יום שישי 22 אוקטובר 2021  23:04
תודה לתנועת הנוער "בני עקיבא"
[צילום: חניכי סניף בני עקיבא תל אביב מרכז צילום באדיבות מחלקת פיתוח ומשאבים בני עקיבא]

גם אם אני חולק על העמדות הפוליטיות של תנועת "בני עקיבא", מצאתי עצמי גומא כל מילה של המדריכה בת העדה האתיופית

▪  ▪  ▪
חודשים לפני האירועים הכואבים, שהביאו המוני אזרחים ישראלים בני העדה האתיופית לרחובות, חוויתי חוויה מעודדת בעיר מגורי, חולון. כמנהגי יום-יום הגעתי לספרייה הציבורית במדייטק. לצערי, הובהר לי, שעקב קצר חשמלי הספרייה ומרכזי התרבות במדייטק נעולים.

בלית ברירה ישבתי לנוח על ספסל מחוץ למבנה, שבסמוך לו פרוסה פיסת דשא קטנה עליו התמקמה קבוצה של כעשרים נערות לבושות בחולצות לבנות. את השרב המחניק שברה רוח רעננה של שירה עברית מלטפת ורכה. על החולצות הלבנות הבהיקו שני לוחות הברית. על לוח אחד זרחה האות ת', המבקשת להזכיר את התורה ועל הלוח השני זרחה האות ע', שמבקשת להזכיר את בת הברית של התורה - את העבודה. הייתה זו קבוצה של תנועת הנוער "בני עקיבא", ששירת התורה והעבודה העניקה לי תחושה של צינון השרב המעיק.

את מלוא עוצמת משב הרוח הרענן חשתי ברגע שהבחנתי, כי המדריכה היא בת לעדה האתיופית. נערה אתיופית המובילה את השירה. גם אם אני חולק על העמדות הפוליטיות של תנועת "בני עקיבא", מצאתי עצמי גומא כל מילה של המדריכה בת העדה האתיופית. גם אם לא הסכמתי עם מה שאמרה על פרשת השבוע גמאתי לתוכי את דריכות הקשב של החניכות, המחבקות בעיניהן מדריכה בת העדה האתיופית.

בימים הסוערים, שרבבות אזרחים מצאו עצמם תקועים בפקקים, מחשבותי נעו בין מה שמסמלת נערה אתיופית מחולון, שהאירה את פיסת הדשא סמוך למדייטק בחולון ובין נער אתיופי, שכבר לא יאיר את אורו מתחת פיסת הדשא בבית הקברות בקריית חיים. בימים הסוערים, שרבבות אזרחים מצאו עצמם תקועים בפקקים, שאלתי עצמי מדוע אותו רגע יפה על פיסת הדשא ליד המדייטק בחולון אינו הרגע השוטף את שעותיה וימיה של הארץ הזו.

אני מבקש באיחור של חודשיים לומר תודה לתנועת "בני עקיבא" על רגע יפה שהעניקה לי, וזה מעבר לחילוקי דעות מעמיקים שישנם בינינו. הנערה האתיופית המדריכה בתנועת "בני עקיבא" חייבת להיות תמרור האור איך מנווטים את חיינו. האור האתיופי מחולון חייב להדליק כל פינה בחיינו.

תאריך:  07/07/2019   |   עודכן:  07/07/2019
איתן קלינסקי
מועדון הבלוגרים עוקבים: 88 לקבלת רשימות איתן קלינסקי לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מחאת האתיופים
אם חשבנו שההתפרעויות של יוצאי אתיופיה בשבוע שעבר היו שיאה של אנרכיה, הרי שמתברר שכמו כל שיא - גם זה נשבר. השיא החדש (וכנראה הזמני) בא לידי ביטוי הבוקר (7.7.19) בכותרת בידיעות אחרונות: "אם לא יאשימו ברצח, המשטרה תהיה אחראית על מה שיקרה ברחובות".
07/07/2019  |  איתמר לוין  |   כתבות
דירקטוריון בנק לאומי בחר השבוע בד"ר סמארי יחא מטייבה לתפקיד היו"ר שלו. סמארי לא נבחר בגלל מוצאו או צבע עורו. הוא מכהן כחבר דירקטוריון כבר ארבע שנים, בהן כיהן במספר ועדות וביניהן: בנקאות דיגיטלית, אסטרטגיה ועוד. הוא ד"ר לכלכלה מ-MIT. אבל למרות הכישורים הרבים, הזרקור התקשורתי התמקד במוצאו ובכך שהוא "שבר את תקרת הזכוכית".
07/07/2019  |  יהודה קונפורטס  |   מאמרים
ליבי איתם. באמת שליבי איתם - עם העדה האתיופית. משהו כאן לא נעשה כשורה. סיפור הקליטה הזה שצריך בדיקה מחדש. שבירת המסגרות ההוריות. ההזנחה של צעירים ודור שלם שנעלם לו לאן שהוא בתוך שכונות מצוקה בעיירות פיתוח. ההזדהות הבלתי נמנעת עם מחאת השחורים בארצות הברית.
07/07/2019  |  יוסף קנדלקר  |   מאמרים
נגד בצבא שקרא לעבר חייל ממוצא אתיופי "צא-צא מפה לפני שאני מתקשר לשוטר והוא יירה בך" נשפט, קיבל קנס כספי ומכתב התראה. החייל מחטיבת כפיר בא למטבח לסייע לחברו שעשה תורנות מטבח, וכאמו סולק. צה"ל סרב למסור לכאן חדשות שדיווח על כך מה נכתב במכתב ההתראה ומה גובה הקנס, אולם נודע כי מדובר בקנס של 1,500 שקלים.
05/07/2019  |  עידן יוסף  |   חדשות
המשטרה יצרה את התנאים להתפרעויות יוצאי אתיופיה החוצפה של עיריית אילת וההודעה הבעייתית של ארקיע סביב שדה דב מדוע "רבנים" חוטאים ניגוד העניינים של מנדלבליט החשאיות של תיק פישמן
05/07/2019  |  איתמר לוין  |   כתבות