|   15:07:40
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
דליפת שתן: הבנת התופעה, הסיבות ודרכי התמודדות לשיפור איכות החיים
קבוצת ירדן
מחלות חורף: כיצד להתגונן ולהישאר בריאים בעונה הקרה
מפת קפריסין, 1573

קפריסין רואה לעצמה תפקיד ייחודי במלחמה בעזה

"הראינו שאנחנו יכולים להועיל ויש לנו יכולת לדבר עם כולם בצורה כנה, שקופה וצפויה", אומר שר החוץ לוושינגטון פוסט יש לה גם בעיות משלה ובראשן הכיבוש הטורקי והשלכות המלחמה באוקראינה
16/06/24  |   איתמר לוין   |   מיוחדים ברשת   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

פלישתה של רוסיה לאוקראינה טלטלה את כל אירופה וזעזעה במיוחד את קפריסין. "הזכרונות חזרו", אומר שר החוץ, קונסטנטינוס קומבוס, לוושינגטון פוסט. "גם אנחנו קורבנות של פלישה ותוקפנות", בדמות הפלישה הטורקית לפני 50 שנה. טורקיה שולטת עד היום בשליש מן האי, בדמות מדינת חסות שרק היא מכירה בה.

ממשלת קפריסין מקווה להחיות הליך דיפלומטי שיוביל לאיחוד האי, אך טורקיה מתעקשת שהחלק הצפוני יוכר כמדינה עצמאית – דרישה לה מתנגדים ארה"ב, האו"ם והאיחוד האירופי. קומבוס מוצא זיקה בין המתרחש במדינתו לבין מאמציו של הקרמלין להעניק לגיטימציה לסיפוח הבלתי-חוקי של חלקים מאוקראינה: ניסיון לתת הכרה לתוקפנות בשל חלוף הזמן.

העמדה הקפריסאית כלפי רוסיה עברה שינוי משמעותי. במשך שנים קפריסין הייתה יעד מועדף לאינטרסים ועסקים רוסיים. אוליגרכים רוסים תיעלו את כספם דרך בנקים קפריסאיים וישויות אחרות, וכך זכו לדריסת רגל פיננסית באיחוד האירופי, ולא משנה כמה מפוקפק היה מקור כספם. אך בעשור האחרון הקשרים התרופפו משמעותית, לאחר שקפריסין ניתקה את הקשרים עם רבבות רוסים וסגרה חשבונות בנק בעייתיים בעקבות המשבר הפיננסי של גוש האירו ב-2013.

קומבוס מודה שהעיצומים האירופיים על רוסיה היו קשים מבחינת קפריסין, בכך שגדעו זרם של תיירים ואת הקשרים הארוכים עם מוסקבה. זוהי חזרה לקוטביות של המלחמה הקרה, אך הוא מדגיש שהתייצבותה של קפריסין לצידה של אוקראינה "שמה אותנו בצד הנכון של החלוקה הזאת".

קפריסין מתמודדת גם עם קשיים מבית, מציין הפוסט. הנשיא ניקוס כריסטודולידס עלה לשלטון אשתקד בין היתר לאחר שהבטיח לחדש את המו"מ על "סוגיית קפריסין" שנתקע ב-2017. קומבוס אומר ש"הגישה השלילית לחלוטין" של טורקיה מערימה קשיים, אך מקווה שדיפלומטיה עקבית תניב פירות ושיוזמות של האיחוד מול טורקיה ייצרו פריצת דרך.

בלא התקדמות, "הסכסוך הקפוא" היחיד באיחוד האירופי עלול לגרום נזקים משמעותיים לקפריסין. אזרחים זרים – למשל מרוסיה, ישראל ואירן – רוכשים נדל"ן בחלק הטורקי, כולל נכסים שטכנית שייכים לקפריסאים יוונים הנמנים על 200,000 מי שנאלצו לעזוב את בתיהם ב-1974. "מה שהיה בעיה מסובכת מאוד נעשה עוד יותר מסובך, כי אנחנו מוסיפים שכבות של קשיים", אומר קומבוס. "הסיכויים להסדר מקובל על הכל הולכים ונמוגים", אמר בתחילת השנה מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש.

עם זאת, קומבוס רוצה שהמבט על ארצו יהיה מעבר למצב העימות. הוא מצביע על כלכלת סטארט-אפ משגשגת ועל שותפויות מרובות בים התיכון, שאולי יובילו לניצול מאגרי הגז העצומים מול חופי קפריסין ואשר ביכולתם להגביר את עצמאותה האנרגטית של אירופה. הוא גם מציין את התפקיד המרכזי שממלאת קפריסין כמרכז לסיוע הומניטרי לעזה היוצא מחופיה. קומבוס גם קורא לישראל לפתוח את המעברים היבשתיים לרצועה, משום שזו הדרך היעילה להזרים סיוע; "בינתיים אנחנו מציעים לקהילה הבינלאומית אפשרות שלא הייתה קיימת לפני כן".

המלחמה בעזה גם הידקה את הקשרים בין ניקוסיה לבין וושינגטון, "משום שאולי בפעם הראשונה הראינו שאנחנו יכולים להועיל. קפריסין נמצאת בין המזרח התיכון לבין אירופה ויש לנו את היתרון של היכולת לדבר עם כולם בצורה כנה, שקופה וצפויה". זה חשוב במצב כה שביר: "אפשר לצפות בוודאות שבחלק העולם שלנו יהיה עוד משבר ועוד משבר ועוד משבר", מסביר קומבוס.הכתבה המלאה
תאריך:  16/06/24   |   עודכן:  16/06/24
איתמר לוין
+אלוף פינקלמן: נפעל ונמשיך עד שנכריע את רפיח
22:41 16/06/24  |  עידן יוסף
מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, שוחח עם מפקדים על ההישגים המבצעיים במרחב רפיח ועל התפתחות הלחימה. "אנחנו כאן בתל סולטאן, רפיח. אחרי אירוע כואב שאירע אתמול, איבדנו לוחמים ואיבדנו מפקדים תוך כדי התקפה", אמר פינקלמן, "אלה מיטב בנינו, הציווי שלנו זה להמשיך קדימה, ואתם עושים את זה. אתם מכים את חטיבת רפיח, ואנחנו נפעל ונמשיך עד שנכריע אותה".

"הפעולות שאנחנו צריכים לעשות, אחד, החשוב ביותר להמשיך את ההתקפה ואת המשימה", המשיך מפקד פיקוד הדרום, "והדבר הבא זה לסיים את התחקיר וללמוד קדימה החובה שלנו זה ללמוד מזה ולהשתפר. עלינו להמשיך התקפה קדימה ליעדים שלנו שזה הכרעת חטיבת רפיח והשמדת כל תשתיות האויב פה במרחב".
+למרות השקט המדומה: צה״ל תקף יעדי חיזבאללה בלבנון
22:39 16/06/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו הערב מספר יעדי טרור בארבעה מרחבים שונים בדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, תשתיות טרור במרחבים שקרא וא-טייבה, לצד מבנים צבאיים במרחבים מחיבב וכפר כילא.
+לוחם בסיירת נח"ל נפל בפיצוץ פיר בדרום הרצועה
20:43 16/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ההרוג הוא סמל ראשון צור אברהם ממודיעין מכבים רעות  ▪  בקרב בו נהרג נפצע קשה קצין מילואים המשמש כחוקר שטח ביחידה 504  ▪  הותר לפרסום שמו של סמל שלום מנחם מבית אל שנפל באסון הנמר"ה
חללי צה"ל צור אברהם ושלום מנחם
+בכיר ביטחוני: "בשלב הזה הנזק עולה על התועלת בהמשך הלחימה ברפיח"
20:03 16/06/24  |  עידן יוסף
הקבינט אישר לצה"ל לרכז את מאמץ הלחימה בציר פילדלפי. בכיר ביטחוני: "בשלב הזה הנזק עולה על התועלת בהמשך הלחימה ברפיח" (חדשות 12).
+ח"כ אלמוג כהן: בני האלים בבג״ץ החליטו לרמוס חוק יסוד
19:12 16/06/24  |  עידן יוסף
ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) תוקף את החלטת בג"ץ להקפיא את בדיקת מבקר המדינה על המלחמה בצבא. לדבריו, לא ניתן לשייך את הבדיקה לצד פוליטי כלשהו, אך "אך גם היום בני האלים בבג״ץ החליטו לרמוס חוק יסוד: מבקר המדינה".

כהן: "בג"ץ שמע חוות דעת מסווגות (כמו בפרשת המרגל) למרות שלמבקר ישנו את הסיווג הגבוהה ביותר, והחליט שלא לאפשר את הבדיקה. זאת לאחר שרק אתמול פרסם בערוץ 12 עמרי מניב על מערכת שבאורח פלא, לא פעלה בלילה ב-7 באוקטובר, ויכלה לספק חידוד התראה משמעותי לסימנים המעידים באותו הלילה. המשפחות השכולות אשר איבדו את היקר להן ואף אזרחי המדינה אשר שילמו מחיר כבד על המחדל המסוכן דורשות להגיע לחקר האמת, גם אם קשה היא".

הוא ציין כי עדי ריטגשטיין-אייזנר, עורכת דינו של הנאשם בריגול, מייצגת את תנועת אומ״ץ אשר עתרה כנגד משרד מבקר המדינה לבדוק את הצבא והשב״כ.
+נתניהו בביקורת עקיפה על צה"ל: "אנחנו לא צבא שיש לו מדינה"
18:47 16/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה אומר כי קיבל החלטות שלא היו מקובלות על הדרג הצבאי כדי לחסל את היכולת של חמאס  ▪  חילופי האשמות בין הליכוד לבין המחנה הממלכתי
הלוי ונתניהו. מחלוקת [צילום: חיים צח/לע"מ]
+שמונה מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש ובחטיבת הבקעה והעמקים
15:54 16/06/24  |  מירב ארד
כוחות צה"ל שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר שמונה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-4,150 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,750 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.
+לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בדרום לבנון
15:00 16/06/24  |  מירב ארד
מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב יארון.
כמו כן, הכוחות ביצעו ירי ארטילרי להסרת איום למרחב עמרא שבדרום לבנון. בנוסף, לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בדרום לבנון. לא הופעלו התרעות על פי מדיניות, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו אמש מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר כילא ותשתית טרור של הארגון במרחב מרווחין שבדרום לבנון.
+תא"ל עופר וינטר: צורת הלחימה הנוכחית לא תביא להכרעת חמאס
14:34 16/06/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הוסיף: "אגיע ביום רביעי הקרוב לכנס זמן הכרעה ולהציג שם את עיקרי התפיסה שלי לגבי אופן הלחימה הנדרש בעת הזו״
[צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+יירוט שבוצע מעל הים צפונית לעיר נהריה; לא הופעלה אזעקה
14:29 16/06/24  |  מירב ארד
עיריית נהריה הודיעה כי לפני זמן קצר נמסר על יירוט שבוצע מעל הים צפונית לעיר.
בהודעה נמסר כי לא הופעלה אזעקה בנהריה כיוון שהיירוט לא בוצע מעל תחומי העיר.
אין שינוי במדיניות ההתגוננות, יש להמשיך להישמע להנחיות פיקוד העורף ולפעול על פיהן.

+בג"ץ לאנגלמן: לעצור את ביקורת המלחמה בצה"ל ובשב"כ
14:13 16/06/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כנפי-שטייניץ הורתה להשהות את עבודת משרד מבקר המדינה עד לדיון בעתירות נגד הביקורת, שיתקיים בחודש הבא  ▪  בעקבות ההחלטה: עתירה להקמת ועדת חקירה ממלכתית
כנפי-שטייניץ. שינתה את עמדתה [צילום: נועם רבקין-פנטון, פלאש 90]
+נדחה טקס פרס ביטחון ישראל שהיה אמור להתקיים השבוע
14:02 16/06/24  |  מירב ארד
בשל האירועים האחרונים, בהתייעצות בין משרד הביטחון לבית הנשיא, הוחלט בשלב זה לדחות את טקס פרס ביטחון ישראל שהיה אמור להתקיים השבוע. מועד חדש יקבע בהמשך.

+הוארך מימון מלונות ודיור זמני למפוני העוטף עד 15 באוגוסט
13:38 16/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
הממשלה הסמיכה את ראש מנהלת תקומה להאריך את שהות מפוני עוטף עזה במלונות ובדיור הזמני על-פי שיקולים מקצועיים ועל-פי בחינת התנאים המאפשרים חזרה לבתיהם  ▪  מדובר בהחלטה הנוגעת לכ-30% מתושבי היישובים בעוטף עזה  ▪  אושרה הצעת מחליטים לרכישת 190 רכבי כיבוי אש לצפון הארץ
[צילום: דוד הואימוביץ/פלאש 90]
+מיארה מגבילה את הארכת שירות המילואים
12:48 16/06/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
קובעת: יש מניעה משפטית להאריך בחצי שנה את ההעלאה בשנה של גיל הפטור; ניתן להאריכו בשלושה חודשים בלבד, בתנאי שבחודש הקרוב ייעשו "צעדים מיידיים למיצוי פוטנציאל הגיוס" ולהפחתת הפגיעה בשוויון
חיילי מילואים. מכבידים את הנטל [צילום: אייל מרגולין, פלאש 90]
+חלל נוסף באסון הנמר"ה: סמל יקיר יעקב לוי מחפץ חיים
12:19 16/06/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הבוקר הותר לפרסום שמותיהם של החמישה חללים מאסון הנמר"ה ששירתו בגדוד ההנדסה 601  ▪  שניים נוספים נפלו בקרב ברצועה
סמל יקיר יעקב לוי ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
+כוחות מיוחדים פעלו במחנה הפליטים "פרעה" שבבקעה; שני מבוקשים נעצרו
11:43 16/06/24  |  מירב ארד
כוחות מיוחדים פעלו לפני זמן קצר במ"פ פרעה שבחטיבת הבקעה והעמקים לסיכול טרור. הכוחות עצרו שני מבוקשים. במהלך הפעילות התפתחו חילופי ירי, מחבל אחד נפצע.


+בן-גביר: ״הפוגה טקטית״ לצורך מעבר הומניטרי - מנוגד להחלטות הקבינט
09:54 16/06/24  |  מירב ארד
השר לביטחון פנים איתמר בן-גביר בביקרת על ההפוגה הטקטית: "מי שהחליט על ״הפוגה טקטית״ לצורך מעבר הומניטרי במיוחד בשעה שטובי חיילנו נופלים בקרב הוא אוויל וכסיל שאסור לו להמשיך להיות בתפקידו. לצערי מהלך זה לא הובא בפני הקבינט והוא מנוגד להחלטותיו. הגיע הזמן לצאת מהקונספציה ולהפסיק את הגישה המטורללת וההזויה שרק מביאה עלינו עוד הרוגים ונופלים."
+ליברמן בביקורת על פרטי מבצע חילוץ השבויים: התנהלות בלתי אחראית ובלתי ראויה
09:51 16/06/24  |  מירב ארד
יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן מותח ביקורת על הגילויים על מבצע חילוץ השבויים בנוסיראת: "מעטות המילים המסוגלות לתאר את הגאווה העצומה והשמחה שהעניקו לנו כוחותינו הגיבורים במבצע ההירואי לחילוץ החטופים. יחד עם זאת, הדיבורים והפטפטת הבלתי נגמרת בנושא היא התנהלות בלתי אחראית ובלתי ראויה, אשר מספקת מידע רגיש וחומר מודיעיני רב לכל אויבינו. מדובר בהפקרות ביטחונית שעליה אנו עלולים לשלם בדם חיילינו במבצעים הבאים".
+ביהמ"ש אישר את הארכת הפסקת שידורי אל-ג'זירה
08:28 16/06/24  |  איתמר לוין, יצחק דנון   |   לרשימה המלאה
השופט חגי ברנר: הערוץ ממשיך לפגוע בביטחון המדינה גם לאחר הצו הראשון; הוא נתפס בידי חמאס כזרוע ההסברה והמודיעין שלו; הוא ויתר על זכות השימוע
ניצול הכסות העיתונאית למעשי טרור [צילום: נאסר נאסר, AP]
+צה"ל מתברבר ברצועת עזה כי לא הייתה לו תוכנית, שתורגלה, לכבוש אותה
08:03 16/06/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק שני בדיון עומק של מומחים על השאלה מה היו הלקחים של שמונת חודשי המלחמה ברצועת עזה. לפי תת-אלוף בדימוס אמציה חן, "צה"ל מתברבר ברצועת עזה כי לא הייתה לו תוכנית, שתורגלה, לכבוש אותה
[צילום: דובר צה"ל]
+שני לוחמי מילואים נהרגו בתקרית בצפון רצועת עזה
05:43 16/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ההרוגים באסון ברפיח הם: סמ"ר עז ישעיה גרובר מטל מנשה, סמ"ר אור בלומוביץ מפרדס חנה-כרכור, סמ"ר סנטיסלב קוסטרב מאשדוד, סמל איתי עמר מכוכב יאיר-צור יגאל, סמל אליהו משה צימבליסט מבית שמש, סרן ווסים מחמוד מבית ג'אן  ▪  בצפון הרצועה נפלו סרן במילואים איתן קופולוביץ מירושלים, ורס"ב אלון וייס מפסגות
איתן קפולוביץ ז"ל ואלון וייס ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
איתי עמר ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן

מושגים
 ארמגדון 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
קפריסין רואה לעצמה תפקיד ייחודי במלחמה בעזה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, חגי ברנר, אישר (13.6.24) את סגירת שידורי אל-גז'ירה בישראל ל-45 יום נוספים. הצו הוצא בידי שר התקשורת, שלמה קרעי, באישור הקבינט המדיני-ביטחוני והחוק מחייב לקבל את אישורו של נשיא או סגן נשיא של בית משפט מחוזי.
חלק שני בדיון עומק של מומחים על השאלה מה היו הלקחים של שמונת חודשי המלחמה ברצועת עזה. לפי תת-אלוף בדימוס אמציה חן, "צה"ל מתברבר ברצועת עזה כי לא הייתה לו תוכנית, שתורגלה, לכבוש אותה. לתוכנית שלא תורגלה מראש אין ערך אסטרטגי. התמרון שבו נקטנו בשמונת החודשים, התקדמות לצפון הייתה בעצם הכלה, בדומה להכלה שבה נקטנו בשעתו בלבנון אחרי מלחמת לבנון הראשונה ובגללה גורשנו משם בשנת 2000 בביזיון וקלס.
16/06/2024  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
בשעות הבוקר (יום א', 16.6.24) הותרו לפרסום את שמותיהם של ההרוגים באסון הנגמ"ש ברפיח.
16/06/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
התחקיר הראשוני של אירוע פיצוץ הנגמ״ש ההנדסי ברפיח, שבו נפלו (שבת, 15.6.24) שמונה לוחמי צה״ל מעלה כי הנגמ״ש נפגע ממטען חבלה, במהלך נסיעה על ציר בשכונת תל א-סולטאן במערב רפיח. הנגמ״ש נפגע באופן קשה מאוד, הפיצוץ היה עוצמתי, ולכן אם אכן מדובר במטען - היה זה מטען רב עוצמה. עדיין לא ברור סוג המטען - מטען צד, מטען גחון או מטען הצמדה.
15/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב (מוצ"ש, 15.6.24) לאסון הנמר"ה ברפיח, שבו נפלו שמונה לוחמים, ואומר כי "כשהמחיר כל כך כבד, נזכור עבור מה אנחנו נלחמים - אנו נלחמים כדי להבטיח את קיומנו ועתידנו, אנו נלחמים כדי להשיב את כל חטופינו.
15/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
גיורא אינו איש של דברת אלא מעש, זה כוחו    אזרחי ישראל מכירים את "אקרשטיין" של המרצפות    אבל הארכיאולוגים בעוד 500 או 1,000 שנים ימצאו את "אקרשטיין" בחפירות המאכלסות את שרידי חומות ...
אברהם שרון
אברהם שרון
שעון חול לא מתקתק, הוא מתרוקן, וכול גרגר שנופל בו, מחלקו העליון לחלקו התחתון, הוא רעש רקע שכנראה לא מחריד את ראש הממשלה משלוות חוסר האנושיות שלו    ועוד ועוד, ושוב ושוב, עוד חייל נו...
אלי אלון
אלי אלון
איש ידיעת הארץ, מורה דרך וחוקר תולדות ארץ ישראל והפלמ"ח    ידען ענק, עם זיכרון אולטרה פנומנאלי, מומחה בידיעת הארץ ומאסטר בתולדות הפלמ"ח
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il