יום שלישי 11 מאי 2021  07:00
תערוכת יחיד ראשונה לציירת יעל אבני
מאת: אורית גלילי  |    |  יחסי ציבור  |  תגובות
יעל אבני [צילום: יח"צ]

- הודעה מטעם מארגני התערוכה

▪  ▪  ▪
יעל אבני, 33, ציירה מאז ומעולם. עוד כילדה הייתה מסתובבת עם עפרונות צבעוניים ומשרבטת מכל הבא ליד. השלב הבא בתחנה האןמנותית של הילדה המוכשרת היה לימודי אןמנות בבית הספר התיכון ויצ"ו צרפת ומשם ללימודי גרפיקה, אומנות דיגיטלית ומודרנית ולימודים אקדמאיים במדרשה באמנות בבית ברל שם סיימה בהצטיינות.

יעל מביאה לתוך ציוריה, את הוויית חייה השלמה. ילידת כפר-סבא, בת להורים גרושים, למדה יעל לבנות מערכות יחסים שלמות, טוטליות, נפרדות ומצומצמות, והובילה אותן לתוך ציוריה. כל מערכת כמו-גם בחייה מחוץ לכן הציור, הפכה דרך עיניה הרגישות לעולם בפני עצמו. "אמא-בת", "אבא-בת", "אינטימיות-זוגית". כל אחת ממערכות היחסים, קבלה מענה אחר, מחבק ומושלם גם דרך המכחול.

יעל משלבת צבעים, טכניקות, חומרים. היא מציירת בטושים, אקריליק, שמן, גואש, צבעי טמבור, פיגמנטים, שילובי בד ואלמנטים נוספים היוצרים טקסטורות ודו-שיח ייחודי בין צבע לחומר.

"הכתם האדום הגדול", הינה תערוכת היחיד הראשונה של יעל. "הציור משקף את המציאות לאחר עיבוד ואינטרפרטציה משלי, תוך חשיבה מעמיקה על צבע, טון, משקל, קומפוזיציה ופרספקטיבה. הציור עבורי הוא מוזיקה, תנועה, עולם של כתמים".

"הכתם האדום הגדול היא סופה מתמשכת על כוכב צדק, היוצרת כתם המסתובב כנגד כיוון השעון. צבע הכתם אדום ונובע ממולקולות אורגניות בזרחן אדום. כאשר מסתכלים על תמונות תקריב של תופעה זו, מגלים שהיא בעצם נראית כמו ציור מופשט".

בתערוכה, תציג יעל כ-20 ציורים, מופלאים בשילובם, החושפים לראשונה את עולמה של הציירת הצעירה והייחודית.

תאריכים: 1 בפברואר 2010 - 25 בפברואר 2010. פתיחה חגיגית במוצ"ש 13 לפברואר, בשעה 20:00. בית יד לבנים רח' פנקס 63 בתל אביב.

תאריך:  07/01/2010   |   עודכן:  07/01/2010
אורית גלילי
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחר הנעדרת טדלה טיזזו, תושבת קריית מוצקין, אשר יצאה את ביתה ב-1.8.09 ומאז נעלמו עקבותיה.
רשת WINE & MORE חינאווי ג'ורג', שהינה רשת היינות והמשקאות האלכוהוליים המקצועית והגדולה בישראל, ומונה 10 סניפים משיקה בימים אלו אתר אינטרנט חדש: www.wineandmore.co.il בהשקעה של כ-300,000 שקלים. האתר החדש יאפשר גם מכירה קבוצתית ומכירה פומבית של יינות משקאות ממוספרים ייחודיים ונדירים.
07/01/2010  |  עדי וילדר  |   הודעות כלליות
עופר לב, 34, מונה לסמנכ"ל מסחר בחברת שירותי בורסה והשקעות אי.בי.אי. ללב תואר ראשון בניהול ובמדעי המדינה ממכללת רמת-גן.
תערוכת אגרו-משוב ה-20 (בין התאריכים 14-13 בינואר 2010 בגני התערוכה תל אביב), מפתיעה אותנו עם פרי אקזוטי ולא שגרתי, המזכיר בצורתו את התפוז הישראלי, אך מתייחס בזיפים קצרצרים שעוטפים את קליפתו. פרי הגאק (Gac) מגיע אלינו ממשפחת הדלועים בדרום מזרח אסיה, בעל גודל ענקי (בהיקף של אשכולית) וגוון כתמתם מפתה המצביע על יתרונותיו הבריאותיים.
המרכז הישראלי לנוטריפנקטורה נפתח בימים אלו לציבור הרחב. השיטה הטיפולית החדשה, שפותחה על-ידי ביולוגים מולקולוריים שחקרו את עקרונות הרפואה הסינית, מטפלת במגוון בעיות בריאותיות באמצעות טבליות לעיסה, המכילות מינרלים המעבירים מידע אל תוך תאי הגוף ומלמדים אותם כיצד לתקן בעיות, קיבלה לאחרונה את אישור משרד הבריאות הישראלי.
07/01/2010  |  אשר דהן  |   הודעות כלליות