יום שני 14 אוקטובר 2019  08:01
המשטרה מצאה תשתית ראייתית
להעמדת ח"כ זהבה גלאון לדין פלילי

   יואב יצחק
מחלקה ראשונה [4.1.02]: התצהיר הבעייתי של גלאון; שומה תפורה לפי הזמנה

   יואב יצחק
קשר השתיקה והכזבים בפרשת גלאון

   יואב יצחק
מחלקה ראשונה [8.2.02]: תאבונה של גלאון; קריסת בגיר; ומי מממן את שכרו של ביילין

   יואב יצחק
גילת תמורת גלאון

   יואב יצחק
מי מגונן על זהבה גלאון?

   יואב יצחק
היחידה לחקירות הונאה דרשה מסמכים בפרשה פלילית שבה חשודה ח"כ גלאון

   יואב יצחק
זהבה גלאון נחקרה 13 שעות באזהרה בחשד להוצאת כספים במרמה מהמרכז הבינלאומי

   יואב יצחק
זהבה גלאון מחליפה עורך דין: יהושע רזניק - במקום אביגדור פלדמן

המשטרה העבירה את תיק החקירה לפרקליטות עוד לפני הבחירות, אולם היועץ רובינשטיין הורה שלא להודיע על סיום החקירה ועל ממצאיה

▪  ▪  ▪
המשטרה מצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון. כך מתברר מסיכום החקירה, שנערכה ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה.

דבר סיום החקירה נשמר בסוד על-ידי המשטרה. בניגוד לדרכה, נמנעה המשטרה ממסירת מידע לציבור על סיום החקירה ועל ממצאיה. המשטרה טוענת, כי היא נהגה כך בהוראת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שהנחה את גורמי החקירה - ערב הבחירות לכנסת ה-16, להימנע ממתן מידע על אודות תיקים תלויים ועומדים נגד אישי ציבור.

העיתונאי אורי כהן-אהרונוב חשף בערוץ 1 (יום ה'), כי המשטרה ממליצה להעמיד את גלאון לדין פלילי, וכן את עופר בורנשטיין. בא-כוחה של גלאון, עו"ד יהושע רזניק, הכחיש זאת מכל וכל.

החקירה נפתחה בעקבות חשיפת הפרשה במעריב - על-ידי כותב שורות אלה, ובאתר כאן (Nfc). גלאון נחקרה במשטרה: בחשד שמשכה כספים בסכום כולל של 180 אלף ש"ח מהמרכז הבינלאומי לשלום, בראשו עמדה בתפקיד מ"מ מנכ"ל ולאחר מכן כמנכ"ל; בחשד שהזמינה דוח מפליל נגד היו"ר הקודם, עופר בורנשטיין; בחשד שאילצה את בורנשטיין להתפטר, תוך סחיטה ואיומים ועוד.

גלאון נחקרה בנוסף בחשד שקיבלה דבר במרמה - כספים מהאיחוד האירופי, שהוזרמו למימון פעילות המרכז, לרבות תשלומים שונים שנטלה לעצמה. בשלב זה לא ברור בגין אילו מעשים בדיוק ממליצה המשטרה למעשה להגיש נגדה כתב אישום.

[על החשיפות והחשדות ומהלכי החקירה בפרשת גלאון, ראו קישורים]

המשטרה נאלצה לפתוח בחקירה בכל החשדות, וזאת אחרי חשיפות חוזרות ונשנות בפרשת גלאון. גלאון הגישה תביעת דיבה נגד כותב שורות אלה ונגד מעריב, ובה טענה כי לא היה מקום לפרסומים, כי אין ולא היו חשדות פליליים נגדה.

להגנתה של גלאון התגייסו כמה כתבי חצר, ובהם העיתונאי מרדכי גילת (ידיעות אחרונות), שניסה לגונן על גלאון תוך סילוף האמת. ממצאי המשטרה מעידים עתה, כי בניגוד לטענתה - מצאה המשטרה כי אכן קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגדה.

תאריך:  24/04/2003   |   עודכן:  25/04/2003
יואב יצחק
מועדון הבלוגרים עוקבים: 1717 לקבלת רשימות יואב יצחק לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
אבו-מאזן אולי לא חשב לרגע, שלאחר שיגבר על יאסר ערפאת במאבק להרכבת הממשלה הפלשתינית החדשה, יקבל ימי חסד. כבר ביום שאחרי הבהירו גורמים בחמאס, כי הם ימררו את חיי אבו-מאזן - במידה וינסה למנוע מהם לבצע פיגועים.
24/04/2003  |  גיל איל  |   חדשות
מועצת הביטחון של האו"ם קיבלה (יום ה', 24.4.03) את ההצעה להאריך את יישום תוכנית ה-'נפט תמורת מזון' על המדינה העירקית החדשה. התוכנית אמורה היתה לפוג ביום 12.5.03, אך האו"ם אישר ארכה עד יום 3.6.03.
24/04/2003  |  גיל איל  |   חדשות
אלווריון בע"מ (NASDAQ: ALVR), העוסקת באספקת פתרונות גישה אלחוטית רחבת פס (BWA), הודיעה (יום ה', 24.4.03), כי המפעילה הסלולרית הרוסית בטכנולוגיה של GSM, חברת מגאפון (Megafon), ביצעה הזמנת המשך למערכת WALKair, פתרון אלחוטי רחב פס להעברת תקשורת בטכנולוגיה של "נקודה אחת למספר נקודות" (PTMP). המוצר WALKair בתדר GHz 10.5 יותקן כחלק מתשתית ה-GSM הנפרסת עבור מגאפון בצפון רוסיה וסיביר.
24/04/2003  |  Nfc  |   חדשות
הצייר משה גרשוני, אשר זכייתו בפרס ישראל בוטלה על-ידי השרה לימור לבנת - בעקבות סירובו להשתתף בטקס ההענקה, עתק לבג"צ נגד ההחלטה.
24/04/2003  |  גיל איל  |   חדשות
זעם רב בארה"ב על מה שהוגדר כ-"התבטאות מוזרה, במקרה הטוב" של מזכ"ל האו"ם.
24/04/2003  |  גיל איל  |   חדשות