|   15:07:40
  אורי מילשטיין  
חוקר מערכות צה"ל
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
צנתור לב בבית חולים - מה צריך לדעת
קבוצת ירדן
כיצד להיות מוכנים לוועדה רפואית של ביטוח לאומי?
פעילי חיזבאללה [צילום: חסן עמר, AP]
ד"ר אורי מילשטיין:

"ישראל הגיעה לשפל המדרגה - אפשר שהחיזבאללה מרתיע אותה?"

שיחת עומק בין שניאור ובר מערוץ "כור ההיתוך" ואתר "מידה", לביני, שבה ובר מראיין אותי על מאפייניה של מערכת הביטחון של ישראל, ועל השאלה מדוע מקבלי ההחלטות הביטחוניים של ישראל מניחים לחיזבאללה לרוקן את צפון הארץ ולהורסה
29/05/2024  |   אורי מילשטיין   |   פודקאסטים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

שיחת עומק בין שניאור ובר מערוץ "כור ההיתוך" ואתר "מידה", לביני, שבה ובר מראיין אותי על מאפייניה של מערכת הביטחון של ישראל, ועל השאלה מדוע מקבלי ההחלטות הביטחוניים של ישראל מניחים לחיזבאללה לרוקן את צפון הארץ ולהורסה. תשובתי: "ישראל הגיעה לשפל המדרגה - אפשר שהחיזבאללה מרתיע אותה? אך מצד שני אפשר שיש לנו אמצעי, פולס גרעיני, שיכול לנטרל את החיזבאללה ואף את אירן בקלות".

שיחות עם אורי מילשטיין - [קישור]

שיחות עם אל"ם בדימוס ד"ר חנן שי - [קישור]

שיחות על דוד בן-גוריון - [קישור]

שיחות עם אל"ם ד"ר רונן איציק - [קישור]

שיחות על מלחמת "חַרְבות ברזל" - [קישור]

שיחות עם תת-אלוף בדימוס אמציה חן - [קישור]

שיחות עם פרופ' אבי דיסקין - [קישור]

שיחות על מלחמת לבנון השנייה - [קישור]

שיחות על רצועת עזה - [קישור]

שיחות על צה"ל בדרום לבנון - [קישור]

שיחות על השריון בצה"ל - [קישור]

שיחות על חיזבאללה - [קישור]

על הוויית הצבא והמלחמה אפשר לקרוא בספרִי "תורת הביטחון הכללית - עקרון השׂרידות" העוסק באבני היסוד של הוויית הצבא והמלחמה. בלא להבין את אבני היסוד, לא ניתן לשפר את מבנהו של צה"ל ואת תִפקודו. את התֵאור והניתוח המעודכנים ביותר של חזית הדרום במלחמת יום הכיפורים אפשר לקרוא בספר המחקרים של "הפורום לאִזרוח תחקירי קרבות והפקת לקחים" - "ניצחון בסבירות נמוכה". כל מי שמעוניין לרכוש ספרים אלה, יפנה להוצאת "שׂרידוּת", המתמחה בחשׂיפת מחדלים וליקויים שהממסד מתאמץ להסתיר: survival1940@gmail.com

לקטלוג הספרים

אנא עִזרו לי לקיים את הערוץ הזה החושׂף בפניכם את האמת, ולהשלים את המפעל המונומנטלי של שלושים הכרכים "בשׂדות הקרב של מלחמת העצמאות". כל עזרה, גם הקטנה ביותר, תתקבל בברכה והעיקר שאנחנו, בנֵינו, נכדינו וצאצאינו נדע את האמת שהוסתרה בגלל מחדלי המלחמה: איך קמה מדינת ישראל ואיך היא ניצחה במלחמת העצמאות.

תאריך:  29/05/2024   |   עודכן:  29/05/2024
אורי מילשטיין
+שני פצועים אנוש בפיגוע דריסה ליד איתמר
21:40 29/05/24  |  עידן יוסף
פיגוע דריסה סמוך לאיתמר. בפיגוע יש שני צעירים פצועים באורח אנוש. המחבל נמלט, צה"ל מנהל אחריו מצוד - שהסתיים בכך שהמחבל הסגיר את עצמו.
+גלנט הציג תמונות של מפקדי חיזבאללה בכירים שחיסל צה"ל
21:35 29/05/24  |  עידן יוסף
שר הביטחון יואב גלנט הציג בסיור בפיקוד הצפון את מפקדי חיזבאללה שצה"ל חיסל, שדגתם מקבילה לדרגת מח"ט: "נסראללה גורר את לבנון למציאות קשה, מי שישלם את המחיר יהיו תושבי לבנון וכוחות חיזבאללה. 320 מחבלים נהרגו בהם מחבלים בכירים - אם תמשיכו אנחנו נגביר".
דרגה המקבילה למםקדי חטיבות
+חמאס פרץ לסניפי בנק בעזה ושדד מאות מיליוני שקלים
19:57 29/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מסמך פנימי של חמאס חשף תוכנית לבצע שוּדים בכספות בנקים בעזה  ▪  חודש לאחר מכן נגנבו מאות מיליוני שקלים מסניפי בנקים ברצועה כי לממן את פעילות הטרור  ▪  מחבלים של הארגון פרצו לסניפים של בנק פלשתין בעזה, וגנבו ממנו יותר מ-400 מיליון שקלים
מסמך שוד הבנקים של חמאס
+צה״ל מכריז: כוחותינו בשליטה מבצעית מלאה בציר פילדלפי
19:07 29/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
נמצאו 20 מנהרות חוצות למצרים  ▪  82 פירים נוספים נמצאו סמוך לציר פלדלפי והצבא נערך להשמדתם  ▪  עוד איתרו הכוחות עשרות רקטות לאורך ציר פילדלפי שמוכנות לשיגור, וההערכה היא שבשל הסמיכות לגבול העריך חמאס שצה"ל לא יתקוף אותן
תקיפה בציר פילדלפי [צילום ארכיון: אחמד חאטיב/פלאש 90]
+איזנקוט נגד נתניהו: "יקח 5-3 שנים לייצב את המצב ברצועה"
17:46 29/05/24  |  עידן יוסף
חבר קבינט המלחמה השר גדי איזנקוט נגד נתניהו: "מי שאומר שנפרק כמה גדודים ברפיח ואז נחזיר את החטופים זורע אשליית שווא - זה אירוע הרבה יותר מורכב. האמת היא שיקח 3 עד 5 שנים לייצוב משמעותי, ואז עוד שנים ארוכות לביסוס שלטון אחר. ניצחון מוחלט זה סלוגן. נתניהו נכשל בביטחון ובכלכלה״.

עוד אמר איזנקוט: השפעתנו בקבינט הצטמצמה, צריך ללכת לבחירות מוקדם ככל האפשר".

מן הליכוד נמסר בתגובה: "איזנקוט וגנץ מחפשים תירוצים לסיים את המלחמה ללא השגת מטרותיה, ולפרוש מהממשלה בעיצומה של המלחמה. במקום לעסוק בחתירה לניצחון, הם עוסקים בפוליטיקה קטנה".
+בטרומית: עונשי מינימום למתעללים בקטינים או בחסרי ישע
17:16 29/05/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק העונשין (תיקון - עונש מינימום למתעלל בקטין או חסר ישע), התשפ"ד-2023 של חבר הכנסת אופיר כץ. 27 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת החוקה.

בחוק העונשין נקבעו עונשי מינימום בגין פגיעה בקטינים ובחסרי ישע בידי האחראים עליהם במסגרת חינוכית או טיפולית, כהוראת שעה. כך, נקבע שככלל, על בית המשפט להטיל עליהם עונש מאסר בפועל, בגין עבירת חבלה של ממש או חבלה חמורה, ועונש מינימום של חמישית מהעונש המרבי בגין עבירה של התעללות. הוראת השעה פוקעת ביולי הקרוב, וכעת מוצע לעגנה כהוראת קבע.

כץ: "מרגע שהעברנו את הצעת החוק בית המשפט החמיר בענישה בצורה דרמטית. נעשה שינוי אמיתי. אין יותר עבודות שירות, קנסות או מאסר על תנאי - המתעללות הולכות לכלא".
+חשד לפיגוע ירי נוסף על יישוב באזור קו התפר
16:53 29/05/24  |  עידן יוסף
חשד לפיגוע ירי נוסף על יישוב באזור קו התפר: קליע ירי אותר בחצר בית ביישוב גן נר שבגלבוע (גלי צה"ל).
+ברזיל קראה לשגרירהּ בישראל לשוב לארצו
16:51 29/05/24  |  עידן יוסף
דיווח ברשת CNN הברזילאית: נשיא ברזיל לולה החזיר את השגריר מישראל.
+הסתיימה פגישת העידכון הביטחוני של נתניהו ולפיד
15:52 29/05/24  |  מירב ארד
הסתיימה פגישת העידכון הביטחוני של ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש האופוזיציה יאיר לפיד. הפגישה ארכה 40 דקות והתקיימה בנוכחות המזכיר הצבאי של נתניהו (ללא נושאים פוליטיים).

+ראש האופוזיציה לפיד וראש הממשלה נתניהו יפגשו לעדכון ביטחוני
13:36 29/05/24  |  מירב ארד
ראש האופוזיציה יאיר לפיד וראש הממשלה נתניהו יפגשו היום (יום ד') לעדכון ביטחוני.

+תיעוד: מחבל חמוש בטיל RPG זוהה על-ידי תצפיות - וחוסל בג'אבליה
13:26 29/05/24  |  מירב ארד
צוות הקרב המשוריין של חטיבה 7 המורכב מגדודי שריון, הנדסה וגדודי חי"ר של צנחנים וגבעתי נלחמים בלב ג׳באליא, באזור צפוף וממוכלד, מחסלים מחבלים ופושטים על תשתיות טרור במרחב.

הכוחות ומכלול האש של חטיבה 7 עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם לוחמי יחידת 636 שמזהים מחבלים חמושים בקרבת הכוחות, ומכוונים אש לחיסולם. באחת התקיפות, חוסל מחבל חמוש בטיל RPG שזוהה על-ידי צוות של 636. מחבל נוסף שהיה במרחב, ניסה לפגע בכוחות, ומיד חוסל גם כן.

+הנגבי: "הלחימה בעזה - לפחות עוד 7 חודשים"
13:11 29/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ציין: "בתוך עזה, צה"ל שולט כעת בכ-75% מציר פילדלפי, ואני מאמין שבקרוב תושג שליטה מלאה"  ▪  הוסיף: "חייבים לסגור את הגבול בין מצרים לעזה. איש לא יתנדב לשמור עלינו ונצטרך לשמור אנחנו"
ראש המל"ל צחי הנגבי [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+השר טרופר: מוכן למחיר של הפסקה זמנית בלחימה
12:20 29/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
על קבלת ההחלטות בקבינט אמר: בעת האחרונה, "שיקולים פוליטיים מתערבבים בתוך השיקולים הלאומיים"  ▪  הביע התנגדות להקמת מדינה פלשתינית: "זה מסכן אותנו. מבחינתי זה לא על הפרק"
[צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]
+הותר לפרסום: 3 לוחמים נהרגו מפיצוץ מטען ברפיח
11:44 29/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
סמ"ר אמיר גלילוב, סמ"ר אורי בר אור וסמ"ר עידו אפל, לוחמי גדוד 50 של חטיבת הנח"ל, נהרגו כתוצאה מפיצוץ מטען רב-עוצמה  ▪  קצין ושני לוחמים נוספים מגדוד 50 נפצעו באורח קשה, שני לוחמים נוספים נפצעו באורח בינוני
מימין: סמ"ר עידו אפל, סמ"ר אמיר גלילוב, סמ"ר אורי בר אור [צילום: דובר צה"ל]
+סיכומי ביניים, קצרצרים
10:59 29/05/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
יאיר גולן נבחר ברוב מכריע  ▪  כבר מזמן מפלגה זו לא קיבלה החלטה כה נבונה  ▪  קצין מעולה ומשכיל
גולן. ראוי [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+בפעם השנייה בתוך יומיים: ירי מאסיבי לעבר היישוב בת חפר
09:46 29/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כוחות ביטחון סורקים את האזור  ▪  אין נפגעים  ▪  מחבלי חמאס תיעדו את עצמם בסרטון כשהם יורים מאזור טולכרם  ▪  ח"כ סער: "תתעוררו כבר על החיים שלכם ב״קבינט המלחמה״ הכושל"
בת חפר. על הכוונת של חמאס [צילום: שחר יערי/פלאש 90]
+שוקת שבורה בצפון: החקלאים דורשים פיצוי על הנזקים
09:36 29/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נשיא ארגון המגזר העסקי: הנזקים לחקלאים נאמדים בקרוב למיליארד שקל כתוצאה מ-70 אלף דונם מטעים שלא מעובדים או מעובדים חלקית  ▪  רשות המיסים: שילמנו מקדמות של כחצי מיליארד  ▪  שוסטר: "במקרה הטוב אנחנו בפני משבר של 6-5 שנים"
הפגנת חקלאים ליד קיבוץ מבוא חמה [צילום: מיכאל גלעדי/פלאש 90]
+תנועת אחריי! זכתה בפרס על תרומה לחברה הישראלית
09:31 29/05/24  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
זכתה בפרס אחדות ירושלים על תרומה לחברה הישראלית במלחמת חרבות ברזל ועל הקמת מיזם 8.10 לבני ובנות נוער מפונים  ▪  המטרה - לתת מענה חינוכי רציף ומתמשך לאלפי בני הנוער שמצאו את עצמם עקורים מבתיהם ומפוזרים ברחבי הארץ בעקבות האירועים הקשים שחוו
מענה חינוכי רציף [צילום: תנועת אחריי]
+הנשיא הרצוג: מטולה תשוב לפרוח ולהיבנות יחד עם כל יישובי הצפון
08:39 29/05/24  |  מירב ארד
הנשיא הרצוטג על ביקורו בעיר מטולה: "באתי אמש לביקור במטולה כדי לחזק את ראש המועצה דוד אזולאי וכיתת הכוננות של היישוב. היה לי חשוב להעביר משם מסר מחזק ותומך לאלה שמגנים על הריבונות שלנו עד קו הגבול ושומרים על יישוב היסטורי שמתקרב לשנתו ה-130 ונמצא בתקופה הקשה ביותר בתולדותיו, ולומר לתושבות ותושבי מטולה המפוזרים בכל הארץ - מטולה עוד תשוב לפרוח ולהיבנות יחד עם כל יישובי הצפון."
+צה"ל יירט מעל המרחב הימי באזור ראש הנקרה מטרה אווירית חשודה
08:24 29/05/24  |  מירב ארד
לוחמי ההגנה האווירית יירטו (יום ד') מטרה אווירית חשודה מעל המרחב הימי באיזור ראש הנקרה, לא הופעלה התרעה על פי מדיניות. במהלך הלילה מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מבנה צבאי בו שהו מחבלים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב א- נקורה, לצד תשתיות טרור של הארגון במרחבים רמיה וא-טירי שבדרום לבנון. כוחות צה"ל תקפו באמצעות ארטילריה את מקורות הירי מהם זוהו השיגורים אל עבר מרחב שתולה אמש
+כשמנחם מנדל פגש את לירי
08:23 29/05/24  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
הצעתי לחבק מטאפורית את אחת מהתצפיתניות, החיות המופיעות בסרט או אחת מהתצפיתניות שנרצחו בטבח שבת שמחת תורה  ▪  כמו הסרט המצונזר, זה מותיר את הזיכרון חי, ממשי, זיכרון של נגיעה, עם שם ומבט, עם חיים
לאמץ את החטופות והחטופים [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"ישראל הגיעה לשפל המדרגה - אפשר שהחיזבאללה מרתיע אותה?"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
תמונות התצפיתניות בסרט החטיפה המצונזר היכו בעוצמה רבה בבטנו של העולם ששכח את טבח שבת שמחת תורה ובבטננו, אנו במדינת ישראל אשר אירועים מורכבים אחרים דחקו את המאבק לשחרור החטופות והחטופים למקומות האחרונים.
המזח הימי הצף שהקים פיקוד המרכז של צבא ארה"ב והחל לפעול לראשונה לפני שבועיים במטרה להגביר את הסיוע ההומניטרי לעזה, מושבת מזה שבוע אחרי שחלקים ממנו התפרקו ונסחפו מול חופי עזה עקב רוחות חזקות וגובה גלים יחסית גבוה.
28/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי הציג (28.5.24) את הממצאים הראשונים של חקירת התקרית שבה נספו שלשום עשרות פלשתינים בשרפה שהתלקחה בתל א-סולטן ליד רפיח, בעקבות חיסול אווירי של שני בכירי חמאס.
28/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הגרדיאן הבריטי מדווח כי ישראל ריגלה בעשור האחרון אחר ראשי בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, והפעילה עליהם לחץ כדי לבטל חקירות נגדה. בתחקיר שפרסם העיתון, נאמר כי המודיעין הישראלי הניח ידו על התכתבויות בין פקידים רבים של בית הדין, בהם התובע הראשי כרים חאן, וקודמתו בתפקיד, פטו בן סודא.
אות חיים, במסגרת טרור פסיכולוגי: הג'יהאד האיסלאמי פרסם סרטון שבו נראה החטוף אלכסנדר סשה טרופנוב. בטקסט שהכתיבו לו שוביו לומר, הוא פונה למפגינים בישראל ומודיע להם שבימים הקרובים ישמעו מה אירע לו ולשאר ה"עצירים", ומבקש מהם להאזר בסבלנות.
28/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
צבי גיל
צבי גיל
בנסיבות הקיימות אם "ביום שאחרי" תעלה על סדר היום הלאומי השאלה הפלשתינית - זאת תהיה לפחות ההתחלה
אלי אלון
אלי אלון
לוד הייתה הצומת החשוב ביותר בארץ ישראל בתקופת המנדט בו נפגשו קווי הרכבת - יפו ירושלים שחצו את הארץ לרוחב וקווי הרכבת חיפה - קנטרה שחצו את הארץ לאורך וקישרו אותה למצרים
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
ישראל נמצאת בשפל, בבידוד, אבל ביכולתה להיחלץ מבור התחתיות אם, כדברי גנדי על מלחמת תש"ח, לא נתייאש, נתחזק ברוחנו, נהיה מאוחדים וחדורי אמונה בצדקתנו. אם אין אני לי - מי לי?
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il