|   15:07:40
  אורי מילשטיין  
חוקר מערכות צה"ל
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מחלות חורף: כיצד להתגונן ולהישאר בריאים בעונה הקרה
כתיבת המומחים
חשיבות התמיכה הרגשית במרפאות שיניים
[צילום: חליל חמרה/AP]

מי אשם בניצחון החמאס ומדוע?!

שיחת עומק בין יוצר התוכן משה פברינקט לביני על הנושא: ידו של מי על העליונה במלחמה המתנהלת בין צה"ל לחמאס מאז 7 באוקטובר 2023 ועד מועד השיחה ב-8 ביוני 2024
25/06/2024  |   אורי מילשטיין   |   פודקאסטים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

שיחת עומק בין יוצר התוכן משה פברינקט לביני על הנושא: ידו של מי על העליונה במלחמה המתנהלת בין צה"ל לחמאס מאז 7 באוקטובר 2023 ועד מועד השיחה בינינו ב-8 ביוני 2024. אני טענתי שהחמאס השיג את כל מטרותיו: לזעזע, להחליש ולהשפיל את החברה הישראלית, ולפגוע במעמדה של מדינת ישראל בעולם. הצלחתו של החמאס נבעה מחוסר מקצועיות הדרג הבכיר של צה"ל, ומאי-הבנת מנהיגי ישראל את הוויית הצבא והמלחמה. אשמים כל ראשי הממשלות, שרי הביטחון והרמטכ"לים של ישראל מאז הקמתה בה' באייר תש"ח - 1948.

שיחות על פילוסופיה ביטחונית - [קישור]

שיחות על בנימין נתניהו - [קישור]

שיחות על תרבות השקר - [קישור]-

שיחות על המטכ"ל של צה"ל - [קישור]

שיחות על מלחמת "חַרְבות ברזל" - [קישור]

שיחות עם תת-אלוף בדימוס אמציה חן - [קישור]

שיחות על רצועת עזה - [קישור]

שיחות על צה"ל בדרום לבנון - [קישור]

שיחות על חיזבאללה - [קישור]

על הוויית הצבא והמלחמה אפשר לקרוא בספרִי "תורת הביטחון הכללית - עקרון השׂרידות" העוסק באבני היסוד של הוויית הצבא והמלחמה. בלא להבין את אבני היסוד, לא ניתן לשפר את מבנהו של צה"ל ואת תִפקודו. את התֵאור והניתוח המעודכנים ביותר של חזית הדרום במלחמת יום הכיפורים אפשר לקרוא בספר המחקרים של "הפורום לאִזרוח תחקירי קרבות והפקת לקחים" - "ניצחון בסבירות נמוכה". כל מי שמעוניין לרכוש ספרים אלה, יפנה להוצאת "שׂרידוּת", המתמחה בחשׂיפת מחדלים וליקויים שהממסד מתאמץ להסתיר: survival1940@gmail.com

לקטלוג הספרים

אנא עִזרו לי לקיים את הערוץ הזה החושׂף בפניכם את האמת, ולהשלים את המפעל המונומנטלי של שלושים הכרכים "בשׂדות הקרב של מלחמת העצמאות". כל עזרה, גם הקטנה ביותר, תתקבל בברכה והעיקר שאנחנו, בנֵינו, נכדינו וצאצאינו נדע את האמת שהוסתרה בגלל מחדלי המלחמה: איך קמה מדינת ישראל ואיך היא ניצחה במלחמת העצמאות.

תאריך:  25/06/2024   |   עודכן:  25/06/2024
אורי מילשטיין
+הממשל האמריקני נכנע לטרור
21:27 25/06/24  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
הממשל האמריקני מבטיח לצחי הנגבי שלא ימנע תחמושת אם מדינת ישראל תזדקק לה למלחמה בצפון  ▪  הממשל האמריקני מאלץ אותנו להמתין עד אשר החיזבאללה יפתיע אותנו ומונע מאתנו יציאה למתקפת פתע מקיפה ועוצמתית
ביידן. נכנע לטרור [צילום: פטריקנסי/AP סנ]
+שגריר ארה"ב לשעבר: טראמפ היה מאיים על אירן שתהפוך לפושטת רגל
18:01 25/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
דיויד פרידמן, שהיה שגריר ארה"ב בישראל בתקופת ממשל טראמפ, טוען כי הנשיא לשעבר המתמודד על הנשיאות בנובמבר ישלח חימושים לישראל ללא הגבלה אם תפרוץ מלחמה עם חיזבאללה
פרידמן. "הבדל בסיסי" [צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90]
+רה"מ נתניהו הגיע לניחום אבלים אצל משפחתו של הלוחם סעדיה יעקב דרעי ז"ל
16:01 25/06/24  |  מירב ארד
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לניחום אבלים אצל משפחתו של הלוחם סעדיה יעקב דרעי הי"ד ביישוב עלי שבבנימין. ראש מועצת בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ ויו"ר הישוב אבידן בית יעקב, ששכל את בנו סרן רועי בית יעקב שנפל לפני כחודש התלוו לראש הממשלה.

ישראל גנץ אמר לראש הממשלה: "כולנו מאחוריכם כדי שתובילו לנצחון. אל תעצרו רגע לפני השמדת חמאס. יש לנו כאן אלפי משפחות שנושאות בנטל המילואים וכל הכרוך במלחמה, והם מבקשות שתמשיכו בכל הכוח להפעיל את הצבא בצורה הכי חזקה. אנחנו חייבים את זה לאימהות, לנשים וגם לנופלים ובעיקר לעתיד העם הזה. יש לכם את הגיבוי לזה".

+לוחמי-האש פועלים בשריפה בשטח פתוח כתוצאה מהיירוטים בשמי הגליל
15:39 25/06/24  |  מירב ארד
5 צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן בפיקודו של רב-רשף שמעון אוחיון, בסיוע כיתות הכוננות ורשות הטבע והגנים פועלים בשריפה בשטח פתוח כתוצאה מיירוטים שנשמעו בשעה האחרונה במרחב דישון. הצוותים בפעולות למניעת התפשטות האש ליישובים ומטעים בחסות הרוחות החזקות באזור.
+מוסא אבו-מרזוק מבקר שוב במוסקבה
15:37 25/06/24  |  יאיר נבות   |   לרשימה המלאה
סגן יו"ר הלשכה המדינית של "חמאס" הבטיח שעמדת חמאס בנוגע להפסקת אש "תואמת את העקרונות שעליהם מבוססת ההחלטה האחרונה של מועצת הביטחון של האו"ם"
מוסא אבו-מרזוק [צילום: חליל חמארה/AP]
+מועצת פרדס חנה-כרכור תשבות בחמישי: "כאות הזדהות עם החטופים"
15:17 25/06/24  |  מירב ארד
מועצת פרדס חנה-כרכור מצטרפת לרמת השרון: ראש המועצה יוני חכימי, הודיע שמחר לא תתקיים קבלת קהל מהשעה 08:00 עד 10:00, כאות הזדהות עם 120 החטופים שנמצאים בשבי חמאס למעלה מ-8 חודשים. בהודעה לתושבים מסר חכימי: "כיישוב שנושא בנטל הלאומי מתחילת מלחמת חרבות ברזל ו-7 באוקטובר, ומתוך תחושת אחריות וסולידריות, החלטנו חברי ההנהלה ואנוכי להשבית את הפעילות של המועצה לשעתיים כאות הזדהות עם החטופים".
+ח״כ גדעון סער נועד עם שגריר ארה״ב בישראל
14:20 25/06/24  |  מירב ארד
יו"ר הימין הממלכתי ח״כ גדעון סער, נועד לפני שעה קלה עם שגריר ארה״ב בישראל, ג'ק לו. בפגישתם דנו השניים על ההתפתחויות במלחמה בעזה ובנושא המדיני.

סער הדגיש בפני השגריר את עמדתו, כי נדרש לחץ על חמאס בממדים שונים על-מנת להביאו להסכמה למתווה לשחרור חטופים. כמו-כן עמד סער על עמדתו כי מיטוט שלטון החמאס ברצועה חיוני וכי אין לוותר על יעד זה.

כמו-כן, סער חזר על התנגדותו להקמת מדינה פלשתינית. ״מדינה פלשתינית, אם תוקם חלילה, תהפוך מהר מאוד למדינת חמאס שתהיה סכנה חמורה לביטחון ישראל וגורם קבוע לחוסר יציבות באזור״, הוסיף.

+יונה עם עלה של זית
13:42 25/06/24  |  יוסף אליעז   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון יואב גלאנט איים כי יחזיר את לבנון לתקופת האבן, אלא שבינתיים חיזבאללה כותש את בתינו במטולה, בקריית שמונה ובכל הישובים הסמוכים והופך את בתינו למצבורי אבנים
אין תוכניות לכבוש את לבנון [צילום: איל מרגולין/פלאש 90]
+צה"ל תקף מבנה באוניברסיטה האיסלאמית בו שהו מחבלי חמאס
12:37 25/06/24  |  מירב ארד
אמש (ב׳) מטוס קרב של חיל-האוויר, בהכוונת כוחות אוגדה 99 תקף מבנה של האוניברסיטה האיסלאמית שבמרחב שכונת צברא. מהמבנה שהותקף פעלו מחבלים אשר השתמשו במבנה לירי נ״ט, תצפיות, הכוונה והוצאה לפועל של מתווי טרור נגד כוחותינו.
טרם התקיפה ננקטו צעדים רבים על-מנת לצמצם את הסיכוי לפגיעה בבלתי מעורבים, ביניהם בוצעו בדיקות חוזי מהאוויר.

כוחות אוגדה 162 ממשיכים בפעילות במרחב רפיח, ביממה האחרונה הכוחות חיסלו מספר מחבלים חמושים, כלי טיס של חיל-האוויר השמיד מספר תשתיות טרור שהכילו תוואי תת-קרקע שהכוחות איתרו זמן קצר לפני כן.

מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו מבנים צבאיים בסמוך לנקודה ממנה בוצעו השיגורים למרחב העוטף אמש. כמו-כן כלי טיס של חיל-האוויר תקפו מספר תשתיות טרור, מחסני אמל"ח ומחבלים במרכז הרצועה.

+מפקד חיל האוויר קיים שיח משותף עם מפקדי החטיבות הגזרתיות בפיקוד הצפון
12:26 25/06/24  |  מירב ארד
מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר ומפקדים בכירים נוספים מחיל האוויר קיימו השבוע (יום א׳) שיח משותף עם מפקדי החטיבות הגזרתיות בפיקוד הצפון. לאחר מכן הובילו הערכת מצב משותפת עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין. במסגרת הדיון עסקו בהסתכלות על המשך ההגנה על יישובי הצפון וכן המשך תהליך העלאת המוכנות להתקפה בלבנון ושיתוף הפעולה
+החלטות נכונות
11:45 25/06/24  |  עומר מואב   |   לרשימה המלאה
ההיסטוריה נכתבת על-ידי המנצחים, ובהחלט ייתכן שנתניהו ינצח אותנו והוא יהיה זה שיכתוב את ספר ההיסטוריה על חיסול מדינת ישראל
נתניהו. ינצח אותנו [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+אני דואג לגורלו של ביתנו הלאומי
11:28 25/06/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
למרות האמירות היהירות שאנחנו נבעיר את לבנון נחסל את החיזבאללה והחמאס, אני חושש שלצה"ל אין תשובות הולמות למה שמכינות לנו אירן ובנות בריתה
הארץ נשרפת [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+עזבו את הכבישים
11:16 25/06/24  |  אברהם שרון   |   לרשימה המלאה
הלב יוצא אליכם, ובכל זאת - אם חשוב לכם לגייס את הקשב, הרצון, האמפתיה וגם את נכונותו של הציבור להיאבק אתכם, אל תעשו זאת באמצעות חסימת נתיבי תחבורה, ציבורית ופרטית  ▪  הבומרנג הזה חוזר אליכם, הוא מערער בעיני חלק בלתי מבוטל מהציבור את בסיס הלגיטימציה למאבקכם
חוזר כמו בומרנג [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+דיפלומטים במערב ללבנון: ישראל רצינית כשאומרת שתפעל
08:32 25/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
גורמים מדיניים אירופיים פנו אל ממשלת לבנון וקראו לה לרסן את חיזבאללה  ▪  שר החוץ האמריקני: להימנע מהסלמה נוספת של הסכסוך ולהגיע לפתרון דיפלומטי  ▪  שרת החוץ הגרמנית: לישראל הזכות להגן על עצמה מהמתקפות של חיזבאללה
"שום מדינה בעולם לא צריכה לקבל את זה" [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+תא"ל דניאל הגרי והפוליטיקה
03:44 25/06/24  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
כמה מדוברי צה"ל בעבר עברו לפוליטיקה לאחר תום מועד שירותם כמו חיים הרצוג, יואל בן פורת (אותו זכיתי להכיר אישית), נחמן שי, מירי רגב  ▪  גם דובר צה"ל דהיום מתאים ככפפה ליד לפוליטיקה אך יש הבדל אחד בין דניאל הגרי ובין קודמיו, לטעמי הוא עוסק בפוליטיקה טרם פשט מדיו
הגרי. מוכשר [צילום: אורן בן חקון/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
מי אשם בניצחון החמאס ומדוע?!
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
הירונימוס
25/06/24 12:56
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
בואו נביט קצת על תעודת הזהות של תא"ל דניאל הגרי, דובר צה"ל (על-פי ויקיפדיה). הוא גדל ולמד בתל אביב, היה חבר בתנועת הנוער השומר הצעיר, את מרבית שירותו הצבאי הוא עשה בשייטת 13 ולימים היה מפקד השייטת. הוא היה גם ראש מספן ים, עוזר הרמטכ"ל גדי איזנקוט וראש לשכת הרמטכ"ל בני גנץ.
רב סמל מתקדם מחמד אלאטרש, גשש בחטיבה הצפונית שנלחם בקרבות הבלימה בעוטף ב-7 באוקטובר, נפל בקרבות בשבת השחורה - וגופתו נחטפה לרצועת עזה. בן 39 היה בנופלו.
24/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
לבקשת משפחות גולדברג-פולין, לוי, אוהל וכהן שיקיריהן נחטפו מ"מיגונית המוות" לאחר שנמלטו מפסטיבל ה"נובה" ברעים ועדיין נמצאים בשבי חמאס, מטה משפחות החטופים פרסם (24.6.24) את סרטון החטיפה של הרש, אור, אלון ואליה כפי שתועד ממצלמות מחבלי חמאס ב-7.10.
24/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
מנהל מחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי לגליל, ד"ר אייל סלע, מצא פתרון יצירתי ויעיל לפצועים, ובהם פצועי מלחמה, המגיעים לביה"ח עם רסיסים באזור הראש-צוואר: גלאי מתכות, שרכש באתר "עלי אקספרס", המאתר אותם ביתר קלות וחוסך זמן רב וסיבוכים.
24/06/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
נציבות תלונות הציבור, הפועלת במשרד מבקר המדינה, קיבלה בחודשים אוקטובר-דצמבר אשתקד 1,627 תלונות בנוגע למלחמת חרבות ברזל. 55% מאלו שבסמכות הנציבות באו על תיקונן - מוסר (24.6.24) המבקר מתניהו אנגלמן בדוח השנתי של הנציבות.
24/06/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
נתניהו משקר כאילו יש איום לרצוח אותו    אין, לא יותר מאשר בכל ימות השנה    אבל מקופת המדינה הוא חומס מיליונים להגן ברמת צורך מופרזת על חייו ועל בני משפחתו
אברהם שרון
אברהם שרון
שעון חול לא מתקתק, הוא מתרוקן, וכול גרגר שנופל בו, מחלקו העליון לחלקו התחתון, הוא רעש רקע שכנראה לא מחריד את ראש הממשלה משלוות חוסר האנושיות שלו    ועוד ועוד, ושוב ושוב, עוד חייל נו...
אלי אלון
אלי אלון
איש ידיעת הארץ, מורה דרך וחוקר תולדות ארץ ישראל והפלמ"ח    ידען ענק, עם זיכרון אולטרה פנומנאלי, מומחה בידיעת הארץ ומאסטר בתולדות הפלמ"ח
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il