יום רביעי 28 אוקטובר 2020  11:41
חול, ים, שמש ו... התנדבות
מאת: אושרית פרש  |    |  לרנר תקשורת  |  תגובות
[צילום: יח"צ]

- הודעה מטעם ארגון לאורו נלך

▪  ▪  ▪
חוף הים הינו אחד המקומות האהובים ביותר במהלך הקיץ על-ידי הנופשים. אך לא כולם מגיעים לחוף על-מנת להירגע ולהתרענן - ישנם אנשים שמגיעים לחופים על-מנת לשמור עליהם ולטפח אותם - אלה מתנדבי משמר החוף. במהלך הקיץ פעילות משמר החוף חוזקה וצוותים של ארגון לאורו נלך השתלבו בפעילות על-מנת לסייע בשמירה על חופים נקיים.

צעירים וצעירות שחיפשו מעבר לבילויים המסורתיים של החופש הגדול גם לתרום לקהילה במהלך הקיץ, פנו למוקד הקיץ של ארגון לאורו נלך ושובצו להתנדבות במשמר החוף. משמר החוף הוא מסגרת התנדבותית כחלק מתוכנית "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה.

החופים הפתוחים בארץ סובלים מבעיה קשה של הצטברות פסולת אשר מהווה מטרד ומפגע למשתמשים בחוף וכן לבעלי חיים ועופות הים. בארץ קיימים עשרות קטעי חוף לא מוכרזים, אין להם שירותי ניקיון שוטפים ולכן חופים אלה מלוכלכים רוב הזמן. מתנדבי משמר החוף פועלים לאורך כל השנה הם מבצעים מדדים בחופים, עוזרים בפעילות הסברה ואכיפה בחופים, באירגון מבצעים וטיולי ניקיון, בחינוך ועידוד בפעילות קהילתית.

במהלך הקיץ הפעילות חוזקה על-ידי הפעלת מוקד הקיץ של ארגון לאורו נלך אשר הפנה למקום צוותים של מתנדבים. המתנדבים פעלו בחופים ואספו פסולת רבה. אחת הקבוצות שהגיעה הייתה קבוצת צעירים בני 14 מהישיבה באפרת שפעלו בחוף אשקלון ניקו אותו במרץ ואספו פסולת רבה.

הדס הראל, רכזת המתנדבים של משמר החוף אזור דרום: "פעילות משמר החוף תורמת רבות לקידום שמירת ניקיון החופים בישראל ותורמת לא רק לניקיון החופים בפועל, אלא גם להעלאת המודעות בקרב הציבור. אנו שמחים על כל מתנדב שבוחר לקחת חלק בפעילותנו. גיוס המתנדבים נמשך לאורך כל השנה וכל מתנדב הופך להיות שגריר בשטח ובכך מפיץ נושא חשוב זה לכל עבר".

ארגון לאורו נלך מפעיל אלפי בני נוער בפעילויות התנדבותיות במהלך השנה במסגרת הבית ספרית. לרגל החופש הגדול, השיק הארגון מוקד טלפוני "החופש להתנדב" דרכו בני נוער, קבוצות משפחות ובודדים יכולים למצוא מקום להתנדבות במהלך הקיץ. עד כה נרשמו מעל 1000 מתנדבים דרך המוקד.

המעוניינים להתנדב מוזמנים לפנות לטל': 1700-503-508. או דרך אתר האינטרנט www.leoro.org.il.

תאריך:  05/08/2010   |   עודכן:  05/08/2010
אושרית פרש
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
עד לא מזמן נאלצנו לשלם אלפי שקלים עבור עיצוב אלבום החתונה, לכתת רגליים ממקום למקום עם אלבום מסורבל כדי להציגו לאחרים ולהתפלל שהאלבום יחזיק מעמד לדורות הבאים.
בנות השירות הלאומי בבית החולים לוינשטיין מקבוצת הכללית קיימו השבוע, בסיוע מתנדבים ואנשי צוות מבית החולים, מסיבת קיץ שמחה וצבעונית לסיכום שנת שירות לאומי פורייה ומלאת חוויות.
05/08/2010  |  דנית שכטר  |   הודעות כלליות
לוריאל פריז, מותג היופי הבינלאומי, משיק באופן בלעדי בישראל את אלבומה החדש של היוצרת והזמרת קרן פלס: "בין העיר לכפר". האלבום יימכר בסניפי רשת סופר-פארם.
בוועידת נשות הדסה בפלורידה שנערכה בשבוע שעבר הביעו הנשים שוב, הלכה למעשה, את מחוייבותן לחזון הציוני ולמדינת ישראל, זאת בתקופה שבה העולם עדיין מתאושש מן המשבר הכלכלי: נשות הדסה גייסו כ-11 מיליון דולר לתמיכה במגוון הפרויקטים הבריאותיים והחינוכיים שלהן בישראל, ובהם במיוחד במרכזים הרפואיים הדסה עין כרם והר הצופים.
05/08/2010  |  שי טרי-טל  |   הודעות כלליות
עו"ד על נדל"ן הינו ניוזלטר אינטרנטי - עלון משפטי הכולל בחובו מאמרים, עידכוני חקיקה, וסקירה של מבחר פסקי דין מעניינים שניתנו לאחרונה על-ידי בתי המשפט וועדות הערר, בתחום המקרקעין בכלל ובנושאי תכנון ובנייה ומיסוי בפרט.