יום שישי 06 דצמבר 2019  01:30
ליברמן נתקף בהיסטריה
ליברמן, חושש [צילום: איציק וולף]

הפרקליטות מאתרגת את ליברמן למרות הראיות המחייבות חקירתו
יואב יצחק
בחקירתה הנגדית של פאינה קירשנבאום ביום 16.04.19 הוצגה האזנת סתר שערכה המשטרה לשיחת דאוד גודובסקי, וממנה עלה: מיליוני ש"ח הועברו שלא כדין מקופת הכספים הקואליציוניים "לשביעות רצונו של הבוס" - הוא ליברמן * באמצעות גודובסקי הועברו מסרים ישירות לליברמן * בשיחות פנימיות האשימה קירשנבאום: נתניהו גרם לחקירה נגד ישראל ביתנו * מקורב לפרשה אמר ל-News1: למרות הסיכונים - פאינה לא תסכים למצב שהיא הולכת לכלא וליברמן ייכנס לממשלתו של נתניהו
לרשימה המלאה

פאינה ודאוד נמנעים מחשיפת חלקו של ליברמן בעבירות בפרשת ישראל ביתנו
יואב יצחק
בית המשפט המחוזי גזר על דאוד גודובסקי 7 שנות מאסר בגלל חלקו בפרשת ישראל ביתנו * פאינה קירשנבאום צפויה ל-8-5 שנות מאסר * למרות זאת - שניהם שותקים ונמנעים ממסירת המידע בדבר חלקו של ליברמן בפרשה * ל-News1 נמסר: שניהם מעדיפים לשמור על בטחונם האישי ושל בני משפחותיהם ולקבל תמיכה כספית בהמשך * התובע בתיק ד"ר מאור אבן-חן - שפועל בניגוד עניינים למרות מעורבות בן משפחתו בעבירות (עמנואל מודריק) - נמנע מחקירת ליברמן ומתנהל בתיק זה כמו קונסיליירי בארגון פשיעה
לרשימה המלאה

חושש מחקירות נגדו מצד הרשויות בישראל ומצד חוקרים פרטיים הדולקים אחריו יש לו סיבות טובות לכך - חשדות חמורים התגלו; עסקיו וחשבונותיו נסרקים בארץ ובחו"ל, כולל של בני משפחתו חשד נוסף שעלה: קצינה בכירה במשטרה הדליפה עבורו מידע מחקירות רגישות; פרטיה שמורים במערכת News1

▪  ▪  ▪
יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, נתקף בהיסטריה. הוא יורה לכל הכיוונים, גם לעברם של ידידיו - מירי רגב ואריה דרעי. במקביל הוא מפריח טענות הזויות בלא בסיס נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "לא אתפלא אם נתניהו ואנשיו מפעילים חוקרים פרטיים נגדי וכנגד משפחתי. זו הדרך שלהם לאיים", אמר בראיון לעיתון מעריב.

ליברמן חושש, גם אם אינו קולע או מנסה להטעות. אכן, חוקרים ברשויות החוקרות ומשרד חקירות עוסקים בעניינו. לא רק בישראל. ולא בכדי. עסקנו בכך גם ב-News1. ועוד נפרסם. עסקיו וחשבונותיו נסרקים - הן אלה המדווחים והן אלה החשודים כסמויים. גם של ילדיו.

מידע רב הוצף בתקופה האחרונה בעניינו, גם מצד גורמים שלא מוכנים לשלם מחירים כבדים נוספים בגין מעשיו. המידע מעלה בחלקו חשדות מבוססים לעבירות פליליות בהן הוא מעורב בפרשת ישראל ביתנו ובפרשה נוספת שבה התגלגל כסף גדול. כמו-כן עלה חשד חמור, לפיו קצינה בכירה במשטרה הדליפה עבורו בשנים האחרונות מידע רגיש ונפיץ מחקירות. פרטיה של אותה קצינה שמורים במערכת.

המידע הבעייתי נוגע לא רק לליברמן עצמו, אלא גם לשני ילדיו - שפתחו חברה בישראל הפועלת בעיקר עם שני גורמים: המיליארדר מרטין שלאף המתגורר בווינה; ואיש העסקים אלכס ויז'ניצר הפועל בעיקר באזרבייג'ן. מקרה או לא - דרכו של ליברמן-האב הצטלבה רבות עם שני אישים אלה. גם בפרשות פליליות. מהראשון קיבל מיליונים, את השני מינה, בתפקידו כשר התחבורה, למנכ"ל נתיבי ישראל, תפקיד בו החזיק ויז'ניצר עד הסתבכותו בפלילים. הקשרים הם קשריו של ליברמן, העסקים-הכספים מנותבים דרך הבנים - יעקב ועמוס. כך ניתן לעקוף את הוראות החוק המחילות מגבלות על חברי כנסת ושרים בממשלה.

ליברמן עשה זאת בעבר באמצעות בתו, מיכל, שהתעשרה לפתע במיליונים עוד בטרם מלאו לה 20 שנה. היועץ המשפטי לממשלה בתקופה הרלוונטית, יהודה וינשטיין, סגר את תיק החקירה נגד ליברמן, למרות העבירות החמורות שהתגלו ועל-אף התנגדות גורמים בכירים בפרקליטות. גניזת התיק עוררה שאלות, התלויות ועומדות לדידנו גם היום. עתה נעשה הדבר באין-מפריע עם שני ילדיו. מיליונים יוזרמו בדרך זו למשפחת ליברמן, בזכות הקשרים המיוחדים והבעייתיים. האב הגאה תמיד יוכל להתהדר בילדיו המוצלחים, ולייחס את ההצלחה הכלכלית לאל הטוב שממטיר מיליונים ישירות לחשבונות הבנק של בניו.

ליברמן חייב לציבור דין וחשבון במיוחד על מעשיו בתחום הפוליטי, במיוחד אחרי שגרר את אזרחי המדינה לשתי מערכות בחירות. עתה אנו עומדים בגללו בפני סיכון למערכת שלישית. מפלגתו ישראל ביתנו קיבלה בבחירות מועד ב' שמונה מנדטים, לא במעט נוכח שנאת חינם שהפיץ נגד החרדים. ליברמן מלהטט בחייליו באופן לא דמוקרטי משל הם רכושו. איש מחברי הכנסת לא מעז לסטות מהקו שהוא מכתיב - על-אף הסיכונים הביטחוניים והמדיניים הקשים בפניהם עומדת מדינת ישראל, המחייבים הקמת ממשלה במהירות האפשרית; ולמרות שליברמן משתמש במנדט של חברי הכנסת לצרכיו הפרטיים ומשיקולים של אגו.

תאריך:  08/10/2019   |   עודכן:  08/10/2019
יואב יצחק
מועדון הבלוגרים עוקבים: 1765 לקבלת רשימות יואב יצחק לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
בניגוד למה שרובנו חושבים, בבחירות לא ניצחו הליכוד או כחול-לבן והתוצאה גם אינה תיקו. המנצחת היחידה בבחירות היא מפלגת השבטים והפילוג שקיבלה 36 מנדטים, 69 או 114 מנדטים - תלוי איך סופרים.
04/10/2019  |  ד"ר יעקב קורי  |   מאמרים
התיקו לכאורה שבו נסתיימו בחירות מועד ב' בתשע"ט מחייב לכאורה ממשלת אחדות שתוכל להמשיך בהנהגת מדינת ישראל בלי זעזועים קשים מדי. אלא שהתיקו הזה אינו אמיתי שכן הוא מבוסס על הטעיית הבוחרים וזה משהו שממשלה המבוססת על אחדות טכנית לא תוכל לפתור, כי הבעיה היא מהותית ולכן פתרון טכני אינו יעיל. אנסה להסביר: אחדות טכנית בין מפלגות קרובות בדעותיהן זה דבר רצוי וגם מועיל שכן הן קרובות מבחינה רעיונית וזו קירבה מהותית. בדיוק מסיבה זו לא יעלה על הדעת בלוק טכני בין מפלגות משני צידי הקשת הפוליטית עקב הריחוק המהותי ביניהן. ומסיבה זו גם נראה שאין דרך לאיחוד אמיתי בין שני צידי הקשת הפוליטית בממשלה אחת.
04/10/2019  |  נסים ישעיהו  |   מאמרים
ערביי ישראל זכאים לשוויון אזרחי מלא ולטיפול בבעיותיהם ע"י ממשלת ישראל. את העובדה שזכויות אלה אינן מיושמות יש לזקוף לאחריותם של חברי הכנסת הערביים מהמפלגה הערבית ולא רק לממשלות הימין. תוספת המנדטים שהמפלגה קיבלה היא בזכות רצונו של הציבור הערבי להיפטר מנתניהו. אחוזי ההצבעה הנמוכים בדרך כלל של האוכלוסייה הערבית הם תוצאה של אכזבה מהמפלגה הערבית שבחרה במדיניות של מאבק נגד המדינה היהודית במקום לדאוג לבעיותיה של האוכלוסייה הערבית. מהאופוזיציה לא ניתן לקדם את האינטרסים של האוכלוסייה הערבית. שיתוף פעולה עם ממשלה בישראל מחייבת הכרה בישראל כמדינת נעם היהודי.
02/10/2019  |  רבקה שפק ליסק  |   מאמרים
המשנה במסכת ראש השנה מזכירה שני אירועים שאירעו לבני ישראל במדבר:
29/09/2019  |  איציק וולף  |   מאמרים
בפרשת השבוע משה רבנו מכנס את כל ישראל בלי יוצא מן הכלל ומשמיע בפניהם את הדברים הבאים (דברים כט): [ט] אַתֶּם נִצָּבִים הַיּוֹם כֻּלְּכֶם, לִפְנֵי ה' אֱלֹקֵיכֶם: רָאשֵׁיכֶם שִׁבְטֵיכֶם, זִקְנֵיכֶם וְשֹׁטְרֵיכֶם, כֹּל, אִישׁ יִשְׂרָאֵל. [י] טַפְּכֶם נְשֵׁיכֶם--וְגֵרְךָ, אֲשֶׁר בְּקֶרֶב מַחֲנֶיךָ: מֵחֹטֵב עֵצֶיךָ, עַד שֹׁאֵב מֵימֶיךָ. ולאיזו מטרה הוא מכנס את כולם? לחדש את הברית בינינו ובין ה' [יא] לְעָבְרְךָ, בִּבְרִית ה' אֱלֹקֶיךָ--וּבְאָלָתוֹ: אֲשֶׁר ה' אֱלֹקֶיךָ, כֹּרֵת עִמְּךָ הַיּוֹם. שאיש לא ישאר מחוץ למסגרת הברית הזאת, שאיש לא יוכל לומר "לא הייתי שם אז זה לא מחייב אותי". לכן הוא מוסיף ומדגיש: [יג] וְלֹא אִתְּכֶם, לְבַדְּכֶם--אָנֹכִי, כֹּרֵת אֶת-הַבְּרִית הַזֹּאת, וְאֶת-הָאָלָה, הַזֹּאת. [יד] כִּי אֶת-אֲשֶׁר יֶשְׁנוֹ פֹּה, עִמָּנוּ עֹמֵד הַיּוֹם, לִפְנֵי, ה' אֱלֹקֵינוּ; וְאֵת אֲשֶׁר אֵינֶנּוּ פֹּה, עִמָּנוּ הַיּוֹם.
27/09/2019  |  נסים ישעיהו  |   מאמרים