יום חמישי 03 דצמבר 2020  22:45
ד"ר מרגלית מולנר גויטיין יוצרת סרטים, עיתונאית   |   תגובות
לפרגן לאחרים ולבנות את עצמך
תמר מייק לאופר


נהוג לחשוב שאנשים, ואמנים בפרט, לא מפרגנים אחד לשני, והנה הופתעתי שאמנית ישראלית מפרגנת ונותנת במה לאמנים ישראלים ביוזמתה, בשעותיה הלא פנויות, ויותר מכל - בהנאה רבה

▪  ▪  ▪
גילוי נאות: גם אני זכיתי בפירגון זה, וכך התוודעתי אליה. תמר מייק לאופר 44DEGREES אמנית מדיה דיגיטלית, מייסדת ועורכת המגזין הדיגיטלי המופק באנגלית, לקידום אמנים ישראלים ברחבי העולם. כל מגזין מציג אמנים ישראלים בתחום החזותי, עם תיאור אישי שלהם על דרך עבודתם והקריירה שלהם.

איך הגעת לרעיון זה?

הגעתי לרעיון המגזין במחשבה של שניה אחת, סוג של הברקה, ובבדיקת כל היכולות שלי שצברתי במעצבת וארט דירקטור. במשך כחצי שנה עבדתי על הקונספט, לוגו, נושאים ובדיקת ממשק משתמש ועוד.

אחד השלבים הראשונים הוא מציאת שם ועיצוב לוגו. שאלתי את עצמי איך אני רוצה להציג לעולם את האמנים הישראלים בעצם ואני אחת מהם? הדבר שעלה במחשבותי, אנחנו מדינה חמה, אנשים חמים. הדבר הכי לגיטימי הוא חום רב. מכאן השם 44 מעלות...וכך עוצב הלוגו בין הלהבות והחום והצבע הכתום.

לגבי הקונספט. החלטתי מה יהיו מגוון האמנויות שאציג, מציור קלסי, מדיה מעורבת, פיסול וכמובן מדיה דיגיטלית על כל נגזרותיה, שזה אומר ציור דיגיטלי, וידאו ארט, צילום וגם רישום ואילוסטרציה. כל אמן מקבל עמוד טקסט בו הוא כותב הצהרת אמן קצרה באנגלית, כי המגזין פונה בעיקר לעולם הרחב, כתובת המייל והאתר, אם יש, כך שניתן יהיה לפנות אליו ישירות ליצירת קשר. כל גיליון עוסק בנושא אחר. זהו מיזם של אישה אחת: אני האוצרת, העורכת, המעצבת, ארט דיירקטור, בונת האתר, אחראית לקידום קשרים ועוד...זהו פרויקט ענק וזוהי השנה השלישית לפעילותו.

את משקיעה כל כך הרבה זמן במגזין זה. מה זה נותן לך?

הסיפוק הוא עצום, הסטטיסטיקה מראה על אלפי צופים בגיליונות השונים. אמנים סיפרו שפנו אליהם לאחר שראו עבודות במגזין. החשיפה עובדת וזאת הייתה המטרה. לא מעט אמנים אינם יודעים כיצד לפרוץ את גבולות הארץ, וזאת דרך נוספת להציג אמנים ישראלים לאוהבי וצרכני האמנות בעולם.

הצלחה נוספת: פנו אלי בעבר ממוזאון ישראל בירושלים וממוזאון תל אביב, והמגזין נמצא במאגר המידע וניתן לצפות בו גם שם לא דרך האינטרנט. המגזין פתח בפני דלתות. הכרתי מאות אמנים נוספים. לא קל לתחזק קריירה בינלאומית וגם לקדם אמנים נוספים, אך זה סיפוק אדיר.

אני מציירת מאז שאני זוכרת את עצמי, אני באה מתחום עיצוב אדריכלי ועיצוב גרפי. במשך עשור עד שנת 2009 הייתי ארט דירקטור ועסקתי בפיתוח ועיצוב דמויות בתלת ממד וממשקים למשחקי מחשב ולומדות. משנת 2009 אני מציגה בתערוכות ברחבי העולם באופן מקצועי. הצגתי בתערוכות רבות, תערוכת יחיד במוזאון ינקו דאדא בעין הוד, והשתתפתי בתערוכות קבוצתיות ופרויקטים בביאנלה ה-53 בוונציה. ביפן, באירופה, רוסיה, ארה"ב וניו מקסיקו.

מה מייחד אמנות דיגיטלית?

בציור דיגיטלי המסך הוא הקנבס שלי, והעכבר והעט הדיגיטלי הוא המכחול שלי. אני עובדת לרוב בתוכנות לתלת ממד. בעיקר בתוכנה המתקדמת בעולם אני יוצרת ווידאו ארט מהדימויים שאני מציירת בשם ZRUSH.

מה המלצותיך לקידום אמן באינטרנט?

הקמת אתר מקצועי, שיהיו בו הצהרת אמן בעברית ובאנגלית, קורות חיים, תערוכות יחיד וקבוצתיות, ועמודת פרסומים על-אודותיכם, אפשרויות יצירת קשר אתכם.

נוכחות ברשתות חברתיות, כמו פייסבוק, לינקדין,
AICF הקרן לתרבות אמריקה ישראל

[קישור]

ניתן לבנות אתר אישי דרך WIX

[קישור]

זאת פלטפורמה אינטרנטית, שניתנת בחינם לכל אחד. אלא אם רוצים לקנות דומיין כדי שהכתובת לא תהיה בוויקס. פלטפורמה זו מאפשרת בניית אתר מקצועי, בצורה אינטואיטיבית וקלה. אין צרוך בידע בתכנות, הכל נעשה על-ידי גרירה והשמה.(דראג אנד דרופ).

האפשרויות שם מגוונות, ואחרי משחק של כמה דקות אפשר להבין את הרעיון ואפשר להגיע לתוצאות מרהיבות ניתן לקחת דוגמאות קיימות ולהלביש עליהם חומרים שלכם, טקטס ותמונות.

אתר צריך להיות פשוט, קל להבנה למי שנכנס אליו. אתר טוב צריך להכיל, קורות חיים מקצועיים, תערוכות, גלריות של עבודות, אפשרויות ליצירת קשר עמכם. עמודת פרסומים על-אודותיכם. רצוי שהאתר יהיה גם בעברית וגם באנגלית. לפחות הרזומה. רצוי לעדכן את האתר בכל פעם, עם תמונות חדשות, תערוכת חדשות וכו. קחו אחריות על הקריירה שלכם.

בימים אלו היא עובדת על תערוכת יחיד חדשה שתעסוק בקידום נשים ושבירת תקרת הזכוכית, נושא שהיא מרבה לעסוק בו. התערוכה תוצג במנהטן ניו-יורק בקיץ הקרוב.

כיאה לאמנית דיגיטלית היא הוציאה ספר אמן דיגיטלי והוא זמין גם כספר מודפס במוזאון תל אביב בעברית, ובאנגלית בספרית אוסף אמנות של מלון קזבלנקה בכיכר טיימס בניו-יורק. "זאת עבודה של שנה" היא מציינת.

[קישור] ספר אמן
מייק לאופר סיימה בהצטיינות לימודי עיצוב גרפי ואמנות בטכניון (שלוחת תל אביב). עסקה בפרויקטים באדריכלות ועיצוב, אצל אדריכל רוטמן, ואדריכל לוי.המשיכה בלימודי התמחות למעצבים במחשבי מקינטוש במכללת סיון, וסיימה בהצטיינות. שימשה מנהלת אמנותית ומעצבת בחברת 'פקאן' לפיתוח ועיצוב משחקי מחשב (רמת גן). היא עיצבה סדרה של 200 גופנים (פונטים) אמנותיים בעברית.
כרגע היא בעלת סטודיו לאמנות עכשווית, מציגה בתערוכות, במוזאונים ופרויקטים של וידאו ארט ודימויים דיגיטליים ברחבי העולם. משנת 2013- מייסדת\ עורכת\ אוצרת\ מעצבת\ מנהלת אמנותית של מגזין האמנות העכשווית 44DEGREES.

תאריך:  06/02/2017   |   עודכן:  07/02/2017
מרגלית מולנר גויטיין
מועדון הבלוגרים עוקבים: 11 לקבלת רשימות מרגלית  מולנר גויטיין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
נחל האסי העובר בקיבוץ ניר דוד שבעמק בית שאן הוא פנינת טבע יחודית. מימיו צלולים טמפרטורת המים בו קבועה וחמה וניתן להשתכשך בו גם בימי החורף. הוא עשיר בדגה של דגי נוף ומאכל.
05/02/2017  |  אלי אלון  |   כתבות
נוסעי אחד מקווי הרכבת התחתית של ניו-יורק גילו צלבי קרס וכתובות אנטישמיות שרוססו על כל אחת מן המודעות בקרון. בין היתר, נכתב שם ש"מקומם של היהודים בתוך התנור".
05/02/2017  |  איציק וולף  |   כתבות
אם בעבר היינו צריכים לפרוס לתשלומים רבים או לחסוך במשך זמן רב כדי לצאת לחופשה בחו"ל, היום זה הפך להיות זול, קל ונגיש באמצעות טיסות החסך שמציעות חברות בינלאומיות רבות שפועלות מנתב"ג, עובדה וחיפה. קבלו את המדריך המלא - כך תארגנו חופשה מבלי להיכנס למינוס.
05/02/2017  |  אמיתי ויסמן  |   כתבות
המחזאי היהודי-אמריקני ניל סיימון אהוב ומקובל על הצופים בכל מקום, יותר מגדולי המחזאים האמריקניים של המאה העשרים כמו טנסי ויליאמס, ארתור מילר ויוג'ין או'ניל. אומנם כולם שואבים את מקורות היצירה מחייהם הפרטיים או מהסביבה בה גדלו, אך סיימון יודע גם להצחיק, ובכך גדולתו. המצוקות המשפחתיות, המטילות צל על חיי גיבורי המחזות של כל אלה, עיקר הדרמה, המטובלת בצחוק והומור, והם הנושאים העיקריים שבמחזותיו.
05/02/2017  |  עליס בליטנטל  |   כתבות
הגליל המזרחי, מרכז היישוב היהודי מאז חורבן בית שני עדיין היה מרכז החיים היהודיים בתקופה הצלבנית. הצלבנים טבחו ביהודים בערים, בעת הכיבוש. היהודים בכפרי הגליל לא נפגעו במיוחד
05/02/2017  |  רבקה שפק ליסק  |   כתבות