יום רביעי 12 מאי 2021  20:23
המלחמה בטרור היא פעולה מתמשכת
   רשימות קודמות
  "מותר לכאוב ולהזיל דמעה - חובה לבצע"

ברכת הרמטכ"ל לקראת השנה החדשה יום ראשון, כ"ח אלול התשס"ה, ‏02 ‏אוקטובר ‏2005

▪  ▪  ▪
חיילי צבא ההגנה לישראל ומפקדיו,

לקראת השנה החדשה, שנת התשס"ו הבאה עלינו לטובה, אני מברך אתכם, חיילי צה"ל ומפקדיו, בסדיר ובמילואים, עובדי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון ואת בני משפחותיכם בברכת שנה טובה.

בשנה שחלפה המשיך צה"ל את מלחמתו הארוכה בטרור. כוחות צה"ל בצוותא עם לוחמי מג"ב, עם אנשי שירות הביטחון הכללי ועם שוטרי משטרת ישראל פעלו נגד המרצחים ונגד שולחיהם. בפעולות אלו השגנו הישגים מבצעיים מרשימים בצמצום יכולות הטרור ובפגיעה בתשתיותיו, זאת בזכות הלחימה הרציפה והמשולבת של כל גורמי הביטחון וזרועות צה"ל ביבשה, באוויר ובים.

המלחמה בטרור היא פעולה מתמשכת. גם בשנה הבאה נפעל בנחרצות נגד כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל.

גם השנה המשיך צה"ל להתעצם בכל מרכיבי כוחו, להשתכלל באמצעים העומדים לרשותו ולטפח את האדם העומד מאחורי העשייה הרבה שמצאה את ביטויה, בין היתר, במימוש משימת ההינתקות. נדרשנו יחד עם משטרת ישראל, לעמוד בפני אחת מן המורכבות והקשות במשימות שהוטלו עלינו מעודנו. על-פי החלטות הממשלה וכנסת ישראל נדרשנו לפנות את תושבי חבל עזה וצפון השומרון מבתיהם.

צה"ל על כל מרכיביו לקח חלק בביצוע, תוך שהוא מפגין נחישות במעשה ורגישות בפעולה. עמדנו מול כאבן של המשפחות וכאבנו איתן, מילים קשות הוטחו בנו ונהגנו באיפוק, עלבו בנו ונהגנו בריסון. בעוצמה פנימית ושקט נפשי בוצעה המשימה עד תומה. צה"ל הוא צבא העם כולו, הוא תמצית הווייתנו כמדינה עצמאית. נעשה כל שביכולתנו על-מנת שכל אחד ואחת מבניה ובנותיה של האומה ימצאו בו בית.

בשנה הבאה נעסוק יחד בהדגשת המכנה המשותף לכולנו, בחיזוק ההבנה שרק בהיותנו מאוחדים נוכל לאתגרי המחר. בעיות הביטחון שבפניהן ניצבת מדינת ישראל הן רבות ומורכבות, הן בזירת הטרור והן בזירות אחרות. בשנה הקרובה נעסוק בהתאמת מבנה צה"ל ובאופן הפעלתו מול צורכי הביטחון.

חיילי צה"ל ומפקדיו,

בשנה האחרונה ידענו הצלחות והישגים רבים, ידענו גם כאב, צער ושכול. ליווינו בדרכם האחרונה חברים לדרך ורעים לנשק. נמשיך לטפח את הקשר החזק והאוהב עם בני המשפחות השכולות, לתמוך בחברינו החולים והפצועים הנאבקים מדי יום מאבק אישי וקשה להחלמה ולשיקום.

גם בשנה הבאה נוסיף ונפעל להשבתם של השבויים והנעדרים; זוהי חובה מוסרית וערכית עליונה כלפי חברינו הלוחמים ובני משפחותיהם.

נבקש לאחל לכם, לבני משפחותיכם ולכל בית ישראל שנה טובה, שנת ביטחון ושלום, שנת בריאות ושגשוג.

אמן, כן יהי רצון.


שנה טובה ומתוקה,

תאריך:  03/10/2005   |   עודכן:  03/10/2005
רא"ל דן חלוץ
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
נשיא בית המשפט העליון אהרן ברק הפיץ לאחרונה בקרב כלל השופטים טיוטה של כללי אתיקה לשופטים וביקש תגובותיהם. הסעיף העיקרי בטיוטה - סעיף 15 - עוסק במצבים שונים בהם שופטים נקלעים לניגודי עניינים (כגון קירבה לבעלי הדין או לעורכי הדין וכו' וכו'), המחייבים אותם לפסול עצמם מלשבת בדין.
03/10/2005  |  עו"ד יוסי דר  |   מאמרים
אם למרות הקושי ננסה לרגע למחוק את החיוך הציני ביחס למראות השבוע שעבר במרכז הליכוד נאמר שהיה שם ניצחון של ההמשכיות והיציבות. שנים ארוכות מפמפמים פרשנים פוליטיים, מומחים למדע המדינה וכמובן פוליטיקאים מהמפלגות הגדולות, כי בחירות תכופות מדי, בריחת מצביעים למפלגות קטנות והחלפת שלטון בשרשרת, מערערים את היציבות של המערכת השלטונית בישראל (ואת המדינה כולה), זאת בעוד שמפלגות גדולות, בחירות במועדן והימנעות מהחלפת מנהיגים - מבטיחים את היציבות. רק מה - היציבות הזו יכולה להיות מעט מושחתת, טיפה בהמית ונעדרת אידיאולוגיה.
03/10/2005  |  ד"ר אמיר חצרוני  |   מאמרים
כתבה לי לוחמת בשחיתות שנפגעה משחיתות מערכתית, העו"ד והפובליציסטית כרמית גרינפלד זרביב:
03/10/2005  |  מיכאל שרון  |   מאמרים
חג שמח לכל בית ישראל,
02/10/2005  |  משה קצב  |   מאמרים

02/10/2005  |  עו"ד אברהם פכטר  |   מאמרים