יום שישי 28 ינואר 2022  02:29
טיפשות בראש
חולדאי, אמירות מטופשות [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]

רק מי שנפשו מעוותת לחלוטין יכול לטעון שהערבים החלו לרצוח ביהודים רק לאחר מלחמת ששת הימים (שבה נטל חלק רון חולדאי). מי שכך טוען, מבקש, למעשה, למכור לנו סחורה מעופשת

▪  ▪  ▪
ראש עירייה טיפש, אין דבר מרגיז ממנו. אבל כאשר ראש העירייה מופיע לאחר פיגוע טרור בעירו ומצהיר שהוא מבין ללב המרצחים, כיוון שהם נמצאים תחת "כיבוש", בזה כבר צריכים לטפל מי שמתמחים בתורת הנפש. עיוות מן הסוג הזה אסור להשאירו ללא טיפול.

מספרים שרון חולדאי היה טייס אמיץ. יכול להיות שזה נכון - ויכול גם להיות שזאת תכונת האופי הראויה היחידה שהוא ניחן בה. אחרת, אין להבין כיצד הוא העז לומר בריש גלי שהוא יכול להבין את מניעיהם של המחבלים שהגיעו מחופשים ללב מתחם בילויים כדי לרצוח יהודים. בראיון שהוא קיים לאחר מכן עם אילנה דיין, דבריו היו עוד הרבה יותר בוטים. הוא כמעט ייחל, בדבריו, למגה-טראומה כדי שהיהודים "יבינו" שאסור להם להיות היכן שהם נמצאים כיום.

רק מי שנפשו מעוותת לחלוטין יכול לטעון שהערבים החלו לרצוח ביהודים רק לאחר מלחמת ששת הימים (שבה נטל חלק רון חולדאי). מי שכך טוען, מבקש, למעשה, למכור לנו סחורה מעופשת. הנוסחה הזאת כבר נוסתה; התורה הזאת, שלפיה אם רק נמסור את "השטחים" שנכבשו ב-1967 הכול יבוא על מקומו, רק נוכל או טיפש חסר תקנה יכול, עדיין, להאמין בה.

הנה דוגמה אחת קטנה: בשנת 1869, ב-2 בדצמבר, נרצח בידי ערבי, ר' אריה ליב ירוזלימסקי. הוא היה כבן 36 בעת שהוא מצא את מותו ברחובה של ירושלים. הוא נרצח ללא כל סיבה, ובמותו הוא השאיר אלמנה וארבעה ילדים. פרופ' אליאב שוחטמן, משפטן בחסד עליון, מי שהנרצח היה סבא-רבא שלו, סיפר לי על כך. הוא גם תיאר בפני כיצד נרצחו קרובי משפחתו שהתגוררו בחברון בשנת 1929 (בפרעות תרפ"ט). איש מהם לא היה "מתנחל" או "כובש".

מאות יהודים נרצחו בידי ערבים ללא כל סיבה מאז שחר ימיה של התנועה הציונית. יוסף חיים ברנר, מחלוצי הספרות העברית המודרנית, פובליציסט ומנהיג ציבור, נרצח ברחובותיה של תל אביב ב-1921, רק משום שהוא היה יהודי. ראש העירייה באותם ימים, מאיר דיזנגוף, בוודאי לא חשב להצדיק את הרוצחים.

כשיצחק רבין ביקש להשתחרר מן "הכיבוש", הוא הוביל את "הסכמי אוסלו" הזכורים לרע. רוב-רובם של הערבים ב"שטחים הכבושים" זכו באוטונומיה מוחלטת. זה לא עצר, כמובן, את מעשי הטרור הנפשעים - ודמם של עשרות רבות של יהודים ניגר ברחובות הערים. גם הנסיגה האומללה מגוש-קטיף ומצפון השומרון לא עצרה את תאוות ההרג של הערבים.

הערבים לא יחדלו גם אם נתרכז כולנו ב"מדינת תל אביב". הם לא רוצים בנו בכל גודל שהוא. הם בוודאי גם רוצים להחזיר לעצמם את האדמות שעליה יושבת העיר שבראשה עומד רון חולדאי. תושבי הכפרים שסולקו מבתיהם ב-1948 כדי לפנות מקום לאוניברסיטת תל אביב, על שלל בנייניה המפוארים, או לבניין העירייה שאליו מגיע בכל בוקר רון חולדאי או לבית-מגוריו של רון חולדאי עצמו, בוודאי לא חדלו לחלום על "שיבה" לבתיהם; כמו גם אלה שהתגוררו בבאר שבע או בצפת או בחיפה או באלף ואחת יישובים, קיבוצים, מושבים ועיירות ברחבי הארץ.

אינני יודע מה הוא בית גידולו האידיאולוגי של רון חולדאי, אבל בדבר אחד אני בטוח: מאנשים כמותו צריך להתרחק. במיוחד בימים האלה של התרופפות החזון הציוני.

תאריך:  02/07/2016   |   עודכן:  02/07/2016
ד"ר חיים משגב
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  ישראלי-פלשתיני
כשהדם רק יבש בזירת הטבח בתל אביב, מיהר ראש העיר שלה להזדהות עם מניעיהם של הטרוריסטים באומרו: "עם כל הכבוד אנחנו המדינה היחידה בעולם שעם אחר נמצא תחת הכיבוש שלנו, בלי זכויות אזרח", והוסיף כי "אי-אפשר להמשיך להחזיק אנשים במצב שאתה כובש אותם ולחשוב שהם יגיעו למסקנה שהכל בסדר".
01/07/2016  |  אפרים קראש  |   מאמרים
את הטור שלו פותח דן מרגלית בהסכם עם טורקיה, משם הוא מגיע לסוגיית הגופות של הדר גולדין ואורון ‏שאול: לשיטתו, אם לא היינו עורכים את עסקת שליט המבישה, לא היינו נדרשים לדון בגרסאות השונות של ‏נוהל חניבעל, נוהל שלא נוצר אלא על-רקע ההרגל המגונה של ישראל להיכנע לעסקות מפוקפקות עם ‏טרוריסטים. ‏
01/07/2016  |  ענבל בר-און  |   מיוחדים ברשת
שרה ב"ק מקדישה את טורה השבועי במעריב לחזון השלום של המתנחלים - מדינה אחת לשני עמים. ‏היא מתארת פסטורליה של מפגשים בין פלשתינים למתנחלים, והיא חוזה שלום; ‏
01/07/2016  |  ענבל בר-און  |   מיוחדים ברשת
פרופ' אריה אלדד בחר להקדיש את טורו במעריב למצב המביש, לשיטתו, בהר-הבית. מדינת ישראל ‏מגינה, לשיטתו, על המצב המביש הזה, משום שזהו ה"סטטוס-קוו" שהתווה משה דיין, בשנת 1967. ‏
01/07/2016  |  ענבל בר-און  |   מיוחדים ברשת
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורה לקזז באופן מיידי את כל הסכום שמעבירה הרשות הפלשתינית למחבלים ולבני משפחותיהם מתוך המיסים שמעבירה ישראל לרשות בכל חודש.