יום חמישי 07 יולי 2022  17:03
לדבר עם האויב - עם סדר יום נכון
ישנו קשר בעייתי במיוחד בין ממשלת ישראל לרשות הפלשתינית. קשר שיוצרת ממשלת ישראל עם אבו מאזן, שעל-אף היותו כבעל עמדות מתונות ביחס לערפאת הינו מכחיש שואה
07/02/2022  |   דוד בדין   |   יומני בלוגרים   |   ישראלי-פלשתיני   |   תגובות
אבו-מאזן. קשר בעייתי [צילום: פלאש 90]

▪  ▪  ▪
במהלך החודשים האחרונים מובילה ממשלת השינוי בראשות ראש הממשלה נפתלי בנט קו חדש ישן, בסגנון הסכמי אוסלו, כאשר בחודשים האחרונים נדמה שישנה עלייה לרגל של שר הביטחון לרמאללה אל יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן, שלאחריה מזמין שר הביטחון, בני גנץ, את יו"ר הרשות אל מעונו. פגישה שהתקיימה על-רקע הפיגועים שהגיעו לשטחי ישראל בחודשים האחרונים בידי מפגעים פלשתינים, במסווה של ההסתה שמובילה החמאס בעזה בקרב בני הנוער ברשות הפלשתינית.

הפגישה שהסתיימה במספר מחוות לרשות הפלשתינית, אשר כללו עידכון 6,000 תושבים במרשם האוכלוסין הפלשתיני באיו"ש על-רקע הומניטרי, ואישור לעידכון של 3,500 תושבים על-רקע הומניטרי השוהים ברצועת עזה. זאת לצד קידום תשלומי מיסים בשווי מאה מיליון שקלים, והענקת תוספת של 600 היתרי BMC לאנשי עסקים בכירים פלשתינים, ותוספת של 500 בעלי היתר מסוג זה המורשים להיכנס עם רכב לישראל, לצד תוספת של עשרות היתרי VIP לבכירים ברשות הפלשתינית.

אם פגישות אלו היה מוביל שר הביטחון לבדו, וזאת על-אף שרק עדכן בכך את ראש הממשלה, ניתן היה לבחון את הדבר בגדר מקרה בודד ויחידי, אך מספר שבועות בודדים לאחר מכן, שר החוץ וראש הממשלה העתידי, חבר הכנסת יאיר לפיד נפגש עם השר לעניינים האזרחיים ברשות הפלשתינית, חוסיין א-שייח', בפגישה שלפי גורמי לשכת ראש הממשלה לא היוותה סממן להליך מדיני מסתמן, זאת בנוסף לפגישה שקיים בשבוע שעבר מתאם פעולות הממשלה בשטחים עם השליח הקטארי בנושא מנגנון העברת הכסף הקטארי לרצועת עזה באמצעות האו"ם והקהילה הבינלאומית.

אך לצערנו הרב, למרות ההצהרות מלשכת רה"מ לא כך הדבר - ישנו קשר בעייתי במיוחד בין ממשלת ישראל לרשות הפלשתינית. קשר שיוצרת ממשלת ישראל עם אבו מאזן, שעל-אף היותו כבעל עמדות מתונות ביחס לערפאת הינו מכחיש שואה, אשר טוען בדוקטורט שרשם כי בשואה לא נרצחו יותר ממיליון יהודים. כזה שטוען כי לציונים חלק ושייכות לנאצים ברצח העם שבוצע בקרבו.

מחוות שניתנות ברוחב יד לרשות הפלשתינית, ניתנות עבור מדינה שמשלמת תשלום לרוצחי יהודים ומשכורות למחבלים החל משנת 2015, דבר אשר מעורר לגיטימציה לביצוע פעולות נוספות בקרב תושבי מדינת ישראל, באמצעות ההסתה בספרי הלימוד הפלשתינים של אונרא שמהללים רוצחי יהודים כדלאל מוגרבי, שהנהיגה חוליית מחבלים שרצחה עשרות ישראלים וילדים, בנוסף לקיום צעדות מזוינות במחנות הפליטים, ארגון קייטנות קיץ במסווה של טרור המובילות דור הסתה חדש כנגד מדינת ישראל.

הליך מדיני הוא מבורך לטובת הציבור הישראלי, אך ישנם שני צדדים למטבע - ביצוע הליך מדיני כולל פירוק של מונופול הפליטות והפצת הסתה ורצח שמובילה הרשות הפלשתינית והארגונים הבינלאומיים, אשר יוצרים דורי דורות של מיליוני פליטים פלשתינים בעזה, יהודה ושומרון המפיצים אלימות נגד מדינת ישראל ברשות הפלשתינית ובזירה הבינלאומית במועצת האו"ם. לולא קיום צעדים אלו, עולם כמנהגו נוהג, הדרך תישאר ללא מוצא בבחינת עשו שונא ליעקב עד הפיגוע הבא.

הכותב הוא מנכ"ל 'מרכז בדין לחקר מדיניות המזרח התיכון'.
תאריך:  07/02/2022   |   עודכן:  07/02/2022
דוד בדין
+חוקי האזרחות אושרו בקריאה ראשונה; מרצ ורע"ם נפקדו
19:36 07/02/22  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המטרה: להגביל זליגת פלשתינים לישראל באמצעות נישואין  ▪  שקד מציעה חוק דומה לזה שאישרה הכנסת במשך שני עשורים; רוטמן מציע חוק מחמיר יותר; הקואליציה העניקה חופש הצבעה
(רוטמן. סיכוי גדול יותר לעבור [צילום: דני שם-טוב, דוברות הכנסת])
[צילום: דוברות הכנסת]
+הביקור הנשיאותי
14:23 07/02/22  |  יעקב קורי   |   לרשימה המלאה
בימים אלה של ההתחממות הגלובלית, וכדי להרוג שתי ציפורים במכה אחת, מומלץ לביידן להמשיך מירושלים לקייב, או למה שיישאר ממנה אחרי הפלישה הרוסית, להבטיח להם שלום לאלף שנים ולגבות את ההסכם שחתם קלינטון, שהיה גם דמוקרט, להבטחת שלמותה הטריטוריאלית של אוקראינה. ומי זוכר את ערבות איזנהואר לחופש שייט באזורנו?
(ביידן ופוטין. הפלישה הרוסית בפתח [צילום: פטריק סמנסקי, AP])
+על מה לדבר עם האויב
08:39 07/02/22  |  דוד בדין   |   לרשימה המלאה
הדיבור עם רש"פ צריך להיות כרוכה בשאלות מתאימות: האם רש"פ יבטל את החוק שלה משנת 2015 שאין אח או רע לו בעולם, האומר שאם רצחת יהודי, תקבל משכורת לכל החיים- ומשפחת הרוצח מקבל משכורת לכל החיים?
(ישבית הוועד הפועל של אש"ף [צילום: פלאש 90])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  ישראלי-פלשתיני
בחודשים האחרונים נדמה שישנה עלייה לרגל של שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ יאיר לפיד לרמאללה אל מנהיגי הרשות הפלשתינית, זאת בנוסף לפגישה שקיים בשבוע שעבר מתאם פעולות הממשלה בשטחים עם השליח הקטארי בנושא מנגנון העברת הכסף הקטארי לרש"פ.
07/02/2022  |  דוד בדין  |   יומני בלוגרים
"Все счастливые семьи похожи друг на друга, каждая несчастливая семья несчастлива по-своему".
06/02/2022  |  יעקב קורי  |   יומני בלוגרים
אני חוזר ל"סורי" ולא מרפה מחיילי גדוד "נצח יהודה" בדרישה לקבל תשובה לשאלה מטרידה. אני מבקש תשובה לשאלה איך יכול חייל בגדוד "נצח יהודה" לבקש בברכת השחר, שמהלך יומו יונחה על-ידי אלוהי ישראל אך ורק עם מטענים רוויי חסד ורחמים, וכמה שעות לאחר מכן הוא מתנכר בגסות רוח לכל ביטויי החסד והרחמים שביקש כי יעטפו את מעשיו עלי אדמות. התנכרותו של אותו חייל לספר הספרים, שהוא חלק מהחגור שלו, מתבטא בהשאירו אדם קשיש, שיכול להיות סבא שלו, "לישון" במבנה נטוש, להשאירו בכפור של כמעט אפס מעלות אזוק בידיו, במעטה של בד האוטם את עיניו ובמעטה של בד האוטם את פיו, המקשה על נשימתו.
המועצה המרכזית של אש"ף תתכנס מחר ברמאללה בצל מחלוקות קשות בין תנועת פתח לבין פלגי אש"ף השונים וגם חמאס והג'יהאד האיסלאמי על חוקיות הכינוס ועל כוונת אבו-מאזן למנות את מקורביו לתפקידי מפתח באש"ף. כמה פלגים ובראשם ארגון החזית העממית מחרימים את הכינוס אולם בכיר פתח עזאם אלאחמד אומר כי מבחינה חוקית אפשר לקיים אותו.
ארגון חמאס ספג השבוע מכה ליוקרתו הביטחונית, לאחר שתושב הרצועה, עבד אלכרים שעבאן אבו עודה, נמלט ממתקן המעצר של חמאס בעיר עזה. כוחות הביטחון של חמאס פרסו מחסומים בכל הרצועה וסיורים בגבול עם ישראל. הוטל סגר ימי ונאסרה יציאת דייגים אל הים מחשש שאבו עודה יצליח להימלט באמצעות סייענים לישראל או למצרים. כמו-כן, משרד הפנים של חמאס הכריז על פרס כספי לכל מי שיביא ללכידתו.