבחרים הדמוקרטית רשידה טלאיב נאמה כשהיא עוטה כאפייה ומדברת מפודיום שמעוטר בלוגו הוועידה הכולל מפה של ישראל כמדינה אחת שצבעה ירוק  ▪  טלאיב היא מוסלמית אמריקנית בת להורים פלשתינים שהיגרו לארה"ב
רשידה טאיב [צילום: ג'יי. סקוט אפלווייט/AP]
+"ביבי, הרצי וגלנט מהמרים במהלכיהם על קיומה של ישראל"
08:26 28/05/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
שיחת עומק עם האלוף יצחק בריק: ביבי, הרצי וגלנט מהמרים במהלכיהם על קיומה של ישראל מבלי שהם מבינים את המציאות
[צילום: פלאש 90]
+נתניהו נערך לפירוק קבינט ניהול המלחמה
01:50 28/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
קבינט המלחמה, שהוקם לדרישת המחנה הממלכתי, יפורק בעקבות פרישתם הצפויה של גנץ ואיזנקוט מהממשלה  ▪  נתק בין ראש הממשלה לשר הביטחון לאחר שהשניים לא נפגשו מאז מסיבת העיתונאים שבה דרש גלנט מנתניהו להכריז שישראל לא תקים ממשל צבאי בעזה
נתניהו. ההכרעה תעבור לקבינט המורחב [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
פרידמן: נתניהו מסכן את שרידותה של ישראל
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
אתמר-בזיון לאתר
28/05/24 11:59
2
במבה
30/05/24 05:45
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
שיחת עומק עם האלוף יצחק בריק: ביבי, הרצי וגלנט מהמרים במהלכיהם על קיומה של ישראל מבלי שהם מבינים את המציאות. בריק מנתח ביסודיות את שמונת חודשי המלחמה האחרונים ומראה איך ראשי הדרג הפוליטי והצבאי תמרנו את ישראל לשקוע במלחמת התשה בביצה העזתית ובחזית מול החיזבאללה, דבר הפוגע לא רק בתחום הצבאי אלא גם הכלכלי, החברתי והבינלאומי. הוא גם מספר איך מנע בפגישה עם ביבי לממש את תוכנית שר הביטחון והרמטכ"ל לתקוף את החיזבאללה כשהתחילה המלחמה הכושלת בעזה.
28/05/2024  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
ראש הממשלה בנימין נתניהו נערך לפרק את קבינט ניהול המלחמה. כזכור, הוקם הקבינט לדרישת שרי המחנה הממלכתי. עם פרישתם הקרובה מהממשלה של השרים בני גנץ וגדי איזנקוט, יישארו בקבינט המלחמה רק נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט, ולא תהיה ההצדקה לקיומו. הדיונים וההחלטות בנושאי המלחמה יתקיימו אפוא בקבינט המורחב, שבו שר הביטחון נמצא בעמדת מיעוט.
28/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, אמר בדיון 40 חתימות במליאת הכנסת: "אני שומע את הקולות שכופרים בצורך להשיג את הניצחון. הניצחון היה ונשאר יעד מרכזי שלנו. אני שומע כאן ובאולפנים את קולות הדכדוך שאומרים אין אפשרות לנצח? כל מיני גנרלים לשעבר שהופכים להיות פרשנים בהווה, כל מיני פוליטיקאים שהציבור דחה אותם. אם אתם רוצים דכדוך - תקשיבו לאולפנים. אם אתם רוצים עוצמה - תקשיבו ללוחמים.
27/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכספים קיימה דיון (27.5.24) בנושא הקמת הקרן מטעם הבנקים לסיוע לאנשי המילואים. כזכור, במסגרת דיוני החקיקה שנלוותה לתקציב האחרון, נקבע מנגנון במסגרתו על-רקע רווחיהם החריגים בשנים האחרונות, הבנקים ישלמו למדינה עד 2.5 מיליארד שקל סה"כ בשנים 2024 ו-2025, כאשר הבנקים ישלמו 6% מהרווח שיפיקו על פעילותם בישראל בכל אחת משנים אלה. במסגרת דיוני החקיקה, התחייבו הבנקים לדרישת ועדת הכספים כי יפעלו לטובת אנשי המילואים בעלי עסקים, בתחילה דובר על הענקת הלוואות ולבסוף במסגרת משא-ומתן בין נציגי הוועדה, ח"כ ינון אזולאי וח"כ ולדימיר בליאק לנציגי הבנקים, סוכם על מתן מענקים בגובה 100 מיליון שקל סך הכל לאנשי מילואים עצמאים ובני זוגם העצמאים. סך הסכום לא יפחת מ-5,000 שקל ועד 40 אלף ש"ח לעסק עצמאי זכאי, כאשר את המנגנון תנהל הסוכנות היהודית.
27/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הפרקליטה הצבאית הראשית, אלופה יפעת תומר ירושלמי, הנחתה (27.5.24) את מנגנון התחקור המטכ״לי לתחקר את התקיפה ברפיח.
27/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
עד היום אני סבור ש"ירושלים של זהב" הוא ההמנון הראוי לישראל גם אם פה ושם ניתן להחליף מילה
איתמר לוין
איתמר לוין
נתניהו וסמוטריץ' מפקירים את הכלכלה    היבריס שלא ייאמן מול משפחות החטופים    דני דנון אינו מתאים לתפקיד השגריר באו"ם    הרגע בו צריך היה להכריז על שירות כללי לכולם
אלי אלון
אלי אלון
לוד הייתה הצומת החשוב ביותר בארץ ישראל בתקופת המנדט בו נפגשו קווי הרכבת - יפו ירושלים שחצו את הארץ לרוחב וקווי הרכבת חיפה - קנטרה שחצו את הארץ לאורך וקישרו אותה למצרים
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il