יום שלישי 22 יוני 2021  04:33
בעקבות חקירת רצח תאיר ראדה: נחשפה רשת סוחרי סמים
מאת: מוטי אקסמיט  |    |  תגובות
[צילום: AP]

פרשיית סמים בקרב בני נוער נחשפה בטבריה בעקבות חקירת רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל

▪  ▪  ▪
פרשיית סמים נחשפה (א') באחד מבתי הספר התיכוניים בטבריה. בפרשייה שנחקרה על-ידי יחידת נוער חשיפה ביחידה המרכזית של מרחב העמקים נחקרו בשבועיים האחרונים 16 חשודים בגירים וקטינים בחשד לסחר בסמים ושימוש בסמים בתחום משטרת טבריה. מהחקירה עולה, כי מספר קטינים ממושבה הצמודה לעיר טבריה, נהגו להפיץ ולסחור בסמים. הזמנות הסמים נעשו בדרך כלל בזמן הלימודים כשההפצה והשימוש נעשו בתוך ומחוץ לשטח בית הספר התיכון שבו לומדים החשודים הקטינים.

מבין סך כל הנחקרים בפרשה, עצורים גם שני בגירים תושבי טבריה מוכרים למשטרה מתחום הסמים, אשר בכוונת המשטרה להגיש כנגדם כתבי אישום תוך תקופת מעצרם, בעוון סחר בסמים. כמו כן, כנגד שלושה קטינים אחרים יוגשו כתבי אישום באשמת סחר בסמים. שאר הקטינים בגילאי 15-17 הופנו לאפיק שיקומי. במשטרה מציינים, שהורי התלמידים, ברובם בני טובים, הוכו בתדהמה בעקבות הגילוי והיקף התופעה.

הרקע לפרשייה הגיע למשטרה בעקבות חקירת רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל שנרצחה באכזריות בבית ספרה שבקצרין. בעקבות חקירת הרצח שבה כזכור נחקרו מאות קטינים, היתה גם קטינה אחת שמסרה קצה חוט, לפיה קיימת תופעה של סחר ושימוש בסמים בבית ספר תיכון שבו היא לומדת, בית ספר באזור העיר טבריה.

בעקבות המידע החלה חקירה מסיבית של מחלק נוער חשיפה בימ"ר עמקים, חקירה שהתפתחה וגדלה עד לביצוע מעצרם של המעורבים. על-פי הדיווחים, באחד המקרים הוכנס סם מסוג מריחואנה לתוך כותלי בית הספר, סם שהוחזק במשך כל יום הלימודים, בחזקתו של תלמיד כיתה י' בן 16.

אופי השיווק והדיונים לקניית הסמים נעשה בתוך שטח בית הספר, מקום שבו התלמידים נמצאים יחד, במשך כל היום, בחברה סגורה, כשכל תהליך הסחר, השיווק והשימוש בסמים נעשה מפה לאוזן.

בתחילת הפרשיה, נעצרו שלושה קטינים, שנחקרו מספר שעות ובשיתוף עם הוריהם, ולאחר שהודו במיוחס להם, הודיעו הקטינים כי הם מצטערים, שיתפו פעולה עם החוקרים והסכימו להיכנס לתוכנית שיקום, במקום כתבי אישום.

עם היוודע דבר המעצר נדהמו הורי התלמידים לגלות את גודל התופעה. גורמים במשטרה מסרו כי, במהלך החקירה נערך מפגש שהוגדר קשה, בין ההורים לילדיהם המעורבים בפרשית הסמים, זאת מאחר שמדובר בהורים נורמטיביים ללא עבר פלילי. אחד ההורים אמר לחוקרי המשטרה: "עכשיו אני מבין לאן הלך כל הכסף שנתתי לבן שלי".

בעקבות הסכמתם והודאותיהם של הקטינים המעורבים, הוחלט במשטרה, בתיאום עם גורמי חקירה נוספים, שלא להמשיך בתהליך החקירה והרשעתם של הקטינים, זאת לטובתם ולטובת עתידם. בשיתוף פעולה עם ההורים אשר שיתפו פעולה באופן מלא עם המשטרה, הוחלט לטפל בעניין גם מזוויות נוספות. על-פי המשטרה, אמרו ההורים בתום החקירה כי: "מוכנים לעשות משמרות של בילוש ותצפיות כדי לתפוס סוחרים ומשתמשים בסמים אשר מגיעים לשטח בית הספר התיכון שבו לומדים הילדים".

פקד אסף מנצור, קצין הנוער של מחלק נוער חשיפה בימ"ר עמקים, אמר ל-Nfc: "כוונתינו בחקירה הזו, היא לא להרוס את עתידם של בני הנוער המעורבים בפרשה ובכפוף לחוק הפנינו ככל הניתן את אותם הקטינים המעורבים לאפיקי שיקום, במטרה שלא לפגוע בעתידם ולאפשר להם בין השאר גם להתגייס לצה"ל ללא שיהיה להם כתם מהפרשה".

עוד נמסר כי כל הקטינים המעורבים הודו במיוחס להם. שני הבגירים, סוחרי הסמים מוכרים, כאמור, למשטרה מתחום הסמים, שניהם תושבי טבריה.

תאריך:  04/03/2007   |   עודכן:  04/03/2007
מוטי אקסמיט
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
ההצלחה הגדולה ביותר של השטן היא לשכנע אותנו שהוא לא קיים, ההמצאה הגדולה ביותר של האדם היא האלוהים. וההמצאה המוצלחת ביותר של תעשיית הטלוויזיה בארץ היא שארז טל הוא גאון.
04/03/2007  |  מאי עגנון  |   חדשות
בקבלת הפנים שקיימה לשכת עורכי הדין בישראל לכבוד המשלחת של ראשי הלשכה של פילדלפיה ביום ה' (1.3.07), אמרה ראש לשכת עורכי הדין של פילדלפיה, עו"ד ג'יין לזלי דלטון, כי "ישראל היא כוכב נוצץ במזרח התיכון".
04/03/2007  |  אריאל שמידברג  |   חדשות
קודם כל צריך לסלק אחת ולתמיד את המלה הטעונה הזאת, "הבטחה", שרונה קינן רואה מול עיניה כבר עשר שנים, מאז ניגנה בגיטרה ושרה לצד ערן צור כנערה בת 18. "עיניים זרות", אלבומה החדש, השני במספר, הוא יצירה כל כך יפה, שהיא ממש זועקת, בדרכה המאופקת, "הנה, מימשתי". זאת לא עוד תחנה בדרכה של קינן אל המועדון היוקרתי שבו נמצאות זמרות כמו יהודית רביץ וקורין אלאל. זאת התחנה שמביאה אותה היישר למועדון הזה.
04/03/2007  |  בן שלו  |   חדשות
ערוצי הסדרות של yes מקבלים מהיום שם חדש, מה שלא אמור לשנות יותר מדי את הרגלי הצפייה שלכם, אבל לרגל המאורע חוזרות הרבה סדרות מפגרת החורף ועולות הרבה סדרות טריות ישר מהתנור.
04/03/2007  |  תיגל נשיא  |   חדשות
ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה היום (א', 4.3.07) הצעת החוק הקובעת כי נהג שהורשע בשלוש עבירות תנועה חמורות רישיונו יפסל לצמיתות, אלא אם כן בית משפט בנסיבות מיוחדות הורה על תקופה קצרה יותר.
04/03/2007  |  רונן ליבוביץ  |   חדשות