יום חמישי 02 דצמבר 2021  14:33
גנור. "עדות נקיון" [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90] ליברמן. "מאפיונר" [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
חשיפת News1 / החקירה שנקטעה וחסינות ליברמן
מיקי גנור העיד: איש סודו של ליברמן
שרון שלום דרש 300 אלף אירו שוחד
ליברמן, שרון. השר, ועוזרו.

ליברמן טרם זומן לחקירה למרות המידע המפליל שנחשף במשטרה
יואב יצחק
פרקליט המדינה היוצא שי ניצן, ומ"מ פרקליט המדינה דן אלדד, נמנעו מזימון ליברמן לחקירה, למרות עדויות המצביעות על חשדות חמורים נגדו * חלק מהם: ניסיון להוציא מידע במרמה ובתחבולה מיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על החקירה בפרשת ישראל ביתנו * חשד לקבלת הדלפות מחקירת המשטרה * חשד שעלה בפרשת נתיבי ישראל לפיו יועדו לו כשוחד חצי מיליון ש"ח
לרשימה המלאה

משרד הביטחון בראשו ליברמן שחרר 'שטח אש' להקמת ישוב נוה תמרים; היזם הצטרף כשותף לבניו של ליברמן
יואב יצחק
גילויים נוספים: הקשר העסקי בין עמוס ליברמן ויעקב ליברמן לבין היזם משה ישעיהו, עמו נפגשו בחשאי במוסקבה ביולי 2018, מעורר תהיות * העובדה שמשרד הביטחון בראשות ליברמן שחרר חודש לאחר מכן שטח אש בנגב לטובת היזם ישעיהו - על-אף התנגדותו לכך במשך 19 שנים, מחייבת את הרשויות לבדוק ו/או לחקור פרשה זו * שי ניצן שהיה אחד הפרקליטים שהובילו סגירת תיק החקירה לליברמן בפרשת חברות הקש, הוא המאתרג הראשי את ליברמן בפרשת ישראל ביתנו
לרשימה המלאה

לאחר לחצים כבדים על שגרירות קפריסין בישראל מצד גורמים שונים ובהם מצד נאמנו של ליברמן שרון שלום, מונה גנור לקונסול כבוד של קפריסין בישראל; שר החוץ ליברמן השתתף בטקס המינוי שלום התחייב לסייע לגנור בהזמנת כלי שיט בתקופת כהונת ליברמן כשר החוץ ולאחר מכן כשר הביטחון תמורת זאת דרש 300 אלף אירו גנור דיווח על-כך למפעיליו בחברת טיסנקרופ ומסר את המידע כעד מדינה במסגרת "עדות ניקיון"

▪  ▪  ▪
מיכאל גנור, שנחקר כאחד החשודים המרכזיים וכמי שחולל את פרשת הצוללות וכלי השיט, גילה לחוקרי המשטרה ולפרקליטות מידע חדש וסנסציוני על מעורבים נוספים בפרשה, שדרשו שוחד, ובהם שרון שלום, איש סודו ונאמנו של אביגדור ליברמן. למרות זאת, ובניגוד למדיניות הפרקליטות והמשטרה, שלום וליברמן לא נקראו לעדות/לחקירה. מידע זה נשמר עד עתה כסוד כמוס. אנו חושפים זאת לראשונה ב-News1.

גנור מסר "עדות נקיון" במסגרת הסכמתו לשמש עד מדינה. לחוקרי המשטרה המופתעים הוא גילה את המידע הסנסציוני דלהלן:


  • א) שרון שלום, ששימש כראש הסגל של שר החוץ אביגדור ליברמן בשנים 2012-2009 (בעבר שימש כעוזרו וכנאמנו בפרשת חברות הקש ממנה נחלץ בשן ועין לאחר שיבושי חקירה מתמשכים), סייע בקידום מינויו של גנור לקונסול כבוד מטעמה של קפריסין, בישראל. מינוי לקונסול כבוד מחייב הסכמת שתי המדינות, שאכן "סודר", לאחר לחצים/בקשות שהופנו אל שגריר יוון בישראל, דימיטריס הג'יזרירו. תפקיד זה איפשר לגנור לשמש כנציגה של קפריסין גם בפני הקהיליה העסקית, והאדיר את שמו גם בפני בכירים במדינות אחרות. ליברמן, ששימש באותה עת בתפקיד שר החוץ, השתתף בטקס ובירך על המינוי שבוצע בספטמבר 2011;

    ב) שרון שלום הבטיח לסייע לגנור גם בקידום עסקת כלי השיט והעדפת הרכישה מחברת טיסנקרופ, גרמניה. התחייבות זו ניתנה גם בתקופה ששלום שימש כראש המטה של שר הביטחון אביגדור ליברמן (בשנים 2018-2016);

    ג) שרון שלום דרש לקבל 300 אלף אירו. על-מנת לטשטש כי מדובר בתמורה לסיוע בלתי חוקי, הוא ביקש לקבל סכום זה דרך חברת ייעוץ לתקשורת שבבעלות אלי קמיר, משל מדובר בתמורה עבור שירותי ייעוץ (סידור שלא יצא אל הפועל). גנור דיווח לטיסנקרופ בשורה של דיווחים רבעוניים על התשלומים הרבעוניים שנדרש לשלם, כחלק מהסכום האמור. לחוקרי המשטרה הוא מסר מסמכים/דיווחים בהם צויין בכל רבעון החלק היחסי מהסכום הכולל;

    ד) גנור מסר בעדותו דבר הסיוע שקיבל מהציר האמור: שלום-ליברמן. לחוקרים מסר שהוא התחמק מביצוע התשלום. על-פי החשד, התשלום בוצע בדרך אחרת, שלא גולתה על-ידי גנור בעדות הניקיון. השאלה האם שרון שלום דרש את התשלום בשבילו בלבד ו/או גם עבור ליברמן, טעונה חקירה מטלטלת.


ליברמן כמאפיונר

עדותו של גנור חייבה זימונם של ליברמן ושלום למסירת עדות, למצער כעדות פתוחה. אין-ולא יכול להיות ספק: מדובר בפרשה רגישה ונפיצה, המחייבת בדיקת כל חשד - ולו כדי להפריכו. דא-עקא, חוקרי המשטרה והפרקליטות, שהקפידו לחקור את כל מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת הצוללות, ואף הודיעו לחלק מהם על העמדתם לדין כפוף לשימוע, נמנעו מחקירת ליברמן ושלום. ולא בכדי. ליברמן זוכה ליחס מיוחד.

חקירת השניים נדרשת גם מחמת עברו הפלילי של ליברמן, הפועל כמאפיונר באמצעות אנשי קש וגורמים מקורבים. אופן התנהלותו בפרשת חברות הקש, לדוגמה, מלמד כי עסקינן באדם מסוכן שאינו יודע עכבות. עם או בלי קשר, נציין כי בניגוד למנהגו בעבר, ליברמן נמנע בשנים האחרונות ממתיחת ביקורת על המשטרה והפרקליטות. לפי סימנים שונים, נראה כי הוא זוכה לחסינות מחקירות - גם בנסיבות בהן גורם אחר היה מזומן ו/או מעוכב לחקירה. לראיה, גורמי האכיפה הבכירים ביותר, וליתר דיוק: שי ניצן בתפקידו כפרקליט המדינה, והיועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, נמנעו מנקיטת הליכים בעניינו, כולל בפרשה דלעיל, למרות הראיות/העדויות שהעלו חשד למעורבותו בשורה של פרשות שחיתות.


  • בעלי עניין בחשיפה זו ובראשם אביגדור ליברמן ושרון שלום מוזמנים בזאת להגיב לפרסום; היועמ"ש ושי ניצן מוזמנים להגיב: מדוע נהנה ליברמן מחסינות.

  • המשך יבוא

תאריך:  10/09/2020   |   עודכן:  12/09/2020
יואב יצחק
מועדון הבלוגרים עוקבים: 1948 לקבלת רשימות יואב יצחק לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  פרשת כלי השיט
שופט בית המשפט העליון, נעם סולברג, מותח ביקורת חריפה (יום א', 23.8.20) על התנהלות התנועה לאיכות השלטון - המיוצגת בידי העומד בראשה, עו"ד אליעד שרגא - בעתירתה בפרשת הצוללות. התנועה עתרה בחודש יוני בבקשה להורות לחקור את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תוך שהיא מצרפת עדויות סודיות שנאספו בפרשה. בסך-הכל מבקשת התנועה 31 צווים על תנאי נגד 14 משיבים, בעתירה בת 132 עמודים ו-1,048 עמודי נספחים (לא כולל העדויות הסודיות).
23/08/2020  |  איתמר לוין  |   חדשות
מליאת הכנסת דחתה (יום ד', 5.8.20) בקריאה טרומית את הצעת חוק ועדת חקירה מיוחדת לרכש ספינות השיט והצוללות לחיל-הים, התש"ף-2020 של חבר הכנסת יאיר לפיד וקבוצת חברי הכנסת. לאחר הצבעה שמית, 19 ח"כים תמכו מול 48 שהתנגדו. על-פי המוצע, נשיא בית המשפט העליון ימנה את חברי ועדת החקירה ויגדיר את העניין שיהיה נושא החקירה.
05/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
עו"ד דוד שמרון, פרקליטו ובן-דודו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תובע 560,000 שקל מח"כ משה יעלון בטענה ללשון הרע בפרשת הצוללות. שמרון אומר כי קיבל ממיקי גנור - לשעבר נציג טיסנקרופ בישראל - 800,000 שקל, בעיקר בנושאים שאינם קשורים לטיסנקרופ, ולא קיבל ממנו עמלות כלשהן.
05/08/2020  |  איתמר לוין  |   חדשות
המדיה, הימנית בעיקר, תוקפת את היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט [להלן: "היועץ"], בטענות שונות, ובעיקר משונות בגין כתבי האישום שהעז להגיש כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. אכן נושאי האישום אינם פשוטים והם נעים לעתים על הגבול הדק שבין התנהגות של נהנתנות וקמצנות מכוערות, ולעתים אולי לא מוסריות, לבין התחום הפלילי. משהוגשו אותם כתבי האישום לא נותר לנו אלא להמתין לפסיקתו של בית המשפט.
04/08/2020  |  יוסף אליעז  |   יומני בלוגרים
'פרלמנט' שייטת 7, יחידת הצוללנים של חיל-הים, מקיים את מפגשיו ברעננה מזה 12 שנים קבוצת הנבחרים הוקמה ביוזמת שניים מראשוני היחידה ששומרים על קשר הדוק בין חבריה מזה למעלה מ-60 שנים אחוות יחידה שמסרבת לגווע