יום חמישי 26 מאי 2022  11:44
הפסיכולוג לשעבר אלי פלח הגיש ערעור לעליון
מאת: מוטי אקסמיט  |    |  תגובות
[צילום: בוצ´צ´ו]

כיצד פעל הפסיכולוג המתחזה
מוטי אקסמיט
תחקיר מקיף * אלי פלח היה פסיכולוג שהורשע בביצוע מעשים מגונים בארבע מטופלות בשנת 1993 * הוא ריצה עונש מאסר ורשיון הפסיכולוג שלו נשלל לצמיתות * עובדות אלו לא הפריעו לו להמשיך ל"טפל" בשיטותיו הישנות והמוכרות * מחמת זאת הורשע באחרונה שוב
לרשימה המלאה

עו"ד אביגדור פלדמן המייצג את הפסיכולוג המתחזה, אלי פלח, אומר בערעור שהגיש היום לבית המשפט העליון: "בית המשפט המחוזי טעה, יש לזכות את אלי פלח מהרשעתו"

▪  ▪  ▪
הפסיכולוג המתחזה, אלי פלח, שהורשע לאחרונה על-ידי בית המשפט המחוזי בת"א במעשה סדום, מעשה מגונה וקבלת דבר במרמה, ונדון ל-8 שנות מאסר בפועל, הגיש היום ערעור לבית המשפט העליון, בו הוא מבקש למחוק את העבירות שבהן הורשע ולזכות אותו.

עורך דינו של פלח, אביגדור פלדמן, טוען בערעור, כי בית המשפט המחוזי טעה בקביעותיו העובדתיות, יוצא נגד הפרשנות שנתן בית המשפט המחוזי למילים: "במצב המונע הסכמה חופשית", טוען כי פלח לא היה צריך להיות מורשע בקבלת דבר במרמה, ומשיג גם על חומרת העונש.

מערעורו של פלח עולות עובדות שלטענת עו"ד פלדמן, בית המשפט המחוזי לא נתן עליהן את הדעת, או שהעדיף לגמד אותן בהכרעת הדין. כך למשל, בכל הקשור למין האוראלי טוען עו"ד פלדמן כי קיימות סתירות רבות לגבי המועד שלכאורה התקיים. לטענתו, המתלוננת טענה שהתאריכים האפשריים היו 10.4.05 ו-17.04.05, אולם הקלטות המצויות בידי הנאשם הוכיחו כי המין האוראלי לא יכול היה להתרחש במועדים אלו. יתרה מזו, טוען עוה"ד פלדמן, גם אם בית המשפט לא קיבל את הטענה כי המין האוראלי התרחש בתאריכים אלו, הרי שבטח הוא לא יכול לקבל את הטענה שזה נעשה במהלך חודש מרס, כפי שגרסה הפרקליטות. גם עדותה של המתלוננת במשטרה קבעה כי האירוע התקיים לכאורה באמצע אפריל. "בית המשפט המחוזי מיסמס את שאלת מועד המין האוראלי והותיר את האירוע כרוח המרחפת על פני המים, הרי שהפשיט את המערער מהגנתו והותיר אותו ערום ועריה אל מול טענות כלליות ומופשטות", נכתב בערעור.

בנוסף, טוען עוה"ד פלדמן, כי בחקירתה בבית המשפט טענה המתלוננת כי היא ביצעה בפלח מין אוראלי, למרות שידעה שזה לא יעזור לזוגיות שלה עם א' בעלה באומרה: "רציתי להוכיח שזה לא יעזור"... "האם זה מצב המונע הסכמה חופשית באורח מהותי?", טוען עו"ד פלדמן, ומוסיף כי לא ניתן ליישב תשובה זו של המתלוננת עם אישה המצויה במצב המונע מתן הסכמה חופשית. במו פיה אומרת המתלוננת כי ביצעה את המין האוראלי כדי להוכיח לבעלה, כי מין אוראלי עם מטפל אינו משפר את הזוגיות. "לאור כל האמור לעיל, מתבקש בית המשפט לזכות את המערער ולקבוע כי אין עניינו נופל תחת גדרו של סעיף 345(א)(4), שכן נסיבותיו אינן מתקיימות כמפורט לעיל באשר ל'מצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית'" נטען בערעור.

לעניין נושא הלבוש הסקסי טוען עו"ד פלדמן כי פלח אמר למתלוננת להתלבש יותר סקסי, רק אחרי שהיא התוודתה בפניו כי בעלה לא רצה לשכב איתה וכי הדברים נאמרו על-מנת שתהיה יותר מושכת עבור בעלה.

טרם נקבע מועד לדיון בערעור.

תאריך:  05/03/2007   |   עודכן:  05/03/2007
מוטי אקסמיט
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר שמונה שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ו-80 אלף שקל פיצויים על הפסיכולוג לשעבר אלי פלח שהורשע בביצוע שורה של עבירות מין באחת מהמטופלות שלו.
20/02/2007  |  אסף דוד-מרגלית  |  חדשות