יום ראשון 23 פברואר 2020  09:59
ערפאת התגלח ונכנס לחליפה

"האין פרטנר" יאסר ערפאת, הרוויח "ביושר" את תוארו ואת ההסכמה, כמעט מקיר לקיר, ש"אין עם מי לדבר". אפילו למדקלמי המנטרה כי "שלום עושים עם אויבים", גם להם נפל בסופו של דבר האסימון וזאת לאחר 4 שנות אינתיפאדה, שמחירה יותר מ-1,000 נרצחים חפים מפשע. אפילו "השפויים", רודפי השלום הבלתי נלאים, נשמו לרווחה לאחר שהוא השיב את נשמתו הרצחנית לבוראו.

רבים בתוכנו שעשעו את עצמם בתקווה שהנה נשמעים סוף סוף פעמי משיח. מחמוד עבאס (אבו מאזן) היו"ר החדש של הרשות הפלשתינית, מגולח למשעי, חנוט בחליפה מחויטת וענוב בעניבה תואמת, הלם היטב לציפיות המפליגות. עם איש כמוהו ניתן לעשות סוף סוף עסקים. כך חשבו רוב שרי ממשלת ישראל, אליהם הצטרף הנשיא בוש, שלא לדבר על מנהיגי אירופה שוחרת השלום, המוכנה תמיד שאנחנו נשלם את מלוא המחיר תמורתו.

בתוך זמן קצר התברר כי אבו מאזן אינו מוכן בשום מקרה לפרק את ארגוני הטרור מנשקם. ההסתה הפלשתינית ממשיכה במלוא עוזה, והתביעה לשחרור רוצחים עם דם על הידיים חזקה מתמיד.

אם נשאר עוד אפס קצהו של ספק בליבו של איש מאיתנו - הנה התפרסמה באתר Nfc הידיעה מאת עומר כרמון, כי אבו-מאזן אמר לראש ממשלת לבנון, נג'יב מיקאתי, כי הוא מתנגד ליישום החלטת מועצת הביטחון 1556, הקוראת לפרק את המליציות החמושות מנישקן ובראשן החיזבאללה.

הנה יצא המרצע מן השק - ד"ר ערפאת ומיסטר אבו-מאזן חד-הם. אבו מאזן, כמו מורו יאסר ערפאת, ממשיך לתמוך בארגוני הטרור הרצחניים ולא חולם לפרק אותם מנשקם.

נהפוך הוא, יו"ר הרשות לא מסתפק בהתנגדותו להחלטת מועצת הביטחון, אלא הבטיח לראש ממשלת לבנון כי יסייע לסיכול ההחלטה בכל פורום בינלאומי אפשרי.

אכן הכתובת מהבהבת על הקיר ומה אנחנו עושים? מתישים את עצמנו בריב אחים חסר תוחלת...

תאריך:  13/05/2005   |   עודכן:  13/05/2005
גורי גרוסמן
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
לא היה צריך להמתין לדוח השנתי האחרון (55ב') של מבקר המדינה היוצא, השופט העליון (בדימ.) אליעזר גולדברג, כדי להגיע למסקנה העגומה הבלתי נמנעת: ישראל היא אחת המדינות המושחתות בעולם.
13/05/2005  |  אריה אבנרי  |   מאמרים
בעתון "מעריב" של יום ו' (6.5.05) התראיין אלוף פיקוד המרכז החדש, יאיר נוה, ובפיו בשורת המעצרים המנהליים. והנה, יומיים לאחר מכן בוצע המעצר הראשון. לכאורה נשאלת השאלה: אם נגד האיש יש אכן ראיות שעסק בטרור והתכוון לפגוע בערבים - מדוע הוגבל המעצר עד אחרי חודש ספטמבר בלבד, גמר מבצע הגירוש? אם הוא טרוריסט וזומם לרצוח - מה הקשר? אם הכוונה היא לסלק מן הזירה ולנטרל כל מי שעשוי להיות פעיל נגד הגירוש - כדאי להתכונן למעצרי מנע המוניים, כיאה למשטר דיקטטורי!
13/05/2005  |  אליקים העצני  |   מאמרים
כדוגמה אופיינית לעקרות הדיון הפוליטי שלנו, ניתן להיזכר בתוכנית עימות במתכונת משפט, שערך פעם הערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית למנהיגים הפוליטיים המרכזיים במדינה באותה תקופה: ראש האופוזיציה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו. נערכו שתי תוכניות נפרדות, בהן כל אחד מהם נחקר על-ידי פוליטיקאי מאשים ופוליטיקאי אוהד, במשך שבע דקות כל אחד.
13/05/2005  |  בועז מושקוביץ  |   מאמרים
הפגנת המורים לפני ימים אחדים המחישה - למי שנזקק עדיין להמחשה כזו - את עליבותם ואת חרפתם. אכן, מטבע הדברים מודאגים המורים בשל הידיעות על פיטורי אלפים מהם, אך תגובתם והתנהגותם מציבות אותם בקצה התחתון של טבלת העליבות והאי-כבוד.
13/05/2005  |  עו"ד משה מכנס  |   מאמרים
נדב העצני תמה ("מה רוצים מאילן פפה"?, מעריב 13.5.2005) על שאפילו אנשי ה"שמאל הציוני" נזעקו נוכח חרם האוניברסיטאות הבריטיות נגד אוניברסיטאות כאן, בעידודו של פפה.
13/05/2005  |  ספי סגל  |   מאמרים