יום ראשון 12 יולי 2020  19:22
למה השירות הטוב הוא שבסוף ינצח?
כל בוקר! עד דלת הבית! [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90]

אנחנו בעיצומו של עידן חדש בצרכנות. ההתלהבות מהקניות באינטרנט תשקע בהדרגה, ובמקומה נקבל עסקים דינאמיים, זמינים, שירותיים, מאירי פנים. מוצרי צריכה יגיעו אלינו לפתח הבית, הנוחות תנצח

▪  ▪  ▪
בחורף שעבר בא אליי חבר עם הרעיון הכי מפגר לעסק. "בוא תשמע איך לעשות כסף", הוא אמר, "חלוקת לחמניות עד הבית; כל בוקר, ראשון עד חמישי, 4-3 לחמניות טריות למשפחה, על הדלת, הכנסה מטורפת".

חיחי, אמרתי לו, אל תשכח לרתום את הלחמניות שלך לכרכרה עם פרדה ולצעוק "קרח!", כלומר לחמניות.

"תמשיך לצחוק".

היום הבחור הזה מתפרנס לא רע, ברוך השם, מלחמניות. כל יחידה הוא קונה בחצי שקל ומוכר ב-2, ויש לו פועל שפוקד מדי בוקר 350 דירות שנהנות מלחמניות טריות. אני, תודה ששאלתם, ממשיך לרוץ על הגלגל של העכברים, וככל שאני מגביר את הקצב – הגלגל רק מתגלגל מהר יותר.


"עצלן, מפונק"


לְמה שההורים שלי קוראים עצלנות או פינוק, אנחנו קוראים 'שינוי סדר עדיפויות' או 'ניצול יעיל יותר של הזמן'. לאבא שלי הייתה פעם חיפושית פולקסווגן ישנה והוא היה מתקן אותה בעצמו; המנוע שלה היה מאחורה, בבגאז', ואפשר היה לפרק אותו עם סיכת לדרדוס. סתימות בצנרת ותיקוני חשמל הוא עדיין עושה לבד. על שופרסל אונליין הוא לא מוכן לשמוע, כי על האבטיח צריך לדפוק ואת העגבניות להריח – ובכלל לך תדע איזו סחורה דוחפים לך שם באונליין הזה.

אני להפך. יש לי מושג איך להחליף נורה, אבל אם מישהו יציע לקחת לי את האוטו לטסט – אשלם לו בכיף 150 שקל כי לך תעמוד שם עם כל המעשנים העצבניים שפסלו להם את הטסט על וינקר אחורי. אני משלם על קו טלפון חסר-תכלית של בזק רק כי אני מבסוט שמישהו עונה שם כשצריכים אותו. זאת גם הסיבה שבחיים לא אעבור לגולן טלקום, החברה שמיקומך בתור לשירות לקוחות יישאר לנצח 157 תמורת 39.99 שקל לחודש בלבד ללא הגבלה.


בינוני, רעננה


את הביזנס של הלחמניות הוא לא עושה ברהט אלא ברעננה. רעננה היא שם-קוד למקום מהמעמד הבינוני-פלוס עם אוכלוסייה שמחפשת קודם כל שירות טוב, גם אם זה עולה לה קצת כסף. ברעננה משלמים 20% יותר על טיסת אל-על בגלל שמדברים שם עברית, ולשמוע את הקברניט מדבר בשפה שלך זה מבחינתם שירות. ברעננה יש עובדים עם כובע מצחייה שאורזים לך את המצרכים בסופר, שוטפים לך ביום שישי את האוטו ואוספים ממך את הכביסה. ברעננה מבינים שלפני המחיר הזול צריך קודם לספק שירות: להיות זמין, יעיל, ידידותי, הוגן ושקוף. מוצרים זולים יש בשפע באינטרנט, אבל כשאתה מעמד בינוני מרעננה ומרוויח סבבה ולא בא לך לשרוף רבע יום בדואר ואז לעבור ניתוח מעקפים בגיל 40 מעצבים על הפקידה שקיבלה את ההוא שדחף בתור – אתה פשוט לא תקנה באיביי את החתיכת דיסק-און-קי בארבע דולר.

אנחנו בעיצומו של עידן חדש בצרכנות. ההתלהבות מהקניות באינטרנט תשקע בהדרגה, ובמקומה נקבל עסקים דינאמיים, זמינים, שירותיים, מאירי פנים. מוצרי צריכה יגיעו אלינו לפתח הבית, הנוחות תנצח. מי שטועם את טעמו של השירות הטוב – לא יהסס לשלם מחיר יקר. תקראו לזה לואו-טק, תקראו לזה פינוק – אבל זה מה שיתפוס. עסק שייתן שירות טוב – יצליח.

הכותב הוא עו"ד וכותב בבלוג "הַמַּחְבֶּרֶת" - [קישור]
תאריך:  24/01/2016   |   עודכן:  24/01/2016
אלירם אלגרבלי
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
בפרקים הקודמים דנו בנשיאים שפעלו בתקופות הסוערות של מלחמות העולם ומלחמת קוריאה. הלא הם רוזוולט וטרומן, ואתם בוודאי הנחתם, כי בתקופות כל-כך סוערות קשה שלא לטעות. הנשיא הבא שבו נדון בפרק זה עוצב בתקופת מלחמה, אבל את הנזק שבו נדון עשה דווקא בתקופה שלפחות מבחינתה של ארצות הברית עצמה הייתה שלווה. הנה כיצד.
24/01/2016  |  אליזבט רימיני  |   מאמרים
ההתגוננות מפני תביעות בגין הפרת פטנט ביודעין עשויה לחייב סוג חדש לגמרי של טענת הגנה - דהיינו, כזו המוכיחה כי טענות ההגנה הנטענות הן סבירות מבחינה אוביקטיבית. במסגרת מאבק הנמשך זמן רב בין חברת Bard Peripheral Vascular, Inc. לבין חברת W.L. Gore & Associates, Inc., האשימה Bard את Gore בהפרה ביודעין של אחד הפטנטים שלה, המתייחס לשתל תותב בכלי-דם.
24/01/2016  |  ג'פרי א. ברקוביץ  |   מאמרים
בדומה לאותם נרקומנים הזקוקים מדי פעם למנת סמי הזיה, כדי להמשיך ולשוטט בעולם הדמיון, היה ברור שהשמאל המתוסכל נוראות מאז ה-17 במרס 2015, לא ימתין הרבה, לפני שיעורר את עולם האשליות שלו, במנה משעשעת של סקרים חדשים, בכיכובו של ה"אתרוג" התורן: גבי אשכנזי.
24/01/2016  |  ישראל רוזנבלט  |   מאמרים
לא פעמים רבות קרה שהסכמתי עם תורתו של שר בנט. סביר להניח שגם בעתיד הנראה לעין, דעותינו תישארנה חלוקות מאוד. אלא שהתבטאותו האחרונה של השר וחבר הקבינט הביטחוני באשר לקיבעון המחשבתי היא יוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל. במקום להתייחס למהות טענותיו של בנט באשר לתפקוד הממשלה באשר מדיניות הביטחון והחוץ של ישראל, כרגיל, תוקפים את האיש, כמיטב המסורת הישראלית.
24/01/2016  |  צ'לו רוזנברג  |   מאמרים
הרצח המתועב והבלתי נתפס בעתניאל, כמו כל רצח יהודים באשר הם שהיו לקורבנות עלילת-דם 'הכיבוש' שבגינה דמנו הותר, על לא עוול בכפנו, מאז שבנו בשלישית אל ארץ מכורתנו -כ חוק!
24/01/2016  |  נאוה קורן  |   מאמרים